Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Nybro OK Medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Nybro OK Medel
Arrangörsorganisation: Nybro OK
Datum: lördag 2 april 2011

D21

3 640 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nadiya VolynskaOK Orion28:047:42
2Linda Nordin AbajiEksjö SOK32:54+4:509:02
3Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK33:42+5:389:15
4Carin EmlénVittjärvs IK34:18+6:149:25
5Katarina LindénVäxjö OK35:06+7:029:38
6Beatrice GustavssonEksjö SOK35:20+7:169:42
7Nina KarlssonOK Denseln35:44+7:409:49
8Cecilia BerganderEksjö SOK36:15+8:119:57
9Jolanta KolosinskaKalmar OK38:18+10:1410:31
10Elisabeth HolmdahlBergnäsets AIK39:57+11:5310:58
11Christine RuferOLG Galgenen42:03+13:5911:33
12Erika BergströmOK Österåker43:40+15:3611:59
13Stina LordSOK Viljan49:25+21:2113:34
14Sara HektorJärla Orientering59:34+31:3016:21
15Sara LarssonEksjö Garnisons IF1:07:46+39:4218:37
Åsa LindströmBredaryds SOKej godkänd
Evi JüniEksjö SOKej godkänd
Lisa LindströmBredaryds SOKej godkänd

H21

5 020 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oleksandr KratovOK Orion28:465:43
2Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OF29:40+0:545:54
3Per LenanderVäxjö OK32:33+3:476:29
4Anton JohanssonOK Orion32:38+3:526:30
5Conny ForsbergIF Thor32:43+3:576:31
6Erik ÖhlundUlricehamns OK33:10+4:246:36
7Håkan SvenssonBredaryds SOK33:35+4:496:41
8Gabriel IreståhlSol Tranås33:37+4:516:41
9Anton LifRehns BK33:57+5:116:45
10Niklas KarlssonVäxjö OK36:01+7:157:10
11Tony LövdahlSOK Viljan36:16+7:307:13
12Thomas JohannessonRonneby OK36:48+8:027:19
13Jonatan LarssonUddevalla OK38:23+9:377:38
14Lars JakobssonIF Hagen38:41+9:557:42
15Johan SchagerlindOK Bävern39:42+10:567:54
16Mikael PihelOK Tisaren39:47+11:017:55
17Thord HultbergSOK Viljan40:11+11:258:00
18Patrik JohanssonKexholms SK40:38+11:528:05
19Daniel GunnarssonOK Orion40:47+12:018:07
20Mats SöderbergKalmar OK40:52+12:068:08
21Pontus BergströmOK Österåker41:58+13:128:21
22Måns FaxénVäxjö OK42:14+13:288:24
23Raphael ZwikerOLG Galgenen42:20+13:348:25
24Martin SchagerlindOK Bävern42:40+13:548:29
25Robert SöderbergGustavsbergs OK42:43+13:578:30
26Pontus JonssonOK Orion43:02+14:168:34
27Marcus BillOK Pan-Kristianstad44:35+15:498:52
28Ingemar EricssonRonneby OK44:46+16:008:55
29Joel Käll-KarlssonVäxjö OK47:07+18:219:23
30Christer LiljaOK Denseln47:08+18:229:23
31Erik JonssonHestra IF49:24+20:389:50
32Jon NilssonRonneby OK50:54+22:0810:08
33Henrik LundqvistOK Gynge53:16+24:3010:36
34Manne FreylandSOK Aneby58:25+29:3911:38
35Mikael PalmKalmar OK1:12:15+43:2914:23
Björn LiljengrenVärend GN OLej godkänd
Stefan BerglinOK Dackeej godkänd
Mattias KarlssonVäxjö OKej godkänd
Erik LennartssonSOK Viljanej start

D20

3 030 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellinor TjernlundOK Vilse 8725:408:28
2Amanda LeoBredaryds SOK25:50+0:108:31
3Josefin TjernlundOK Vilse 8728:59+3:199:33
Ylva GunnarsdotterTenhults SOKej start

H20

4 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David SvensonSOK Viljan38:038:49
Fredrik HenrikssonRonneby OKej godkänd

D18

2 990 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin SvenssonNässjö OK27:059:03
2Frida DanielssonVimmerby OK30:31+3:2610:12
3Joséphine RegnellVäxjö OK30:37+3:3210:14
4Maria JohanssonTorsås OK31:00+3:5510:22
5Agnes LeoBredaryds SOK31:22+4:1710:29
6Marika ArvidssonVäxjö OK34:03+6:5811:23
7Eva AdolfssonVimmerby OK35:33+8:2811:53
8Sofia BrenanderSOK Viljan36:50+9:4512:19
9Moa OlofssonVärend GN OL36:55+9:5012:20
10Carolin HåkanssonOK Orion38:51+11:4612:59
Veronica VestlingSOK Viljanej godkänd
Anna JonsonRonneby OKej godkänd
Rebecca ÅgrenRonneby OKej start

H18

3 640 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eric HanssonNässjö OK27:387:35
2Erik KarlssonMålilla OK27:44+0:067:37
3Henrik AnderssonBredaryds SOK28:58+1:207:57
4Johan SandlundOK Njudung31:06+3:288:32
5Henrik PetterssonVästerviks OK39:14+11:3610:46
6Oscar GustavssonOK Bävern41:02+13:2411:16
7Erik HenckelKexholms SK41:26+13:4811:22
8Karl ReiverBodafors OK42:14+14:3611:36
9Oskar PetterssonOK Njudung48:42+21:0413:22
Josef SvalbringMålilla OKej start

D16

3 050 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise LundgrenVärend GN OL28:109:14
2Hanna ÖstenbergHultsfreds OK28:39+0:299:23
3Tilda JohanssonOK Orion30:41+2:3110:03
4Eirin AnderssonVimmerby OK31:02+2:5210:10
5Petra GunnarsdotterTenhults SOK35:51+7:4111:45
6Moa SvenssonNässjö OK36:14+8:0411:52
7Petra OlejnikSOK Viljan38:54+10:4412:45
8Elin BerglinOK Dacke41:05+12:5513:28
9Linnéa AnderssonBredaryds SOK41:23+13:1313:34
10Julia SmedenmarkRonneby OK44:47+16:3714:40

H16

3 400 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik AnderssonOK Orion22:526:43
2Philip PerssonOK Orion27:03+4:117:57
3Daniel PoschSol Tranås29:21+6:298:37
4Alexander JohanssonOK Orion30:06+7:148:51
5Henrik EklundVäxjö OK30:08+7:168:51
6Oscar AndersonKexholms SK30:20+7:288:55
7Andreas HenryssonOK Dacke31:54+9:029:22
8Theodor WahlbomOK Orion32:06+9:149:26
9Ricky SegerlundSOK Viljan32:40+9:489:36
10Hampus BerganderEksjö SOK34:14+11:2210:04
11Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK36:22+13:3010:41
12Sven EngströmLinköpings OK36:36+13:4410:45
13Johan EklundVäxjö OK41:01+18:0912:03
14Herman BillingMålilla OK42:12+19:2012:24
15Adam EricksonBodafors OK54:19+31:2715:58
16Albin EvertssonVäxjö OK54:50+31:5816:07
17Andreas KarlssonEmmaboda Verda OK56:19+33:2716:33
18Markus NordmarkNässjö OK58:24+35:3217:10
Lukas BökmanRonneby OKej godkänd

D14

2 650 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa GolsäterEksjö SOK22:448:34
2Gabriella BerganderEksjö SOK25:11+2:279:30
3Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK26:40+3:5610:03
4Myrra CarlssonOK Orion27:13+4:2910:16
5Elsa AnderssonBredaryds SOK27:16+4:3210:17
6Amelia SkalbergBredaryds SOK28:44+6:0010:50
7Hanna OlofssonVärend GN OL34:06+11:2212:52
8Sara FreylandSOK Aneby34:18+11:3412:56
9Diana EnglundTenhults SOK35:59+13:1513:34
10Elin PoschSol Tranås40:40+17:5615:20
11Agnes HektorJärla Orientering41:50+19:0615:47

H14

3 030 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henrik JohannessonRonneby OK22:247:23
2Oliwer LundbergOK Bävern24:38+2:148:07
3Melker JohanssonOK Orion27:18+4:549:00
4Lukas LundgrenVärend GN OL28:01+5:379:14
5Lucas SundbladEksjö SOK28:36+6:129:26
6Johan WennermarkOK Skogsfalken29:32+7:089:44
7Philip EdvardssonEksjö SOK30:27+8:0310:02
8Albin HenryssonOK Dacke33:47+11:2311:08
9Oskar LindSOK Viljan33:52+11:2811:10
10Albin LagerNässjö OK36:45+14:2112:07
11Joel GunnarssonEmmaboda Verda OK49:04+26:4016:11
12Rasmus LundbergOK Bävern51:05+28:4116:51
Nils WärnsbergEksjö SOKej start
Simon RuneforsVäxjö OKej start

D12

2 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa AnderssonOK Orion22:569:48
2Tova EricssonRonneby OK40:15+17:1917:12
3Tilda GunnarssonEmmaboda Verda OK45:24+22:2819:24
Fanny SundbladEksjö SOKej start
Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OKej start

H12

2 340 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas JonssonOK Orion17:407:32
2Filip TrofastBredaryds SOK18:47+1:078:01
3Gustav RuneforsVäxjö OK21:21+3:419:07
4Ludwig GustavssonOK Bävern23:04+5:249:51
5Gunnar EngströmLinköpings OK25:20+7:4010:49
6Gustav OlssonTorsås OK29:48+12:0812:44
7Anton OlivestamVimmerby OK31:08+13:2813:18
8Carl EkbringKexholms SK31:59+14:1913:40
9Simon FreylandSOK Aneby32:29+14:4913:52
10Lukas KvistHässleby SOK33:18+15:3814:13
11Hjalmar NiemiEmmaboda Verda OK38:23+20:4316:24
12Emilio Ixcot NilssonEmmaboda Verda OK41:22+23:4217:40
Alexander JosefssonVimmerby OKej godkänd

D10

2 210 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara AnderssonOK Orion19:488:57
2Linda JonssonOK Orion20:24+0:369:13
3Hanna JohannessonRonneby OK20:42+0:549:21
4Alicia LundgrenVärend GN OL21:27+1:399:42
5Ebba BerglinOK Dacke22:56+3:0810:22
6Linnea SkalbergBredaryds SOK26:25+6:3711:57
7Selma NiemiEmmaboda Verda OK30:50+11:0213:57
8Saga LeoBredaryds SOK32:38+12:5014:45
9Kajsa EkdahlEmmaboda Verda OK36:52+17:0416:40
10Wilma BerganderEksjö SOK51:01+31:1323:05

H10

2 210 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus LundbergOK Bävern20:159:09
2Edvin SchillerOK Njudung21:39+1:249:47
3Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK22:41+2:2610:15
4Albin TollOK Njudung25:33+5:1811:33
5Oskar KarlssonMålilla OK28:48+8:3313:01
6Isak HultbergSOK Viljan43:08+22:5319:31
7David NeroNässjö OK57:20+37:0525:56

D35

3 030 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Karin JonssonOK Orion27:559:12
2Sofie EkdahlEmmaboda Verda OK42:58+15:0314:10

H35

3 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christian EnbergLinköpings OK29:277:23
2Andreas NiemiEmmaboda Verda OK36:48+7:219:14
3Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK44:10+14:4311:05
Anders EdvardssonEksjö SOKej start

D40

2 990 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta J-SundbladEksjö SOK26:228:49
2Marie BerglinOK Dacke26:51+0:298:58
3Lena RegnellVäxjö OK28:13+1:519:26
4Anna EkbringKexholms SK29:04+2:429:43
5Maria RindstigSOK Viljan30:47+4:2510:17
6Anna SvenssonSOK Viljan33:41+7:1911:15
7Anna Nero NordmarkNässjö OK35:22+9:0011:49
8Carina BerganderEksjö SOK37:14+10:5212:27
9Ylva HåkanssonOK Orion38:51+12:2912:59
10Elisabeth DanielssonVimmerby OK41:27+15:0513:51

H40

3 420 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Våge RindstigSOK Viljan25:527:33
2Jonas PerssonTorsås OK25:57+0:057:35
3Per SigvardsonBredaryds SOK26:04+0:127:37
4Hans PerssonOK Kolmården28:56+3:048:27
5Tomas KarlssonKexholms SK29:34+3:428:38
6Patrik KarlssonRonneby OK29:51+3:598:43
7Håkan FranssonRonneby OK34:15+8:2310:00
8Björn KarlssonKexholms SK35:17+9:2510:19
9Robert HjelmVimmerby OK36:07+10:1510:33
10Cristian OlivestamVimmerby OK37:43+11:5111:01
11Dennis TollOK Njudung40:17+14:2511:46
12Ulf IsakssonHässleby SOK41:29+15:3712:07
13Karl-Johan GunnarssonEmmaboda Verda OK43:30+17:3812:43
14Magnus HåkanssonOK Orion44:07+18:1512:53
15Joakim EkdahlEmmaboda Verda OK48:37+22:4514:12
Christer JohanssonEksjö SOKej start

D45

2 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ina SkalbergBredaryds SOK27:389:52
2Lena Sandgren SwartzOK Orion30:51+3:1311:01
3Eva LordSOK Viljan38:47+11:0913:51
4Anette ArksandVallentuna-Össeby OL39:47+12:0914:12
5Anne LindellKalmar OK40:13+12:3514:21
6Marie SvalbringMålilla OK44:22+16:4415:50
7Gunilla GustavssonOK Orion53:05+25:2718:57
Åsa Wadensjö-LeoBredaryds SOKej godkänd
Liselott JohanssonTenhults SOKej start

H45

3 420 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter EkdahlEmmaboda Verda OK26:117:39
2Mats AnderssonOK Orion27:25+1:148:00
3Magnus HektorJärla Orientering29:17+3:068:33
4Tomas KarlssonOK Njudung31:11+5:009:07
5Sven MikkelsenSOK Viljan32:35+6:249:31
6Urban AndersonKexholms SK34:51+8:4010:11
7Anders PetterssonVästerviks OK43:08+16:5712:36
8Anders SvalbringMålilla OK47:26+21:1513:52
9Gustaf TorenstamEmmaboda Verda OK55:12+29:0116:08
10Erland TorstenssonEmmaboda Verda OK57:58+31:4716:56
11Christer SvenssonRonneby OK1:13:12+47:0121:24

D50

2 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisel ArvidssonVäxjö OK26:519:35
2Ann-Christin NeroRonneby OK27:16+0:259:44
3Kerstin TjernlundOK Vilse 8727:17+0:269:44
4Agneta OlivestamVimmerby OK31:17+4:2611:10
5Kristina JohanssonKalmar OK32:16+5:2511:31
6Maria AnderssonBredaryds SOK34:23+7:3212:16
7Mona PalmLessebo OK36:30+9:3913:02
8Lena Henriksson-ÅgrenRonneby OK37:42+10:5113:27
9Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK40:53+14:0214:36
10Berit RuneforsVäxjö OK44:58+18:0716:03
11Ann BrenanderSOK Viljan59:20+32:2921:11
Mariann JohanssonKexholms SKej start

H50

3 030 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove LernåKalmar OK23:087:38
2Tore TjernlundOK Vilse 8724:09+1:017:58
3Lars GerhardssonAttunda OK28:18+5:109:20
4Göran MånssonOK Dacke28:33+5:259:25
5Egon GustavssonOK Bävern30:56+7:4810:12
6Manfred OlejnikSOK Viljan36:55+13:4712:11
7Jerry SvenssonSOK Viljan41:33+18:2513:42
8Tomas PeterssonSOK Viljan48:53+25:4516:07
Jan KarlssonVäxjö OKej start
Gunnar KarlssonMålilla OKej start

D55

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gun HenrikssonEksjö SOK26:2411:28
2Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK32:55+6:3114:18
3Anne-Marie RobertssonMålilla OK35:54+9:3015:36
4Kristin JohanssonOK Dacke36:18+9:5415:46

H55

2 990 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart KalenSOK Viljan24:178:07
2Kjell NeroNässjö OK25:05+0:488:23
3Stefan CarlssonSOK Viljan27:50+3:339:18
4Stefan OlssonÅlems OK27:59+3:429:21
5Göran SvensonSOK Viljan29:07+4:509:44
6Leif CarlssonSOK Viljan29:23+5:069:49
7Bo SalomonssonKalmar OK30:15+5:5810:07
8Lars EklundVäxjö OK30:17+6:0010:07
9Lennart SmedenmarkRonneby OK30:29+6:1210:11
10Lars-Gunnar FalkVittjärvs IK30:35+6:1810:13
11Jan DanielssonKalmar OK33:05+8:4811:03
12Thomas PeterssonVaggeryds SOK38:36+14:1912:54
13Thomas AlmqvistVästerviks OK40:53+16:3613:40
14Arne AnderssonBredaryds SOK41:24+17:0713:50
Lennart EklundMålilla OKej godkänd
Lars ErikssonKalmar OKej start
Håkan ForsmanRonneby OKej start

D60

2 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Mari KarlssonVäxjö OK28:3012:23
2Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK30:17+1:4713:10
3Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK31:30+3:0013:41
4Lisa KumlinVäxjö OK34:25+5:5514:57
5Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK44:15+15:4519:14

H60

2 800 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL26:229:25
2Björn PalmLessebo OK27:15+0:539:43
3Hans SvensonSOK Viljan27:27+1:059:48
4Lars-Erik SpaakEksjö SOK27:34+1:129:50
5Bo TuressonOK Bävern27:45+1:239:54
6Christer JohanssonOK Motala28:35+2:1310:12
7Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK29:09+2:4710:24
8Gunnar EnbergMålilla OK29:20+2:5810:28
9Lars-Åke ÅbergKalmar OK30:30+4:0810:53
10Sven-Olof LarssonVäxjö Allmänna IS31:49+5:2711:21
11Lars-Åke SjökvistVärend GN OL33:56+7:3412:07
12Lars SvenssonOK Vilse 8738:40+12:1813:48
13Leif AxelssonMålilla OK41:54+15:3214:57
14Kenneth LindblomVäxjö OK42:54+16:3215:19
15Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK47:49+21:2717:04

D65

2 300 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgitta OlssonRonneby OK26:2811:30
2Gullevi SvenssonRonneby OK28:31+2:0312:23
3Margareta LarssonOK Njudung31:22+4:5413:38
4Ann-Mari PerssonVäxjö OK33:06+6:3814:23
5Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK36:01+9:3315:39
6Inger AxelssonOK Orion36:02+9:3415:40
7Harriet KarlssonTorsås OK40:31+14:0317:36
8Berit ByströmOK Virdarna43:11+16:4318:46
9Ulla NilssonSOK Viljan46:47+20:1920:20
10Barbro CassingRonneby OK1:02:10+35:4227:01

H65

2 800 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan G LarssonOK Njudung24:228:42
2Nils KarlssonVäxjö Allmänna IS25:43+1:219:11
3Roland NilssonSOK Viljan26:12+1:509:21
4Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK27:51+3:299:56
5Tommy OlssonOK Dacke27:56+3:349:58
6Ingemar AnderssonOK Orion28:27+4:0510:09
7Björn LinnersjöOK Orion29:31+5:0910:32
8Göran RundgrenLessebo OK30:35+6:1310:55
9Jan-Ulf KarlssonMålilla OK32:17+7:5511:31
10Kjell MånssonRonneby OK41:29+17:0714:48
11Göran KarlssonLessebo OK44:05+19:4315:44
12Waste ByströmOK Virdarna47:33+23:1116:58
13Rolf AnglertOK Orion47:35+23:1316:59
Kent EkdahlEmmaboda Verda OKej godkänd
Thomas KleistBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Lennart BohmanFK Vittusej start
Christer SandhOK Roxenej start

H70

2 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hagbert PerssonVäxjö OK22:5410:24
2Roland KarlssonRonneby OK23:25+0:3110:38
3Kurt BergstrandLessebo OK24:21+1:2711:04
4Stig KarlssonLessebo OK26:26+3:3212:00
5Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad26:33+3:3912:04
6Stig KarlssonTorsås OK28:11+5:1712:48
7Rune BengtssonRonneby OK28:31+5:3712:57
8Göran KarlssonOK Bävern29:34+6:4013:26
9Göran FolkessonRonneby OK31:38+8:4414:22
10Sven PerssonTorsås OK36:45+13:5116:42
Göran ThourVärend GN OLej godkänd

D75

2 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg51:2223:27

H75

2 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan JanssonVäxjö OK33:1415:06
2Bengt-Åke BorgemoSOK Viljan35:13+1:5916:00
3Lars PerssonVäsby OK40:16+7:0218:18
4Evald JohanssonLessebo OK44:00+10:4619:59
5Allan HåkanssonSOK Viljan59:19+26:0526:57

H80

2 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven SvenssonFK Vittus33:1215:05
2Sture JanssonEmmaboda Verda OK37:51+4:3917:12
3Alf KarlssonLessebo OK48:03+14:5121:50

Inskolning

2 110 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Eline AnderssonVimmerby OKfullföljt
Olle EkbringKexholms SKfullföljt
Tomas KvistHässleby SOKfullföljt
Oskar SjökvistVärend GN OLfullföljt
Lisa SwartzOK Orionfullföljt
Nils SwartzOK Orionfullföljt
Filippa SöderbergKalmar OKfullföljt

U1

2 110 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar EricssonRonneby OK20:209:38
2Emma RindstigSOK Viljan24:09+3:4911:26
3Alrik SjökvistVärend GN OL24:31+4:1111:37
4Evelina Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna25:24+5:0412:02
5Lisa OlssonTorsås OK26:02+5:4212:20
6Joel Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna27:26+7:0613:00
7Theo LövdahlSOK Viljan27:55+7:3513:13
8Jakob WilhelmssonOK Dacke29:53+9:3314:09
9Ellen TollOK Njudung30:25+10:0514:24
10Lukas FreylandSOK Aneby31:46+11:2615:03
11Frida SchillerOK Njudung35:52+15:3216:59
12Tuva LövdahlSOK Viljan36:54+16:3417:29
13Stina LindSOK Viljan37:33+17:1317:47

U2

2 210 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leo JohanssonOK Orion21:289:42
2Ida EdvardssonEksjö SOK21:37+0:099:46
3Gustav WärnsbergEksjö SOK24:13+2:4510:57
4Calle FranssonKalmar OK27:47+6:1912:34
5Elin RindstigSOK Viljan29:24+7:5613:18
6Ellen SigvardsonBredaryds SOK31:18+9:5014:09
7Ulrika SandebäckÅlems OK31:36+10:0814:17
8Wilma JonssonÅlems OK31:39+10:1114:19
9Johanna WilhelmssonOK Dacke35:40+14:1216:08
10Elisabet MikkelsenSOK Viljan36:12+14:4416:22

U3

2 340 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna24:1410:21
2Carl WärnsbergEksjö SOK30:08+5:5412:52
3Niklas JonsonRonneby OK34:26+10:1214:42

U4

2 410 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip JohanssonSOK Viljan43:0117:50

Öppen 1

2 210 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anni PedersenEmmaboda Verda OK25:4811:40
2Inger PedersenEmmaboda Verda OK26:37+0:4912:02
3Ebba AlrikssonNybro OK49:58+24:1022:36
4Erik AlrikssonNybro OK1:00:22+34:3427:18

Öppen 2

3 370 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna MaxsonOK Bävern32:309:38
2Hanna KramBodafors OK35:52+3:2210:38
3Maud GustavssonOK Bävern40:30+8:0012:01
4Veronica SahlinNässjö OK41:21+8:5112:16
5Catrine OlssonTorsås OK42:48+10:1812:42
6Margareta WikströmVäxjö Allmänna IS44:11+11:4113:06
7Inger SchagerlindOK Bävern44:54+12:2413:19
8Marie GolsäterEksjö SOK57:06+24:3616:56
9Marie PetterssonVästerviks OK57:18+24:4817:00
10Rosita KarlssonVäxjö Allmänna IS1:10:03+37:3320:47
11Anna NordénOkänd1:29:02+56:3226:25
12Karin HemmingsVimmerby OK1:36:47+1:04:1728:43

Öppen 4

3 030 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marina JohanssonOK Njudung37:4912:28
2Magnus OlssonTorsås OK42:24+4:3513:59
3Marie MikkelsenSOK Viljan43:31+5:4214:21
4Tommy OlssonTorsås OK43:45+5:5614:26
5Ingela AnderssonOK Orion47:20+9:3115:37
6Bertil CarlssonJönköpings OK47:41+9:5215:44
7Karin EkebjärKalmar OK50:28+12:3916:39
8John-Erik BergstrandVärend GN OL50:44+12:5516:44
9Marie FranssonRonneby OK52:15+14:2617:14
10Josef MaxsonOK Bävern52:16+14:2717:14
11Sofia NylanderKalmar OK52:41+14:5217:23
12Lena LindströmBredaryds SOK54:49+17:0018:05
13Karl-Erik JonassonKalmar OK58:57+21:0819:27
14Ann-Louise FranssonVäxjö OK59:25+21:3619:36
15Mari Skinnar TorenstamEmmaboda Verda OK59:31+21:4219:38
16Majvie AnnegårdSOK Viljan1:00:37+22:4820:00
17Gunnel HenryssonOK Dacke1:07:18+29:2922:12
18Marie KramBodafors OK1:07:42+29:5322:20
19Mats RuneforsVäxjö OK1:10:10+32:2123:09
20Bengt-Åke NilssonRonneby OK1:20:17+42:2826:29
21Daniel AxelssonMålilla OK1:24:48+46:5927:59
22Johan SvnohKalmar OK1:26:18+48:2928:28
Linnea BerglinOK Dackeej godkänd
Eva BergstrandVärend GN OLej godkänd
Jessica ElmerssonOK Bävernej godkänd
Britt AxelssonKalmar OKej godkänd
Ingemar ErlandssonVäxjö OKej godkänd
Emma KramBodafors OKej godkänd

Öppen 5

4 030 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael ÖhrnOK Bävern35:138:44
2Robin ÖhrnOK Bävern40:10+4:579:58
3Sivert AxelssonKalmar OK40:35+5:2210:04
4Björn GolsäterEksjö SOK43:02+7:4910:40
5Henrik LarssonVäxjö OK46:01+10:4811:25
6Anna JosefssonKalmar OK47:47+12:3411:51
7Ove SöderströmOK Dacke48:39+13:2612:04
8Sverker HenckelKexholms SK48:59+13:4612:09
9Åsa AnderssonOK Orion49:03+13:5012:10
10Ulf ArvidssonVäxjö OK49:09+13:5612:11
11Torgny JonssonVäxjö Allmänna IS56:45+21:3214:04
12Heino OtsKalmar OK1:00:02+24:4914:53
13Martin LindströmSOK Viljan1:15:24+40:1118:42

Öppen 7

3 030 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven JohanssonOK Orion28:489:30
2Annika JosefssonOK Dacke31:32+2:4410:24
3Torbjörn KvistHässleby SOK31:51+3:0310:30
4Rune ThuressonOK Bävern32:29+3:4110:43
5Stefan LindströmBredaryds SOK34:59+6:1111:32
6Johan BillingMålilla OK36:02+7:1411:53
7Eva CarlssonJönköpings OK38:54+10:0612:50
8Britt-Marie ErlandssonStigsökarna41:03+12:1513:32
9Hanna FagerVäxjö OK41:05+12:1713:33
10Karin FreylandSOK Aneby41:21+12:3313:38
11Carin AnderssonKexholms SK41:22+12:3413:39
12Peter SahlinNässjö OK42:00+13:1213:51
13Åsa Flink-SvenssonNässjö OK42:20+13:3213:58
14Per PedersenEmmaboda Verda OK43:27+14:3914:20
15Per LuudbergOK Bävern44:31+15:4314:41
16Maria WärnsbergEksjö SOK45:22+16:3414:58
17Stephen SvenssonTorsås OK46:31+17:4315:21
18Benny WennermarkOK Skogsfalken47:06+18:1815:32
19Håkan AnderssonVimmerby OK48:30+19:4216:00
20Robin SchagerlindOK Bävern52:37+23:4917:21
21Eva TollsternVäxjö Allmänna IS55:56+27:0818:27
22Siv LarssonVäxjö Allmänna IS1:11:48+43:0023:41
23Maria AnderssonOK Denseln1:12:38+43:5023:58
24Catrin PetterssonOK Denseln1:12:41+43:5323:59
Ethel BomanÅlems OKej godkänd
Pär EricksonBodafors OKej godkänd
Karl-Evert AnnegårdSOK Viljanej godkänd

Öppen 8

4 810 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin JohanssonOK Orion38:528:04
2Jonas LindellStigsökarna44:45+5:539:18
3Roland PerssonKalmar OK57:16+18:2411:54
4Malin AnnegårdSOK Viljan59:25+20:3312:21
5Mikael StaffasVäxjö OK1:00:20+21:2812:32
6Daniel WärnsbergEksjö SOK1:05:26+26:3413:36
7Torbjörn SandebäckÅlems OK1:07:24+28:3214:00
8Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad1:19:12+40:2016:27
9Jens WicksénSOK Viljan1:22:43+43:5117:11
10Pi PerssonOK Orion1:29:02+50:1018:30
Jonas FagerVäxjö OKej godkänd
Torbjörn JohanssonBredaryds SOKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser