Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SM, medel, kval

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SM, medel
Arrangörsorganisationer: Skarpnäcks OL / Tullinge SK
Datum: fredag 18 september 2015 - lördag 19 september 2015

KvalFinalFinal (totalt)

D21 Kval A

4 140 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Helena JanssonOK Ravinen29:507:12A
2Sara EskilssonAlfta-Ösa OK30:27+0:377:21A
3Alva OlssonLinköpings OK32:08+2:187:45A
4Emma BergmanGöteborg-Majorna OK32:17+2:277:47A
5Gunilla SvärdIF Thor34:06+4:168:14A
6Runa FremstadGöteborg-Majorna OK34:11+4:218:15A
7Sofia SalomonssonLinköpings OK34:13+4:238:15A
8Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad34:29+4:398:19A
9Åsa OtterbjörkUmeå OK36:11+6:218:44A
10Evelina WickbomVittjärvs IK36:51+7:018:54A
11Emma KantarpÄrla IF37:11+7:218:58B
12Amanda TellsénOK Roxen38:13+8:239:13B
13Lisa AnderssonÄrla IF38:48+8:589:22B
14Malin AnnegårdCentrum OK39:28+9:389:31B
15Elin HögstrandMarkbygdens OK39:55+10:059:38B
16Lisa WesterbergOK Milan40:02+10:129:40B
17Emma BergströmOK Vargen40:15+10:259:43B
18Maria BjörklundLeksands OK41:05+11:159:55B
19Elin SvenssonIK Hakarpspojkarna41:09+11:199:56B
20Jenny ErikssonOK Kåre41:34+11:4410:02B
21Linn GrällsOK Kåre41:39+11:4910:03C
22Sofie MihailovaIK Hakarpspojkarna41:54+12:0410:07C
23Josefin TjernlundOK Vilse 8742:47+12:5710:20C
24Louise MarkstedtOK Södertörn43:24+13:3410:28C
25Anna GustafssonIFK Göteborg45:16+15:2610:56C
26Maja PetterssonOK Dacke45:31+15:4110:59C
27Stina PerssonUmeå OK45:33+15:4311:00C
28Sara SjökvistJärla Orientering46:43+16:5311:17C
29Marie SpångmyrLeksands OK47:07+17:1711:22C
30Emma Pihl SkoogOK Linné47:15+17:2511:24C
31Hana HancikovaAlfta-Ösa OK48:00+18:1011:35D
32Ulrika LindstamOK Linné49:13+19:2311:53D
33Viktoria HelmerssonOK Ravinen50:10+20:2012:07D
34Angelica EngströmSkåneslättens OL1:40:37+1:10:4724:18D
Anna WehlinSkogspojkarnas OKej startD
Lisa RisbyOK Kåreej startD

D21 Kval B

4 220 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Josefine EngströmAlfta-Ösa OK32:177:39A
2Kristin LöfgrenJärfälla OK32:22+0:057:40A
3Lilian ForsgrenOK Tisaren33:24+1:077:54A
4Nadiya VolynskaOK Orion33:50+1:338:01A
5Lina StrandGöteborg-Majorna OK33:53+1:368:01A
6Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF34:57+2:408:16A
7Johanna ÖbergOK Hällen35:52+3:358:29A
8Anna WallinGöteborg-Majorna OK36:09+3:528:33A
9Kristin HylanderNyköpings OK36:25+4:088:37A
10Rebecka HeinrupTullinge SK36:30+4:138:38A
11Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK36:36+4:198:40B
12Irina NybergHellas Orientering37:29+5:128:52B
13Johanna EngströmOK Hällen37:31+5:148:53B
14Lisa CarlssonOK Linné37:33+5:168:53B
15Lovisa PerssonOK Tisaren37:53+5:368:58B
16Linda HallbergBredareds IF37:59+5:429:00B
17Ellinor TjernlundOK Vilse 8738:05+5:489:01B
18Samantha SaegerOK Linné39:46+7:299:25B
19Johanna SanderiIFK Lidingö SOK40:28+8:119:35B
20Lisa RönnolsOK Linné41:00+8:439:42B
21Elsa EkelinKFUM Örebro OK43:00+10:4310:11C
22Amanda HolmgrenVittjärvs IK43:19+11:0210:15C
23Inga KazlauskaiteOK Linné43:27+11:1010:17C
24Nicole ScaletLinköpings OK44:28+12:1110:32C
25Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf44:34+12:1710:33C
26Sara JohanssonDomnarvets GOIF44:50+12:3310:37C
27Sofie SöderblomFalkenbergs OK46:56+14:3911:07C
28Johanna ErlandssonStora Tuna OK47:06+14:4911:09C
29Frida EmanuelssonOK Pan-Kristianstad47:54+15:3711:21C
30Sara LundstenSundsvalls OK50:45+18:2812:01C
31Ida ForsénTullinge SK52:10+19:5312:21D
32Linda ByströmStora Tuna OK52:47+20:3012:30D
33Emma BacklundSäterbygdens OK52:56+20:3912:32D
34Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK56:32+24:1513:23D
35Andrea WickbomVittjärvs IK1:00:02+27:4514:13D
36Ida DalhammerOK Roxen1:00:32+28:1514:20D
37Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK1:01:34+29:1714:35D
Beatrice KöhlerSäterbygdens OKej godkändD
Frida GustafssonIFK Göteborgej godkändD

D21 Kval C

4 180 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Kajsa RisbyOK Kåre32:217:44A
2Annica GustafssonIFK Lidingö SOK33:00+0:397:53A
3Anna BachmanIFK Lidingö SOK33:12+0:517:56A
4Karolina HøjsgaardDomnarvets GOIF34:16+1:558:11A
5Emma JohanssonDomnarvets GOIF34:41+2:208:17A
6Josefine KlintbergEksjö SOK35:11+2:508:25A
7Elsa JanssonJärla Orientering35:16+2:558:26A
8Rebecka LindbergOK Roslagen35:27+3:068:28A
9Annika BjörkOK Linné35:39+3:188:31A
10Amilia BjörklundSävedalens AIK35:48+3:278:33A
11Frida NeroGöteborg-Majorna OK36:33+4:128:44B
12Frida BrogrenSävedalens AIK36:37+4:168:45B
13Stina JanssonJärla Orientering37:03+4:428:51B
14Marie PetterssonOK Djerf37:13+4:528:54B
15Josefin PerssonJärla Orientering37:49+5:289:02B
16Elin Dahlstedt TyskLeksands OK38:19+5:589:10B
17Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK38:29+6:089:12B
18Julia DavidssonOK Klemmingen40:01+7:409:34B
19Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK40:09+7:489:36B
20Johanna LindbergDomnarvets GOIF40:15+7:549:37B
21Johanna BergmanSundsvalls OK40:19+7:589:38C
22Jenny BergOK Ravinen40:41+8:209:43C
23Annie ForsbergOK Ravinen42:15+9:5410:06C
24Lena BirkebaekStora Tuna OK43:47+11:2610:28C
25Elin WoxlinAlfta-Ösa OK45:10+12:4910:48C
26Johanna LarssonKöping-Kolsva OK45:32+13:1110:53C
27Kristine BergliaGöteborg-Majorna OK45:49+13:2810:57C
28Josefine TuoremaaVittjärvs IK46:31+14:1011:07C
29Susanna ForsellMotala AIF OL47:12+14:5111:17C
30Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK47:36+15:1511:23C
31Julia OlssonUddevalla OK48:51+16:3011:41D
32Malin SundqvistTullinge SK53:10+20:4912:43D
33Elina MikaelssonOK Nolaskogsarna55:27+23:0613:15D
Anna Maria RoubertVäxjö OKej godkändD
Lydia MartinssonOK Tyrej startD
Malin LeanderssonOK Tyrej startD
My WestlundOK Tyrej startD

D21 Kval D

4 190 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK32:097:40A
2Riina KuuseloOK Linné33:29+1:207:59A
3Karolin OhlssonJärla Orientering34:13+2:048:09A
4Ingjerd MyhreJärla Orientering34:24+2:158:12A
5Jenny LönnkvistTullinge SK35:05+2:568:22A
6Johanna LönnkvistTullinge SK35:07+2:588:22A
7Helena KarlssonIFK Lidingö SOK35:20+3:118:25A
8Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna35:39+3:308:30A
9Linda LindkvistLeksands OK36:49+4:408:47A
10Cecilia BrattOK Orion37:00+4:518:49A
11Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF37:43+5:349:00B
12Therese KlintbergEksjö SOK37:49+5:409:01B
13Maria WesterÄrla IF38:02+5:539:04B
14Sara LundbladTullinge SK38:11+6:029:06B
15Josefine KarlssonIFK Göteborg39:02+6:539:18B
16Maria Von SchmalenséeAttunda OK39:11+7:029:21B
17Alice HugossonIFK Lidingö SOK39:56+7:479:31B
18Helena AnderssonOK Tisaren40:07+7:589:34B
19Lovisa AdolfssonOK Denseln40:33+8:249:40B
20Ellinor FranssonJärla Orientering40:41+8:329:42B
21Anne HanssonMarkbygdens OK41:45+9:369:57C
22Elin SundqvistTullinge SK42:04+9:5510:02C
23Linn AxelssonÄrla IF43:21+11:1210:20C
24Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad43:47+11:3810:26C
25Annika CarlbergSundsvalls OK44:00+11:5110:30C
26Maria JonssonSundsvalls OK45:25+13:1610:50C
27Emma LindgrenVisborgs OK45:49+13:4010:56C
28Sofia LevinUmeå OK46:45+14:3611:09C
29Linda RinaldoOK Tor47:05+14:5611:14C
30Rebecka OlssonOK Linné47:50+15:4111:24C
31Agnes LeoGöteborg-Majorna OK48:10+16:0111:29D
32Linnea SundströmOK Renen49:36+17:2711:50D
33Rebecka NylinOK Tisaren51:35+19:2612:18D
34Ebba AskeljungOK Klemmingen59:41+27:3214:14D
35Carolin SvenssonHaninge SOK1:03:14+31:0515:05D
Lisa HahlinOK Denselnej godkändD
Elin DahlinDomnarvets GOIFej godkändD
Linnéa HolmqvistHagaby GoIF Örebroej godkändD
Sofie GustavssonOK Tyrej startD

H21 Kval A

5 060 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Gustav BergmanOK Ravinen30:416:03A
2Emil SvenskStora Tuna OK32:25+1:446:24A
3Filip DahlgrenIFK Lidingö SOK32:39+1:586:27A
4Joakim SvenskStora Tuna OK32:55+2:146:30A
5Anders CarlssonIFK Lidingö SOK33:34+2:536:38A
6Henrik JonssonOK Rodhen33:40+2:596:39A
7Robbin KantarpÄrla IF33:54+3:136:41A
8Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna34:10+3:296:45B
9Erik ClassonOK Orinto34:53+4:126:53B
10Göran WinbladRehns BK35:08+4:276:56B
11Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna35:12+4:316:57B
12Denys ShcherbakovOK Pan-Kristianstad35:32+4:517:01B
13Oscar VångellÄrla IF35:39+4:587:02B
14Magnus GlänneforsTullinge SK37:20+6:397:22B
15Greger TyskLeksands OK40:16+9:357:57C
16Anders HöijeGöteborg-Majorna OK40:38+9:578:01C
17Simon LundinFinspångs SOK41:39+10:588:13C
18Jonas BäckströmMalungs OK Skogsmårdarna41:45+11:048:15C
19Jonatan AronssonOK Tisaren42:31+11:508:24C
20Oscar BjörckJärla Orientering43:10+12:298:31C
21Peter ErikssonLinköpings OK43:38+12:578:37C
22Niklas GustafssonOK Tisaren43:50+13:098:39D
23Joel SjölanderIFK Umeå44:38+13:578:49D
24David SundströmSöderhamns OK45:57+15:169:04D
25Oskar HöglundMotala AIF OL49:46+19:059:50D
26Fredrik BerntssonSkåneslättens OL49:57+19:169:52D
27Jerk RönnolsCentrum OK50:01+19:209:53D
28Jan JohanssonIFK Umeå50:37+19:5610:00D
29Charlie StoltRehns BK51:07+20:2610:06E
30Erik MelénMotala AIF OL52:15+21:3410:19E
31Anders JanssonTäby OK52:20+21:3910:20E
32Olle ForsbergOK Ravinen59:23+28:4211:44E
Oskar EklöfRehns BKej godkändF
Anders JohanssonRehns BKej godkändF
Anton SundgrenLånghundra IFej godkändF
Simon SmedbergIFK Göteborgej godkändF
Joel LännevallOK Roslagenej startF
Jon AnderssonIFK Umeåej startF
Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarnaej startF
Erik PetterssonOK Denselnej startF

H21 Kval B

5 250 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Rassmus AnderssonOK Linné32:056:06A
2David AnderssonMalungs OK Skogsmårdarna32:28+0:236:11A
3Peter ÖbergOK Hällen33:04+0:596:17A
4Jakob EnmarkSödertälje-Nykvarn OF33:30+1:256:22A
5Rasmus Thrane HansenJärla Orientering34:41+2:366:36A
6Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna34:57+2:526:39A
7Marcus MillegårdSävedalens AIK35:48+3:436:49A
8Niklas AldénOK Linné36:04+3:596:52B
9Erik EngstrandIFK Göteborg37:21+5:167:06B
10Henrik LundgrenSävedalens AIK37:26+5:217:07B
11Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK38:24+6:197:18B
12Erik Folkesson BlomIFK Mora OK39:03+6:587:26B
13Rasmus LeoBredaryds SOK39:10+7:057:27B
14Erik JohanssonHalmstad OK39:57+7:527:36B
15Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad40:07+8:027:38C
16Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad40:29+8:247:42C
17Andreas HolmqvistHestra IF40:35+8:307:43C
18Jesper SjögrenOK Kullingshof41:09+9:047:50C
19Erik MartinssonLinköpings OK41:16+9:117:51C
20Per EklöfOK Milan41:24+9:197:53C
21Ivan ForsgrenOK Tisaren43:16+11:118:14C
22Oskar GustafssonCentrum OK43:34+11:298:17D
23Martin LarssonHestra IF44:12+12:078:25D
24Magnus BjörkOK Rodhen44:22+12:178:27D
25Victor FlingmarkOK Kåre44:37+12:328:29D
26David MellinSundbybergs IK45:21+13:168:38D
27Robin PousetteLånghundra IF46:38+14:338:52D
28Pontus JohanssonOK Linné46:50+14:458:55D
29Erik SisellGävle OK48:23+16:189:12E
30Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna50:06+18:019:32E
31Joakim ByströmJärfälla OK50:20+18:159:35E
32Gustav ÅhrénMotala AIF OL53:40+21:3510:13E
33Harald HenrikssonJärla Orientering54:21+22:1610:21E
34Jesper LundTullinge SK59:14+27:0911:16E
Josh BeechOK Södertörnej godkändF
Petter ErikssonÄrla IFej godkändF
Jonas LundgrenLinköpings OKej startF
Assar HellströmOK Ravinenej startF
Emil RankkaOK Roxenej startF
Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstadej startF

H21 Kval C

5 020 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1William LindMalungs OK Skogsmårdarna30:586:10A
2Daniel AttåsOK Tisaren31:26+0:286:15A
3Anders HolmbergJärla Orientering31:39+0:416:18A
4Ola MartnerGöteborg-Majorna OK31:43+0:456:19A
5Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna32:20+1:226:26A
6Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna32:25+1:276:27A
7Mattias MillingerJärla Orientering32:30+1:326:28A
8Martin AhlbergerHestra IF32:57+1:596:33B
9Johan RunessonGöteborg-Majorna OK33:02+2:046:34B
10Ludvig ÅhlundOK Nolaskogsarna33:26+2:286:39B
11Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK33:27+2:296:39B
12Erik BomanGävle OK33:36+2:386:41B
13Oskar SvenssonFinspångs SOK34:45+3:476:55B
14Kalle BergmanOK Ravinen36:32+5:347:16B
15Eric HanssonIK Hakarpspojkarna36:35+5:377:17C
16Jacob LindstamOK Ravinen37:27+6:297:27C
17Emil AnderssonÄrla IF37:31+6:337:28C
18Axel WrådheAttunda OK37:39+6:417:30C
19Olof SandgrenOK Orion37:44+6:467:30C
20Matt OgdenOK Linné38:14+7:167:36C
21Rudolfs ZernisÄrla IF38:18+7:207:37C
22Linus KajsajunttiIFK Lidingö SOK38:25+7:277:39D
23Rikard ClaessonStora Tuna OK38:29+7:317:39D
24Anders HultgrenSundsvalls OK38:42+7:447:42D
25Michael ReforsJärla Orientering39:39+8:417:53D
26Dan WesterJärla Orientering42:12+11:148:24D
27Tobias ForsénTullinge SK42:30+11:328:27D
28Nick BarrableOK Ravinen42:39+11:418:29D
29Jonas EngströmOK Hällen42:40+11:428:29E
30Fredrik AhnlénOK Hammaren43:12+12:148:36E
31Marcus BerggrenNyköpings OK43:29+12:318:39E
32Hans PerssonGävle OK44:05+13:078:46E
33Ulrik NordbergBergnäsets AIK44:09+13:118:47E
34Ken PeetersGöteborg-Majorna OK44:14+13:168:48E
35Patrik LindÄrla IF51:13+20:1510:12E
36Fabian WennerbergOK Klyftamo54:06+23:0810:46F
37Oscar GustafssonIdefjordens SK54:44+23:4610:54F
38Erik LindgrenKFUM Örebro OK57:22+26:2411:25F
39David HolmströmOK Roslagen1:11:50+40:5214:18F
Andreas CallebergRehns BKej godkändF

H21 Kval D

5 190 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Olle BoströmJärla Orientering30:025:47A
2Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF31:25+1:236:03A
3Eskil KinnebergIFK Göteborg31:47+1:456:07A
4Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF32:23+2:216:14A
5Linus RappIFK Mora OK34:47+4:456:42A
6Fredrik IngelssonRehns BK35:08+5:066:46A
7Patrik KarlssonVäxjö OK35:21+5:196:48A
8Markus AdolfssonTullinge SK35:29+5:276:50B
9Morten Jarvis WestergårdJärla Orientering35:31+5:296:50B
10Roman RyapolovIFK Mora OK35:32+5:306:50B
11Christian TingströmGöteborg-Majorna OK35:54+5:526:55B
12Markus MartinelleSöders-Tyresö36:33+6:317:02B
13Josef NordlundOK Linné38:05+8:037:20B
14Harri KarlssonOK Denseln38:14+8:127:22B
15Tomas HallménOK Tisaren38:53+8:517:29C
16Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK39:51+9:497:40C
17Joar SvartholmBergnäsets AIK40:24+10:227:47C
18Artem PanchenkoIFK Mora OK40:31+10:297:48C
19Oskar AndrénOK Tisaren40:32+10:307:48C
20Anders BoströmJärfälla OK40:33+10:317:48C
21Viktor SilvemarkÄrla IF40:51+10:497:52C
22Hugo MattssonSkåneslättens OL41:31+11:297:59D
23Anders HåkanssonOK Linné42:48+12:468:14D
24Mikael AnderssonStora Tuna OK42:57+12:558:16D
25Henrik TostebergLinköpings OK44:10+14:088:30D
26Johan LindqvistTäby OK44:11+14:098:30D
27Jonathan SvenssonVäxjö OK44:40+14:388:36D
28Davis DislersIK Hakarpspojkarna45:17+15:158:43D
29Pontus KarlssonMarkbygdens OK45:22+15:208:44E
30Jakob IvarssonHaninge SOK45:44+15:428:48E
31Anders AxlingSundsvalls OK46:29+16:278:57E
32Simon WallerIFK Umeå48:15+18:139:17E
33Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK50:16+20:149:41E
34Nils TärkHalmstad OK50:42+20:409:46E
35Anton KarlssonOK Kullingshof53:58+23:5610:23E
36Erik ToomingasSundsvalls OK1:06:32+36:3012:49F
Anton HallorOK Tisarenej godkändF
Kristian DahlströmIFK Mora OKej godkändF
Jakob AnderssonOK Linnéej godkändF
Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKej startF

H21 Kval E

5 110 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Oleksandr KratovOK Orion32:006:15A
2Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF32:12+0:126:18A
3Fredrik BakkmanIFK Lidingö SOK32:40+0:406:23A
4Zsolt LenkeiIFK Mora OK32:48+0:486:25A
5Martin RegbornHagaby GoIF Örebro32:50+0:506:25A
6Anton SjökvistStora Tuna OK33:02+1:026:27A
7Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK33:21+1:216:31A
8Oskar DanielsAttunda OK33:28+1:286:32B
9Anders HedbergGöteborg-Majorna OK34:32+2:326:45B
10Max Peter BejmerIFK Göteborg34:47+2:476:48B
11Johan LindbergIFK Mora OK34:57+2:576:50B
12Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna35:19+3:196:54B
13Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro35:22+3:226:55B
14Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF35:37+3:376:58B
15Rasmus ElmelidLinköpings OK37:20+5:207:18C
16Simon HedlundÄrla IF38:32+6:327:32C
17Rasmus Palmqvist AslaksenJärfälla OK38:56+6:567:37C
18Mats NordbrødenJärla Orientering39:22+7:227:42C
19Johan HameliusOK Linné39:54+7:547:48C
20Victor BergstrandMotala AIF OL40:41+8:417:57C
21Erik Nilsson SimkovicsUlricehamns OK41:15+9:158:04C
22Andreas BerganderEksjö SOK42:13+10:138:15D
23Erik LindOK Linné42:26+10:268:18D
24Love BerzellOK Ravinen43:23+11:238:29D
25Mattias MårtsStora Tuna OK43:59+11:598:36D
26Axel MattssonJärla Orientering44:12+12:128:38D
27Joakim AxelssonTrollhättans SOK44:14+12:148:39D
27Mattias ErikssonOK Denseln44:14+12:148:39D
29Simon AnderssonOK Rodhen45:15+13:158:51E
30Didrik HallNyköpings OK45:22+13:228:52E
31Johan WikströmOK Tyr46:49+14:499:09E
32Erik KarlssonOK Ravinen49:53+17:539:45E
33Joakim BergBromma-Vällingby SOK51:07+19:0710:00E
34Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad53:55+21:5510:33E
35Mattias NilssonVänersborgs SK55:08+23:0810:47E
36Jonas AnderssonIF Rigor56:48+24:4811:06F
37Filip SalénBergnäsets AIK1:00:24+28:2411:49F
38Pontus JohanssonOK Kullingshof1:15:44+43:4414:49F

H21 Kval F

5 140 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Albin RidefeltOK Linné29:465:47A
2Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad31:02+1:166:02A
3Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF31:37+1:516:09A
4Jerker LysellRehns BK31:51+2:056:11A
5Pavlo UshkvarokOK Denseln31:55+2:096:12A
6Ruslan GlebovOK Ravinen32:02+2:166:13A
7Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK32:22+2:366:17A
8Rickard OhlssonSödertälje-Nykvarn OF32:52+3:066:23B
9Jesper LysellRehns BK33:01+3:156:25B
10Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering33:24+3:386:29B
11Rickard BörjessonVänersborgs SK33:42+3:566:33B
12Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro33:56+4:106:36B
13Per BrolundOK Denseln34:14+4:286:39B
14Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna34:17+4:316:40B
15Fredrik EdénIFK Göteborg34:23+4:376:41C
16Per CarlborgLinköpings OK35:04+5:186:49C
17Mathias HallménOK Denseln35:08+5:226:50C
18Jens WängdahlNyköpings OK35:20+5:346:52C
19Oskar CarlborgOK Hällen35:50+6:046:58C
20Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad36:20+6:347:04C
21Henrik AnderssonBredaryds SOK37:10+7:247:13C
22Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna37:16+7:307:15D
23Joakim IngelssonOK Hammaren37:53+8:077:22D
24Anders VedinSundsvalls OK38:11+8:257:25D
25Mikael AnderssonLinköpings OK38:32+8:467:29D Ladda ner rutt i gpx-format
26Joel NilssonIFK Göteborg38:59+9:137:35D
27Anton LifRehns BK40:57+11:117:58D
28Viktor AntonssonEksjö SOK41:20+11:348:02D
29Pontus PeterssonOK Orion42:08+12:228:11E
30Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK42:35+12:498:17E
31Jonas KjällOK Löftan43:37+13:518:29E
32Markus LangStora Tuna OK44:41+14:558:41E
33Fredrik JohanssonBredaryds SOK45:21+15:358:49E
34Erik BlomgrenStora Tuna OK46:11+16:258:59E
35Erik BjörklundLeksands OK47:52+18:069:18E
36Robert JohanssonTäby OK47:55+18:099:19F
37Emil JohanssonOK Tisaren50:09+20:239:45F
38Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF50:45+20:599:52F
39Oscar AnderssonOK Tisaren51:02+21:169:55F
40Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK54:44+24:5810:38F

D20 Kval A

3 410 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Sara HagströmFalköpings AIK OK25:317:28A
2Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK28:09+2:388:15A
3Tilda JohanssonOK Orion28:18+2:478:17A
4Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad29:22+3:518:36A
5Amanda BlennowFalköpings AIK OK29:45+4:148:43A
6Erica PetterssonIFK Göteborg31:41+6:109:17A
7Pim HedbergOK Skogsfalken32:00+6:299:23A
8Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna32:15+6:449:27A
9Frida LövgrenIFK Mora OK33:16+7:459:45A
10Fanny AsketunOK Roxen33:18+7:479:45A
11Elin ClassonOK Orinto33:31+8:009:49A
12Amanda JohanssonOK Dacke33:48+8:179:54A
13Matilda DammvikStora Tuna OK34:09+8:3810:00A
14Hanna KorhonenOK Ravinen34:34+9:0310:08A
15Filippa JohanssonJönköpings OK35:23+9:5210:22A
16Hanna BarkegrenStora Tuna OK35:44+10:1310:28B
17Hedwig HaasSundsvalls OK36:26+10:5510:41B
18Lina FredrikssonKorsnäs IF OK37:06+11:3510:52B
19Fredrika von EssenOK Linné37:34+12:0311:00B
20Lisa WassénVänersborgs SK40:01+14:3011:44B
21Moa PetterssonOK Dacke45:03+19:3213:12B
22Maja EngesLeksands OK46:42+21:1113:41B
23Patricia EdgarssonOK Skogsfalken48:13+22:4214:08B
24Ida SundströmOK Renen48:34+23:0314:14B
25Emma BeskowFalkenbergs OK49:00+23:2914:22B
26Josefine HöögHagaby GoIF Örebro49:02+23:3114:22B
27Sigrid HolmgrenOK Renen50:06+24:3514:41B
28Emma SundvallJärla Orientering51:02+25:3114:57B
Emelie AnderssonVänersborgs SKej godkändB
Sanna SkoogSödertälje-Nykvarn OFej godkändB
Linnéa AnderssonBredaryds SOKej godkändB
Amanda Falck WeberEksjö SOKej godkändB
Lisa ElmbladBredaryds SOKej startB

D20 Kval B

3 460 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Johanna ÖbergRyda SK28:488:19A
2Isabel SalénIFK Mora OK29:21+0:338:28A
3Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF29:29+0:418:31A
4Emma BjessmoIFK Lidingö SOK30:03+1:158:41A
5Stina NilssonUmeå OK30:13+1:258:43A
6Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad31:34+2:469:07A
7Andrea SvenssonOK Tisaren31:36+2:489:07A
8Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF33:30+4:429:40A
9Louise LundgrenVäxjö OK33:36+4:489:42A
10Kristin OlovssonRehns BK33:46+4:589:45A
11Aina EdgrenTrollhättans SOK34:17+5:299:54A
12Magdalena Vande VoordeTullinge SK35:12+6:2410:10A
13Rebecka HylanderNyköpings OK35:39+6:5110:18A
14Moa GustafssonUddevalla OK36:45+7:5710:37A
15Matilda MartinssonFalkenbergs OK36:53+8:0510:39A
16Nina HallorOK Tisaren38:20+9:3211:04B
17Elin LindbergOK Djerf38:55+10:0711:14B
17Josefine KristianssonTrollhättans SOK38:55+10:0711:14B
19Johanna SjölundSundsvalls OK41:02+12:1411:51B
20Ebba JärplingOK Klemmingen41:12+12:2411:54B
21Sara WadmanIFK Mora OK41:53+13:0512:06B
22Alice TörnlundOK Södertörn44:06+15:1812:44B
23Julia AdolfssonOK Kåre44:21+15:3312:49B
24Carolina NealisLänna IF48:56+20:0814:08B
25Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK51:21+22:3314:50B
26Linnea MalmbergStora Tuna OK53:42+24:5415:31B
27Malin ReichenbergIdefjordens SK53:49+25:0115:33B
Petra OlejnikOK Skogsfalkenej godkändB
Klara PålssonSävedalens AIKej godkändB

H20 Kval A

4 000 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Erik AnderssonOK Orion25:306:22A
2Jens RönnolsTäby OK26:15+0:456:33A
3Anton NilssonOK Tranan27:37+2:076:54A
4Gustav HindérOK Tisaren27:47+2:176:56A
5Harald LarssonHagaby GoIF Örebro28:10+2:407:02A
6Algirdas BartkeviciusOK Denseln28:14+2:447:03A
7Daniel RoosAttunda OK28:28+2:587:07A
8Niklas SundqvistTullinge SK28:35+3:057:08A
9Kevin StåhlOK Hammaren29:00+3:307:15A
10Martin HunhammarOK Ravinen29:20+3:507:20A
11Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF29:48+4:187:27A
12David HectorSnättringe SK30:13+4:437:33A
13Björn CederbergOK Pan-Kristianstad30:19+4:497:34A
14Markus LarssonHestra IF30:27+4:577:36A
15Oskar SondénMalmö OK31:22+5:527:50A
16Anton HanssonIK Hakarpspojkarna31:27+5:577:51B
17Jesper AlfredssonOK Tyr31:55+6:257:58B
18Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad32:00+6:308:00B
19Johan SöderlundLeksands OK32:02+6:328:00B
20Anton NilssonUmeå OK32:22+6:528:05B
21Carl NäslundVästerås SOK32:26+6:568:06B
22Simon MarteliusAttunda OK33:35+8:058:23B
23Henrik EklundVäxjö OK34:02+8:328:30B
24Jonas CarlssonSundbybergs IK34:31+9:018:37B
25Noak SanderbergFinspångs SOK34:33+9:038:38B
26Johannes KnutasAttunda OK34:38+9:088:39B
27Martin NorrbomSala OK34:58+9:288:44B
28Albin BergkvistOK Kåre35:02+9:328:45B
29Edvin SmedbergOK Skogsfalken35:34+10:048:53B
30Emil AnderssonTullinge SK36:11+10:419:02B
31August KollbergEksjö SOK36:19+10:499:04C
32Sven EngströmLinköpings OK39:50+14:209:57C
33Emil TellsénOK Roxen42:45+17:1510:41C
34Albert AskengrenBergnäsets AIK42:51+17:2110:42C
35John GabrielssonSävedalens AIK44:35+19:0511:08C
36Samuel HedlundLånghundra IF46:45+21:1511:41C
37Mathias Myrefelt NorlingerJärla Orientering50:31+25:0112:37C
38Tobias BladhLunds OK1:07:09+41:3916:47C

H20 Kval B

4 130 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Filip GrahnHestra IF28:156:50A
2Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna28:21+0:066:51A
3Emil GranqvistOK Ravinen29:07+0:527:03A
4Erik BerzellJärla Orientering29:14+0:597:04A
4Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna29:14+0:597:04A
6William PommerStora Tuna OK29:15+1:007:04A
7Arvid VågIFK Göteborg29:24+1:097:07A
8Oskar LeinonenOK Kolmården29:53+1:387:14A
9Linus LandergrenHestra IF30:03+1:487:16A
9Filip WadstenOK Landehof30:03+1:487:16A
11Jefta LangerakJärfälla OK30:36+2:217:24A
12Fredrik WigertzLånghundra IF30:51+2:367:28A
13Oskar SandbergSäterbygdens OK31:01+2:467:30A
14Sixten WalheimOK Rodhen31:12+2:577:33A
15Per LindmanFinspångs SOK31:28+3:137:37A
16Philip PerssonOK Orion31:33+3:187:38B
17Heino OllinSävedalens AIK31:34+3:197:38B
18Jakob WahlGöteborg-Majorna OK31:39+3:247:39B
19Martin DjerfIK Hakarpspojkarna32:14+3:597:48B
20Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK32:20+4:057:49B
21Gustav BoquistIK Uven33:37+5:228:08B
22Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna33:53+5:388:12B
23Andreas HultqvistTullinge SK33:54+5:398:12B
24Henrik HåkanssonOK Kolmården34:09+5:548:16B
25Karl EngesAttunda OK34:52+6:378:26B
26Anton GumaeliusWaxholms OK35:19+7:048:33B
27Filip IvarssonOK Hammaren35:32+7:178:36B
28Fredrik PerssonDomnarvets GOIF37:54+9:399:10B
29Sebastian AgerhällOK Tisaren38:25+10:109:18B
30Carl RämmalLunds OK40:01+11:469:41B
31Fredrik LevinSvaide Roma SOK40:47+12:329:52C
32Daniel DuhlboIFK Mora OK40:51+12:369:53C
33Henrik JohanssonUmeå OK41:26+13:1110:01C
34Johan LarssonOK Skogshjortarna41:56+13:4110:09C
35Johan NordinSundsvalls OK45:24+17:0910:59C
36Tobias PentonenHestra IF49:41+21:2612:01C
37Oskar LindqvistSävedalens AIK52:12+23:5712:38C
38Håkan PalmOK Klemmingen58:56+30:4114:16C
39Oscar RenbergSävedalens AIK1:03:48+35:3315:26C

D18 Kval A

3 060 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Moa WestbladOK Ravinen27:188:55A
2Vilma BlennowFalköpings AIK OK28:22+1:049:16A
3Linnéa GolsäterEksjö SOK28:30+1:129:18A
4Elin PetterssonIFK Göteborg29:24+2:069:36A
5Erica EdmanLeksands OK29:56+2:389:46A
6Mirjam DalénSala OK30:35+3:179:59A
7Klara YngvessonUmeå OK30:51+3:3310:04A
8Lina SvärdIF Thor30:52+3:3410:05A
9Elsa AnderssonBredaryds SOK30:55+3:3710:06A
10Sofia WestinVittjärvs IK31:17+3:5910:13A
10Lova EvebornOK Roxen31:17+3:5910:13A
12Erika DuhlboIFK Mora OK31:25+4:0710:16B
13Jonna ForsOK Grip31:26+4:0810:16B
14Sandra NäslundVästerås SOK32:27+5:0910:36B
15Frida JunegardTullinge SK32:42+5:2410:41B
16Emma HelmerssonVästerås SOK34:38+7:2011:19B
17Maria JanssonOK Linné34:48+7:3011:22B
18Freja VredinIFK Umeå35:31+8:1311:36B
19Vilma PerssonOK Skogsfalken35:50+8:3211:42B
20Kajsa AnderssonOK Orion36:48+9:3012:01B
21Erica ErikssonHjärnarps OL37:06+9:4812:07C
22Kajsa MattssonOK Kåre37:18+10:0012:11C
23Elin LundqvistNybro OK38:58+11:4012:44C
23Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF38:58+11:4012:44C
25Maja MörthLeksands OK39:17+11:5912:50C
26Malin DahlbäckOK Österåker41:26+14:0813:32C
27Emma RenbergSävedalens AIK47:49+20:3115:37C
28Josefine AnderssonOK Renen49:56+22:3816:19C
29Ida TorbiörnssonJärla Orientering50:55+23:3716:38C
Elin PoschJönköpings OKej godkändC

D18 Kval B

3 070 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Myrra CarlssonOK Orion28:099:10A
2Sanna FastEksjö SOK28:11+0:029:10A
3Klara DjerfLerums SOK29:06+0:579:28A
4Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna30:20+2:119:52A
5Emma PetterssonOK Roxen30:25+2:169:54A
6Klara AxelssonMarkbygdens OK30:37+2:289:58A
7Lovisa MartinssonOK Tyr30:58+2:4910:05A
8Emma HagrotTäby OK31:13+3:0410:10A
9Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan31:55+3:4610:23A
10Ronja JungåkerKorsnäs IF OK32:19+4:1010:31A
11Astrid SimonssonSundbybergs IK33:12+5:0310:48B
12Ronja BjörklundBjursås OK33:35+5:2610:56B
13Elin JohanssonFinspångs SOK33:40+5:3110:57B
14Tova OlssonIK Hakarpspojkarna33:52+5:4311:01B
15Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF34:15+6:0611:09B
16Alice AronengHestra IF35:55+7:4611:41B
17Johanna HenrikssonÄrla IF39:21+11:1212:49B
18Ebba LeicktTullinge SK39:28+11:1912:51B
19Anna KarlströmOK Linné40:57+12:4813:20B
20Emma BengtssonÅrsunda IF41:58+13:4913:40B
21Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK42:19+14:1013:47C
22Carolina OlssonÄlvdalens IF OK44:33+16:2414:30C
23Hanna RöstinSöders-Tyresö44:52+16:4314:36C
24Ellen BromanOK Roslagen47:56+19:4715:36C
25Emelie JonassonForsa OK52:39+24:3017:08C
26Isabella EnforsIFK Lidingö SOK53:04+24:5517:17C
27Klara MandahlOK Linné53:52+25:4317:32C
28Elin LundgrenVittjärvs IK1:06:52+38:4321:46C
29Ebba JanssonSöders-Tyresö1:17:59+49:5025:24C
Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OFej startC

D18 Kval C

3 000 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Hanna HänströmTäby OK24:198:06A
2Tone AlbrektssonOK Ravinen25:46+1:278:35A
3Jonna JungåkerKorsnäs IF OK26:11+1:528:43A
4Elvira BjörklundTrollhättans SOK26:24+2:058:48A
5Gabriella S BerganderEksjö SOK27:12+2:539:04A
6Fanny SundbladEksjö SOK27:42+3:239:14A
7Agnes WesterbergTrollhättans SOK27:46+3:279:15A
8Line CederbergVänersborgs SK28:03+3:449:21A
9Stina NordinSundsvalls OK28:25+4:069:28A
10Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna28:35+4:169:31A
11Jenny BredfeltLunds OK28:56+4:379:38B
12Sara KindlundOK Tranan29:03+4:449:41B
13Rebecca WaldenfjordJärfälla OK29:36+5:179:52B
14Josefin ErlandssonOK Milan30:37+6:1810:12B
15Moa HanssonBredaryds SOK31:36+7:1710:32B
16Kajsa JohanssonJönköpings OK31:46+7:2710:35B
17Emma DjerfLerums SOK32:17+7:5810:45B
18Tora WesterbergOK Kolmården33:02+8:4311:00B
19Märta SkogTullinge SK34:29+10:1011:29B
20Sarah PerssonOK Denseln35:51+11:3211:57B
21Moa HedegårdOK Kolmården35:59+11:4011:59C
22Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK36:14+11:5512:04C
23Alice AxelssonIK Hakarpspojkarna36:35+12:1612:11C
24Lina LandergrenHestra IF37:54+13:3512:38C
25Karin HagwallLunds OK39:44+15:2513:14C
26Cecilia SpångbergLunds OK45:39+21:2015:13C
27Maria ErikssonEds SK48:08+23:4916:02C
28Signe RosendahlOK Renen48:09+23:5016:03C
29Sofia BerglundSigtuna OK53:58+29:3917:59C
30Norna MolinOK Klemmingen59:24+35:0519:48C
Anna HallménOK Tisarenej startC

D18 Kval D

3 040 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Hanna HugossonSundsvalls OK25:358:24A
2Amanda BerggrenTullinge SK25:57+0:228:32A
3Julia RajanIFK Lidingö SOK27:12+1:378:56A
4Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna27:14+1:398:57A
5Märta Ransjö ZanderOK Tyr28:38+3:039:25A
6Sandra BoströmOK Linné29:24+3:499:40A
7Hanna LagerbergOK Södertörn29:52+4:179:49A
8Hanna LindströmOK Tranan29:53+4:189:49A
9Agnes LundqvistJärfälla OK30:19+4:449:58A
10Jenny WegebroUmeå OK30:21+4:469:59A
11Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering31:38+6:0310:24B
12Johanna HagströmFalköpings AIK OK31:58+6:2310:30B
13Amelia SkalbergBredaryds SOK32:11+6:3610:35B
14Matilda ErikssonVästerbergslagens OL32:17+6:4210:37B
15Saga SanderOK Milan34:05+8:3011:12B
16Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad34:56+9:2111:29B
17Annie ÖnstenIK Hakarpspojkarna35:40+10:0511:43B
18Mathilda HögbergSöders-Tyresö39:22+13:4712:56B
19Hanna ÅbergOK Landehof39:37+14:0213:01B
20Linnea GustafssonOK Gynge41:12+15:3713:33B
21Saga BacktemanLerums SOK41:44+16:0913:43C
22Wilma LagerhällRehns BK42:25+16:5013:57C
23Tilda AnderssonOK Ravinen43:42+18:0714:22C
24Evelyn WendeliusIFK Lidingö SOK44:46+19:1114:43C
25Ronja HuggForsa OK48:34+22:5915:58C
26Mimmi DahlbergBredaryds SOK59:43+34:0819:38C
27Wilma JanssonVänersborgs SK1:03:55+38:2021:01C
Hanna KjellinForsa OKej godkändC
Sofia GrahnHestra IFej startC

H18 Kval A

3 680 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Simon HectorSnättringe SK25:136:51A
2Henrik JohannessonRonneby OK26:09+0:567:06A
3Martin SärnbrinkOK Tisaren26:15+1:027:07A
4Alexander WiklundFinspångs SOK26:41+1:287:15A
5Lukas LundgrenVäxjö OK26:59+1:467:19A
6Olle AnderssonTullinge SK27:02+1:497:20A
7Henning SjökvistStora Tuna OK28:03+2:507:37A
8Ludvig EkNyköpings OK28:24+3:117:43A
9August MollénOK Denseln28:26+3:137:43B
10Axel GranqvistOK Ravinen29:06+3:537:54B
11Arvid ClaessonJönköpings OK29:10+3:577:55B
12Olle GrywenzOK Linné29:43+4:308:04B
13Per KarlssonOK Tylöskog30:16+5:038:13B
14Fredrik JohanssonOK Nackhe30:41+5:288:20B
15Tuve MöllerOK Linné32:53+7:408:56B
16Lukas OlmKils OK33:48+8:359:11B
17Carl CarlssonNyköpings OK33:51+8:389:11C
18Emil KarlssonHestra IF34:15+9:029:18C
19Eric RosjöJönköpings OK35:30+10:179:38C
20Martin MörsellOK Kåre38:13+13:0010:23C
21Albin AnderssonOK Ravinen38:15+13:0210:23C
22Vidar PerssonTäby OK42:05+16:5211:26C
23Jacob ErikssonKFUM Örebro OK43:39+18:2611:51C
24Lukas DeiningerIFK Mora OK46:37+21:2412:40C
25Eric DanielssonOK Kåre46:43+21:3012:41D
26Johan LindmanFinspångs SOK47:52+22:3913:00D
27Marcus BeckiusOK Tyr1:05:54+40:4117:54D
28Erik BerglundOK Kåre1:10:32+45:1919:10D
Adam SegerslättSkåneslättens OLej godkändD
Gustav ÖgrenKorsnäs IF OKej godkändD
Oskar ÖqvistBergnäsets AIKej startD

H18 Kval B

3 600 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Isac von KrusenstiernaOK Kåre23:536:38A
2Albin LillieströmOK Roxen26:22+2:297:19A
3Olle JosarpFK Friskus-Varberg27:03+3:107:30A
4Oliwer LundbergOK Bävern27:32+3:397:38A
5Albin AnderssonTullinge SK27:38+3:457:40A
6Johan LenningOK Pan-Kristianstad27:48+3:557:43A
7Johannes RidefeltOK Linné28:24+4:317:53A
8Oskar LindEksjö SOK29:34+5:418:12A
9John GunnarssonSurahammars SOK29:36+5:438:13B
10Erik HerneOK Ravinen30:10+6:178:22B
11Johan EdenhamnLänna IF31:08+7:158:38B
12Jason BransomeOK Ravinen31:34+7:418:46B
13Nils HenrikssonBergnäsets AIK32:10+8:178:56B
13Olle HanssonOK Roxen32:10+8:178:56B
15Rasmus ArfwedsonFrölunda OL32:29+8:369:01B
16Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK32:32+8:399:02B
17Viktor WohlgemuthOK Ravinen32:57+9:049:09C
18Lukas EvebornOK Roxen33:16+9:239:14C
19Christian RedtzerAttunda OK34:30+10:379:35C
20Johan GrahnIK Uven34:50+10:579:40C
21Henrik SparrIFK Mora OK35:03+11:109:44C
22Edvin NordströmTäby OK35:43+11:509:55C
23Oliver MalmkvistJönköpings OK42:56+19:0311:55C
24Rasmus MöllerArboga OK43:03+19:1011:57C
25Oskar EngmanNyköpings OK43:42+19:4912:08D
26Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna45:32+21:3912:38D
27Måns TistadIFK Lidingö SOK49:43+25:5013:48D
28Simon ErikssonUmeå OK1:04:14+40:2117:50D
Bobby BrahmLånghundra IFej startD
Filip KarlssonIF Hagenej startD
Felix AxelssonMarkbygdens OKej startD

H18 Kval C

3 760 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Simon ImarkTullinge SK27:207:16A
2Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF28:00+0:407:26A
3Tom CampbellLustens OK28:20+1:007:32A
4Hugo DahlbergHaninge SOK30:35+3:158:08A
5Samuel PlumppuHestra IF32:03+4:438:31A
5Rickard DjerfTibro OK32:03+4:438:31A
7Andreas JonssonOK Dacke32:14+4:548:34A
8Filip JacobssonDegerfors OK32:25+5:058:37A
9Daniel Carlson BjernaldOK Linné32:27+5:078:37B
10Johan WehlinSkogspojkarnas OK32:38+5:188:40B
11Fredrik HamreforsVästerås SOK34:21+7:019:08B
12Anton KällströmSala OK34:38+7:189:12B
13Philip EdvardssonEksjö SOK34:43+7:239:13B
14Otto StuhlhoferOK Landehof35:35+8:159:27B
15Mårten OlssonGävle OK35:37+8:179:28B
16Adrian DahlströmIFK Mora OK36:14+8:549:38B
17Johan HagströmerOK Klemmingen36:24+9:049:40C Ladda ner rutt i gpx-format
18Nils WärnsbergEksjö SOK38:18+10:5810:11C
19Martin Jelllvert BörjesonGöteborg-Majorna OK38:40+11:2010:17C
20Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK38:54+11:3410:20C
21David RisbergKils OK39:31+12:1110:30C
22Henrik HamreforsVästerås SOK40:37+13:1710:48C
23Benjamin LangerakJärfälla OK42:12+14:5211:13C
24Johan PerssonOK Österåker42:28+15:0811:17C
25Axel JutterströmIFK Mora OK43:19+15:5911:31D
26David LevinSvaide Roma SOK45:40+18:2012:08D
27Hampus NyströmIF Hagen48:05+20:4512:47D
28Oscar SundbaumVittjärvs IK51:19+23:5913:38D
29Andreas PerssonOK Hammaren51:35+24:1513:43D
30Egil MorastHaninge SOK52:38+25:1813:59D
31Oskar EngesAttunda OK58:13+30:5315:28D
Johan RydingSödertälje-Nykvarn OFej godkändD
Robin SalénBergnäsets AIKej godkändD

H18 Kval D

3 830 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Oscar JohanssonOK Dacke28:287:25A
2Anton ForsbergLånghundra IF28:29+0:017:26A
2Gustaf SundbüeOK Hällen28:29+0:017:26A
4Andreas UllerKils OK28:49+0:217:31A
5Jesper SvenskStora Tuna OK29:30+1:027:42A
6Simon SchusterVallentuna-Össeby OL30:28+2:007:57A
7Daniel RönnqvistOK Linné30:53+2:258:03A
8Erik HannrupIF Thor31:53+3:258:19A
9Waldemar AnderssonOK Roslagen32:20+3:528:26B
10John LarssonRånäs OK32:39+4:118:31B
11Oskar ForsbergTullinge SK33:05+4:378:38B
12Johan OlsonIK Uven34:28+6:008:59B
13Daniel BogrenIF Hagen34:42+6:149:03B
14Linus BacklundOK Södertörn34:50+6:229:05B
15Olle NilssonOK Linné35:13+6:459:11B
16Olle HedmanIF Hagen38:21+9:5310:00B
17Olof SkoglundKils OK38:26+9:5810:02C
18Carl HolmbergIF Hagen39:30+11:0210:18C
19Jakob FranssonOK Milan39:31+11:0310:19C
20Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken40:07+11:3910:28C
21Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK40:21+11:5310:32C
22Jakob HöstHjärnarps OL41:01+12:3310:42C
23Simon RuneforsVäxjö OK41:36+13:0810:51C
24Fredrik StenbeckOK Österåker42:28+14:0011:05C
25Lucas SundbladEksjö SOK43:42+15:1411:24D
26Oscar SundlöfSundsvalls OK43:49+15:2111:26D
27Emil GrehnOK Rodhen45:29+17:0111:52D
28Johan WennermarkOK Skogsfalken46:27+17:5912:07D
29Lars OlovssonRehns BK47:41+19:1312:26D
30Emil PetterssonOK Dacke50:43+22:1513:14D
31Jesper ÅgrenLunds OK53:27+24:5913:57D
Felix HellgrenOK Ravinenej godkändD
Nils GripKalmar OKej godkändD
Erik TuuriBergnäsets AIKej startD

H18 Kval E

3 680 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tidFH R
1Ville JohanssonOK Kolmården24:556:46A
2Victor ImarkTullinge SK26:34+1:397:13A
3Elias EkvallTrollhättans SOK27:02+2:077:20A
4Jonas GustafssonOK Kåre27:24+2:297:26A
5Mattias PernebyIFK Lidingö SOK27:27+2:327:27A
6Nils AlexanderssonStora Tuna OK27:48+2:537:33A
7Viktor WassénVänersborgs SK28:16+3:217:40A
8Simon LarssonOK Hällen28:41+3:467:47A
9Simon WikströmOK Pan-Kristianstad28:50+3:557:50B
10Mattis HallbergIK Uven29:18+4:237:57B
11Rasmus LundbergOK Bävern30:43+5:488:20B
12Hugo LillieströmOK Roxen31:23+6:288:31B
13Erik ZeilonSkåneslättens OL31:25+6:308:32B
14Joakim SkärlénHaninge SOK31:27+6:328:32B
15Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK31:49+6:548:38B
16Simon DahlbergOK Nolaskogsarna33:04+8:098:59B
17Gustaf BerglundSigtuna OK33:47+8:529:10C
18Albin ClaessonSävedalens AIK34:15+9:209:18C
19Pontus LindblomOK Roxen34:58+10:039:30C
20Arvid NordIK Hakarpspojkarna35:19+10:249:35C
21Alfred LönnVästerås SOK36:46+11:519:59C
22Adam TellsénOK Roxen37:48+12:5310:16C
23Ludwig BergfalkJärfälla OK39:02+14:0710:36C
24Christopher WilestedtAttunda OK43:40+18:4511:51C
25Erik OlssonGävle OK44:35+19:4012:06D
26Loke AgmarkenHalmstad OK45:19+20:2412:18D
27Oscar PrytzGOIF Tjalve45:35+20:4012:23D
28Martin StorkampSundsvalls OK48:30+23:3513:10D
29Lucas NorrmanAttunda OK49:24+24:2913:25D
30Marcus CarlssonIF Hagen58:12+33:1715:48D
31Erik VinbladLunds OK58:14+33:1915:49D
32Erik NallgårdVästerås SOK1:09:17+44:2218:49D

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser