Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för SkidO, Arcussvängen. JVM/UEM-test

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: SkidO, Arcussvängen. JVM/UEM-test
Arrangörsorganisation: Gammelstads IF
Datum: söndag 18 januari 2015

D21

6 770 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma BergströmOK Vargen36:085:20
2Marjo BergmanOunasvaaran Hiihtoseura40:01+3:535:54

H21

9 540 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip SalénOK Renen46:064:49
2Anders BennitzOK Renen48:49+2:435:07
3Mikael GustafssonIK Vista48:53+2:475:07
4Thomas JohanssonOK Renen54:43+8:375:44
5Tage NordbergBergnäsets AIK59:28+13:226:14
6Melker PetterssonOK Renen59:43+13:376:15
7Kasper WestmanVästerås SOK1:05:15+19:096:50

D20

6 770 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabel SalénOK Renen30:574:34
2Karin HållHJS-Vansbro OK33:50+2:534:59
3Ida NordlundPiteå IF34:16+3:195:03
4Kristin OlovssonSäterbygdens OK38:17+7:205:39
5Sigrid HolmgrenOK Renen39:28+8:315:49
6Susanne NilssonOK Renen41:29+10:326:07

H20

9 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sixten WalheimRobertsfors IK39:164:06
2Martin EricsonÖSeT SkidO41:15+1:594:19
3Oskar SandbergSäterbygdens OK41:49+2:334:22
4Markku BergmanOunasvaaran Hiihtoseura47:03+7:474:55

D18

6 770 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara YngvessonUmeå OK34:065:02
2Gabriella GustafssonIK Vista34:42+0:365:07
3Erica EdmanSäterbygdens OK36:45+2:395:25
4Elsa AnderssonDomnarvets GOIF37:29+3:235:32
5Laura KotilaOunasvaaran Hiihtoseura37:37+3:315:33
6Elin NordlundPiteå IF40:19+6:135:57
7Signe RosendahlOK Renen42:11+8:056:13
8Elin LundgrenSävast Ski Team IF44:24+10:186:33
9Freja VredinIFK Umeå45:59+11:536:47
10Johanna LundkvistOK Vargen54:27+20:218:02
11Josefine AnderssonSävast Ski Team IF57:42+23:368:31

H18

9 540 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle HenrikssonGammelstads IF41:264:20
2Robin SalénOK Renen42:41+1:154:28
3Nils HenrikssonSeskarö IF45:29+4:034:46
4Oskar ÖqvistBergnäsets AIK46:22+4:564:51
5Erik TuuriÄlvsby IF OK47:31+6:054:58
6Simon ErikssonUmeå OK48:18+6:525:03

D16

3 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia WestinSävast Ski Team IF23:205:58
2Elvira ForslundOK Renen25:31+2:116:32
3Hanna E TuoremaaSävast Ski Team IF26:15+2:556:43
4Kristina TholerudÖvertorneå IF28:47+5:277:22
5Rebecca FahlgrenVittjärvs IK31:01+7:417:57
6Anna AnderssonPiteå IF36:16+12:569:17

H16

4 890 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin GranbergPiteå IF27:495:41
2Gabriel LarssonGammelstads IF30:58+3:096:19
3Albin NorénPiteå IF36:32+8:437:28

D14

3 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia LundkvistOK Vargen30:038:39
2Emma JohanssonÄlvsby IF OK30:39+0:368:49
3Agnes KarlssonÄlvsby IF OK33:40+3:379:42

H14

3 470 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias SnellOK Renen23:106:40
2Kalle TuuriÄlvsby IF OK26:39+3:297:40
3Oskar LundgrenVittjärvs IK40:04+16:5411:32

D12

2 840 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edit KarlssonÄlvsby IF OK26:039:10
2Frida JohanssonÄlvsby IF OK26:18+0:159:15

H12

2 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin LundbergArvidsjaurs OK21:397:37
2Simon MarkströmOK Renen24:40+3:018:41
3Filip LundbergOK Renen37:55+16:1613:21

D35

4 890 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina SandbergSäterbygdens OK29:376:03
2Agneta HolmgrenBergnäsets AIK38:06+8:297:47
3Karin NordbergBergnäsets AIK39:30+9:538:04
4Susanne AnderssonPiteå IF40:15+10:388:13
5Monica OlssonOK Renen41:43+12:068:31
6Karolina BerggrenOK Renen45:28+15:519:17
7Anna TibbelinOK Renen1:30:04+1:00:2718:25
Karin KarlssonÄlvsby IF OKej godkänd

H35

5 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel GranlundLångvikens OK29:015:10
2Daniel JohanssonÄlvsby IF OK43:36+14:357:47
Magnus LundbergOK Renenej godkänd

D45

3 900 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Birgit LundkvistOK Vargen33:578:42
2Maria BergströmOK Vargen37:56+3:599:43
3Agneta BergelinBergnäsets AIK41:21+7:2410:36
4Lena TuuriÄlvsby IF OK41:25+7:2810:37

H45

4 890 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frans WickbomI 19 IF23:484:52
2Magnus LundgrenSävast Ski Team IF26:33+2:455:25
3Per ÖgrenBergnäsets AIK26:46+2:585:28
4Johan LundbergArvidsjaurs OK27:19+3:315:35
5Per SandbergSäterbygdens OK28:34+4:465:50
6Kent TuoremaaSävast Ski Team IF29:48+6:006:05
7Sven ÖrnerlingOK Renen30:22+6:346:12
8Fredrik SalénOK Renen30:24+6:366:13
9Mikael YngvessonRobertsfors IK34:03+10:156:57
10Kjell HenrikssonSeskarö IF40:16+16:288:14

D55

3 470 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger VennbergOK Renen34:149:51
2Irene DanielssonPiteå IF41:51+7:3712:03

H55

3 900 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan TholerudÖvertorneå IF25:116:27
2Anders RensgardOK Renen26:15+1:046:43
3Leif PetterssonBergnäsets AIK26:35+1:246:48
4Lars Olov NordbergBergnäsets AIK27:08+1:576:57
5Åke GustafssonBergnäsets AIK27:48+2:377:07
Torbjörn LundbergPiteå IFej godkänd

H65

3 470 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bo JohanssonIK Örnen23:336:47
2Kjell MörtbergBodens BK23:54+0:216:53
3Eje AnderssonBodens BK24:52+1:197:09
4Kjell SandströmBodens BK25:07+1:347:14
5Conny LagerskogArvidsjaurs OK26:35+3:027:39
6Clas-Göran LundBodens BK31:06+7:338:57

D75

2 840 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann PerssonPiteå IF37:3513:14

H75

2 840 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Runar MarktinVidsels IK28:3910:05
2Birger LundbergArvidsjaurs OK30:29+1:5010:44
3Sven-Ivan GrönlundOK Renen33:51+5:1211:55

Öppen motion 1

1 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid IngvarssonOK Renen25:5913:23
Tova HolmbergBergnäsets AIKej godkänd

Öppen motion 3

3 470 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anneli WickbomSävast Ski Team IF31:379:06
2Helena KönigssonRobertsfors IK33:17+1:409:35
3Karin Enesund-TuormaSävast Ski Team IF36:25+4:4810:29
4Mattias LundgrenVittjärvs IK40:39+9:0211:42
5Ella TuressonOK Renen42:11+10:3412:09
6Oskar IngvarssonOK Renen50:56+19:1914:40
7Johan TibbelinOK Renen1:02:29+30:5218:00

Öppen motion 6

5 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin WollbrandOK Renen36:406:32
2Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK44:11+7:317:53

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser