Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Östra Blekinges nattcup deltävling 11

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Östra Blekinges nattcup deltävling 11
Arrangörsorganisation: OK Orion
Datum: torsdag 5 mars 2015

Långa banan

9 300 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Philip PerssonOK Orion59:156:22
2Henrik JohannessonRonneby OK59:20+0:056:22
3Olof SandgrenOK Orion59:45+0:306:25
4Aleksander BernaciakOK Orion59:55+0:406:26
5Pontus PeterssonOK Orion1:00:05+0:506:27
6Daniel GunnarssonOK Orion1:00:15+1:006:28
7Henrik BerlinOK Orion1:08:45+9:307:23
8Magnus SaagerOK Orion1:13:45+14:307:55
Andreas JonssonOK Dackeutgått
Amanda LeoBredaryds SOKutgått

Mellanbanan

5 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton J GlivessonRonneby OK45:057:54
2Thomas JohannessonRonneby OK45:15+0:107:56
3Peter AnderssonOK Orion47:55+2:508:24
4Johan MyrénOK Orion47:58+2:538:24
5Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken49:50+4:458:44
6Moa PetterssonOK Dacke53:10+8:059:19
7Amanda JohanssonOK Dacke53:45+8:409:25
8Johan JacobssonOK Orion57:03+11:5810:00

Korta banan

2 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton TörnkvistFK Vittus21:5610:26
2Emma ZettervallOK Dacke21:59+0:0310:28
3Björn ZettervallOK Dacke22:01+0:0510:29
4Axel BrattOK Orion22:15+0:1910:35
5Niklas BrattOK Orion22:16+0:2010:36
6Kent TörnkvistFK Vittus22:20+0:2410:38
7Erik HanssonFK Vittus22:30+0:3410:42
8Oliver HåkanssonOK Orion22:35+0:3910:45
9Jenny HåkanssonOK Orion22:36+0:4010:45
10Leif IngemarssonFK Vittus29:07+7:1113:51
11Linar JonassonFK Vittus36:25+14:2917:20
12Maria SibilevaFK Vittus36:30+14:3417:22
13David MilendahlFK Vittus47:40+25:4422:41
14Gunnel HanssonFK Vittus47:50+25:5422:46

Mellankorta banan

3 800 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats AnderssonOK Orion33:388:51
2Kajsa AnderssonOK Orion33:45+0:078:52
3Ulf LundbergKalmar OK34:08+0:308:58
4Ulf JohanssonOK Dacke34:40+1:029:07
5Anders NilssonOK Orion39:10+5:3210:18
6Mattias EngströmOK Orion39:20+5:4210:21
7Eva PetterssonOK Dacke39:30+5:5210:23
8Tommy OlssonOK Dacke39:40+6:0210:26
9Arvid KronmarFK Vittus59:30+25:5215:39
10Olof IngemarssonFK Vittus59:31+25:5315:39
11Mats CarlssonFK Vittus1:01:10+27:3216:05
12Eskil JohanssonOK Orion1:01:20+27:4216:08
13Lennart BohmanFK Vittus1:01:30+27:5216:11

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser