Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Veteranorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteranorientering
Arrangörsorganisation: OK Måsen
Datum: tisdag 18 november 2014

Bana A

4 200 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL41:369:54
2Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL47:10+5:3411:13
3Per-Ivar MöllbergArboga OK48:31+6:5511:33
4Kurt Håkan AnderssonOK Tor50:48+9:1212:05
5Stig LandstorpOK Tor51:14+9:3812:11
6Kjell OhlssonFredrikshofs IF Skid & OK51:47+10:1112:19
7Runar AldénOK Kolmården56:19+14:4313:24
8Ulf SvedestamEskilstuna OL57:04+15:2813:35
9Nils SjödinGOIF Tjalve59:42+18:0614:12
10Kurt ErikssonVandrarringen1:00:50+19:1414:29
11Bengt JönssonÅkers IF1:01:05+19:2914:32
12Åke GranstamOK Tor1:02:51+21:1514:57
13Anna BlomgrenTullinge SK1:02:53+21:1714:58
14Jerry HolmEskilstuna OL1:02:56+21:2014:59
15Ove JohanssonOK Kolmården1:05:49+24:1315:40
16Lars-Erik StafOK Tor1:06:55+25:1915:55
17Sven-Arne NilssonOK Klemmingen1:09:48+28:1216:37
18Sven AnderssonOK Hällen1:15:15+33:3917:55
19Björn SveréusSödertälje-Nykvarn OF1:15:24+33:4817:57
20Tomas NorlénSödertälje-Nykvarn OF1:24:07+42:3120:01
21Gunnar BramstenSundbybergs IK1:31:58+50:2221:53
Kenneth JohanssonEskilstuna OLej godkänd
Leif MathisenEskilstuna OLutgått

Bana B

3 500 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stig PedersonSödertälje IF39:1011:11
2Erik HallgrenFinspångs SOK39:46+0:3611:21
3Leif JanssonEskilstuna OL42:35+3:2512:10
4Bendy WallinTrosabygdens OK42:50+3:4012:14
5Monica HolmIFK Moras OK43:03+3:5312:18
6Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK44:19+5:0912:39
7Esko RaitaÄrla IF45:15+6:0512:55
8Anders MobergKatrineholms OK47:13+8:0313:29
9Peter HagströmGOIF Tjalve47:28+8:1813:33
10Kjell FrodinKöping-Kolsva OK47:39+8:2913:36
11Inge GustavssonSträngnäs-Malmby OL49:35+10:2514:10
12Kjell NilssonOK Klemmingen50:22+11:1214:23
13Christer LiwellÄrla IF50:38+11:2814:28
14Sixten WesterlundOK Grip51:30+12:2014:42
15Åke HuleforsSträngnäs-Malmby OL51:33+12:2314:43
16Kjell JohanssonNyköpings OK51:49+12:3914:48
17Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK52:54+13:4415:06
18Inger HellqvistNyköpings OK53:07+13:5715:10
19Kenneth LjungbergNyköpings OK54:11+15:0115:28
20Inge SundströmNyköpings OK54:27+15:1715:33
21Stig GustavssonSödertälje IF54:37+15:2715:36
22Hans GustavssonNyköpings OK55:25+16:1515:50
23Ingvar JanssonSundbybergs IK56:10+17:0016:02
24Inga JohanssonNyköpings OK56:16+17:0616:04
25Siv FrodinKöping-Kolsva OK56:49+17:3916:14
26Göran SjögrenIFK Norrköpings OK57:30+18:2016:25
27Richard WelanderOK Älvsjö-Örby57:37+18:2716:27
28Alf MattssonOK Kolmården57:45+18:3516:30
29Weine JohanssonSödertälje-Nykvarn OF57:47+18:3716:30
30Johnny WallingeOK Kolmården58:05+18:5516:35
31Berit EdengrenNyköpings OK1:01:53+22:4317:40
32Lennart KarlssonOK Grip1:02:21+23:1117:48
33Berit GustavssonSödertälje IF1:03:38+24:2818:10
34Rolf JönssonKatrineholms OK1:03:40+24:3018:11
35Anders JohanssonNyköpings OK1:03:43+24:3318:12
36Birgitta WallinTrosabygdens OK1:05:32+26:2218:43
37Bengt SjögrenNyköpings OK1:06:32+27:2219:00
38Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby1:07:05+27:5519:10
39Kurt ZanderVästerås SOK1:09:11+30:0119:46
Per KarlssonNyköpings OKej godkänd
Leif ThorssonOK Gripej godkänd
Bo CarlssonNyköpings OKej godkänd
Sören JohanssonSala OKej godkänd

Bana C

2 310 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Curt ThorénNyköpings OK41:2417:55
2Kjell HolmbergOK Södertörn42:01+0:3718:11
3Britt EricsonHammarby IF OF44:11+2:4719:07
4Karl-Robert MoqvistOK Tor45:11+3:4719:33
5Solveig TjernbergSödertälje IF47:12+5:4820:25
6Lennart LundhÄrla IF49:09+7:4521:16
7Nils StenbergStjärnhovs OK 6549:15+7:5121:19
8Ann-Christine EkNyköpings OK49:57+8:3321:37
9Lars GustafssonSträngnäs-Malmby OL50:34+9:1021:53
10Sven-Erik StenbergStjärnhovs OK 6551:22+9:5822:14
11Karin CarlssonNyköpings OK55:33+14:0924:02
12Rolf JanssonIF Rune56:16+14:5224:21
13Erik PetterssonKatrineholms OK56:35+15:1124:29
14Göran KarlssonOK Grip58:18+16:5425:14
15Jan BurellVandrarringen59:02+17:3825:33
16Lars OlanderSödertälje IF1:03:50+22:2627:38
17Åke ErikssonOK Grip1:04:19+22:5527:50
18Bengt DagermarkÄrla IF1:05:04+23:4028:10
19Rolf BladhNyköpings OK1:06:42+25:1828:52
20Göran LagerstedtStjärnhovs OK 651:07:28+26:0429:12
21Tomas AnderssonNyköpings OK1:08:28+27:0429:38
22Görel SvedestamEskilstuna OL1:10:34+29:1030:32
23Stig LundinEskilstuna OL1:18:23+36:5933:55
24Ove WigertzNyköpings OK1:25:48+44:2437:08
25Bo ElmgrenSundbybergs IK1:26:32+45:0837:27
Solveig DillmanHammarby IF OFej godkänd
Rolf JohanssonSödertälje IFej godkänd
Bengt LindkvistÅkers IFej godkänd

Bana E

1 370 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anita OttossonNyköpings OK44:4732:41
2Hans-Erik AdolfssonNyköpings OK1:05:02+20:1547:28
3Göran LottNyköpings OK1:09:13+24:2650:31
4Nils TjernbergSödertälje IF1:12:35+27:4852:58
Ingrid LundinEskilstuna OLej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser