Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Tors ungdomstävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Tors ungdomstävling
Arrangörsorganisation: OK Tor
Datum: lördag 9 april 2016

H20

6 240 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John GunnarssonSurahammars SOK42:216:47
2Håkan RambergHallstahammars OK45:19+2:587:15
3Anton GumaeliusWaxholms OK53:12+10:518:31

D17-20 Kort

4 030 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Norna MolinOK Klemmingen46:3511:33
2Anna ErikssonSträngnäs-Malmby OL49:03+2:2812:10
3Magdalena PölderSala OK50:46+4:1112:35
4Karin JohanssonGagnefs OK1:02:40+16:0515:33

H17-20 Kort

4 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AlpbergAlmby IK45:459:20
2Filip ÖrnKFUM Örebro OK57:09+11:2411:39
3Jesper MelinGarphyttans IF58:23+12:3811:54
4Martin RisbergGarphyttans IF1:04:22+18:3713:08

D16

4 760 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Selma GumaeliusWaxholms OK36:197:37
2Alva RyttherVästerbergslagens OL54:35+18:1611:28
3Johanna BreivoldVästerås SOK1:03:41+27:2213:22
4Wilma LarssonOK Tor1:03:51+27:3213:24
5Klara BerglundVästerås SOK1:04:11+27:5213:29
6Maja HolmgrenVästerås SOK1:04:52+28:3313:37
Matilda LarssonOK Hällenej start
Linnéa GustafssonOK Hällenej start

H16

5 760 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF36:316:20
2Pontus BierfeldtÄrla IF41:39+5:087:13
3Andreas NäslundVästerås SOK42:36+6:057:23
4William SeguraKFUM Örebro OK43:13+6:427:30
5Ludvig HolmqvistOK Tor45:20+8:497:52
6Casper HedarOK Tor45:53+9:227:57
7Casper VånsjöArboga OK47:43+11:128:17
8Johan AlpbergAlmby IK49:23+12:528:34
9Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF51:27+14:568:55
10Oskar KällmanOK Hällen53:38+17:079:18
11Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF59:51+23:2010:23
12Markus ÖsterlundVästerås SOK1:02:53+26:2210:55
13Nils KylbornAlmby IK1:05:19+28:4811:20
14Viktor GranströmVingåkers OK1:15:40+39:0913:08
15Albert RenellOK Tor1:19:22+42:5113:46

D16 Kort

3 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carolina ErikssonOK Milan38:5311:51
2Tua WigforssArboga OK1:07:56+29:0320:42

H16 Kort

4 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel JensenArboga OK55:4613:54
2Sebastian GustafssonOK Klemmingen1:00:29+4:4315:04
3Christopher AnderssonVingåkers OK1:03:03+7:1715:43
Alvin AnderlingOK Klemmingenej start
Alex BödecsVingåkers OKej start

D14

4 000 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara SjöströmVästerås SOK30:147:33
2Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL32:08+1:548:02
3Sofie FranzénAlmby IK34:09+3:558:32
4Malin BierfeldtÄrla IF34:39+4:258:39
5Ida HallinSurahammars SOK38:23+8:099:35
6Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF42:13+11:5910:33
7Karin Ingeborg WedmanVästerbergslagens OL42:38+12:2410:39
8Ida LarssonVästerås SOK43:08+12:5410:47
9Sofie BodinAlmby IK45:04+14:5011:16
10Sara LagermanSträngnäs-Malmby OL51:02+20:4812:45
11Agnes OlssonOK Tor51:33+21:1912:53
12Amanda HallVästerås SOK52:20+22:0613:05
13Jonna SandbergKöping-Kolsva OK53:21+23:0713:20
14Karin LindgrenKFUM Örebro OK54:11+23:5713:32
15Maja ErikssonSträngnäs-Malmby OL58:09+27:5514:32
16Sofia GreenAlmby IK58:19+28:0514:34
17Emilia BrangefältVästerås SOK1:01:15+31:0115:18
18Felicia Von LindernÅkers IF1:01:19+31:0515:19
19Felicia SahlénVästerås SOK1:07:44+37:3016:56
20Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro1:16:59+46:4519:14
21Tilda WigforssArboga OK1:34:11+1:03:5723:32
22Elin Sundvall KrügerGarphyttans IF2:10:47+1:40:3332:41
Moa EngströmOK Renenutgått
Rebecka HaslerSurahammars SOKutgått
Ingrid OlssonOK Torej start

H14

4 440 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David BorgSödertälje-Nykvarn OF28:136:21
2Henrik PetrisiVästerbergslagens OL39:55+11:428:59
3Joel MagnussonOK Tor40:54+12:419:12
4Emil AhlströmVästerås SOK42:05+13:529:28
5Henry SvensVästerbergslagens OL42:51+14:389:39
6Nils SchagerströmGarphyttans IF43:39+15:269:49
7Martin RinnbäckOK Ravinen45:05+16:5210:09
8Henrik FranzénAlmby IK45:51+17:3810:19
9Linus MalmKFUM Örebro OK47:40+19:2710:44
10Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF49:07+20:5411:03
11David MårtenssonGarphyttans IF56:31+28:1812:43
12Hampus NyholmSträngnäs-Malmby OL56:52+28:3912:48
13Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OL57:41+29:2812:59
14Anton ErikssonOK Milan59:30+31:1713:24
15Jonathan TellestedtGarphyttans IF1:00:25+32:1213:36
16Filip BäckArboga OK1:00:56+32:4313:43
17Olle MolinOK Klemmingen1:01:15+33:0213:47
18Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF1:02:32+34:1914:05
19Anton BirathGarphyttans IF1:07:35+39:2215:13
20Jonatan KraftAlmby IK1:08:28+40:1515:25
21Johan ThuressonAlmby IK1:14:15+46:0216:43
22Elias Jeb BergrothVästerås SOK1:27:22+59:0919:40
23Carl JanssonVingåkers OK1:29:44+1:01:3120:12
24Emil JanssonVingåkers OK1:43:35+1:15:2223:19
Gustav NorbergOK Hällenutgått
Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOKutgått
Olof HalfvarssonAlmby IKej start

D14 Kort

2 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika HolmbergOK Tylöskog39:2313:52
2Tilde WickströmOK Tor48:07+8:4416:56
3Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF52:23+13:0018:26

H14 Kort

2 930 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan VestinOK Tor36:3012:27
2Ludvig BylundFagersta OK40:30+4:0013:49
3William VuorinenEskilstuna OL43:53+7:2314:58
4Georg BlixtStora Sundby GoIF54:13+17:4318:30
5Simon EricssonGarphyttans IF56:11+19:4119:10
Albert GustafssonKFUM Örebro OKej godkänd
Erik MelinGarphyttans IFej start

D12

2 600 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF18:187:02
2Maja AhlströmVästerås SOK24:04+5:469:15
3Elisabeth LarssonOK Södertörn26:01+7:4310:00
4Elvira BjörnbergVästerås SOK26:54+8:3610:20
5Sofie ThornellVästerås SOK34:00+15:4213:04
6Ingrid EwinsAlmby IK35:11+16:5313:31
7Amanda JanssonOK Klemmingen37:58+19:4014:36
8Stina BernGarphyttans IF40:03+21:4515:24
9Kajsa HallVästerås SOK44:36+26:1817:09
10Tess FranssonKFUM Örebro OK46:00+27:4217:41
11Doris KarlssonOK Tylöskog49:24+31:0619:00
12Tova GrönbergArboga OK53:16+34:5820:29
13Elin BreivoldVästerås SOK54:37+36:1921:00
14Vilma JohanssonOK Hällen1:03:20+45:0224:21
Filippa RydensjöOK Torej godkänd
Elin JonhedKFUM Örebro OKej start

H12

2 710 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan FochsenWaxholms OK19:527:19
2Karl KylbornAlmby IK19:54+0:027:20
3Hugo ÖrnKFUM Örebro OK22:11+2:198:11
4Casper KarlssonOK Tor22:14+2:228:12
5Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF23:50+3:588:47
6Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF24:26+4:349:00
7Bruno GöranssonAlmby IK26:59+7:079:57
8Måns BergqvistGarphyttans IF28:56+9:0410:40
9Pablo MagnussonOK Tor30:20+10:2811:11
10Olle MalmKFUM Örebro OK33:09+13:1712:13
11Albert BrohedeOK Tyr33:40+13:4812:25
12Josiah BergrothVästerås SOK33:57+14:0512:31
13Eric BäckArboga OK35:09+15:1712:58
14Rasmus DoeringGarphyttans IF38:12+18:2014:05
15Linus HallinSurahammars SOK41:54+22:0215:27
16Arvid JonforsenHallstahammars OK42:41+22:4915:45
17Zimon MoudiSurahammars SOK45:05+25:1316:38
18Daniel KraftAlmby IK52:42+32:5019:26
19Sixten SlagbrandVästerås SOK53:41+33:4919:48
20Rasmus HedarOK Tor58:58+39:0621:45
William NetzOK Torej godkänd
Albert NordSnättringe SKej godkänd
Linus AndresenAlmby IKutgått
Viktor FröbergOK Torej start
Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OFej start

D12 Kort

2 150 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nelly MårtenssonGarphyttans IF23:0510:44
2Lina Von LindernÅkers IF26:25+3:2012:17
3Sanna RinnbäckOK Ravinen27:57+4:5213:00
4Nora RinmanStora Sundby GoIF33:35+10:3015:37
5Frida GustavssonStora Sundby GoIF37:30+14:2517:26
6Manda DosenOK Klemmingen38:51+15:4618:04
7Sandra GustafssonOK Klemmingen43:45+20:4020:20
Stina KvarnefjordKFUM Örebro OKej godkänd
Lina HolmqvistOK Torej godkänd

H12 Kort

2 180 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan GreenAlmby IK22:2810:18
2Linus BirathGarphyttans IF23:53+1:2510:57
3Peter VestinOK Tor26:00+3:3211:55
4Marius DahlbergGarphyttans IF26:05+3:3711:57
5Lukas PallhedGarphyttans IF29:07+6:3913:21
6Isak FredrikssonGarphyttans IF33:13+10:4515:14
7Jonatan VånsjöArboga OK36:14+13:4616:37
8Oskar RoslundÅkers IF37:09+14:4117:02
9Nils SkymbergKFUM Örebro OK37:29+15:0117:11
10Joel EdgrenGarphyttans IF48:25+25:5722:12
Jonatan WickströmOK Torej start

D10

2 130 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Miriam GustafssonTrosabygdens OK19:098:59
2Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF21:22+2:1310:01
3Nova SahlénVästerås SOK21:32+2:2310:06
4Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL21:38+2:2910:09
5Lovisa BylundFagersta OK23:36+4:2711:04
6Elsa GustafssonOK Tylöskog24:20+5:1111:25
7Elin DoeringGarphyttans IF28:00+8:5113:08
8Matilda MarjakajSödertälje-Nykvarn OF30:51+11:4214:29
9Klara WellanderAlmby IK34:37+15:2816:15
10Lovisa BjörnbergVästerås SOK40:01+20:5218:47
11Amanda BäckArboga OK44:04+24:5520:41
Ella JacobsonOK Torutgått

H10

2 130 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel KylbornAlmby IK15:117:07
2Axel ThybeckLindebygdens OK15:40+0:297:21
3Viggo HolmbergOK Tylöskog18:07+2:568:30
4Viktor JonhedKFUM Örebro OK18:22+3:118:37
5Erik PalmVästerås SOK18:33+3:228:42
6Alvin IsenströmAlmby IK18:36+3:258:43
7Danilo MobergOK Tyr18:49+3:388:50
8Rasmus ÖbergOK Hällen21:17+6:069:59
9Gustav LübckeOK Ravinen22:21+7:1010:29
10Axel NilssonGarphyttans IF23:15+8:0410:54
11Jakob SandbergKöping-Kolsva OK24:22+9:1111:26
12Jonathan AnderssonVingåkers OK26:13+11:0212:18
13Oliver EiderbäckOK Hällen28:25+13:1413:20
14Jens FochsenWaxholms OK29:38+14:2713:54
15Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF30:32+15:2114:20
16Joel FredrikssonGarphyttans IF30:44+15:3314:25
17Arvid FröbergOK Tor35:23+20:1216:36
18Robin BergrothVästerås SOK35:50+20:3916:49
19Max GustafssonKFUM Örebro OK1:56:23+1:41:1254:38
Petter FochsenWaxholms OKej godkänd
Gustav RaskVingåkers OKej godkänd
Ludvig NordSnättringe SKutgått

Inskolning

1 470 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Petter BergqvistGarphyttans IFfullföljt
Harald CarlssonKFUM Örebro OKfullföljt
Måns DahlbergAlmby IKfullföljt
Arvid ErikssonVästerås SOKfullföljt
Oscar ErikssonVästerås SOKfullföljt
Alistair EwinsAlmby IKfullföljt
Axel GustafssonTrosabygdens OKfullföljt
Sofia HalldinKFUM Örebro OKfullföljt
Noah Hellström-EgeståhlOK Tjärnenfullföljt
Felix HerbstVästerås SOKfullföljt
Albin JohanssonOK Hällenfullföljt
Gustav JuhlinVästerås SOKfullföljt
Björn KubalskiOK Tjärnenfullföljt
Annie LindkvistAlmby IKfullföljt
Theodor LinnOK Tjärnenfullföljt
Tyra LinnOK Tjärnenfullföljt
Melker NetzOK Torfullföljt
Erik NilssonOK Tjärnenfullföljt
Casper Persson BierfeldtÄrla IFfullföljt
Fredrik RydbergSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Cornelia RydensjöOK Torfullföljt
Solveig SoldaggOK Klemmingenfullföljt

U1

1 470 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin HalldinKFUM Örebro OK13:028:51
2Oscar LennellSträngnäs-Malmby OL13:34+0:329:13
3Simon JonhedKFUM Örebro OK14:13+1:119:40
4Emil ÖbergOK Hällen14:27+1:259:49
5Martin LissStora Sundby GoIF14:49+1:4710:04
6David JonforsenHallstahammars OK15:20+2:1810:25
7Gösta WallinSträngnäs-Malmby OL15:33+2:3110:34
8Melker CarlssonKFUM Örebro OK15:38+2:3610:38
9Felicia NaestrandKFUM Örebro OK16:04+3:0210:55
10Ludvig JuhlinVästerås SOK16:27+3:2511:11
11Kajsa BergrothVästerås SOK16:44+3:4211:22
12Sigge RinaldoOK Tor17:34+4:3211:57
13Molly TärnfjordOK Tor17:52+4:5012:09
13Nike RinaldoOK Tor17:52+4:5012:09
15Lovisa ThybeckLindebygdens OK17:57+4:5512:12
16Alice NorwaldOK Tor18:10+5:0812:21
17Wilma MejmanVingåkers OK19:05+6:0312:58
18Frida HerbstVästerås SOK19:21+6:1913:09
19Svea SkogVingåkers OK19:30+6:2813:15
20Moa MejmanVingåkers OK19:38+6:3613:21
21Elias LissStora Sundby GoIF19:54+6:5213:32
21Klara IsenströmAlmby IK19:54+6:5213:32
23Cara CunninghamOK Tor20:37+7:3514:01
24Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF20:45+7:4314:06
25Isak NellbergSurahammars SOK21:56+8:5414:55
26Laura RaskVingåkers OK22:00+8:5814:57
27Noel GalinSurahammars SOK22:37+9:3515:23
28Matteo MobergOK Tyr24:09+11:0716:25
29Alva NilssonKFUM Örebro OK26:16+13:1417:52
30Josefin SandbergKöping-Kolsva OK26:30+13:2818:01
31Noomi GreenAlmby IK26:38+13:3618:07
32Zamuel MoudiSurahammars SOK27:09+14:0718:28
33Edwin KalmanÅkers IF28:02+15:0019:04
34Alicia LarssonVingåkers OK28:54+15:5219:39
35Agnes LarssonVingåkers OK29:10+16:0819:50
36Elsa NorwaldOK Tor32:06+19:0421:50
Emilia AnderssonEskilstuna OLej start

U2

2 300 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin LönnqvistÄrla IF22:199:42
2Alexander RydbergSödertälje-Nykvarn OF23:18+0:5910:07
3Alexander HelminÄrla IF23:54+1:3510:23
4Adam LidholmSträngnäs-Malmby OL25:09+2:5010:56
5Erik KylbornAlmby IK26:17+3:5811:25
6Wilmer NessSödertälje-Nykvarn OF26:47+4:2811:38
7Johan BrolundSödertälje-Nykvarn OF27:21+5:0211:53
8Elin PalmVästerås SOK27:39+5:2012:01
9Alexander JanssonOK Klemmingen28:15+5:5612:16
10Ted NilssonKFUM Örebro OK28:26+6:0712:21
11Fabian BergqvistGarphyttans IF28:32+6:1312:24
12Lovisa WieveggAlmby IK31:19+9:0013:36
13Johannes Svennberg JakobssonOK Klemmingen31:21+9:0213:37
14Lisa MalmKFUM Örebro OK31:45+9:2613:48
15Johanna HalldinKFUM Örebro OK32:10+9:5113:59
16Rasmus VånsjöArboga OK33:02+10:4314:21
17Axel GustafssonOK Tylöskog33:13+10:5414:26
18Elliot VikströmOK Tor33:42+11:2314:39
19Emma SeguraKFUM Örebro OK33:57+11:3814:45
20Emilia Jantzén-KumlinKFUM Örebro OK34:15+11:5614:53
21Linnea SkeppnerGarphyttans IF34:29+12:1014:59
22Linus RidellVingåkers OK34:31+12:1215:00
23Tove ErikssonVingåkers OK34:32+12:1315:00
24Johan ErikssonVingåkers OK34:40+12:2115:04
25Edwin AsplundSurahammars SOK35:54+13:3515:36
26Sixten WallinSträngnäs-Malmby OL36:05+13:4615:41
27Linnea BjörklundOK Tyr36:23+14:0415:49
28Melvin JohanssonOK Hällen37:33+15:1416:19
29Max NellbergSurahammars SOK37:34+15:1516:20
30Filip GalinSurahammars SOK37:37+15:1816:21
31Emma LindkvistAlmby IK42:48+20:2918:36
32Felix SlagbrandVästerås SOK43:34+21:1518:56
33Astrid KraftAlmby IK49:18+26:5921:26
34Alice JanssonFellingsbro GOIF50:44+28:2522:03
35Noel DosenOK Klemmingen56:35+34:1624:36
36Wilmer KalmanÅkers IF58:12+35:5325:18
37Emil EngströmOK Renen1:07:35+45:1629:23
Cecilia ErikssonOK Milanej start
Wilma ForsbergFellingsbro GOIFej start
Otto HalfvarssonAlmby IKej start
Lisa ThorgrenOK Klemmingenej start
Tuva ThorgrenOK Klemmingenej start
Wilma WikströmFellingsbro GOIFej start

Öppen motion 1

1 470 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena CunninghamOK Tor20:3614:00

Öppen motion 2

2 550 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena HedeSödertälje-Nykvarn OF39:2015:25
2Ulrika WieveggAlmby IK39:35+0:1515:31
3Sverker ThuressonAlmby IK1:00:34+21:1423:45

Öppen motion 3

2 890 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia AnderssonEskilstuna OL36:1512:32
2Niklas LönnqvistÄrla IF36:24+0:0912:35
3Katarina JanssonOK Klemmingen37:23+1:0812:56
4Erik NetzOK Tor38:29+2:1413:18
5Emma OlofssonVästerås SOK39:24+3:0913:37
6Sara FredrikssonKFUM Örebro OK44:04+7:4915:14
7Christer LennellSträngnäs-Malmby OL44:36+8:2115:25
8Kristina BäckArboga OK45:35+9:2015:46
9Helmina PallhedGarphyttans IF48:44+12:2916:51
10Lottis BrohedeOK Tyr48:55+12:4016:55
11Elisabeth FridKlubblös52:57+16:4218:19
12Hanna WigforssArboga OK53:49+17:3418:37
13Susanna KarlssonOK Tylöskog55:37+19:2219:14
14Elin GustafssonStora Sundby GoIF57:48+21:3320:00
15Gabriella RinmanStora Sundby GoIF57:50+21:3520:00
16Ingela HersénTullinge SK59:41+23:2620:39
17Christina FredrikssonGarphyttans IF1:01:39+25:2421:19
18Jan-Erik KraftHallstahammars OK1:05:11+28:5622:33
19Jesper AnderssonVingåkers OK1:07:04+30:4923:12
20Cecilia HolmbergOK Tylöskog1:07:14+30:5923:15
21Isabelle BergmanSala OK1:14:18+38:0325:42
22Anna-Karin VånsjöArboga OK1:33:15+57:0032:15
Jon BreivoldVästerås SOKej godkänd
Hongyu Pei BreivoldVästerås SOKej godkänd
Johan VånsjöArboga OKej godkänd
Arvid WigforssArboga OKej start

Öppen motion 5

3 310 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jimmy BirklinMalungs OK Skogsmårdarna22:516:54
2Katarina LissEskilstuna OL34:59+12:0810:34
3Robert HagströmEskilstuna OL35:57+13:0610:51
4Izabell BirklinOK Kåre36:52+14:0111:08
5Anette ForssGarphyttans IF40:19+17:2812:10
6Bo Karlsson-LöfrothEskilstuna OL40:54+18:0312:21
7Lennart GustafssonOK Tisaren41:47+18:5612:37
8Frida JonforsenHallstahammars OK42:34+19:4312:51
9Helena EkmanStora Sundby GoIF44:23+21:3213:24
10Björn BergqvistGarphyttans IF44:44+21:5313:30
11Lars HellstrandhKFUM Örebro OK45:41+22:5013:48
12Erik FochsenWaxholms OK46:34+23:4314:04
13Catarina LarssonVästerås SOK47:48+24:5714:26
14Ylva DoeringGarphyttans IF48:53+26:0214:46
15Niklas DoeringGarphyttans IF48:54+26:0314:46
16Sofie JönssonAlmby IK49:41+26:5015:00
17Anna NilssonGarphyttans IF51:11+28:2015:27
18Signe SchagerströmGarphyttans IF51:15+28:2415:29
19Jonas ÖrnKFUM Örebro OK52:47+29:5615:56
20Alma BirklinOK Kåre55:35+32:4416:47
21Kaisa MårtenssonGarphyttans IF56:02+33:1116:55
22Monica AnderssonVingåkers OK56:50+33:5917:10
23Stina BjörnbergVästerås SOK57:31+34:4017:22
24Catrine StoltOK Milan57:33+34:4217:23
25Tanja-Birgit SöderströmSala OK58:31+35:4017:40
26Sofia DosenOK Klemmingen59:02+36:1117:50
27Charlotte LarssonOK Södertörn1:03:20+40:2919:08
28Kristian FellVästerås SOK1:04:15+41:2419:24
29Liv WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:15:38+52:4722:50
30Fredrik BjörkSurahammars SOK1:38:49+1:15:5829:51
31Eva LindgrenKFUM Örebro OK1:42:27+1:19:3630:57
Carola CederthKöping-Kolsva OKej godkänd
Linda JonssonOK Renenej start
Karin NilssonGarphyttans IFej start

Öppen motion 6

5 240 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias GustafssonIF Start52:3910:02
2Jörgen OlaussonVingåkers OK55:01+2:2210:29
3Maria BylundFagersta OK1:01:30+8:5111:44
4Peter KraftSala OK1:04:13+11:3412:15
5Elsa LimbäckVästerås SOK1:04:47+12:0812:21
6Josefin HersénTullinge SK1:10:22+17:4313:25
7Rudolf HersénTullinge SK1:10:27+17:4813:26
8Gunilla SandströmAlmby IK1:10:34+17:5513:28
9Niclas RisbergGarphyttans IF1:20:47+28:0815:25

Öppen motion 7

3 950 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo GustafssonOK Tylöskog35:328:59
2Hans ÖbergOK Hällen39:29+3:579:59
3Alf LindbergKöping-Kolsva OK40:12+4:4010:10
4Lars SkymbergKFUM Örebro OK41:06+5:3410:24
5Weine FredrikssonKFUM Örebro OK41:27+5:5510:29
6Nils-Olof BodinAlmby IK41:43+6:1110:33
7Fredrik MalmKFUM Örebro OK44:18+8:4611:12
8Susanne KarlssonSödertälje-Nykvarn OF46:28+10:5611:45
9Klaus Tröster-CederthKöping-Kolsva OK47:16+11:4411:57
10Per-Erik SantzenKFUM Örebro OK49:04+13:3212:25
11Mats KåbergKöping-Kolsva OK49:41+14:0912:34
12Hans RagvaldVingåkers OK50:24+14:5212:45
13Lars NordSödertälje IF51:05+15:3312:55
14Peter BäckArboga OK51:32+16:0013:02
15Agneta HasselkvistOK Milan51:34+16:0213:03
16Louise-Marie NilssonOK Klemmingen51:50+16:1813:07
17Annika DavidssonOK Klemmingen53:13+17:4113:28
18Sven JacobsonOK Milan53:31+17:5913:32
19Rune VikmanVästerås SOK53:50+18:1813:37
20Juhani LehtolaKlubblös55:33+20:0114:03
21Ingemar WidénKFUM Örebro OK56:23+20:5114:16
22Bertil GranbergOK Klemmingen57:23+21:5114:31
23Tord ÅhlgrenArboga OK57:54+22:2214:39
24Margareta ErikssonOK Klemmingen1:02:20+26:4815:46
25Toni AnderssonVästerås SOK1:09:35+34:0317:36
26Anna-Karin RyttherVästerbergslagens OL1:09:51+34:1917:41
27Gitte JutvikTrosabygdens OK1:21:23+45:5120:36
28Jenny KällmanOK Hällen1:22:22+46:5020:51
29Anna Skårstedt JohanssonOK Hällen1:22:23+46:5120:51

Öppen motion 8

4 140 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils GumaeliusWaxholms OK24:295:54
2Björn WistrandOK Hällen24:56+0:276:01
3Robert PalmVästerås SOK25:36+1:076:11
4Pontus HalldinKFUM Örebro OK26:50+2:216:28
5Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF28:28+3:596:52
6Daniel BrohedeOK Tyr28:31+4:026:53
7Lars SchagerströmGarphyttans IF28:51+4:226:58
8Patrik ThybeckLindebygdens OK30:35+6:067:23
9Anders LindkvistAlmby IK31:17+6:487:33
10Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan32:45+8:167:54
11Martin JuhlinVästerås SOK33:18+8:498:02
12Mathias BjörklundOK Tyr33:58+9:298:12
13Andreas MobergOK Tyr34:35+10:068:21
14Karin AnderssonVästerås SOK34:51+10:228:25
15Daniel BjörnbergVästerås SOK34:53+10:248:25
16Mia BierfeldtÄrla IF35:55+11:268:40
17Lena PetrisiVästerbergslagens OL37:08+12:398:58
18Roger NorbergOK Hällen37:17+12:489:00
19Cecilia FochsenWaxholms OK37:28+12:599:02
20Michael RinmanStora Sundby GoIF37:33+13:049:04
21Sophie ErikssonÄrla IF37:41+13:129:06
22Magnus LarssonVästerås SOK37:45+13:169:07
23Joakim DahlbergAlmby IK37:57+13:289:10
24Ove RinnbäckOK Ravinen38:05+13:369:11
25Sofia CarlssonLindebygdens OK38:39+14:109:20
26Patrik BlombergIK Standard38:55+14:269:24
27Anders GalinSurahammars SOK39:12+14:439:28
28Anna HallVästerås SOK39:13+14:449:28
29Annika BygdénSödertälje-Nykvarn OF39:21+14:529:30
30Göran PolhedeÄrla IF39:44+15:159:35
31Lennart MyrehedVandrarringen39:45+15:169:36
32Torsten RambergHallstahammars OK40:57+16:289:53
33Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF41:19+16:509:58
34David SöderströmSala OK42:01+17:3210:08
35Karin ProforsKöping-Kolsva OK44:13+19:4410:40
36Sofia Karlsson BierfeldtÄrla IF45:39+21:1011:01
37Hans WestmanVästerås SOK50:39+26:1012:14
38Gun JanssonOK Klemmingen52:17+27:4812:37
39Lena RambergHallstahammars OK1:01:18+36:4914:48
40Maria Johansson LissGagnefs OK1:03:47+39:1815:24
Elisabeth WestmanVästerås SOKej godkänd
Johanna NordströmKFUM Örebro OKej start

Öppen motion 9

7 460 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per JanzonArboga OK44:195:56
2Patrik LindÄrla IF44:51+0:326:00
3Rickard SvenssonVästerås SOK48:27+4:086:29
4Peter GutestamVästerås SOK49:06+4:476:34
5Anette CarlssonKFUM Örebro OK54:17+9:587:16
6Håkan OlofssonÄrla IF55:56+11:377:29
7Fredrik EngströmOK Renen56:29+12:107:34
8Sven-Anders MelinSödertälje-Nykvarn OF56:57+12:387:38
9Daniel GustafssonKFUM Örebro OK57:26+13:077:41
10Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF58:01+13:427:46
11Henrik NordKFUM Örebro OK58:03+13:447:46
12Gunnar ErikssonSödertälje-Nykvarn OF59:03+14:447:54
13Magnus LimbäckVästerås SOK1:02:06+17:478:19
14Hampus WestmanVästerås SOK1:05:22+21:038:45
15Thomas AnderssonVästerås SOK1:10:15+25:569:25
16Anders SahlénVästerås SOK1:15:05+30:4610:03
17Anne-Marie WigleSödertälje-Nykvarn OF1:17:49+33:3010:25
18Henrik HallinSurahammars SOK1:19:35+35:1610:40
19Charlotta AskeljungOK Klemmingen1:19:47+35:2810:41
20Peter AskeljungOK Klemmingen1:34:48+50:2912:42
Joakim AhlströmVästerås SOKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser