Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Tiomilas jubileumslopp

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tiomilas jubileumslopp
Arrangörsorganisation: Länna IF
Datum: tisdag 28 april 2015

H Senior

12 400 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas AldénOK Linné1:15:216:04
2Josef NordlundOK Linné1:21:26+6:056:34
3Jonas EklundOK Rodhen1:22:52+7:316:40
4Magnus BjörkOK Rodhen1:34:24+19:037:36
5Johan HofstedtVallentuna-Össeby OL1:34:42+19:217:38
6Andreas KrafftLänna IF1:43:28+28:078:20 Ladda ner rutt i gpx-format
7Jonas EklundVallentuna-Össeby OL1:49:38+34:178:50
8Jonas ErikssonLänna IF1:51:10+35:498:57
9Mats EkmanVallentuna-Össeby OL1:58:33+43:129:33
10Ola JanssonRasbo IK1:59:56+44:359:40
11Nils JanssonRasbo IK2:00:17+44:569:42
12Johan WesterberghRasbo IK2:02:26+47:059:52
13Andreas PerssonRasbo IK2:12:42+57:2110:42
Rasmus RostöRånäs OKej godkänd
Joel LännevallOK Roslagenej start

H Juniorer

12 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik WigertzLånghundra IF1:32:567:29
2Bobby BrahmLånghundra IF1:45:09+12:138:28
3Alexander AlnessLånghundra IF2:24:06+51:1011:37
Johan EdenhamnLänna IFej start

Oldboys

12 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GidingVallentuna-Össeby OL1:29:267:12
2Torbjörn LännevallOK Roslagen1:40:49+11:238:07
3Jan-Olov BergmanVästerås SOK1:53:21+23:559:08
4Anders BengtssonSundbybergs IK2:05:30+36:0410:07
5Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK2:22:44+53:1811:30
6Bengt SköttSportradion2:40:32+1:11:0612:56
7Per-Arne ForsbergTiomilaföreningen2:40:34+1:11:0812:56
8Göran HedmanValbo AIF3:03:26+1:34:0014:47
9Torbjörn TirénHellas Orientering3:21:56+1:52:3016:17
Jonas BerglundHellas Orienteringej start
Christer NordströmTiomilaföreningenej start
Anders OhlinRånäs OKej start
Håkan RostöRånäs OKej start

D Senior

12 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny WesterberghRasbo IK1:49:038:47
2Annika RidellIF Thor1:58:34+9:319:33
3Maria OlssonHJS-Vansbro OK2:17:24+28:2111:04
4Jenny ÅmanValbo AIF3:03:27+1:14:2414:47

D Juniorer

12 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia BerglundSigtuna OK2:17:2211:04

Oldgirls

12 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Monica RostöRånäs OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser