Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MTBO, Trollhättan, sprint

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MTBO, Trollhättan, sprint
Arrangörsorganisation: Trollhättans SOK
Datum: lördag 23 maj 2015

D21

5 850 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emily BenhamHadeland OL29:094:58
2Cecilia ThomassonFältjägarnas IF29:39+0:305:04
3Susanne WallenborgOK Kontinent36:12+7:036:11
4Katarina HammasVäsby OK38:57+9:486:39
5Annika WigrenLunds OK40:24+11:156:54
6My BuskqvistIK Stern52:30+23:218:58
7Malin EngströmOK Kåre54:00+24:519:13
Inger-Lise EriksenEds SKutgått

H21

6 580 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans Jørgen KvåleHadeland OL27:464:13
2David EberlénOK Skogshjortarna28:24+0:384:18
3Anders FriskAttunda OK29:10+1:244:25
4Marcus JanssonGarphyttans IF29:27+1:414:28
5Linus MoodOK Roslagen29:57+2:114:33
6Marcus HylénOK Kåre30:09+2:234:34
7Thomas JanssonGarphyttans IF32:26+4:404:55
8Erik FrostIFK Mora OK32:28+4:424:56
9Nils GustavssonLidköpings VSK32:44+4:584:58
10Sebastian SvärdHaninge SOK33:22+5:365:04
11Ola JäderbergLeksands OK33:58+6:125:09
12Johan LövgrenDegerfors OK34:34+6:485:15
13Magnus BlåuddOK Rodhen34:49+7:035:17
14Peter RosénAlfta-Ösa OK35:45+7:595:25
15Anton PerssonOK Pan-Kristianstad36:00+8:145:28
16Magnus WallenborgOK Kontinent36:13+8:275:30
17Henrik HammasVäsby OK37:46+10:005:44
18Stefan DahlOK Alehof38:12+10:265:48
19Daniel OlssonUddevalla OK38:22+10:365:49
20Per FrostIFK Mora OK39:25+11:395:59
21Peter StenbeckOK Kåre40:01+12:156:04
22Per GrönroosOK Alehof41:52+14:066:21
23Torbjörn JanssonGarphyttans IF42:52+15:066:30
24Hans WestmanOK Alehof44:03+16:176:41
25Dennis NyqvistOK Gipen45:41+17:556:56

D17-20

5 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa EngströmOK Kåre30:506:04
2Erica OlssonOK Djerf35:11+4:216:56
3Erika DuhlboIFK Mora OK42:38+11:488:24

H17-20

5 620 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hampus LarssonFK Göingarna33:135:54
2Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK33:14+0:015:54
3Pontus AlfredssonOK Tyr34:36+1:236:09
4Simon KappelHaninge SOK34:37+1:246:09
5Filip OlssonVäsby OK38:50+5:376:54
6Fredrik NorlinIFK Mora OK40:00+6:477:07
7Martin BergmanOK Kåre41:03+7:507:18
8Nicklas DeWittLänna IF43:11+9:587:41
Douglas Fransson LeeOK Alehofej start

H16

5 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus NordgrenOK Kåre32:166:21
2Jakob BergmanOK Kåre41:36+9:208:12
3Anton WöhrerStigsökarna43:18+11:028:32
Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OKej start
Oliver Fransson LeeOK Alehofej start

D14

3 910 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ida StrömOK Skogsvargarnaej start

H14

3 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo MandingerTrollhättans SOK20:565:21
2August AbrahamssonGällstadbygdens SOK32:11+11:158:13

D12

3 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Moa WallenborgOK Kontinent34:209:12
2Ronja AnderssonTrollhättans SOK37:38+3:1810:05
3Alma AppelgrenTrollhättans SOK38:33+4:1310:20
4Matilda WöhrerStigsökarna1:07:51+33:3118:11

H12

3 730 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin AnderssonTrollhättans SOK56:5515:15

D40

5 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Suzy LarssonOK Skogshjortarna43:548:39
2Jessica AnderssonVänersborgs SK48:38+4:449:35
Annika OlssonOK Djerfej godkänd

H40

5 720 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan JohanssonOK Kåre29:215:07
2Ola SvärdHaninge SOK30:24+1:035:18
3Nils PistoraLunds OK31:54+2:335:34
4Anders KnutssonLinköpings OK36:59+7:386:27
5Anders NorlinIFK Mora OK47:31+18:108:18
6Peter OlssonOK Djerf54:09+24:489:28
Torbjörn LindgrenNAIS Orienteringsklubbej start

D50

4 080 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annika EngströmOK Kåre24:285:59
2Katarina Westin-KarlssonBredaryds SOK29:38+5:107:15
3Birgitta JanssonGarphyttans IF31:18+6:507:40
4Lisbeth CelanderKristinehamns OK32:45+8:178:01
5Margareta MeitonIFK Lidingö SOK35:25+10:578:40
Anki BergmanOK Kåreej godkänd

H50

5 450 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per GustavssonGöteborg-Majorna OK25:394:42
2Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK27:02+1:234:57
3Håkan LångLänna IF28:38+2:595:15
4Mikael GustafssonIK Vista30:03+4:245:30
5Håkan SvenssonIK Vista30:15+4:365:33
6Göran PerssonVärend GN OL30:58+5:195:40
7Joakim StrömOK Skogsvargarna31:18+5:395:44
8Stefan HammarFK Herkules33:49+8:106:12
9Kjell EinarssonOK Skogshjortarna34:26+8:476:19
10Mikael KullinOK Tyr38:13+12:347:00
11Leif CelanderKristinehamns OK39:11+13:327:11
12Kjell FranssonOK Alehof41:13+15:347:33
Anders ForsbergOK Tyrej godkänd

H60

4 330 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt AnderssonSöders-Tyresö32:157:26
2Lars SahlbergLeksands OK32:58+0:437:36
3Claes-Göran LundbergUlricehamns OK33:17+1:027:41
4Ronny HedlundOK Södertörn36:02+3:478:19
Lars-Åke SjökvistVärend GN OLej godkänd
Anders ThomassonUlricehamns OKej godkänd

H70

4 080 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pelle DalbergIK Stern28:246:57
2Göran JönssonTrollhättans SOK30:37+2:137:30

Öppen motion 1

3 730 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peyman JafarianTrollhättans SOK52:3314:05
2Julian NömellOK Gipen1:05:04+12:3117:26
3Annika GustafsonOK Gipen1:05:17+12:4417:30
4Albin AppelgrenTrollhättans SOK1:08:08+15:3518:15

Öppen motion 5

4 330 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto38:138:49
2Michaela KällstrandÅmåls OK38:41+0:288:56
3Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK42:42+4:299:51
4Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb43:40+5:2710:05
5Johan AnderssonFrämmestads IK47:57+9:4411:04
6Göran SvenssonSkillingaryds FK50:26+12:1311:38
7Pia LarssonFK Göingarna54:24+16:1112:33
8Erwin WöhrerStigsökarna1:04:02+25:4914:47
Karin JohanssonLidköpings VSKej start
Andreas LindqvistLidköpings VSKej start

Öppen motion 9

5 620 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Patric JohanssonPolisen Trollhättan IF31:465:39
2Anders CarlssonVänersborgs SK38:20+6:346:49
3Anders NilssonGällstadbygdens SOK45:44+13:588:08
Robert StenbergPolisen Trollhättan IFej godkänd
Mattias HolmströmÅmåls OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser