Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för BAIK-A-NATT #1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: BAIK-A-NATT #1
Arrangörsorganisation: Bergnäsets AIK
Datum: onsdag 23 september 2015

D21

7 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Freja VredinIFK Umeå1:08:439:43
2Rebecka HylanderNyköpings OK1:10:36+1:539:59
3Sigrid HolmgrenOK Renen1:11:12+2:2910:04
4Kajsa EngströmOK Kåre1:11:15+2:3210:04
5Anna TibbelinOK Renen2:18:11+1:09:2819:32
Josefine AnderssonOK Renenej start
Johanna LundkvistOK Vargenej start

H21

7 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John StrandbergI 19 IF58:118:13
2Erik OskarssonI 19 IF59:29+1:188:24
3Oscar SundbaumVittjärvs IK59:30+1:198:24
4Truls LindholmSundsvalls OK1:19:49+21:3811:17
Ludvig DanforsMullsjö SOKej godkänd
Nils HenrikssonBergnäsets AIKej godkänd
Erik TuuriBergnäsets AIKej start
Jesper VikmanOK Nolaskogsarnaej start
Oskar ÖqvistBergnäsets AIKej start

D16

4 540 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecca FahlgrenVittjärvs IK51:5611:26
2Else HolmgrenBergnäsets AIK1:09:14+17:1815:14

H16

4 540 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harald LarssonBergnäsets AIK40:398:57
2Oskar LundgrenVittjärvs IK41:02+0:239:02
3Gabriel LarssonGammelstads IF41:08+0:299:03

D14

2 760 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LundbergOK Renen18:326:42
2Hanna SvanbergBergnäsets AIK23:34+5:028:32
3Agnes KarlssonÄlvsby IF OK24:08+5:368:44

H14

2 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias SnellOK Renen18:316:42

D12

2 760 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Klara KivijärviOK Renenej start

H12

2 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon MarkströmOK Renen26:409:39

D10

2 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tova HolmbergBergnäsets AIKej godkänd

H10

2 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tim LundbergOK Renen26:489:42
2Jim BlomqvistGammelstads IF36:21+9:3313:10

D40

7 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva CederlundBodens BK1:57:2716:36
2Karin KarlssonÄlvsby IF OK2:13:57+16:3018:56
Ann JanssonÄlvsby IF OKej godkänd

H40

7 070 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas PermanVittjärvs IK59:558:28
2Mats AnderssonOK Renen1:00:56+1:018:37
3Mats LundinÄlvsby IF OK1:08:40+8:459:42
4Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK1:10:42+10:4710:00
5Sven ÖrnerlingOK Renen1:23:51+23:5611:51
6Sture NorénÄlvsby IF OK1:24:32+24:3711:57
Håkan SvenssonI 19 IFej godkänd

D60

4 540 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irene DanielssonPiteå IF1:49:2324:05

H60

4 540 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn LundbergPiteå IF48:0010:34
2Clas-Göran LundBodens BK48:12+0:1210:37
3Roland JanssonÄlvsby IF OK49:28+1:2810:53
4Matts EngvallBodens BK49:32+1:3210:54
5Kjell MörtbergBodens BK49:33+1:3310:54
6Kjell SandströmBodens BK1:09:06+21:0615:13
Sven-Ivan GrönlundOK Renenej godkänd

Öppen motion 3

2 760 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig LindskogVisborgs OK36:3813:16

Öppen motion 5

4 540 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Kristina KivijärviOK Renenej start

Öppen motion 8

7 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Stefan LauriGammelstads IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser