Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Attunda, långdistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Attunda, långdistans
Arrangörsorganisation: Attunda OK
Datum: lördag 18 april 2015

D21

7 170 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin Hemmyr SkantzeJärla Orientering47:186:35
2Inga KazlauskaiteOK Linné51:12+3:547:08
3Linnea SundströmOK Renen53:43+6:257:29
4Moa KjellstrandCentrum OK1:00:47+13:298:28
5Sofia PerssonSnättringe SK1:03:57+16:398:55
6Jenny WegmüllerOK Rodhen1:04:15+16:578:57
7Annika RidellIF Thor1:09:14+21:569:39
8Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby1:16:50+29:3210:42
9Emma LindgrenVisborgs OK1:17:21+30:0310:47
10Maria HellströmVäsby OK1:25:30+38:1211:55
11Therese PerssonSnättringe SK1:39:53+52:3513:55
12Amanda JonassonVäsby OK1:46:51+59:3314:54
Linnea BörjarsCentrum OKej godkänd

H21

10 470 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus GlänneforsTullinge SK1:00:445:48
2Per-Åke OlssonOK Ravinen1:04:38+3:546:10
3Conny ForsbergLånghundra IF1:05:12+4:286:13
4Andreas NikolaussonVisborgs OK1:05:42+4:586:16
5Josh BeechOK Södertörn1:07:41+6:576:27
6Oskar GustafssonCentrum OK1:07:59+7:156:29
7Simon MarkendahlOK Klyftamo1:10:40+9:566:44
8Christian RotvikerCentrum OK1:13:57+13:137:03
9Simon BohmanRånäs OK1:15:12+14:287:10
10Joakim AxelssonTrollhättans SOK1:16:23+15:397:17
11Andreas KarlssonMariestads FK1:18:32+17:487:30
12Lars JakobssonCentrum OK1:20:03+19:197:38
13Simon SanderiHagaby GOIF1:20:29+19:457:41
14Magnus BjörkOK Rodhen1:21:56+21:127:49
15Fredrik LevinSvaide Roma SOK1:23:51+23:078:00
16David DahlgrenOK Linné1:28:22+27:388:26
17Jesper LagerbergOK Södertörn1:28:30+27:468:27
18Amadeus HanssonGotlands Bro OK1:32:26+31:428:49
19Jorrit BoekelCentrum OK1:34:24+33:409:00
20Peter LarssonCentrum OK1:37:19+36:359:17
21Svante PerssonSöderhamns OK1:38:45+38:019:25
22Anders LindgrenLånghundra IF2:04:08+1:03:2411:51
Nicklas BergströmTäby OKej godkänd
Morgan KarlssonSundbybergs IKej godkänd
Stuart FellCentrum OKej godkänd
Fredrik SetterqvistOK Södertörnej godkänd
Andreas SchönningJärfälla OKej godkänd

D21 Kort

4 930 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dora SzerencsiJärla Orientering44:279:00
Karin FriströmTullinge SKej start

H21 Kort

8 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jakob IvarssonHaninge SOK56:276:53
2Adam IvarssonHaninge SOK1:00:33+4:067:23
3Peder KockJärla Orientering1:07:46+11:198:15
4Joakim OlssonVäsby OK1:14:26+17:599:04
Emil ThalinForsa OKej godkänd

D20

5 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea MalmbergStora Tuna OK45:078:15
2Sara TynongTullinge SK1:01:46+16:3911:18
Ida SundströmOK Renenej godkänd
Matilda MartinssonFalkenbergs OKej godkänd

H20

7 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton GumaeliusWaxholms OK1:02:088:08
2Filip OlssonVäsby OK1:33:56+31:4812:18
Isak LangerakJärfälla OKej start

D18

5 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove RönnbäckVisborgs OK36:397:18
2Frida JunegardTullinge SK39:18+2:397:49
3Agnes WesterbergTrollhättans SOK47:28+10:499:27
4Anna KristianssonTrollhättans SOK47:35+10:569:28
5Hanna TynongTullinge SK1:01:14+24:3512:11

H18

6 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo DahlbergHaninge SOK42:316:34
2Viktor JanrikBromma-Vällingby SOK45:19+2:487:00
3Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK49:08+6:377:36
4Ivar Lidström LauriSnättringe SK54:18+11:478:24
5Bobby BrahmLånghundra IF1:02:30+19:599:40
6David LevinSvaide Roma SOK1:09:19+26:4810:43
Egil MorastHaninge SOKej start
David JansonJärfälla OKej start

D17-20 Kort

4 640 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea HedinSöders-Tyresö1:19:2917:07

H17-20 Kort

5 630 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Martin KihlSundbybergs IKej godkänd

D16

4 640 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LagerbergOK Södertörn37:168:01
2Selma GumaeliusWaxholms OK37:35+0:198:05
3Julia RajanIFK Lidingö SOK41:35+4:198:57
4Moa VestbladOK Ravinen45:13+7:579:44
5Karin ModinBromma-Vällingby SOK48:37+11:2110:28
6Linnea JohanssonTäby OK54:53+17:3711:49
7Anna HerbertTäby OK57:03+19:4712:17
8Elin JarlemarkIFK Lidingö SOK1:01:23+24:0713:13
9Trine KarlbergTullinge SK1:02:05+24:4913:22
10Amanda KarlssonOK Ravinen1:02:10+24:5413:23
11Karolina BjärnlidIFK Lidingö SOK1:07:52+30:3614:37
12Sofia DamneBromma-Vällingby SOK1:08:59+31:4314:52
13Anna AnderssonPiteå IF1:40:46+1:03:3021:43
Isa LundqvistJärfälla OKej godkänd
Sofia ZillingOK Södertörnej godkänd
Jonna LundbäckJärfälla OKej start

H16

5 630 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK38:246:49
2Johan HerbertTäby OK40:13+1:497:08
3Jason BransomeSkogsluffarnas OK40:46+2:227:14
4Benjamin LangerakJärfälla OK41:30+3:067:22
5Vidar PerssonTäby OK43:39+5:157:45
6Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö44:45+6:217:56
7Oskar ForsbergTullinge SK44:48+6:247:57
8Ruben BryngelssonTullinge SK45:32+7:088:05
9Noel WaldenfjordJärfälla OK47:21+8:578:24
10Johan LangerakJärfälla OK48:23+9:598:35
11Edvin NordströmTäby OK50:15+11:518:55
12Jonatan StåhlSundbybergs IK51:10+12:469:05
13Hugo LindbärgOK Södertörn51:35+13:119:09
14Axel KudinoffOK Södertörn53:00+14:369:24
15Filip MöllerOK Södertörn53:49+15:259:33
16Lukas HellgrenOK Ravinen1:00:24+22:0010:43
16Lukas ArkängTullinge SK1:00:24+22:0010:43
18Simon FriskGustavsbergs OK1:00:50+22:2610:48
19Rasmus KihlSundbybergs IK1:01:06+22:4210:51
20John LarssonRånäs OK1:05:24+27:0011:36
21Felix PerssonHaninge SOK1:21:27+43:0314:28
22Mattias IvaresOK Södertörn1:24:09+45:4514:56
23Karl BrahmLånghundra IF1:28:39+50:1515:44
24Nils BabtistBromma-Vällingby SOK2:08:21+1:29:5722:47
25Tobias AbrahamssonSundbybergs IK2:30:16+1:51:5226:41
Jakob VestmanOK Österåkerej godkänd
Emil GustafssonJärfälla OKej godkänd
Olle GrywenzOK Linnéej godkänd
Georg EklöwOK Södertörnej start
Kasper FranssonOK Ravinenej start
Erik HerneOK Ravinenej start
Tobias KarlssonSnättringe SKej start
Thorsten SvenssonFinspångs SOKej start

H16 Kort

3 750 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip RenbergWaxholms OK47:0012:32

D14

4 030 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia EngelOK Ravinen33:248:17
2Nina PerssonHaninge SOK40:14+6:509:59
3Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL40:19+6:5510:00
4Sofia IversAttunda OK45:56+12:3211:23
5Lovisa NilssonAttunda OK48:55+15:3112:08
6Sara SundinWaxholms OK52:45+19:2113:05
7Amelie RajanIFK Lidingö SOK54:18+20:5413:28
8Alice HallménJärfälla OK54:28+21:0413:30
9Lova AggeforsOK Ravinen58:06+24:4214:25
10Frida ArnessonSkarpnäcks OL1:02:04+28:4015:24
11Lovisa HambäckLånghundra IF1:02:19+28:5515:27
Matilda FriskGustavsbergs OKej godkänd
Sofia EdvardssonJärfälla OKej start
Josefin HersénTullinge SKej start
Alva JonssonLånghundra IFej start
Maja SandvikAttunda OKej start

H14

4 030 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan CallebergSnättringe SK30:367:35
2Max HoppeWaxholms OK31:44+1:087:52
3Arvid RoosOK Linné32:54+2:188:09
4Jonatan GraversenIFK Lidingö SOK37:28+6:529:17
5Vilhelm KarlinSundbybergs IK40:41+10:0510:05
6Melker HörnfeldtOK Ravinen44:03+13:2710:55
7Samuel LindénAttunda OK52:29+21:5313:01
8Emil SoneAttunda OK53:49+23:1313:21
9Otto BalckVallentuna-Össeby OL1:08:34+37:5817:00
Erik Lidström Lauri Snättringe SKej godkänd
Karl GrywenzOK Linnéej start
Lukas GustafssonJärfälla OKej start
Nick WestinAttunda OKej start

D14 Kort

2 940 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Rebecca MartinssonOK Österåkerej start

H14 Kort

2 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nicholas HanssonOK Österåker43:2614:46
Adam RenbergWaxholms OKej godkänd

D12

2 940 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna RoosOK Linné21:247:16
2Tilda MårtenssonOK Ravinen23:00+1:367:49
3Ida ÖsterbergGustavsbergs OK23:29+2:057:59
4Lisa ThunellIFK Lidingö SOK25:00+3:368:30
5Miia RollerJärfälla OK27:34+6:109:22
6Katja GustafssonTrosabygdens OK28:28+7:049:40
7Embla BergströmTäby OK28:50+7:269:48
8Märta SandvikAttunda OK29:36+8:1210:04
9Elisabeth LarssonOK Södertörn31:05+9:4110:34
10Doris IkoVallentuna-Össeby OL32:00+10:3610:53
11Tilde JonssonOK Österåker35:19+13:5512:00
12Tindra JonssonSkarpnäcks OL36:42+15:1812:28
13Vera HallgrenOK Österåker45:19+23:5515:24

H12

2 940 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BovalliusJärfälla OK16:545:44
2Marcus SteneboAttunda OK17:44+0:506:01
3William GrunderJärfälla OK18:28+1:346:16
4Viktor JemthIF Thor18:59+2:056:27
5Oscar AnelandOK Ravinen19:28+2:346:37
6Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL20:22+3:286:55
7Theodor BrabieJärfälla OK20:28+3:346:57
8Axel GidlundOK Linné20:35+3:417:00
9Elis IversAttunda OK20:46+3:527:03
10Elis RundströmIFK Enskede20:47+3:537:04
11Gustaf HofstedtVallentuna-Össeby OL24:26+7:328:18
12Jannick BrabieJärfälla OK27:22+10:289:18
13Johan FochsenWaxholms OK28:55+12:019:50
14Olle SandströmOK Ravinen29:38+12:4410:04
15Hugo ÖsterbergAttunda OK32:38+15:4411:05
16Viktor ZillingOK Södertörn36:51+19:5712:32
17Jonathan BlomlöfIFK Lidingö SOK41:14+24:2014:01
18Love HörnstenOK Österåker47:02+30:0815:59
19Nils WisellAttunda OK50:22+33:2817:07
Albin GrankvistVäsby OKej godkänd
Jesper ÅkessonJärfälla OKej godkänd
Viktor SoneAttunda OKej start
Teo StruckOK Ravinenej start

D12 Kort

2 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara GraversenIFK Lidingö SOK16:447:03
Sofia SundinWaxholms OKej start

H12 Kort

2 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joel AggeforsOK Ravinen30:5813:03
Castor LonguevilleOK Österåkerej start

D10

2 370 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Wilma MårtenssonOK Ravinen17:307:23
2Alva Lidström LauriSnättringe SK17:34+0:047:24
3Olivia EngelOK Ravinen17:52+0:227:32
4Matilda EkmanVallentuna-Össeby OL17:58+0:287:34
5Ellen AnelandOK Ravinen18:44+1:147:54
6Malin StrömqvistAttunda OK18:47+1:177:55
7Klara JunegardTullinge SK19:43+2:138:19

H10

2 370 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes MogensenOK Ravinen15:506:40
2Simon LundellOK Österåker16:23+0:336:54
3Marcus GrunderJärfälla OK16:30+0:406:57
4Niklas ErlandssonOK Södertörn17:24+1:347:20
5Jens FochsenWaxholms OK18:58+3:088:00
6Noa BerglundTäby OK19:34+3:448:15
7Svante SandvikAttunda OK19:44+3:548:19
8Edvin WollbrandOK Ravinen20:08+4:188:29
9Axel BalckVallentuna-Össeby OL22:23+6:339:26
10Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF23:52+8:0210:04
11Albin JemthIF Thor30:08+14:1812:42
12Edvin BergqvistOK Österåker30:37+14:4712:55
Nico HörnstenOK Österåkerej start
Arvid MyrbergerTullinge SKej start
Axel WiknerOK Österåkerej start
Max ÖsterbergGustavsbergs OKej start

D35

5 950 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karolina HellbergSundbybergs IK51:278:38
2Katarina GalleJärfälla OK58:54+7:279:53
3My HeinrupJärla Orientering1:12:08+20:4112:07

H35

8 200 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF58:127:05
2Kent LundvallTäby OK59:33+1:217:15
3Marcus SaldeniusJärfälla OK1:01:32+3:207:30
4Joakim AlmtorpLånghundra IF1:15:26+17:149:11
5Mattias HenrikssonCentrum OK1:38:57+40:4512:04
6Farhad Rouhani-KallehSolna OK1:59:58+1:01:4614:37
Stefan HellbergSundbybergs IKej godkänd

D40

4 930 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jeanette EnckellSödertälje-Nykvarn OF36:577:29
2Eva HallstenTäby OK41:55+4:588:30
3Camilla EngelOK Ravinen42:15+5:188:34
4Kristina AnelandOK Ravinen43:35+6:388:50
5Cecilia FochsenWaxholms OK58:25+21:2811:50
6Karin HofstedtVallentuna-Össeby OL1:02:11+25:1412:36
7Åsa BergSigtuna OK1:13:54+36:5714:59
8Monique HörnstenOK Österåker1:31:25+54:2818:32
9Gabriella FriskGustavsbergs OK1:37:39+1:00:4219:48
10Sonia PerssonHaninge SOK1:37:45+1:00:4819:49
11Anna BergqvistOK Österåker1:38:20+1:01:2319:56
Maria LybertOK Ravinenej godkänd
Åsa PleinerTäby OKej start
Annette RoosOK Linnéej start

H40

7 630 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik RoosOK Linné48:106:18
2Niclas SjögrenHaninge SOK49:29+1:196:29
3Henrik ErlandssonOK Södertörn51:49+3:396:47
4Johan LindqvistTäby OK52:30+4:206:52
5Nils EdvardssonJärfälla OK53:42+5:327:02
6Magnus GadeforsVäsby OK56:05+7:557:21
7Johan SällforsIFK Lidingö SOK58:21+10:117:38
8Joakim BacklundTäby OK59:14+11:047:45
9Björn JanssonVäsby OK1:03:40+15:308:20
10Patrik FriskGustavsbergs OK1:06:21+18:118:41
11Mats GustafssonTrosabygdens OK1:14:58+26:489:49
12Johan HörnfeldtOK Ravinen1:19:19+31:0910:23
13Henrik SjögrenHaninge SOK1:20:27+32:1710:32
Niklas HallHaninge SOKej godkänd
Ola CarlénBromma-Vällingby SOKej start
Erik JonssonLånghundra IFej start

D45

4 510 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annica JanssonIFK Lidingö SOK38:228:30
2Ann RollerJärfälla OK44:02+5:409:45
3Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF47:47+9:2510:35
4Liselott KihlSundbybergs IK1:08:03+29:4115:05
5Susanne BovalliusJärfälla OK1:17:10+38:4817:06
6Mari-Helen LidströmSnättringe SK1:17:51+39:2917:15
7Lena BrobergSnättringe SK1:28:02+49:4019:31
Annika BerntssonVäsby OKej godkänd
Åsa ÖlwegårdSundbybergs IKej godkänd
Berit EkmanVallentuna-Össeby OLej godkänd
Tina JunegardTullinge SKej start

H45

6 460 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF39:086:03
2Allan MogensenOK Ravinen40:24+1:166:15
3Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK41:03+1:556:21
4Pelle ForsbergIFK Enskede41:05+1:576:21
5Per MårtenssonOK Ravinen41:24+2:166:24
6Calle BohmanHellas Orientering41:27+2:196:24
7John SolbreckLånghundra IF42:38+3:306:35
8Björn KristianssonTrollhättans SOK43:14+4:066:41
9Juha LoenbergSkarpnäcks OL44:36+5:286:54
10Per WollbrandOK Ravinen45:19+6:117:00
11Eric RollerJärfälla OK46:05+6:577:08
12Tomas JonssonJärfälla OK46:57+7:497:16
13Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL48:55+9:477:34
14Johan VestringJärfälla OK49:11+10:037:36
15Pär EricsonNyköpings OK49:18+10:107:37
16Ronny FalkSundbybergs IK49:46+10:387:42
17Lars OlssonVäsby OK50:20+11:127:47
18Henrik MorastHaninge SOK50:54+11:467:52
19Ove GustafssonJärfälla OK52:51+13:438:10
20Mattias GanslandtIFK Lidingö SOK52:55+13:478:11
21Mats EkmanVallentuna-Össeby OL52:59+13:518:12
22Sven JohanssonTäby OK54:07+14:598:22
23Ola BovalliusJärfälla OK56:10+17:028:41
24Christer ArksandVallentuna-Össeby OL56:59+17:518:49
25Tomas GlanshedHaninge SOK58:32+19:249:03
26Hans JonssonVäsby OK59:00+19:529:07
27Per DambergIFK Lidingö SOK59:11+20:039:09
28Fredrik MorastHaninge SOK59:43+20:359:14
29Thomas BabtistBromma-Vällingby SOK1:01:53+22:459:34
30Johan SundinWaxholms OK1:02:17+23:099:38
31Andreas GrunderJärfälla OK1:08:29+29:2110:36
32Peter VestmanOK Österåker1:15:24+36:1611:40
33Stefan LindströmSundbybergs IK1:20:06+40:5812:23
34Anders ÖnerudOK Ravinen1:24:26+45:1813:04
35Anders BerkelundVäsby OK1:28:58+49:5013:46
36Mattias RobertsonCentrum OK1:38:08+59:0015:11
Petter RanefallIF Thorej godkänd
Nils ErikssonVäsby OKej godkänd
Rickard EkmanOK Roslagenej start
Ola HultinOK Roslagenej start
Mats LundbäckJärfälla OKej start
Esa MyllyvainioSundbybergs IKej start
Joakim PerssonHaninge SOKej start

D50

3 930 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK34:178:43
2Gunilla ThunstedtJärfälla OK34:51+0:348:52
3Sofia SchölanderJärfälla OK37:04+2:479:25
4Anna-Karin SundqvistTullinge SK37:33+3:169:33
5Anette LantzOK Österåker37:52+3:359:38
6Gunnel RaskSigtuna OK42:08+7:5110:43
7Iréne PerssonTäby OK43:50+9:3311:09
8Carina JohanssonTumba-Mälarhöjden OK44:46+10:2911:23
9Pia BoudrieVäsby OK46:22+12:0511:47
10Maria HallmansVäsby OK48:40+14:2312:23
11Katarina RingelsOK Klemmingen48:50+14:3312:25
12Karin GreilertHaninge SOK51:11+16:5413:01
13Anette ArksandVallentuna-Össeby OL52:16+17:5913:17
14Annika SvenssonSolna OK52:33+18:1613:22
15Maria TibellLånghundra IF54:42+20:2513:55
16Annalena AndersenWaxholms OK1:02:21+28:0415:51
17Annika LundströmVäsby OK1:16:16+41:5919:24
18Elsa BrahmLånghundra IF1:27:28+53:1122:15
Susanne AnderssonPiteå IFej godkänd
Eva SvanbergJärfälla OKej godkänd
Karina LangerakJärfälla OKej start
Kerstin SandströmJärla Orienteringej start
Johanna SundströmJärla Orienteringej start

H50

5 950 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl PerssonTäby OK38:306:28
2Lars PalmqvistJärfälla OK38:35+0:056:29
3Jan KarlssonSöders-Tyresö39:56+1:266:42
4Magnus RajanIFK Lidingö SOK40:41+2:116:50
5Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK41:35+3:056:59
6Johan PalmgrenTäby OK41:48+3:187:01
7Ulf K. RaskSigtuna OK43:32+5:027:18
8Piero SannicoloTäby OK46:14+7:447:46
9Michael HolmgrenIF Thor47:43+9:138:01
10Stefan OlofssonOK Gisle47:58+9:288:03
11Leif TynongTullinge SK48:33+10:038:09
12Thomas CallebergSnättringe SK48:43+10:138:11
13Stefan KarlssonOK Ravinen49:03+10:338:14
14Per FranzénOK Södertörn49:04+10:348:14
15Staffan ZillingOK Södertörn49:43+11:138:21
16Mats HerbertTäby OK49:58+11:288:23
17Göran LundqvistJärfälla OK51:47+13:178:42
18Hans OlsénSundbybergs IK51:51+13:218:42
19Anders BrinkmanVandrarringen52:06+13:368:45
20Peter HambäckLånghundra IF54:10+15:409:06
21Björn SalomonssonSnättringe SK54:55+16:259:13
22Janne NilssonCentrum OK55:14+16:449:16
23Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK55:19+16:499:17
24Nils EklöwOK Södertörn56:41+18:119:31
25Rudolf HersénTullinge SK57:27+18:579:39
26Olle JanrikBromma-Vällingby SOK59:46+21:1610:02
27Johan SköldJärfälla OK1:07:33+29:0311:21
28Jan DahlbergHaninge SOK1:13:26+34:5612:20
29Hans MalmbergWaxholms OK1:23:42+45:1214:04
Stefan AbrahamssonSundbybergs IKej godkänd
Jonas NylundCentrum OKej godkänd
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Anders BrunellIF Thorej godkänd
Mats AronssonBromma-Vällingby SOKej start
Lars GreilertHaninge SOKej start
Thomas KällbergOK Roslagenej start
Carl-Johan ThorellOK Ravinenej start
Stig ThunellIFK Lidingö SOKej start

D55

3 930 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid KensbyOK Tyr33:518:36
2Gunilla KreissJärla Orientering36:03+2:129:10
3Ann-Sofie SvanbergOK Södertörn40:21+6:3010:16
4Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby41:52+8:0110:39
5Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OK42:49+8:5810:53
6Anita KarlssonOK Södertörn45:49+11:5811:39
7Margareta WadinOK Älvsjö-Örby45:59+12:0811:42
8Christina NordströmBodens BK52:28+18:3713:21
9Irene EklöfJärfälla OK55:07+21:1614:01
10Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK1:02:08+28:1715:48
11Christel NilssonHaninge SOK1:05:58+32:0716:47
Eva ElnerudSigtuna OKej godkänd
Carina DoyleSundbybergs IKej start

H55

5 460 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär VestbladOK Ravinen34:036:14
2Mats TibellLånghundra IF34:30+0:276:19
3Göran NilssonSnättringe SK37:20+3:176:50
4Hans TarandiIFK Lidingö SOK38:10+4:076:59
5Johnny JunegardTullinge SK39:06+5:037:09
6Peter LundbergJärfälla OK39:18+5:157:11
7Anders LöfgrenJärfälla OK40:29+6:267:24
8Lars ForsstedtSöders-Tyresö42:20+8:177:45
9Lennart MalmbergSvaide Roma SOK42:39+8:367:48
10Jan GottfridssonNorbergs OK49:11+15:089:00
11Sten-Olof MatssonLeksands OK49:21+15:189:02
12Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK51:20+17:179:24
13Mikael SundqvistTullinge SK51:54+17:519:30
14Mats KensbyOK Tyr53:10+19:079:44
15Jan KihlSundbybergs IK54:24+20:219:57
16Ulf BurmanGustavsbergs OK55:00+20:5710:04
17Håkan TärnrotHellas Orientering55:06+21:0310:05
18Stefan SundeliusJärfälla OK56:09+22:0610:17
19Stefan GustafssonSkarpnäcks OL56:33+22:3010:21
20Roland JanssonOK Linné58:04+24:0110:38
21Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF58:08+24:0510:38
22Roland NorellSöders-Tyresö58:37+24:3410:44
23Jan LarssonVäsby OK59:24+25:2110:52
24Roger LarssonSnättringe SK1:02:24+28:2111:25
25Kenneth PetterssonJärfälla OK1:04:36+30:3311:49
26Göran IvaresOK Södertörn1:08:28+34:2512:32
27Torsten CordesSöders-Tyresö1:22:03+48:0015:01
28Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK1:22:53+48:5015:10
29Tomas HolmbergTumba-Mälarhöjden OK2:01:36+1:27:3322:16
Gunnar LangsSkarpnäcks OLej godkänd
Lars HagrotTäby OKej start
Ton LangerakJärfälla OKej start
Mats LarssonIFK Enskedeej start
Per ÖhlundGustavsbergs OKej start

D60

3 490 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anneli LindqvistGustavsbergs OK38:1810:58
2Karin IvarssonHaninge SOK41:32+3:1411:54
3Elisabeth BybergerSolna OK43:02+4:4412:19
4Helena KorhonenHaninge SOK53:55+15:3715:26
5Marita BergSigtuna OK1:01:23+23:0517:35
Ingrid GraneliHaninge SOKej godkänd
Lena JanssonJärla Orienteringej start

H60

5 020 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders LillstrandSödertälje-Nykvarn OF36:007:10
2Per Ove WallénTäby OK36:37+0:377:17
3Mats JohanssonSödertälje-Nykvarn OF37:23+1:237:26
4P-O IvarssonHaninge SOK38:41+2:417:42
5Thomas KarlssonSödertälje-Nykvarn OF40:12+4:128:00
6Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL40:28+4:288:03
7Stig AnderssonOK Linné40:50+4:508:08
8Göran HanssonTäby OK42:49+6:498:31
9Svend Erik MathiassenOK Linné44:12+8:128:48
10Reijo KorhonenHaninge SOK44:37+8:378:53
11Lars LandströmLånghundra IF44:39+8:398:53
12Mikael TarandiIFK Lidingö SOK44:58+8:588:57
13Peter OlssonTäby OK47:02+11:029:22
14Tor-Olof BlomsterIF Åland47:21+11:219:25
15Bo DavidssonSolna OK47:44+11:449:30
16Kjell JanssonLånghundra IF48:59+12:599:45
17Per LindskogGotlands Bro OK50:36+14:3610:04
18Matz LarssonGustavsbergs OK52:50+16:5010:31
19Lars BoudrieVäsby OK53:36+17:3610:40
20Lars-Gunnar LarssonOK Södertörn54:01+18:0110:45
21Dan WesterbergOK Kåre54:15+18:1510:48
22Thomas WesterGustavsbergs OK54:16+18:1610:48
23Björn LindgrenOK Österåker55:12+19:1210:59
24Torbjörn BergmanSnättringe SK1:02:25+26:2512:26
25Johan KarlstenSolna OK1:11:26+35:2614:13
26Henrik JohanssonBromma-Vällingby SOK1:13:46+37:4614:41
27Kurt MaxéSundbybergs IK1:23:34+47:3416:38
Per-Åke HolmSigtuna OKej godkänd
Tommy WendtHellas Orienteringej godkänd
Mikael SternJärla Orienteringej godkänd
Bengt HanssonSäterbygdens OKej godkänd
Carl BachmanTäby OKej start
Matts BjörkeSöders-Tyresöej start

D65

3 490 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta HjelmkvistGustavsbergs OK35:5710:18
2Anne LundmarkJärfälla OK36:55+0:5810:34
3Margareta HagstedtVäsby OK42:47+6:5012:15
4Ulla GummesonVäsby OK44:17+8:2012:41
5Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL45:17+9:2012:58
6Marianne SöderbergIFK Lidingö SOK46:17+10:2013:15
7Kerstin FrencknerSödertälje-Nykvarn OF48:25+12:2813:52
8Marianne SellgrenSigtuna OK56:48+20:5116:16
9Aila HalttunenHaninge SOK58:30+22:3316:45
10Carin RunqvistJärfälla OK1:13:50+37:5321:09

H65

4 510 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar GardSöders-Tyresö36:248:04
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto37:06+0:428:13
3Gert LundquistGotlands Bro OK38:33+2:098:32
4Lars GrankvistTäby OK40:05+3:418:53
4Bjarne BlomsterIF Åland40:05+3:418:53
6Åke WansölinSöders-Tyresö41:50+5:269:16
7Paul NorénOK Södertörn42:03+5:399:19
8Willy LjungdellTäby OK46:06+9:4210:13
9Ebbe AdolfssonSundbybergs IK46:26+10:0210:17
10Kjell HolmbergOK Södertörn46:58+10:3410:24
11Magnus HaraldssonGustavsbergs OK47:39+11:1510:33
12Per-Åke CarlenstamVäsby OK52:04+15:4011:32
13Christer AndénSödertälje-Nykvarn OF53:01+16:3711:45
14Sven-Inge NylundJärfälla OK53:27+17:0311:51
15Urban BoströmSolna OK54:39+18:1512:07
16Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF55:15+18:5112:15
17Per-Johan VikforsOK Österåker57:08+20:4412:40
18Anders StenbackBromma-Vällingby SOK57:22+20:5812:43
19Christer GalleBromma-Vällingby SOK59:55+23:3113:17
20Bo WinanderJärfälla OK1:09:28+33:0415:24
21Per-Erik WåhlbergOK Linné1:09:34+33:1015:25
22Robert SvartholmGammelstads IF1:10:38+34:1415:39
23Arne JohanssonOK Ravinen1:22:04+45:4018:11
24Claes AnderssonSnättringe SK1:36:04+59:4021:18
Martin ErikssonOK Södertörnej start
Tommy HöglundLånghundra IFej start

D70

3 020 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inga JohanssonNyköpings OK34:0511:17
2Dagny GustavssonSigtuna OK38:19+4:1412:41
3Birgitta KlangLånghundra IF39:29+5:2413:04
4Barbro CedérusSnättringe SK42:27+8:2214:03
5Caje JacobssonIF Thor45:53+11:4815:11
6U C ErikssonVäsby OK47:19+13:1415:40
7Marianne HamiltonEnebybergs IF51:59+17:5417:12
8Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK1:04:58+30:5321:30
Kristina SkoglundHellas Orienteringej godkänd
Birgitta NylundJärfälla OKej godkänd

H70

3 930 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune RådeströmSnättringe SK33:088:25
2Anders SellgrenSigtuna OK34:31+1:238:46
3Bengt ErikssonVäsby OK35:47+2:399:06
4Leif StrandbergGustavsbergs OK35:57+2:499:08
5Rolf SkoglundHellas Orientering36:16+3:089:13
6Tage SandbergBromma-Vällingby SOK38:11+5:039:42
7Anders KihlströmTullinge SK44:28+11:2011:18
8Gunnar ErikssonJärfälla OK46:41+13:3311:52
9Staffan ElmhagenSöders-Tyresö48:30+15:2212:20
10Ingvar JanssonSundbybergs IK49:26+16:1812:34
11Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben49:46+16:3812:39
12Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK50:22+17:1412:48
13Sverre JonssonOK Ravinen50:39+17:3112:53
14Jan BojlingSolna OK52:27+19:1913:20
15Bengt FribergJärfälla OK55:12+22:0414:02
16Sven-Olov NorlinRimbo SOK58:50+25:4214:58
17Sten SundinOK Tisaren1:01:32+28:2415:39
18Lars NordinSolna OK1:02:29+29:2115:53
19Bo SundénKarlsbyhedens IK1:03:13+30:0516:05
20Olle ÖbergSkogsluffarnas OK1:11:47+38:3918:15
21Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OK1:24:11+51:0321:25
Leif MagnussonSkogsluffarnas OKej start
John ÖstlundSundbybergs IKej start

D75

3 020 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva von HeijneSigtuna OK39:0012:54
2Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby40:54+1:5413:32
3Britt ErikssonHammarby IF OF47:28+8:2815:43
4Berit LindungerHaninge SOK48:28+9:2816:02
5Gun LarssonHammarby IF OF1:24:18+45:1827:54
Birgitta ThunellIFK Lidingö SOKej start

H75

3 490 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune KarlssonSundbybergs IK30:458:48
2Leif HermundstadSnättringe SK41:15+10:3011:49
3Per-Olof ErikssonOK Hammaren41:19+10:3411:50
4Lars CedérusSnättringe SK42:18+11:3312:07
5Jan SöderbergIFK Lidingö SOK43:26+12:4112:26
6Jan-Olof MalmSigtuna OK45:41+14:5613:05
7Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL46:54+16:0913:26
8Anders JohanssonNyköpings OK47:51+17:0613:42
9Sven JacobssonIF Thor51:28+20:4314:44
10Lars NordSödertälje IF53:52+23:0715:26
11Björn StoltOK Ravinen55:00+24:1515:45
12Gunnar BramstenSundbybergs IK56:32+25:4716:11
13Ulf EskilssonOK Södertörn58:03+27:1816:37
14Allan VedinJärfälla OK1:09:26+38:4119:53
15Bjarne ErlandssonHammarby IF OF1:13:54+43:0921:10
Hugo IsgrenIFK Enskedeej start
Rune ThurénVallentuna-Össeby OLej start

D80

2 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ebba-Lisa FlygarTullinge SK34:3715:27
2Sonja SundellSundbybergs IK45:41+11:0420:23
3Solveig SpångbergIFK Lidingö SOK1:15:24+40:4733:39
Ulla-Britta HallJärla Orienteringej start

H80

3 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars PerssonVäsby OK41:5813:53
2Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby43:08+1:1014:16
3Lars-Erik LindellVäsby OK53:53+11:5517:50
4Alf PerssonOK Österåker54:53+12:5518:10
5Ove ÅbergOK Roslagen55:57+13:5918:31
Albert MårdBromma-Vällingby SOKej godkänd
Lennart HedlundVallentuna-Össeby OLej start
Göran RastborgBromma-Vällingby SOKej start

H85

2 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henning HamiltonEnebybergs IF44:2019:47
Gert GyllbrandGustavsbergs OKej godkänd
Per WesterGustavsbergs OKej godkänd

Inskolning

1 790 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emmy AlbinssonJärfälla OKfullföljt
Emma EnckellSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Albin FlordalKlubblösfullföljt
Märta FlordalKlubblösfullföljt
Kalle ForslundIFK Enskedefullföljt
Albin FranzénOK Södertörnfullföljt
Alva GawellIFK Enskedefullföljt
Alma HallstenTäby OKfullföljt
Ella HallstenTäby OKfullföljt
Alice HellbergSundbybergs IKfullföljt
Dagny IkoVallentuna-Össeby OLfullföljt
Lova JonssonSkarpnäcks OLfullföljt
Adam LandelsStora Tuna OKfullföljt
Tyra Lööf NylundCentrum OKfullföljt
Jamie RollerJärfälla OKfullföljt
Marcus SaldeniusJärfälla OKfullföljt
Greta SandvikAttunda OKfullföljt
Richard StenbeckMälarö SOKfullföljt
Linda StrömqvistAttunda OKfullföljt
Sara StrömqvistAttunda OKfullföljt
Hanna SundströmIFK Lidingö SOKfullföljt
Rikard UlanderKlubblösfullföljt
Vincent UlanderKlubblösfullföljt
Agnes VågbergSundsvalls OKfullföljt
Teodor JonssonSkarpnäcks OLej start

U1

1 880 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Miriam GustafssonTrosabygdens OK15:098:03
2Vidar PihloOK Ravinen15:37+0:288:18
3Noel HellbergSundbybergs IK17:40+2:319:23
4Gustav MyrbergerTullinge SK22:12+7:0311:48
5Ebba ForsbergOK Ravinen22:39+7:3012:02
6Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF23:59+8:5012:45
7Hanna ViklundKlubblös24:27+9:1813:00
8Rickard JemthIF Thor25:15+10:0613:25
9Ludvig SundströmIFK Lidingö SOK28:50+13:4115:20
10Eskil MyrbergerTullinge SK39:52+24:4321:12
Jonatan WisellAttunda OKej godkänd
Sara RoosOK Linnéej start

U2

2 370 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus ForsbergOK Ravinen16:356:59
2Vilma NilssonAttunda OK18:09+1:347:39
3Bella PedersenJärfälla OK19:11+2:368:05
4Stina PedersenJärfälla OK20:58+4:238:50
5Olivia WelariusSödertälje-Nykvarn OF25:05+8:3010:35
6Robin HyppelOK Österåker26:49+10:1411:18
7Hampus GlanshedHaninge SOK27:02+10:2711:24
8Wilma JosefssonVäsby OK29:21+12:4612:23
9Adina StalåsOK Österåker34:54+18:1914:43
10Erik BalckVallentuna-Össeby OL44:29+27:5418:46
Max SjöbergOK Österåkerej godkänd
Tobias HenningssonOK Österåkerej start
Olle PalmOK Österåkerej start
Paula StruckOK Ravinenej start

Öppen motion 1

2 370 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF23:009:42
2Ulla KarnebäckKlubblös26:07+3:0711:01
3Klara StenbeckMälarö SOK27:55+4:5511:46
4Sara HarryssonAttunda OK35:01+12:0114:46

Öppen motion 3

2 940 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika SolbreckLånghundra IF22:347:40
2Per ArnessonSkarpnäcks OL23:21+0:477:56
3Magnus JosefssonVäsby OK24:03+1:298:10
4Hanna UlanderKlubblös25:39+3:058:43
5Malin UlanderKlubblös25:44+3:108:45
6Catharina BrabieJärfälla OK26:58+4:249:10
7Edvin ForsbergOK Ravinen27:00+4:269:11
8Per-Håkan AnderssonIFK Enskede28:08+5:349:34
9Anders EklöfJärfälla OK32:49+10:1511:09
10Leif  HagstedtVäsby OK33:21+10:4711:20
11Saga MårdBromma-Vällingby SOK34:19+11:4511:40
12Anna GustafssonTrosabygdens OK36:11+13:3712:18
13Karin BäckHede SK39:15+16:4113:21
14Lukas MartinssonRimbo SOK52:38+30:0417:54
15Juliet WaldenfjordJärfälla OK1:05:29+42:5522:16
16Susanne AhlstrandJärfälla OK1:05:57+43:2322:25
Kerstin BjörnegrenVäsby OKej godkänd
Veronica ÖsterbergGustavsbergs OKej start

Öppen motion 5

3 750 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Teija LeppinenIFK Lidingö SOK37:209:57
2Åsa HallgrenOK Österåker40:36+3:1610:49
3Anna LönnqvistAttunda OK41:18+3:5811:00
4Annika KarlssonKlubblös41:34+4:1411:05
5Ylva FornanderVästerbergslagens OL42:31+5:1111:20
6Anna KarlqvistIFK Lidingö SOK42:42+5:2211:23
7Catrine JohanssonVäsby OK47:41+10:2112:42
8Thorbjörn HallmansVäsby OK47:51+10:3112:45
9Dan UgglaBromma-Vällingby SOK47:54+10:3412:46
10Malin AlbinssonJärfälla OK48:29+11:0912:55
11Jasinta RajanIFK Lidingö SOK49:01+11:4113:04
12Katja KinnunenVallentuna-Össeby OL49:19+11:5913:09
13Yvonne TovenStora Tuna OK49:35+12:1513:13
14Åsa SandTullinge SK50:44+13:2413:31
15Monika PerssonOK Södertörn51:54+14:3413:50
16Malin ForsbergKlubblös52:45+15:2514:04
17Eva LöfgrenJärfälla OK53:31+16:1114:16
18Katarina LindbärgOK Södertörn55:34+18:1414:49
19Karolina PihloKlubblös56:38+19:1815:06
20Per HjälmdahlOK Ravinen56:59+19:3915:11
21Erik KarlinSundbybergs IK57:16+19:5615:16
22Göran CarlssonKlubblös1:08:12+30:5218:11
23Anders FalkIF Thor1:08:41+31:2118:18
24Laban BryngelssonTullinge SK1:10:05+32:4518:41
25Magnus BjärnlidIFK Lidingö SOK1:10:06+32:4618:41
26Carina StenssonTullinge SK1:10:16+32:5618:44
27Jeanette JonssonOK Österåker1:10:36+33:1618:49
28Charlotte SjöbergOK Österåker1:10:40+33:2018:50
29Katarina PerssonOK Österåker1:10:42+33:2218:51
30Robert PuustaOK Älvsjö-Örby1:11:46+34:2619:08
31Michaela LundellOK Österåker1:13:30+36:1019:36
32David LiljequistSöderhamns OK1:13:52+36:3219:41
33Simon PerssonKlubblös1:14:40+37:2019:54
34Johan RosénBromma-Vällingby SOK1:21:46+44:2621:48
35Henrik NorbergKlubblös1:21:48+44:2821:48
36Viktor NorbergKlubblös1:21:55+44:3521:50
37Bengt ÅhlanderSkogsluffarnas OK1:24:59+47:3922:39
38Magdalena GrunderJärfälla OK1:26:08+48:4822:58
Love KudinoffOK Södertörnej godkänd
Clarence KvartLånghundra IFej godkänd
Elisabeth LindstedtOK Ravinenej godkänd
Ann-Sofie JemthIF Thorej start
Andrea JonssonLånghundra IFej start
Charlotte WiknerOK Österåkerej start

Öppen motion 7

3 020 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kari EnckellSödertälje-Nykvarn OF23:117:40
2Per GrywenzOK Linné23:19+0:087:43
3Göran DoyleSundbybergs IK26:36+3:258:48
4Melina TovenStora Tuna OK27:57+4:469:15
5Joel SanderiIFK Lidingö SOK29:51+6:409:53
6Jan EkmanKA 3 IF31:22+8:1110:23
7Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL36:44+13:3312:09
8Kristin KensbyOK Tyr37:16+14:0512:20
9Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna37:25+14:1412:23
10Karin LöfgrenJärfälla OK37:28+14:1712:24
11Karl-Gunnar KarnebäckAttunda OK37:56+14:4512:33
12Markus AggeforsOK Ravinen38:28+15:1712:44
13Nils RundströmIFK Enskede39:54+16:4313:12
14Lennart BrattgårdIFK Lidingö SOK41:41+18:3013:48
15Anna-Karin EklundSöderhamns OK43:32+20:2114:24
16Fredrik SundströmIFK Lidingö SOK44:07+20:5614:36
17Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK46:14+23:0315:18
18Eric SalomonssonKlubblös49:20+26:0916:20
19Leif BergSigtuna OK50:36+27:2516:45
20Carina GullbergOK Österåker58:58+35:4719:31
21Erik MöllerOK Södertörn59:01+35:5019:32
22Sofia BengtssonSundbybergs IK1:03:31+40:2021:01
23Jacob Hård af SegerstadOK Södertörn1:07:14+44:0322:15
24Viviann AnderssonSnättringe SK1:17:57+54:4625:48
Ann FranzénOK Södertörnej godkänd
Gunilla SchönningJärfälla OKej godkänd
Sara StråtJärfälla OKej godkänd
Ann-Marie GrankvistVäsby OKej godkänd
Lennart WestergrenSöders-Tyresöej godkänd
Birgitta WestergrenTäby OKej godkänd
Cecilia ArvidsonOK Österåkerej godkänd
Johan EjeborgSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Malin MårtenssonOK Ravinenej start

Öppen motion 8

4 790 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Esbjörn LångströmAttunda OK31:206:32
2Bengt IvarsVäsby OK34:48+3:287:15
3Johan  IrweKlubblös36:13+4:537:33
4Klas BirgerssonLånghundra IF37:00+5:407:43
5Marita AxelssonOK Ravinen38:10+6:507:58
6Alistair LandelsStora Tuna IK SK38:36+7:168:03
7Johanna SanderiIFK Lidingö SOK39:14+7:548:11
8Kristin BengtssonBromma-Vällingby SOK40:47+9:278:30
9Mats PhilströmSolna OK41:08+9:488:35
10Peter JakobssonOK Södertörn41:15+9:558:36
11Peter AxelssonOK Ravinen44:47+13:279:20
12Lina BörjesKorsnäs IF OK45:38+14:189:31
13Jan SvenssonSödertälje-Nykvarn OF45:47+14:279:33
14Evelina EricssonSöders-Tyresö48:03+16:4310:01
15Berit AslaksenJärfälla OK48:17+16:5710:04
16Thomas LundbergMälarö SOK50:12+18:5210:28
17Gabriel JanssonOK Linné51:01+19:4110:39
18Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL51:12+19:5210:41
19Sven HedmanAttunda OK51:39+20:1910:46
20Anna SameliusVisborgs OK52:13+20:5310:54
21Mark ÅkessonJärfälla OK52:48+21:2811:01
22Oscar UgglaBromma-Vällingby SOK53:51+22:3111:14
23Östen BrunnelövSundbybergs IK54:28+23:0811:22
24Mattias JonssonMalungs OK Skogsmårdarna56:23+25:0311:46
25Urban StåhlSundbybergs IK57:02+25:4211:54
26Tomas BorgSundbybergs IK59:56+28:3612:30
27Olle BlomgrenOK Södertörn1:04:52+33:3213:32
28Beata LarssonRånäs OK1:06:28+35:0813:52
29Reine BorgströmSkogsluffarnas OK1:06:41+35:2113:55
29Magnus BergströmRånäs OK1:06:41+35:2113:55
31Sven SetterqvistOK Södertörn1:09:05+37:4514:25
32Klaus SiegelKlubblös1:11:08+39:4814:51
33Jan SturestigOK Södertörn1:22:37+51:1717:14
34Peter RenbergWaxholms OK1:23:59+52:3917:31
35Gustav KarnebäckKlubblös1:52:59+1:21:3923:35
Daniel FrodinKlubblösej godkänd
Patrik GrankvistVäsby OKej godkänd
Amanda KarlssonSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Ida WikströmIFK Lidingö SOKej godkänd
Arne BergensOK Linnéej godkänd
Jan NettelbjerKlubblösej godkänd
Anders BengtssonSundbybergs IKej godkänd
Torbjörn StenbeckMälarö SOKej godkänd

Öppen motion 9

7 420 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vojtech KralIFK Mora OK43:595:55
2Søren SchwartzIFK Göteborg44:16+0:175:57
3Artem PanchenkoIFK Mora OK45:01+1:026:04
4Anders BoströmJärfälla OK47:59+4:006:28
5Martin LarboIFK Lidingö SOK48:27+4:286:31
6Johan LindbergIFK Mora OK49:24+5:256:39
7Johan HögstrandIFK Göteborg49:32+5:336:40
8Lasse ForsbergOK Ravinen50:50+6:516:51
9David SkantzeJärla Orientering52:15+8:167:02
10Fredrik SteneboAttunda OK52:24+8:257:03
11Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK54:17+10:187:18
12Håkan MalmströmJärfälla OK57:48+13:497:47
13Mattias HolmbergCentrum OK58:27+14:287:52
14Niklas WansölinOK Ravinen59:32+15:338:01
15Emma TarandiIFK Lidingö SOK1:03:53+19:548:36
16Roland SannicoloTäby OK1:06:26+22:278:57
17Anders NissarJärla Orientering1:09:41+25:429:23
18Ola TovenStora Tuna IK SK1:10:42+26:439:31
19Per JemthIF Thor1:10:49+26:509:32
20Sofia ForsgrenOK Skogsfalken1:11:38+27:399:39
21Juliette SoulardStora Tuna OK1:14:02+30:039:58
22Jan ÅsbergHäverödals SK1:17:27+33:2810:26
23Petra SundströmCentrum OK1:25:19+41:2011:29
24Magnus SneitzJärfälla OK1:35:11+51:1212:49
25Birger AndrénFredrikshof IF CK1:37:17+53:1813:06
26Anders LavforsCentrum OK1:39:15+55:1613:22
27Mikael MartinssonFalkenbergs OK1:43:26+59:2713:56
Lars NorrbyKlubblösej godkänd

ÖM 10 - Natt-SM H21

14 630 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK1:47:477:22
Ruslan GlebovOK Ravinenej godkänd

ÖM 11 - Natt-SM D21

9 550 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias JohanssonIFK Mora OK1:17:508:09
2Sara BengtssonLånghundra IF1:33:14+15:249:45

ÖM 12 - Natt-SM H20

10 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Dan WesterJärla Orientering1:04:466:04
2Matti NylundSigtuna OK1:40:28+35:429:25
3Gunnar HedinSöders-Tyresö2:01:55+57:0911:26

ÖM 13 - Natt-SM D20

6 710 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olga PanchenkoIFK Mora OK49:277:22
2Katarina RundströmIFK Enskede1:21:52+32:2512:12

ÖM 14 - Natt-SM H18

8 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thor NørskovIFK Göteborg49:175:52

ÖM 15 - Natt-SM D18

5 590 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BlomIFK Mora OK39:267:03
2Baptiste GirardOK Ravinen39:34+0:087:04
3Kristian DahlströmIFK Mora OK42:46+3:207:39
4Nils EdvardssonJärfälla OK48:05+8:398:36
5Tomas UlanderKlubblös50:33+11:079:02
6Erik EdénRonneby OK55:17+15:519:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser