*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Örebro Sprintmixstafett - (Mixed Sprint Relay)

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Örebro Sprintmixstafett - (Mixed Sprint Relay)
Arrangörsorganisationer: Almby IK / Garphyttans IF
Datum: söndag 26 juni 2016

Elit

4 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Svenska Orienteringsförbundet 144:29
1. Karolin Ohlsson (Järla Orientering)11:14111:141
2. Emil Svensk (Stora Tuna OK)11:16122:3010
3. Martin Regborn (Hagaby GoIF Örebro)11:12133:4210
4. Sara Hagström (Falköpings AIK OK)10:47144:2910
2Dansk Orienteringsforbund 145:09+0:40
1. Cecilie Friberg Klysner11:14111:141
2. Tue Lassen11:302+0:1422:442+1+0:14+0:14
3. Andreas Boesen11:342+0:2234:1820+0:36+0:22
4. Maja Alm10:512+0:0445:0920+0:40+0:04
3KFUM Örebro OK 151:21+6:52
1. Ellinor Eriksson11:583+0:4411:583+0:44
2. Filip Jacobsson12:303+1:1424:2830+1:58+1:14
3. Erik Lindgren13:463+2:3438:1430+4:32+2:34
4. Anette Carlsson13:073+2:2051:2130+6:52+2:20
4Dansk Orienteringsforbund 2/Sigtuna/Milan/Bromma-Vällingby55:07+10:38
1. Josefin Erlandsson12:114+0:5712:114+0:57
2. Magnus Dewett12:214+1:0524:3240+2:02+1:05
3. Per Edlund16:084+4:5640:4040+6:58+4:56
4. Mattias Berglund14:274+3:4055:0740+10:38+3:40

Ungdom

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Tor 143:15
1. Wilma Larsson11:133+0:5511:133+0:55
2. Casper Hedar10:202+0:2621:332-1+0:11-0:44
3. Ludvig Holmqvist10:47132:201-1
4. Joel Magnusson10:551+0:3943:15100:00
2KFUM Örebro OK 252:00+8:45
1. Albin Klasenius13:365+3:1813:365+3:18
2. William Segura11:123+1:1824:483-2+3:26+0:08
3. Julia Berg13:553+3:0838:4330+6:23+2:57
4. Olle Malm13:172+3:0152:002-1+8:45+2:22
3KFUM Örebro OK 152:12+8:57
1. Hugo Öhrn10:18110:181
2. Marcus Klasenius11:041+1:1021:22100:00
3. Gustav Askroth14:142+3:2735:362+1+3:16+3:16
4. Johanna Berg16:363+6:2052:123+1+8:57+5:41
4Almby IK 353:44+10:29
1. Ingrid Ewins14:559+4:3714:559+4:37
2. Henrik Franzén12:325+2:3827:275-4+6:05+1:28
3. Karl Kylborn12:294+1:4239:564-1+7:36+1:31
4. Olof Halfvarsson13:484+3:3253:4440+10:29+2:53
5Almby IK 256:47+13:32
1. Sofie Bodin14:127+3:5414:127+3:54
2. Simon Möller11:314+1:3725:434-3+4:21+0:27
3. Jonatan Kraft14:195+3:3240:025+1+7:42+3:21
4. Jonatan Green16:455+6:2956:4750+13:32+5:50
6Garphyttans IF 258:23+15:08
1. Nelly Mårtensson19:1912+9:0119:1912+9:01
2. Nils Schagerström11:318+1:3730:508-4+9:28+0:27
3. David Mårtensson13:597+3:1244:497-1+12:29+3:01
4. Signe Schagerström13:346+3:1858:236-1+15:08+2:39
7OK Djerf 11:01:28+18:13
1. Matilda Holm14:518+4:3314:518+4:33
2. Anton Holm15:227+5:2830:137-1+8:51+4:18
3. Rasmus Pettersson13:096+2:2243:226-1+11:02+2:11
4. Isabella Holm18:067+7:501:01:287+1+18:13+7:11
8KFUM Örebro OK 31:03:03+19:48
1. Oscar Askroth27:3915+17:2127:3915+17:21
2. Melker Forsberg9:541337:3313-2+16:11
3. Linus Malm11:5310+1:0649:2610-3+17:06+0:55
4. Karin Lindgren13:378+3:211:03:038-2+19:48+2:42
9Almby IK/Hagaby/Lindebygden1:05:28+22:13
1. Daniel Kraft18:0511+7:4718:0511+7:47
2. Ellen Andersson15:0912+5:1533:1412+1+11:52+4:05
3. Sara Johansson18:1111+7:2451:2511-1+19:05+7:13
4. Axel Thybeck14:039+3:471:05:289-2+22:13+3:08
10Surahammars SOK 31:12:52+29:37
1. Clara Svensson19:3214+9:1419:3214+9:14
2. Ida Hallin13:3711+3:4333:0911-3+11:47+2:33
3. Albin Velander15:388+4:5148:478-3+16:27+4:40
4. Filip Galin24:0510+13:491:12:5210+2+29:37+13:10
11OK Milan 21:19:25+36:10
1. Vilma Larsson13:566+3:3813:566+3:38
2. Sanna Sander17:029+7:0830:589+3+9:36+5:58
3. Fabian Larsson23:2812+12:4154:2612+3+22:06+12:30
4. Alexander Johansson24:5911+14:431:19:2511-1+36:10+14:04
12Surahammars SOK 11:24:58+41:43
1. Linus Hallin15:2210+5:0415:2210+5:04
2. Rebecka Hasler16:5810+7:0432:20100+10:58+5:54
3. Vidar Nettelmark16:319+5:4448:519-1+16:31+5:33
4. Albin Svensson36:0712+25:511:24:5812+3+41:43+25:12
13Garphyttans IF 11:27:48+44:33
1. Emelie Djerf19:2313+9:0519:2313+9:05
2. Anna Nilsson18:5114+8:5738:1414+1+16:52+7:47
3. Rasmus Doering17:1713+6:3055:3113-1+23:11+6:19
4. Axel Nilsson32:1713+22:011:27:48130+44:33+21:22
14Surahammars SOK 21:29:50+46:35
1. Edwin Asplund31:2416+21:0631:2416+21:06
2. My Velander15:2215+5:2846:4615-1+25:24+4:18
3. Anton Velander20:2814+9:411:07:1414-1+34:54+9:30
4. Max Nellberg22:3614+12:201:29:50140+46:35+11:41
Almby IK 1ej godkänd
1. Sofie Franzén10:302+0:1210:302+0:12
2. Johannes Greenej godkändej godkänd
3. Nils Kylborn11:11+0:24ej godkänd
4. Johan Alpberg10:16ej godkänd
OK Milan 1ej godkänd
1. Anton Eriksson12:144+1:5612:144+1:56
2. Carolina Eriksson15:516+5:5728:056+2+6:43+4:47
3. Ingrid Löthgrenej godkändej godkänd
4. Cecilia Eriksson24:35+14:19ej godkänd

Öppen

28 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IF Hagen 154:24
1. Mats Karlsson14:3115+3:1914:3115+3:19
2. Marcus Karlsson13:574+1:5128:284-11+2:35-0:44
3. Daniel Bogren13:222+0:0241:502-2+0:02-2:33
4. Olle Hedman12:341+1:1154:241-1-0:02
2Köping-Kolsva OK 155:01+0:37
1. Janne Selkälä11:502+0:3811:502+0:38
2. Thomas Ek16:343+4:2828:243+1+2:31+1:53
3. Niklas Profors14:123+0:5242:3630+0:48-1:43
4. Johan Celander12:252+1:0255:012-1+0:37-0:11
3Löpex Sport Lag-155:31+1:07
1. Josefine Wallenhammar12:055+0:5312:055+0:53
2. Daniel Gustafsson16:234+4:1728:284-1+2:35+1:42
3. Per Sjögren13:20141:481-3
4. Simon Undemar13:433+2:2055:313+2+1:07+1:07
4Karros Fanklubb-157:30+3:06
1. Marco Rebucass Olsson12:558+1:4312:558+1:43
2. Cimmie Wignell13:162+1:1026:112-6+0:18-1:25
3. Jonathan Östling16:304+3:1042:414+2+0:53+0:35
4. Siri Englund14:494+3:2657:3040+3:06+2:13
5Ärla IF 157:54+3:30
1. Pontus Bierfeldt12:044+0:5212:044+0:52
2. Malin Bierfeldt17:328+5:2629:368+4+3:43+2:51
3. Håkan Olofsson15:145+1:5444:505-3+3:02-0:41
4. Sandra Bierfeldt13:045+1:4157:5450+3:30+0:28
6Kils OK58:36+4:12
1. Christer Skoog (Södertälje-Nykvarn OF)12:569+1:4412:569+1:44
2. Helen Skoog (Södertälje-Nykvarn OF)19:0211+6:5631:5811+2+6:05+4:21
3. Olof Skoglund (Södertälje-Nykvarn OF)15:157+1:5547:137-4+5:25-0:40
4. Viktor Skoog (Södertälje-Nykvarn OF)11:23658:366-1+4:12
7Köping-Kolsva OK / Malungs OK Skogsmårdarna / Ärla IF 259:13+4:49
1. Sofie Landqvist (Köping-Kolsva OK)13:4712+2:3513:4712+2:35
2. Thomas Carlsson12:06125:531-11
3. Karin Valdemarsson (Köping-Kolsva OK)19:276+6:0745:206+5+3:32+3:32
4. Jonathan Rosendahl (Ärla IF)13:537+2:3059:137+1+4:49+1:17
8Garphyttans IF 11:01:50+7:26
1. Leif Krüger13:5113+2:3913:5113+2:39
2. Jesper Melin15:387+3:3229:297-6+3:36+0:57
3. Niklas Doering17:598+4:3947:288+1+5:40+2:04
4. Anders Edlund14:228+2:591:01:5080+7:26+1:46
9OK Tor 11:06:44+12:20
1. Eva Hall14:5817+3:4614:5817+3:46
2. Marie Hedar18:1913+6:1333:1713-4+7:24+3:38
3. Helen Magnusson19:1714+5:5752:3414+1+10:46+3:22
4. Anette Larsson14:109+2:471:06:449-5+12:20+1:34
10KFUM Örebro OK 11:07:32+13:08
1. Malin Klasenius16:5722+5:4516:5722+5:45
2. Henrik Askroth17:2518+5:1934:2218-4+8:29+2:44
3. Stefan Aronsson14:579+1:3749:199-9+7:31-0:58
4. Sara Fredriksson18:1310+6:501:07:3210+1+13:08+5:37
11Surahammars SOK 11:08:10+13:46
1. Sofia Hasler16:5021+5:3816:5021+5:38
2. Henrik Nettelmark17:1817+5:1234:0817-4+8:15+2:37
3. Anders Galin19:5416+6:3454:0216-1+12:14+3:59
4. Henrik Hallin14:0811+2:451:08:1011-5+13:46+1:32
12Lindebygdens OK 11:08:22+13:58
1. Patrik Thybeck14:2014+3:0814:2014+3:08
2. Klas Thybeck19:3316+7:2733:5316+2+8:00+4:52
3. Sofia Carlsson18:4114+5:2152:3414-2+10:46+2:46
4. Oscar Ingvarsson15:4812+4:251:08:2212-2+13:58+3:12
13KFUM Örebro OK 21:08:24+14:00
1. Jennie Brobakken19:1127+7:5919:1127+7:59
2. Daniel Stunz18:2523+6:1937:3623-4+11:43+3:44
3. Elsa Ekelin17:0418+3:4454:4018-5+12:52+1:09
4. Iva Fagré13:4413+2:211:08:2413-5+14:00+1:08
14Degerfors OK / Kristinehamns OK 41:08:36+14:12
1. Robin Svennberg11:12111:121
2. Tomas Svennberg22:0112+9:5533:1312+11+7:20+7:20
3. Rebecka Salenbäck (Kristinehamns OK)21:0117+7:4154:1417+5+12:26+5:06
4. Thord Salenbäck (Kristinehamns OK)14:2214+2:591:08:3614-3+14:12+1:46
15Garphyttans IF 31:08:54+14:30
1. Elin Schagerström12:517+1:3912:517+1:39
2. Erik Nilsson20:5715+8:5133:4815+8+7:55+6:16
3. Joakim Westergren17:4211+4:2251:3011-4+9:42+1:47
4. Karin Nilsson17:2415+6:011:08:5415+4+14:30+4:48
16KFUM Örebro OK 31:10:07+15:43
1. Maria Askroth17:4123+6:2917:4123+6:29
2. Fredrik Malm19:3622+7:3037:1722-1+11:24+4:55
3. Fredrik Johnsson14:5513+1:3552:1213-9+10:24-1:00
4. Elin Sundkvist Berg17:5516+6:321:10:0716+3+15:43+5:19
17Malungs OK Skogsmårdarna 11:11:26+17:02
1. Lars Gunnarsson13:2810+2:1613:2810+2:16
2. Julia Gunnarsson18:2510+6:1931:53100+6:00+3:44
3. Emilia Gunnarsson19:3510+6:1551:28100+9:40+3:40
4. Sebastian Gunnarsson19:5817+8:351:11:2617+7+17:02+7:22
18Arboga/OK Hedströmmen/Valbo AIF1:14:37+20:13
1. Lars Karlsson11:563+0:4411:563+0:44
2. Sven-Olov Wiklund18:569+6:5030:529+6+4:59+4:15
3. Lars Silvervret21:1612+7:5652:0812+3+10:20+5:21
4. Lena Jansson22:2918+11:061:14:3718+6+20:13+9:53
19Västerås SOK 11:15:51+21:27
1. Ann-Sofie Andertoft15:4419+4:3215:4419+4:32
2. Smilla Andertoft24:1824+12:1240:0224+5+14:09+9:37
3. Noah Andertoft22:1222+8:521:02:1422-2+20:26+6:17
4. Jens Andertoft13:3719+2:141:15:5119-3+21:27+1:01
20Degerfors OK 21:16:09+21:45
1. Niclas Luthman21:2028+10:0821:2028+10:08
2. Eric Luthman21:4826+9:4243:0826-2+17:15+7:07
3. Liam Falander20:5923+7:391:04:0723-3+22:19+5:04
4. Kenneth Falander12:0220+0:391:16:0920-3+21:45-0:34
21Björkfors GOIF 11:20:53+26:29
1. Lars-Åke Kullberg15:2718+4:1515:2718+4:15
2. Gustaf Kullberg24:4325+12:3740:1025+7+14:17+10:02
3. Bengt-Ove Blomkvist21:3920+8:191:01:4920-5+20:01+5:44
4. Anna Kullberg19:0421+7:411:20:5321+1+26:29+6:28
22Degerfors OK 31:21:07+26:43
1. Johan Lövgren12:106+0:5812:106+0:58
2. Oliwer Molin23:1720+11:1135:2720+14+9:34+8:36
3. Patrik Molin26:3721+13:171:02:0421+1+20:16+10:42
4. Jessica Blomqvist19:0322+7:401:21:0722+1+26:43+6:27
23OK Milan / OK Tor 21:22:48+28:24
1. Agneta Hasselkvist17:5325+6:4117:5325+6:41
2. Daniel Boström18:4421+6:3836:3721-4+10:44+4:03
3. Malin Jakobsson18:5719+5:3755:3419-2+13:46+3:02
4. Ella Jakobsson27:1423+15:511:22:4823+4+28:24+14:38
24Garphyttans IF 21:28:32+34:08
1. Eva Schagerström18:2226+7:1018:2226+7:10
2. Ylva Doering27:2827+15:2245:5027+1+19:57+12:47
3. Karuna Dahlberg21:3825+8:181:07:2825-2+25:40+5:43
4. Anette Forss21:0424+9:411:28:3224-1+34:08+8:28
25Katrineholms OK 11:41:14+46:50
1. Henrik Flordal14:5616+3:4414:5616+3:44
2. Martin Hansson19:3119+7:2534:2719+3+8:34+4:50
3. Axel Flordal30:2324+17:031:04:5024+5+23:02+14:28
4. Liam Rönnblom36:2425+25:011:41:1425+1+46:50+23:48
Hagaby GoIF 1ej godkänd
1. Fredrik Regborn13:3011+2:1813:3011+2:18
2. Johan Persson15:266+3:2028:566-5+3:03+0:45
3. Mikael Anderssonej godkändej godkänd
4. Johannes Äng12:25+1:02ej godkänd
Surahammars SOK 2ej godkänd
1. Anna Lund17:4123+6:2917:4123+6:29
2. Lars-Erik Hasler15:5214+3:4633:3314-9+7:40+1:11
3. Amanda Lundej godkändej godkänd
4. Gunnar Munktelius15:55+4:32ej godkänd
Degerfors OK 1utgått
1. Patrik Nylén16:4920+5:3716:4920+5:37
2. Amanda Nylénutgåttutgått
3. Marcus Nylén19:39+6:19utgått
4. Rebecka Nylén17:08+5:45utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser