Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FK Boken, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FK Boken, medel
Arrangörsorganisation: FK Boken
Datum: lördag 14 november 2015

D21

3 950 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad26:026:35
2Enni JalavaTurun Suunnistajat26:59+0:576:49
3Henna YliluikkiSuomusjärven Sisu29:31+3:297:28
4Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga Friluftsklubb31:06+5:047:52
5Caroline LindelöwHärlövs Idrottsförening31:08+5:067:52
6Carina ThynellHärlövs Idrottsförening35:50+9:489:04
7Madelene AxelssonHärlövs Idrottsförening35:59+9:579:06
8Stina PerssonEmmaboda Verda OK36:16+10:149:10
9Camilla NilssonOrienteringsklubben Torfinn37:40+11:389:32
10Anna WikströmHästveda Orienteringsklubb39:00+12:589:52
11Evelina FolkessonOrienteringsklubben Torfinn39:03+13:019:53
12Siri WahlströmMalmö Orienteringsklubb39:13+13:119:55
13Anna SjöströmLunds Orienteringsklubb48:14+22:1212:12
Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Christina OlssonSkåneslättens Orienteringslöpaej start

H21

5 060 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AuseliusBredaryds Skid O OK28:435:40
2Patrik JohanssonHelsingborgs Skid o Orienterin29:09+0:265:45
3Isac EricssonVäxjö Orienteringsklubb29:29+0:465:49
4Gustav RuneforsVäxjö Orienteringsklubb29:45+1:025:52
5Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK30:13+1:305:58
6Jonas HjertFalköpings AIK Orienteringsklu31:03+2:206:08
7Emil PetterssonOrienteringsklubben Dacke31:39+2:566:15
8Jonatan AnderssonFalkenbergs Orienteringsklubb31:41+2:586:15
9Johan AntonssonOrienteringsklubben Löftan31:48+3:056:17
10Axel HalvarssonOK Kroppefjäll31:56+3:136:18
11Christoffer AndersenIdrottsklubben Gandvik32:57+4:146:30
12Magnus EricssonVäxjö Orienteringsklubb33:49+5:066:40
13Niclas LindblomStigmännen Karlshamns OK34:16+5:336:46
14Algot NajvikOK Pan-Kristianstad34:31+5:486:49
15Sebastian WahlströmSnättringe Sportklubb34:32+5:496:49
16Emanuel StridOrienteringsklubben Torfinn37:17+8:347:22
17Martin RosénOrienteringsklubben Stigen37:28+8:457:24
18Simon BörjesonRyda Skidklubb37:45+9:027:27
19Kåre SørensenOK Sorø38:57+10:147:41
20Julius KindlundhFriluftsklubben Finn42:39+13:568:25
21Björn NorrlidenTorsås Orienteringsklubb52:45+24:0210:25
Mikael PerssonFriluftsklubben Göingarnaej godkänd
Hans SitarzSC Kleckenej start
Stefan NilssonLunds Orienteringsklubbej start

H18

3 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip TrofastBredaryds Skid O OK29:077:17

D16

3 870 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa AnderssonOrienteringsklubben Orion28:307:21
2Lovisa WeidenSkåneslättens Orienteringslöpa29:29+0:597:37
3Lotten KindlundhFriluftsklubben Finn30:32+2:027:53
4Clara DahlHärlövs Idrottsförening33:16+4:468:35
5Sofia DahlHärlövs Idrottsförening33:46+5:168:43
6Ebba JensenSkåneslättens Orienteringslöpa34:28+5:588:54
7Elsa EricssonFK Friskus-Varberg38:32+10:029:57

H16

3 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julius PukeYstads Orienteringsklubb38:359:58
Jacob EnbergHalmstad Orienteringsklubbej start

D14

3 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa LagerHalmstad Orienteringsklubb26:137:56
2Hilda AxelssonFriluftsklubben Göingarna26:29+0:168:01
3Klara AnderssonOrienteringsklubben Orion26:43+0:308:05
4Tina LjungqvistLunds Orienteringsklubb28:37+2:248:40
5Agnes LindblomMalmö Orienteringsklubb28:44+2:318:42
6Thea BökmanHelsingborgs Skid o Orienterin28:50+2:378:44
7Kajsa ToftnerOrienteringsklubben Kompassen39:50+13:3712:04
8Alva NystedtSkåneslättens Orienteringslöpa41:24+15:1112:32

H14

3 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor GunnarssonIdrottsklubben Hakarpspojkarna22:336:50
2Erik ÅkessonVäxjö Orienteringsklubb23:02+0:296:58
3Hugo EricssonVäxjö Orienteringsklubb23:20+0:477:04
4Albin WeidenSkåneslättens Orienteringslöpa27:36+5:038:21
5Willy FjällborgStenungsunds Orienteringsklubb28:05+5:328:30
6Samuel LåstbomHärlövs Idrottsförening29:51+7:189:02
7Jonas Emil FoghOK Sorø1:05:59+43:2619:59

D12

2 640 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LarssonYstads Orienteringsklubb27:4310:29
2Fredrika KindlundhFriluftsklubben Finn31:25+3:4211:54
3Alice PerssonOrienteringsklubben Tyringe35:45+8:0213:32
4Joanna PerssonOrienteringsklubben Tyringe39:56+12:1315:07
5Ida BenattiSkåneslättens Orienteringslöpa52:43+25:0019:58
6Tiffany JakobssonFrosta Orienteringsklubb1:44:29+1:16:4639:34
Anna BenattiSkåneslättens Orienteringslöpautgått

H12

2 640 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klas LjungqvistLunds Orienteringsklubb23:058:44
2Hugo CedervallÖrkelljunga Friluftsklubb23:08+0:038:45
3David MorénHjärnarps Orienteringslöpare23:36+0:318:56
4Albin AnderssonOrienteringsklubben Torfinn26:51+3:4610:10
5William SteffertOrienteringsklubben Tyringe36:14+13:0913:43
Edvin VensrydEslövs Friluftsklubbutgått
Olof EdvardssonRonneby Orienteringsklubbej start

D10

2 150 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara LjungqvistLunds Orienteringsklubb16:217:36
2Hanna MorénHjärnarps Orienteringslöpare17:04+0:437:56
3Felicia PerssonHelsingborgs Skid o Orienterin20:35+4:149:34
4Elin SalbergIdrottsklubben Uven50:15+33:5423:22
Josefina AndraeOrienteringsklubben Vilse 87ej start
Louise EdvardssonRonneby Orienteringsklubbej start

H10

2 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar AxelssonFriluftsklubben Göingarna14:386:48
2Edvin SanderSkåneslättens Orienteringslöpa20:09+5:319:22
3Isak EdholmÖrkelljunga Friluftsklubb23:47+9:0911:03

D40

3 820 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanne FoghOK Sorø28:517:33
2Agneta TörnkvistIdrottsklubben Uven30:46+1:558:03
3Angelica BrandqvistTibro Orienteringsklubb31:18+2:278:11
4Anna LjungqvistLunds Orienteringsklubb32:40+3:498:33
5Erika BjörckTormestorps Idrottsförening33:53+5:028:52
6Lotta EkbergÖrkelljunga Friluftsklubb34:58+6:079:09
7Åsa EricssonLunds Orienteringsklubb35:58+7:079:24
8Malin WeidenSkåneslättens Orienteringslöpa36:47+7:569:37
9Kerstin JensenSkåneslättens Orienteringslöpa37:23+8:329:47
10Ingela AnderssonOrienteringsklubben Orion42:03+13:1211:00
11Jenny LindblomMalmö Orienteringsklubb48:36+19:4512:43
Kajsa BenattiSkåneslättens Orienteringslöpaej start
Maria TuressonHärlövs Idrottsföreningej start

H40

4 250 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan LagerHalmstad Orienteringsklubb24:455:49
2Lennart SöderbergIdrottsklubben Hakarpspojkarna26:36+1:516:15
3Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad27:54+3:096:33
4Håkan AxelssonFriluftsklubben Göingarna28:50+4:056:47
5Fredrik HugossonLunds Orienteringsklubb29:37+4:526:58
6Thomas LåstbomHärlövs Idrottsförening30:41+5:567:13
7Fabian LjungqvistLunds Orienteringsklubb31:15+6:307:21
8Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad31:26+6:417:23
9Tomas VensrydEslövs Friluftsklubb32:49+8:047:43
10Anders EricssonLunds Orienteringsklubb33:06+8:217:47
10Jyrki NieminenLounais-Hämeen Rasti33:06+8:217:47
12Johan BökmanHelsingborgs Skid o Orienterin33:25+8:407:51
13Håkan SalbergIdrottsklubben Uven34:22+9:378:05
14Magnus TrofastBredaryds Skid O OK34:26+9:418:06
15Johan JensenSkåneslättens Orienteringslöpa35:40+10:558:23
16Mikael NilssonOrienteringsklubben Kontinent35:56+11:118:27
17Johan RosénSkåneslättens Orienteringslöpa36:30+11:458:35
18Nils HelmerssonHässleholms Orienteringsklubb37:34+12:498:50
19Fredrik NystedtSkåneslättens Orienteringslöpa41:19+16:349:43
20Henrik WeidenSkåneslättens Orienteringslöpa41:20+16:359:43
21Oscar GrönvallHelsingborgs Skid o Orienterin43:49+19:0410:18
22Lennart MorénHjärnarps Orienteringslöpare45:06+20:2110:36
23Dennis HansenOrienteringsklubben Kompassen47:55+23:1011:16
24Lars DahlHärlövs Idrottsförening55:27+30:4213:02
25Erik AhlströmHelsingborgs Skid o Orienterin1:01:02+36:1714:21

D50

3 110 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingela EkelövSkåneslättens Orienteringslöpa25:328:12
2Kristina SpångbergLunds Orienteringsklubb26:45+1:138:36
3Sari HåkanssonOrienteringsklubben Gränsen32:57+7:2510:35
4Ann-Kristin SjöströmLunds Orienteringsklubb34:18+8:4611:01
5Tina HagårdRävetofta Orienteringsklubb37:34+12:0212:04

H50

3 960 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matti YliluikkiSuomusjärven Sisu22:385:42
2Ulf PalmérUlricehamns Orienteringsklubb25:19+2:416:23
3Sten GustafssonEds Skidklubb26:32+3:546:42
4Glen HåkanssonVäxjö Orienteringsklubb28:14+5:367:07
5Jens LindströmTibro Orienteringsklubb28:32+5:547:12
6Ingmar EkelövSkåneslättens Orienteringslöpa28:33+5:557:12
7Bengt OlssonEslövs Friluftsklubb28:38+6:007:13
8Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn Orientering28:53+6:157:17
9Mats AnderssonOrienteringsklubben Orion29:02+6:247:19
10Magnus PorleVäxjö Orienteringsklubb29:21+6:437:24
11Jörgen BatzSkarpnäcks Orienteringslöpare31:45+9:078:01
12Ingemar MånssonRonneby Orienteringsklubb31:54+9:168:03
13Henrik AlbahnCopenhagenO33:41+11:038:30
14Mats ToftnerOrienteringsklubben Kompassen47:10+24:3211:54
15Håkan HåkanssonOrienteringsklubben Gränsen50:54+28:1612:51
Benjamin ViebkeMalmö Orienteringsklubbutgått
Lars MagnussonOrienteringsklubben Älmeej start

D60

2 880 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gudrun NilssonLunds Orienteringsklubb29:4010:18
2Inger GlansOrienteringsklubben Torfinn30:46+1:0610:40
3Lisbeth DamsgaardHjärnarps Orienteringslöpare30:49+1:0910:42
4Berit SchannongMalmö Orienteringsklubb33:31+3:5111:38
5Kristin JohanssonOrienteringsklubben Dacke35:20+5:4012:16
6Mona EnforsTockarps Idrottsklubb35:56+6:1612:28
7Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad36:15+6:3512:35
8Karin PerssonOrienteringsklubben Tyringe37:41+8:0113:05
9Karin BengtssonOrienteringsklubben Kompassen39:19+9:3913:39
10Siv LarssonVäxjö Allmänna Idrottssällskap55:49+26:0919:22
Margareta SjöbergLunds Orienteringsklubbej start

H60

3 880 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Inge SvenssonHässleholms Orienteringsklubb28:587:27
2Kent KardellLjungskile Friluftsklubb29:42+0:447:39
3Tommy OlssonOrienteringsklubben Dacke31:44+2:468:10
4Olle BohmanHjärnarps Orienteringslöpare33:19+4:218:35
5Bent GalborgenIndre Østfold OK33:35+4:378:39
6Jan WahlströmSnättringe Sportklubb33:49+4:518:42
7Bo Anders NilssonLunds Orienteringsklubb34:55+5:578:59
8Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK35:32+6:349:09
9Torgny OttossonOrienteringsklubben Torfinn35:40+6:429:11
10Arne AnderssonOrienteringsklubben Torfinn36:37+7:399:26
11Åke PerssonHjärnarps Orienteringslöpare36:55+7:579:30
12Tommy WesterbergIdrottsföreningen Hagen36:58+8:009:31
13Peter LincolnFriluftsklubben Snapphanarna37:07+8:099:33
14Johnny GustafssonGamleby Orienteringsklubb37:23+8:259:38
15Håkan NilssonMalmö Orienteringsklubb38:08+9:109:49
16Ronald Mc GrailHjärnarps Orienteringslöpare43:23+14:2511:10
16Bo JohanssonOrienteringsklubben Stigen43:23+14:2511:10
18Christer NordströmOrienteringsklubb Älvsjö-Örby43:25+14:2711:11
19Ebbe MalmMarkaryds Friluftsklubb43:31+14:3311:12
20Sven-Olof LarssonVäxjö Allmänna Idrottssällskap43:47+14:4911:17
21Roland DahlmanMalmö Orienteringsklubb44:45+15:4711:32
22Holger SigboOrienteringsklubben Kompassen47:40+18:4212:17
23Janne LindholmFrosta Orienteringsklubb50:29+21:3113:00
24Nils-Erik BondessonFrosta Orienteringsklubb52:42+23:4413:34
25Dag Lewis-JonssonHelsingborgs Skid o Orienterin52:51+23:5313:37
26Börje ÅkessonFrosta Orienteringsklubb1:03:54+34:5616:28
Roy OvessonHelsingborgs Skid o Orienterinej godkänd
Sölve AnderssonOrienteringsklubben Stigenej start

D70

2 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helen AndertoftMarkaryds Friluftsklubb28:2410:08
2Britt Forsell PirozziLunds Orienteringsklubb28:46+0:2210:16
3Ann-Charlotte JensenHässleholms Orienteringsklubb30:33+2:0910:54
4Gull SvenssonTockarps Idrottsklubb30:58+2:3411:03
5Gunilla GrönbladHärlövs Idrottsförening37:06+8:4213:15
6Barbro HugossonLunds Orienteringsklubb44:57+16:3316:03
7Brita DahlbergHässleholms Orienteringsklubb51:21+22:5718:20

H70

3 290 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per-Olof FernbergIdrottssällskapet Skanne29:238:55
2Göran BengtssonTockarps Idrottsklubb30:40+1:179:19
3Gerth SällströmLessebo Orienteringsklubb32:54+3:3110:00
4Ingvar PerssonFriluftsklubben Åsen33:09+3:4610:04
5Ernie BroströmHalmstad Orienteringsklubb33:50+4:2710:17
6Nils KarlssonVäxjö Allmänna Idrottssällskap34:21+4:5810:26
7Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad35:52+6:2910:54
8Bo SvenssonTockarps Idrottsklubb37:19+7:5611:20
9Åke NordbergOrienteringsklubben Klyftamo37:57+8:3411:32
10Allan SunnergrenHjärnarps Orienteringslöpare39:55+10:3212:07
11Bo BülowMalmö Orienteringsklubb41:46+12:2312:41
12Paul SchannongMalmö Orienteringsklubb43:16+13:5313:09
13Christer GrönbladHärlövs Idrottsförening44:44+15:2113:35
14Kenneth LindborgOK Pan-Kristianstad45:38+16:1513:52
15Sven-Åke AndertoftMarkaryds Friluftsklubb45:42+16:1913:53
16Ingemar ErlandssonVäxjö Orienteringsklubb50:03+20:4015:12
17Christer LjungquistLunds Orienteringsklubb56:52+27:2917:17
18Gunnar BrystHjobygdens Orienteringsklubb58:42+29:1917:50
Macke SelanderHelsingborgs Skid o Orienterinutgått
Sven-Erik ForsellSkåneslättens Orienteringslöpaej start
Torsten ClaessonOrienteringsklubben Älmeej start

D80

2 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gun HanssonYstads Orienteringsklubb30:5014:28

H80

2 750 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad27:5210:08
2Anders AdlerLinköpings Allmänna IK31:12+3:2011:20
3Ingvar PeterssonHässleholms Orienteringsklubb32:44+4:5211:54
4Jan-Eric NelkingFriluftsklubben Åsen33:10+5:1812:03
5Johan JanssonVäxjö Orienteringsklubb35:16+7:2412:49
6Bo BengtssonHässleholms Orienteringsklubb37:02+9:1013:28
7Nils JanssonSkattkärrs Skid- och Orienteri37:11+9:1913:31
8Nils RågstedtIdrottssällskapet Kullen48:03+20:1117:28

Inskolning

1 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Valter SanderSkåneslättens Orienteringslöpafullföljt

U1

1 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik OlssonFrosta Orienteringsklubb19:2510:13
2Jonathan EdholmÖrkelljunga Friluftsklubb28:49+9:2415:10
2Anton CarlströmFriluftsklubben Boken28:49+9:2415:10
4Lovisa ErichsenFriluftsklubben Boken30:09+10:4415:52
5Hanna SalbergIdrottsklubben Uven34:22+14:5718:05

U2

2 310 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba ElofssonHelsingborgs Skid o Orienterin22:009:31
2Elias PerssonHelsingborgs Skid o Orienterin24:08+2:0810:26
3Villyam JohanssonOrienteringsklubben Tyringe25:26+3:2611:00
4Walther BergvallOrienteringsklubben Kompassen29:11+7:1112:38
5Melvin BillingOrienteringsklubben Kompassen32:41+10:4114:08
6Tove RosbergVäxjö Orienteringsklubb41:38+19:3818:01

Öppen motion 1

2 310 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie CarlströmFriluftsklubben Boken35:3015:22
2Elisa ToftKlubblös44:07+8:3719:05
3Isabella ToftKlubblös44:16+8:4619:09
4Ulla KarlssonOrienteringsklubben Tyringe49:58+14:2821:37
5Annika JohanssonKlubblös50:02+14:3221:39
Jacob SørensenOK Sorøej godkänd

Öppen motion 3

2 640 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan HägerAndrarums Idrottsförening26:2710:01
2Carina AronssonHässleholms Orienteringsklubb30:28+4:0111:32
3William Tengstrand NugentOrienteringsklubben Tyringe38:57+12:3014:45
4Jan ElofssonHelsingborgs Skid o Orienterin40:24+13:5715:18
5Sonja HammarOrienteringsklubben Kompassen40:50+14:2315:28
6Margareta RingRonneby Orienteringsklubb50:02+23:3518:57
7Jan DahlbergHässleholms Orienteringsklubb52:15+25:4819:47
8Adam SpjuthHärlövs Idrottsförening52:38+26:1119:56
9Frida WallentinKlubblös53:51+27:2420:23
10Rosita KarlssonVäxjö Allmänna Idrottssällskap54:34+28:0720:40
11Henriette JareklevHelsingborgs Skid o Orienterin1:18:20+51:5329:40
12Tine LönborgMalmö Orienteringsklubb1:18:21+51:5429:40

Öppen motion 5

3 760 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bea SpjuthHärlövs Idrottsförening35:289:25
2Robert SpjuthHärlövs Idrottsförening35:32+0:049:27
3Lena DanielssonHärlövs Idrottsförening39:16+3:4810:26
4Bengt LinussonFriluftsklubben Åsen41:47+6:1911:06
5Eva OlssonFrosta Orienteringsklubb41:55+6:2711:08
6Ulf BengtssonOrienteringsklubben Kompassen44:27+8:5911:49
7Lotta MorénHjärnarps Orienteringslöpare44:43+9:1511:53
8Kerstin DahlHärlövs Idrottsförening47:11+11:4312:32
9Johan MeurlingLunds Orienteringsklubb50:26+14:5813:24
10Thomas PerssonKlubblös50:57+15:2913:33
11Susanne GöranssonFrosta Orienteringsklubb53:18+17:5014:10
12Deborah NymanFrosta Orienteringsklubb54:27+18:5914:28
13Kerstin MartinssonOrienteringsklubben Tyringe56:05+20:3714:54
14Iréne BengtssonOrienteringsklubben Kompassen1:18:03+42:3520:45
Nils Olof JohanssonOrienteringsklubben Kompassenej godkänd

Öppen motion 7

3 220 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa HedinHjärnarps Orienteringslöpare30:499:34
2Peter HeldFriluftsklubben Åsen32:35+1:4610:07
3Tobias PerssonOrienteringsklubben Tyringe33:18+2:2910:20
4Cecilia SpångbergLunds Orienteringsklubb33:25+2:3610:22
5Peter WallentinLerums SOK33:38+2:4910:26
6Jan PerssonYstads Orienteringsklubb34:40+3:5110:45
7Jerker NilssonOrienteringsklubben Älme35:03+4:1410:53
8Maria HåkanssonVäxjö Orienteringsklubb35:22+4:3310:59
9Lena StrandMarkaryds Friluftsklubb36:09+5:2011:13
10Matts Lennart AnderssonHässleholms Orienteringsklubb37:29+6:4011:38
11Anders HenrikssonIdrottssällskapet Skanne37:49+7:0011:44
12Bengt LarssonYstads Orienteringsklubb39:35+8:4612:17
13Margareta HofflanderGöteborg-Majorna OK39:43+8:5412:20
14Anne-Li AugustssonOrienteringsklubben Tyringe39:51+9:0212:22
15Katarina FastOK Pan-Kristianstad45:17+14:2814:03
16Andreas GrönvallHelsingborgs Skid o Orienterin47:40+16:5114:48
17Olle RingRonneby Orienteringsklubb47:55+17:0614:52
18Hannes TschirpheKlubblös48:06+17:1714:56
19Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK48:18+17:2915:00
20Monika LarssonSkarpnäcks Orienteringslöpare49:43+18:5415:26
21Josephine HedlundSigtuna Orienteringsklubb49:51+19:0215:28
22Margareta HaraldssonSigtuna Orienteringsklubb50:12+19:2315:35
23Carina LidforssJärla IF Orienteringsklubb51:27+20:3815:58
24Inga LjungqvistLunds Orienteringsklubb1:19:55+49:0624:49
Emil HofflanderKlubblösej godkänd
Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OKej godkänd

Öppen motion 8

4 860 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David ArboreliusHelsingborgs Skid o Orienterin32:316:41
2Tor MarntellSundsvalls OK35:28+2:577:17
3Andreas BlomqvistHelsingborgs Skid o Orienterin38:11+5:407:51
4Frida HedinHjärnarps Orienteringslöpare41:12+8:418:28
5Felicia FeursteinTormestorps Idrottsförening42:00+9:298:38
6Per GerdleHalmstad Orienteringsklubb43:28+10:578:56
7Maureen Olsson LoLunds Orienteringsklubb44:39+12:089:11
8André BjärbyFrosta Orienteringsklubb45:24+12:539:20
9Anders HellrupKlubblös48:31+16:009:58
10Matilda NilssonFriluftsklubben Göingarna50:20+17:4910:21
11Sven GiselssonRonneby Orienteringsklubb51:08+18:3710:31
12Ross NugentOrienteringsklubben Tyringe53:06+20:3510:55
13Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK53:33+21:0211:01
14Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK58:25+25:5412:01
15Göran FastOK Pan-Kristianstad58:54+26:2312:07
16Stein ÖstbyMalmö Orienteringsklubb1:07:24+34:5313:52
Fredrik HjortHelsingborgs Skid o Orienterinej godkänd

Öppen motion 12

1 830 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor AnderssonFriluftsklubben Boken25:2713:54
2Hjalmar AnderssonFriluftsklubben Boken25:31+0:0413:56
3Sally AnderssonKlubblös43:05+17:3823:32
4Solveig WallentinKlubblös43:09+17:4223:34

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser