Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Bredaryds SOK Natt - sprintcup etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Bredaryds SOK Natt - sprintcup etapp 3
Arrangörsorganisation: Bredaryds SOK
Datum: torsdag 5 mars 2015

Dam lång

5 100 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amelia SkalbergBredaryds SOK39:057:39
2Carina SvenssonBredaryds SOK39:35+0:307:45
3Elise JosefssonAnderstorps OK47:22+8:179:17
4Kristina JosefssonAnderstorps OK47:30+8:259:18
5Linnea SkalbergBredaryds SOK50:16+11:119:51
6Maria AnderssonBredaryds SOK1:04:49+25:4412:42
Ina SkalbergBredaryds SOKej godkänd
Klara ElmbladBredaryds SOKej start
Sofie JosefssonAnderstorps OKej start

Dam kort

2 600 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva NylundBredaryds SOK23:529:10
2Clara SamuelssonOK Vivill26:34+2:4210:13
3Kajsa IsidorssonOK Vivill28:59+5:0711:08
4Linn PeterssonOK Vivill29:02+5:1011:10
5Kajsa WardOK Vivill38:13+14:2114:41
6Emma IsidorssonOK Vivill46:04+22:1217:43
7Annelie WardOK Vivill54:45+30:5321:03
Julia AgusBredaryds SOKej godkänd

Herr lång

5 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil AuseliusBredaryds SOK30:305:58
2Filip TrofastBredaryds SOK30:36+0:066:00
3Andreas JohnssonBredaryds SOK35:04+4:346:52
4Håkan SvenssonBredaryds SOK37:21+6:517:19
5Per SigvardsonBredaryds SOK38:17+7:477:30
6Axel ElmbladBredaryds SOK38:38+8:087:34
7Anton GunnarssonBredaryds SOK39:08+8:387:40
8Magnus TrofastBredaryds SOK39:19+8:497:42
9Stefan SvenssonBredaryds SOK40:29+9:597:56
10Peter ValterssonAnderstorps OK47:20+16:509:16
11Arne AnderssonBredaryds SOK47:25+16:559:17
12Lars-Göran LarssonBredaryds SOK47:37+17:079:20
13Mikael WardOK Vivill49:22+18:529:40
14Staffan EdströmOK Gisle57:26+26:5611:15
Henrik AnderssonBredaryds SOKej godkänd
Kenneth ValterssonBredaryds SOKej godkänd
Henric JohnssonBredaryds SOKej start

Herr kort

2 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan SkoglundOK Vivill23:569:12
2Ola SamuelssonOK Vivill26:50+2:5410:19
3Jonathan ThelinOK Vivill46:28+22:3217:52
4Oskar Andrén SkoglundOK Vivill54:13+30:1720:51
5Oskar WardOK Vivill54:39+30:4321:01

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser