Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för BAIK-A-NATT #3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: BAIK-A-NATT #3
Arrangörsorganisation: Bergnäsets AIK
Datum: onsdag 7 oktober 2015

D21

6 360 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecka HylanderNyköpings OK41:136:28
2Sigrid HolmgrenOK Renen41:30+0:176:31
3Freja VredinIFK Umeå42:00+0:476:36
4Kajsa EngströmOK Kåre52:40+11:278:16
5Anna TibbelinOK Renen1:21:54+40:4112:52

H21

6 360 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin SalénBergnäsets AIK31:495:00
2Albert AskengrenBergnäsets AIK31:52+0:035:00
3Mattias JohanssonIFK Mora OK32:08+0:195:03
4Anders BennitzOK Renen32:15+0:265:04
5Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK32:35+0:465:07
6Ludvig DanforsMullsjö SOK32:39+0:505:08
7Thomas JohanssonOK Renen32:47+0:585:09
8Nils HenrikssonBergnäsets AIK33:04+1:155:11
9Oskar ÖqvistBergnäsets AIK33:06+1:175:12
10Truls LindholmSundsvalls OK34:46+2:575:27
Erik TuuriBergnäsets AIKej start

D16

4 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecca FahlgrenVittjärvs IK28:146:59
2Hanna SvanbergBergnäsets AIK28:30+0:167:03
3Else HolmgrenBergnäsets AIK32:21+4:078:00

H16

4 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Harald LarssonBergnäsets AIK23:315:49
2Gabriel LarssonGammelstads IF24:37+1:066:05
3Oskar LundgrenVittjärvs IK37:20+13:499:14

D14

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna LundbergOK Renen12:404:52
2Agnes KarlssonÄlvsby IF OK14:28+1:485:33
3Tina YlipääBergnäsets AIK14:45+2:055:40

H14

2 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias SnellOK Renen12:384:51

D12

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara KivijärviOK Renen27:5910:45
2Alice SamuelssonOK Renen43:29+15:3016:43

H12

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon MarkströmOK Renen14:275:33
2Theo YlipääBergnäsets AIK14:38+0:115:37

D10

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tova LindbäckOK Renen27:4710:41
2Tova HolmbergBergnäsets AIK56:41+28:5421:48

H10

2 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tim LundbergOK Renen14:445:40
2Jim BlomqvistGammelstads IF20:01+5:177:41

D40

4 040 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva CederlundBodens BK30:077:27
2Karin KarlssonÄlvsby IF OK46:52+16:4511:36
3Ann JanssonÄlvsby IF OK54:17+24:1013:26

H40

6 360 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven ÖrnerlingOK Renen33:355:16
2Sture NorénÄlvsby IF OK41:37+8:026:32
3Stefan LauriGammelstads IF1:06:28+32:5310:27

H50

4 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan SvenssonI 19 IF30:207:30

D60

4 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irene DanielssonPiteå IF49:3712:16

H60

4 040 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland JanssonÄlvsby IF OK28:417:05
2Torbjörn LundbergPiteå IF30:55+2:147:39
3Matts EngvallBodens BK32:11+3:307:57
4Robert SvartholmGammelstads IF32:25+3:448:01
5Kjell MörtbergBodens BK32:54+4:138:08
6Kjell SandströmBodens BK36:44+8:039:05
Clas-Göran LundBodens BKej start

Öppen motion 3

2 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patrik ErikssonOK Renen22:508:46
2Lovisa ErikssonOK Renen22:51+0:018:47
3Sven-Ivan GrönlundOK Renen26:07+3:1710:02
4Jennie NilssonOK Renen39:46+16:5615:17
5Vilda EngströmBergnäsets AIK43:27+20:3716:42

Öppen motion 5

4 040 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias LundgrenVittjärvs IK28:367:04
2Kjell HenrikssonSeskarö IF43:05+14:2910:39

Öppen motion 8

6 360 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Robert SundqvistOK Renenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser