Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, DM, sprint, Norrbotten + Skigo Cup

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, DM, sprint, Norrbotten + Skigo Cup
Arrangörsorganisationer: I 19 IF / Sävast Ski Team IF
Datum: lördag 24 januari 2015

D21

2 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea WickbomSävast Ski Team IF37:4413:06

H21

3 320 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sture NorénÄlvsby IF OK29:198:49
2Melker PetterssonOK Renen34:52+5:3310:30

D20

2 880 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabel SalénOK Renen22:437:53

D18

2 880 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe RosendahlOK Renen28:119:47
2Elin LundgrenSävast Ski Team IF31:48+3:3711:02

H18

3 320 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils HenrikssonSeskarö IF29:248:51
2Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OK30:41+1:179:14
3Robin SalénOK Renen30:49+1:259:16
4Oskar ÖqvistBergnäsets AIK31:11+1:479:23
5Rasmus WickbomSävast Ski Team IF31:23+1:599:27
6Erik TuuriÄlvsby IF OK39:48+10:2411:59

D16

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia WestinSävast Ski Team IF31:1712:30
2Hanna E TuoremaaSävast Ski Team IF31:31+0:1412:36
3Elvira ForslundOK Renen34:36+3:1913:50

D14

2 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes KarlssonÄlvsby IF OK53:1224:17
2Emma JohanssonÄlvsby IF OK53:13+0:0124:17

D12

1 220 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edit KarlssonÄlvsby IF OK18:0214:46
2Frida JohanssonÄlvsby IF OK26:10+8:0821:26

D35

2 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta HolmgrenBergnäsets AIK37:2913:00
2Monica OlssonOK Renen41:33+4:0414:25
3Karin KarlssonÄlvsby IF OK48:50+11:2116:57

H35

3 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel JohanssonÄlvsby IF OK47:2414:16

D45

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Agneta BergelinBergnäsets AIKej godkänd

H45

2 880 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats DruggeVittjärvs IK35:3812:22
2Roger VestinSeskarö IF37:56+2:1813:10
3Roland LarssonGammelstads IF39:36+3:5813:45

D55

2 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger VennbergOK Renen30:3213:56
2Irene DanielssonPiteå IF52:16+21:4423:51

H55

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders RensgardOK Renen30:1312:05
Lars Olov NordbergBergnäsets AIKej godkänd
Fredrik SalénOK Renenutgått

H65

2 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans YlipääSeskarö IF32:4014:54
Åke SaloniemiSK Gränsenutom tävlan

D75

1 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann PerssonPiteå IF18:2315:04

Öppen motion 5

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britta EliassonKlubblös1:14:4329:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser