Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tjust 2-dagars, dag 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjust 2-dagars, dag 2
Arrangörsorganisation: Västerviks OK
Datum: onsdag 13 juli 2011

D21 Lång

6 560 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea LidströmOK Kolmården50:297:41
2Anna SegerssonOK Kolmården52:05+1:367:56
3Malin SandIK Hakarpspojkarna55:43+5:148:29
4Johanna LindbergDomnarvets GOIF56:00+5:318:32
5Rebecka LindbergOK Linné56:15+5:468:34
6Helén PerssonFinspångs SOK56:24+5:558:35
7Martina KarlssonStora Tuna OK56:58+6:298:41
8Monika FaesslerJTE Schweiz57:08+6:398:42
9Jennie AnderssonHalden SK58:02+7:338:50
10Charlotta BergqvistGävle OK58:17+7:488:53
11Martina SeiterleJTE Schweiz1:02:00+11:319:27
12Carolin SvenssonHaninge SOK1:02:01+11:329:27
13Mirjam FaesslerJTE Schweiz1:03:13+12:449:38
14Rachel EngelerJTE Schweiz1:03:50+13:219:43
15Frida GustafssonIFK Göteborg1:06:13+15:4410:05
16Ellinor SternerOK Kåre1:06:53+16:2410:11
17Annetta SchaadJTE Schweiz1:08:07+17:3810:23
18Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK1:09:32+19:0310:35
19Elsa TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:09:47+19:1810:38
20Erika HugosonNässjö OK1:11:52+21:2310:57
21Stefanie AnderssonVimmerby OK1:12:02+21:3310:58
22Renate WidmerJTE Schweiz1:17:30+27:0111:48
23Jenny SidnerOK Nolaskogsarna1:17:33+27:0411:49
24Maria ThelinJönköpings OK1:27:04+36:3513:16
25Carina KaleredSkogspojkarnas OK1:31:26+40:5713:56
Ida HördegårdhIFK Göteborgej godkänd
Therese KlintbergEksjö SOKej start

H21 Lång

10 390 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pelle EngstrandStora Tuna OK1:04:296:12
2Erik AnderssonOK Denseln1:07:37+3:086:30
3Henrik BerggrenOK Denseln1:10:01+5:326:44
4Per BrolundOK Denseln1:11:15+6:466:51
5Niklas OlofssonHelsingborgs SOK1:12:52+8:237:00
6Henrik LundgrenSävedalens AIK1:14:12+9:437:08
7Ulf BergqvistGävle OK1:14:53+10:247:12
8Peter ErikssonLinköpings OK1:16:02+11:337:19
9Håkan ÖhlundIK Hakarpspojkarna1:17:35+13:067:28
10Viktor AntonssonEksjö SOK1:19:34+15:057:39
11Mårten WaldenfjordJärfälla OK1:20:51+16:227:46
12Simon OlivestamEksjö SOK1:21:11+16:427:48
13Erik SandhOK Nolaskogsarna1:25:12+20:438:12
14Andreas KällmingIK Hakarpspojkarna1:25:25+20:568:13
15Pontus PeterssonOK Orion1:26:52+22:238:21
16Johan NorbergGamleby OK1:27:21+22:528:24
17Johan G HördegårdhIFK Göteborg1:28:36+24:078:31
18Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK1:32:24+27:558:53
19Christian KreisJTE Schweiz1:36:30+32:019:17
20Pirmin SchneiderJTE Schweiz1:36:39+32:109:18
21Björn HellrupHelsingborgs SOK1:40:26+35:579:39
22Simon LennermoNässjö OK1:43:05+38:369:55
23Martin WehrliJTE Schweiz1:54:02+49:3310:58
24Jakub SilhavyTJ Turnov2:08:53+1:04:2412:24
Niklas OlssonSkåneslättens OLej godkänd
Beat HubmannJTE Schweizej godkänd
Jacob WesterbergFinspångs SOKej start
Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarnaej start
Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OKej start

D21

5 440 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna JohanssonAnkarsrums OK52:049:34
2Sedlachova OldriskaTJ Turnov55:26+3:2210:11
3Martina ArkåsenOK Kåre56:09+4:0510:19
4Karin JanssonOK Kåre56:42+4:3810:25
5Åsa BogmarkEksjö SOK56:49+4:4510:26
6Malin GustafssonEksjö SOK59:01+6:5710:50
7Stina SternerLinköpings OK59:06+7:0210:51
8Anna JohanssonÅlems OK1:08:34+16:3012:36
9Sofie SvenssonBjörkfors GOIF1:10:00+17:5612:52
10Caroline JohanssonGamleby OK1:11:14+19:1013:05
11Emelie DanielssonVimmerby OK1:35:19+43:1517:31
Beatrice EdgrenHultsfreds OKej start
Karin HåkanssonOK Gränsenej start

H21

7 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik RosénJönköpings OK50:506:46
2Erik TengvallVänersborgs SK52:13+1:236:57
3Erik BoströmJärla Orientering55:51+5:017:26
4Mats Erik MalmbergVimmerby OK57:33+6:437:40
5Rickard IngessonGamleby OK1:01:06+10:168:08
6Martin AhlqvistFrölunda OL1:01:33+10:438:12
7Niclas ErikssonOK Kåre1:02:43+11:538:21
8Anton MarmelidHelsingborgs SOK1:07:24+16:348:59
9Olof BengtssonFK Åsen1:07:53+17:039:03
10Tobias GrobJTE Schweiz1:09:57+19:079:19
11Andreas JohanssonAnkarsrums OK1:13:44+22:549:49
12Per SandahlGamleby OK1:16:01+25:1110:08
13Simon Steinerbussola ok/OLG Säuliamt1:25:16+34:2611:22
14Tomas PopuleTJ Turnov1:39:47+48:5713:18

D20

5 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida KarlssonLinköpings OK57:4811:04
2Lotta LinderssonGamleby OK1:36:29+38:4118:29

D18

4 690 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofie SvenssonVimmerby OK38:568:18
2Josefine KlintbergEksjö SOK40:17+1:218:35
3Elin SvenssonNässjö OK42:19+3:239:01
4Maria JohanssonTorsås OK46:17+7:219:52
5Agnes AdolfssonVimmerby OK47:50+8:5410:11
6Veronique RuppenthalJTE Schweiz48:45+9:4910:23
6Vera ChvalovaTJ Turnov48:45+9:4910:23
8Romana KubinovaTJ Turnov49:20+10:2410:31
9Therese EnengeBredareds IF49:24+10:2810:31
10Cornelia CamathiasJTE Schweiz50:18+11:2210:43
11Karin SvenssonFinspångs SOK51:04+12:0810:53
12Frida PerssonIFK Moras OK53:42+14:4611:26
13Barbara SchoenenbergerJTE Schweiz56:10+17:1411:58
14Tonja KuenzlerJTE Schweiz56:28+17:3212:02
15Natalie ElmqvistGamleby OK56:43+17:4712:05
16Maja AnderssonOK Orion1:04:22+25:2613:43
17Kuberkova LucieTJ Turnov1:09:57+31:0114:54
18Sofia BrenanderSOK Viljan1:12:23+33:2715:26
19Inna ZayatsTJ Turnov1:14:28+35:3215:52
20Emilie MorlonOK Eken1:49:40+1:10:4423:22
Veronica VestlingSOK Viljanej godkänd
Linnea EkskogKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Eva AdolfssonVimmerby OKej start

H18

6 340 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ola BrönnhedenNyköpings OK40:456:25
2Leif SvenssonOK Tisaren42:21+1:366:40
3Erik SköldLinköpings OK42:39+1:546:43
4Albin DetterfeltLinköpings OK43:32+2:476:51
5Erik LenningSkåneslättens OL43:39+2:546:53
6Simon ForsKvarnsvedens GOIF OK44:28+3:437:00
7Erik BomanGävle OK44:32+3:477:01
8Marcus BerggrenNyköpings OK44:58+4:137:05
9Erik KarlssonMålilla OK45:20+4:357:09
10Gustav SandstedtEksjö SOK48:02+7:177:34
11David StarkJTE Schweiz48:07+7:227:35
12Jiri VestejnTJ Turnov48:11+7:267:35
13Ondrej PovaTJ Turnov48:26+7:417:38
14Tobias ZbindenJTE Schweiz50:09+9:247:54
15Robin JakobssonGamleby OK51:16+10:318:05
16Fredrik WennermarkOK Skogsfalken53:04+12:198:22
17Luca ZinggJTE Schweiz54:13+13:288:33
18Simon LundinFinspångs SOK56:16+15:318:52
19Simon RueeggJTE Schweiz59:13+18:289:20
20Daniel SlajsTJ Turnov1:05:46+25:0110:22
21Erich MoellerJTE Schweiz1:05:49+25:0410:22
22Martin BergströmKvarnsvedens GOIF OK1:08:08+27:2310:44
Jonas LundgrenLinköpings OKej start
Ludwig LjungqvistKexholms SKej start

D16

3 980 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin HåkanssonSkogspojkarnas OK34:078:34
2Elina Von KrusenstiernaOK Kåre36:06+1:599:04
3Lisa MalmströmGOIF Tjalve38:06+3:599:34
4Andrea SvenssonFinspångs SOK38:32+4:259:40
5Hanna ÖstenbergHultsfreds OK41:19+7:1210:22
6Fanny AsketunOK Roxen42:20+8:1310:38
7Moa SvenssonNässjö OK47:09+13:0211:50
8Erika StrömbäckAnkarsrums OK49:21+15:1412:23
9Barbora SikovaTJ Turnov50:41+16:3412:44
10Michelle RuppenthalJTE Schweiz52:40+18:3313:13
11Magda HanakovaTJ Turnov56:12+22:0514:07
12Karolina SikovaTJ Turnov56:32+22:2514:12
13Fiona SignerJTE Schweiz57:24+23:1714:25
14Hanna GunnarssonIK Hakarpspojkarna58:01+23:5414:34
15Louise MorlonOK Eken1:02:03+27:5615:35
16Clara BerlinTrollhättans SOK1:03:12+29:0515:52
17Misa LavichovaTJ Turnov1:10:02+35:5517:35
18Lena ImhofJTE Schweiz1:10:40+36:3317:45
19Stina HåkanssonOK Gränsen1:14:08+40:0118:37
Claudine RuppenthalJTE Schweizej godkänd

H16

5 250 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Max BerggrenOK Denseln38:167:17
2Henrik HåkanssonOK Kolmården43:26+5:108:16
3Claudio RohrbachJTE Schweiz45:42+7:268:42
4Jan CechTJ Turnov46:02+7:468:46
5Elias GemperliJTE Schweiz46:07+7:518:47
6Jan GuhlJTE Schweiz46:33+8:178:52
7Sven EngströmLinköpings OK48:29+10:139:14
8Oskar VigrenSävedalens AIK53:38+15:2210:12
9Vojtech VacekTJ Turnov54:06+15:5010:18
10Lukas KuenziJTE Schweiz54:28+16:1210:22
11Patrick ZbindenJTE Schweiz55:59+17:4310:39
12Adam HanssonOK 64 Torpa57:55+19:3911:01
13Kalle KarlssonGOIF Tjalve59:36+21:2011:21
14Dag HultbergOK Kolmården1:01:02+22:4611:37
15Simon KärrströmOK Roxen1:03:41+25:2512:07
16Conradin MeiliJTE Schweiz1:37:16+59:0018:31
Gabriel LindersonGamleby OKej godkänd
Martin EngmanOK Denselnej start

D14

3 550 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa GolsäterEksjö SOK28:278:00
2Agnes LundqvistJärfälla OK29:58+1:318:26
3Gabriella BerganderEksjö SOK31:25+2:588:50
4Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL32:30+4:039:09
5Veronika KubinovaTJ Turnov33:49+5:229:31
6Elin JohanssonFinspångs SOK34:44+6:179:47
7Klara LjunggrenLinköpings OK35:41+7:1410:03
8Lova EvebornOK Roxen37:44+9:1710:37
9Emma PetterssonOK Roxen37:47+9:2010:38
10Tereza CechovaTJ Turnov39:57+11:3011:15
11Sarah PerssonOK Denseln44:21+15:5412:29
12Anna VackovaTJ Turnov44:53+16:2612:38
13Beatrice GomérAnkarsrums OK1:10:33+42:0619:52
14Matilda AugustssonOK Bävern1:15:01+46:3421:07
Anna JanssonOK Roslagenej godkänd
Johanna HanssonBoxholm-Mjölby OLej start
Elin KarlssonGOIF Tjalveej start
Stina GuståsLinköpings OKej start
Rebecca WaldenfjordJärfälla OKej start

H14

3 950 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LenningSkåneslättens OL29:467:32
2Michael ImhofJTE Schweiz30:18+0:327:40
3Isac Von KrusenstiernaOK Kåre31:17+1:317:55
4Johan WennermarkOK Skogsfalken31:52+2:068:04
5Rasmus LundbergOK Bävern32:24+2:388:12
6Vojtech MelicharTJ Turnov33:25+3:398:27
7Oliwer LundbergOK Bävern34:07+4:218:38
8Philip EdvardssonEksjö SOK36:10+6:249:09
9Lucas SundbladEksjö SOK37:22+7:369:27
10Albin LagerNässjö OK37:29+7:439:29
11Oskar LindSOK Viljan38:20+8:349:42
12Dominik FrybaTJ Turnov38:30+8:449:44
13Alexander WiklundFinspångs SOK40:04+10:1810:08
14David NechutaTJ Turnov40:45+10:5910:18
15Lukas EvebornOK Roxen44:51+15:0511:21
16Adam ThellsénOK Roxen46:44+16:5811:49
17Gustav MalmströmGOIF Tjalve46:53+17:0711:52
18Pontus LindblomOK Roxen47:20+17:3411:58
19David GunnarssonIK Hakarpspojkarna47:44+17:5812:05
20Ales HorkyTJ Turnov51:09+21:2312:56
21Eric EkströmLinköpings OK52:36+22:5013:18
22Emil JohanssonOK Bävern1:02:13+32:2715:45
23Jiri ZachaTJ Turnov1:07:39+37:5317:07
Eric LöfkvistOK Njudungej godkänd
Andreas UllerKils OKej start

D12

3 010 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AxelssonMarkbygdens OK21:036:59
2Johanna GuståsLinköpings OK26:57+5:548:57
3Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre28:37+7:349:30
4Victoria AsketunOK Roxen28:43+7:409:32
5Fanny SundbladEksjö SOK28:49+7:469:34
6Linnea DagsbergOK Orion30:46+9:4310:13
7Maja HultbergOK Kolmården31:18+10:1510:23
8Julia ArvidssonVimmerby OK31:53+10:5010:35
9Malin KärrströmOK Roxen34:06+13:0311:19
10Jenny JakobssonGamleby OK34:11+13:0811:21
11Dagmar BiersakovaTJ Turnov35:01+13:5811:38
12Stina JohanssonOK Bävern36:02+14:5911:58
13Lisa DammvikStora Tuna OK39:30+18:2713:07
14Tove EkströmLinköpings OK44:23+23:2014:44
15Lenka HanakovaTJ Turnov45:01+23:5814:57
16Tereza SlechtovaTJ Turnov45:26+24:2315:05
17Malva EvebornOK Roxen47:14+26:1115:41
18Emma StubberudNydalens SK49:09+28:0616:19
19Marketa ThorovaTJ Turnov50:50+29:4716:53
20Julia RajanIFK Lidingös Skid o OK51:38+30:3517:09
21Eloïse FaverolleCSLG Melun55:59+34:5618:35
22Moa KjellbergBjörkfors GOIF58:32+37:2919:26
23Aneta NechutovaTJ Turnov59:26+38:2319:44
24Isa LundqvistJärfälla OK1:07:19+46:1622:21
25Lenka MudrovaTJ Turnov1:23:36+1:02:3327:46
26Tereza HausnerovaTJ Turnov1:32:55+1:11:5230:52

H12

3 010 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1August MollénOK Denseln18:046:00
2Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna21:26+3:227:07
2Felix AxelssonMarkbygdens OK21:26+3:227:07
4Anton OlivestamVimmerby OK24:20+6:168:05
5Jonathan UllerKils OK25:54+7:508:36
6Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna27:49+9:459:14
7Oskar LöfsvedKexholms SK28:28+10:249:27
8Jan HladikTJ Turnov29:17+11:139:43
9Benjamin SturekSOK Viljan29:43+11:399:52
10Noel WaldenfjordJärfälla OK29:46+11:429:53
11Gunnar EngströmLinköpings OK30:17+12:1310:03
12Petr MelisharTJ Turnov30:36+12:3210:09
13Eric BerlinTrollhättans SOK31:11+13:0710:21
14Olle HedmanIF Hagen31:47+13:4310:33
15Tomas ThorTJ Turnov32:09+14:0510:40
16Gabriel SturessonLerums SOK33:07+15:0311:00
17Carl EkbringKexholms SK34:08+16:0411:20
18Alexander AugustssonOK Bävern36:38+18:3412:10
19Sverker EkLinköpings OK37:58+19:5412:36
20Carl HolmbergIF Hagen38:36+20:3212:49
21Axel JohanssonFinspångs SOK38:52+20:4812:54
22Hugo DalhammerOK Roxen39:52+21:4813:14
23Viggo KlassonOK Ravinen42:45+24:4114:12
24Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK44:14+26:1014:41
25Petr CechTJ Turnov45:25+27:2115:05
26Rasmus NybergGamleby OK51:36+33:3217:08
27Erik AxelssonGamleby OK56:57+38:5318:55
Oliver ValleriusGamleby OKej godkänd

D10

2 770 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove PetterssonOK Roxen21:097:38
2Matilda HagstrandLerums SOK22:12+1:038:00
3Katja StrandbergGamleby OK27:09+6:009:48
4Olivia AsketunOK Roxen28:35+7:2610:19
5Irmelie SjögrenIK Hakarpspojkarna38:21+17:1213:50
6Mikaela JohanssonVästerviks OK45:22+24:1316:22
7Tilda JanssonOK Roslagen1:02:34+41:2522:35
Ida EdvardssonEksjö SOKej start
Wilma BerganderEksjö SOKej start

H10

2 770 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per HedmanIF Hagen19:487:08
2Anton UllerKils OK20:31+0:437:24
3Olof LjunggrenLinköpings OK22:20+2:328:03
4Johan HolmbergIF Hagen24:59+5:119:01
5Albin TollOK Njudung25:41+5:539:16
6Isak LiljeholmGamleby OK29:56+10:0810:48
7Oskar KarlssonMålilla OK31:24+11:3611:20
8Jakob ThellsénOK Roxen32:24+12:3611:41
9Malte EvebornOK Roxen34:09+14:2112:19
Josef HelanderOK Roxenej start
Linus LundbergOK Bävernej start
Isak CarlzénGamleby OKej start

D35

4 690 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Stina PåledalLinköpings OK41:238:49
2Malin SvenssonOK Orion44:28+3:059:28
3Linda SjögrenIK Hakarpspojkarna50:52+9:2910:50
4Esther Haslerbussola ok/OLG Säuliamt53:28+12:0511:24
5Pia OlssonKalmar OK55:48+14:2511:53
6Lisa ElmerfjordMalmö OK55:53+14:3011:54
7Anna KullbergBjörkfors GOIF1:02:42+21:1913:22
8Anneli JutheVimmerby OK1:07:26+26:0314:22
Ingela LiwellSödertälje-Nykvarn OFej start

H35

7 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bertil EronnLinköpings OK51:007:10
2Christian EnbergLinköpings OK52:06+1:067:20
3Thord HultbergSOK Viljan54:01+3:017:36
4Erik BengtssonFK Åsen54:55+3:557:44
5Magnus KällmingOK Tyr1:05:18+14:189:11
6Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF1:06:12+15:129:19
7Mats WesterbergOK Tyr1:08:37+17:379:39
Marcus AlexanderssonKalmar OKej godkänd
Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OKej godkänd

D40

4 310 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna38:499:00
2Anna EkbringKexholms SK38:52+0:039:01
3Annika AsketunOK Roxen39:45+0:569:13
4Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna42:25+3:369:50
5Kristina LjunggrenLinköpings OK42:38+3:499:53
6Marie MorlonOK Eken43:19+4:3010:03
7Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK44:23+5:3410:17
8Siv DahlströmKvarnsvedens GOIF OK45:57+7:0810:39
9Lotta J-SundbladEksjö SOK46:30+7:4110:47
10Karin AnderssonOK Klyftamo50:08+11:1911:37
11Carina BerganderEksjö SOK51:01+12:1211:50
12Lena MalmströmGOIF Tjalve52:14+13:2512:07
12Heléne KlassonOK Ravinen52:14+13:2512:07
14Åsa BergforsSOK Viljan52:33+13:4412:11
15Sophie AntoineCSLG Melun52:42+13:5312:13
16Marina AxelssonMarkbygdens OK53:23+14:3412:23
17Ulrika GustafssonIK Vista55:15+16:2612:49
18Kerstin KarlssonMålilla OK56:25+17:3613:05
19Helena HolmOK Roxen1:02:45+23:5614:33
20Åsa DetterfeltLinköpings OK1:05:07+26:1815:06
21Zuzka CechovaTJ Turnov1:10:25+31:3616:20
22Jeanette WigertssonTorsås OK1:10:40+31:5116:23
23Anna WadmanIFK Moras OK1:11:18+32:2916:32
24Marta HanakovaTJ Turnov1:20:14+41:2518:36

H40

6 340 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan JakobssonOK Roslagen41:556:36
2Thomas PerssonOK Denseln43:25+1:306:50
3Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna43:34+1:396:52
4Jan HildingHestra IF44:48+2:537:03
5Fredrik SvenssonJönköpings OK44:51+2:567:04
6Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna45:46+3:517:13
7Åke LjunggrenLinköpings OK46:42+4:477:21
8Klas FriborgJönköpings OK48:01+6:067:34
9Mats HedmanIF Hagen48:31+6:367:39
10Henrik PetterssonOK Roxen48:35+6:407:39
11Per ThellsénOK Roxen48:50+6:557:42
12Sören SturessonLerums SOK49:58+8:037:52
13Christian ErikssonLinköpings OK52:35+10:408:17
14Claes HagstrandLerums SOK52:57+11:028:21
15Lars-Ola LarssonOK Orion53:36+11:418:27
16Erik HelanderOK Roxen54:46+12:518:38
17Jonas PerssonTorsås OK57:14+15:199:01
18Jean-Marc DelaumeCSLG Melun57:54+15:599:07
19Magnus LarsenFK Boken59:08+17:139:19
20Stefan PeterssonKalmar OK1:00:11+18:169:29
21Anders EdvardssonEksjö SOK1:00:46+18:519:35
22Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:02:25+20:309:50
23Cristian OlivestamVimmerby OK1:03:48+21:5310:03
24Rickard DanielssonVimmerby OK1:05:12+23:1710:17
25Thomas SundströmRonneby OK1:15:37+33:4211:55
26Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:18:35+36:4012:23
27Dennis TollOK Njudung1:27:51+45:5613:51
28Milan NechutaTJ Turnov1:40:44+58:4915:53
29Patrik EvebornOK Roxen2:04:49+1:22:5419:41

D45

4 310 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Von KrusenstiernaOK Kåre42:229:49
2Agneta BerlinTrollhättans SOK43:19+0:5710:03
3Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL43:39+1:1710:07
4Monica BomanGävle OK45:37+3:1510:35
5Lisbet LidmanOK Kåre48:22+6:0011:13
6Anna-Sofie BarkLinköpings OK51:26+9:0411:56
7Pia LundbergOK Bävern52:02+9:4012:04
8Heléne SvenssonIK Vista54:15+11:5312:35
9Karin SkullmanLinköpings OK56:24+14:0213:05
10Sari HåkanssonOK Gränsen56:35+14:1313:07
11Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL56:59+14:3713:13
12Lena PetterssonNyköpings OK58:10+15:4813:29
13Ann-Sofie FalkVimmerby OK59:22+17:0013:46
14Ingrid SvenssonFinspångs SOK1:05:19+22:5715:09
15Maria LenningSkåneslättens OL1:05:21+22:5915:09
16Ewa HolmbergIF Hagen1:13:38+31:1617:05
Anna-Lena JonssonFK Finnej godkänd

H45

5 940 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders DalhammerOK Roxen43:067:15
2Per SvenssonFinspångs SOK43:24+0:187:18
3Lars KarlssonValbo AIF44:10+1:047:26
4Tommy EkLinköpings OK44:45+1:397:32
5Magnus AxelssonSträngnäs-Malmby OL46:02+2:567:44
6Jan AsketunOK Roxen47:02+3:567:55
7Clas LöfkvistOK Njudung47:11+4:057:56
8Peter HolgerssonOK Kolmården47:18+4:127:57
9Håkan SvenssonIK Vista47:54+4:488:03
10Magnus IhreskogGotlands Bro Orienteringsklubb48:44+5:388:12
11Per GuståsLinköpings OK48:56+5:508:14
12Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK49:29+6:238:19
13Christer EkskogKvarnsvedens GOIF OK50:48+7:428:33
14Lars-Olof LundquistNybro OK58:22+15:169:49
15Christer BroströmOK Denseln1:01:32+18:2610:21
16Jan LenningSkåneslättens OL1:03:09+20:0310:37
17Göran LundqvistJärfälla OK1:04:41+21:3510:53
Filip BorgemoGamleby OKej godkänd
Jörgen AxelssonTullinge SKej start
Anders StrömbäckAnkarsrums OKej start
Kent LarssonNässjö OKej start

D50

3 930 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta OlivestamVimmerby OK39:5710:09
2Lena RosanderFinspångs SOK43:54+3:5711:10
3Ingrid JohanssonGamleby OK46:01+6:0411:42
4Mona ÅkermanValbo AIF47:12+7:1512:00
5Karin ErnfridssonOK 64 Torpa55:19+15:2214:04
6Carin GustafssonJönköpings OK55:38+15:4114:09
7Ann BrenanderSOK Viljan55:43+15:4614:10
8Jana SilhavaTJ Turnov1:06:37+26:4016:57
9Elisabet Nayström-LarssonOK 64 Torpa1:07:29+27:3217:10
10Christina NilssonLerums SOK1:12:03+32:0618:20
11Viveka Arbeståhl LundqvistJärfälla OK1:57:51+1:17:5429:59
Charlotte LundquistNybro OKej godkänd
Maria OlssonLerums SOKej godkänd
Eva TollsternVäxjö Allmänna ISej godkänd
Ann-Christine LööfEksjö SOKej start

H50

5 690 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK41:117:14
2Ove LernåKalmar OK41:18+0:077:15
3Lars HolmbergIF Hagen44:37+3:267:50
4Gunnar KarlssonMålilla OK44:39+3:287:50
5Tommy BergerGävle OK46:32+5:218:10
6Tommy ErikssonGOIF Tjalve46:50+5:398:13
7Arne KlintbergEksjö SOK47:16+6:058:18
8Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb48:21+7:108:29
9Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna53:19+12:089:22
10Håkan SandstedtEksjö SOK54:03+12:529:29
11Erik WadmanIFK Moras OK54:27+13:169:34
12Mats RosanderFinspångs SOK54:58+13:479:39
13Helge StubberudNydalens SK55:07+13:569:41
14Stefan LjungdahlJärla Orientering55:27+14:169:44
15Bengt PetterssonNyköpings OK56:02+14:519:50
16Torbjörn FalkVimmerby OK56:50+15:399:59
17Tapani MattusIFK Lidingös Skid o OK58:50+17:3910:20
18Bo NeidenströmFrölunda OL1:01:18+20:0710:46
19Miroslav SilhavyTJ Turnov1:07:00+25:4911:46
20Per BernerssonSödertälje-Nykvarn OF1:13:13+32:0212:52
21Håkan HåkanssonOK Gränsen1:14:11+33:0013:02
22Robert HåkanssonOK Kolmården1:23:32+42:2114:40
23Lars GezeliusIFK Norrköpings OK1:56:31+1:15:2020:28
Tore TjernlundOK Vilse 87ej start

D55

3 560 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Titti BergendahlOK Måsen47:4413:24
2Lena PerssonGamleby OK49:56+2:1214:01
3Magdalena Wahlqvist-AxiGOIF Tjalve50:52+3:0814:17
4Birgit HenrikssonEksjö SOK55:24+7:4015:33
5Gun HenrikssonEksjö SOK56:59+9:1516:00
6Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:03:42+15:5817:53
7Anne-Marie RobertssonMålilla OK1:05:12+17:2818:18

H55

5 440 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan CarlssonSOK Viljan45:588:26
2Karl MollénOK Denseln46:29+0:318:32
3Göran BlombergGOIF Tjalve49:01+3:039:00
4Björn AxemoHultsfreds OK50:04+4:069:12
5Roland WareniusDalaportens OL52:13+6:159:35
6Christer FolkessonEksjö SOK53:49+7:519:53
7Jan DanielssonKalmar OK53:55+7:579:54
8Ingemar PerssonGamleby OK54:09+8:119:57
9Ulf SvenssonOK Njudung54:12+8:149:57
10Tommy WendtHellas Orientering54:19+8:219:59
11Alf LarssonHJS-Vansbro OK54:43+8:4510:03
12Lars ÖstlinBjörkfors GOIF54:51+8:5310:04
13Jan Erik LundqvistOK Eken56:05+10:0710:18
14Bo SalomonssonKalmar OK56:16+10:1810:20
15Magnus JanssonOK Roslagen57:40+11:4210:36
16Hans OlstrandStjärnorps SK58:25+12:2710:44
17Kjell ErikssonStjärnorps SK59:34+13:3610:56
18Ingvald BjörklundOK Njudung1:02:34+16:3611:30
19Hans SöderbergGamleby OK1:02:43+16:4511:31
20Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:03:02+17:0411:35
21Per-Anders EnengeBredareds IF1:05:31+19:3312:02
22Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF1:06:19+20:2112:11
23Leif EfraimssonMotala AIF OL1:10:19+24:2112:55
24Jan LenhammarOK Gränsen1:13:41+27:4313:32
25Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF1:26:58+41:0015:59
26Ingemar CarlssonSävedalens AIK1:32:13+46:1516:57
Mats AdolfssonVimmerby OKej godkänd
Thomas PeterssonVaggeryds SOKej start

D60

3 560 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mona ForsbergHagaby GOIF48:5813:45
2Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF53:20+4:2214:58
3Christina Karlsson ÖbergOK Hällen54:45+5:4715:22
4Gunilla SävenstrandHultsfreds OK57:43+8:4516:12
5Marie-Louise KarlssonNybro OK1:01:51+12:5317:22
6Majvie AnnegårdSOK Viljan1:05:52+16:5418:30
7Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:07:54+18:5619:04
8Margareta SvensonAnkarsrums OK1:10:34+21:3619:49
9Elisabet WiklundLinköpings OK1:10:58+22:0019:56
10Marianne SellgrenSigtuna OK1:14:46+25:4821:00
11Gunvor FridhLinköpings OK1:19:34+30:3622:21
12Kristina FranssonOK Virdarna1:25:07+36:0923:54
13Stina KorallMotala AIF OL1:25:34+36:3624:02
14Catharina JohanssonOK Kolmården1:43:52+54:5429:10
15Elisabeth ÖsterbergLinköpings OK1:58:47+1:09:4933:21
Ulla LindellOK Hällenej godkänd
Kerstin BlomOK Kolmårdenej start
Turid PeterssonVaggeryds SOKej start

H60

4 690 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kenneth JohanssonEskilstuna OL39:208:23
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto43:05+3:459:11
3Pär EricssonLinköpings OK43:16+3:569:13
4Håkan WinnbergIK Trenne Ullared44:10+4:509:25
5Lars-Erik SpaakEksjö SOK45:54+6:349:47
6Kjell JohanssonAnkarsrums OK46:13+6:539:51
7Göran ForsbergHagaby GOIF47:32+8:1210:08
8Bengt SörensenJönköpings OK53:00+13:4011:18
9Bo TuressonOK Bävern53:19+13:5911:22
10Rolf KarlssonOK Hällen54:29+15:0911:37
11Torbjörn WikströmOK Orinto55:42+16:2211:52
12Ingemar LindqvistSnättringe SK56:16+16:5611:59
13Ove VesterbergLycksele IF56:47+17:2712:06
14Jan SvenssonGOIF Tjalve58:17+18:5712:25
15Carl Gunnar BoströmEnebybergs IF1:00:16+20:5612:51
16Ian CooperSYO1:00:35+21:1512:55
17Bendy WallinSödertälje-Nykvarn OF1:01:26+22:0613:05
18Roland FridhLinköpings OK1:02:39+23:1913:21
19Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan1:05:19+25:5913:55
20Tord FranssonMotala AIF OL1:11:38+32:1815:16
21Jörgen WidlundNynäshamns OK1:14:20+35:0015:50
22Ingvar JohnssonVärend GN OL1:22:49+43:2917:39
Sven-Olof FranssonSOK Anebyej godkänd
Åke ArvidssonHultsfreds OKej godkänd
Gunnar EnbergMålilla OKej start
Ove JohanssonOK Kolmårdenej start

D65

3 400 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britten PerssonFinspångs SOK45:4613:27
2Ulla HåkanssonOK Gynge47:10+1:2413:52
3Margareta LarssonOK Njudung49:14+3:2814:28
4Berit EdengrenNyköpings OK51:05+5:1915:01
5Ulla LingJönköpings OK52:10+6:2415:20
6Eivor PetterssonGamleby OK52:46+7:0015:31
7Ros-Mari KarlssonNybro OK54:25+8:3916:00
8Vega SlottnerJönköpings OK55:35+9:4916:20
9Harriet KarlssonTorsås OK56:55+11:0916:44
10Solbritt GustafssonOK Virdarna57:43+11:5716:58
11Monika CooperSYO1:00:42+14:5617:51
12Gunnel ChristianssonGamleby OK1:02:49+17:0318:28
13Ulla NilssonSOK Viljan1:05:27+19:4119:15
14Karin TibbelinTurebergs IF1:08:53+23:0720:15
Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOKej godkänd
Eva RybergJönköpings OKej godkänd
Sonja HanssonGOIF Tjalveej godkänd
Berit ByströmOK Virdarnaej godkänd

H65

4 440 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan G LarssonOK Njudung40:109:02
2Anders SellgrenSigtuna OK40:38+0:289:09
3Morgan LjungVaggeryds SOK42:22+2:129:32
4Åke EckerbomIFK Sävsjö42:25+2:159:33
5Nils KarlssonVäxjö Allmänna IS44:49+4:3910:05
6Lars FinbomOK Landehof45:20+5:1010:12
7Christer SandhOK Roxen45:22+5:1210:13
8Göran BengtssonTockarps IK46:53+6:4310:33
9Leif LindströmNybro OK47:19+7:0910:39
10Roland NilssonSOK Viljan47:49+7:3910:46
11Björn LiljeholmAnkarsrums OK50:05+9:5511:16
12Gunnar CarlsonOK Roxen50:08+9:5811:17
13Bror FureskogAlfta-Ösa OK51:00+10:5011:29
14Lars LångVimmerby OK51:32+11:2211:36
15Lars PetterssonVimmerby OK51:54+11:4411:41
16Waste ByströmOK Virdarna52:11+12:0111:45
17Lennart PetterssonBjörkfors GOIF53:14+13:0411:59
18Kjell HolmströmBjörkfors GOIF54:01+13:5112:09
19Bo EklundVimmerby OK54:18+14:0812:13
20Bernt JohanssonHäverödals SK54:25+14:1512:15
21Hans-Åke ChristianssonGamleby OK54:50+14:4012:20
22Lennart SturessonLinköpings OK55:42+15:3212:32
23Evert KarlssonRimbo SOK56:44+16:3412:46
24Ulf SvedestamEskilstuna OL56:47+16:3712:47
25Tom LindströmSOK Viljan57:12+17:0212:52
26Roland BohmanUlricehamns OK58:23+18:1313:08
27Jan-Ulf KarlssonMålilla OK58:42+18:3213:13
28Jan JohanssonIFK Hedemora OK59:51+19:4113:28
29Bengt HenrikssonVäxjö Allmänna IS59:54+19:4413:29
30Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK1:00:09+19:5913:32
31Lars JohanssonÅlems OK1:00:24+20:1413:36
32Björn RybergJönköpings OK1:01:37+21:2713:52
33Kenneth KarlssonNybro OK1:04:11+24:0114:27
34Anders SvensonAnkarsrums OK1:04:26+24:1614:30
35Vasek ZakourilTJ Turnov1:05:57+25:4714:51
36Ulf WaldenfjordLinköpings OK1:09:42+29:3215:41
37Conny BerggrenGOIF Tjalve1:09:57+29:4715:45
38Kurt NilssonNyköpings OK1:14:41+34:3116:49
39Tomas AxiGOIF Tjalve1:22:27+42:1718:34
40Anders BuhréNybro OK1:30:22+50:1220:21
41Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:33:28+53:1821:03
Åke BorgerAnkarsrums OKej godkänd
Roland AlsénOK Roxenej start
Hans-Ove ErikssonNyköpings OKej start

D70

2 430 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wiwi-Anne NilssonNyköpings OK37:2115:22
2Kerstin HagströmIK Gandvik41:44+4:2317:10
3Gunvor NilssonHultsfreds OK41:57+4:3617:15
4Karin RenbergOK Kolmården57:21+20:0023:36
5Annette ÖrnrosHultsfreds OK1:02:46+25:2525:49
Gunnel NilssonLinköpings AIKej godkänd
Britt PetterssonOK Roxenej start

H70

4 170 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erland LingJönköpings OK44:4910:44
2Sivert AxelssonKalmar OK45:04+0:1510:48
3Stig KarlssonLessebo OK47:29+2:4011:23
4Curt ThorénNyköpings OK49:25+4:3611:51
5Johnny WallingeOK Kolmården49:51+5:0211:57
6Sune LindellOK Hällen51:30+6:4112:21
7Bertil EngmanIFK Norrköpings OK53:54+9:0512:55
8Per-Inge SvenssonOK Eken54:06+9:1712:58
9Kjell HagströmLinköpings OK54:55+10:0613:10
10Göran ThourVärend GN OL55:29+10:4013:18
11Torgny JonssonVäxjö Allmänna IS55:39+10:5013:20
12Tore ThellsénOK Roxen58:06+13:1713:55
13Stig JaremalmAnkarsrums OK58:41+13:5214:04
14Stig NilssonHultsfreds OK59:27+14:3814:15
15Lars Inge EklundVimmerby OK59:34+14:4514:17
16Ellert ThunholmOK Roxen1:00:05+15:1614:24
17Stig KarlssonTorsås OK1:00:06+15:1714:24
18Sune HagströmIK Gandvik1:01:00+16:1114:37
19Bo PerssonOK Roxen1:01:14+16:2514:41
20Ulf ÅströmOK Roslagen1:01:16+16:2714:41
21Bertil ArdellOK Roxen1:01:40+16:5114:47
22Arne SävenstrandHultsfreds OK1:03:41+18:5215:16
23Hans-Åke OlssonHultsfreds OK1:06:09+21:2015:51
24Börje OlssonLinköpings AIK1:06:15+21:2615:53
25Bengt KleistBoxholm-Mjölby OL1:18:54+34:0518:55
26Sune CarlssonNyköpings OK1:42:48+57:5924:39
Karl-Gerhard RamdeSOK Anebyej godkänd
Folke SimonssonOK Roxenej godkänd
Bengt KarlssonIFK Norrköpings OKej start
Rune AhlanderJönköpings OKej start
Sven PerssonTorsås OKej start

H75

2 770 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt LifSol Tranås33:5812:15
2Arne ÅhmanOK Klemmingen35:13+1:1512:42
3Sven JonssonOK Roxen41:32+7:3414:59
4Allan HåkanssonSOK Viljan43:47+9:4915:48
5Bengt-Åke BorgemoSOK Viljan45:42+11:4416:29
6Karl ÅkermanMotala AIF OL45:43+11:4516:30
6Ramon BergerMotala AIF OL45:43+11:4516:30
8Göran GabrielssonSOK Viljan45:46+11:4816:31
9Rupert EngblomLinköpings AIK48:26+14:2817:29
10Lars PerssonVäsby OK49:28+15:3017:51
11Ola KleistBoxholm-Mjölby OL49:52+15:5418:00
12Bernt PetterssonOK Kolmården50:25+16:2718:12
13Sven ErikssonOK Roslagen59:16+25:1821:23
Göran MalmbergIK Gandvikej godkänd
Sixten WesterlundOK Gripej godkänd

D80

2 430 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonna EngblomLinköpings AIK43:3717:56
2Karin RehnJönköpings OK1:10:16+26:3928:54

H80

2 450 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart FridellGamleby OK41:2316:53
2Lennart KarlssonHultsfreds OK45:01+3:3818:22
3Olle CarlssonGamleby OK48:55+7:3219:57

H85

2 430 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Allan BengtssonOK Ekenej start
Åke SvenssonJärfälla OKej start

Inskolning

1 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Isak BogmarkEksjö SOKfullföljt
Malin BorgLinköpings OKfullföljt
Ludvig CarlqvistTjällmo-Godegårds OKfullföljt
Olle EkbringKexholms SKfullföljt
Hilda Johansson HjortvidVästerviks OKfullföljt
Rasmus Johansson HjortvidVästerviks OKfullföljt
Karl KullbergBjörkfors GOIFfullföljt
Agnes LiwellSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Alice LjungbergTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Kajsa LjungbergTumba-Mälarhöjden OKfullföljt
Olle LångOK Kårefullföljt
Ebba SkullmanLinköpings OKfullföljt
Elias StubberudNydalens SKfullföljt
Oskar Svedin JakobssonLånghundra IFfullföljt
Lina UllerKils OKfullföljt
Hanna ÖbergKlubblösfullföljt
Linn ÖstlundKlubblösfullföljt
Viktor ÖstlundKlubblösfullföljt
Linnéa EdvardssonEksjö SOKej godkänd

U1

1 900 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amelie RajanIFK Lidingös Skid o OK15:478:18
2Johan HedmanIF Hagen15:52+0:058:21
3Gustaf KullbergBjörkfors GOIF16:57+1:108:55
4Albin KjellbergBjörkfors GOIF17:28+1:419:11
5Hampus FyhrSOK Aneby17:30+1:439:12
6Mimmi Ihreskog FlorinGotlands Bro Orienteringsklubb17:45+1:589:20
7Felicia FyhrSOK Aneby18:33+2:469:45
8Alice JohanssonFinspångs SOK18:52+3:059:55
9Lukas NorlanderOK Nackhe19:59+4:1210:31
10Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna22:57+7:1012:04
11Vendela SturekSOK Viljan23:52+8:0512:33
12Hugo PerssonOK Denseln23:58+8:1112:36
13Einar KarlssonVimmerby OK24:07+8:2012:41
14Ellen TollOK Njudung27:42+11:5514:34
15Isac VuorinenOK Kolmården41:13+25:2621:41

U2

2 770 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas Ihreskog FlorinGotlands Bro Orienteringsklubb21:567:55
2Jonathan JylltorpLinköpings OK24:40+2:448:54
3Jakob TomassonLinköpings OK27:02+5:069:45
4Albin EronnLinköpings OK27:25+5:299:53
5Ulrika SandebäckÅlems OK28:02+6:0610:07
6Elin RindstigSOK Viljan29:56+8:0010:48
7Tyr PerssonFinspångs SOK30:32+8:3611:01
8Ludvig EronnLinköpings OK37:39+15:4313:35
9Malin NorlanderOK Nackhe40:02+18:0614:27
10Marcus SvahnGamleby OK44:26+22:3016:02
11Conrad SarbanKlubblös51:12+29:1618:29
Noah PansellEksjö SOKej start

U3

3 010 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Caroline BarkLinköpings OK32:4110:51
2Thorsten SvenssonFinspångs SOK33:16+0:3511:03
3Karl Pettersson-PalmLerums SOK37:09+4:2812:20
4Hannes TomassonLinköpings OK38:17+5:3612:43

U4

3 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HåkanssonSkogspojkarnas OK44:5712:39
2Filip JohanssonSOK Viljan1:22:07+37:1023:07

Öppen 1

2 770 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria EngqvistHammarkinds OK24:018:40
2Ida LundinFinspångs SOK24:17+0:168:45
3Sofia BorgLinköpings OK24:29+0:288:50
4Eva JylltorpLinköpings OK26:02+2:019:23
5Jana HladikovaTJ Turnov26:38+2:379:36
6Måns AxelssonGamleby OK30:16+6:1510:55
7Linnea BorgLinköpings OK38:00+13:5913:43
8Alice ErlandssonVästerviks OK41:11+17:1014:52
9Solveig PetterssonGamleby OK49:00+24:5917:41
10Kristina JanssonOK Roslagen1:01:21+37:2022:08
11Inga-Lill FranssonSOK Aneby1:07:16+43:1524:17

Öppen 2

3 010 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas ZihlmannJTE Schweiz34:3911:30
2Tove StrandbergGamleby OK37:34+2:5512:28
3Stina ErlandssonVästerviks OK40:07+5:2813:19
4Lennart EklundMålilla OK41:31+6:5213:47
5Ingela KlintbergEksjö SOK46:59+12:2015:36
6David NovakJTE Schweiz48:26+13:4716:05
7Lasse NachtweijVästerviks OK55:04+20:2518:17
8Harriet SwärdhLinköpings OK1:07:52+33:1322:32
9Rosita KarlssonVäxjö Allmänna IS1:10:32+35:5323:25
10Margareta WikströmVäxjö Allmänna IS1:11:19+36:4023:41
11Kerstin WåtzBoxholm-Mjölby OL1:17:34+42:5525:46
12Gerd IvarssonHässleby SOK1:23:28+48:4927:43
13Eva VigrenSävedalens AIK1:50:00+1:15:2136:32
Ulrika StrömbäckAnkarsrums OKej godkänd
Christina SvenssonBjörkfors GOIFej godkänd
Lina PansellEksjö SOKej start

Öppen 3

4 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mårten LångKisa SK43:589:39
2Oskar EklundMålilla OK52:00+8:0211:25
3Daniel AxelssonMålilla OK1:24:27+40:2918:33
4Anneli ErlandssonVästerviks OK1:57:15+1:13:1725:46

Öppen 4

3 550 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna HolmströmKlubblös41:4311:45
2George EkströmLinköpings OK41:48+0:0511:46
3Max KlassonOK Ravinen43:52+2:0912:21
4Annika FasthBoxholm-Mjölby OL46:37+4:5413:07
5Carin SturessonLerums SOK46:44+5:0113:09
6Cecilia PalmLerums SOK46:51+5:0813:11
7Therese NilssonGOIF Tjalve47:20+5:3713:20
8Fredrik PetterssonLerums SOK47:23+5:4013:20
9Ladina WegmullerJTE Schweiz48:20+6:3713:36
10Johan JylltorpLinköpings OK50:11+8:2814:08
11Helena LindbergKlubblös50:14+8:3114:09
12Eric JehrlanderGOIF Tjalve53:26+11:4315:03
13Anna KullbergLinköpings OK54:00+12:1715:12
14Ylva GefvertOK P454:10+12:2715:15
15Kristina AnderssonVimmerby OK58:55+17:1216:35
16Lena JakobssonGamleby OK1:00:44+19:0117:06
17Eva NorbergGamleby OK1:01:06+19:2317:12
18Karin OlofssonLinköpings OK1:02:18+20:3517:32
19Yvonne JohanssonGamleby OK1:04:17+22:3418:06
20Mikael FyhrSOK Aneby1:04:43+23:0018:13
21Anders RotvikerSOK Viljan1:09:24+27:4119:32
22Roland ForsbergHässleby SOK1:12:08+30:2520:19
23Lena SandahlGamleby OK1:13:41+31:5820:45
24Marie AugustssonOK Bävern1:14:32+32:4920:59
25Staffan WelanderOK P41:16:44+35:0121:36
26Boel JonssonOK Denseln1:20:29+38:4622:40
27Nathan RubainSkogsluffarnas OK1:25:53+44:1024:11
28Annica KarlssonGOIF Tjalve1:50:11+1:08:2831:02
Mariann SvenssonVäxjö Allmänna ISej godkänd
Gunnar BarkLinköpings OKej godkänd
Hanna P-EdvardssonEksjö SOKej start

Öppen 5

3 950 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus FärgAnnebergs GIF33:508:33
2Robin ÖhrnOK Bävern40:39+6:4910:17
3Krister HultbergOK Kolmården40:51+7:0110:20
4Erik KjellbergHammarkinds OK40:53+7:0310:21
5Mikael HolmströmKlubblös41:06+7:1610:24
6Leif AxelssonMålilla OK43:05+9:1510:54
7Mikael ÖhrnOK Bävern43:56+10:0611:07
8Lena LjungbergIFK Tumba SOK44:35+10:4511:17
9Malin PeterssonOK Denseln45:06+11:1611:25
10Stefan LjungbergIFK Tumba SOK50:18+16:2812:44
11Fredrik AugustssonOK Bävern51:07+17:1712:56
12Marina JohanssonOK Njudung52:51+19:0113:22
13Magnus ThorOK Linné54:10+20:2013:42
14Ellinor IvarssonHässleby SOK56:31+22:4114:18
15Anders BockgårdHammarkinds OK59:30+25:4015:03
16Jeanette AnderssonOK Dacke1:01:50+28:0015:39
17Arne BerlinTrollhättans SOK1:07:57+34:0717:12
18Johan ElmerfjordMalmö OK1:09:35+35:4517:36
19Bernt KarlssonBredaryds SOK1:14:15+40:2518:47
20Joakim KarlssonBjörkfors GOIF1:26:17+52:2721:50
21Britt AxelssonKalmar OK1:30:08+56:1822:49
22Baram SarbanKlubblös1:39:55+1:06:0525:17
Jens FasthBoxholm-Mjölby OLej start

Öppen 6

5 180 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John SjösäterEksjö SOK48:339:22
2Mia DammvikStora Tuna OK51:07+2:349:52
3Marcus JohanssonGamleby OK51:32+2:599:56
4Patric MalmströmGOIF Tjalve53:34+5:0110:20
5Helena KarlssonNässjö OK57:59+9:2611:11
6Anna-Lena TynongGävle OK1:09:01+20:2813:19
7Björn GolsäterEksjö SOK1:10:16+21:4313:33
8Benjamin WaltiOLK Argus1:23:12+34:3916:03
9Leif WidlundKalmar OK1:25:34+37:0116:31
10Örjan GustavssonAnkarsrums OK1:33:22+44:4918:01

Öppen 7

2 770 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktoria Petré LindholmBoxholm-Mjölby OL26:289:33
2Susanne PetterssonOK Roxen28:14+1:4610:11
3Pernilla SvedinOK Rodhen28:32+2:0410:18
4Torgny LindströmRonneby OK28:58+2:3010:27
5Agneta NilssonSOK Viljan29:21+2:5310:35
6Sarah LindströmRonneby OK30:12+3:4410:54
7Frida AnderssonOK Dacke31:30+5:0211:22
8Johnny GustafssonGamleby OK31:41+5:1311:26
9Gitte EngströmLinköpings OK32:16+5:4811:38
10Inger GuståsLinköpings OK32:39+6:1111:47
11Olle ArmanNyköpings OK33:30+7:0212:05
12Anders LindholmBoxholm-Mjölby OL35:06+8:3812:40
13Christina SternerOK Njudung36:29+10:0113:10
14Anders HallbergStjärnorps SK37:11+10:4313:25
15Göran SvensonSOK Viljan37:17+10:4913:27
16Karin NorrlanderOK Nacke37:34+11:0613:33
17Anna LindgrenTjällmo-Godegårds OK38:54+12:2614:02
18Jessica ElmerssonOK Bävern39:11+12:4314:08
19Göran FolkessonRonneby OK40:29+14:0114:36
20Lennart RosénJönköpings OK41:06+14:3814:50
21Anders SternöOK Roxen42:53+16:2515:28
22Katarina WestinBredaryds SOK43:12+16:4415:35
23Karin ÖstlinBjörkfors GOIF44:14+17:4615:58
24Curt AnderssonOK Denseln46:13+19:4516:41
25Claes-Owe SwärdhLinköpings OK46:20+19:5216:43
26Bengt KåbergHallstahammars OK47:06+20:3817:00
27Thorwald FranssonOK Virdarna48:33+22:0517:31
28Anders HedinMotala AIF OL51:51+25:2318:43
29Vibeke Warberg PlougBallerup OK53:27+26:5919:17
30Anna-Lena KarlssonLinköpings OK55:17+28:4919:57
31Madeleine CasselJärla Orientering55:27+28:5920:01
32Kennerth GustafssonOK Virdarna57:33+31:0520:46
33Karl-Erik JonassonKalmar OK58:04+31:3620:57
34Lennart JonssonFK Finn59:31+33:0321:29
35Göran BerganderEksjö SOK1:00:13+33:4521:44
36Ulla-Karin JohanssonAnkarsrums OK1:01:33+35:0522:13
37Inger AlmgrenGamleby OK1:02:40+36:1222:37
38Stig SvenssonOK Virdarna1:27:34+1:01:0631:36
39Elsy SöderbergGamleby OK1:33:48+1:07:2033:51
40Sören IvarssonHässleby SOK1:48:01+1:21:3338:59
Jan-Åke AnderssonOK Denselnej godkänd

Öppen 8

5 440 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Einar JohanssonLinköpings OK37:586:58
2Mattias WärnKlubblös38:16+0:187:02
3Våge RindstigSOK Viljan38:43+0:457:07
4Stefan EngströmLinköpings OK44:12+6:148:07
5Harry HietanenGävle OK46:51+8:538:36
6Clas KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF48:45+10:478:57
7Andreas CarlqvistTjällmo-Godegårds OK48:54+10:568:59
8Johan ÅttingLinköpings OK49:37+11:399:07
9Benny WiklundFinspångs SOK50:40+12:429:18
10Dag JehrlanderGOIF Tjalve51:28+13:309:27
11Jenny WärnKlubblös51:53+13:559:32
12Rikard BorgLinköpings OK52:01+14:039:33
13Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK52:14+14:169:36
14Kenneth SvenssonFinspångs SOK52:18+14:209:36
15Lars KlassonOK Ravinen52:19+14:219:37
16Håkan AnderssonOK Dacke56:01+18:0310:17
17Anders JohanssonFinspångs SOK56:42+18:4410:25
18Stephen SvenssonTorsås OK57:45+19:4710:36
19Per VåtzBoxholm-Mjölby OL58:40+20:4210:47
20Sebastian SvenssonFinspångs SOK58:46+20:4810:48
21Malin PerssonBottnaryds IF59:25+21:2710:55
22Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL1:01:22+23:2411:16
23Mats WiklundLinköpings OK1:02:32+24:3411:29
24Klara SarbanKlubblös1:05:01+27:0311:57
25Anna SvenssonIFK Stockaryd1:07:52+29:5412:28
26Pertti HeedOK Orinto1:09:22+31:2412:45
27Torbjörn SandebäckÅlems OK1:11:24+33:2613:07
28August TynongGävle OK1:14:12+36:1413:38
29Håkan JonssonHjärnarps GH OL1:16:46+38:4814:06
30Anna UllerKils OK1:19:18+41:2014:34

Öppen 9

7 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil KaleredSkogspojkarnas OK50:507:09
2Jerker BomanGävle OK55:06+4:167:45
3Marcus MillegårdHalden SK1:09:52+19:029:50
4Simon MattusIFK Lidingös Skid o OK1:12:28+21:3810:12
5Jonas BraamOK Denseln1:13:09+22:1910:18
6Jonas UllerKils OK1:16:43+25:5310:48
7Erik van der MeidenBottnaryds IF1:26:18+35:2812:09
8Otto WaltiOLK Argus1:27:27+36:3712:19
9Morten PlougBallerup OK1:36:13+45:2313:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser