Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SOK Viljan

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SOK Viljan
Arrangörsorganisation: SOK Viljan
Datum: söndag 21 augusti 2011

D21

6 990 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise LundgrenVärend GN OL1:17:3011:05
2Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna1:19:31+2:0111:22
3Karolina FalkVimmerby OK1:23:37+6:0711:57
4Elisabet LarssonSol Tranås1:25:36+8:0612:14
Katarina LindénVäxjö OKej godkänd
Anna JohanssonÅlems OKej start
Beatrice EdgrenHultsfreds OKej start

H21

9 430 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per LenanderVäxjö OK1:09:417:23
2Oskar LundqvistNybro OK1:11:31+1:507:35
3Pontus JohanssonVäxjö OK1:19:22+9:418:24
4Patrik JohanssonKexholms SK1:23:53+14:128:53
5Rickard IngessonGamleby OK1:37:19+27:3810:19
Peter AckebjerNybro OKej start
Mats Erik MalmbergVimmerby OKej start

H20

6 990 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar PetterssonOK Njudung1:29:2012:46
2Robert LarssonGamleby OK1:46:26+17:0615:13

D16

4 720 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika StrömbäckAnkarsrums OK48:5710:22
2Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK50:21+1:2410:40
3Hedwig Almqvist-HaasNybro OK50:56+1:5910:47
4Lovisa JohanssonVästerviks OK1:01:35+12:3813:02
5Elin LundqvistNybro OK1:03:15+14:1813:24

H16

5 630 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven EngströmLinköpings OK50:038:53
2Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna51:18+1:159:06
3Johan LiljebjörnNybro OK57:12+7:0910:09
4Oscar AndersonKexholms SK57:52+7:4910:16
5Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK1:10:46+20:4312:34
Daniel HåkanssonVäxjö OKej godkänd

H14

4 170 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LundgrenVärend GN OL39:129:24
2Albin LagerNässjö OK41:08+1:569:51
3Erik LiljebjörnNybro OK41:56+2:4410:03
4Benjamin SturekSOK Viljan42:54+3:4210:17
5Emil JohanssonOK Bävern45:25+6:1310:53
6Oskar LangVästerviks OK45:45+6:3310:58
7Eric LöfkvistOK Njudung47:08+7:5611:18

H14 Kort

3 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pontus ErlandssonSOK Viljan30:5010:06
2Emma ErlandssonSOK Viljan34:18+3:2811:14
3Alfred ÅhmanKalmar OK39:06+8:1612:49

D12

3 050 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Julia ArvidssonVimmerby OK34:1811:14
2Stina JohanssonOK Bävern37:28+3:1012:17
3Jenny JakobssonGamleby OK38:31+4:1312:37
4Moa ErlandssonVimmerby OK45:44+11:2614:59
5Ofelia Almqvist-HaasNybro OK46:07+11:4915:07

H12

3 050 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin MånssonVäxjö OK24:147:56
2Gunnar EngströmLinköpings OK27:32+3:189:01
3Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna35:12+10:5811:32
4Anton OlivestamVimmerby OK37:00+12:4612:07
5Oliver ValleriusGamleby OK1:00:13+35:5919:44
6Carl RindstigÅlems OK1:11:42+47:2823:30
7Rasmus NybergGamleby OK1:51:12+1:26:5836:27
Adam HöglanderSOK Viljanej start
Erik AxelssonGamleby OKej start

H12 Kort

2 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander JosefssonVimmerby OK38:2314:19

D10

2 680 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elisabet MikkelsenSOK Viljan22:478:30
2Ebba BerglinOK Dacke23:17+0:308:41
3Elin RindstigSOK Viljan26:41+3:549:57
4Katja StrandbergGamleby OK27:14+4:2710:09

H10

2 680 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan PetterssonSOK Viljan22:338:24
2Isak HultbergSOK Viljan23:25+0:528:44
3Edvin SchillerOK Njudung24:10+1:379:01
4Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK25:42+3:099:35
5Johan LangVästerviks OK39:15+16:4214:38
Isak LiljeholmGamleby OKej godkänd
Erik ErlandssonVimmerby OKej start
Matttias LindströmSOK Viljanej start
David BergkvistSOK Viljanej start

D35

5 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marie BerglinOK Dacke54:1010:22
2Helena KarlssonNässjö OK54:19+0:0910:24
3Anneli JutheVimmerby OK1:01:53+7:4311:51

H35

7 660 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan BerglinOK Dacke57:527:33
2Jonas PerssonTorsås OK1:01:06+3:147:58
3Per ErlandssonVimmerby OK1:04:45+6:538:27
4Johan SwartzOK Orion1:05:15+7:238:31
5Leif JohanssonOK Njudung1:07:22+9:308:47
6Marcus AlexanderssonKalmar OK1:10:10+12:189:09
7Robert HjelmVimmerby OK1:13:23+15:319:34
8Fredrik KarlssonNybro OK1:13:57+16:059:39
9Björn KarlssonKexholms SK1:15:23+17:319:50
10Mattias OssianssonIK Hakarpspojkarna1:18:09+20:1710:12
11Tomas KarlssonKexholms SK1:18:51+20:5910:17
12Anders PetterssonOK Njudung1:22:00+24:0810:42
13Cristian OlivestamVimmerby OK1:29:01+31:0911:37
14Patrik LundqvistNybro OK1:41:12+43:2013:12
Magnus MånssonVäxjö OKej godkänd
Anders ErikssonKexholms SKej godkänd
Stefan PeterssonKalmar OKej start

D45

4 190 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta OlivestamVimmerby OK43:0210:16
2Gitte EngströmLinköpings OK47:04+4:0211:13
3Mariann JohanssonKexholms SK49:03+6:0111:42
4Anne LindellKalmar OK49:28+6:2611:48
5Lena Sandgren SwartzOK Orion50:07+7:0511:57
6Kristina JohanssonKalmar OK55:28+12:2613:14
7Pia LundbergOK Bävern55:44+12:4213:18
8Sonja HaasNybro OK56:53+13:5113:34
9Ingrid JohanssonGamleby OK1:07:31+24:2916:06
10Ann-Sofie FalkVimmerby OK1:19:47+36:4519:02

H45

6 170 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven LundgrenVärend GN OL47:537:45
2John CarlssonVärend GN OL49:39+1:468:02
3Mats LjungqvistKexholms SK49:44+1:518:03
4Peter EkdahlEmmaboda Verda OK52:25+4:328:29
5Rolf E JohanssonVästerviks OK53:28+5:358:39
6Clas LöfkvistOK Njudung56:53+9:009:13
7Håkan AlmqvistNybro OK57:27+9:349:18
8Urban AndersonKexholms SK58:04+10:119:24
9Evert JohanssonOK Bävern58:49+10:569:31
10Glen HåkanssonVäxjö OK1:02:30+14:3710:07
11Anders StrömbäckAnkarsrums OK1:03:42+15:4910:19
12Jan AnderssonKalmar OK1:07:57+20:0411:00
13Torbjörn FalkVimmerby OK1:10:57+23:0411:29
Mats SöderbergKalmar OKej godkänd

D55

3 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla PetterssonVästerviks OK45:1211:53
2Gun HenrikssonEksjö SOK45:29+0:1711:58
3Lena PerssonGamleby OK51:21+6:0913:30
4Eva SvanströmVästerviks OK55:26+10:1414:35
5Anne-Marie RobertssonMålilla OK1:02:59+17:4716:34
6Gunilla SävenstrandHultsfreds OK1:06:14+21:0217:25

H55

5 220 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torgny PetterssonVästerviks OK49:189:26
2Ingemar PerssonGamleby OK51:07+1:499:47
3Gunnar EnbergMålilla OK54:31+5:1310:26
4Bo SalomonssonKalmar OK55:31+6:1310:38
5Thomas AlmqvistVästerviks OK56:52+7:3410:53
6Hans SöderbergGamleby OK58:34+9:1611:13
7Lars-Åke ÅbergKalmar OK1:03:21+14:0312:08
8Jan DanielssonKalmar OK1:05:18+16:0012:30
9Johnny GustafssonGamleby OK1:21:25+32:0715:35
10Jan JohanssonGamleby OK1:22:31+33:1315:48
Leif AxelssonMålilla OKej godkänd

D65

3 120 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Greta KarlssonVimmerby OK51:0716:23
2Siv EkelöfVärend GN OL1:03:28+12:2120:20
3Gunvor NilssonHultsfreds OK1:04:11+13:0420:34
4Harriet KarlssonTorsås OK1:07:02+15:5521:29
5Britt-Marie BjörklundVästerviks OK1:14:34+23:2723:53
6Laila ErlandssonMålilla OK1:14:36+23:2923:54
7Karin TibbelinTurebergs IF1:17:12+26:0524:44
8Ros-Mari KarlssonNybro OK1:18:08+27:0125:02
Annette ÖrnrosHultsfreds OKej godkänd
Elisabeth HjortvidVästerviks OKej godkänd

H65

4 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingemar JohanssonVäxjö OK47:1411:16
2Kent EkdahlEmmaboda Verda OK49:43+2:2911:51
3Åke BorgerAnkarsrums OK54:03+6:4912:53
4Stig KarlssonTorsås OK58:03+10:4913:51
5Erling EkelöfVärend GN OL59:07+11:5314:06
6Åke BjörklundVästerviks OK1:08:15+21:0116:17
7Arne LarsenVästerviks OK1:12:18+25:0417:15
8Arne SävenstrandHultsfreds OK1:29:31+42:1721:21
Stig NilssonHultsfreds OKej godkänd
Lennart KammenhedJönköpings OKej godkänd
Lars JohanssonÅlems OKej godkänd
Olof HjortvidVästerviks OKej godkänd
Stig JaremalmAnkarsrums OKej godkänd

H75

3 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Henry GustavssonSol Tranås1:25:4122:32
2Bertil StåhlKalmar OK1:31:21+5:4024:02

Inskolning

1 470 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Gustav EvebornSOK Viljanfullföljt
Alfred GabrielssonSOK Viljanfullföljt
Gottfrid GustafssonSOK Viljanfullföljt
Emil KreutnerSOK Viljanfullföljt
Markus LjungqvistKexholms SKfullföljt
Viktor LundquistNybro OKfullföljt
Viggo PetterssonSOK Viljanfullföljt
Nils SwartzOK Orionfullföljt
Filippa SöderbergKalmar OKfullföljt
Emil WahlströmSOK Viljanfullföljt

U1

1 880 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel EvebornSOK Viljan15:128:05
2Lisa SwartzOK Orion15:16+0:048:07
3Olle ErlandssonSOK Viljan15:40+0:288:20
4Emma RindstigSOK Viljan18:19+3:079:44
5Oscar HultgrenOK Njudung19:12+4:0010:12
6Johan HanssonSOK Viljan21:53+6:4111:38
7Vendela SturekSOK Viljan22:36+7:2412:01
8Theo LövdahlSOK Viljan23:23+8:1112:26
9Klara HultbergSOK Viljan24:19+9:0712:56
10Frida SchillerOK Njudung24:40+9:2813:07
11Elin JohanssonSOK Viljan25:00+9:4813:17
12Wilhelm KarmetunOK Njudung33:28+18:1617:48

U2

2 680 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda KarmetunOK Njudung30:3311:23
2Mikaela JohanssonVästerviks OK31:06+0:3311:36
3Ulrika SandebäckÅlems OK39:29+8:5614:43
4Otilia TörnkvistÅlems OK40:04+9:3114:57

Öppen motion 1

2 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin HenrysdotterKalmar OK34:0212:41

Öppen motion 3

3 050 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria LangVästerviks OK26:568:49
2Nathalie JohanssonOK Njudung29:06+2:109:32
3Pontus DavidssonAlstermo IF34:27+7:3111:17
4Jonas PerssonAlstermo IF35:31+8:3511:38
5Annemarie HolmAlstermo IF36:48+9:5212:03
6Filip JohanssonSOK Viljan37:13+10:1712:12
7Kerstin LundquistNybro OK40:07+13:1113:09
8Karin HemmingsVimmerby OK41:23+14:2713:34
9Tove StrandbergGamleby OK43:56+17:0014:24
10Yvonne JohanssonGamleby OK45:20+18:2414:51
11Karin MårtenssonGotlands Bro Orienteringsklubb46:51+19:5515:21
12Cecilia KarmetunOK Njudung53:51+26:5517:39
13Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK58:25+31:2919:09
Peter ElfversonÅlems OKej godkänd

Öppen motion 5

4 170 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf LiljebjörnNybro OK41:4610:00
2Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK44:59+3:1310:47
3Åke NyströmÅlems OK45:25+3:3910:53
4Torbjörn SandebäckÅlems OK46:57+5:1111:15
5Karolina KarlssonNybro OK48:39+6:5311:40
6Åke SvenssonIF Stjärnan51:05+9:1912:15
7Evi JüniEksjö SOK58:06+16:2013:55
8Peter EdgrenHultsfreds OK59:10+17:2414:11
9Heino OtsKalmar OK59:31+17:4514:16
10Maria RobertssonÅlems OK1:01:36+19:5014:46
11Daniel AxelssonMålilla OK1:02:31+20:4514:59
12Maria PetterssonOK Njudung1:03:50+22:0415:18
13Anna JosefssonKalmar OK1:08:53+27:0716:31
14Ulla NilssonSOK Viljan1:15:20+33:3418:03
15Caroline LiljebjörnNybro OK1:20:36+38:5019:19
16Sofie SchillerOK Njudung1:35:40+53:5422:56
Dennis SjöblomNässjö OKej godkänd

Öppen motion 7

3 120 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas KarlssonOK Njudung29:409:30
2Bo HultgrenOK Njudung32:06+2:2610:17
3Anders BomanÅlems OK32:42+3:0210:28
4Thomas JohanssonGamleby OK32:59+3:1910:34
5Niklas HjälmVäxjö OK33:39+3:5910:47
6Joakim KarmetunOK Njudung34:35+4:5511:05
7Arne SvenssonOK Njudung38:26+8:4612:19
8Maria HåkanssonVäxjö OK38:35+8:5512:21
9Magnus SchillerOK Njudung39:25+9:4512:38
10Ethel BomanÅlems OK39:48+10:0812:45
11Jerry SvenssonHultsfreds OK40:53+11:1313:06
12Maria SundbergOK Njudung44:10+14:3014:09
13Bengt-Åke BorgemoSOK Viljan47:08+17:2815:06
14Lina LiljeholmAnkarsrums OK49:00+19:2015:42
15Leif JohanssonKexholms SK49:15+19:3515:47
16Göte GustafssonEmmaboda Verda OK52:54+23:1416:57
17Sofia NyströmÅlems OK1:10:09+40:2922:29
18Anna NyströmÅlems OK1:10:11+40:3122:29
19Karin AnderssonKexholms SK1:13:24+43:4423:31
20Elsy SöderbergGamleby OK1:19:23+49:4325:26

Öppen motion 9

7 660 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf RindstigÅlems OK1:01:428:03
2Niklas JakobssonSol Tranås1:18:12+16:3010:12
Mikael PalmKalmar OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser