Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Arlanda-Dubbeln Lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Arlanda-Dubbeln Lång
Arrangörsorganisationer: Långhundra IF / Sundbybergs IK
Datum: söndag 21 augusti 2011

D21

8 500 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla SvärdIF Thor1:04:147:33
2Lina BäckströmDomnarvets GOIF1:05:24+1:107:41
3Maria SjölanderOK Rodhen1:07:08+2:547:53
4Emelie HolmströmJärla Orientering1:08:10+3:568:01
5Alexandra SvanströmOK Österåker1:09:30+5:168:10
6Yvonne AnderssonTullinge SK1:09:33+5:198:10
7Elin SjölanderOK Rodhen1:09:38+5:248:11
8Matilda AnderssonOK Kåre1:12:33+8:198:32
9Maria von SchmalenséTäby OK1:13:47+9:338:40
10Karin LundbergJärfälla OK1:14:12+9:588:43
11Anna StrandAttunda OK1:15:01+10:478:49
12Annika RidellIF Thor1:15:25+11:118:52
13Rebecka LindbergOK Linné1:20:51+16:379:30
14Sofia SöllvanderOK Linné1:20:56+16:429:31
15Rebecca BjärrenholtVallentuna-Össeby OL1:22:27+18:139:42
16Ingela ErikssonGävle OK1:23:35+19:219:50
17Linnea PaulerSkogslöparna1:26:19+22:0510:09
18Mette PeterssonCentrum OK1:26:34+22:2010:11
19Malin WilliamssonRånäs OK1:27:18+23:0410:16
20Malin AnnegårdSOK Viljan1:28:20+24:0610:23
21Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK1:29:22+25:0810:30
22Moa KjellstrandCentrum OK1:30:05+25:5110:35
23Karin FägerlindCentrum OK1:39:02+34:4811:39
24Kristina RosénIF Thor1:40:21+36:0711:48
25Therese PerssonSnättringe SK1:51:08+46:5413:04
26Caroline WestbomOK Österåker1:51:13+46:5913:05
27Elin LindTierps SOK1:53:16+49:0213:19
Sofia StenbergKarlsbyhedens IKdiskvalificerad
Ida HameliusSäterbygdens OKdiskvalificerad
Tina ErikssonJärfälla OKdiskvalificerad
Maria HellströmVäsby OKej start

D21 kort

5 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1My HeinrupJärla Orientering59:3911:55
2Daniela RennerOK Södertörn1:07:22+7:4313:28
3Evelin JohanssonSala OK1:09:22+9:4313:52

H21

12 800 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan TroengOK Linné1:11:015:32
2Oskar SjöbergOK Linné1:11:03+0:025:33
3Mats TroengOK Linné1:12:01+1:005:37
4Lukas PetersonIFK Umeå1:13:29+2:285:44
5Jakob JanssonJärla Orientering1:15:52+4:515:55
6Liutauras BileviciusOK Linné1:16:25+5:245:58
7Tommy LindbergOK Roslagen1:16:33+5:325:58
8Fredrik JohanssonIFK Lidingös Skid o OK1:17:37+6:366:03
9Rassmus AnderssonOK Linné1:17:53+6:526:05
10Mathias HallménAttunda OK1:19:12+8:116:11
11Lasse JanssonGävle OK1:19:20+8:196:11
12Johan EklövTumba-Mälarhöjden OK1:19:51+8:506:14
13Lars Håkan SandvikTäby OK1:21:33+10:326:22
14Per-Åke OlssonOK Ravinen1:21:54+10:536:23
15Anders BäckströmSödertälje-Nykvarn OF1:23:06+12:056:29
16Mikael NordströmOK Linné1:25:07+14:066:38
17Andrew QuinIFK Lidingös Skid o OK1:25:30+14:296:40
18Lars MagnussonOK Linné1:25:47+14:466:42
19Hans PerssonGävle OK1:26:07+15:066:43
20Jörgen OhlinOK Linné1:26:14+15:136:44
21Niclas SjögrenSödertälje-Nykvarn OF1:26:41+15:406:46
22Robert JohanssonTäby OK1:26:50+15:496:47
23Oskar DanielsAttunda OK1:27:43+16:426:51
24Tobias EliassonSundsvalls OK1:29:43+18:427:00
25Kent LundvallVallentuna-Össeby OL1:30:06+19:057:02
26Anders HåkanssonOK Linné1:30:43+19:427:05
27Olof ErikssonOK Linné1:34:00+22:597:20
28Oskar WallénOK Linné1:35:14+24:137:26
29Anders JanssonTäby OK1:35:26+24:257:27
30Oskar KarlinCentrum OK1:35:41+24:407:28
31Fredrik HedinIFK Enskede1:41:16+30:157:54
32Mattias NilssonOK Linné1:44:06+33:058:07
33Simon AnderssonForsa OK1:44:26+33:258:09
34Johannes EklundRånäs OK1:45:18+34:178:13
35Erik BoströmJärla Orientering1:52:24+41:238:46
36Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK1:57:13+46:129:09
37Rickard EkströmIF Thor1:59:07+48:069:18
38Magnus SneitzJärfälla OK1:59:12+48:119:18
39Björn JanssonVäsby OK3:01:25+1:50:2414:10
Simon EklövOK Linnédiskvalificerad
Björn BängtssonCentrum OKdiskvalificerad
Niklas OlssonTäby OKdiskvalificerad
Christoffer Winander-SchönningJärfälla OKdiskvalificerad
Mattias KarlssonRånäs OKej start
Pål SkogtjärnSödertälje-Nykvarn OFej start
Fredrik NobornOK Linnéej start
Ulrik ImbergOK Linnéej start

H21 kort

7 800 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim OlssonVäsby OK1:26:2611:04
2Emil JanssonOK Rodhen1:43:39+17:1313:17
3Jens WicksénSOK Viljan1:52:35+26:0914:26

H20

7 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert SandbergOK Roslagen56:177:30
2Isak EklövOK Linné59:39+3:227:57
3Markus HjortOK Ravinen1:18:19+22:0210:26
Manfred AxelssonOK Ravinenej start

D18

5 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa NilssonOK Linné56:2611:17
2Embla MorastHaninge SOK58:32+2:0611:42
3Charlotte SandbergOK Roslagen59:15+2:4911:51
Linnea DanielsAttunda OKdiskvalificerad
Elin BrunnbergVallentuna-Össeby OLej start

H18

6 500 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam EklundRånäs OK56:228:40
2Tobias AnderssonOK Österåker56:38+0:168:42
3Andreas Winander-SchönningJärfälla OK1:10:07+13:4510:47
4Markus HellströmSundbybergs IK1:11:08+14:4610:56
5William ErlandssonOK Österåker1:13:48+17:2611:21
6Algot ArksandVallentuna-Össeby OL1:26:44+30:2213:20
7Christian Løchting ThunbergOK Roslagen1:31:37+35:1514:05
Rasmus RostöRånäs OKdiskvalificerad
Tintin KarlbergTullinge SKej start

D17-20 Kort

4 700 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erika BerggrenTullinge SK58:5412:31
2Nina LundkvistOK Österåker1:00:23+1:2912:50
3Isabelle SjöbergOK Österåker1:19:08+20:1416:50
Feline JanssonOK Österåkerdiskvalificerad

D16

4 700 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara WadmanIFK Moras OK39:408:26
2Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK40:10+0:308:32
3Ida KallurOK Ravinen41:50+2:108:54
4Ebba PegestamOK Ravinen42:38+2:589:04
5Mathilda KarlssonOK Rodhen43:33+3:539:15
6Sara TynongTullinge SK44:17+4:379:25
7Linnéa EngstedtTullinge SK45:46+6:069:44
8Magdalena van de VoordeTullinge SK48:46+9:0610:22
9Kajsa EngströmOK Kåre49:25+9:4510:30
10Lisa JohanssonOK Rodhen49:37+9:5710:33
11Rebecka HoppeIF Thor51:02+11:2210:51
12Alice TörnlundOK Södertörn51:08+11:2810:52
13Hanna KorhonenHaninge SOK51:28+11:4810:57
14Maria BengtssonLånghundra IF52:22+12:4211:08
15Fredrika von EssenOK Linné53:36+13:5611:24
16Elin GidingVallentuna-Össeby OL54:10+14:3011:31
17Olivia KvarnlöfOK Roslagen54:14+14:3411:32
18Hanna GustafssonOK Kåre56:22+16:4211:59
19Emma GraasOK Linné1:00:58+21:1812:58
20Sanna ForsbergLånghundra IF1:01:10+21:3013:00
21Emilia KaufeldtRånäs OK1:02:37+22:5713:19
22Emma SundvallJärla Orientering1:03:43+24:0313:33
23Jennifer AnderssonHaninge SOK1:03:44+24:0413:33
24Fanny RostöRånäs OK1:09:42+30:0214:49
25Elin Leijon ThorellLånghundra IF1:14:23+34:4315:49
26Malin JohnsonSigtuna OK1:15:36+35:5616:05
27Karin Alexandersson-RosOK Linné1:16:02+36:2216:10
28Sara KarlssonIF Thor1:17:22+37:4216:27
29Carolina NealisLänna IF1:17:52+38:1216:34
30Elin MokvistLänna IF1:27:59+48:1918:43
31Linnéa GranlundTäby OK1:36:25+56:4520:30
Caroline ThörnRånäs OKdiskvalificerad
Julia AngelsiööOK Linnéej start
Linnéa HahneInsjöns IF OKej start

H16

5 000 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil GranqvistOK Ravinen30:416:08
2Jens RönnolsTäby OK31:20+0:396:16
3Nils GumaeliusWaxholms OK31:40+0:596:20
4Martin HerbertTäby OK33:42+3:016:44
5Erik BerzellAttunda OK33:44+3:036:44
6Martin HunhammarBromma-Vällingby SOK36:10+5:297:14
7Johannes KnutasAttunda OK36:13+5:327:14
8Daniel BengtssonTullinge SK38:03+7:227:36
9William NilssonOK Södertörn38:08+7:277:37
10Niklas SundqvistTullinge SK38:20+7:397:40
11Andreas HultqvistTullinge SK39:53+9:127:58
12Martin NilssonSnättringe SK39:56+9:157:59
12Jesper TibellLånghundra IF39:56+9:157:59
14Filip Axelsson MeyersonOK Linné40:40+9:598:08
15David HectorSnättringe SK40:59+10:188:11
16Jonathan BerglindOK Södertörn41:53+11:128:22
17Anton GumaeliusWaxholms OK43:13+12:328:38
18Jesper JissbackeGävle OK45:30+14:499:06
19Måns HellgrenOK Södertörn45:35+14:549:07
20Alexander NilssonOK Södertörn45:44+15:039:08
21Anton BlomdahlTullinge SK46:57+16:169:23
22Emil GyllenhammarSigtuna OK47:17+16:369:27
23Lukas TegendalOK Linné47:29+16:489:29
24Simon MarteliusAttunda OK48:31+17:509:42
25Patrik SundgrenVallentuna-Össeby OL48:51+18:109:46
26Lucas Holgersson RohdinSigtuna OK49:32+18:519:54
27Felix ClassonRånäs OK49:36+18:559:55
28Anton DanielsAttunda OK49:37+18:569:55
29Karl EngesAttunda OK49:50+19:099:58
30André EklundRånäs OK50:10+19:2910:02
31Rasmus SteenOK Enen52:02+21:2110:24
32William HultqvistVallentuna-Össeby OL54:44+24:0310:56
32Anton GilleOK Roslagen54:44+24:0310:56
34Erik LindgrenSigtuna OK54:56+24:1510:59
35Kalle SöderbärgOK Roslagen55:37+24:5611:07
36Jakob LiljaOK Enen1:08:58+38:1713:47
37Emil ErikssonTierps SOK1:09:06+38:2513:49
38Filip OlssonVäsby OK1:10:32+39:5114:06
39Marcus HammarströmWaxholms OK1:12:20+41:3914:28
40Adam BlomqvistOK Rodhen1:14:58+44:1714:59
41Martin JonssonLänna IF1:15:30+44:4915:06
42Lukas OlssonVäsby OK1:19:23+48:4215:52
43Jonathan NordenholmIF Thor2:33:15+2:02:3430:39
Michael AnderssonRånäs OKdiskvalificerad
Emil AnderssonTullinge SKdiskvalificerad
Gottfrid ArksandVallentuna-Össeby OLdiskvalificerad
Anton ForsbergLånghundra IFej start
Sixten JonssonOK Linnéej start
Daniel RoosAttunda OKej start
Kalle KarlssonOK Ravinenej start
Jefta LangerakJärfälla OKej start
Joel BohmanRånäs OKej start
Alexander ForsAttunda OKej start
Daniel ElfströmLånghundra IFej start
Isak LangerakJärfälla OKej start

D16 Kort

3 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa RajalaTullinge SK39:5011:03
2Ina LaurellOK Linné54:15+14:2515:04
3Lisa ErlandssonOK Österåker56:08+16:1815:35
4Martina SallstedtOK Södertörn1:21:14+41:2422:33
5Erica StrandbergGustavsbergs OK1:21:35+41:4522:39
6Cecilia JanssonIF Thor1:26:50+47:0024:07

H16 Kort

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kevin BjörkSigtuna OK1:19:0421:57
Simon GraasOK Linnédiskvalificerad
Kristoffer PetterssonOK Borgendiskvalificerad
Filip HjälteOK Enenej start

D14

3 600 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering28:558:01
2Amanda BerggrenTullinge SK30:45+1:508:32
3Hanna HänströmTäby OK32:31+3:369:01
4Caroline Løchting ThunbergOK Roslagen33:19+4:249:15
5Sara BrolinOK Roslagen35:10+6:159:46
6Tone AlbrektssonOK Ravinen36:32+7:3710:08
7Linda BrolinOK Roslagen36:55+8:0010:15
8Astrid SimonssonSundbybergs IK36:59+8:0410:16
9Agnes LundqvistJärfälla OK37:39+8:4410:27
10Rebecca WaldenfjordJärfälla OK38:32+9:3710:42
11Märta SkogTullinge SK38:40+9:4510:44
12Emma HagrotTäby OK38:44+9:4910:45
13Luiza DarLänna IF39:42+10:4711:01
14Ida TorbiörnssonJärla Orientering41:02+12:0711:23
15Alice FrostOK Roslagen41:13+12:1811:26
16Tilda AnderssonOK Ravinen41:57+13:0211:39
17Sofia IsacssonOK Linné42:54+13:5911:55
18Caroline LängheimTullinge SK43:47+14:5212:09
19Ellen BromanOK Roslagen44:05+15:1012:14
20Ebba LeicktTullinge SK44:17+15:2212:18
21Isabella TapperIFK Lidingös Skid o OK45:07+16:1212:31
22Hanna TynongTullinge SK50:19+21:2413:58
23Amanda BlomdahlTullinge SK52:39+23:4414:37
24Ellen RobertssonSundbybergs IK55:49+26:5415:30
25Klara MandahlOK Linné1:02:02+33:0717:13
26Olivia BjörklundOK Ravinen1:07:30+38:3518:45
27Anna JanssonOK Roslagen1:08:10+39:1518:56
Josefin CarlssonAttunda OKej start

H14

3 600 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle AnderssonTullinge SK25:006:56
2Simon ImarkTullinge SK25:48+0:487:10
3Victor ImarkTullinge SK26:45+1:457:25
4Hugo DahlbergHaninge SOK26:58+1:587:29
5Johannes RidefeltOK Linné27:23+2:237:36
6Olle SkogTullinge SK29:08+4:088:05
7Alexander AlnessLånghundra IF29:17+4:178:08
8Gustav StarkOK Roslagen31:07+6:078:38
9Arvid PerssonTäby OK31:45+6:458:49
10Tuve MöllerOK Linné32:23+7:238:59
11Olle NilssonOK Linné33:19+8:199:15
12Jonathan EnvallTumba-Mälarhöjden OK33:24+8:249:16
13Måns TistadIFK Lidingös Skid o OK33:46+8:469:22
14Pontus ThörnRånäs OK33:48+8:489:23
15Simon SjöbergGävle OK34:03+9:039:27
16Filip HahneInsjöns IF OK34:37+9:379:36
17Jonas GustafssonOK Kåre35:02+10:029:43
18Felix HellgrenOK Ravinen35:16+10:169:47
19Daniel Carlson BjernaldOK Linné35:39+10:399:54
20Egil MorastHaninge SOK37:11+12:1110:19
20Mårten RostöRånäs OK37:11+12:1110:19
22Albin AnderssonOK Ravinen37:17+12:1710:21
23Karl-Oskar PlahnOK Enen38:45+13:4510:45
24Ludwig BergfalkJärfälla OK38:56+13:5610:48
25Simon BernersonOK Enen40:11+15:1111:09
26Gustav AflodalTäby OK40:39+15:3911:17
27Christian RedtzerAttunda OK41:27+16:2711:30
28Oscar WibergJärla Orientering41:28+16:2811:31
29Simon Andersson TholinOK Enen41:32+16:3211:32
30Linus BacklundOK Södertörn41:48+16:4811:36
31Johan EdenhamnsLänna IF43:01+18:0111:56
32Mattias PernebyIFK Lidingös Skid o OK43:03+18:0311:57
33Viktor StrandOK Linné44:10+19:1012:16
34Joakim SkärlénHaninge SOK46:15+21:1512:50
35Waldemar AnderssonOK Roslagen46:16+21:1612:51
36Henrik NordströmSigtuna OK46:18+21:1812:51
37Albin AhlgrenOK Borgen46:26+21:2612:53
38Gustav NyholmOK Linné46:37+21:3712:56
39Adam ArthurssonJärfälla OK46:52+21:5213:01
40Thure ErikssonGävle OK48:27+23:2713:27
41Simon ErikssonOK Borgen48:45+23:4513:32
42Albin GustafssonOK Österåker52:15+27:1514:30
43Johan PerssonOK Österåker53:12+28:1214:46
44Filip HallböökOK Linné55:04+30:0415:17
45Nicklas DeWittLänna IF1:04:03+39:0317:47
46Nils OrbertAttunda OK1:05:20+40:2018:08
47Jakob AlfredssonAttunda OK1:05:35+40:3518:13
48Oskar AnderssonOK Linné1:09:59+44:5919:26
49Axel ForshällenAttunda OK1:12:59+47:5920:16
50Casper SneitzJärfälla OK1:15:58+50:5821:06
51Ludwig GustafssonOK Österåker1:16:00+51:0021:06
Tobias BjernulfSundbybergs IKdiskvalificerad
Simon AlheimTullinge SKdiskvalificerad
Johan BrandbergLånghundra IFdiskvalificerad
Martin KihlSundbybergs IKdiskvalificerad
Gabriel LundvallTäby OKej start
Edvin HolstOK Linnéej start
Rickard MånkellAttunda OKej start
Isak OlofssonSigtuna OKej start
Bobby BrahmLånghundra IFej start
Seth WimanTäby OKej start
André LindgrenOK Ravinenej start
Viktor WohlgemuthOK Ravinenej start

D14 Kort

3 200 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria MattssonLånghundra IF42:5513:24
2Linnea NybergSäterbygdens OK46:17+3:2214:27
3Johanna HannrupIF Thor50:23+7:2815:44
4My HammarOK Enen1:06:38+23:4320:49
Johanna BergmanRånäs OKej start

H14 Kort

3 200 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor LundOK Roslagen32:2910:09
2Simon ThärnOK Roslagen39:49+7:2012:26
3Alexander Andersson TholinOK Enen41:19+8:5012:54
4Oskar AlbertsenRånäs OK43:09+10:4013:29
5Jack WedebrandOK Enen51:12+18:4316:00
6Adam LiljaOK Enen1:24:08+51:3926:17
7Johan ErkenstålOK Enen1:28:07+55:3827:32
Fabian SteenOK Enendiskvalificerad

D12

3 200 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra BoströmOK Linné23:457:25
2Maria JanssonOK Linné24:49+1:047:45
3Selma GumaeliusWaxholms OK25:54+2:098:05
4Lisa DammvikStora Tuna OK26:18+2:338:13
5Ellen FrostOK Roslagen28:01+4:168:45
6Hanna LagerbergOK Södertörn29:11+5:269:07
7Moa WestbladOK Ravinen29:28+5:439:12
8Sofia BerglundSigtuna OK30:11+6:269:25
9Linn GöranssonOK Ravinen30:37+6:529:34
10Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK31:11+7:269:44
11Anna HerbertTäby OK31:56+8:119:58
12Lina SvärdIF Thor31:59+8:149:59
13Trine KarlbergTullinge SK32:12+8:2710:03
14Wilma GilleOK Roslagen34:28+10:4310:46
15Julia RajanIFK Lidingös Skid o OK35:10+11:2510:59
16Emmy AlbinssonJärfälla OK36:25+12:4011:22
17Linnea JohanssonTäby OK37:02+13:1711:34
18Jonna LundbäckJärfälla OK38:02+14:1711:53
19Julia AnderssonOK Roslagen38:30+14:4512:01
20Veronica RedtzerAttunda OK40:29+16:4412:39
21Ida HäggholmSigtuna OK40:31+16:4612:39
22Alva BlomqvistOK Rodhen40:33+16:4812:40
23Emma BernersonOK Enen40:35+16:5012:40
24Sofia GidingVallentuna-Össeby OL41:36+17:5113:00
25Amanda KarlssonOK Ravinen42:36+18:5113:18
26Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL42:44+18:5913:21
27Malin StrandbergGustavsbergs OK42:51+19:0613:23
28Alva LindellIF Thor44:43+20:5813:58
29Julia AnderssonLänna IF45:43+21:5814:17
30Erika JonssonOK Linné46:39+22:5414:34
31Tora NilssonOK Linné46:45+23:0014:36
32Vera BogrenSundbybergs IK47:28+23:4314:50
33Jennie BergströmJärfälla OK47:29+23:4414:50
34Anna SöderbärgOK Roslagen47:56+24:1114:58
35Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL48:10+24:2515:03
36Johanna von EssenOK Linné48:26+24:4115:08
37Jenny EdlundRånäs OK48:29+24:4415:09
38Emma JanssonOK Linné58:00+34:1518:07
39Isa LundqvistJärfälla OK58:20+34:3518:13
40Stina BrunellIF Thor59:45+36:0018:40
41Ellinor SegerstenIF Thor1:01:47+38:0219:18
42Tilda BjurnerBromma-Vällingby SOK1:02:45+39:0019:36
43Eleanore NealisLänna IF1:03:49+40:0419:56
44Linnea StråleLänna IF1:04:12+40:2720:03
45Wilma InsulanderIF Thor1:05:50+42:0520:34
46Astrid AnderVallentuna-Össeby OL1:05:56+42:1120:36
47Klara MöllerOK Linné1:10:02+46:1721:53
48Agnes CarlströmOK Enen1:11:50+48:0522:26
49Tuva AhlgrenOK Borgen1:30:54+1:07:0928:24
Malin LundvallTäby OKej start
Malin IsacssonOK Linnéej start
Lovisa LängheimTullinge SKej start
Ellika AlmOK Enenej start

H12

3 200 m, 80 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GranqvistOK Ravinen20:196:20
2Edvin NordströmTäby OK22:04+1:456:53
3Viktor BarkegrenStora Tuna OK22:54+2:357:09
4Albin AnderssonTullinge SK24:24+4:057:37
5Erik HerneOK Ravinen24:37+4:187:41
6Benjamin LangerakJärfälla OK24:45+4:267:44
7Hannes SvahnOK Ravinen24:46+4:277:44
8Georg EklöwOK Södertörn24:57+4:387:47
9Johan HerbertTäby OK25:26+5:077:56
10Hugo ThorellOK Ravinen25:40+5:218:01
11Olle BerggrenTullinge SK26:18+5:598:13
12Daniel RönnqvistOK Linné26:50+6:318:23
13Noel WaldenfjordJärfälla OK26:53+6:348:24
14Olle GrywenzOK Linné26:58+6:398:25
15Axel KudinoffOK Södertörn27:51+7:328:42
16Erik HannrupIF Thor28:19+8:008:50
17Oskar EdvardssonJärfälla OK29:08+8:499:06
18Dennis HallménJärfälla OK29:15+8:569:08
19Vidar PerssonTäby OK29:30+9:119:13
20Martin Andersson-BjörkHaninge SOK29:34+9:159:14
21Adam HedbergOK Södertörn29:49+9:309:19
22Viking FreijSnättringe SK30:10+9:519:25
23Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK30:33+10:149:32
24Svante JohanssonTäby OK31:20+11:019:47
25Joel WahlqvistOK Roslagen32:16+11:5710:05
26Oskar PerssonOK Österåker32:21+12:0210:06
27Ivar Lidström LauriSnättringe SK32:26+12:0710:08
28Oscar MånkellAttunda OK32:31+12:1210:09
29Isak NordströmSigtuna OK33:51+13:3210:34
30Viggo KlassonOK Ravinen33:59+13:4010:37
30Emil AnderssonHaninge SOK33:59+13:4010:37
32Johan LangerakJärfälla OK34:09+13:5010:40
33Lukas LanttoBromma-Vällingby SOK34:48+14:2910:52
34Samuel ErikssonOK Rodhen35:18+14:5911:01
35Oliver AngelsiööOK Linné36:52+16:3311:31
36William DverstorpLånghundra IF36:55+16:3611:32
37Lukas HellgrenOK Ravinen37:11+16:5211:37
37Kasper FranssonOK Ravinen37:11+16:5211:37
39Rasmus KihlSundbybergs IK37:46+17:2711:48
40Jonathan PerssonOK Enen37:47+17:2811:48
41Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK37:49+17:3011:49
42Hugo LindbärgOK Södertörn37:52+17:3311:50
43Hugo BäsénIF Thor38:43+18:2412:05
44Simon TörnqvistOK Ravinen39:07+18:4812:13
45John LarssonRånäs OK39:10+18:5112:14
46Andreas JohnsonSigtuna OK40:02+19:4312:30
47Simon LundströmLånghundra IF40:22+20:0312:36
48Nils StrandOK Linné40:27+20:0812:38
49Rasmus VinbergHaninge SOK41:37+21:1813:00
49David FornanderSigtuna OK41:37+21:1813:00
51Nils OttossonGävle OK41:38+21:1913:00
52Martin SkärlénHaninge SOK41:43+21:2413:02
53Kasper HöglundJärla Orientering41:56+21:3713:06
54Tobias AbrahamssonSundbybergs IK42:57+22:3813:25
55Sten MårtenssonOK Linné43:07+22:4813:28
56Emil JonsellIF Thor43:31+23:1213:35
57Emil GrehnOK Rodhen44:50+24:3114:00
58Albin Wikström-KempeOK Linné45:20+25:0114:10
59Emil HemgrenIF Thor45:39+25:2014:15
60Simon SandqvistOK Österåker45:58+25:3914:21
61Jacob LundbladOK Linné46:40+26:2114:35
62Erik WulffOK Linné51:04+30:4515:57
63David GrönholmIF Thor51:09+30:5015:59
64Calle NilssonJärfälla OK52:01+31:4216:15
65Axel BergströmOK Rodhen54:00+33:4116:52
66Erik StarkmanSigtuna OK54:22+34:0316:59
67Filip ElihnOK Linné54:28+34:0917:01
68Oskar EngesAttunda OK55:07+34:4817:13
69Samuel KyletoftVäsby OK58:29+38:1018:16
70William ErnlundOK Linné1:00:38+40:1918:56
71Filip Weinestedt TidlundOK Linné1:00:46+40:2718:59
72Samuel KarlssonLånghundra IF1:12:55+52:3622:47
73Joakim Magnusson-FredlundIF Thor1:30:51+1:10:3228:23
74Einar VallinIF Thor1:43:06+1:22:4732:13
Albert JonssonOK Enendiskvalificerad
Erik MandahlOK Linnédiskvalificerad
Erling HolstOK Linnédiskvalificerad
Viktor BodeängSigtuna OKdiskvalificerad
Isak HvarfnerOK Linnédiskvalificerad
Victor SannicoloTäby OKdiskvalificerad
Jakob NäslundOK Roslagenej start
Lukas TorbiörnssonJärla Orienteringej start
Emil NilssonJärfälla OKej start
Karl BrahmLånghundra IFej start
Ludwig BranthOK Linnéej start

D12 Kort

2 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida HamnerOK Ravinen30:2410:28
2Lisa Ahlgren-BergströmIF Thor33:32+3:0811:33
3Astrid StarkOK Roslagen42:21+11:5714:36

H12 Kort

2 900 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip HasselOK Triangeln38:2913:16
2Axel BovalliusJärfälla OK40:26+1:5713:56
3Adam LaurellOK Linné41:28+2:5914:17
4Fredrik PalmOK Triangeln41:32+3:0314:19
5Gabriel Andersson TholinOK Enen49:26+10:5717:02
6Filip NilssonOK Triangeln57:38+19:0919:52
Niklas GillbergLånghundra IFdiskvalificerad

D10

2 900 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia EngelOK Ravinen28:149:44
2Linda RennerOK Södertörn29:18+1:0410:06
3Kajsa BogrenSundbybergs IK30:44+2:3010:35
4Elin BergOK Ravinen31:06+2:5210:43
5Alice HallménJärfälla OK34:36+6:2211:55
6Ebba LindellIF Thor35:35+7:2112:16
7Lovisa SandqvistOK Österåker36:25+8:1112:33
8Alva JonssonLånghundra IF36:29+8:1512:34
9Linnea SöderqvistOK Ravinen37:04+8:5012:46
10Emilia KarlssonLånghundra IF37:16+9:0212:51
11Lovisa WigertzLånghundra IF37:54+9:4013:04
12Agnes BromanOK Roslagen39:15+11:0113:32
13Elsa BäsénIF Thor40:03+11:4913:48
14Vanja UusitaloLänna IF40:13+11:5913:52
15Tilda AnderssonTullinge SK41:01+12:4714:08
16Anna NordströmSigtuna OK46:33+18:1916:03
17Wilma HämäläinenLänna IF47:01+18:4716:12
18Ebba OttosonGävle OK48:32+20:1816:44
19Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL49:08+20:5416:56
20Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL49:12+20:5816:57
21Sara SalemyrBromma-Vällingby SOK51:02+22:4817:35
22Hanna ÖrtlundRånäs OK1:27:00+58:4630:00
Emma IsacssonOK Linnédiskvalificerad
Natalie KällmanLänna IFdiskvalificerad
Tuva FalkSundbybergs IKdiskvalificerad
Hanna KarlssonLänna IFdiskvalificerad
Alexandra PerssonOK Österåkerdiskvalificerad
Ella AnderssonLänna IFdiskvalificerad

H10

2 900 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob SjöbergGävle OK22:167:40
2Anton HänströmTäby OK26:48+4:329:14
3Jonatan StåhlSundbybergs IK26:54+4:389:16
4Alfred LängheimTullinge SK27:30+5:149:28
5Arvid RoosOK Linné27:45+5:299:34
6Linus AlbinssonJärfälla OK28:03+5:479:40
7Axel Leijon ThorellLånghundra IF30:05+7:4910:22
8David MelinOK Rodhen31:54+9:3811:00
9Elias GrehnOK Rodhen33:54+11:3811:41
10Johan LundbäckJärfälla OK34:45+12:2911:58
11Erik BovalliusJärfälla OK35:25+13:0912:12
12Carl HenrikssonRånäs OK35:51+13:3512:21
13Emil BoströmOK Linné36:00+13:4412:24
14Tobias BudwegOK Österåker36:02+13:4612:25
15Alfredsson AntonAttunda OK37:58+15:4213:05
16Samuel DarLänna IF38:10+15:5413:09
17Pontus KragmoVallentuna-Össeby OL39:17+17:0113:32
18Oscar PalmOK Linné42:12+19:5614:33
19Hampus JonssonOK Österåker42:24+20:0814:37
20Daniel KjellmanOK Ravinen42:26+20:1014:37
21Elon AlbrektssonOK Ravinen43:14+20:5814:54
22Erik PerssonOK Österåker44:19+22:0315:16
23Gunnar SöderbäckOK Linné44:36+22:2015:22
24Oskar NilssonJärfälla OK49:20+27:0417:00
25Frej ÅstrandOK Linné53:37+31:2118:29
26Arvid GyllnerLänna IF55:07+32:5119:00
27Love Stalås HörnstenOK Österåker56:54+34:3819:37
28Simon KragmoVallentuna-Össeby OL57:52+35:3619:57
29Elias SäfströmRånäs OK1:00:00+37:4420:41
30Eric BjörforsOK Roslagen1:00:44+38:2820:56
31Otto BalckVallentuna-Össeby OL1:03:47+41:3121:59
32Kevin SjölanderOK Rodhen1:04:32+42:1622:15
33Valdemar AnderssonOK Linné1:06:36+44:2022:57
34Samuel JonssonLänna IF1:08:22+46:0623:34
35Gustav BjörklundOK Ravinen1:12:56+50:4025:08
36Alfred HafströmVallentuna-Össeby OL1:34:31+1:12:1532:35
Lucas StålhammarLånghundra IFdiskvalificerad
Karl GrywenzOK Linnédiskvalificerad
Anton KarlssonLänna IFdiskvalificerad
Gustav HemgrenIF Thordiskvalificerad
Oskar SundblomRånäs OKdiskvalificerad
Elliot ErlandssonOK Österåkerdiskvalificerad
Elias LarssonOK Enendiskvalificerad
Luther BjörkLånghundra IFdiskvalificerad
Viktor JanssonOK Roslagenej start

D35

6 000 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny Tirén BergOK Ravinen53:018:50
2Carina HallendalIFK Enskede54:44+1:439:07
3Anna Karin OlmIF Thor55:41+2:409:16
4Sofie BergendahlIF Thor57:07+4:069:31
5Anna FalkSundbybergs IK57:51+4:509:38
6Åsa HedinOK Linné58:29+5:289:44
7Elin AhlströmIFK Enskede58:54+5:539:49
8Pernilla NilssonJärfälla OK1:00:51+7:5010:08
9Gabriella MelinOK Rodhen1:02:14+9:1310:22
10Helena WidegrenIF Thor1:06:20+13:1911:03
11Annette RoosOK Linné1:08:05+15:0411:20
12Nadja DahlströmSnättringe SK1:09:14+16:1311:32
13Malin AlbinssonJärfälla OK1:21:06+28:0513:31
14Katja KinnunenVallentuna-Össeby OL1:34:49+41:4815:48
Pernilla SvedinOK Rodhendiskvalificerad
Maria ForsumVallentuna-Össeby OLej start

H35

7 800 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mårten WaldenfjordJärfälla OK45:405:51
2Fredrik SoneAttunda OK50:03+4:236:25
3Henrik RoosOK Linné53:04+7:246:48
4Jonas ErikssonRånäs OK58:58+13:187:33
5Lars LindbomOK Linné59:01+13:217:33
6Niklas HenrikssonAttunda OK1:01:45+16:057:55
7Fredrik SteneboAttunda OK1:01:51+16:117:55
8Johan WesterberghOK Linné1:03:59+18:198:12
9Andreas FredrikssonAttunda OK1:06:38+20:588:32
10Johan LindqvistTäby OK1:11:46+26:069:12
11Jonas HasselOK Triangeln1:12:24+26:449:16
12Henrik SjögrenHaninge SOK1:16:23+30:439:47
13Christer WilhelmssonStigfinnarna1:37:38+51:5812:31
Fredrik LindellIF Thordiskvalificerad
Jonas DahlinAttunda OKej start
Fredrik StalandOK Linnéej start

D40

5 000 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christin SöderqvistOK Ravinen40:478:09
2Yvonne GrehnOK Rodhen43:14+2:278:38
3Josefine NordströmOK Triangeln43:23+2:368:40
4Ewa AlbrektssonOK Ravinen45:29+4:429:05
5Eva HerbertTäby OK45:47+5:009:09
6Madeleine LimparAttunda OK47:01+6:149:24
7Annika LindbergAttunda OK47:33+6:469:30
8Lena GumaeliusWaxholms OK52:11+11:2410:26
9Eva-Lena HahneInsjöns IF OK53:43+12:5610:44
10Anna Maja SvenssonSöders SOL Tyresö55:13+14:2611:02
11Monica RoosAttunda OK56:49+16:0211:21
12Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK59:13+18:2611:50
13Katarina LaurellOK Linné1:00:07+19:2012:01
14Lina AnderssonOK Roslagen1:04:33+23:4612:54
15Sofie HöglundJärla Orientering1:27:31+46:4417:30
16Eva PerssonOK Österåker1:27:47+47:0017:33
Ann GranqvistOK Ravinendiskvalificerad
Marica TynellRånäs OKej start
Lina KarlbergTullinge SKej start

H40

7 500 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BoströmOK Linné47:096:17
2Mattias EdströmKovlands IF48:46+1:376:30
3Johan JakobssonOK Roslagen48:59+1:506:31
4Eric RollerJärfälla OK50:37+3:286:44
5Juha LoenbergStigfinnarna53:20+6:117:06
6Ola ErikssonBromma-Vällingby SOK54:42+7:337:17
7Jörgen HellgrenIF Thor55:49+8:407:26
8Petter RanefallIF Thor55:57+8:487:27
9Per B NilssonJärfälla OK55:58+8:497:27
10Patrik LeicktTullinge SK56:47+9:387:34
11Håkan SöderqvistOK Ravinen57:14+10:057:37
12Stefan BergOK Ravinen57:27+10:187:39
13Erik BerggrenTullinge SK58:44+11:357:49
14Peter HöglundJärla Orientering58:47+11:387:50
15Martin BjurnerBromma-Vällingby SOK1:00:27+13:188:03
16Magnus RunsvikKarlsbyhedens IK1:01:19+14:108:10
17Henrik NordVäsby OK1:01:44+14:358:13
18Torbjörn NilssonStora Tuna OK1:02:57+15:488:23
19Pontus GilleOK Roslagen1:03:14+16:058:25
20Ola BovalliusJärfälla OK1:03:36+16:278:28
21Christer ArksandVallentuna-Össeby OL1:06:00+18:518:48
22Lars OlssonVäsby OK1:06:10+19:018:49
23Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL1:07:08+19:598:57
24Mats AlheimTullinge SK1:08:58+21:499:11
25Roger AnderssonOK Enen1:11:44+24:359:33
25Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:11:44+24:359:33
27Lars G BerggrenOK Älvsjö-Örby1:16:46+29:3710:14
28Nicklas BergströmTäby OK1:18:35+31:2610:28
29Fredrik MorastHaninge SOK1:19:21+32:1210:34
30Robert SundströmFK Friskus-Varberg1:26:16+39:0711:30
31Andreas EhnIF Thor1:26:50+39:4111:34
32Nils EdvardssonJärfälla OK1:27:18+40:0911:38
Sven JohanssonTäby OKdiskvalificerad
Anders HedbergOK Södertörndiskvalificerad
Magnus GrafströmCentrum OKdiskvalificerad
Rob HartOK Linnédiskvalificerad
Daniel Andersson-OlmIF Thordiskvalificerad
Mattias SandqvistVallentuna-Össeby OLej start
Mats LundbäckJärfälla OKej start
John SolbreckOK Roslagenej start
Roger TynellRånäs OKej start
Björn LovangIFK Lidingös Skid o OKej start

D45

4 400 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BogrenSundbybergs IK35:117:59
2Pia HellgrenOK Södertörn40:17+5:069:09
3Ulla MolinAttunda OK40:33+5:229:12
4Lena SundqvistTullinge SK41:45+6:349:29
5Marita AxelssonOK Ravinen42:36+7:259:40
6Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK42:56+7:459:45
7Cathrine JohanssonTierps SOK43:03+7:529:47
8Jenny SalemyrBromma-Vällingby SOK43:56+8:459:59
9Anette SjöbergGävle OK44:33+9:2210:07
10Maria HartOK Linné45:14+10:0310:16
11Lena NilssonOK Linné45:24+10:1310:19
12Dorothe SpillmannIF Thor45:56+10:4510:26
13Agneta KarlssonRånäs OK46:07+10:5610:28
14Carina NyströmLänna IF47:41+12:3010:50
15Karina LangerakJärfälla OK48:14+13:0310:57
16Iréne PerssonTäby OK48:45+13:3411:04
17Mia GustafssonOK Kåre50:48+15:3711:32
18Ulrika MeyersonOK Linné50:56+15:4511:34
19Anette ArksandVallentuna-Össeby OL52:02+16:5111:49
20Åsa PetterssonVallentuna-Össeby OL53:01+17:5012:02
21Lena GrandinOK Linné53:18+18:0712:06
22Maria LännevallOK Roslagen54:57+19:4612:29
23Maria KvarnlöfOK Roslagen57:56+22:4513:09
24Carina NilssonTäby OK1:01:42+26:3114:01
25Annika SundvallJärla Orientering1:01:47+26:3614:02
26Monica RostöRånäs OK1:02:47+27:3614:16
27Susanne BovalliusJärfälla OK1:05:22+30:1114:51
28Anki GustafssonSäterbygdens OK1:09:54+34:4315:53
29Ludwina RedtzerAttunda OK1:10:05+34:5415:55
30Liselott KihlSundbybergs IK1:11:34+36:2316:15
31Karin SkoglundOK Linné1:15:31+40:2017:09
32Marie ForshällenAttunda OK1:19:19+44:0818:01
33Katarina SahlstenSkarpnäcks OL1:19:25+44:1418:02
Carina JacobssonOK Rodhenej start

H45

6 500 m, 57 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Torbjörn LännevallOK Roslagen40:326:14
2Jonas GidingVallentuna-Össeby OL40:42+0:106:15
3Rikard ImarkTullinge SK41:38+1:066:24
4Ola HultinOK Roslagen42:31+1:596:32
5Mats JonsellIF Thor43:02+2:306:37
6Hans SundqvistTullinge SK44:15+3:436:48
7Carl PerssonTäby OK44:44+4:126:52
8Kalle PerssonOK Österåker45:41+5:097:01
9Tobias SvenssonOK Österåker45:44+5:127:02
10Peter AlbrektssonOK Ravinen46:02+5:307:04
11Anders JönssonOK Triangeln46:36+6:047:10
12Robert ElveröVäsby OK48:19+7:477:26
13Piero SannicoloTäby OK48:26+7:547:27
14Conny StrandbergGustavsbergs OK48:46+8:147:30
15Jörgen AxelssonTullinge SK48:56+8:247:31
16Stefan HenrikssonOK Ravinen49:17+8:457:34
17Per EdlundSigtuna OK49:18+8:467:35
18Thomas HahneInsjöns IF OK49:26+8:547:36
19Anders OhlinRånäs OK49:41+9:097:38
20Johan J MöllerOK Linné49:50+9:187:40
21Urban FreijSnättringe SK50:06+9:347:42
22Anders BjörklundOK Ravinen50:29+9:577:46
23Roland SannicoloTäby OK51:08+10:367:52
24Patrik OttossonGävle OK51:28+10:567:55
25Michael HolmgrenIF Thor51:57+11:257:59
26Jan-Olof BogrenSundbybergs IK51:59+11:277:59
27Stefan LybertVäsby OK53:00+12:288:09
28Anders BrinkmanVandrarringen53:46+13:148:16
29Leif TynongTullinge SK54:24+13:528:22
30Bo StrandOK Linné55:30+14:588:32
31Mats HerbertTäby OK55:50+15:188:35
32Tomas HultqvistTullinge SK57:52+17:208:54
33Johan SköldJärfälla OK58:19+17:478:58
34Lars GreilertHaninge SOK59:24+18:529:08
35Håkan RedtzerAttunda OK1:00:32+20:009:18
36Lars BerzellAttunda OK1:02:16+21:449:34
37Patrik ForsAttunda OK1:03:08+22:369:42
38Ben StrengellVästerås SOK1:03:23+22:519:45
39Rolf LarssonTurebergs IF1:04:04+23:329:51
40Erik DanielsAttunda OK1:04:11+23:399:52
41Ove RinnbäckOK Ravinen1:04:28+23:569:55
42Göran LundqvistJärfälla OK1:04:58+24:269:59
43Anders BrunellIF Thor1:05:00+24:2810:00
44Anders NilssonTäby OK1:05:58+25:2610:08
45Håkan SvahnOK Ravinen1:06:33+26:0110:14
46Ian von EssenOK Linné1:08:59+28:2710:36
47Håkan RostöRånäs OK1:09:44+29:1210:43
48Stefan NilssonOK Linné1:11:08+30:3610:56
49Johan BalckVallentuna-Össeby OL1:11:59+31:2711:04
50Anders S NybergSäterbygdens OK1:13:02+32:3011:14
51Peter LindbergOK Roslagen1:13:54+33:2211:22
52Stefan NordströmSigtuna OK1:14:32+34:0011:28
53Hans MalmbergWaxholms OK1:15:22+34:5011:35
54Nils EklöwSkogsluffarnas OK1:17:12+36:4011:52
55Ola PetterssonLänna IF1:19:05+38:3312:10
56Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK1:24:28+43:5612:59
57Magnus GraasOK Linné1:28:09+47:3713:33
Ove ErikssonOK Roslagenej start
Göran LängheimTullinge SKej start
Per GrywenzOK Linnéej start

D50

4 100 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ylva Grape AnderssonIFK Moras OK36:398:56
2Gunilla KreissJärla Orientering40:08+3:299:47
3Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL42:09+5:3010:16
4Eva SvanbergJärfälla OK44:01+7:2210:44
5Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK44:58+8:1910:58
6Ingrid SjölanderOK Rodhen45:45+9:0611:09
7Karin JanssonOK Rodhen47:20+10:4111:32
8Maria SkantzOK Triangeln49:52+13:1312:09
9Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby52:08+15:2912:42
10Annika ZetterqvistSigtuna OK57:10+20:3113:56
11Christel NilssonHaninge SOK57:30+20:5114:01
12Anna-Sofie LundmanOK Roslagen1:01:31+24:5215:00
13Eva WareniusDalaportens OL1:03:12+26:3315:24
14Christina Åhman-WilliamRånäs OK1:06:25+29:4616:11
15Madelene BjernulfSundbybergs IK1:06:32+29:5316:13
16Inger SkantzLänna IF1:10:34+33:5517:12
17Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen1:20:29+43:5019:37
Lena GranérBromma-Vällingby SOKej start
Annika LundströmVäsby OKej start

H50

6 000 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär WestbladOK Ravinen39:566:39
2Sune SödergrannTullinge SK42:41+2:457:06
3Tommy HolmérVäsby OK42:58+3:027:09
4Krister GumaeliusWaxholms OK44:55+4:597:29
5Anders LundhJärfälla OK47:07+7:117:51
6Anders StjerndahlIFK Lidingös Skid o OK48:14+8:188:02
7Roine AnderssonRånäs OK48:56+9:008:09
8Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK49:45+9:498:17
9Anders NissarJärla Orientering49:47+9:518:17
10Lars GerhardssonAttunda OK50:07+10:118:21
11Gunnar SvanbergJärfälla OK51:23+11:278:33
12Bengt HameliusSäterbygdens OK53:15+13:198:52
13Tryggve RönnqvistOK Linné53:47+13:518:57
14Göran AnderssonOK Rodhen54:00+14:049:00
15Johan PalmgrenTäby OK54:02+14:069:00
16Ulf BurmanGustavsbergs OK54:11+14:159:01
17Björn SöderbäckOK Linné56:31+16:359:25
18Lars-Erik NorbergJärfälla OK56:52+16:569:28
19Ronny PerssonOK Österåker57:10+17:149:31
20Peter RidefeltOK Linné57:25+17:299:34
21Leif GustafssonSäterbygdens OK57:42+17:469:37
22Per EdenhamnLänna IF58:11+18:159:41
23Roland NorellSöders SOL Tyresö58:27+18:319:44
24Tomas JanssonLänna IF58:31+18:359:45
25Lars GustafssonOK Kåre58:58+19:029:49
26Stefan LjungdahlJärla Orientering1:00:02+20:0610:00
27Mats LarssonIFK Enskede1:00:06+20:1010:01
28Gunnar LangsSkarpnäcks OL1:00:13+20:1710:02
29Leif NyholmOK Linné1:00:56+21:0010:09
30Mats LundmanOK Roslagen1:04:20+24:2410:43
31Anders WesterbergOK Enen1:07:45+27:4911:17
32Torbjörn ErikssonOK Linné1:08:37+28:4111:26
33Peter AxelssonOK Ravinen1:09:56+30:0011:39
34Roland BäcklinSigtuna OK1:12:08+32:1212:01
35Ari SahlstenSkarpnäcks OL1:18:26+38:3013:04
36Anders WinaldHellas Orientering1:18:47+38:5113:07
37Stefan MokvistLänna IF1:19:20+39:2413:13
38Ronny AlexanderssonOK Linné1:27:55+47:5914:39
39Per-Olof SvenssonLänna IF1:30:07+50:1115:01
Peter EklövOK Linnédiskvalificerad
Kenneth PetterssonJärfälla OKej start
Lars HagrotTäby OKej start

D55

4 100 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie ÅsenlundGävle OK35:188:36
2Lena JanssonJärla Orientering38:15+2:579:19
3Christina HjertsonOK Linné40:19+5:019:50
4My RönnolsTäby OK42:51+7:3310:27
5Eva OlssonRånäs OK43:22+8:0410:34
6Gunlis LarssonOK Enen43:36+8:1810:38
7Anne-Chr SchunnessonAttunda OK44:04+8:4610:44
8Anneli LindkvistGustavsbergs OK44:11+8:5310:46
9Annika GillgrenGävle OK46:58+11:4011:27
10Monica OhlinRånäs OK47:57+12:3911:41
11Ulla WesterlundTäby OK53:42+18:2413:05
12Eva ElnerudSigtuna OK54:15+18:5713:13
13Britt LarssonLänna IF54:46+19:2813:21
14Margareta WadinOK Älvsjö-Örby58:17+22:5914:12
15Marita BergSigtuna OK1:01:40+26:2215:02
16Margareta AnderssonHellas Orientering1:05:48+30:3016:02
17Riggan FrändénJärla Orientering1:05:55+30:3716:04
18Margareta HallménAttunda OK1:39:46+1:04:2824:20
Majlis BergqvistJärfälla OKej start
Elisabeth HedlöfRånäs OKej start

H55

5 600 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HjertsonOK Linné40:047:09
2Hans AnderssonVästerbergslagens OL40:50+0:467:17
3Thomas JohanssonRånäs OK41:07+1:037:20
4Anders LöfgrenJärfälla OK43:04+3:007:41
5Lars OhlinRånäs OK43:20+3:167:44
6Mikael ByströmJärfälla OK44:35+4:317:57
7Hans OhlinRånäs OK46:02+5:588:13
8Jörgen KarlssonAttunda OK46:56+6:528:22
9Lars BoudrieVäsby OK47:22+7:188:27
10Peter OlssonTäby OK48:41+8:378:41
11Svend Erik MathiassenOK Linné48:46+8:428:42
12Roland WareniusDalaportens OL49:27+9:238:49
13Eidar LindgrenOK Ravinen49:44+9:408:52
14Tor-Olof BlomsterIF Åland50:05+10:018:56
15Jonny NilssonSnättringe SK50:15+10:118:58
16Pelle BengtssonIFK Enskede51:32+11:289:12
17Robert AlmLänna IF54:54+14:509:48
18Magnus JanssonOK Roslagen55:36+15:329:55
19Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OL55:40+15:369:56
20Jan GottfridssonNorbergs OK56:42+16:3810:07
21Göran AnderssonAttunda OK57:14+17:1010:13
22Anders HallménAttunda OK57:54+17:5010:20
23Per WeinestedtOK Linné58:23+18:1910:25
24Bonne LöfmanAttunda OK1:00:45+20:4110:50
25Björn LindgrenOK Österåker1:02:00+21:5611:04
26Jan MånkellAttunda OK1:02:42+22:3811:11
27Sven-Erik LevinTierps SOK1:04:01+23:5711:25
28Reijo KorhonenHaninge SOK1:04:02+23:5811:26
29Per-Åke HolmSigtuna OK1:09:28+29:2412:24
30Johan KarlstenSolna OK1:13:17+33:1313:05
Bengt BivrinIdefjordens SKdiskvalificerad
Peter SundgrenVallentuna-Össeby OLej start
Claes HammarlingLänna IFej start

D60

3 600 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin GustavssonSträngnäs-Malmby OL30:438:31
2Anne LundmarkJärfälla OK39:01+8:1810:50
3Ingrid GraneliHaninge SOK43:50+13:0712:10
4Margareta HagstedtVäsby OK45:08+14:2512:32
5Agneta SörqvistSigtuna OK46:10+15:2712:49
6Karin GrånäsRasbo IK46:59+16:1613:03
7Marianne SöderbergIFK Lidingös Skid o OK47:45+17:0213:15
8Barbro EdströmKovlands IF49:40+18:5713:47
9Ulla GummesonVäsby OK49:46+19:0313:49
10Gertrud WilhelmssonStigfinnarna51:07+20:2414:11
11Ewa NordlundLänna IF52:22+21:3914:32
12Maj-Britt GardeliusIF Hansa-Hoburg53:08+22:2514:45
13Helena KorhonenHaninge SOK54:07+23:2415:01
14Lena JohnssonRånäs OK54:37+23:5415:10
15Helena DominiqueOK Enen56:20+25:3715:38
16Kristina ErikssonLänna IF57:30+26:4715:58
17Carin RunqvistJärfälla OK58:51+28:0816:20

H60

5 000 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan ÅsbergHäverödals SK42:078:25
2Per-Erik WåhlbergOK Linné43:45+1:388:45
3Per-Johan WikforsOK Österåker49:28+7:219:53
4Bengt-Göran StjernaLänna IF50:19+8:1210:03
5Björn SvedinJärfälla OK50:23+8:1610:04
6Ingemar GillgrenGävle OK50:30+8:2310:06
7Sven-Inge NylundJärfälla OK52:16+10:0910:27
8Per-Erik CarleniusAttunda OK52:29+10:2210:29
9Kenneth LarssonOK Enen52:33+10:2610:30
10Olof PerssonSnättringe SK53:12+11:0510:38
11Per LindskogGotlands Bro Orienteringsklubb53:24+11:1710:40
12Bjarne BlomsterIF Åland53:36+11:2910:43
13Lars Erik HermanssonOK Linné56:23+14:1611:16
14Kjell LindblomJärfälla OK57:14+15:0711:26
15Tommy WåhlinOK Enen58:59+16:5211:47
16Göran FriskAttunda OK1:01:02+18:5512:12
17Christer HedinIFK Enskede1:03:09+21:0212:37
18Rolf HjortRånäs OK1:03:23+21:1612:40
19Hans CarlssonHellas Orientering1:06:22+24:1513:16
20Bo WinanderJärfälla OK1:08:29+26:2213:41
21Lars Göran SörqvistSigtuna OK1:18:04+35:5715:36
Leif NordinAttunda OKdiskvalificerad
Leif Erik KarlssonRånäs OKej start

D65

3 600 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina Nygren-FriskAttunda OK38:1710:38
2Dagny TirénOK Ravinen42:11+3:5411:43
3Margareta HaraldssonSigtuna OK43:56+5:3912:12
4Ingrid JanssonSäterbygdens OK44:51+6:3412:27
5U C Lybert ErikssonVäsby OK48:57+10:4013:35
6Barbro BörjesonSigtuna OK50:51+12:3414:07
7Birgitta NorlinRimbo SOK53:45+15:2814:55
8Britt-Marie SjöbergOK Tor57:36+19:1916:00
9Elke Wilke-GüntherTierps SOK1:00:59+22:4216:56
10Gunnel BalckIFK Enskede1:07:07+28:5018:38
11Birgitta NylundJärfälla OK1:17:41+39:2421:34
Dagny GustavssonSigtuna OKej start
Caje JacobssonIF Thorej start
Marianne HamiltonEnebybergs IFej start

H65

4 400 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt ErikssonVäsby OK38:368:46
2Leif StrandbergGustavsbergs OK40:13+1:379:08
3Ingvar SvenssonBjursås OK40:28+1:529:11
4Rolf SkoglundHellas Orientering40:40+2:049:14
5Owe EdströmKovlands IF42:04+3:289:33
6Thord RådbergOK Roslagen43:07+4:319:47
7Jan BojlingSolna OK44:59+6:2310:13
8Jan JohanssonIFK Hedemora OK46:47+8:1110:37
9Sven-Erik SjöbergOK Tor48:01+9:2510:54
10Bror FureskogAlfta-Ösa OK49:25+10:4911:13
11Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben49:55+11:1911:20
12Lennart TorstenssonOK Rodhen50:06+11:3011:23
13Leif CarlssonSkarpnäcks OL51:21+12:4511:40
14Lars AlströmRasbo IK51:38+13:0211:44
15Gunnar ErikssonJärfälla OK52:18+13:4211:53
16Torbjörn AtterbrandTierps SOK52:31+13:5511:56
16Per-Åke CarlenstamVäsby OK52:31+13:5511:56
18Håkan BoijeTurebergs IF52:37+14:0111:57
19Olle ÖbergSkogsluffarnas OK52:41+14:0511:58
20Sören ErikssonLänna IF52:49+14:1312:00
21Jan Olov JonssonTierps SOK53:05+14:2912:03
22Ola HedbergOK Linné53:08+14:3212:04
23Leif NordlundLänna IF53:55+15:1912:15
24Bengt FribergJärfälla OK54:00+15:2412:16
25Sven-Olof NorlinRimbo SOK54:04+15:2812:17
26Sten JohanssonOK Borgen55:01+16:2512:30
27Ronny HedlundOK Södertörn55:12+16:3612:32
28Kjell TancredIBM-Klubben55:47+17:1112:40
29Yngve PerssonTierps SOK56:00+17:2412:43
30Torbjörn TirénHellas Orientering56:04+17:2812:44
31Staffan ElmhagenSöders SOL Tyresö57:06+18:3012:58
32Kjell BergmanStigfinnarna57:08+18:3212:59
33Göran AnderssonTäby OK57:10+18:3412:59
34Lars ÖhmanFredrikshofs IF Skid & OK1:00:10+21:3413:40
35Ulf SkogtjärnOK Linné1:00:54+22:1813:50
36Jan DahlgrenGustavsbergs OK1:02:40+24:0414:14
37Ingemar JohnssonHaninge SOK1:03:47+25:1114:29
38Lars NordinSolna OK1:05:10+26:3414:48
39Lars-Erik KarlssonRasbo IK1:05:43+27:0714:56
40Leif BergSigtuna OK1:08:31+29:5515:34
41Bo WestlingHäverödals SK1:10:13+31:3715:57
42Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:10:44+32:0816:04
Bo SundenKarlsbyhedens IKdiskvalificerad
Sverre JonssonOK Ravinendiskvalificerad
Curt BalckIFK Enskedediskvalificerad
Jan-Erik WibergJärla Orienteringej start
Conny HusénOK Roslagenej start

D70

2 900 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva von HeijneSigtuna OK40:2813:57
2Birgitta ErikssonLänna IF43:04+2:3614:51
3Gunvor GranathNynäshamns OK44:32+4:0415:21
4Margaretha NyströmLänna IF54:57+14:2918:56
5Margareta WallénTäby OK56:08+15:4019:21
Yvonne RoosAttunda OKej start

H70

4 100 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan SöderbergIFK Lidingös Skid o OK41:0210:00
2P-G JanssonSäterbygdens OK43:50+2:4810:41
3Jan-Olof MalmSigtuna OK44:40+3:3810:53
4Sten von HeijneSigtuna OK44:45+3:4310:54
5Kurt BoströmOK Linné44:48+3:4610:55
6Rune CarlssonSundbybergs IK46:18+5:1611:17
7Martin EngqvistUpsala IF47:14+6:1211:31
8Leif LundquistEnebybergs IF48:04+7:0211:43
9Bo HedlundIFK Enskede48:08+7:0611:44
10Bjarne ErlandssonHammarby IF OF49:20+8:1812:01
11Nils-Olof UppströmerRasbo IK50:13+9:1112:14
12Sivert SöderbärgOK Roslagen51:55+10:5312:39
13Sven JacobssonIF Thor54:44+13:4213:20
14Bertil KarlssonOK Linné59:21+18:1914:28
15Allan WedinJärfälla OK59:30+18:2814:30
16Stig Bertil LarssonTullinge SK1:00:30+19:2814:45
17Erik NordströmBjörklinge SOK1:00:55+19:5314:51
18Hugo IsgrenIFK Enskede1:02:30+21:2815:14
19Lars RoosAttunda OK1:09:03+28:0116:50
20Rune ThurénVallentuna-Össeby OL1:09:59+28:5717:04
21Kjell NilssonOK Linné1:10:16+29:1417:08
22Gunnar DahlströmFredrikshofs IF Skid & OK1:17:27+36:2518:53
23Lennart ErikssonOK Enen1:19:59+38:5719:30
Åke AnderssonOK Älvsjö-Örbyej start

D75

2 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulla AnderssonOK Södertörn40:1013:51
2Birgitta WestergrenTäby OK51:33+11:2317:46
3Ingrid CarlssonTäby OK57:55+17:4519:58
Gunilla WickenbergIBM-Klubbendiskvalificerad

H75

3 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK35:179:48
2Sigurd WallénTäby OK37:38+2:2110:27
3Sten BergstrandSkogsluffarnas OK39:03+3:4610:50
4Ulf EskilssonOK Södertörn39:32+4:1510:58
5Sten LarssonHäverödals SK41:00+5:4311:23
6Tord LindValbo AIF45:00+9:4312:30
7Lennart HedlundVallentuna-Össeby OL47:13+11:5613:06
8Bertil LjungemyrIFK Lidingös Skid o OK48:25+13:0813:26
9Ivar NordbergOK Älvsjö-Örby49:02+13:4513:37
10Lars-Erik LindellVäsby OK49:50+14:3313:50
11Sven ErikssonOK Roslagen54:40+19:2315:11
Evert CarlssonTäby OKdiskvalificerad
Anders BackOK Ravinenej start

D80

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maj BoudrieVäsby OK52:4618:50

H80

2 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henning HamiltonEnebybergs IF39:2414:04
2Ragnar AnderssonHäverödals SK41:46+2:2214:55
3Lennart WestergrenSöders SOL Tyresö43:01+3:3715:21
4Per WesterGustavsbergs OK48:33+9:0917:20
5Gert GyllbrandGustavsbergs OK51:20+11:5618:20
6Runar ForsströmJärfälla OK1:24:27+45:0330:09
Inge HåkanssonOK Linnédiskvalificerad

H85

2 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1K-G JanssonStockholms OK1:09:2324:46

Inskolning

2 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Isabelle AndreiIF Hansa-Hoburgfullföljt
Tilde BergströmTäby OKfullföljt
Edvin FalkOK Roslagenfullföljt
Sebastian GrassVallentuna-Össeby OLfullföljt
Isabelle GyllenhammarSigtuna OKfullföljt
Elsa HedinOK Linnéfullföljt
Emelie KruysIF Thorfullföljt
Gustav LjunggrenOK Hammarenfullföljt
Jakob NordströmSigtuna OKfullföljt
Love UmegårdLånghundra IFfullföljt
Ester von ZweibergkSundbybergs IKfullföljt
Axel GidlundVäsby OKej start

U1

2 200 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin NystenOK Enen19:048:40
2Johan BergOK Ravinen19:24+0:208:49
3Hampus GörlOK Enen19:53+0:499:02
4Minoo KarlssonOK Ravinen20:05+1:019:07
5Amanda GranqvistOK Ravinen20:44+1:409:25
6Alvin CraigOK Ravinen21:06+2:029:35
7Viktor BoströmOK Linné21:10+2:069:37
8Johanna RoosOK Linné21:38+2:349:50
9Oskar InslanderIF Thor22:08+3:0410:03
10Gustav KüglerSigtuna OK22:09+3:0510:04
11Edvin WiklundOK Enen22:18+3:1410:08
12Liam Mc CluskeyOK Enen22:21+3:1710:09
13Johanna PalmOK Triangeln22:33+3:2910:14
14Oskar Svedin JakobssonLånghundra IF22:36+3:3210:16
15Elsa KarlssonIF Thor23:10+4:0610:31
16Fanny CedstedtLånghundra IF23:47+4:4310:48
17Tilde SöderlundOK Rodhen24:04+5:0010:56
18Malte AlbinssonOK Österåker24:08+5:0410:58
19Elsa Söllvander EklundOK Rodhen24:16+5:1211:01
19Isabel Sohlin JonssonSigtuna OK24:16+5:1211:01
21Oliver EricssonTäby OK24:32+5:2811:09
22Agnes Söllvander EklundOK Rodhen24:46+5:4211:15
23Frida MelinOK Rodhen24:54+5:5011:19
24Gustav NordforsOK Enen24:56+5:5211:19
25Max LönnqvistOK Ravinen26:45+7:4112:09
26Hanna SjödinOK Enen26:47+7:4312:10
27Marcus ÖrjesOK Enen26:48+7:4412:10
28Miia RollerJärfälla OK26:53+7:4912:13
29Elias WesterberghOK Linné27:22+8:1812:26
30Annie NorströmLänna IF27:36+8:3212:32
30Frida NilssonOK Triangeln27:36+8:3212:32
32Pelle NilssonOK Linné27:43+8:3912:35
33Michaela EkwallOK Enen27:51+8:4712:39
34Samuel NorénOK Enen28:09+9:0512:47
35Jakob HilldingssonAttunda OK28:45+9:4113:04
36Ebba EhrlinOK Ravinen28:47+9:4313:04
37Evelina BergOK Ravinen29:19+10:1513:19
38Elsa WiklundOK Enen29:23+10:1913:21
39Lovisa ErikssonOK Rodhen29:24+10:2013:21
40Edit JonssonLånghundra IF29:34+10:3013:26
41Elsa ErnlundOK Linné29:35+10:3113:26
42Erik BernersonOK Enen31:10+12:0614:09
43Milo MagnussonOK Enen31:15+12:1114:12
44Lisa NilssonOK Linné31:20+12:1614:14
45Edvin ForsumVallentuna-Össeby OL31:29+12:2514:18
46Idun AlmOK Enen31:33+12:2914:20
46Lovisa AnderssonIF Thor31:33+12:2914:20
48Tova SanderIF Thor31:44+12:4014:25
49Klara HartOK Linné31:45+12:4114:25
50Ester BlomsterOK Linné31:54+12:5014:30
51Kajsa SandkvistOK Österåker32:11+13:0714:37
52Ellen AhlgrenOK Borgen32:34+13:3014:48
53Linus PetterssonOK Roslagen33:12+14:0815:05
54Ragnar HolstOK Linné33:50+14:4615:22
55Elliot PetterssonOK Roslagen34:09+15:0515:31
56Isac AnderssonLänna IF34:18+15:1415:35
57Axel BalckVallentuna-Össeby OL35:46+16:4216:15
58Erik HellgrenOK Ravinen35:47+16:4316:15
59EWllen ThorstenssonOK Rodhen36:00+16:5616:21
60Frida NilsenOK Enen36:11+17:0716:26
61Arvid RydgrenOK Rodhen36:24+17:2016:32
62Alva GidlundOK Linné36:37+17:3316:38
63aNNELI RajanIFK Lidingös Skid o OK37:43+18:3917:08
64Vendela NordlingOK Ravinen39:04+20:0017:45
65Emma HallendalIFK Enskede39:38+20:3418:00
66Simon Bernet WahlnäsOK Linné39:57+20:5318:09
67Malva LindbergOK Södertörn41:21+22:1718:47
68Elin FornanderSigtuna OK43:03+23:5919:34
69Zebastian JönssonOK Triangeln45:10+26:0620:31
70Vilma WohlgemuthOK Ravinen45:39+26:3520:44
71Hugo LindskogOK Ravinen45:45+26:4120:47
72Sanna RinnbäckOK Ravinen47:33+28:2921:36
73Markus JanssonLånghundra IF47:38+28:3421:39
74Daniel Bernet-WahlnäsOK Linné48:18+29:1421:57
75Vidar SanderIF Thor50:22+31:1822:53
76Sofie JonsellIF Thor51:32+32:2823:25
77Filip LaurellOK Linné59:30+40:2627:02
78Linus JanssonIF Thor1:01:45+42:4128:04
Bertil ArvidsonOK Österåkerdiskvalificerad
Matilda EkmanVallentuna-Össeby OLej start
Elliot AngelsiööOK Linnéej start
Alva KjellmanOK Ravinenej start
Veronica OlivkvistLänna IFej start
Viktoria OlivkvistLänna IFej start
Helena PerssonOK Österåkerej start
Arvid WestmanOK Enenej start

U2

2 900 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia BergströmOK Rodhen33:4311:37
2Linus LundqvistLånghundra IF34:53+1:1012:01
3Marcus LundqvistLånghundra IF34:59+1:1612:03
4Jacob HenrikssonRånäs OK36:39+2:5612:38
5Tony EdlundRånäs OK37:10+3:2712:48
6Moa WallenborgIF Thor37:20+3:3712:52
7Emil ElihnOK Linné37:21+3:3812:52
8Vera BjurnerBromma-Vällingby SOK38:45+5:0213:21
9Embla BergströmTäby OK38:48+5:0513:22
10Jonathan GelinOK Enen39:13+5:3013:31
11David NäslundOK Roslagen39:27+5:4413:36
12August StarkOK Roslagen39:39+5:5613:40
13Martin RinnbäckOK Ravinen39:47+6:0413:43
14Isak SöderstenJärfälla OK40:00+6:1713:47
15Claes PalmgrenTäby OK40:21+6:3813:54
16Ellen HannrupIF Thor40:44+7:0114:02
17Karin RodheLånghundra IF41:21+7:3814:15
18Tyra RodheLånghundra IF41:23+7:4014:16
19Samuel SjölanderRånäs OK42:01+8:1814:29
20Ellen NorströmLänna IF42:04+8:2114:30
21Stina UmegårdLånghundra IF42:23+8:4014:36
22Angelica KahsaiyOK Enen43:07+9:2414:52
23Simon PetterssonOK Roslagen43:59+10:1615:10
24Erik BeskowOK Linné44:34+10:5115:22
25Aron HellgrenIF Thor45:05+11:2215:32
26Albin LindskogOK Ravinen45:18+11:3515:37
27Isak NilssonOK Linné45:36+11:5315:43
28Hanna JonsellIF Thor45:55+12:1215:50
29Malva MöllerOK Linné45:58+12:1515:51
30Sanna HedbergOK Södertörn45:59+12:1615:51
31Agnes WeissLånghundra IF47:53+14:1016:30
32Ronja StåhlSundbybergs IK47:56+14:1316:31
33Jonas BergensOK Linné49:19+15:3617:00
34Line KarlssonOK Ravinen49:26+15:4317:02
35Tilda JanssonOK Roslagen49:43+16:0017:08
36Ida Österman NorrbyOK Roslagen49:58+16:1517:13
37Matlida LindströmLånghundra IF50:17+16:3417:20
38Gustaf VilénOK Ravinen51:50+18:0717:52
39Rickard BodellOK Enen51:52+18:0917:53
40Erik ÅkerudIF Thor52:13+18:3018:00
41Olivia OverendIF Thor53:23+19:4018:24
42Valdemar BehmLänna IF53:53+20:1018:34
43Maria Von EssenOK Linné54:07+20:2418:39
44Alva SundblomRånäs OK55:04+21:2118:59
45David LundströmLånghundra IF55:41+21:5819:12
46William LindgrenRånäs OK56:11+22:2819:22
47Alva AnderVallentuna-Össeby OL57:13+23:3019:43
48Hanna GraasOK Linné1:02:58+29:1521:42
49Erik CnattingiusLänna IF1:03:40+29:5721:57
50Elin GraasOK Linné1:04:59+31:1622:24
51Rebecka HilldingssonAttunda OK1:05:08+31:2522:27
52Markus EkmanVallentuna-Össeby OL1:08:42+34:5923:41
53Ludvig BehmLänna IF1:10:02+36:1924:08
54Elin WahlqvistOK Roslagen1:11:45+38:0224:44
55Wiktor EngesAttunda OK1:16:18+42:3526:18
56Alina GyllnerLänna IF1:18:43+45:0027:08
57Hannes GäreskogKlubblös1:24:26+50:4329:06
58Ludvig SäfströmRånäs OK1:26:30+52:4729:49
59Anton SegermanIF Thor1:45:35+1:11:5236:24
Martin GrönholmIF Thordiskvalificerad
Oscar JonssonOK Enendiskvalificerad
Olle KallurOK Ravinendiskvalificerad
Theo Hörnsten StalåsOK Österåkerdiskvalificerad
Jacob MalmenstedtOK Linnédiskvalificerad
Findus ClassonRånäs OKdiskvalificerad
Simon OlmIF Thorej start
Karin BirkedalAttunda OKej start
Olle BrahmLånghundra IFej start
Ida HänströmTäby OKej start
Hampus KarlssonOK Ravinenej start
Simon Kjörling-SkoglundRånäs OKej start
Petter NordenholmIF Thorej start
Olof RobertssonSundbybergs IKej start

Öppen motion 1

2 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats HvafneKlubblös31:4610:57
2Astri LindgrenMandahlOK Linné36:50+5:0412:42
3Lena WiklundOK Enen43:10+11:2414:53
4Björn RennerOK Södertörn44:28+12:4215:20
5Anders SjöborgOK Linné45:08+13:2215:33
6Simon LoenbergStigfinnarna54:16+22:3018:42
7Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK55:25+23:3919:06
8Klara GranversenKlubblös57:24+25:3819:47
9Igge LoenbergStigfinnarna57:44+25:5819:54
10Maja FalkSundbybergs IK58:07+26:2120:02
11Pia VikströmTäby OK1:00:28+28:4220:51
12Linda Mc ClukeyOK Enen1:04:08+32:2222:06
13Elisabeth NordforsOK Enen1:06:46+35:0023:01
13Anneli WedebrandOK Enen1:06:46+35:0023:01
15Annie HäggholmSigtuna OK1:07:54+36:0823:24
16Joel LundhageKlubblös1:09:32+37:4623:58
17Albin WarvelinLånghundra IF1:17:55+46:0926:52
18Jonathan HoppeIF Thor1:18:47+47:0127:10
19Ebba VestmanOK Österåker1:20:12+48:2627:39
Axel SundströmFK Friskus-Varbergdiskvalificerad

Öppen motion 2

3 800 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan GranversenKlubblös47:5612:36
2Leif HagstedtVäsby OK49:10+1:1412:56
3Teea PekolaKlubblös49:27+1:3113:00
4Silvia NyholmOK Linné50:03+2:0713:10
5Thomas LundOK Roslagen55:00+7:0414:28
6Beata LarssonRånäs OK56:41+8:4514:55
7Inger HilldingssonAttunda OK56:55+8:5914:58
8Annika StarkOK Roslagen58:29+10:3315:23
9Tina HöggholmSigtuna OK1:07:13+19:1717:41
10Johan NordenholmIF Thor1:12:47+24:5119:09
11Thilda NordenhollmIF Thor1:12:48+24:5219:09
12Lena KarlkvistTäby OK1:23:08+35:1221:52
13Johan SjöborgOK Linné1:24:28+36:3222:13
14Susanne WhalkvistOK Roslagen1:35:29+47:3325:07
15Ingegerd ErikssonIF Thor1:41:39+53:4326:45
16Sudipta BhowmikIF Thor1:41:40+53:4426:45
Ingela KullmanKlubblösdiskvalificerad

Öppen motion 3

3 200 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thilde BacklundOK Södertörn30:159:27
2Kristina StarndbergGustavsbergs OK31:35+1:209:52
3Tore CarlströmOK Enen31:46+1:319:55
4Kristin NomminenKlubblös33:57+3:4210:36
5Evelina RostöRånäs OK36:48+6:3311:30
6Niklas WiklundOK Enen37:21+7:0611:40
7Malin GidlundVäsby OK37:27+7:1211:42
8Birgitta ByströmJärfälla OK37:43+7:2811:47
9Magnus StarkOK Roslagen38:16+8:0111:57
10Lars EdvinssonKlubblös39:15+9:0012:15
11Per WistedtTierps SOK40:04+9:4912:31
12Hanna von ZweibergkSundbybergs IK42:21+12:0613:14
13Annika HemgrenIF Thor46:23+16:0814:29
14Kristina WillenOK Ravinen46:30+16:1514:31
15Anna KaufeldtRånäs OK47:06+16:5114:43
16Kristina SkoglundHellas Orientering48:10+17:5515:03
17Axel YdeniusTullinge SK48:25+18:1015:07
18Erik PerssonOK Enen50:14+19:5915:41
19Eva HagrotTäby OK50:28+20:1315:46
20Lena BennitzOK Enen54:22+24:0716:59
21Jakob VestmanOK Österåker56:46+26:3117:44
22Gun-britt ErikssonOK Rodhen57:42+27:2718:01
23Gölin WikstrandKlubblös1:00:40+30:2518:57
24Sten BergströmTjällmo-Godegårds OK1:01:06+30:5119:05
25Åsa MellbergTjällmo-Godegårds OK1:01:08+30:5319:06
26Ulrika BlomqvistVäsby OK1:01:17+31:0219:09
27Maria PeterssonOK Linné1:02:08+31:5319:25
28Ann KarlstenSolna OK1:05:03+34:4820:19
29Monica HedlundIF Thor1:08:45+38:3021:29
30Sunsanne BrolinOK Roslagen1:09:05+38:5021:35
31Halat EngesAttunda OK1:09:30+39:1521:43
32Börje NilssonJärfälla OK1:13:14+42:5922:53
33Ylva LagerbergOK Södertörn1:18:22+48:0724:29
34Margareta SedvallKlubblös1:19:20+49:0524:47
35Åsa GrönlundKlubblös1:23:26+53:1126:04
36Lena GilleOK Roslagen1:25:29+55:1426:42
37Gisela FrostOK Roslagen1:25:33+55:1826:44
38Lena StråleLänna IF1:29:01+58:4627:49

Öppen motion 4

4 200 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan SandlerKlubblös33:488:02
2Eva DverstorpLånghundra IF43:26+9:3810:20
3Martin SjöborgOK Linné44:49+11:0110:40
4Karin JonsellVallentuna-Össeby OL50:56+17:0812:07
5Fredrik RodinKlubblös57:31+23:4313:41
6Monique Stalås-NörnstenOK Österåker59:31+25:4314:10
7Eva SköldSigtuna OK1:00:03+26:1514:17
8Cecilia ArvidsonOK Österåker1:06:07+32:1915:44
9Lisa AlkvistKlubblös1:08:38+34:5016:20
10Bo PetterssonKlubblös1:11:03+37:1516:55
11Kerstin MorastHaninge SOK1:11:31+37:4317:01
12Mats EdengrenNyköpings OK1:23:57+50:0919:59
13Alexandra ZamparasNyköpings OK1:24:04+50:1620:00
14Amilcar RobertoOK Linné1:41:02+1:07:1424:03
Katarina SelliingLänna IFdiskvalificerad
Karin PalmOK Linnédiskvalificerad
Björn DverstorpLånghundra IFdiskvalificerad
Roland Lindgren HammarströmWaxholms OKej start

Öppen motion 5

3 600 m, 66 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas SvenssonLänna IF33:259:16
2Staffan VestbomOckelbo OK33:36+0:119:20
3Jan BrandonKlubblös36:13+2:4810:03
4Nic KruysIF Thor36:14+2:4910:03
5Håkan GraneviTullinge SK36:31+3:0610:08
6Ann-Sofie EdenhamnLänna IF37:27+4:0210:24
7Ulf NilssonJärfälla OK37:57+4:3210:32
8Anders GrenOK Rodhen38:26+5:0110:40
9Emma FalkOK Roslagen38:55+5:3010:48
10Lars SimonssonKlubblös39:12+5:4710:53
11Jörgen LundholmSöders SOL Tyresö39:16+5:5110:54
12Mats BernersonOK Enen39:19+5:5410:55
13Maria KarlssonIF Thor40:43+7:1811:18
14Mats FrostOK Roslagen41:06+7:4111:25
15Lisa KarlqvistKlubblös41:41+8:1611:34
16Cecilia WestströmSundbybergs IK42:21+8:5611:45
17Randi RobertssonSundbybergs IK42:22+8:5711:46
18Gabriella LundholmSöders SOL Tyresö42:37+9:1211:50
19Henrik BrobergIFK Lidingös Skid o OK44:03+10:3812:14
20Anders EklöfJärfälla OK44:23+10:5812:19
21Karin SteneboAttunda OK46:36+13:1112:56
22Ewert EngstedtTullinge SK47:05+13:4013:04
23Per-Erik ThunströmOK Linné47:06+13:4113:05
24Eva LöfgrenJärfälla OK48:10+14:4513:22
25Per AnderssonOK Linné48:34+15:0913:29
26Irene EklöfJärfälla OK49:19+15:5413:41
27Martin SandqvistOK Österåker49:55+16:3013:51
28Erik HöglundTurebergs IF50:02+16:3713:53
29Malin von EssenOK Linné50:13+16:4813:56
30Maria LinsmoKlubblös50:16+16:5113:57
31Anders FalkOK Roslagen51:07+17:4214:11
32Ravi DarLänna IF52:15+18:5014:30
32Gunnar LindholmKlubblös52:15+18:5014:30
34Anders WigrenTullinge SK52:53+19:2814:41
35Anna-Karin CarlssonOK Södertörn57:13+23:4815:53
36Fredrik HemgrenIF Thor57:52+24:2716:04
37Ann-Sofi LindskogGotlands Bro Orienteringsklubb58:03+24:3816:07
38Maria HallmenJärfälla OK59:33+26:0816:32
39Kristin HanssonRånäs OK1:00:17+26:5216:44
40Staffan WikströmSöders SOL Tyresö1:00:21+26:5616:45
41Thomas FranssonOK Ravinen1:00:30+27:0516:48
42Peter BlombergKlubblös1:00:38+27:1316:50
43Strand YvonneOK Linné1:01:03+27:3816:57
44Anderas RundströmKlubblös1:01:15+27:5017:00
45Jasinta RajanIFK Lidingös Skid o OK1:03:45+30:2017:42
46Bernhard KlingOK Rodhen1:04:04+30:3917:47
47Samantha AhlgrenOK Roslagen1:04:38+31:1317:57
47Elisabeth LöchtingOK Roslagen1:04:38+31:1317:57
49Bengt ÅhlanderHammarby IF OF1:06:37+33:1218:30
50Anders KarlkvistTäby OK1:11:01+37:3619:43
51Pysse JohnssonLänna IF1:11:17+37:5219:48
52Karolina VessbyIF Thor1:11:22+37:5719:49
53Mimmi AnderssonKlubblös1:12:27+39:0220:07
54Peter MalmbergWaxholms OK1:15:43+42:1821:01
55Grazyna Van De VoordeTullinge SK1:16:03+42:3821:07
56Jan MickosKlubblös1:19:14+45:4922:00
57Aja SadurskisCentrum OK1:19:28+46:0322:04
58Maria LundbladOK Linné1:22:22+48:5722:52
59Emelie FureskogAlfta-Ösa OK1:24:16+50:5123:24
60Elisabet Lindblom-LarssonOK Enen1:33:57+1:00:3226:05
61Gunilla SchönningJärfälla OK2:06:32+1:33:0735:08
Yvonne BrantingSkarpnäcks OLdiskvalificerad
Maria BryngelssonForsa OKdiskvalificerad
Tomas GöranssonOK Ravinendiskvalificerad
Ann SjöbergEnebybergs IFdiskvalificerad
Lis LarssonRånäs OKdiskvalificerad

Öppen motion 6

5 600 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik BoströmOK Linné42:587:40
2Martin AhlströmIFK Enskede46:00+3:028:12
3Jan LavenKlubblös53:28+10:309:32
4Per LjungStockholms OK53:32+10:349:33
5Elin BjörkmanTäby OK53:40+10:429:35
6Per MårtenssonOK Ravinen54:36+11:389:45
7Bo LauriSnättringe SK55:35+12:379:55
8Johan KüglerSigtuna OK56:00+13:0210:00
9Bengt BennitzOK Enen58:52+15:5410:30
10Åsa BergSigtuna OK1:00:54+17:5610:52
11Johan LarssonIF Start1:03:54+20:5611:24
12Per KnutasAttunda OK1:05:04+22:0611:37
13Felicia KnornAttunda OK1:13:51+30:5313:11
14John PerssonOK Österåker1:14:18+31:2013:16
15Anna MolanderOK Tor1:16:36+33:3813:40
16Stig ThörnvikCentrum OK1:16:57+33:5913:44
17Tomas TapperIFK Lidingös Skid o OK1:18:45+35:4714:03
18Kristoffer HylanderRånäs OK1:19:17+36:1914:09
19Kristina SöderlönOK Rodhen1:20:57+37:5914:27
20Olle JorinderJärla Orientering1:23:42+40:4414:56
21Mats BrandonOK Enen1:25:42+42:4415:18
22Niklas LönellKlubblös1:26:50+43:5215:30
23Mika NumminenOK Linné1:33:14+50:1616:38
24Tobias TörnebomKlubblös1:34:46+51:4816:55
25Tomas ErikssonSkutskärs OK1:37:33+54:3517:25
26Max NilssonKlubblös1:39:40+56:4217:47
27Lotta TapperIFK Lidingös Skid o OK1:40:33+57:3517:57
28Paul Erik van GemstKlubblös1:41:28+58:3018:07
29Mattias ThorsellVattenfalls IF Stockholm1:48:25+1:05:2719:21
30Jonas SellingLänna IF1:49:18+1:06:2019:31
31Inga LagerqvistKlubblös1:51:08+1:08:1019:50
32Stefan AbrahamssonSundbybergs IK2:34:01+1:51:0327:30
Johan KagmoVallentuna-Össeby OLdiskvalificerad

Öppen motion 7

2 900 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola EnvallTumba-Mälarhöjden OK23:318:06
2Linnea RönnqvistOK Linné24:04+0:338:17
3Jessica SöllvanderOK Rodhen24:10+0:398:20
4Jerry NybergVäsby OK26:09+2:389:01
5Karin RosénGustavsbergs OK27:23+3:529:26
6Jenny HallmanAttunda OK27:33+4:029:30
7Sven HedmanAttunda OK27:50+4:199:35
8Martina SöllvanderOK Rodhen28:34+5:039:51
9Jonas WulffOK Linné30:24+6:5310:28
10Ulf GröndingOK Linné30:28+6:5710:30
11Berit EkmanVallentuna-Össeby OL30:51+7:2010:38
12Staffan BromanOK Roslagen31:23+7:5210:49
13Åsa GidingVallentuna-Össeby OL35:07+11:3612:06
14Helena GrennbergOK Linné35:28+11:5712:13
15Mats LaurellOK Linné35:31+12:0012:14
16Camilla ÖmanVallentuna-Össeby OL35:42+12:1112:18
17Ulf CarnbyTäby OK36:37+13:0612:37
18Emma BölskeTäby OK37:44+14:1313:00
19Lisa KagmoVallentuna-Össeby OL37:54+14:2313:04
20Kerstin RosengrenAttunda OK38:28+14:5713:15
21Lars Olov AnderssonSigtuna OK38:40+15:0913:20
22Linda LundbergOK Linné38:43+15:1213:21
23Ing-Marie BergmanVisborgs OK39:30+15:5913:37
24Karin BjörklundOK Ravinen40:02+16:3113:48
25Anders TegeströmStockholms OK40:27+16:5613:56
26Ingela JohanssonTäby OK40:45+17:1414:03
27EvaLena NilssonOK Linné41:10+17:3914:11
28Kerstin LoenbergStigfinnarna41:12+17:4114:12
29Stefan AnderssonRånäs OK41:14+17:4314:13
30Rolf MalmrosVisborgs OK42:23+18:5214:36
31Siv ErikssonJärfälla OK42:31+19:0014:39
32Mimmi WestbladOK Ravinen43:07+19:3614:52
33Nils ErikssonLänna IF43:14+19:4314:54
34Annie EklundRånäs OK43:21+19:5014:56
35Marie ThörnvikCentrum OK43:41+20:1015:03
36Inge LarssonIF Thor44:39+21:0815:23
37Göran GrimvallTäby OK44:47+21:1615:26
38Rosalie LindbergOK Roslagen45:39+22:0815:44
39Karin JohanssonAttunda OK46:08+22:3715:54
40Micke GrassVallentuna-Össeby OL47:22+23:5116:20
41Anette BarkegrenStora Tuna OK47:38+24:0716:25
42Karin MokvistLänna IF48:08+24:3716:35
43Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg48:13+24:4216:37
44Agneta LiljestamOK Linné48:43+25:1216:47
45Lars ElvingerIF Thor48:45+25:1416:48
46Ingrid OlssonVäsby OK49:36+26:0517:06
47Ylva TorbiörnssonJärla Orientering51:08+27:3717:37
48Håkan WahlnäsOK Linné51:54+28:2317:53
49Ken MyrmanTurebergs IF52:44+29:1318:11
50Åke JacobssonOK Linné53:14+29:4318:21
51Stina JeppssonAttunda OK54:46+31:1518:53
52Micke GustavssonOK Södertörn54:58+31:2718:57
53Rolf LöfqvistSöders SOL Tyresö54:59+31:2818:57
54Eva-Lena SvanströmTäby OK55:25+31:5419:06
55Stig GustafssonIF Hagen56:48+33:1719:35
56Ann-Marie BogrenSundbybergs IK58:55+35:2420:18
57Bertil BogrenSundbybergs IK59:17+35:4620:26
58Arthur ErikssonHammarby IF OF1:15:15+51:4425:56
59Matilda TorstenssonOK Rodhen1:33:23+1:09:5232:12
60Solveig SpångbergIFK Lidingös Skid o OK1:37:18+1:13:4733:33
Per WimanTäby OKej start

Öppen motion 8

4 400 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Michael PalmOK Triangeln32:487:27
2Jonas HallmanAttunda OK33:37+0:497:38
3Per MellinOK Rodhen33:56+1:087:42
4Johan BlomsterIF Thor34:23+1:357:48
5Petter LjungbergKlubblös35:18+2:308:01
6Johan OlströmIF Thor35:32+2:448:04 Ladda ner rutt i gpx-format
7Lennart KnutssonKlubblös35:51+3:038:08
8Fredrik CarlssonTäby OK37:00+4:128:24
9Daniel LennartssonCentrum OK37:15+4:278:27
10Ove NäslundOK Roslagen38:27+5:398:44
11Håkan KallurOK Ravinen38:41+5:538:47
12Magnus HoppeIF Thor38:45+5:578:48
13Magnus LönnqvistOK Ravinen38:56+6:088:50
14Daniel UnnerydKlubblös39:18+6:308:55
15Mia DammvikStora Tuna OK39:55+7:079:04
16Anna SanderIF Thor39:58+7:109:05
17Lennart BrattgårdIFK Lidingös Skid o OK40:21+7:339:10
18Peter AlbinssonJärfälla OK40:22+7:349:10
19Simon BohmanRånäs OK41:07+8:199:20
20Stina AndreassonGustavsbergs OK41:21+8:339:23
21Anna GillmanOK Linné44:10+11:2210:02
22Erik EdgrenKlubblös44:24+11:3610:05
23Käll BengtssonTullinge SK44:33+11:4510:07
24Thomas HoffRimbo SOK44:38+11:5010:08
25Magnus ThorOK Bävern44:59+12:1110:13
26Annika EngströmOK Kåre45:15+12:2710:17
27Åke GatelidSigtuna OK45:19+12:3110:17
28Bo SegermanIF Thor45:41+12:5310:22
29Lars AlfredssonAttunda OK45:49+13:0110:24
30Per Johan JanssonLänna IF46:27+13:3910:33
31Mats OrbertAttunda OK47:02+14:1410:41
32Stina ÅbergTjällmo-Godegårds OK47:14+14:2610:44
33Karin GreilertHaninge SOK47:27+14:3910:47
34Sofie ÅbergTjällmo-Godegårds OK47:56+15:0810:53
35Martin CarlssonTäby OK47:58+15:1010:54
36Torgny UndinKlubblös48:19+15:3110:58
37Sara WimanJärfälla OK49:17+16:2911:12
38Olof NilssonOK Triangeln49:18+16:3011:12
39Andres VeideVäsby OK49:26+16:3811:14
40Max HårdOK Södertörn49:34+16:4611:15
41Catarina BoströmEnebybergs IF49:49+17:0111:19
42Per RuthströmJärla Orientering49:57+17:0911:21
43Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL50:09+17:2111:23
44Nils FlemströmOK Linné50:17+17:2911:25
45Åsa LinnersjöSöders SOL Tyresö52:24+19:3611:54
46Leif HofmeijerOK Älvsjö-Örby52:41+19:5311:58
47Lena RauséusKlubblös53:45+20:5712:12
48Anderst HällströmTäby OK54:00+21:1212:16
49Peter LandenmarkSigtuna OK54:13+21:2512:19
50Torborg Sturesdotter-HoppeIF Thor54:47+21:5912:27
51Sara JohnssonKlubblös54:48+22:0012:27
52Robin PousetteRånäs OK54:54+22:0612:28
53Ankie PousettRånäs OK55:05+22:1712:31
54Jonas HallmenJärfälla OK56:30+23:4212:50
55Ulf IsacssonOK Linné56:35+23:4712:51
56Åsa JohnssonJärla Orientering56:42+23:5412:53
57Christina LarssonKFUM Örebro OK57:08+24:2012:59
58Mats BrobergIFK Lidingös Skid o OK57:24+24:3613:02
59Magnus BergströmRånäs OK58:36+25:4813:19
60Linda RuthströmJärla Orientering1:00:12+27:2413:40
61Staffan BjässmoBromma-Vällingby SOK1:00:25+27:3713:43
62Malin AlmLänna IF1:00:27+27:3913:44
63Tommy LjuseniusSkogsluffarnas OK1:00:32+27:4413:45
64Kristina MarteliusAttunda OK1:01:29+28:4113:58
65Johan SöderstenJärfälla OK1:04:12+31:2414:35
66Per ÅnmarkTumba-Mälarhöjden OK1:04:21+31:3314:37
67Mats TörngrenOK Linné1:05:15+32:2714:49
68Anders WinellTumba-Mälarhöjden OK1:07:52+35:0415:25
69Monika PerssonOK Södertörn1:09:03+36:1515:41
70Stefan NorellAttunda OK1:13:45+40:5716:45
71Mats ÖbergSundbybergs IK1:15:07+42:1917:04
72Anna Weglin EleniusCentrum OK1:17:47+44:5917:40
73Gunnar SkärlénHaninge SOK1:20:36+47:4818:19
74Jacob HårdOK Södertörn1:25:39+52:5119:27
75Lars RolfStigfinnarna1:33:24+1:00:3621:13
Birgitta ThunellIFK Lidingös Skid o OKdiskvalificerad
Daniel UnnerudKlubblösej start

Öppen motion 9

7 500 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emanuel VIklundGustavsbergs OK48:236:27
2Tobias WahlgrenJärla Orientering54:59+6:367:19
3Ulf BergströmOK Rodhen55:50+7:277:26
4Håkan MalmströmAstraZeneca IF Mölndal57:10+8:477:37
5Joel BergkvistCentrum OK58:40+10:177:49
6Lars KlassonOK Ravinen58:46+10:237:50
7Mats WindstedtKlubblös58:59+10:367:51
8Niklas WansölinOK Ravinen1:00:23+12:008:03
9Fredrik ElwingerIF Thor1:00:29+12:068:03
10Anders SöderbergOK Roslagen1:01:18+12:558:10
11Anders KällTumba-Mälarhöjden OK1:02:48+14:258:22
12Jan-Olof BergmanVästerås SOK1:03:08+14:458:25
13Clas AnderssonKlubblös1:06:00+17:378:48
14Johan RisbergJärfälla OK1:06:04+17:418:48
15Markus PerssonOK Linné1:08:12+19:499:05
16Terese HerlinAttunda OK1:12:45+24:229:42
17Jonas NilssonOckelbo OK1:15:18+26:5510:02
18Åsa ZetterbergOK Djerf1:19:15+30:5210:34
19Johan KällbäckHammarby IF OF1:22:08+33:4510:57
20Sofia AnderssonCentrum OK1:23:11+34:4811:05
21Per ForsbergIK Ymer1:24:36+36:1311:16
22Tomas CarlssonTäby OK1:25:08+36:4511:21
23Stefan KnornAttunda OK1:27:12+38:4911:37
24Jan BergmanKlubblös1:41:12+52:4913:29
25Sara JonassonCentrum OK2:00:21+1:11:5816:02
26Olle KällbäckHammarby IF OF2:01:17+1:12:5416:10
Viktor LindbergOK Roslagendiskvalificerad
David KlemanTäby OKdiskvalificerad
Jan SturestigOK Södertörndiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser