Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skaraborg By Night IF Hagen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skaraborg By Night IF Hagen
Arrangörsorganisation: IF Hagen
Datum: torsdag 18 december 2014

Dam kort

2 830 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu42:1414:55
2Anna StombergIF Hagen45:19+3:0516:00
3Pia JonssonIK Gandvik46:47+4:3316:31
4Maria WidmarkIF Hagen48:21+6:0717:05
5Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu49:38+7:2417:32
6Clara JakobssonTidaholm SOK Sisu51:38+9:2418:14
7Kerstin KarlssonTidaholm SOK Sisu55:30+13:1619:36
Susanne OlssonGudhems IFej godkänd
Elisabeth FredrikssonGudhems IFej start

Herr kort

2 830 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders KäckMariestads FK39:0813:49
2Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan39:10+0:0213:50
3Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan39:16+0:0813:52
4Arne SääfGudhems IF41:24+2:1614:37
5Yngve AlfvénIK Wilske41:28+2:2014:39
6Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo42:26+3:1814:59
7Åke NordbergOK Klyftamo42:34+3:2615:02
8Tommy RoosFalköpings AIK OK45:31+6:2316:05
9Anton CarlssonIF Hagen46:42+7:3416:30
10Knut HöökOK Klyftamo46:52+7:4416:33
11Håkan EggertIF Hagen48:22+9:1417:05
12Cronje ForsgrenTidaholm SOK Sisu48:26+9:1817:06
13Rasmus WillénÖstersunds OK51:48+12:4018:18
14Bernhard GrenaboHjobygdens OK53:36+14:2818:56
15Per CarlssonIF Hagen55:36+16:2819:38
16Kuno EkdahlOK P456:47+17:3920:03
17Johan KindbomIF Hagen58:37+19:2920:42
Harry BrandkvistTidaholm SOK Sisuej godkänd
Sune GustafssonTibro OKej godkänd
Kenneth MörkIK Wilskeej godkänd
Henrik HallbergFalköpings AIK OKej start

Dam medel

4 680 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK54:5511:44
2Eva MagnussonIF Hagen58:41+3:4612:32
3Karin HolmOK Klyftamo1:01:27+6:3213:07
4Ida RoosSOK Träff1:03:56+9:0113:39
5Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK1:08:08+13:1314:33
6Kristine SvenssonFalköpings AIK OK1:08:10+13:1514:33
7Kristina JonssonOK Klyftamo1:08:36+13:4114:39
8Lotta StigsdotterIF Hagen1:12:04+17:0915:23
9Karin TorstenssonFalköpings AIK OK1:17:56+23:0116:39
Anki BlennowFalköpings AIK OKej godkänd
Emma KindbomIF Hagenej godkänd
Åsa AlsiöFalköpings AIK OKej start
Cecilia JessenFÖRSVARSMAKTENej start
Inger WesterbergIF Hagenej start

Herr medel

4 680 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus SundmarkIK Gandvik44:549:35
2Bo HallbergFalköpings AIK OK47:20+2:2610:06
3Thomas GustavssonGudhems IF48:16+3:2210:18
4Roland SvenssonMariestads FK53:26+8:3211:25
5Magnus DahlinIK Gandvik54:10+9:1611:34
6Erik WidmarkIF Hagen54:48+9:5411:42
7Jonas LundgrenTibro OK54:53+9:5911:43
8Calle AnderssonOK Skogsstjärnan54:59+10:0511:44
9Henrik KarlssonOK Skogsstjärnan55:05+10:1111:46
10Henrik PetterssonFalköpings AIK OK58:29+13:3512:29
11Cristian WesterIF Hagen59:26+14:3212:41
12Robert JakobssonTidaholm SOK Sisu1:02:07+17:1313:16
13Pär-Magnus BjurekTibro OK1:04:48+19:5413:50
14Jan-Åke EmilssonGudhems IF1:04:52+19:5813:51
15Stig JohanssonFalköpings AIK OK1:08:16+23:2214:35
16Sten OlssonOK Klyftamo1:12:58+28:0415:35
17Peter AnderssonOK Klyftamo1:13:18+28:2415:39
18Thomas LjungqvistTibro OK1:13:55+29:0115:47
19Mats KarlssonIF Hagen1:13:56+29:0215:47
20Henrik ArrheniusIF Hagen1:14:27+29:3315:54
21Bertil KarlssonHjobygdens OK1:14:51+29:5715:59
22Uno MagnussonIF Hagen1:17:55+33:0116:38
23Dennis RoosSOK Träff1:30:01+45:0719:14
Svante AndrénTibro OKej godkänd
Hans-Gösta BernhardMariestads FKej godkänd
Martin BrandkvistTidaholm SOK Sisuej godkänd
Benny HoffmanGudhems IFej godkänd
Johan KällIK Gandvikej godkänd
Jonny LindénOK Bävernej godkänd
David OlssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Peter RavnellGudhems IFej godkänd
Oscar StombergIF Hagenej godkänd
Hugo StrömUlricehamns OKej godkänd
Patrik WallinFalköpings AIK OKej godkänd
Tommy WesterbergIF Hagenej godkänd
Jan-Otto AnderssonLidköpings VSKej start
Thomas HjertFalköpings AIK OKej start
Lennart SibeckFalköpings AIK OKej start
Karl Evert SvenssonIF Hagenej start

Dam lång

6 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda BlennowFalköpings AIK OK1:02:2010:05
2Ida WillénÖstersunds OK1:09:53+7:3311:18
Ulrika FredrikssonGudhems IFej start
Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnanej start

Herr lång

6 180 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna54:548:53
2Olle HedmanIF Hagen55:15+0:218:56
3Lars HolmbergIF Hagen1:01:59+7:0510:01
4Hampus NyströmIF Hagen1:06:15+11:2110:43
5Jesper NilssonUlricehamns OK1:08:11+13:1711:01
6Rasmus PerssonFalköpings AIK OK1:09:01+14:0711:10
7Magnus BlennowFalköpings AIK OK1:09:08+14:1411:11
8Magnus SödervallIK Gandvik1:09:11+14:1711:11
9Christian ArnessonUlricehamns OK1:09:20+14:2611:13
10Anton PetterssonTibro OK1:12:37+17:4311:45
11Andreas JonssonIK Gandvik1:12:39+17:4511:45
12Anders KindbomIF Hagen1:14:52+19:5812:06
13Fredrik JohanssonOK Skogsstjärnan1:18:37+23:4312:43
14Bernt HenrikssonGudhems IF1:18:38+23:4412:43
15Anton UddOK Tyr1:22:08+27:1413:17
16Michael ForsmanK 3 IF1:37:53+42:5915:50
Daniel BogrenIF Hagenej godkänd
Marcus CarlssonIF Hagenej godkänd
Mats HedmanIF Hagenej godkänd
Lars KarlssonOK Skogsstjärnanej godkänd
Erik LösethFalköpings AIK OKej godkänd
Jonas NiklassonFalköpings AIK OKej godkänd
Niclas WesterbergIF Hagenej godkänd
Albin AlsiöFalköpings AIK OKej start
Henrik EricksonUlricehamns OKej start
Jan HjortFalköpings AIK OKej start
Lennart JakobssonTibro OKej start
Marcus KvarndalUlricehamns OKej start

Dam kort lätt

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida LindénOK Bävern24:1012:43
2Emma LindénOK Bävern24:20+0:1012:48
3Mona LindénOK Bävern24:22+0:1212:49
4Molly HögIK Gandvik40:02+15:5221:04

Herr kort lätt

1 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar DahlinIK Gandvik19:5210:27
2Edvin HenryssonTibro OK19:55+0:0310:28
3Hjalmar KällIK Gandvik20:06+0:1410:34
4Ingemar HolmbergIF Hagen20:32+0:4010:48

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser