Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Poängtävling 13

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Poängtävling 13
Arrangörsorganisation: OK Milan
Datum: tisdag 25 augusti 2015

Klass 1

6 770 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin RegbornHagaby GOIF40:205:57
2Filip DahlgrenIFK Lidingö SOK42:32+2:126:16
3Per EklöfOK Milan49:36+9:167:19
4Mathias JanssonHagaby GOIF50:35+10:157:28
5Calle OlssonKFUM Örebro OK51:55+11:357:40
6Anders LindeusHagaby GOIF56:50+16:308:23
7William PommerStora Tuna OK1:00:37+20:178:57
8Klas LarssonOK Milan1:02:07+21:479:10
9Pär LundkvistHagaby GOIF1:02:41+22:219:15
10Martin PerssonKFUM Örebro OK1:04:20+24:009:30
11Hans EgefalkHagaby GOIF1:04:58+24:389:35
12Rebecka NylinOK Tisaren1:06:24+26:049:48
13Fredrik RegbornHagaby GOIF1:08:32+28:1210:07
14Elin VinbladHagaby GOIF1:09:05+28:4510:12
15Anders HaglundOK Milan1:09:36+29:1610:16
16Simon BjörklundLindebygdens OK1:10:50+30:3010:27
17Mattias GustafssonIF Start1:21:06+40:4611:58

Klass 2

4 900 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas PantzarOK Letstigen39:057:58
2Jan-Åke IsraelssonOK Milan43:55+4:508:57
3Mats ErikssonHagaby GOIF44:18+5:139:02
4Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan44:48+5:439:08
5Thomas DanielssonKöping-Kolsva OK45:04+5:599:11
6Per HåstlundAlmby IK45:31+6:269:17
7Mats CarlsvärdAlmby IK45:39+6:349:18
8Hans LibergOK Milan46:06+7:019:24
9Stefan PetterssonHagaby GOIF46:48+7:439:33
10Thomas JanssonOK Milan47:14+8:099:38
11Torbjörn KarlssonHagaby GOIF47:30+8:259:41
12Örjan SäkerHagaby GOIF48:13+9:089:50
13Anders KallinKFUM Örebro OK48:52+9:479:58
14Johan OskarssonLaxå OK50:01+10:5610:12
15Kalle BurbeckOK Letstigen50:07+11:0210:13
16Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK50:21+11:1610:16
17Tomas VidfeltLindebygdens OK50:52+11:4710:22
18Olle SjöforsOK Älme52:19+13:1410:40
19Lisa WesterbergOK Milan52:33+13:2810:43
20Joacim DahlbergAlmby IK52:49+13:4410:46
21Klas ThybeckLindebygdens OK53:24+14:1910:53
22Jonas KarlssonOK Tylöskog53:41+14:3610:57
23Niklas SanderOK Milan54:46+15:4111:10
24Jonas KlingLindebygdens OK54:53+15:4811:12
25Sofia HolmgrenHagaby GOIF55:34+16:2911:20
26Andreas MogrenOK Milan55:57+16:5211:25
27Josefin ErlandssonOK Milan57:15+18:1011:41
28Eddie IsraelssonLindebygdens OK57:20+18:1511:42
29Erik KlingLindebygdens OK57:59+18:5411:49
30Annika BrodinLindebygdens OK59:16+20:1112:05
31Josefine HöögHagaby GOIF59:30+20:2512:08
32Marcus IsraelssonOK Milan59:35+20:3012:09
33Sigfrid WeiseOK Tisaren1:00:01+20:5612:14
34Ari BergKFUM Örebro OK1:00:04+20:5912:15
35Melker ForsbergKFUM Örebro OK1:00:25+21:2012:19
36Björn AlpbergAlmby IK1:02:29+23:2412:45
37Lars KarlssonAlmby IK1:02:56+23:5112:50
38Malin WiklundAlmby IK1:03:23+24:1812:56
39Gustav GöranssonArboga OK1:03:57+24:5213:03
40Torun PahlmGarphyttans IF1:04:27+25:2213:09
41Jenny KällménOK Tisaren1:05:16+26:1113:19
42Fredrik CampbellAlmby IK1:06:16+27:1113:31
43Håkan SvenssonAlmby IK1:08:31+29:2613:58
Lennart LundhOK Tisarenej godkänd

Klass 3

3 680 m, 108 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan LibergOK Milan31:078:27
2William SeguraKFUM Örebro OK32:19+1:128:46
3Göran AnderssonOK Tylöskog34:52+3:459:28
4Leif JohanssonOK Milan35:27+4:209:37
5Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK35:31+4:249:39
5Magnus BernGarphyttans IF35:31+4:249:39
7Anna BogrenHagaby GOIF36:01+4:549:47
8Mats HastadFellingsbro GOIF36:26+5:199:54
9Kjell ErikssonOK Djerf36:56+5:4910:02
10Therese KorkeakoskiOK Milan37:09+6:0210:05
11Tomas DömstedtOK Letstigen38:31+7:2410:27
12Weine FredrikssonKFUM Örebro OK38:48+7:4110:32
13Per-Åke HullAlmby IK39:25+8:1810:42
14Sofia CarlssonLindebygdens OK39:31+8:2410:44
15Daniel DjuvfeltKlubblös40:09+9:0210:54
16Håkan MossbergOK Järnbärarna40:27+9:2010:59
17Göran HedbergHagaby GOIF40:48+9:4111:05
18Elin SchagerströmGarphyttans IF41:29+10:2211:16
19Bo MagnussonKFUM Örebro OK41:42+10:3511:19
20Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK41:45+10:3811:20
21Robert LarssonHagaby GOIF42:08+11:0111:26
22Nils-Olof BodinAlmby IK42:56+11:4911:40
23Thord ErikssonHagaby GOIF42:59+11:5211:40
24Ove JohanssonOK Järnbärarna43:05+11:5811:42
25Stig IsraelssonOK Tylöskog43:29+12:2211:48
26Lars ÖstlinBjörkfors GOIF43:53+12:4611:55
27Per HöglundOK Milan44:04+12:5711:58
28Åke StridAlmby IK44:08+13:0111:59
29Peter BäckArboga OK44:26+13:1912:04
30Filip BäckArboga OK44:29+13:2212:05
30Daniel JensenArboga OK44:29+13:2212:05
32Ann-Britt GöranssonAlmby IK44:35+13:2812:06
33Sven-Olov WiklundArboga OK44:37+13:3012:07
34Henrik HallorLindebygdens OK44:43+13:3612:09
35Stig AnderssonAlmby IK45:10+14:0312:16
36Carina RegbornHagaby GOIF45:42+14:3512:25
37Åsa GustafssonKlubblös45:58+14:5112:29
38Christer TapperOK Milan46:24+15:1712:36
39Lage JonssonLindebygdens OK46:41+15:3412:41
40Sara GarpenlundKFUM Örebro OK46:42+15:3512:41
41Hjalmar NordquistOK Järnbärarna46:49+15:4212:43
42Casper VånsjöArboga OK46:51+15:4412:43
43Henry VestergårdAlmby IK47:14+16:0712:50
44Mikael MelinOK Milan47:17+16:1012:50
45Kenneth JakobssonArboga OK47:26+16:1912:53
46Simon JakobssonArboga OK47:31+16:2412:54
47Anders RobertssonAlmby IK47:41+16:3412:57
48Gerd LarssonHagaby GOIF47:42+16:3512:57
49Bo EngborgHällefors OK48:02+16:5513:03
50Nils MogrenHällefors OK48:14+17:0713:06
51Anders GöranssonArboga OK48:43+17:3613:14
52Annica MagnussonKFUM Örebro OK48:52+17:4513:16
53William HollowellOK Tyr49:17+18:1013:23
54Peter ÅslundKlubblös49:28+18:2113:26
55Niclas RisbergGarphyttans IF49:33+18:2613:27
56Lennart LindgrenOK Järnbärarna49:36+18:2913:28
57Bo KällströmOK Milan49:59+18:5213:34
58Filip ÖrnKFUM Örebro OK50:00+18:5313:35
59Maud MossbergOK Järnbärarna50:11+19:0413:38
60Arne NordströmHagaby GOIF50:16+19:0913:39
61Anton KruseKFUM Örebro OK50:29+19:2213:43
62Morgan JohanssonOK Milan50:46+19:3913:47
63Camilla KruseLindebygdens OK50:54+19:4713:49
64Sofia TroedssonOK Milan51:07+20:0013:53
65Carolina ErikssonOK Milan51:21+20:1413:57
66Ulrika SanderOK Milan51:35+20:2814:01
67Elin BergKFUM Örebro OK51:40+20:3314:02
68Johan LindhagenIFK Brattfors52:23+21:1614:14
69Åke MossbergOK Milan52:34+21:2714:17
70Jens BrodinOK Letstigen52:38+21:3114:18
71Kjell GustafssonOK Järnbärarna52:44+21:3714:19
72Agneta HasselkvistOK Milan53:32+22:2514:32
73Julia BergKFUM Örebro OK53:40+22:3314:35
73Jonas ÖrnKFUM Örebro OK53:40+22:3314:35
75Kjell LarssonOK Alferna55:36+24:2915:06
76Per AnnemarKlubblös56:01+24:5415:13
77Catarina CuibeKFUM Örebro OK56:49+25:4215:26
78Rolf HelmerssonLindebygdens OK57:12+26:0515:32
79Johnny BrandtHällefors OK57:26+26:1915:36
80Britt-Marie EklöfOK Milan57:31+26:2415:37
81Ingvar HalldinOK Tylöskog58:29+27:2215:53
82Rolf JanssonOK Tisaren59:05+27:5816:03
83Östen EklöfOK Milan59:06+27:5916:03
84Bo LjungdahlOK Letstigen59:13+28:0616:05
85Kerstin CarlssonOK Letstigen59:19+28:1216:07
86Axel StridKFUM Örebro OK59:25+28:1816:08
87Lars ArleboKFUM Örebro OK59:45+28:3816:14
88Annette HalvorsenOK Milan1:00:48+29:4116:31
89Bengt StarkOK Milan1:00:51+29:4416:32
90Helene NilssonIF Start1:01:41+30:3416:45
91Jan-Olof SandellOK Milan1:02:32+31:2516:59
92Birgitta ArleboKFUM Örebro OK1:03:21+32:1417:12
93Mats-Erik BjörklundLindebygdens OK1:05:08+34:0117:41
94Lennart GustavssonOK Milan1:05:37+34:3017:49
95Elisabeth ErikssonKFUM Örebro OK1:05:38+34:3117:50
96Gunnar HaglundOK Milan1:06:04+34:5717:57
97Sven JacobsonOK Milan1:06:18+35:1118:00
98Roger GustafssonOK Tisaren1:07:12+36:0518:15
99Ulf T. HallbergAlmby IK1:09:50+38:4318:58
100Lena PerssonOK Milan1:09:56+38:4919:00
101Marie-Louise Forsberg-FranssonOK Milan1:12:19+41:1219:39
102Roine FranssonOK Milan1:12:24+41:1719:40
103Bengy VisénLindebygdens OK1:12:52+41:4519:48
104Lennart ErikssonOK Milan1:13:13+42:0619:53
Anne BodinAlmby IKej godkänd
Hanna HellsingLindebygdens OKej godkänd
Martin RisbergGarphyttans IFej godkänd
Eva BlomgrenHagaby GOIFutgått

Klass 4

2 630 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sanna SanderOK Milan25:299:41
2Lars DalénOK Letstigen26:42+1:1310:09
3Stina JohanssonKFUM Örebro OK27:16+1:4710:22
4Asta SjöbergLindebygdens OK27:36+2:0710:29
5Bengt BjörndahlAlmby IK27:48+2:1910:34
6Annika LarssonKFUM Örebro OK28:05+2:3610:40
7Anton ErikssonOK Milan28:42+3:1310:54
8Kjell FrodinKöping-Kolsva OK29:13+3:4411:06
9Johanna ErikssonIFK Brattfors29:33+4:0411:14
10Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK29:48+4:1911:19
11Oliver PetterssonOK Milan30:50+5:2111:43
12Bengt KammerlandOK Milan30:59+5:3011:46
13Emil GestssonOK Milan32:59+7:3012:32
14Jonatan KraftAlmby IK34:13+8:4413:00
15Sofie BodinAlmby IK34:24+8:5513:04
16Bengt RobertssonAlmby IK35:13+9:4413:23
17Kurt JonssonOK Letstigen35:20+9:5113:26
18Alf ErikssonOK Alferna35:28+9:5913:29
19Susanne HellsingLindebygdens OK36:20+10:5113:48
20Catrine Stolt-KarlssonOK Milan37:14+11:4514:09
21Ida VikmanOK Milan37:22+11:5314:12
22Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK37:58+12:2914:26
23Kristin Eknor AnemarOK Milan40:49+15:2015:31
24Sigurd HallorOK Milan41:15+15:4615:41
25Torbjörn ErikssonIFK Brattfors42:38+17:0916:12
26Johnny ErixonFellingsbro GOIF44:43+19:1417:00
27Anna-Lena LundellGävle OK45:19+19:5017:13
28Evy EkströmOK Alferna45:26+19:5717:16
29Camilla PetterssonOK Milan46:00+20:3117:29
30Gary DybeckOK Milan46:08+20:3917:32
31Per-Erik ErikssonOK Milan46:10+20:4117:33
32Samuel ErikssonOK Letstigen47:33+22:0418:04
33Daniel KraftAlmby IK48:03+22:3418:16
34Hannes BörjelOK Milan48:20+22:5118:22
35Emanuel ErikssonOK Milan48:23+22:5418:23
36Lennart SivénHällefors OK48:33+23:0418:27
37Karl EkströmOK Alferna51:10+25:4119:27
38Karin ÖstlinBjörkfors GOIF56:18+30:4921:24
39Älva MagnussonOK Milan56:57+31:2821:39
40Ida NilzonOK Milan56:58+31:2921:39
41Pia MagnussonOK Milan57:14+31:4521:45
42Malin ErikssonOK Milan1:00:11+34:4222:53
43Eva KorkeakoskiOK Milan1:01:57+36:2823:33
Cecilia GestssonOK Milanej godkänd
Mona HullAlmby IKutgått

Klass 5

2 040 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ThybeckLindebygdens OK17:318:35
2Elias KlingLindebygdens OK19:03+1:329:20
3Fabian LarssonOK Milan25:33+8:0212:31
4Gabriel ÖrtstamFellingsbro GOIF29:54+12:2314:39
5Alexander JohanssonOK Milan29:56+12:2514:40
6Marie GustafsonOK Milan31:40+14:0915:31
7Cecilia ErikssonOK Milan33:52+16:2116:36
7Catharina ModhOK Milan33:52+16:2116:36
9Mio ErikssonOK Milan35:45+18:1417:31
10Lovisa ThybeckLindebygdens OK36:52+19:2118:04
11Penny HaglundLindebygdens OK37:12+19:4118:14
12Emma ErikssonHagaby GOIF39:51+22:2019:32
13Ella EnebroOK Milan44:30+26:5921:48
14Annie HaglundLindebygdens OK45:34+28:0322:20

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser