Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östra Blekinges nattcup deltävling 9

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östra Blekinges nattcup deltävling 9
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: torsdag 19 februari 2015

Långa banan

9 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof SandgrenOK Orion1:08:147:20
2Philip PerssonOK Orion1:12:11+3:577:45
3Daniel GunnarssonOK Orion1:17:50+9:368:22
4Fredrik BerntssonSkåneslättens OL1:18:00+9:468:23
5Thomas JohannessonRonneby OK1:26:20+18:069:16
Henrik BerlinOK Orionutgått
Oscar JohanssonOK Dackeutgått
Andreas JonssonOK Dackeutgått

Mellanbanan

6 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda LeoBredaryds SOK57:489:28
2Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken1:01:20+3:3210:03
3Anton J GlivessonRonneby OK1:01:30+3:4210:04
4Johan MyrénOK Orion1:01:35+3:4710:05
5Magnus GraadRonneby OK1:01:40+3:5210:06
6Alexander GraadRonneby OK1:11:40+13:5211:44
7Johan JacobssonOK Orion1:14:10+16:2212:09
Amanda JohanssonOK Dackeutgått

Korta banan

2 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik HanssonFK Vittus19:508:37
2Emma ZettervallOK Dacke19:52+0:028:38
3Björn ZettervallOK Dacke19:54+0:048:39
4Gunnel HanssonFK Vittus19:56+0:068:40
5Maria SibilevaFK Vittus19:58+0:088:40
6Wille VernströmRonneby OK23:50+4:0010:21
7Maria VernströmRonneby OK23:52+4:0210:22
8Linda ThorenRonneby OK31:18+11:2813:36

Mellankorta banan

3 700 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf JohanssonOK Dacke35:269:34
2Kajsa AnderssonOK Orion39:10+3:4410:35
3Lennart AnderssonOK Orion39:20+3:5410:37
4Mats CarlssonFK Vittus40:06+4:4010:50
5Tommy OlssonOK Dacke40:10+4:4410:51
6Linus VernströmRonneby OK42:15+6:4911:25
7Jacob WilhelmssonOK Dacke42:43+7:1711:32
8Peter WilhelmssonOK Dacke42:45+7:1911:33
9Lennart BohmanFK Vittus42:50+7:2411:34
10Ann-Christin NeroRonneby OK42:52+7:2611:35
11Aron ThorenRonneby OK48:22+12:5613:04
12Lars ThorenRonneby OK48:26+13:0013:05
13Björn LinnersjöOK Orion53:24+17:5814:25
14Johanna WilhelmssonOK Dacke1:11:00+35:3419:11
15Annika JosefssonOK Dacke1:11:05+35:3919:12

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser