Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MTBO, DM, medel, Dalarna

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MTBO, DM, medel, Dalarna
Arrangörsorganisation: Domnarvets GOIF
Datum: lördag 29 augusti 2015

D21

6 570 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Laura Csucs-FenyvesiIFK Mora OK53:498:11
2My BuskqvistIK Stern58:32+4:438:54

H21

8 140 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonn Are MyhrenIFK Lidingö SOK48:556:00
2Stefan KillbergKvarnsvedens GOIF OK52:21+3:266:25
3Per WärnbergKvarnsvedens GOIF OK54:03+5:086:38
4Lars NordkvistIK Jarl Rättvik58:44+9:497:12
5Martin BergströmKvarnsvedens GOIF OK1:01:54+12:597:36
Per VestlingOK Kåreutgått
Ola JäderbergLeksands OKej start
Klaus CsucsIFK Mora OKej start

D20

4 980 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erica OlssonOK Djerf36:577:25
2Erica EdmanSäterbygdens OK39:44+2:477:58
3Lina FredrikssonKorsnäs IF OK50:28+13:3110:08
4Erika DuhlboIFK Mora OK58:51+21:5411:49

H20

6 570 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Byron PalmHJS-Vansbro OK53:108:05
2Martin BergmanOK Kåre53:55+0:458:12
Filip OlssonVäsby OKutgått

D16

3 830 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie BrudinIFK Mora OK30:237:55
2Maja MörthLeksands OK33:40+3:178:47
3Elin HållHJS-Vansbro OK38:01+7:389:55
4Adelina FunkeLeksands OK40:11+9:4810:29
Vilma Von KrusenstiernaOK Kårediskvalificerad
Ronja JungåkerKorsnäs IF OKej start
Vilma BergerDomnarvets GOIFej start

H16

4 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK31:146:16
2Emil ArvidssonSäterbygdens OK32:07+0:536:26
3Axel ErikssonKvarnsvedens GOIF OK32:08+0:546:27
4Rasmus NordgrenOK Kåre34:56+3:427:00
5Jakob BergmanOK Kåre41:24+10:108:18
6Viktor WallinKorsnäs IF OK51:05+19:5110:15
Zeb PalmHJS-Vansbro OKej start

D14

3 280 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa HjorthDomnarvets GOIF24:167:23
2Clara SpikLeksands OK27:59+3:438:31
3Julia WannerAvesta OK29:40+5:249:02
4Elsa NilssonDomnarvets GOIF30:17+6:019:13
5Ebba ErikssonKvarnsvedens GOIF OK30:35+6:199:19
6Julia FunkeLeksands OK32:19+8:039:51
7Lilian PalmHJS-Vansbro OK32:27+8:119:53

H14

3 830 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK24:046:17
2Emil BybergKvarnsvedens GOIF OK27:31+3:277:11
3Jesper BergDomnarvets GOIF31:44+7:408:17
4Henrik PetrisiVästerbergslagens OL33:17+9:138:41
Melker NordgrenOK Kåreej start
Henry SvensVästerbergslagens OLej start

D12

3 280 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma EliassonDomnarvets GOIF25:207:43
2Ellen FunkeLeksands OK29:10+3:508:53
3Tuva-Cajsa SpikLeksands OK31:43+6:239:40
4Malin HållHJS-Vansbro OK39:28+14:0812:01

H12

3 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klockar Eskil NääsLeksands OK30:069:10
2Anton ForsHJS-Vansbro OK33:05+2:5910:05
Lucas WannerAvesta OKutgått

D40

4 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Liselott NordgrenOK Kåre46:039:14
2Åsa SpikLeksands OK48:23+2:209:42
3Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK50:38+4:3510:10
4Erica HållHJS-Vansbro OK50:56+4:5310:13
5Annika OlssonOK Djerf1:23:48+37:4516:49
Annika HaleOK Kåreej godkänd

H40

6 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan JohanssonOK Kåre35:005:13
2Tomas NormanLeksands OK39:06+4:065:50
3Patrik OlofssonGrycksbo IF OK44:16+9:166:36
4Janne SkarnerLeksands OK46:00+11:006:51
5Anders JanssonGrycksbo IF OK47:03+12:037:01
6Jan EhnbergSala OK48:05+13:057:10
7Ola ErikssonKvarnsvedens GOIF OK55:47+20:478:19
8Peter OlssonOK Djerf58:12+23:128:41
Peter BergströmKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
David NolåkersKvarnsvedens GOIF OKutgått

D50

4 340 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maud AnglebrantIFK Mora OK31:007:08
2Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK35:16+4:168:07
3Lotta JungåkerKorsnäs IF OK36:11+5:118:20
4Anki BergmanOK Kåre37:13+6:138:34
5Lisbeth CelanderKristinehamns OK51:09+20:0911:47
Annika EngströmOK Kåreutgått

H50

5 680 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell KlarSäterbygdens OK33:475:56
2Åke JohanssonHJS-Vansbro OK34:45+0:586:07
3Mats JönssonKorsnäs IF OK39:18+5:316:55
4Thomas NybergAttunda OK40:19+6:327:05
5Maffe FrostIFK Mora OK42:08+8:217:25
6Hans OlevikEdsbyns OK42:26+8:397:28
7Claes-Håkan MörthLeksands OK49:07+15:208:38
8Ola WiksellStora Tuna OK50:30+16:438:53
9Torbjörn HållHJS-Vansbro OK1:03:17+29:3011:08
Steven HaleOK Kåreej godkänd
Leif CelanderKristinehamns OKej godkänd
Jan KognerHJS-Vansbro OKutgått
Mats JohanssonIFK Mora OKej start

D60

3 830 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bodil ThunholmIK Jarl Rättvik1:09:3418:09

H60

4 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans KruskopfKorsnäs IF OK54:1110:52
2Lars SahlbergIK Jarl Rättvik56:41+2:3011:22
Bengt AnderssonSöders-Tyresöej godkänd

Öppen_Kort

3 280 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ewa EdmanKorsnäs IF OK30:229:15
2Elsa BrandtDomnarvets GOIF40:57+10:3512:29
3Emil SundgrenFalu CK41:04+10:4212:31
4Irma BergDomnarvets GOIF49:35+19:1315:07
5Miranda ErikssonDomnarvets GOIF51:19+20:5715:38
6Emil BjörnsDomnarvets GOIF1:43:52+1:13:3031:40

Öppen_Lång

6 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan NilssonDomnarvets GOIF49:427:25
2Hans Rudi HänyDomnarvets GOIF54:15+4:338:05
3Louise HaglövDomnarvets GOIF1:44:57+55:1515:39
Patrik SvederDomnarvets GOIFej godkänd
Felix NeldemoBorlänge CKej godkänd
Jörgen SundgrenFalu CKej godkänd

Öppen_Medel

4 980 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny WåhlinDomnarvets GOIF43:028:38
2Erik BrandtDomnarvets GOIF47:39+4:379:34
3Sonja PalmHJS-Vansbro OK55:08+12:0611:04
4Thomas PetterssonDomnarvets GOIF1:01:06+18:0412:16
5Maria EldDomnarvets GOIF1:01:28+18:2612:20
6Christina SvederDomnarvets GOIF1:02:03+19:0112:27
7Kristin RamsellLeksands OK1:05:55+22:5313:14
8Jan johanssonKlubblös1:17:33+34:3115:34
9Lovisa ErikssonDomnarvets GOIF1:40:23+57:2120:09
Håkan BybergKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Jan DelbomDomnarvets GOIFej godkänd
Magnus FredrikssonKorsnäs IF OKej godkänd
Albin SundgrenFalu CKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser