Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östra Blekinges nattcup deltävling 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östra Blekinges nattcup deltävling 6
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: torsdag 29 januari 2015

Långa banan

9 930 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof SandgrenOK Orion1:01:006:08
2Aleksander BernaciakOK Orion1:04:10+3:106:27
3Magnus SaagerOK Orion1:04:12+3:126:27
4Marcus BerggrenNyköpings OK1:09:00+8:006:56
5Niklas BrattOK Orion1:13:05+12:057:21
6Fredrik BerntssonSkåneslättens OL1:13:10+12:107:22
7Björn AnderssonOK Dacke1:13:15+12:157:22
8Henrik BerlinOK Orion1:15:30+14:307:36
9Philip PerssonOK Orion1:21:45+20:458:13
10Theodor WahlbomOK Orion1:22:03+21:038:15

Mellanbanan

6 710 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel GunnarssonOK Orion56:108:22
2Peter AnderssonOK Orion56:25+0:158:24
3Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken59:00+2:508:47
4Olof IngemarssonFK Vittus1:01:32+5:229:10
5Johan MyrénOK Orion1:03:07+6:579:24
6Amanda LeoBredaryds SOK1:03:20+7:109:26
7Johan JacobssonOK Orion1:19:28+23:1811:50

Korta banan

2 250 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton TörnkvistFK Vittus17:467:53
2Kent TörnkvistFK Vittus18:27+0:418:12
3Lena Sandgren SwartzOK Orion22:34+4:4810:01
4Lisa SwartzOK Orion22:45+4:5910:06
5Emma ZettervallOK Dacke22:46+5:0010:07
6Björn ZettervallOK Dacke22:47+5:0110:07
7Axel BrattOK Orion23:00+5:1410:13
8Nils SwartzOK Orion23:05+5:1910:15
9Cecilia BrattOK Orion23:10+5:2410:17
10Jacob WilhelmssonOK Dacke25:25+7:3911:17
10Johanna WilhelmssonOK Dacke25:24+7:3811:17
12Linar JonassonFK Vittus26:45+8:5911:53
13David MilendahlFK Vittus27:15+9:2912:06
14Maria SibilevaFK Vittus27:16+9:3012:07
15Embla ThorenRonneby OK46:57+29:1120:52
16Linda ThorenRonneby OK46:58+29:1220:52

Mellankorta banan

4 470 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats AnderssonOK Orion42:069:25
2Kajsa AnderssonOK Orion47:05+4:5910:31
3Linus WernströmRonneby OK48:00+5:5410:44
4Ann-Christin NeroRonneby OK48:03+5:5710:44
5Ellen WahlbomOK Orion49:00+6:5410:57
6Emil PetterssonOK Dacke49:05+6:5910:58
7Anders PetterssonOK Dacke49:10+7:0410:59
8Ulf LundbergKalmar OK49:15+7:0911:01
9Lennart AnderssonOK Orion49:51+7:4511:09
10Mikael WahlbomOK Orion50:55+8:4911:23
11Eva PetterssonOK Dacke53:30+11:2411:58
12Eskil JohanssonOK Orion55:25+13:1912:23
13Björn LinnersjöOK Orion55:50+13:4412:29
14Mats CarlssonFK Vittus57:30+15:2412:51
15Aron ThorenRonneby OK57:32+15:2612:52
16Lars ThorenRonneby OK57:33+15:2712:52
17Jörn AntonischkiOK Orion57:40+15:3412:54
18Elin RambergOK Orion57:42+15:3612:54
19Anders SundelinOK Orion58:40+16:3413:07
20Pi PerssonOK Orion1:20:20+38:1417:58
21Leif IngemarssonFK Vittus1:20:21+38:1517:58
Johan SwartzOK Orionutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser