Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bredaryds SOK Natt - sprintcup etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bredaryds SOK Natt - sprintcup etapp 2
Arrangörsorganisation: Bredaryds SOK
Datum: torsdag 15 januari 2015

Dam lång

2 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina SvenssonBredaryds SOK18:098:38
2Klara ElmbladBredaryds SOK19:28+1:199:16
3Sofie JosefssonAnderstorps OK19:38+1:299:20
4Kristina JosefssonAnderstorps OK21:50+3:4110:23
5Linnea SkalbergBredaryds SOK22:39+4:3010:47
6Elise JosefssonAnderstorps OK24:37+6:2811:43
7Lena RunessonOK Vivill32:16+14:0715:21
Ina SkalbergBredaryds SOKej start

Dam kort

1 600 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen SigvardsonBredaryds SOK15:499:53
2Tuva NylundBredaryds SOK16:25+0:3610:15
3Hedvig SeverinssonBredaryds SOK19:23+3:3412:06
4Hanna HenningssonBredaryds SOK21:26+5:3713:23
5Frida LindénOK Bävern28:22+12:3317:43
6Julia AgusBredaryds SOK28:49+13:0018:00
7Kajsa WardOK Vivill30:32+14:4319:05
8Isabell IsidorssonOK Vivill31:49+16:0019:53
9Kajsa IsidorssonOK Vivill34:01+18:1221:15
10Annelie WardOK Vivill37:43+21:5423:34
11Emma IsidorssonOK Vivill38:40+22:5124:10
12Emma LindénOK Bävern47:09+31:2029:28
Clara SamuelssonOK Vivillej start

Herr lång

2 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip TrofastBredaryds SOK13:336:27
2Håkan SvenssonBredaryds SOK14:05+0:326:42
3Emil AuseliusBredaryds SOK15:16+1:437:16
4Axel ElmbladBredaryds SOK17:40+4:078:24
5Kenneth ValterssonBredaryds SOK17:46+4:138:27
6Anton GunnarssonBredaryds SOK18:19+4:468:43
7Stefan SvenssonBredaryds SOK18:29+4:568:48
8Peter ValterssonAnderstorps OK19:56+6:239:29
9Mikael WardOK Vivill28:19+14:4613:29
10Staffan EdströmOK Gisle29:22+15:4913:59
11Lars Göran LarssonBredaryds SOK31:17+17:4414:53
Lars RunessonOK Vivillej godkänd

Herr kort

1 600 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan SkoglundOK Vivill33:5721:13
2Oskar SkoglundOK Vivill37:19+3:2223:19
3Oskar WardOK Vivill37:50+3:5323:38
Jonathan ThelinOK Vivillej godkänd
Albin SamuelssonOK Vivillej start
Ola SamuelssonOK Vivillej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser