Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för J-H Skid O Cup 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: J-H Skid O Cup 3
Arrangörsorganisation: Östersunds OK
Datum: söndag 1 februari 2015

D21

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Erica JohanssonFältjägarnas IF1:05:09

H21

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan HalvarssonÖstersunds OK1:29:30
2David SundströmSöderhamns OK1:33:54+4:24
3Kjell-Erik SahlinOK Vildhussen1:40:45+11:15
4Mattias JohanssonIFK Moras OK1:41:48+12:18

D16

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linnea SahlinOK Vildhussen1:14:24

H16

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Gustav FrænellSundsvalls OKej godkänd

H14

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Axel HedströmÖstersunds OK54:09

H40

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Håkan CarnlandFrösö IF1:09:54
2Björn OlofssonOK Storsjön1:23:16+13:22

D50

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eva BohmOK Vildhussen58:58

H50

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Olof FrænellSundsvalls OK1:11:58

D60

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Eivor LindgrenBrunflo IF56:23
2Karin WalltinÖstersunds OK1:07:51+11:28
3Margareta VemdalÖstersunds OK1:11:44+15:21

H60

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ola LindgrenÖstersunds OK49:22
2Claes SöderhjelmÖstersunds OK54:17+4:55
3Ove HemmingssonBrunflo IF55:08+5:46
4Tom BrantheimÖstersunds OK59:56+10:34
5Sven-Martin ErikssonÖstersunds OK1:20:04+30:42

H70

5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Kurt HalvarssonÖstersunds OK40:57
2Bengt HannersjöÖstersunds OK46:39+5:42
3Lars SahlénÖstersunds OK57:58+17:01
4Sven RingvallÖstersunds OK59:22+18:25
5Kjell LindholmOK Silvanus1:18:48+37:51

H80

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Gösta NilssonÖstersunds OK1:30:36

U2

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna LindqvistÖstersunds OK43:42
2Åsa LindqvistÖstersunds OK43:52+0:10
3Simon LindqvistÖstersunds OK55:58+12:16
4Ulf LindqvistÖstersunds OK56:26+12:44

Öppen motion 3

1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Ida OlofssonOK Storsjön1:21:35

Öppen motion 5

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Maria HalvarssonÖstersunds OK1:04:38
2Sanna El KottÖstersunds OK1:22:11+17:33

Öppen motion 7

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Petter SunnerheimSelånger SOK1:49:49
2Hanna SunnerheimOK Linné1:50:07+0:18

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser