Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 8

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 8
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: tisdag 30 juni 2015

OK Milan

64 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jan-Åke Stolt KarlssonKlass 2 (42)46:019:58
3Per EklöfKlass 1 (24)1:04:09+0:209:26
4Håkan LibergKlass 3 (80)35:26+2:0410:36
4Sanna SanderKlass 4 (42)40:19+3:1715:23
4Fabian LarssonKlass 5 (33)25:01+3:3911:16
5Therese KorkeakoskiKlass 3 (80)38:59+5:3711:40
6Klas LarssonKlass 1 (24)1:12:50+9:0110:42
6Vilma LarssonKlass 5 (33)25:49+4:2711:37
7Anton ErikssonKlass 4 (42)44:31+7:2916:59
8Carolina ErikssonKlass 4 (42)44:35+7:3317:00
8Marcus IsraelssonKlass 2 (42)51:35+5:3411:11
9Catrine Stolt-KarlssonKlass 5 (33)30:25+9:0313:42
9Jonas LindahlKlass 1 (24)1:21:08+17:1911:55
10Mårten EmilssonKlass 5 (33)32:49+11:2714:46
10Oliver PetterssonKlass 4 (42)45:45+8:4317:27
11Ebba CarlssonKlass 5 (33)32:55+11:3314:49
11Leif JohanssonKlass 3 (80)41:38+8:1612:27
12Anders HaglundKlass 1 (24)1:23:36+19:4712:17
12Simon GestssonKlass 4 (42)48:33+11:3118:31
13Jan-Åke IsraelssonKlass 2 (42)55:24+9:2312:01
13Emil GestssonKlass 4 (42)48:43+11:4118:35
14Alexander JohanssonKlass 5 (33)34:06+12:4415:21
14Hans LibergKlass 2 (42)56:06+10:0512:10
15Jessica KorkeakoskiKlass 4 (42)49:15+12:1318:47
15Anders ErikssonKlass 2 (42)56:18+10:1712:12
17Mio ErikssonKlass 5 (33)39:03+17:4117:35
17Cecilia GestssonKlass 4 (42)49:30+12:2818:53
18Agneta HasselkvistKlass 3 (80)47:25+14:0314:11
22Cecilia ErikssonKlass 5 (33)40:30+19:0818:14
22Per HöglundKlass 3 (80)50:00+16:3814:58
23Catharina ModhKlass 5 (33)40:35+19:1318:16
23Lisa WesterbergKlass 2 (42)1:00:12+14:1113:03
24Åke MossbergKlass 3 (80)51:32+18:1015:25
26Niklas SanderKlass 4 (42)57:30+20:2821:56
27Sigurd HallorKlass 4 (42)57:35+20:3321:58
27Erik AdellKlass 5 (33)47:41+26:1921:28
28Jan-Olof SandellKlass 4 (42)58:22+21:2022:16
28Stina AdellKlass 5 (33)50:48+29:2622:52
29Ida EmilssonKlass 5 (33)54:35+33:1324:35
29Josefin ErlandssonKlass 2 (42)1:03:51+17:5013:51
32Gary DybeckKlass 4 (42)1:06:13+29:1125:16
32Sven JacobsonKlass 3 (80)54:40+21:1816:22
33Eva KorkeakoskiKlass 4 (42)1:07:48+30:4625:52
37Lars JacobssonKlass 3 (80)56:51+23:2917:01
38Gustav AdellKlass 4 (42)1:45:59+1:08:5740:27
39Kristina BornedahlKlass 3 (80)57:02+23:4017:04
40Bo KällströmKlass 3 (80)57:08+23:4617:06
45Östen EklöfKlass 3 (80)59:38+26:1617:51
50Britt-Marie EklöfKlass 3 (80)1:01:13+27:5118:19
54Bengt KammerlandKlass 3 (80)1:01:50+28:2818:30
66Lennart GustavssonKlass 3 (80)1:10:20+36:5821:03
67Lars-Göran OlssonKlass 3 (80)1:10:24+37:0221:04
69Lennart ErikssonKlass 3 (80)1:10:45+37:2321:10
71Gunnar HaglundKlass 3 (80)1:15:33+42:1122:37
73Ingela PetterssonKlass 3 (80)1:19:48+46:2623:53
75Göran BäckKlass 3 (80)1:25:22+52:0025:33
76Roine FranssonKlass 3 (80)1:25:25+52:0325:34
77Lena PerssonKlass 3 (80)1:33:10+59:4827:53
Lars IsraelssonKlass 4 (42)ej godkänd
Jan FranssonKlass 2 (42)ej godkänd
Ingela CarlssonKlass 5 (33)ej godkänd
Saga SanderKlass 2 (42)ej godkänd
Mårten AdellKlass 3 (80)ej godkänd
Jakob FranssonKlass 1 (24)utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser