Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för AXA Stafetten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: AXA Stafetten
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: lördag 18 juli 2015

AXA-stafetten

54 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Dalarnas OF 141:44
1. Viktor Barkegren9:5924+1:249:5924
2. Viktor Svensk10:383+10:3820:372-22
3. Tilda Östberg9:46130:2320
4. Katrin Sjödén11:2115+1:2641:441-1
2Västergötlands OF 141:49
1. Eskil Tryggö9:3511+1:009:3511
2. Ellen Blennow11:058+11:0520:405-6
3. Linus Kristiansson9:482+0:0230:283-2
4. Klara Axelsson11:2115+1:2641:492-1
3Smålands OF 142:01
1. Andreas Gustafsson9:4013+1:059:4013
2. Emma Ling10:586+10:5820:383-10
3. Joar Hertin10:3921+0:5331:176+3
4. Ellen Kallerbäck10:445+0:4942:013-3
4Västergötlands OF 242:13
1. Felix Axelsson10:0428+1:2910:0428
2. Alva Sonesson10:342+10:3420:383-25
3. Alfred Pettersson10:2213+0:3631:004+1
4. Hanna Mårtensson11:1312+1:1842:1340
5Norrbottens OF 142:19
1. Albin Norén10:3937+2:0410:3937
2. Hanna Lundberg10:524+10:5221:3117-20
3. Tobias Snell9:514+0:0531:229-8
4. Sofia Westin10:579+1:0242:195-4
6Smålands OF 242:26
1. Emil Björnlinger8:432+0:088:432
2. Julia Rangert12:0718+12:0720:507+5
3. Karl Petersén10:2917+0:4331:1970
4. Isa Envall11:0710+1:1242:266-1
7OLG Galgenen 142:40
1. Nicola Müller8:474+0:128:474
2. Flurina Müller12:3626+12:3621:2314+10
3. Pascal Schmid9:587+0:1231:218-6
4. Lea Stäuble11:1913+1:2442:407-1
8Hälge OK 142:54
1. Mattia Gründler9:4718+1:129:4718
2. Siana Senn11:149+11:1421:018-10
3. Pascal Schärer10:4623+1:0031:4714+6
4. Lea Widmer11:0710+1:1242:548-6
9Akershus og Oslo orienteringskrets 143:01
1. Elias Jonsson8:443+0:098:443
2. Anna Øftshus Gravir12:4228+12:4221:2616+13
3. Halvor Tørnqvist Halden9:493+0:0331:155-11
4. Lotte Jauhojärvi Markussen11:4622+1:5143:019+4
10Upplands OF 143:05
1. Olle Grywenz9:4315+1:089:4315
2. Agnes Broman11:3711+11:3721:2013-2
3. Arvid Roos11:0428+1:1832:2420+7
4. Sandra Boström10:414+0:4643:0510-10
11Skånes OF 143:06
1. Simon Harden9:099+0:349:099
2. Clara Dahl11:5616+11:5621:0510+1
3. Allan Hedberg10:3619+0:5031:4113+3
4. Lisa Jonsson-Nordin11:2517+1:3043:0611-2
12Nord West 143:20
1. Kirill Gurlev9:3310+0:589:3310
2. Maria Senina12:0517+12:0521:3819+9
3. Dmitry Stepanov10:4725+1:0132:2521+2
4. Olga Vasilyeva10:558+1:0043:2012-9
13Östergötlands OF 243:27
1. Hugo Lillieström9:007+0:259:007
2. Linnea Samuelsson12:2523+12:2521:2515+8
3. Emanuel Herberthson10:1310+0:2731:3811-4
4. Lisa Berggren11:4923+1:5443:2713+2
14Buskerud o-krets 143:29
1. Aslak Heimdal9:4416+1:099:4416
2. Jenny Baklid11:037+11:0320:476-10
3. Vetle Drage11:1231+1:2631:5919+13
4. Ane P Dyrkorn11:3019+1:3543:2914-5
15Östergötlands OF 143:41
1. August Mollén8:3518:351
2. Tove Pettersson12:2724+12:2721:029+8
3. Arvid Westerberg10:2515+0:3931:2710+1
4. Tove Ekström12:1427+2:1943:4115+5
16Södermanlands OF 143:43
1. Gustav Jonsson9:5723+1:229:5723
2. Signe Nilsson13:0733+13:0723:0427+4
3. Philip Carlsson10:4422+0:5833:4825-2
4. Amanda Kleijn9:55143:4316-9
17OLG Galgenen 243:51
1. Sandro Schmid9:4617+1:119:4617
2. Hanna Wey11:2110+11:2121:0711-6
3. Dominique Schmid12:0040+2:1433:0722+11
4. Eliane Deininger10:445+0:4943:5117-5
18Göteborgs OF 144:35
1. Elias Ljungqvist9:5220+1:179:5220
2. Märta Ljungberg11:5414+11:5421:4621+1
3. Samuel Pihlström10:119+0:2531:5718-3
4. Johanna Nilsson12:3833+2:4344:35180
19Stockholms OF 244:39
1. Johan Giberg9:3812+1:039:3812
2. Elin Berg12:2122+12:2121:5924+12
3. Johan Langerak9:576+0:1131:5617-7
4. Moa Westblad12:4334+2:4844:3919+2
20Södermanlands OF 244:54
1. Felix Lindell Öhman9:4013+1:059:4013
2. Malin Bierfeldt12:1320+12:1321:5323+10
3. David Borg10:008+0:1431:5315-8
4. Sofie Ohlsson13:0139+3:0644:5420+5
21Örebro Läns OF 145:35
1. Jonatan Gustafsson8:515+0:168:515
2. Sofie Franzén12:2724+12:2721:1812+7
3. Melker Forsberg10:2213+0:3631:40120
4. Johanna Särnbrink13:5544+4:0045:3521+9
22OK Hammaren / Gästriklands OF 145:53
1. Rasmus Täck10:0227+1:2710:0227
2. Cornelia Ivarsson12:5429+12:5422:5626-1
3. Jakob Sjöberg10:3318+0:4733:2923-3
4. Emma Blixt12:2429+2:2945:5322-1
23Värmlands OF 145:56
1. Oskar Nyman9:5521+1:209:5521
2. Nora Holmgård11:5414+11:5421:4922+1
3. Elias Bergenfur12:3748+2:5134:2629+7
4. Frida Johansson11:3019+1:3545:5623-6
24Upplands OF 245:58
1. John Larsson10:0126+1:2610:0126
2. Lovisa Wigertz12:1921+12:1922:2025-1
3. Axel Leijon Thorell11:1533+1:2933:3524-1
4. Malva Steen12:2328+2:2845:58240
25Blekinge OF 146:05
1. Oscar Johansson9:5521+1:209:5521
2. Hanna Johannesson11:4813+11:4821:4320-1
3. Arvid Kronmar12:5751+3:1134:4031+11
4. Kajsa Andersson11:2517+1:3046:0525-6
26Göteborgs OF 246:18
1. Martin Lamm10:1931+1:4410:1931
2. Elsa Aderstedt Althoff13:0733+13:0723:26310
3. Carl Josefsson10:2515+0:3933:5126-5
4. Tuva Carlsson Wallum12:2730+2:3246:18260
27Akershus og Oslo orienteringskrets 246:47
1. Lukas Liland9:048+0:299:048
2. Ingrid Marie Stubban Hygen14:2947+14:2923:3334+26
3. Konelius Kriszat-Løvfald10:4623+1:0034:1928-6
4. Anna Cecilie Linløkken12:2831+2:3346:4727-1
28Sør-Trøndelag o-krets 246:48
1. Mats Eidsmo10:1430+1:3910:1430
2. Mari Eidsmo14:1946+14:1924:3339+9
3. Lars Sandstad10:5627+1:1035:2933-6
4. Lene Berg Hanssen11:1913+1:2446:4828-5
29Värmlands OF 246:51
1. Olof Skoglund10:2333+1:4810:2333
2. Amanda Jansson13:0632+13:0623:29330
3. Gustav Perman11:1432+1:2834:4332-1
4. Amanda Mellerdal12:0825+2:1346:5129-3
30OLG Cordoba 146:52
1. Jan Erne10:0629+1:3110:0629
2. Elin Erne13:4241+13:4223:4835+6
3. Jari Suter12:1343+2:2736:0136+1
4. Siri Suter10:517+0:5646:5230-6
31Västmanlands OF 147:30
1. Fredrik Hamrefors9:5924+1:249:5924
2. Agnes Källström13:2938+13:2923:2832+8
3. Andreas Näslund11:1030+1:2434:3830-2
4. Elin Nallgård12:5236+2:5747:3031+1
32Dalarnas OF 247:32
1. Zeb Palm11:0642+2:3111:0642
2. Julia Wanner13:2637+13:2624:3238-4
3. Henrik Petrisi12:3647+2:5037:0845+7
4. Vilma von Krusenstierna10:242+0:2947:3232-13
33Skånes OF 247:36
1. Oscar Modig10:2232+1:4710:2232
2. Lovisa Weiden13:0130+13:0123:2328-4
3. Albin Kronkvist10:5026+1:0434:1327-1
4. Elin Wihlborg13:2342+3:2847:3633+6
34Bohuslän-Dals OF 147:38
1. Axel Halvarsson10:4339+2:0810:4339
2. Clara Johansson14:0845+14:0824:5143+4
3. Arvid Aronsson12:0842+2:2236:5944+1
4. Erika Källvik Leufvén10:393+0:4447:3834-10
35Medelpad 147:39
1. Gustav Frænell11:1445+2:3911:1445
2. Sofie Fröjd12:1019+12:1023:2429-16
3. Albin Kårén12:3949+2:5336:0337+8
4. Frida Vikström11:3621+1:4147:3935-2
36Hallands OF 248:33
1. Tim Johansson11:2447+2:4911:2447
2. Elin Carlsson12:3927+12:3924:0336-11
3. Jesper Johansson11:3036+1:4435:3334-2
4. Alice Hultin13:0038+3:0548:3336+2
37Guildford Orienteers / Mar Orienteering Club / West Yorkshire Orienteers 149:22
1. Joseph Wright10:2434+1:4910:2434
2. Evie Conway14:0644+14:0624:3037+3
3. Adam Conway12:1644+2:3036:4643+6
4. Sarah Pedley12:3632+2:4149:2237-6
38Örebro Läns OF 249:29
1. Josef Wennblom10:3036+1:5510:3036
2. Lisa Hallmén14:4348+14:4325:1346+10
3. Valter Pettersson11:2435+1:3836:3740-6
4. Lovisa Gustafsson12:5236+2:5749:2938-2
39Västmanlands OF 250:42
1. Sixten Törnqvist10:4038+2:0510:4038
2. Maja Holmgren14:0343+14:0324:4341+3
3. Markus Österlund13:1352+3:2737:5648+7
4. Elvira Danielsson12:4635+2:5150:4239-9
40Scout Orienteering Club / HKOC 150:53
1. Yan Wai Cheung11:3049+2:5511:3049
2. Ying Yau Chu13:3139+13:3125:0145-4
3. Yau Man Chu11:0729+1:2136:0839-6
4. Beatrice Law14:4547+4:5050:5340+1
41OK Hammaren / Gästriklands OF 250:54
1. Nils Ottosson11:3650+3:0111:3650
2. Emma Lilje13:1936+13:1924:5544-6
3. Linus Täck11:4837+2:0236:4341-3
4. Tove Flodman14:1145+4:1650:54410
42Ångermanlands OF 150:55
1. Simon Dahlberg11:0340+2:2811:0340
2. Emelie Wiberg15:5649+15:5626:5948+8
3. Benjamin Näslund10:1811+0:3237:1747-1
4. Emma Wiberg13:3843+3:4350:5542-5
43Norrbottens OF 251:30
1. Gabriel Larsson11:2848+2:5311:2848
2. Hanna Svanberg13:5142+13:5125:1947-1
3. Oskar Lundgren11:5339+2:0737:1246-1
4. Elvira Forslund14:1846+4:2351:3043-3
44Blekinge OF 252:21
1. Emil Pettersson10:2434+1:4910:2434
2. Linn Karlsson13:0130+13:0123:2530-4
3. Arvid Blomster12:2145+2:3535:4635+5
4. Johanna Wilhelmsson16:3549+6:4052:2144+9
45Bohuslän-Dals OF 252:32
1. Johanna Källvik Leufvén11:0541+2:3011:0541
2. Ebba Lind16:3350+16:3327:3849+8
3. Samuel Eriksson11:5138+2:0539:29490
4. Sofia Johansson13:0340+3:0852:3245-4
46Medelpad 255:15
1. Truls Lindholm11:0944+2:3411:0944
2. Alice Palmgren13:3640+13:3624:4542-2
3. Hannes Lindahl11:1834+1:3236:0337-5
4. Frida Svedberg19:1250+9:1755:1546+9
47Ångermanland 21:00:18
1. Isac Eriksson12:0051+3:2512:0051
2. Tove Franell20:5853+20:5832:5850-1
3. Edwin Hägglund12:3246+2:4645:30500
4. Viktoria Eriksson14:4848+4:531:00:1847-3
48Västerbottens OF 11:00:45
1. Isak Lundholm16:5753+8:2216:5753
2. Evelina Nilsson18:5752+18:5735:5451-2
3. Arvid Feil Lindmark12:4350+2:5748:37510
4. Magdalena Nilsson12:0825+2:131:00:4548-3
china deer orienteering club 1ej godkänd
1. Piaopiao Li33:3154+24:5633:3154
2. Jincheng Li16:4751+16:4750:1853-1
3. Xinming Na19:0454+9:181:09:2252-1
4. Baichuan Huangej godkändej godkänd
Hallands OF 1ej godkänd
1. Filip Bengtsson11:0743+2:3211:0743
2. Lovisa Lagerej godkändej godkänd
3. Adrian Vartia10:3619+0:50ej godkänd
4. Emelie Svensson13:1041+3:15ej godkänd
Learnjoyej godkänd
1. Wu Jiyuan13:5352+5:1813:5352
2. Zhang Caiwei28:1554+28:1542:08520
3. Zhang Fanej godkändej godkänd
4. Ma Yifei20:1851+10:23ej godkänd
OLV Hindelbank 1ej godkänd
1. Mirjam Bucher11:2346+2:4811:2346
2. Anoak Grûniger13:1535+13:1524:3840-6
3. Annick Meister12:0641+2:2036:4442+2
4. Riina Jordiej godkändej godkänd
Sør-Trøndelag o-krets 1ej godkänd
1. Mathias Vindal9:4819+1:139:4819
2. Hedda Hoff Hagen11:4512+11:4521:3318-1
3. Vegard Kittilsen10:2112+0:3531:5416-2
4. Ragnhild Eideej godkändej godkänd
Stockholms OF 1ej godkänd
1. Axel Granqvist8:556+0:208:556
2. Tilde Backlund10:555+10:5519:501-5
3. Elias Tidevall9:545+0:0829:4410
4. Hanna Lagerbergej godkändej godkänd
Uganda Scouts Orienteering Club 1ej start
1. Joshua Mayanjaej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start
Uganda Scouts Orienteering Club 4ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start
4. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser