Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Lång Göteborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Lång Göteborg
Arrangörsorganisation: IK Uven
Datum: söndag 28 augusti 2011

D21

9 860 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lina StrandGöteborg-Majorna OK1:30:159:09
2Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK1:34:52+4:379:37
3Emma AnderssonSävedalens AIK1:39:57+9:4210:08
4Lotta SaetreOK Landehof1:41:47+11:3210:19
5Frida GustafssonIFK Göteborg1:51:56+21:4111:21
6Ida HördegårdhIFK Göteborg1:52:56+22:4111:27
7Rachel EngelerGöteborg-Majorna OK1:53:16+23:0111:29
8Sanna LinseforsLunds OK1:55:15+25:0011:41
9Elin HamreforsOK Landehof1:55:52+25:3711:45
10Anwen DarlingtonWelsh Junior Orientering Squad1:59:38+29:2312:07
Sara SvenssonGöteborg-Majorna OKej start
Camilla EngstrandSävedalens AIKej start
Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OKej start
Jenny JohanssonIFK Göteborgej start
Karin Aneland-ThernIFK Göteborgej start

H21

13 860 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas PilbladIFK Göteborg1:29:326:27
2Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK1:30:20+0:486:31
3Patrik MartnerIFK Göteborg1:34:51+5:196:50
4Henrik LaasIFK Göteborg1:35:40+6:086:54
5Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK1:35:44+6:126:54
6Andreas J JohanssonGöteborg-Majorna OK1:36:01+6:296:55
7Ola MartnerGöteborg-Majorna OK1:36:40+7:086:58
8Tobias NobornIFK Göteborg1:38:39+9:077:07
9Markus JohanssonIFK Göteborg1:38:45+9:137:07
10Magnus PalmGöteborg-Majorna OK1:40:24+10:527:14
11Johan StrandGöteborg-Majorna OK1:42:29+12:577:23
12Henrik LundgrenSävedalens AIK1:44:15+14:437:31
13Rikard PentonenIFK Göteborg1:44:40+15:087:33
14Eskil KinnebergIFK Göteborg1:45:11+15:397:35
15Andréas ThernIFK Göteborg1:45:16+15:447:35
16Fredrik JohanssonSävedalens AIK1:53:33+24:018:11
17Albert MollénSävedalens AIK1:54:07+24:358:14
18Fredrik WeihardSävedalens AIK1:54:48+25:168:16
19Daniel Legenden MartinssonGöteborg-Majorna OK1:55:52+26:208:21
20Joakim BerglundSävedalens AIK1:56:09+26:378:22
21Karl TiseliusGöteborg-Majorna OK1:56:13+26:418:23
22Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad1:56:26+26:548:24
23Anders HöijeGöteborg-Majorna OK1:59:11+29:398:35
24Ilya BeliankaSävedalens AIK2:05:19+35:479:02
25Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK2:13:07+43:359:36
26Matthew JonesWelsh Junior Orientering Squad2:38:01+1:08:2911:24
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Karl LevinSävedalens AIKdiskvalificerad
Fredrik NormanLeksands OKdiskvalificerad
Håkan PeterssonIFK Göteborgdiskvalificerad
Marius Thrane ØdumIFK Göteborgej start
Aaron PrinceSävedalens AIKej start
Per-Anders EggertsenIFK Göteborgej start
Fredrik PerssonIFK Göteborgej start
Johan RunessonGöteborg-Majorna OKej start
Erik EngstrandIFK Göteborgej start
Jakob EngIFK Göteborgej start

H20

9 590 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christian TingströmGöteborg-Majorna OK1:11:017:24
2Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK1:25:58+14:578:57
3Patrik EickhoffGöteborg-Majorna OK1:37:27+26:2610:09
Kris JonesWelsh Junior Orientering Squaddiskvalificerad

D18

5 910 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amilia BjörklundSävedalens AIK56:149:30
2Erika LindqvistSävedalens AIK1:02:30+6:1610:34
3Frida BrogrenKungälvs OK1:03:10+6:5610:41
4Linnea WahlgrenSjövalla FK1:05:37+9:2311:06
5Katie ReynoldsWelsh Junior Orientering Squad1:06:31+10:1711:15
6Filippa SpånérSävedalens AIK1:17:43+21:2913:09
7Elin BlickOK Alehof1:18:58+22:4413:21
8Delyth DarlingtonWelsh Junior Orientering Squad1:19:43+23:2913:29
9Madeleine AttforsSävedalens AIK1:23:56+27:4214:12
10Lina HenrikssonSävedalens AIK2:04:41+1:08:2721:05
Amanda ClaessonSävedalens AIKdiskvalificerad
Anna WallinSjövalla FKdiskvalificerad
Emmeli AxmalmSävedalens AIKej start

H18

7 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK55:237:17
2Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK1:03:24+8:018:20
3Albin PetrénGöteborg-Majorna OK1:06:46+11:238:47
4Oscar VagmanOK Klemmingen1:13:15+17:529:38
5Ben MitchellWelsh Junior Orientering Squad1:15:58+20:359:59
6Niklas HelmertzFrölunda OL1:16:27+21:0410:03
7Johan HinderTolered-Utby Ol-klubb1:21:23+26:0010:42
8Ciaran AllenWelsh Junior Orientering Squad1:22:15+26:5210:49
9Bjarne GelotteTolered-Utby Ol-klubb1:50:23+55:0014:31
10Mattias KuoskuTolered-Utby Ol-klubb1:51:18+55:5514:38
11Fredrik KjörkFrölunda OL2:04:51+1:09:2816:25
Hampus HammersbergFrölunda OLdiskvalificerad
Rasmus LarssonOK Alehofej start

D16

4 490 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia StuhlhoferOK Landehof41:399:16
2Erica PetterssonSjövalla FK45:36+3:5710:09
3Klara PålssonKungälvs OK51:01+9:2211:21
4Tilda KarlssonOK Alehof51:02+9:2311:21
5Megan Carter-DaviesWelsh Junior Orientering Squad57:15+15:3612:45
6Lovisa LemanGöteborgs Skidklubb58:05+16:2612:56
7Sofia JohanssonOK Alehof1:01:05+19:2613:36
8Elin WahlgrenSjövalla FK1:03:24+21:4514:07
9Jennifer HallelSjövalla FK1:26:44+45:0519:19
10Sofia HelmertzFrölunda OL1:35:03+53:2421:10
11Bethan StoneWelsh Junior Orientering Squad1:37:16+55:3721:39
Hanna DjerfLerums SOKdiskvalificerad
Clara WallinSjövalla FKej start

H16

5 460 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustaf SparrevikLerums SOK39:547:18
2Oskar LindqvistSävedalens AIK41:48+1:547:39
3Filip WadstenOK Landehof43:49+3:558:01
4Arvid VågLerums SOK44:40+4:468:10
5Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubb46:35+6:418:31
6Rickard NorlinKungälvs OK46:42+6:488:33
7Gustav BoquistIK Uven46:47+6:538:34
8Heino OllinSävedalens AIK48:10+8:168:49
9Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK49:55+10:019:08
10Oscar RenbergSävedalens AIK50:40+10:469:16
11Felix GarmerGöteborg-Majorna OK56:46+16:5210:23
12Karl ModigOK Alehof57:49+17:5510:35
13Niall AllenWelsh Junior Orientering Squad57:52+17:5810:35
14Erik HagmanLerums SOK58:32+18:3810:43
15Sam MitchellWelsh Junior Orientering Squad58:44+18:5010:45
16John GabrielssonSävedalens AIK1:06:57+27:0312:15
17Colin Fransson LeeOK Alehof1:09:16+29:2212:41
18Nils HolthoffSjövalla FK1:10:26+30:3212:53
19Stephen ReynoldsWelsh Junior Orientering Squad1:14:10+34:1613:35
20Stuart LewisWelsh Junior Orientering Squad1:15:53+35:5913:53
21Jonatan BernhedSävedalens AIK1:16:33+36:3914:01
22Charlie JenkinsWelsh Junior Orientering Squad1:20:13+40:1914:41
23Erik LarssonLerums SOK1:24:11+44:1715:25
24Fredrik LindFrölunda OL1:30:38+50:4416:35
25Filip SverlingerTolered-Utby Ol-klubb2:05:43+1:25:4923:01
Oskar VamlingFrölunda OLdiskvalificerad
Oskar VigrenSävedalens AIKej start
Petter ÖstmanGöteborg-Majorna OKej start

D14

3 870 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma DjerfLerums SOK39:1710:09
2Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK39:44+0:2710:16
3Ella WallinderGöteborg-Majorna OK40:33+1:1610:28
3Hanna ÅbergOK Landehof40:33+1:1610:28
5Elin PetterssonSjövalla FK40:43+1:2610:31
6Emma HimmelmannSjövalla FK40:56+1:3910:34
7Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK41:44+2:2710:47
8Agnes SpånérSävedalens AIK42:36+3:1911:00
9Klara DjerfLerums SOK42:51+3:3411:04
10Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK44:32+5:1511:30
11Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK44:41+5:2411:32
12Anna HenrikssonSävedalens AIK52:35+13:1813:35
13Clara CoxLerums SOK53:40+14:2313:52
14Molly RundströmOK Landehof1:00:59+21:4215:45
15Fay WalshWelsh Junior Orientering Squad1:01:15+21:5815:49
16Zoe WalshWelsh Junior Orientering Squad1:02:08+22:5116:03
17Emelie RoosOK Landehof1:06:43+27:2617:14
18Kitty JonesWelsh Junior Orientering Squad1:14:05+34:4819:08
Frida JerlinFrölunda OLdiskvalificerad
Emma RenbergSävedalens AIKdiskvalificerad
Lina PålssonKungälvs OKej start
Julia BlomFrölunda OLej start

H14

3 870 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ArfwedsonFrölunda OL35:309:10
2Anders MagnussonOK Landehof37:16+1:469:37
3Otto StuhlhoferOK Landehof38:34+3:049:57
4Hjalmar LjungbergSjövalla FK39:26+3:5610:11
5Albin ClaessonSävedalens AIK44:41+9:1111:32
6Johan LammFrölunda OL45:47+10:1711:49
7Karl NorrmanGöteborg-Majorna OK50:41+15:1113:05
8Jonatan LarssonSävedalens AIK53:11+17:4113:44
9Erik BjörklundSjövalla FK57:10+21:4014:46
10Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK59:46+24:1615:26
11Mathias UndelandIFK Göteborg1:00:30+25:0015:37
12Douglas Fransson LeeOK Alehof1:03:31+28:0116:24
13Johan OlsonIK Uven1:05:31+30:0116:55
14Joel FlakbergIFK Göteborg1:08:21+32:5117:39
15William ReynoldsWelsh Junior Orientering Squad1:10:18+34:4818:09
16Alastair Gardner-SmithWelsh Junior Orientering Squad1:10:46+35:1618:17
17Karl HammersbergFrölunda OL1:14:53+39:2319:20
18Johan KnutssonLerums SOK1:17:28+41:5820:01
19Callum Carter-DaviesWelsh Junior Orientering Squad1:24:36+49:0621:51
20Niclas SparrevikLerums SOK1:27:30+52:0022:36
Joel LeanderOK Landehofej start
Albin PålssonKungälvs OKej start
Joe ThomasWelsh Junior Orientering Squadej start

D12

2 680 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabella LagoGöteborg-Majorna OK26:479:59
2Tuva Carlsson-WallumSävedalens AIK28:09+1:2210:30
3Selma MoqvistLerums SOK31:17+4:3011:40
4Emelie LorénOK Landehof33:08+6:2112:21
4Linn HimmelmannSjövalla FK33:08+6:2112:21
6Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK33:46+6:5912:35
7Maja GunnarssonLerums SOK35:33+8:4613:15
8Hanna BoquistIK Uven36:50+10:0313:44
9Elin HermanssonKungälvs OK38:20+11:3314:18
10Madeleine SöderlundLerums SOK39:08+12:2114:36
11Alice BarreforsIK Uven42:21+15:3415:48
12Janneke SnijderIK Uven43:08+16:2116:05
13Sara ForsbergIK Uven43:24+16:3716:11
14Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK44:16+17:2916:31
15Emelie KarlssonOK Landehof44:26+17:3916:34
16Julia BergdahlSävedalens AIK46:18+19:3117:16
17Klara ÅbergOK Landehof48:38+21:5118:08
18Märta BlideLerums SOK55:22+28:3520:39
19Tove JohanssonOK Alehof1:00:19+33:3222:30
20Kristina ThuneIK Uven1:02:43+35:5623:24
21Ida ErikssonOK Landehof1:03:30+36:4323:41
Anna NilssonSjövalla FKdiskvalificerad
Frida AnderssonTolered-Utby Ol-klubbdiskvalificerad
Anna NordholmSävedalens AIKej start

H12

2 680 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas WadstenOK Landehof25:019:20
2Edvin LjungbergSjövalla FK30:17+5:1611:17
3Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK33:43+8:4212:34
4Petter HinderTolered-Utby Ol-klubb35:54+10:5313:23
5Axel BlomFrölunda OL37:17+12:1613:54
6Ville GrahnIK Uven39:47+14:4614:50
7Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb41:16+16:1515:23
8Axel ForsmanFK Herkules41:24+16:2315:26
9Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb42:12+17:1115:44
10Oliver Fransson LeeOK Alehof44:10+19:0916:28
11Hannes NorrmanGöteborg-Majorna OK44:24+19:2316:34
12Nils HammarFrölunda OL45:21+20:2016:55
13Jesper MalmbergTolered-Utby Ol-klubb46:15+21:1417:15
14Olof BlideLerums SOK46:27+21:2617:19
15Hugo SimonssonKungälvs OK49:40+24:3918:31
16Anton MagnussonTolered-Utby Ol-klubb1:10:42+45:4126:22
17Carl TegOK Landehof1:11:30+46:2926:40
18Olle HammersbergFrölunda OL1:20:38+55:3730:05
Felix FalkGöteborg-Majorna OKej start
Rasmus NordgrenOK Landehofej start
Johan GrahnIK Uvenej start

D10

2 220 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Märta LjungbergSjövalla FK22:4310:13
2Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK23:47+1:0410:42
3Lisa FalkGöteborg-Majorna OK24:19+1:3610:57
4Rebecca LekbergSävedalens AIK24:39+1:5611:06
5Matilda HagstrandLerums SOK25:16+2:3311:22
6Anna FlakbergIFK Göteborg25:19+2:3611:24
7Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK26:09+3:2611:46
8Maria LogrenSjövalla FK26:48+4:0512:04
9Ellika GrothKungälvs OK27:00+4:1712:09
10Klara WallinderGöteborg-Majorna OK27:05+4:2212:11
11Lovisa MoqvistLerums SOK27:20+4:3712:18
12Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK28:36+5:5312:52
13Tyra StåhlmanSjövalla FK30:46+8:0313:51
14Ester FreidlitzOK Landehof33:21+10:3815:01
15Olivia AspIFK Göteborg33:42+10:5915:10
16Marie AsplundKungälvs OK34:12+11:2915:24
Elin FlakbergIFK Göteborgdiskvalificerad
Robyn TerningTolered-Utby Ol-klubbej start
Tilda ErixonIFK Göteborgej start

H10

2 220 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel PihlströmOK Landehof18:088:10
2Alexander RoosOK Landehof19:47+1:398:54
3Mårten GeddaOK Landehof22:07+3:599:57
4Daniel KnutssonLerums SOK22:34+4:2610:09
5Adam OlssonSjövalla FK22:37+4:2910:11
6Martin GruvesäterTolered-Utby Ol-klubb24:30+6:2211:02
7Felix DrejmoOK Landehof25:57+7:4911:41
8Filip KlingbergOK Alehof26:14+8:0611:49
9Erik HogedalGöteborg-Majorna OK26:15+8:0711:49
10Melker NordgrenOK Landehof27:46+9:3812:30
11Jakob L GunnarssonLerums SOK28:00+9:5212:36
12Axel HermanssonKungälvs OK28:13+10:0512:42
13Edvin BorneFrölunda OL28:28+10:2012:49
14Viktor Le ClaireFK Herkules29:04+10:5613:05
15Per NordholmSävedalens AIK29:52+11:4413:27
16Arvid EngströmSjövalla FK30:30+12:2213:44
17Oscar OlsonIK Uven31:18+13:1014:05
18Emil PetterssonKungälvs OK34:27+16:1915:31
19Emil AxelssonLerums SOK35:48+17:4016:07
20Erik JohanssonOK Alehof37:18+19:1016:48
21Arvid BrännmanOK Landehof41:09+23:0118:32
22Simon NordbergGöteborg-Majorna OK45:33+27:2520:31
Johan KällströmSjövalla FKej start
Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OKej start

D35

6 060 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida WallströmSävedalens AIK57:599:34
2Kristina Kull ÖsterlinSävedalens AIK1:04:35+6:3610:39
3Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK1:05:09+7:1010:45
4Karolina SöderbergMölndal Outdoor IF1:10:53+12:5411:41
5Annica C LeireSävedalens AIK1:14:38+16:3912:18
6Anna LövgärdOK Alehof1:15:42+17:4312:29
7Anna SäfstenMölndal Outdoor IF1:22:35+24:3613:37
8Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK1:26:07+28:0814:12
9Kristin OlssonOK Alehof1:30:57+32:5815:00
10Susanne CoxLerums SOK1:33:24+35:2515:24
11Cecilia FlakbergIFK Göteborg1:54:22+56:2318:52
Sara PrinceSävedalens AIKej start

H35

7 980 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan G HördegårdhIFK Göteborg1:01:407:43
2Tommy JonssonSävedalens AIK1:11:00+9:208:53
3Stefan HolthoffSjövalla FK1:11:43+10:038:59
4Sven GranforsSävedalens AIK1:13:13+11:339:10
5Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK1:16:37+14:579:36
6Peter LekbergSävedalens AIK1:18:30+16:509:50
7Patrik FondinHerrljunga SK Skid o OL1:28:18+26:3811:03
8William RexOK Landehof1:29:42+28:0211:14
9Henrik PetterssonGustavsbergs OK1:30:32+28:5211:20
10Anders LundellMarkbygdens OK1:32:31+30:5111:35
Fredrik KarlssonOK Landehofdiskvalificerad
Mats GustafssonGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Erik AderstedtKungälvs OKej start
Magnus SandbergFrölunda OLej start
Kristian AdolfssonIK Ymerej start
Fredrik BartholdssonFrölunda OLej start

D40

4 920 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia JohanssonOK Landehof49:1710:01
2Anna ErikssonOK Landehof55:09+5:5211:12
3Sara LorénOK Landehof1:01:09+11:5212:25
4Malin LammFrölunda OL1:10:43+21:2614:22
5Linda GunnarssonLerums SOK1:11:20+22:0314:29
6Katarina BorneFrölunda OL2:24:55+1:35:3829:27
Johanna WallinderGöteborg-Majorna OKej start
Annika KuhlinGöteborg-Majorna OKej start
Sofia KarlssonOK Landehofej start

H40

7 500 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar ElveljungIFK Göteborg57:127:37
2Peter AspIFK Göteborg1:01:46+4:348:14
3Claes HagstrandLerums SOK1:02:55+5:438:23
4Martin AhlqvistFrölunda OL1:03:10+5:588:25
5Mikael ÖhgrenSävedalens AIK1:05:49+8:378:46
6Thomas KullanderSävedalens AIK1:08:22+11:109:06
7Jonas AxelssonLerums SOK1:10:39+13:279:25
8Thomas KarlssonSjövalla FK1:10:43+13:319:25
9Henrik NordholmSävedalens AIK1:10:44+13:329:25
10Anders HellgrenFrölunda OL1:10:49+13:379:26
11Kalle WraneSävedalens AIK1:12:11+14:599:37
12Peter DellmingIFK Göteborg1:12:51+15:399:42
13Anders ArfwedsonFrölunda OL1:15:33+18:2110:04
14Pär MoqvistLerums SOK1:20:46+23:3410:46
15Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:24:07+26:5511:12
16Klas ÅströmMölndal Outdoor IF1:24:23+27:1111:15
17Magnus Ö BernhedSävedalens AIK1:33:00+35:4812:24
18Martin WildheimMölndal Outdoor IF1:33:21+36:0912:26
19Johan ÅbergOK Landehof1:35:20+38:0812:42
20Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL1:46:26+49:1414:11
21Thomas BorneFrölunda OL1:52:59+55:4715:03
Nichlas WallströmSävedalens AIKdiskvalificerad
Björn GrothKungälvs OKej start
Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OKej start
Örjan EmanuelssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Jim AxmalmSävedalens AIKej start
Klas DalbergGöteborg-Majorna OKej start
Lars MuntherSävedalens AIKej start

D45

4 500 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta NordholmSävedalens AIK42:509:31
2Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK46:12+3:2210:16
3Lena CarlssonSävedalens AIK49:32+6:4211:00
4Lena BlomGöteborg-Majorna OK51:23+8:3311:25
5Anna AsplundKungälvs OK1:03:18+20:2814:04
6Karin BergdahlSävedalens AIK1:19:24+36:3417:38
7Agnetha Le ClaireFK Herkules1:21:02+38:1218:00
8Eunice CarterWelsh Junior Orientering Squad1:48:36+1:05:4624:08
9Nina DjerfLerums SOK2:09:45+1:26:5528:50
Anette BernhedSävedalens AIKdiskvalificerad
Åsa NybergGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Anne MagnussonOK Landehofdiskvalificerad
Cecilia PalmLerums SOKdiskvalificerad
Helena SellgrenGöteborg-Majorna OKej start

H45

6 580 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Odd WallumSävedalens AIK48:417:23
2Anders WadstenOK Landehof54:34+5:538:17
3Lars MagnussonOK Landehof58:15+9:348:51
4Per-Arne WahlgrenSjövalla FK58:58+10:178:57
5Per SanderGöteborg-Majorna OK59:42+11:019:04
6Patrik FalkGöteborg-Majorna OK59:51+11:109:05
7Ola WallinderGöteborg-Majorna OK1:00:02+11:219:07
8Niklas SkoogGöteborg-Majorna OK1:00:15+11:349:09
9Per FlakbergIFK Göteborg1:00:42+12:019:13
10Staffan AsplundKungälvs OK1:03:44+15:039:41
11Bengt GrewinFrölunda OL1:05:05+16:249:53
12Magnus UllmanOK Alehof1:05:18+16:379:55
13Ragnar UppströmFK Herkules1:06:20+17:3910:04
14Magnus WideFrölunda OL1:07:39+18:5810:16
15Hans WedbergSjövalla FK1:07:46+19:0510:17
16Anders LammFrölunda OL1:08:13+19:3210:22
17Leif EinarssonKungälvs OK1:12:03+23:2210:56
18David GabrielssonSävedalens AIK1:12:29+23:4811:00
19Mikael JungbjerGöteborgs Skidklubb1:13:21+24:4011:08
20Richard BlomFrölunda OL1:13:23+24:4211:09
21Magnus OhlssonSjövalla FK1:14:46+26:0511:21
22Niklas JohanssonOK Landehof1:15:46+27:0511:30
23Göran StuhlhoferOK Landehof1:21:54+33:1312:26
24Bernt BerndtssonFrölunda OL1:25:55+37:1413:03
25Patrick DjerfLerums SOK1:34:30+45:4914:21
26Tomas AndreassonFrölunda OL1:39:37+50:5615:08
27Christer HenrikssonSävedalens AIK1:40:11+51:3015:13
28Graham KempGöteborg-Majorna OK1:48:41+1:00:0016:31
29Clive ThomasWelsh Junior Orientering Squad2:04:33+1:15:5218:55
Pär ClaessonSävedalens AIKej start

D50

4 170 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin GelotteTolered-Utby Ol-klubb57:3213:47
2Maria OlssonLerums SOK1:01:54+4:2214:50
3Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK1:02:21+4:4914:57
4Alice BedwellWelsh Junior Orientering Squad1:05:08+7:3615:37
5Christina NilssonLerums SOK1:11:41+14:0917:11
6Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:13:35+16:0317:38
7Monika NilssonOK Alehof1:16:21+18:4918:18
8Susanne EickhoffSävedalens AIK1:27:20+29:4820:56
9Lisa LarssonSjövalla FK1:28:37+31:0521:15
10Karin HelmertzFrölunda OL1:59:53+1:02:2128:44
11Maria VamlingFrölunda OL2:07:10+1:09:3830:29
Carina WiströmSävedalens AIKdiskvalificerad
Birgitta LööfSävedalens AIKdiskvalificerad
Gunilla AxelssonSävedalens AIKej start
Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OKej start

H50

6 060 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK53:288:49
2Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK58:27+4:599:38
3Ulf WallinSjövalla FK59:39+6:119:50
4Mark SaundersWelsh Junior Orientering Squad59:42+6:149:51
5Torsten BacktemanLerums SOK1:00:01+6:339:54
6Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb1:02:30+9:0210:18
7Anders BjörklundSävedalens AIK1:03:23+9:5510:27
8Andrew LagoGöteborg-Majorna OK1:05:17+11:4910:46
9Anders SpånérSävedalens AIK1:05:22+11:5410:47
10Thomas AttforsSävedalens AIK1:09:56+16:2811:32
11Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK1:13:10+19:4212:04
12Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK1:13:15+19:4712:05
13Björn LindauTolered-Utby Ol-klubb1:13:33+20:0512:08
14Stefan SjöblomFrölunda OL1:13:54+20:2612:11
15Christer CarlssonSävedalens AIK1:17:40+24:1212:48
16Ulf SundinGöteborg-Majorna OK1:20:59+27:3113:21
17Erik SparrevikLerums SOK1:24:15+30:4713:54
18Tomas JanssonOK Landehof1:24:51+31:2314:00
19Jan RydénSjövalla FK1:26:17+32:4914:14
20Håkan WåhlanderFrölunda OL1:26:52+33:2414:20
21Jonas JerlinFrölunda OL1:30:24+36:5614:55
22Lars-Erik AnderssonLerums SOK1:32:33+39:0515:16
23Peter HammersbergFrölunda OL1:35:20+41:5215:43
24Sven-Olof PålssonKungälvs OK1:53:56+1:00:2818:48
25Torbjörn AlmgrenGöteborgs Skidklubb1:54:22+1:00:5418:52
26Stephen WalshWelsh Junior Orientering Squad2:22:51+1:29:2323:34
Lars NorénGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Kjell AnderssonSävedalens AIKdiskvalificerad
Bertil ThomasLerums SOKdiskvalificerad

D55

4 170 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK44:4210:43
2Anna-Karin GranathTolered-Utby Ol-klubb1:05:26+20:4415:41
3My EngströmLerums SOK1:07:08+22:2616:05
Solveig HedenblomSjövalla FKdiskvalificerad
Monica KnutssonSävedalens AIKej start

H55

5 610 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan CarlssonIFK Göteborg1:08:4012:14
2Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb1:11:33+2:5312:45
3Pierre KarlssonOK Alehof1:18:11+9:3113:56
4Bertil AxbomOK Landehof1:19:13+10:3314:07
5Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK1:20:07+11:2714:16
6Rudolf BrogrenKungälvs OK1:28:01+19:2115:41
7Lennart VamlingFrölunda OL1:43:14+34:3418:24
8Lars LarssonSjövalla FK1:55:00+46:2020:29
Ulf PeterssonKungälvs OKdiskvalificerad
Henrik UndelandIFK Göteborgdiskvalificerad
Ingemar CarlssonSävedalens AIKej start
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OKej start
Johan WedlinSävedalens AIKej start

D60

3 610 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva ThörnblomSjövalla FK1:03:5017:40
2Britt-Marie GrönroosOK Alehof1:10:06+6:1619:25
3Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK1:12:57+9:0720:12
4Lotta BörjessonSävedalens AIK1:15:38+11:4820:57
5Eva BlomströmIK Stern1:21:38+17:4822:36
6Anna-Karin ChristianssonTrollhättans SK1:23:58+20:0823:15
7Ingrid CarlstedtSävedalens AIK1:39:45+35:5527:37
Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubbdiskvalificerad

H60

4 920 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle AdolfssonLerums SOK51:5010:32
2Kent ErikssonLerums SOK56:54+5:0411:33
3Tommy GustavssonOK Landehof1:00:44+8:5412:20
4Björn EngströmLerums SOK1:05:10+13:2013:14
5Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb1:07:51+16:0113:47
6Sören SvenssonSjövalla FK1:08:10+16:2013:51
7Sten BlomströmIK Stern1:09:31+17:4114:07
8Lennart AnderssonGöteborgs Skidklubb1:11:06+19:1614:27
9Lars-Olov DahlbergOK Landehof1:22:49+30:5916:49
10Staffan BrobergIF Marin Väst1:30:44+38:5418:26
11Arne BigstenFK Herkules1:44:59+53:0921:20
12Sten HelmertzFrölunda OL2:06:13+1:14:2325:39
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubbej start

D65

3 610 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christina SchedwinIK Stern1:01:5217:08
2Inger SundinOK Landehof1:22:07+20:1522:44
3Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK1:22:39+20:4722:53
4Birgitta ParknerOK Landehof1:36:08+34:1626:37
5Inger GreenSjövalla FK1:45:35+43:4329:14
Ann-Britt JohanssonIK Sterndiskvalificerad
Barbro JohanssonSjövalla FKdiskvalificerad

H65

4 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars FinbomOK Landehof50:0211:07
2Lennart CarlströmOK Landehof53:32+3:3011:53
3Hans CarlstedtSävedalens AIK56:03+6:0112:27
4Stig-Ove TollIK Stern56:40+6:3812:35
5Ingemar LindblomIFK Göteborg1:02:33+12:3113:54
6Lennart AlmströmIK Stern1:02:58+12:5613:59
7Anders AxelssonSävedalens AIK1:03:25+13:2314:05
8Jan LarssonSävedalens AIK1:05:21+15:1914:31
9Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK1:05:43+15:4114:36
10Jack GrönroosOK Alehof1:06:31+16:2914:46
11Bengt BörjessonOK Alehof1:08:04+18:0215:07
12Claes GreenSjövalla FK1:09:28+19:2615:26
13Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb1:10:44+20:4215:43
14Anders BjörnbergFrölunda OL1:11:58+21:5615:59
15Christer WestbergIFK Göteborg1:13:25+23:2316:18
16Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK1:15:03+25:0116:40
17Terry SmithWelsh Junior Orientering Squad1:23:29+33:2718:33
18Sune MentorGöteborg-Majorna OK1:35:45+45:4321:16
Kenneth RosénGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Gunnar ChristianssonTrollhättans SKdiskvalificerad
Björn AhlnérGöteborg-Majorna OKej start

D70

2 980 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta EmanuelssonFrölunda OL55:5018:44
2Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK59:59+4:0920:07
3Barbro VallinKungälvs OK1:06:36+10:4622:20
4Inga PerssonOK Landehof1:08:05+12:1522:50
5Marianne GrahnSävedalens AIK1:10:19+14:2923:35
6Gull-Britt GrönbergKungälvs OK1:13:58+18:0824:49
7Elvy BörjessonOK Alehof1:16:53+21:0325:47
8Ingvor HjertqvistIK Stern1:22:44+26:5427:45
9Lillemor HallinOK Landehof1:48:00+52:1036:14

H70

4 120 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magne HagströmFrölunda OL51:1612:26
2Roland DahlIFK Göteborg52:40+1:2412:46
3Andre AlexanderssonKungälvs OK53:14+1:5812:55
4Bengt InghammarGöteborg-Majorna OK58:35+7:1914:13
5Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK59:16+8:0014:23
6Roland BrandshageSävedalens AIK1:01:44+10:2814:59
7Percy CarlssonSävedalens AIK1:12:31+21:1517:36
8Mats JodalGöteborg-Majorna OK1:19:03+27:4719:11
Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubbdiskvalificerad
Gert EmanuelssonFrölunda OLdiskvalificerad
Nils-Olov TorsellSävedalens AIKej start

D75

2 980 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva FalkIK Stern59:3319:58
2Evelyn Margareta AlexanderssonLerums SOK1:11:50+12:1724:06
3Marianne HöglundFK Herkules1:13:27+13:5424:38
4Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK1:15:00+15:2725:10
5Vera LångGöteborg-Majorna OK1:21:30+21:5727:20
6Eivor YlanderGöteborg-Majorna OK1:46:09+46:3635:37
7Gunvor HåkanssonMarkbygdens OK1:49:53+50:2036:52

H75

3 450 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke HogedalKungälvs OK52:0715:06
2Leif HjertqvistIK Stern52:27+0:2015:12
3Agne ÖstenssonSävedalens AIK54:39+2:3215:50
4Karl-Erik HolmbergFjärås AIK58:07+6:0016:50
5Leif EdsandSävedalens AIK58:32+6:2516:57
6Paul BergvallFK Herkules1:04:05+11:5818:34
7Sten CarlssonSävedalens AIK1:13:59+21:5221:26
8Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:16:25+24:1822:08
Alban KarlbomLerums SOKdiskvalificerad

H80

2 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonny BlomqvistGöteborg-Majorna OK50:4417:01
2Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK1:01:22+10:3820:35
3Björn BromanGöteborg-Majorna OK1:05:41+14:5722:02
4Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubb1:08:31+17:4722:59
5Stig HedhagGöteborg-Majorna OK1:10:17+19:3323:35
6Åke PetterssonKungälvs OK1:14:35+23:5125:01

H85

2 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt BorgGöteborg-Majorna OK1:08:4323:03
2Gustav ElvmyrTolered-Utby Ol-klubb1:52:22+43:3937:42
Hugo KrauseTolered-Utby Ol-klubbdiskvalificerad

Inskolning

1 460 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Kajsa AlmströmSävedalens AIKfullföljt
Jakob AspIFK Göteborgfullföljt
Ida BoridGöteborg-Majorna OKfullföljt
Gustav EngströmSjövalla FKfullföljt
Lisa GunnarssonLerums SOKfullföljt
Felix JohanssonOK Alehoffullföljt
Emma KarlssonOK Landehoffullföljt
Matilda LekbergSävedalens AIKfullföljt
Tove LindströmGöteborgs Skidklubbfullföljt
Elsa MoqvistLerums SOKfullföljt
Ludvig RosénGöteborg-Majorna OKfullföljt
Anders SundénTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Albin SvenssonFK Herkulesfullföljt
Ingrid ToresäterGöteborg-Majorna OKfullföljt
Johan Wall JungbjerGöteborgs Skidklubbfullföljt
Klara Wedberg KilnäsSjövalla FKfullföljt
Tove Wedberg KilnäsSjövalla FKfullföljt

U1

2 080 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hjalmar GeddaOK Landehof21:5710:33
2Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK25:55+3:5812:27
3Oscar Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb27:00+5:0312:58
4Andreas HedekvistTolered-Utby Ol-klubb27:06+5:0913:01
5Oscar CarlssonIK Uven27:11+5:1413:04
6Michelle JohanssonFrölunda OL27:30+5:3313:13
7Adina LandgrenFrölunda OL27:31+5:3413:13
8Dena AkbarFrölunda OL27:34+5:3713:15
9Lowe HammarFrölunda OL28:10+6:1313:32
10Moa BartholdssonFrölunda OL28:35+6:3813:44
11Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb29:17+7:2014:04
12Katrin AsplundKungälvs OK29:34+7:3714:12
13Matilda FreidlitzOK Landehof30:03+8:0614:26
14Lucas BoströmOK Alehof30:32+8:3514:40
15Ebba ThernOK Skogshjortarna30:52+8:5514:50
16Meja NyströmTolered-Utby Ol-klubb31:03+9:0614:55
17Rebecka PihlströmOK Landehof31:09+9:1214:58
18Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb31:10+9:1314:59
19Hugo LobornIFK Göteborg31:12+9:1515:00
20Miranda WallströmSävedalens AIK31:29+9:3215:08
21Moa FrimanTolered-Utby Ol-klubb33:26+11:2916:04
22Signe EngströmTolered-Utby Ol-klubb33:40+11:4316:11
23Emma JägellIK Uven34:24+12:2716:32
24Matilda WallströmSävedalens AIK35:08+13:1116:53
25Felix KindeTolered-Utby Ol-klubb36:01+14:0417:18
26Elsa ÅbergOK Landehof37:25+15:2817:59
27Ebba NäsmanLerums SOK38:39+16:4218:34
27Maja AxelssonLerums SOK38:39+16:4218:34
29Alfred JohanssonOK Alehof40:04+18:0719:15
30Lukas GrothKungälvs OK41:34+19:3719:59
31Emilia GrahnIK Uven50:31+28:3424:17
David AdolfssonOK Alehofej start
Ida BengtssonOK Alehofej start
Emma ForsbergIK Uvenej start
Robin RudolfssonIK Uvenej start

U2

2 170 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus FjordsideSävedalens AIK21:4810:02
2Gustav FrimanTolered-Utby Ol-klubb24:40+2:5211:22
3Gustav MerlanderTolered-Utby Ol-klubb25:22+3:3411:41
4Johannes HolmgrenSävedalens AIK25:40+3:5211:49
5Daniel HolmgrenSävedalens AIK25:54+4:0611:56
6Jonas AlmströmSävedalens AIK26:54+5:0612:23
7Nils GrimbeckSävedalens AIK27:14+5:2612:32
8Linus BoströmOK Alehof29:48+8:0013:43
9Anni SjööOK Landehof30:42+8:5414:08
10Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb31:52+10:0414:41
11Klara SävstenMölndal Outdoor IF31:55+10:0714:42
12Lovisa LagoGöteborg-Majorna OK33:05+11:1715:14
13Emma WallinIK Uven33:50+12:0215:35
14Hanna FuxborgSjövalla FK34:50+13:0216:03
15Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb37:57+16:0917:29
16Arvid LarssonSävedalens AIK38:19+16:3117:39
17Sofie GruvesäterTolered-Utby Ol-klubb41:39+19:5119:11
18Klara AndréassonFrölunda OL43:31+21:4320:03
19Rebecka LjungSjövalla FK44:03+22:1520:17
20Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK47:15+25:2721:46
21Adam RudolfssonIK Uven1:01:44+39:5628:26
22Margit SundénTolered-Utby Ol-klubb1:03:05+41:1729:04
Daniel AdolfssonOK Alehofej start
Carl ErixonIFK Göteborgej start
Linus FranssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Pontus FranssonTolered-Utby Ol-klubbej start
Jacob GrahnIK Uvenej start
Max KällmanTolered-Utby Ol-klubbej start
Emil NyströmIK Uvenej start

Öppen Motion1

2 170 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa BielGöteborg-Majorna OK29:2013:31
2Christina WernerssonOK Orinto38:04+8:4417:32
3Lilian SvenssonKinnaströms SK46:31+17:1121:26
4Carina SalomonssonKinnaströms SK47:20+18:0021:48
5Christer SalomonssonKinnaströms SK47:25+18:0521:51
6Willy SvenssonKinnaströms SK47:28+18:0821:52

Öppen Motion 2

3 250 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LindbladIFK Göteborg31:159:36
2Britt GruvesäterTolered-Utby Ol-klubb33:18+2:0310:14
3Viktor CederströmKlubblös38:45+7:3011:55
4Charlotte CederströmKlubblös38:57+7:4211:59

Öppen Motion 3

2 950 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias ClaessonKlubblös34:2111:38
2Kristoffer DrejmoOK Landehof36:46+2:2512:27
3Maria EngmanKlubblös37:05+2:4412:34
4Anna HagmanLerums SOK44:30+10:0915:05
5Frida LundSävedalens AIK50:32+16:1117:07
6Karin PetterssonGöteborgs Skidklubb52:00+17:3917:37
7Annika JohanssonOK Alehof55:18+20:5718:44
8Fannie HenrikssonKlubblös55:55+21:3418:57
9Rune JungbjerGöteborgs Skidklubb56:53+22:3219:16
10Marie HallelSjövalla FK59:54+25:3320:18
11Mona GrönbergSävedalens AIK1:02:02+27:4121:01
12Hans GrönbergSävedalens AIK1:02:08+27:4721:03
13Sofie WiströmKlubblös1:06:39+32:1822:35
14Paulina LundSävedalens AIK1:08:17+33:5623:08
15Britt-Marie KarlströmOK Landehof1:13:32+39:1124:55
16Kicki GunnarssonKlubblös1:18:27+44:0626:35
17Bengt-Åke SjöströmTolered-Utby Ol-klubb1:21:06+46:4527:29
18Mary LarnerGöteborg-Majorna OK1:34:36+1:00:1532:04
19Monica SvärdSävedalens AIK1:46:33+1:12:1236:07
20Carl LindströmGöteborgs Skidklubb2:56:40+2:22:1959:53

Öppen Motion 4

4 560 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip NäslundOK Landehof48:0910:33
2Per NäslundOK Landehof48:20+0:1110:35
3Louise BöregårdOK Gläntan50:43+2:3411:07
Perry LundqvistSävedalens AIKdiskvalificerad

Öppen Motion 5

3 270 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara StåhlmanSjövalla FK42:2912:59
2Christin PettersonSjövalla FK48:41+6:1214:53
3Birgitta Norlin DahlströmKungälvs OK54:19+11:5016:36
4Fredrik GrönbergSävedalens AIK56:32+14:0317:17
5Christer BergSjövalla FK56:49+14:2017:22
6Helén LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb57:38+15:0917:37
7Mathias SundebäckGöteborg-Majorna OK58:05+15:3617:45
8Lena UllmanOK Alehof59:57+17:2818:20
9Josefin BernhedSävedalens AIK1:00:26+17:5718:28
10Bo CederlöfKlubblös1:01:20+18:5118:45
11Doris EliassonOK Landehof1:02:26+19:5719:05
12Gunilla HimmelmannSjövalla FK1:03:59+21:3019:34
13Yvonne JungbjerGöteborgs Skidklubb1:09:17+26:4821:11
14Eva-Marie RunnbyGöteborg-Majorna OK1:10:48+28:1921:39
15Johan BengtssonGöteborg-Majorna OK1:11:09+28:4021:45
16Erika EliassonOK Landehof1:11:37+29:0821:54
17Zeinab El-CharifTolered-Utby Ol-klubb1:13:57+31:2822:36
18Cecilia RoosOK Landehof1:14:30+32:0122:46
19Linda DanielssonLerums SOK1:14:52+32:2322:53
20Ann-Christine BorgFrölunda OL1:16:26+33:5723:22
21Lena HammersbergFrölunda OL1:20:12+37:4324:31
22Torbjörn SverlingerTolered-Utby Ol-klubb1:21:53+39:2425:02
23Annika AndreassonFrölunda OL1:31:24+48:5527:57
Karin CederlöfKlubblösdiskvalificerad
Maria PollGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad
Anne-Marie CarlssonSävedalens AIKdiskvalificerad

Öppen Motion 6

5 660 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär SvenssonI 15 IF1:03:5011:16
2Torbjörn SaetreOK Landehof1:15:00+11:1013:15
3Dick HimmelmannSjövalla FK1:15:34+11:4413:21
4Peter RoosOK Landehof1:23:59+20:0914:50
5Andreas SvenssonIF Marin Väst1:30:26+26:3615:58
6Ulf HillhammarKlubblös2:19:30+1:15:4024:38
7John JohnssonOK Landehof2:19:31+1:15:4124:38
Magnus IvarssonOK Gläntandiskvalificerad

Öppen Motion 7

2 980 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders CarlssonGöteborg-Majorna OK31:4310:38
2Christer BorgGöteborg-Majorna OK36:21+4:3812:11
3Ylva SunessonOK Alehof38:34+6:5112:56
4Kristina Wall JungbjerGöteborgs Skidklubb39:50+8:0713:22
5Håkan BjörklundSjövalla FK40:00+8:1713:25
6Lotta SolmeusGöteborg-Majorna OK44:02+12:1914:46
7Christina GranbergSävedalens AIK44:05+12:2214:47
8Hans Morgan CarlssonIFK Göteborg45:58+14:1515:25
9Åse FuxborgSjövalla FK46:00+14:1715:26
10Kjell olof EhrencronaIFK Göteborg46:17+14:3415:31
11Lars HogstedtUddevalla OK48:21+16:3816:13
12Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK49:12+17:2916:30
13Göran GranathTolered-Utby Ol-klubb49:54+18:1116:44
14Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndal50:16+18:3316:52
15Ingemar BertilssonOK Landehof51:00+19:1717:06
16Tina RundströmOK Landehof51:01+19:1817:07
17Lena JohanssonSävedalens AIK51:46+20:0317:22
18Randveig BergGöteborg-Majorna OK51:57+20:1417:25
19Karin WahlgrenSjövalla FK52:10+20:2717:30
20Magnus GunnarssonLerums SOK52:17+20:3417:32
21Jannike BergKlubblös52:19+20:3617:33
22Magnus KnutssonLerums SOK54:17+22:3418:12
23Claes LindegårdhTolereds Allmänna IK54:58+23:1518:26
24Anna BerlinKungälvs OK55:15+23:3218:32
25Silke KlickIK Stern55:20+23:3718:34
26Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK55:24+23:4118:35
27Conny WernerssonOK Orinto57:40+25:5719:21
28Danielle FröstadKungälvs OK58:30+26:4719:37
29Maria AspIFK Göteborg58:41+26:5819:41
30Annika HogedalGöteborg-Majorna OK1:00:23+28:4020:15
31Karin ElfmanIF Marin Väst1:02:04+30:2120:49
32Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK1:02:55+31:1221:06
33Lena HörbergIK Stern1:05:43+34:0022:03
34Caroline NäslundOK Landehof1:07:18+35:3522:35
35Lisa EngströmOK Tyr1:08:28+36:4522:58
36Lotta LemanGöteborgs Skidklubb1:11:26+39:4323:58
37Bo Göran HolmbergGöteborg-Majorna OK1:14:54+43:1125:08
38Amelie EldhLidköpings VSK1:20:30+48:4727:00
39Britt-Marie EldhLidköpings VSK1:21:19+49:3627:17
40Erik JohanssonKlubblös1:22:10+50:2727:34
41Filip AnderssonKlubblös1:32:58+1:01:1531:11
42Gabriella WalshWelsh Junior Orientering Squad1:35:11+1:03:2831:56
43Bengt MohlinGöteborgs Skidklubb1:38:33+1:06:5033:04
Camilla JanssonGöteborg-Majorna OKdiskvalificerad

Öppen Motion 8

4 500 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel GrahnIFK Göteborg37:088:15
2Ola JodalGöteborg-Majorna OK38:58+1:508:39
3Jonas BrånaltFrölunda OL42:21+5:139:24
4Tale GulliksenSävedalens AIK45:48+8:4010:10
5Johan DarleKils OK46:48+9:4010:24
6Stefan TisellIK Stern48:20+11:1210:44
7Daniel HägerstrandKungälvs OK48:42+11:3410:49
8Marcus UllmanOK Alehof48:52+11:4410:51
9Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK51:31+14:2311:26
10Andreas ViltfjällIFK Göteborg53:53+16:4511:58
11David HäggGotlands Bro Orienteringsklubb53:56+16:4811:59
12Håkan B SamorSävedalens AIK54:17+17:0912:03
13Mats HermanssonKungälvs OK54:24+17:1612:05
14Lars KullmanOK Alehof55:07+17:5912:14
15Anders LarssonOK Landehof55:27+18:1912:19
16Lars-Johan VågLerums SOK56:39+19:3112:35
17Per RubendahlOK Skogshjortarna56:43+19:3512:36
18Stig LarssonGöteborg-Majorna OK57:49+20:4112:50
19Marcus GardeliusGotlands Bro Orienteringsklubb58:42+21:3413:02
20Sven ErikssonOK Landehof1:04:14+27:0614:16
21Peter GustavssonHylte OK1:06:43+29:3514:49
22Liselott NordgrenOK Landehof1:07:54+30:4615:05
23Sara SvenssonOK Pan-Kristianstad1:08:05+30:5715:07
24Henrik SvenssonOK Vilse 871:08:06+30:5815:08
25Tina HolthofSjövalla FK1:08:47+31:3915:17
26Christer NilssonSjövalla FK1:09:34+32:2615:27
27Marika OgreliusIFK Göteborg1:09:55+32:4715:32
28Gunnar TiseliusOK Kåre1:10:07+32:5915:34
29Anneli BranderStenungsunds OK1:10:28+33:2015:39
30Roger LundinFK Herkules1:20:13+43:0517:49
31Daniel GedgaudasKlubblös1:20:43+43:3517:56
32Isabell HåkanssonSävedalens AIK1:20:45+43:3717:56
33Ola KarlssonIFK Göteborg1:21:09+44:0118:02
34Mats LogrenSjövalla FK1:22:30+45:2218:20
35Tommy PedersenOK Orinto1:25:09+48:0118:55
36Niklas AulinIF Rigor1:26:44+49:3619:16
Rikard AndreasonIFK Göteborgdiskvalificerad
Lars-Göran MolinMarkbygdens OKdiskvalificerad

Öppen Motion 9

7 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Herman RosénGöteborg-Majorna OK1:03:548:31
2Robbie AndersenKlubblös1:04:53+0:598:39
3Joel NilssonIFK Göteborg1:08:23+4:299:07
4Johan SvenssonOK Vilse 871:21:20+17:2610:50
5Jennifer GullOK Vilse 871:21:21+17:2710:50
6Jonas HöijerFK Herkules1:21:47+17:5310:54
7Stefan JohanssonKungälvs OK1:26:13+22:1911:29
8Mikael SvenssonFK Herkules1:32:03+28:0912:16
9Palle ZätterstrandKlubblös1:36:20+32:2612:50
10Svante LundgrenKlubblös1:43:13+39:1913:45
11Anders ÅdahlMölndal Outdoor IF1:45:59+42:0514:07
12Josefin CarlssonGöteborg-Majorna OK1:48:21+44:2714:26
13Märta MollénOK Denseln2:01:29+57:3516:11
Erik RuotsalainenFK Herkulesdiskvalificerad

H12 kort

2 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Adam SandströmTolered-Utby Ol-klubb39:4217:52
2Isak WideskottSjövalla FK43:03+3:2119:23
3Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubb49:11+9:2922:09
Markus GrahnIK Uvenej start

H14 kort

2 680 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus BraunTolered-Utby Ol-klubb35:5513:24
2Karl Pettersson-PalmLerums SOK43:00+7:0516:02
3Emil DahlströmFK Herkules45:36+9:4117:00
4Albin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb58:02+22:0721:39
5Jesper LundmarkTolered-Utby Ol-klubb1:00:37+24:4222:37
6Liam HulténTolered-Utby Ol-klubb1:04:19+28:2423:59
7Gustav LahtiTolered-Utby Ol-klubb1:05:39+29:4424:29
Simon FranssonTolered-Utby Ol-klubbej start

H16 kort

3 870 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Viktor LindströmGöteborgs Skidklubb57:4014:54
2Jakob JunkersIF Marin Väst1:07:12+9:3217:21
3Tommy GelotteTolered-Utby Ol-klubb1:11:32+13:5218:29
4Filip LemanGöteborgs Skidklubb1:16:07+18:2719:40
5Dennis KarströmFrölunda OL1:25:33+27:5322:06
Martin SoGöteborgs Skidklubbdiskvalificerad
Karl RydénSjövalla FKdiskvalificerad
Arvid HammarFrölunda OLej start

H21 kort

7 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias KarlssonOK Alehof1:27:2810:57
Joel LarssonSävedalens AIKdiskvalificerad

D12 kort

2 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna LahtiTolered-Utby Ol-klubb34:0315:20
Alicia LeanderOK Landehofej start

D14 kort

2 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen GranathTolered-Utby Ol-klubb43:2016:10
2Kajsa MagnussonTolered-Utby Ol-klubb1:03:52+20:3223:49
Olivia UllmanOK Alehofej start

D16 kort

3 270 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika PerlerothOK Landehof39:1712:00
2Annie AndreassonFrölunda OL1:33:36+54:1928:37
Agnes GranbergSävedalens AIKdiskvalificerad

D17-20 Kort

4 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Paula Glenn JungbjerGöteborg-Majorna OK1:02:3813:56
2Louise PerlerothOK Landehof1:09:44+7:0615:31
3Hannah JenkinsWelsh Junior Orientering Squad1:45:59+43:2123:36
Mina CoxnerGöteborg-Majorna OKej start

D21 kort

4 920 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin ElghSävedalens AIK47:349:40
2Lina SamorSävedalens AIK52:37+5:0310:41
3Annica EngIFK Göteborg53:21+5:4710:50
4Desiré RexOK Landehof1:01:47+14:1312:33
5Karolina NorinIFK Göteborg1:03:54+16:2012:59
6Ulrika KarlssonOK Landehof1:08:42+21:0813:57
7Lovisa CarlssonIFK Göteborg1:15:59+28:2515:26
8Katja EngelhardtSSV Planeta Radebeul1:31:08+43:3418:31
Jennie HoglandSävedalens AIKdiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser