Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Uppsala möte, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Uppsala möte, medel
Arrangörsorganisation: IF Thor
Datum: lördag 23 april 2016

D21 Elit

5 140 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara SjökvistJärla Orientering38:317:29
2Hilda ForsgrenOK Linné38:53+0:227:33
3Stina NilssonUmeå OK39:35+1:047:42
4Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK40:19+1:487:50
5Maria SjölanderOK Rodhen40:26+1:557:51
6Moa EnmarkGöteborg-Majorna OK40:40+2:097:54
7Sara BengtssonLånghundra IF40:53+2:227:57
8Amelie EkströmOK Kåre41:20+2:498:02
9Rebecka LindbergOK Roslagen42:00+3:298:10
10Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK42:40+4:098:18
11Inga KazlauskaiteOK Linné42:44+4:138:18
12Åsa OtterbjörkUmeå OK42:45+4:148:19
13Kate MorrisonOK Linné43:34+5:038:28
14Elin SundqvistTullinge SK45:59+7:288:56
15Helena ForsbergSkogslöparna46:09+7:388:58
16Tytti KirvesmiesTampereen Pyrintö46:35+8:049:03
17Elin SjölanderOK Rodhen47:31+9:009:14
18Amanda TellsénOK Roxen47:35+9:049:15
19Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK48:26+9:559:25
20Karin NordlundOK Linné48:53+10:229:30
21Sára NozkováSöders-Tyresö49:06+10:359:33
22Julia AdolfssonOK Kåre51:49+13:1810:04
23Hanna BerglundOK Kåre52:20+13:4910:10
24Josefin BengtssonLånghundra IF52:28+13:5710:12
25Jill JohanssonSundsvalls OK54:29+15:5810:35
26Dora SzerencsiJärla Orientering58:44+20:1311:25
Lisa CarlssonOK Linnéej godkänd
Matilda AnderssonOK Kåreej godkänd
Annika BillstamOK Linnéej godkänd
Lisa RönnolsOK Linnéej start

H21 Elit

5 680 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna32:175:41
2Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna33:02+0:455:48
3Göran WinbladRehns BK33:27+1:105:53
4Patrik SvedbergGävle OK34:28+2:116:04
5Erik AnderssonJärla Orientering34:48+2:316:07
6Hans Olof AmblieIFK Lidingö SOK34:51+2:346:08
7Josef NordlundOK Linné34:56+2:396:09
8Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna35:19+3:026:13
9Martin JanssonOK Rodhen35:58+3:416:19
10Conny ForsbergLånghundra IF36:28+4:116:25
11Jörgen OhlinTullinge SK36:38+4:216:26
12Erik ÅhlinLånghundra IF36:41+4:246:27
13Leif BaderOK Kåre36:56+4:396:30
14Jimmy LarssonMalungs OK Skogsmårdarna37:01+4:446:31
15Harri KarlssonOK Denseln37:04+4:476:31
16Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF37:05+4:486:31
17Ulf TroengOK Linné37:19+5:026:34
18Fredrik WigertzLånghundra IF37:32+5:156:36
19Andreas HolmbergIFK Mora OK37:59+5:426:41
20Ken PeetersGöteborg-Majorna OK38:04+5:476:42
21Patrik LindÄrla IF38:25+6:086:45
22Richard HejdenbergGävle OK38:40+6:236:48 Ladda ner rutt i gpx-format
23Ruben BryngelssonTullinge SK38:43+6:266:48
24Dan NorinGävle OK38:44+6:276:49
25Edgars LakisOK Älvsjö-Örby38:48+6:316:49
25Jonas EklundOK Rodhen38:48+6:316:49
27Stefan SjölundSkogslöparna38:51+6:346:50
28Carl-Johan HögbergOK Linné39:14+6:576:54
29Joel SjölanderIFK Umeå39:22+7:056:55
30Kristian DahlströmIFK Mora OK39:25+7:086:56
31David MellinSundbybergs IK39:35+7:186:58
32Johan AhlströmVästerås SOK39:49+7:327:00
33Erik DahlqvistStorviks IF40:21+8:047:06
34Martin SundlöfGävle OK40:47+8:307:10
35Niklas LöwegrenStora Tuna OK42:09+9:527:25
36Anders ÖsterlundVästerås SOK42:17+10:007:26
37Ola JernströmAvesta OK42:33+10:167:29
38Mattias OlofssonOK Enen42:35+10:187:29
39Niklas WraneSöders-Tyresö42:40+10:237:30
40Ulf BergströmOK Rodhen42:54+10:377:33
41Nils GumaeliusWaxholms OK43:07+10:507:35
42Ola HultinOK Roslagen43:13+10:567:36
43Magnus BjörkOK Rodhen43:34+11:177:40
44Emil AnderssonTullinge SK43:47+11:307:42
45Torbjörn LännevallOK Roslagen44:42+12:257:52
46Rickard SvenssonVästerås SOK45:06+12:497:56
47Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö45:41+13:248:02
48Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF46:29+14:128:11
49Sven LundbäckGävle OK46:50+14:338:14
50Benjamin SellingHärnösands OK47:14+14:578:18
51Carl MagnussonIFK Mora OK48:04+15:478:27
52Erik EngstenOK Rodhen48:10+15:538:28
53Joel LännevallOK Roslagen49:02+16:458:37
54Peder KockJärla Orientering49:32+17:158:43
55Björn LöfrothEskilstuna OL57:32+25:1510:07 Ladda ner rutt i gpx-format
56Simon AnderssonForsa OK1:04:07+31:5011:17
57Emil HyttinenEskilstuna OL1:20:10+47:5314:06
Oskar WallénOK Linnéej godkänd
Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOKej start
Sixten WalheimOK Rodhenej start
Otto LundmanOK Roslagenej start
Torbjörn JacobssonOK Rodhenej start
Simon SanderiHagaby GoIF Örebroej start
Jonathan AnderssonHagaby GoIF Örebroej start
Simon MarkendahlOK Klyftamoej start

D20 Elit

4 440 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristin BomanGävle OK44:3110:01
2Lina FredrikssonKorsnäs IF OK46:41+2:1010:30
3Frida JonssonAlfta-Ösa OK46:42+2:1110:31
4Elin FältmanLeksands OK48:43+4:1210:58
5Emma BeskowFalkenbergs OK51:17+6:4611:33
6Ellen MattssonIF Åland1:03:52+19:2114:23
7Carolina NealisOK Roslagen1:07:49+23:1815:16

D18 Elit

3 890 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma LagerhällRehns BK34:498:57
2Ellen SkoogOK Hammaren36:48+1:599:27
3Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF38:22+3:339:51
4Sofia BerglundIFK Mora OK40:31+5:4210:24
5Ida PalmbergOK Hammaren41:21+6:3210:37
6Emma WibergSkogslöparna41:34+6:4510:41
7Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF42:43+7:5410:58
8Sarah PerssonOK Denseln43:28+8:3911:10
9Ellen FrostOK Roslagen46:35+11:4611:58
10Matilda MelénOK Kåre57:10+22:2114:41

H18 Elit

4 440 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf BerglundIFK Mora OK37:578:32
2Emil ArvidssonSäterbygdens OK39:47+1:508:57
3Filip BrunanderAttunda OK41:00+3:039:14
4Erik OlssonGävle OK42:27+4:309:33
5Emanuel NäslundSkogslöparna43:09+5:129:43
6Axel JutterströmIFK Mora OK44:27+6:3010:00
7Alexander  AlnessLånghundra IF49:07+11:1011:03
8Truls LindholmSundsvalls OK57:16+19:1912:53
9Mårten OlssonGävle OK1:02:11+24:1414:00
10Dan ÖsterlundVästerås SOK1:07:12+29:1515:08
11Marcus DolkForsa OK1:08:01+30:0415:19
12Oliver AngelsiööOK Linné1:09:49+31:5215:43

D21

3 890 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LundbergTullinge SK34:408:54
2Elin LindTierps SOK38:08+3:289:48
3Åsa HedbergOK Linné38:33+3:539:54
4Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby38:56+4:1610:00
5Emma TarandiIFK Lidingö SOK39:30+4:5010:09
6Emma BromarkLånghundra IF40:14+5:3410:20
7Ingela ErikssonGävle OK40:28+5:4810:24
8Maria BengtssonLånghundra IF40:43+6:0310:28
9Beatrice KöhlerSäterbygdens OK40:52+6:1210:30
10Linnea TroengSkogslöparna41:28+6:4810:39
11Anna LarssonIF Hagen41:38+6:5810:42
12Evelina ChristofferssonOK Roslagen41:53+7:1310:46
13Ebba WesterbergOK Kolmården42:00+7:2010:47
14Angelica JörnlingVaggeryds SOK43:01+8:2111:03
15Maja DahlqvistStorviks IF43:09+8:2911:05
16Malin RylanderStora Tuna OK43:12+8:3211:06
17Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna43:30+8:5011:10
18Erika JanssonRasbo IK45:20+10:4011:39
19Anne BaderOK Kåre46:23+11:4311:55
20Hanna SahlinOK Kåre47:37+12:5712:14
21Pernilla ErikssonGävle OK50:04+15:2412:52
22Katarina BabanStorviks IF53:21+18:4113:42
23Maria JohannessonSolna OK59:14+24:3415:13
24Hanna KlarSäterbygdens OK1:21:00+46:2020:49
Louise RohdénSundsvalls OKej start
Linda ErikssonGävle OKej start

H21

4 950 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cristian LarssonKöping-Kolsva OK35:377:11
2Tobias EliassonSundsvalls OK36:31+0:547:22
3Joakim WigertzLånghundra IF36:46+1:097:25
4Robert SandbergOK Roslagen37:06+1:297:29
5Andreas KarlssonMariestads FK37:14+1:377:31
6Thomas EkKöping-Kolsva OK37:59+2:227:40
7Simon MellinSundbybergs IK39:07+3:307:54
8Johannes EklundRånäs OK39:28+3:517:58
8Thomas OhlinRånäs OK39:28+3:517:58
10Anton ThorstenssonIK Hakarpspojkarna40:35+4:588:11
11Johan MarkstedtOK Södertörn41:26+5:498:22
12Joakim ByströmJärfälla OK42:51+7:148:39
13Arvid StrandbergSkogslöparna43:28+7:518:46
14David DahlgrenOK Linné43:51+8:148:51
15Niklas OlssonTäby OK44:07+8:308:54
16Fredrik LarssonHagaby GoIF Örebro45:09+9:329:07
17Patrik BrorssonFrösö IF45:36+9:599:12
18Viktor DahlqvistStorviks IF45:42+10:059:13
19Svante PerssonSöderhamns OK46:58+11:219:29
20Tomas JohnssonSundsvalls OK48:57+13:209:53
21William HultqvistVallentuna-Össeby OL56:31+20:5411:25
22Emil ThalinForsa OK56:52+21:1511:29
23Kristian BirathSurahammars SOK57:04+21:2711:31
24Anton StrandbergSkogslöparna1:01:02+25:2512:19
25Robin ErikssonOK Roslagen1:02:05+26:2812:32
26Martin StrömgrenOK Linné1:03:27+27:5012:49
27Henrik FröjdRehns BK1:04:54+29:1713:06
28Per SundholmOK Nolaskogsarna1:05:32+29:5513:14
29Rasmus SteenOK Enen1:06:41+31:0413:28
30Alexander EklundRånäs OK1:07:49+32:1213:42
31Anders LindgrenLånghundra IF1:11:28+35:5114:26
32Rasmus SchurmannHylte OK1:13:01+37:2414:45
33Johan BlixtAvesta OK1:13:42+38:0514:53
34Robin OffermoValbo AIF1:25:33+49:5617:16
Oliver HagmanOK Roslagenej godkänd
Erik MemmiHalmstad OKej start
Andreas AronssonOK Roslagenej start
Joakim AlmtorpLånghundra IFej start

D20

3 850 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin KindlundhAlfta-Ösa OK46:2312:02
2Mathilda LindeIF Åland1:11:35+25:1218:35
Lisa JohanssonOK Rodhenej godkänd
Caroline JohanssonSundsvalls OKej start

H20

4 050 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HållströmGävle OK33:098:11
2Bobby BrahmLånghundra IF37:27+4:189:14
3Lars OlovssonRehns BK38:53+5:449:36
4Lucas RohdinSigtuna OK44:34+11:2511:00
5Gabriel JanssonOK Linné50:45+17:3612:31
6Nicklas DeWittLänna IF57:55+24:4614:18
Martin KihlSundbybergs IKej start

D18

3 850 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tora WesterbergOK Kolmården39:1310:11
2Vera BogrenSundbybergs IK51:00+11:4713:14
3Alva LimbäckVästerås SOK51:19+12:0613:19
4Alma LaudonVännäs OK52:09+12:5613:32
5Magdalena PölderSala OK57:10+17:5714:50
6Louise AlmIF Åland1:13:35+34:2219:06
Ann JohanssonSundsvalls OKej godkänd

H18

3 940 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav NordforsOK Enen1:11:0618:02
Tomas JonssonForsa OKej godkänd
Isak WadmanVästerås SOKej start

D16

3 960 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SvärdIF Thor34:148:38
2Alva LindellIF Thor34:39+0:258:45
3Malva SteenOK Enen37:14+3:009:24
4Maja MörthLeksands OK38:19+4:059:40
5Alva JonssonLånghundra IF38:23+4:099:41
6Frida VikströmSundsvalls OK39:47+5:3310:02
7Tindra JernströmAvesta OK39:57+5:4310:05
8Magdalena NilssonHögåkers OK40:05+5:5110:07
9Anna AnderssonPiteå IF43:57+9:4311:05
10Sofie FröjdSundsvalls OK44:13+9:5911:09
11Tilda AnderssonTullinge SK45:21+11:0711:27
12Kristina FridmanVännäs OK46:02+11:4811:37
13Elsa LimbäckVästerås SOK49:46+15:3212:34
14Klara BerglundVästerås SOK51:03+16:4912:53
15Lotta WeyhenmeyerIF Thor51:52+17:3813:05
16Ronja HuggForsa OK52:30+18:1613:15
17Maja HolmgrenVästerås SOK52:47+18:3313:19
18Johanna BreivoldVästerås SOK56:06+21:5214:10
19Lovisa WigertzLånghundra IF57:57+23:4314:38
20Klara MöllerOK Linné58:18+24:0414:43
21Alice PalmgrenSundsvalls OK59:06+24:5214:55
22Moa KarlssonStorviks IF59:38+25:2415:03
23Emelie WibergSkogslöparna1:05:03+30:4916:25
24Kari LöeOK Linné1:09:33+35:1917:33
25Trine KarlbergTullinge SK1:13:20+39:0618:31
26Emma JanssonOK Linné1:15:03+40:4918:57
27Louise RamebäckUmeå OK1:24:42+50:2821:23
Sara SundinWaxholms OKej godkänd
Cecilia LindgrenOK Kåreej godkänd
Anna LithellOK Linnéej godkänd
Veronica RedtzerAttunda OKej godkänd

H16

3 990 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias TidevallSkogsluffarnas OK25:276:22
2Simon FriskGustavsbergs OK26:26+0:596:37
3Kristoffer TengrothSundbybergs IK27:08+1:416:48
4Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö27:26+1:596:52
5Noel WaldenfjordJärfälla OK29:12+3:457:19
6Johan LangerakJärfälla OK30:43+5:167:41
7Axel BergströmOK Rodhen33:04+7:378:17
8Victor BylundIF Thor36:44+11:179:12
9Axel Leijon ThorellLånghundra IF36:53+11:269:14
10Andreas NäslundVästerås SOK37:02+11:359:16
11Karl BrahmLånghundra IF39:10+13:439:48
12Nils LundgrenSundsvalls OK40:54+15:2710:15 Ladda ner rutt i gpx-format
13Björn JohanssonSundsvalls OK41:57+16:3010:30
14Nils OttossonGävle OK42:16+16:4910:35
15Oskar VahlbergOK Österåker43:54+18:2711:00
16Benjamin NäslundSkogslöparna45:34+20:0711:25
17Albin KårénSundsvalls OK45:52+20:2511:29
18Erik KärrlanderUmedalens IF49:05+23:3812:18
19Oskar MagnussonRehns BK49:19+23:5212:21
20Måns ErikssonÖstersunds OK51:22+25:5512:52
21Pontus LindgrenVästerås SOK52:46+27:1913:13
22Benjamin TerentForsa OK53:27+28:0013:23
23Filip ElihnOK Linné1:00:21+34:5415:07
24Ville FontellOK Enen1:07:21+41:5416:52
25Gustaf MårsäterOK Linné1:14:28+49:0118:39
26Oskar BütikoferLjusdals OK1:18:25+52:5819:39
27Joel KihlströmRehns BK1:28:38+1:03:1122:12
Arvid UmegårdLånghundra IFej godkänd
Elias LarssonOK Enenej godkänd
Markus ÖsterlundVästerås SOKej godkänd
Casper HedarOK Torej start
Jimmy JohanssonForsa OKej start
Arvid RoosOK Linnéej start
Hugo BäsénIF Thorej start
Erik HannrupIF Thorej start
Jonatan StåhlSundbybergs IKej start

D16 Kort

3 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emy SaetreLånghundra IF48:2916:09

D14

3 000 m, 43 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara SjöströmVästerås SOK23:007:40
2Sofia IversAttunda OK27:01+4:019:00
3Kajsa BogrenSundbybergs IK27:06+4:069:02
4Hillevie SvärdSträngnäs-Malmby OL27:31+4:319:10
5Therese NilssonOK Österåker29:02+6:029:40
6Vendela SöderqvistOK Kåre29:46+6:469:55
7Cornelia IvarssonOK Hammaren29:56+6:569:58
8Emilia BergströmOK Rodhen32:05+9:0510:41
9Linnea PerssonValbo AIF32:18+9:1810:46
10Lovisa NilssonAttunda OK32:31+9:3110:50
11Ebba LindellIF Thor33:13+10:1311:04
12Amelie JosefssonSkogslöparna34:32+11:3211:30
13Elsa BäsénIF Thor34:56+11:5611:38
14Cornelia KrafftLänna IF35:12+12:1211:44
15Fanny CedstedtLånghundra IF35:22+12:2211:47
16Isabella JoonsLeksands OK35:35+12:3511:51
17Emma LundbergOK Roslagen37:05+14:0512:21
18Alva NyströmIF Thor37:35+14:3512:31
19Lovisa HambäckLånghundra IF37:45+14:4512:35
20Astrid RexSundsvalls OK38:20+15:2012:46
21Agnes WeissLånghundra IF39:14+16:1413:04
22Irmelie EnströmSundsvalls OK39:33+16:3313:11
23Tuva FalkSundbybergs IK40:51+17:5113:37
24Kristina LindgrenVästerås SOK41:28+18:2813:49
25Ellen GrantingerIF Thor41:44+18:4413:54
26Lea EdvardssonUmeå OK42:18+19:1814:06
27Julia NordlanderSundsvalls OK42:35+19:3514:11
28Hanna JonsellIF Thor42:51+19:5114:17
29Tove FrænellSundsvalls OK43:16+20:1614:25
30Ellen HannrupIF Thor43:18+20:1814:26
31Tilde JonssonOK Österåker46:29+23:2915:29
32Ester LaudonVännäs OK48:13+25:1316:04
33Malin SvenssonRånäs OK48:20+25:2016:06
34Mathilda KarlssonValbo AIF48:47+25:4716:15
35Lisa JakobssonSundsvalls OK48:58+25:5816:19
36Amanda HallVästerås SOK49:12+26:1216:24
37Elsa KarlssonIF Thor52:49+29:4917:36
38Sofia LindbergSundsvalls OK56:03+33:0318:41
39Linn RistoOK Linné1:01:35+38:3520:31
40Nora StafjordUmeå OK1:06:22+43:2222:07
41Sofia SundinWaxholms OK1:15:36+52:3625:12
42My BlixtAvesta OK1:38:20+1:15:2032:46
Agnes MalmgrenOckelbo OKej godkänd
Emma PalmOK Roslagenej start
Joni Müller af UhrOK Linnéej start
Emma LiljeGävle OKej start
Tilda LagerhällRehns BKej start
Maja BergqvistKorsnäs IF OKej start

H14

3 000 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl GrywenzOK Linné21:477:15
2Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK22:20+0:337:26
3Emil BoströmOK Linné23:14+1:277:44
4Isak LundholmUmeå OK23:55+2:087:58
5Henrik PetrisiVästerbergslagens OL24:24+2:378:08
6Axel LundgrenSundsvalls OK24:28+2:418:09 Ladda ner rutt i gpx-format
7Oskar VikströmSundsvalls OK25:08+3:218:22
8Erik BovalliusJärfälla OK25:42+3:558:34
9Kevin SjölanderOK Rodhen27:51+6:049:17
10Aron HellgrenIF Thor27:52+6:059:17
11David MelinOK Rodhen27:57+6:109:19
12Johan FochsenWaxholms OK28:00+6:139:20
13Markus MelénOK Kåre28:35+6:489:31
14Jonas CarlssonStora Tuna OK28:40+6:539:33
15Viktor HolmgrenUmeå OK28:50+7:039:36
16Lukas AarnioOK Linné29:48+8:019:56
17Oskar ÅdahlUmeå OK30:14+8:2710:04
18Carl HenrikssonRånäs OK30:26+8:3910:08
19Alfred LiljeströmGävle OK30:45+8:5810:15
20Jonne LiukkonenSundsvalls OK31:26+9:3910:28
21Elliot AngelsiööOK Linné31:53+10:0610:37
22Pontus GustafssonOK Linné32:00+10:1310:40
23Simon WahlnäsOK Linné32:20+10:3310:46
24Oskar SundblomRånäs OK32:57+11:1010:59
25Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OK32:59+11:1210:59
26Hannes LindahlSundsvalls OK33:01+11:1411:00
27William GrunderJärfälla OK34:17+12:3011:25
28Tore PalmgrenSundsvalls OK34:22+12:3511:27
29Martin SandqvistVästerås SOK35:46+13:5911:55
30Isak BerggrenGävle OK36:39+14:5212:13
31Jakob NilssonUmeå OK36:48+15:0112:16
32Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK37:38+15:5112:32
33Albin BlombergSegersta OK38:21+16:3412:47
34Christoffer LindgrenOK Kåre41:31+19:4413:50
35Pelle NilssonOK Linné41:47+20:0013:55
36Hugo HanssonIF Thor41:53+20:0613:57
37Petter ErlandssonSundsvalls OK42:17+20:3014:05
38Andreas HolmqvistNyköpings OK45:28+23:4115:09
39Hampus PerssonOK Enen45:33+23:4615:11
40Svante SirviöUmeå OK47:25+25:3815:48
41Jakob WidelundOK Kåre49:44+27:5716:34
42Eskil FläckGrycksbo IF OK50:39+28:5216:53
43Wille LångbergHudiksvalls OK53:24+31:3717:48
44Elias Jeb BergrothVästerås SOK1:17:37+55:5025:52
Emil AhlströmVästerås SOKej godkänd
Eric HallnerOckelbo OKej godkänd
Lukas JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Anton KarlssonLänna IFej godkänd
Arvid BylundIF Thorej start
Henrik NorgrenStora Tuna OKej start
John McLellandOK Rodhenej start
David NäslundOK Roslagenej start

D14 Kort

2 550 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Klara StrandOK Linnéej start

H14 Kort

2 550 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas AhlströmVästerås SOK25:039:49
2Albin WarvelinLånghundra IF28:12+3:0911:03
3Gustav MöllerbergValbo AIF35:16+10:1313:49
4Rasmus SöderbergGävle OK45:48+20:4517:57
Elias LundbergOckelbo OKej start

D12

2 550 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna RoosOK Linné19:597:50
2Moa BirkebækStora Tuna OK20:57+0:588:12
3Fannie SjölanderOK Rodhen22:55+2:568:59
4Ebba OttossonGävle OK23:15+3:169:07
5Alva ErikssonÖstersunds OK25:56+5:5710:10
6Maja AhlströmVästerås SOK26:24+6:2510:21
7Elsa HedinOK Linné27:13+7:1410:40
8Ines AarnioOK Linné27:38+7:3910:50
8Elsa KaipeOK Kåre27:38+7:3910:50
10Alva ErssonIFK Mora OK28:05+8:0611:00
11Bella PedersenJärfälla OK29:52+9:5311:42
12Hanna ÖstbergStora Tuna OK30:23+10:2411:54
13Elin BryggarGrycksbo IF OK31:10+11:1112:13
14Emma JohanssonSundsvalls OK31:12+11:1312:14
15Karin AnderssonVästerås SOK33:18+13:1913:03
16Elsa PalmbergOK Hammaren33:33+13:3413:09
17Elsa Söllvander EklundOK Rodhen34:06+14:0713:22
18Nora Feil LindmarkSkellefteå OK34:15+14:1613:25
19Malin StrömqvistAttunda OK34:56+14:5713:41
20Lovisa DufvaSundsvalls OK36:03+16:0414:08
21Sara SundqvistLånghundra IF37:50+17:5114:50
22Kajsa HallVästerås SOK38:37+18:3815:08
23Tove KarlssonOK Rodhen42:58+22:5916:50
24Agnes Söllvander EklundOK Rodhen43:26+23:2717:01
25Erica KarlssonOK Rodhen45:53+25:5417:59
26Selma IvarssonOK Hammaren46:53+26:5418:23
27Tilde BlixtAvesta OK47:21+27:2218:34
28Sara JonsellIF Thor53:02+33:0320:47
29Nadine HussOK Linné53:13+33:1420:52
30Ellen SaetreLånghundra IF57:24+37:2522:30
31Hanna ThulinVästerås SOK1:00:54+40:5523:52
32Thea LennartssonJärfälla OK1:01:31+41:3224:07
Elvira BjörnbergVästerås SOKej start
Sara ÅbomGävle OKej start
Isabel UnnerudLånghundra IFej start
Moa BergqvistKorsnäs IF OKej start
Sofie ThornellVästerås SOKej start
Tilde SöderlundOK Rodhenej start
Emelie SvärdIF Thorej start
Isabelle BergmanSala OKej start
Lovisa MasesStora Tuna OKej start
Miia RollerJärfälla OKej start

H12

2 510 m, 44 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias DanielssonOK Hammaren19:217:42
2David BerglundIF Thor20:31+1:108:10
3Elias WesterberghRasbo IK21:24+2:038:31
4Love BylundIF Thor21:29+2:088:33
5Love UmegårdLånghundra IF22:52+3:319:06
6Jacob HenrikssonRånäs OK23:02+3:419:10
7Axel AnderssonIF Thor23:35+4:149:23
8Hugo PerssonOK Denseln23:46+4:259:28
9Olle LångbergHudiksvalls OK24:40+5:199:49
10Axel GidlundOK Linné24:52+5:319:54
11Jakob CarlssonStora Tuna OK24:54+5:339:55
12Wille SöderqvistOK Kåre25:44+6:2310:15
13Josiah BergrothVästerås SOK25:46+6:2510:15
14Axel TrofastTullinge SK25:51+6:3010:17
15Axel HejdenbergGävle OK26:17+6:5610:28
16Hjalmar WennbergHudiksvalls OK28:18+8:5711:16
17Noa BerglundTäby OK28:24+9:0311:18
18Elis LiukkonenSundsvalls OK30:47+11:2612:15
19Marcus GrunderJärfälla OK31:43+12:2212:38
20Hugo NordlanderSundsvalls OK32:27+13:0612:55
21Marcus NilssonSkogslöparna33:02+13:4113:09
22Hampus KarlssonStorviks IF35:49+16:2814:16
23Elis IversAttunda OK35:55+16:3414:18
24Hugo NylundOK Linné39:11+19:5015:36
25Dennis BjurstedtSurahammars SOK39:38+20:1715:47
26Anton MörkforsJärfälla OK39:40+20:1915:48
27Lucas SöderbergGävle OK40:14+20:5316:01
28Carl SandqvistVästerås SOK41:06+21:4516:22
29Helmer JöhnemarkStora Tuna OK41:11+21:5016:24
30Johannes LundsteinOK Linné41:38+22:1716:35
31Sixten SlagbrandVästerås SOK42:03+22:4216:45
32Wilmer RexSundsvalls OK43:02+23:4117:08
33Viktor BoströmOK Linné46:14+26:5318:25
34Rasmus ExellLänna IF47:35+28:1418:57
35Malte HellgrenIF Thor48:38+29:1719:22
36Malte AlbinssonOK Österåker50:34+31:1320:08
37Elis HanssonIF Thor57:03+37:4222:43
38Axel ThornbergOK Linné58:40+39:1923:22
39Samuel LindqvistVästerås SOK1:01:13+41:5224:23
40Samuel LindborgGrycksbo IF OK1:03:37+44:1625:20
Jonatan HälldalSkogslöparnaej godkänd
Anton LaierOK Linnéej godkänd
Rasmus WidelundOK Kåreej godkänd
Edvin NilssonLånghundra IFej godkänd
Viktor KarlssonStorviks IFej start
Linus NordinOK Renenej start
Albin ÅslundOK Linnéej start
Vidar HällströmIF Thorej start
Mathias NordlinderOK Linnéej start
Simon NordlanderSundsvalls OKej start
Aron BromanLänna IFej start

D12 Kort

2 050 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Junia WinningeLånghundra IF51:2925:06
Agnes CedstedtLånghundra IFej godkänd

H12 Kort

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Miro MårtenssonIF Thor18:529:26
2Edvin MäkinenOK Hammaren23:22+4:3011:41
3Gustav VisingOK Triangeln31:02+12:1015:31
4Lucas BorellOK Linné57:52+39:0028:56
Noa KindstedtLänna IFej start

D10

2 050 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara RoosOK Linné21:0410:16
2Maja FalkSundbybergs IK22:08+1:0410:47
3Felicia KrafftLänna IF22:26+1:2210:56
4Stella ÖstblomJärfälla OK24:25+3:2111:54
5Stina PedersenJärfälla OK25:12+4:0812:17
6Alva EliassonSundsvalls OK27:09+6:0513:14
7Sara StrömqvistAttunda OK27:40+6:3613:29
8Matilda PerssonOK Enen28:34+7:3013:56
9Ida KarlssonStorviks IF29:06+8:0214:11
10Linda StrömqvistAttunda OK38:31+17:2718:47
11Ida WarvelinLånghundra IF42:51+21:4720:54
12Signe ForsbergSkogslöparna46:13+25:0922:32
13Lovisa BjörnbergVästerås SOK1:00:53+39:4929:41
14Linnéa WestlinValbo AIF1:03:01+41:5730:44
15Lina WidelundOK Kåre1:14:58+53:5436:34
Olivia UnnerudLånghundra IFej godkänd
Nora Svedin JakobssonLånghundra IFej godkänd
Zara LindborgGrycksbo IF OKej godkänd
Emmy RoosIF Thorej start

H10

2 000 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liam HälldalSkogslöparna17:068:33
2Jens FochsenWaxholms OK18:34+1:289:17
3Alfons WesterberghRasbo IK18:55+1:499:27
4Albin MöllerbergValbo AIF19:20+2:149:40
5Albin JemthIF Thor19:53+2:479:56
6Erik PalmVästerås SOK20:46+3:4010:23
7Felix JohnssonOK Linné21:12+4:0610:36
8Felix Sjölund MyhrÖstersunds OK21:13+4:0710:36
9Emil ÅbergOK Linné23:43+6:3711:51
10Robin BergrothVästerås SOK24:15+7:0912:07
11Gustav SvenssonRånäs OK25:46+8:4012:53
12Svante NelanderOK Linné25:49+8:4312:54
13Martin NilssonSkogslöparna27:11+10:0513:35
14Emil LundgrenSundsvalls OK28:17+11:1114:08
15Oscar ÅslundOK Linné29:20+12:1414:40
16Max ZetterbergHudiksvalls OK37:26+20:2018:43
17Elis QuistbergIF Thor37:43+20:3718:51
18Theo RistoOK Linné38:09+21:0319:04
19Filip BorellOK Linné42:00+24:5421:00
20Eric HenrikssonRånäs OK56:14+39:0828:07
21Tor NylundOK Linné1:12:00+54:5436:00
22Lukas LindIF Thor1:14:02+56:5637:01
Viktor FischerOK Linnéej godkänd
Arvid PerssonValbo AIFej godkänd
Petter FochsenWaxholms OKej godkänd
Walter SöderqvistOK Kåreej start
Vakant vacantej start
Olle PalmOK Linnéej start

D35

3 890 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny WesterberghRasbo IK34:298:51
2Jessica SöllvanderOK Rodhen35:37+1:089:09
3Cecilia RydbergUmeå OK36:59+2:309:30
4Lena LjungqvistTäby OK39:33+5:0410:10
5Åsa PaulerSkogslöparna45:59+11:3011:49
6Caroline WestbomOK Österåker47:22+12:5312:10
7Anna T PerssonOK Kåre53:23+18:5413:43
Emma ÖstbergStora Tuna OKej godkänd
Therese BergqvistKorsnäs IF OKej start

H35

4 490 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas ByströmSkogslöparna43:459:44
2Henrik OrtmanVästerås SOK45:32+1:4710:08
3Jonatan SöderbergGävle OK1:12:38+28:5316:10

D40

3 850 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne LiukkonenSundsvalls OK32:588:33
2Anna LindgrenVästerås SOK33:07+0:098:36
3Anna LundgrenSundsvalls OK34:56+1:589:04 Ladda ner rutt i gpx-format
4Helena BacklundGävle OK35:32+2:349:13
5Anna BerggrenGävle OK35:50+2:529:18
6Anna NygårdVästerås SOK36:36+3:389:30
7Sara TimnerSundsvalls OK37:17+4:199:41
8Louise JohanssonOK Roslagen37:28+4:309:43
9Marie-Louise KaipeOK Kåre37:32+4:349:44
10Catherine WennbergHudiksvalls OK38:28+5:309:59
11Marie LyckebäckSigtuna OK39:30+6:3210:15
12Marit SöderqvistOK Kåre39:56+6:5810:22
13Eva OdeVästerås SOK40:05+7:0710:24
14Helene NilssonOK Linné40:14+7:1610:27
15Annette RoosOK Linné40:39+7:4110:33
16Ulrika RåbergOK Tyr41:14+8:1610:42
17Malin WidelundOK Kåre41:27+8:2910:45
18Charlotta PalmgrenSundsvalls OK44:26+11:2811:32
19Malena AhlströmVästerås SOK45:31+12:3311:49
20Gabriella MelinOK Rodhen46:09+13:1111:59
21Karin MöllerbergValbo AIF47:46+14:4812:24
22Karolina AnderssonLänna IF49:34+16:3612:52
23Maria PedersenJärfälla OK51:49+18:5113:27
24Ane LaugenOK Linné52:59+20:0113:45
25Eva CedstedtLånghundra IF53:51+20:5313:59
26Anna StaafUpsala IF55:17+22:1914:21
27Åsa BergSigtuna OK58:15+25:1715:07
28Maria NorinGävle OK1:07:08+34:1017:26
29Sofia KrafftLänna IF1:19:01+46:0320:31
30Josefin BarckSundsvalls OK1:25:10+52:1222:07
Jenny JohanssonValbo AIFej godkänd
Anna HallVästerås SOKej godkänd
Eva PalmVästerås SOKej godkänd
Kristina NordlanderSundsvalls OKej start
Anna FalkSundbybergs IKej start
Pernilla SvedinLånghundra IFej start
Lena NilssonAttunda OKej start

H40

4 490 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars MagnussonOK Linné32:027:08
2Daniel KaipeOK Kåre32:14+0:127:10
3Anders ErlandssonSundsvalls OK33:04+1:027:21
4Robert PedersenJärfälla OK33:28+1:267:27
5Patrik SöderqvistOK Kåre33:59+1:577:34
6Olof BorellOK Linné34:05+2:037:35
7Mattias NilssonOK Linné34:18+2:167:38
8Ulf ÖjeboIFK Lidingö SOK34:27+2:257:40
9Thomas RexSundsvalls OK35:35+3:337:55
10Mats ÅbergOK Linné36:33+4:318:08
10Peter WoxlinSkogslöparna36:33+4:318:08
12Björn LjungqvistTäby OK37:41+5:398:23
13Jonas ErikssonLänna IF38:00+5:588:27
14Joakim ÖstblomJärfälla OK38:14+6:128:30
15Daniel SjölundÖstersunds OK39:11+7:098:43
16Eric RollerJärfälla OK39:13+7:118:44
17Dan HörnellOK Linné40:58+8:569:07
18Roger PalmgrenSundsvalls OK41:18+9:169:11
19Fredrik ÖstbergStora Tuna OK41:40+9:389:16
20Johan WesterberghRasbo IK42:02+10:009:21
21Henrik TrofastTullinge SK42:44+10:429:31
22Mattias EklundOckelbo OK43:32+11:309:41
22Fredrik MäkinenOK Hammaren43:32+11:309:41
24Magnus JonssonSundsvalls OK43:54+11:529:46
25Andreas KrafftLänna IF44:21+12:199:52
26Thomas TörnkvistKöping-Kolsva OK46:00+13:5810:14
27Daniel BjörnbergVästerås SOK47:13+15:1110:30
28Tomas KristoferssonSundsvalls OK51:37+19:3511:29
29Patrik ServinLånghundra IF57:57+25:5512:54
30Magnus JohanssonLjusdals OK59:25+27:2313:13
31Henrik LundgrenSundsvalls OK59:36+27:3413:16
32Mats WarvelinLånghundra IF1:00:39+28:3713:30
33Henrik SöderströmIF Åland1:03:55+31:5314:14
34Erik JonssonLånghundra IF1:15:24+43:2216:47
Tomas AlbinssonOK Österåkerej godkänd
Magnus LennartssonJärfälla OKej godkänd
Jonas HälldalSkogslöparnaej godkänd
Mathias DanielssonOK Hammarenej start
Peter GustafssonOK Linnéej start
Oskar ForsbergSkogslöparnaej start

D45

3 570 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne GrehnOK Rodhen32:589:14
2Lina BerggrenTullinge SK33:14+0:169:18
3Marie HedarOK Tor33:19+0:219:19
4Josefine NordströmOK Triangeln33:55+0:579:30
5Annika LindbergAttunda OK36:11+3:1310:08
6Ulrica Swärd BütikoferLjusdals OK37:11+4:1310:24
7Inger GunnarssonVästerås SOK39:16+6:1810:59
8Malin PalmbergOK Hammaren40:30+7:3211:20
9Karin ErssonIFK Mora OK40:59+8:0111:28
10Åsa SkoogOK Hammaren41:09+8:1111:31
11Ann RollerJärfälla OK41:14+8:1611:32
12Anna Karin NilssonUmeå OK43:11+10:1312:05
13Evonne StrandOK Linné44:24+11:2612:26
13Catrin JohanssonSundsvalls OK44:24+11:2612:26
15Charlotte VikströmSundsvalls OK44:39+11:4112:30
16Nina IversAttunda OK44:41+11:4312:30
17Pia GuståsOK Linné44:43+11:4512:31
18Anna KårénSundsvalls OK45:59+13:0112:52
19Camilla AdlertegOK Enen46:04+13:0612:54
20Maria HållströmGävle OK46:08+13:1012:55
21Maria StrömbergAvesta OK48:00+15:0213:26
22Anna-Lena LindströmSundsvalls OK49:11+16:1313:46
23Lena PetrisiVästerbergslagens OL50:11+17:1314:03
24Ann-Sofie EdenhamnLänna IF52:16+19:1814:38
25Erika FältmanLeksands OK52:33+19:3514:43
26Cecilia FochsenWaxholms OK53:52+20:5415:05
27Carina MartinssonRimbo SOK54:28+21:3015:15
28Malin PerssonOK Denseln55:01+22:0315:24
29Maria WestlinValbo AIF55:31+22:3315:33
30Anette BrunanderAttunda OK56:18+23:2015:46
31Anna EricsonAvesta OK1:00:47+27:4917:01
32Mari FläckGrycksbo IF OK1:04:42+31:4418:07
33Anna-Karin LövgrenAvesta OK1:05:43+32:4518:24
34Therese ForsKvarnsvedens GOIF OK1:06:25+33:2718:36
35Malin KvarnefalkJärfälla OK1:07:15+34:1718:50
36Elisabet Lindblom LarssonOK Enen1:20:10+47:1222:27
37Clary RexSundsvalls OK1:27:35+54:3724:31
38Elisabeth StödemanSurahammars SOK1:33:53+1:00:5526:17

H45

4 570 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rickard EkmanOK Roslagen30:586:46
2Olov VikströmSundsvalls OK31:37+0:396:55
3Mikael LindmarkSkellefteå OK31:59+1:016:59
4Robert PalmVästerås SOK32:38+1:407:08
5Pessi LiukkonenSundsvalls OK33:39+2:417:21
6Håkan StoltSundsvalls OK34:17+3:197:30
7Johan JakobssonLånghundra IF34:20+3:227:30
8Ingemar StålbergGävle OK34:44+3:467:36
9Ulf KarlssonStorviks IF35:40+4:427:48
10Mikael PalmbergOK Hammaren36:10+5:127:54
11Thomas IvarssonOK Hammaren36:25+5:277:58
12Ronny FalkSundbybergs IK36:28+5:307:58
13Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK37:48+6:508:16
14Klas BirgerssonLånghundra IF38:54+7:568:30
15Thomas PerssonOK Denseln38:55+7:578:30
16Pär HanssonCentrum OK39:12+8:148:34
17Ola BovalliusJärfälla OK39:35+8:378:39
18Mattias LindahlSundsvalls OK39:58+9:008:44
19Per-Johan JosefssonSkogslöparna40:33+9:358:52
20Patrik SmedmarkOK Roslagen41:24+10:269:03
21Marcus PherssonOK Linné42:03+11:059:12
22Joakim AhlströmVästerås SOK43:03+12:059:25
23Torbjörn PetterssonGävle OK43:11+12:139:26
24Ulf JanssonOK Triangeln43:17+12:199:28
25Ulrik IversAttunda OK43:34+12:369:31
26Rune LindströmSundsvalls OK46:10+15:1210:06 Ladda ner rutt i gpx-format
27Tore NallgårdVästerås SOK46:50+15:5210:14
28Johan SundinWaxholms OK47:09+16:1110:19
29Andreas GrunderJärfälla OK47:38+16:4010:25
30Daniel UnnerudLånghundra IF48:25+17:2710:35
31Håkan PerssonValbo AIF48:59+18:0110:43
32Urban VahlbergOK Österåker49:54+18:5610:55
33Anders NordinOK Renen51:23+20:2511:14
34Tomas JonssonVandrarringen54:44+23:4611:58
35Christer ArksandVallentuna-Össeby OL56:25+25:2712:20
36Torgny NäslundSkogslöparna56:32+25:3412:22
37Andreas PerssonRasbo IK56:42+25:4412:24
38Anders OvegrenLjusdals OK58:05+27:0712:42
39Svante JonsellVallentuna-Össeby OL59:37+28:3913:02
40Ulf AngelsiööOK Linné1:00:08+29:1013:09
41Anders MasesStora Tuna OK1:00:15+29:1713:11
42Patrik SteenOK Enen1:02:52+31:5413:45
43Tomas LindqvistVästerås SOK1:09:33+38:3515:13
44Magnus EngbergLjusdals OK1:12:37+41:3915:53
45Michael LindeIF Åland1:13:16+42:1816:01
46David LindgrenVästerås SOK1:13:20+42:2216:02
47Lars WestlinValbo AIF1:37:36+1:06:3821:21
Björn AnderssonBredaryds SOKej godkänd
Mats GavleforsOK Hammarenej godkänd
Anders KolmskogSundbybergs IKej start
Johan AgåsSundsvalls OKej start

D50

3 570 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Yvonne AnderssonTullinge SK30:218:30
2Elisabet EnmarkGävle OK33:37+3:169:24
3Monica BomanGävle OK35:37+5:169:58
4Annika ArdellOK Rodhen37:10+6:4910:24
5Lotta JungåkerKorsnäs IF OK37:27+7:0610:29
6Madeleine LimparAttunda OK37:50+7:2910:35
7Eva WadmanVästerås SOK38:19+7:5810:43
8Siv DalströmKvarnsvedens GOIF OK39:06+8:4510:57
9Cathrine JohanssonTierps SOK39:41+9:2011:06
10Katarina BengtssonLånghundra IF41:41+11:2011:40
11Maria LännevallOK Roslagen44:15+13:5412:23
12Mia GustafssonOK Kåre44:32+14:1112:28
13Karina LangerakJärfälla OK45:06+14:4512:37
14Lena NilssonOK Linné45:54+15:3312:51
15Carina HammarlingLänna IF46:23+16:0212:59
16Maria KvarnlöfOK Roslagen50:10+19:4914:03
17Pia ThunmanOK Linné50:26+20:0514:07
18Lena GrandinOK Linné53:42+23:2115:02
19Liselott KihlSundbybergs IK56:40+26:1915:52
20Cecilia OlssonUmeå OK56:52+26:3115:55
21Ingela AlnessLånghundra IF58:19+27:5816:20
22Ann LyrbergValbo AIF58:42+28:2116:26
23Maria TibellLånghundra IF1:00:01+29:4016:48
24Annika ErikssonTierps SOK1:06:35+36:1418:39
25Annette WigertzLånghundra IF1:24:35+54:1423:41
Jeanette JonssonOK Österåkerej godkänd
Karin SkoglundOK Linnéej start

H50

4 050 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GidingVallentuna-Össeby OL29:167:13
2Per EdlundSigtuna OK30:04+0:487:25
3Björn AxelssonTullinge SK31:03+1:477:40
4Tommy FröjdSundsvalls OK32:21+3:057:59
5Per GrywenzOK Linné32:33+3:178:02
6Anders OhlinRånäs OK32:39+3:238:03
7Ulf K. RaskSigtuna OK32:53+3:378:07
8Christer EkskogKvarnsvedens GOIF OK33:18+4:028:13
9Lars SpånbergGävle OK33:25+4:098:15
10Anders L OlssonGävle OK33:35+4:198:17
11Hans ThorOK Linné33:39+4:238:18
12Jan-Olof BogrenSundbybergs IK34:13+4:578:26
13Patrik OttossonGävle OK34:28+5:128:30
14Sven WigertzLånghundra IF34:46+5:308:35
15Michael PalmOK Triangeln34:56+5:408:37
16Anders EdlundGarphyttans IF35:00+5:448:38
17Anders JönssonOK Triangeln35:08+5:528:40
18Mårten KällströmSala OK35:15+5:598:42
19Thomas PetterssonBromma-Vällingby SOK35:34+6:188:46
20Johan MöllerOK Linné36:07+6:518:55
21Magnus BacklundSäterbygdens OK36:46+7:309:04
22Mats LundinÄlvsby IF OK38:40+9:249:32
23Bo StrandOK Linné39:37+10:219:46
24Stefan NilssonOK Linné39:56+10:409:51
25Ola TorstenssonVästerås SOK40:05+10:499:53
26Magnus JohanssonLånghundra IF41:16+12:0010:11
27Tomas ForsKvarnsvedens GOIF OK42:15+12:5910:25
28Håkan RedtzerAttunda OK43:24+14:0810:42
29Christer MikaelssonHusums IF OK43:36+14:2010:45
30Johan AnderssonValbo AIF45:03+15:4711:07
31Mats LundquistÖstersunds OK45:59+16:4311:21
32Anders S NybergSäterbygdens OK46:56+17:4011:35
33Hans MalmbergWaxholms OK47:14+17:5811:39
34Klaus KrischanEnnstal48:39+19:2312:00
35Leif MörkforsJärfälla OK49:22+20:0612:11
36Fredrik PetrisiVästerbergslagens OL50:00+20:4412:20
37Peter KraftSala OK50:24+21:0812:26
38Magnus LimbäckVästerås SOK52:55+23:3913:03
39Robert ÖstlundSäterbygdens OK53:42+24:2613:15
40Per WadmanVästerås SOK54:42+25:2613:30
41Magnus EklundVimmerby OK1:03:16+34:0015:37
42Per AndénHässleholms OK1:05:38+36:2216:12
43Lennarth KarlssonValbo AIF1:09:09+39:5317:04
44Erik BengtssonSala OK1:10:26+41:1017:23
Gunnar ForsgrenForsa OKej godkänd
Mikael IngelssonOckelbo OKej godkänd
Peter HambäckLånghundra IFej godkänd
Christer LagerhällRehns BKej godkänd
Kjell RistoOK Linnéej godkänd
Thomas KarlssonValbo AIFej godkänd
Erik StigsmarkKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Rolf JohanssonSundsvalls OKej start
Lars DuvanderKvarnsvedens GOIF OKej start
Esa MyllyvainioSundbybergs IKej start
Lennart SwahnSundbybergs IKej start
Johan LundvallTäby OKej start
Thomas ArvidssonSäterbygdens OKej start

D55

3 180 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne Cecilie LövaldTäby OK27:038:30
2Ylva GrapeDalaportens OL30:25+3:229:33
3Anna-Karin SundqvistTullinge SK30:45+3:429:40
4Cecilia HenfridssonUmeå OK34:31+7:2810:51
5Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK36:17+9:1411:24
6Gunilla RylanderStora Tuna OK38:18+11:1512:02
7Annika StaafForsa OK39:32+12:2912:25
8Marie FröjdRehns BK40:23+13:2012:41
9Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL41:27+14:2413:02
10Carina DoyleSundbybergs IK42:57+15:5413:30
11Kerstin OhlssonHaninge SOK43:15+16:1213:36
12Anita LundmarkIFK Umeå43:47+16:4413:46
13Britt-Marie ErikssonGävle OK43:49+16:4613:46
14Inger SkantzLänna IF44:03+17:0013:51
15Maria SkantzOK Triangeln44:28+17:2513:58
16Carina JacobssonOK Rodhen45:37+18:3414:20
17Karin JanssonOK Rodhen46:35+19:3214:38
18Anki Teike AnderssonForsa OK46:54+19:5114:44
19Karin ForsgrenForsa OK47:15+20:1214:51
20Laila SpångmyrIK Jarl Rättvik48:03+21:0015:06
21Annica NylundUmeå OK49:10+22:0715:27
22Brita NilssonOK Linné53:13+26:1016:44
23Lena SjöströmUmeå OK57:06+30:0317:57
24Carina JohanssonOK Borgen57:44+30:4118:09
25Madelene BjernulfSundbybergs IK1:03:10+36:0719:51
26Eva ElnerudSigtuna OK1:10:51+43:4822:16
27Lise-Lott AlmgrenOK Rodhen1:14:13+47:1023:20
28Malin BromanLänna IF1:18:30+51:2724:41
Birgitta WinbladRehns BKej godkänd
Eva SvanbergJärfälla OKej start
Sussie BjörkmanDalaportens OLej start
Ingrid SvenssonStora Tuna OKej start

H55

3 940 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PalmqvistJärfälla OK28:017:06
2Stefan NybergAvesta OK29:46+1:457:33
3Björn-Ove PetterssonAttunda OK30:02+2:017:37
4Gunnar LangsSkarpnäcks OL30:54+2:537:50 Ladda ner rutt i gpx-format
5Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK31:32+3:318:00
5Per MelénOK Kåre31:32+3:318:00
7Anders LundJärfälla OK31:53+3:528:05
8Tommy HolmérVäsby OK32:17+4:168:11
9Bengt HaglundLeksands OK32:18+4:178:11
10Per-Olov SjöströmVästerås SOK33:07+5:068:24
11Bo BörjessonStorviks IF33:10+5:098:25
12Tommy ÅhmanLånghundra IF33:15+5:148:26
13Krister GumaeliusWaxholms OK33:35+5:348:31
14Kjell KlarSäterbygdens OK33:54+5:538:36
15Mikael SundqvistTullinge SK35:39+7:389:02
16Olof FraenellSundsvalls OK35:44+7:439:04
17Ronny NordgrenSundbybergs IK35:45+7:449:04
18Jan NylundOK Linné36:22+8:219:13
19Leif BylarsForsa OK36:54+8:539:21
20Gunnar SvanbergJärfälla OK37:31+9:309:31
21Peter SkyttnerLjusdals OK38:48+10:479:50
22Thomas JanssonLänna IF39:08+11:079:55
23Roine AnderssonRånäs OK39:57+11:5610:08
24Stefan SundeliusJärfälla OK40:01+12:0010:09
25Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF40:06+12:0510:10
26Johan PalmgrenTäby OK41:02+13:0110:24
27Mikael ByströmJärfälla OK41:52+13:5110:37
28Arne ErikssonTierps SOK44:18+16:1711:14
29Tommy BergerGävle OK44:34+16:3311:18
30Lennart StrandbergSkogslöparna45:00+16:5911:25
31Per-Åke BladForsa OK46:18+18:1711:45
32Sten-Olof MatssonLeksands OK46:19+18:1811:45
33Mats LundmanOK Roslagen47:18+19:1712:00
34Curt LandinRehns BK49:16+21:1512:30
35Jan KihlSundbybergs IK49:27+21:2612:33
36Anders RoothVästerås SOK49:40+21:3912:36
37Göran HedmanValbo AIF51:35+23:3413:05
38Torbjörn ErikssonOK Linné53:17+25:1613:31
39Johan KarlssonNorbergs OK56:14+28:1314:16
40Uno JohanssonSundsvalls OK1:00:44+32:4315:24
41Håkan IhrforsIFK Lidingö SOK1:01:18+33:1715:33
42Lars AnderssonOK Triangeln1:05:09+37:0816:32
43Arne HäggArboga OK1:06:59+38:5817:00
Calle FuruströmLjusdals OKej godkänd
Per LjungStockholms OKej godkänd
Anders EnmarkGävle OKej godkänd
Mats JönssonKorsnäs IF OKej godkänd
Björn SöderbäckOK Linnéej godkänd
Peter LundbergJärfälla OKej start
Peter EklövOK Linnéej start
Göran AnderssonOK Rodhenej start
Kenneth LarssonKöping-Kolsva OKej start
Per-Olof SvenssonLänna IFej start

D60

2 920 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christina HjertsonOK Linné31:5410:55
2Helena BachmanTäby OK35:58+4:0412:19
3Titti BergendahlOK Måsen36:25+4:3112:28
4Monica OhlinRånäs OK38:51+6:5713:18
5Britt LarssonLänna IF44:10+12:1615:07
6Kerstin Alneberg StenssonSträngnäs-Malmby OL44:42+12:4815:18
7Gertrud NordlanderOK Linné50:53+18:5917:25
8Margareta GranbergOK Älvsjö-Örby50:55+19:0117:26
9Monika SvärdOK Klemmingen51:56+20:0217:47
10Tanja-Birgit SöderströmSala OK55:02+23:0818:50
Marita BergSigtuna OKej godkänd
Lisbeth HörnellDomnarvets GOIFej godkänd
Ulla WesterlundTäby OKej start
IngMarie ÅsenlundGävle OKej start

H60

3 910 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas HjertsonOK Linné29:367:34
2Thomas EricsonAlfta-Ösa OK29:45+0:097:36
3Thomas JohanssonRånäs OK31:36+2:008:04
4Per Ove WallénTäby OK31:38+2:028:05
5Lars OhlinRånäs OK31:50+2:148:08
6Stig AnderssonOK Linné33:05+3:298:27
7Thom SandvikAvesta OK35:22+5:469:02
8Olle RönnolsSäterbygdens OK35:31+5:559:05
9Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK35:36+6:009:06
10Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL35:52+6:169:10
11Lars LandströmLånghundra IF36:33+6:579:20
12Lars JanlövIF Åland36:44+7:089:23
13Thomas WesterGustavsbergs OK37:16+7:409:31
14Kjell BomanSöderhamns OK37:29+7:539:35
15Peter OlssonTäby OK37:43+8:079:38
15Hans OhlinRånäs OK37:43+8:079:38
17Tor-Olof BlomsterIF Åland39:44+10:0810:09
18Rolf KullaValbo AIF40:19+10:4310:18
19Sven HedmanAttunda OK40:50+11:1410:26
20Tjelvar OtterbjörkUmeå OK41:44+12:0810:40
21Svend Erik MathiassenOK Linné41:48+12:1210:41
22Mats HemströmGävle OK41:51+12:1510:42
23Leif StrandbergSkogslöparna43:45+14:0911:11
24Karl Erland Tommy ÖstLjusdals OK44:21+14:4511:20
25Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL45:16+15:4011:34
26Lennart PerssonSöderhamns OK46:08+16:3211:47
27Mats WickbomOK Linné46:56+17:2012:00
28Christer SegerquistGävle OK47:10+17:3412:03
29Mats LiljaOK Enen47:11+17:3512:04
30Börje SundbergOK Gipen50:32+20:5612:55
31Robert AlmLänna IF51:19+21:4313:07
32Lennart LundquistOK Nalle56:27+26:5114:26
33Per-Åke HolmSigtuna OK57:29+27:5314:42
34Per-Erik NyströmRånäs OK1:04:00+34:2416:22
Sven-Erik LevinTierps SOKej godkänd
Magnus SäverosNilivaara ISej godkänd
Börje SvenssonMarnadal ILej start
Mats LundbergDalaportens OLej start
Roland JanssonOK Linnéej start
Sture LarssonLänna IFej start

D65

2 920 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt Linnéa ErikssonSala OK32:1511:02
2Christina WestmanHudiksvalls OK37:15+5:0012:45
3Karin DelinAlfta-Ösa OK40:21+8:0613:49
4Helena HemströmGävle OK40:46+8:3113:57
5Gun JanssonSala OK42:15+10:0014:28
6Karin GrånäsRasbo IK43:10+10:5514:46
7Birgitta BillstamJärfälla OK44:56+12:4115:23
8Christina FlordalLjusdals OK45:13+12:5815:29
9Ann-Britt LingforsIF Hallby SOK45:53+13:3815:42
10Kristina ErikssonLänna IF46:05+13:5015:46
11Ewa NordlundLänna IF46:27+14:1215:54
12Lena JakobssonVästerås SOK47:26+15:1116:14
13Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL49:29+17:1416:56
14Lena JohnssonRånäs OK53:58+21:4318:28
15Marianne SellgrenSigtuna OK1:00:54+28:3920:51
16Linnéa KarlssonOK Skogsstjärnan2:07:46+1:35:3143:45
Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IFej start

H65

3 180 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JakobssonVästerås SOK26:058:12
2Bo SundqvistOckelbo OK26:37+0:328:22
3Kenneth JohanssonEskilstuna OL27:10+1:058:32
4Hans AurellGävle OK28:27+2:228:56
5Hasse ÅbergValbo AIF29:17+3:129:12
6Ulf KjellinOK Hedströmmen31:08+5:039:47
6Per ElfströmÅrsunda IF31:08+5:039:47
8Ola KarlssonStorviks IF31:28+5:239:53
9Lars EklundForsa OK31:39+5:349:57
10Per-Erik WåhlbergOK Linné31:58+5:5310:03
11Lars WestinVallentuna-Össeby OL33:48+7:4310:37
12Leif NordinAttunda OK34:18+8:1310:47
13Ove ÅbergStorviks IF34:20+8:1510:47
14Claes NidebornStora Tuna OK34:26+8:2110:49
15Christer ErikssonOK Linné34:35+8:3010:52
16Lars Erik OrvendalHeby AIF35:00+8:5511:00
17Göran FriskAttunda OK35:19+9:1411:06
18Roland BergSäterbygdens OK35:22+9:1711:07
19Torsten PetterssonLånghundra IF35:27+9:2211:08
20Anders WallerOckelbo OK35:30+9:2511:09
21Sven-Inge NylundJärfälla OK35:36+9:3111:11
22Johnny GustafssonGamleby OK36:15+10:1011:23
23Göran HällströmOK Nipan36:37+10:3211:30
24Göran SvärdOK Klemmingen36:56+10:5111:36
25Kenneth JanssonSala OK37:37+11:3211:49
26Lars Erik HermanssonOK Linné37:47+11:4211:52
27Jan-Erik SundholmOK Nolaskogsarna39:09+13:0412:18
28Bertil AnderssonLjusdals OK41:28+15:2313:02
29Bjarne BlomsterIF Åland42:33+16:2813:22
30Folke BoströmOK Linné46:40+20:3514:40
31Bengt-Göran StjernaLänna IF46:46+20:4114:42
32Rolf HjortRånäs OK48:48+22:4315:20
33Jon FlordalLjusdals OK49:16+23:1115:29
34Hans LingforsIF Hallby SOK50:05+24:0015:44
35Tommy HöglundLånghundra IF55:41+29:3617:30
Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OKej godkänd
Tomas ÅhgrenLånghundra IFej start
Olle GranathSurahammars SOKej start
Leif ÅkerblomStora Tuna OKej start

D70

2 920 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin RosengrenAttunda OK33:3811:31
2Kari Timenes LaugenIL Imås34:41+1:0311:52
3Dagny GustavssonSigtuna OK39:23+5:4513:29
4Gun-Inger SahlbergLånghundra IF40:57+7:1914:01
5Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK41:19+7:4114:08
6Laila NäslundSelånger SOK43:37+9:5914:56
7Anna-Stina NyströmLänna IF45:58+12:2015:44
8Birgitta KlangLånghundra IF47:21+13:4316:12
9Lena TimnerUmeå OK55:38+22:0019:03
10Margareta LöfkvistBjursås OK58:15+24:3719:56
11Elvy PeterssonSundsvalls OK1:01:56+28:1821:12
12Britt-Marie SjöbergOK Tor1:06:41+33:0322:50
13Kristina FriskAttunda OK1:09:59+36:2123:58
14Laila ErlandssonMålilla OK1:11:53+38:1524:37
15Inger BorgOckelbo OK1:16:37+42:5926:14
16Birgitta NylundJärfälla OK1:22:44+49:0628:20
17Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb1:23:02+49:2428:26
Gunilla MäkinenOK Hammarenej godkänd

H70

3 060 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders GärderudIFK Lidingö SOK26:558:47
2Gunnar EricssonGävle OK32:22+5:2710:34
3Alf LindbergKöping-Kolsva OK33:00+6:0510:47
4Anders SellgrenSigtuna OK33:53+6:5811:04
5Nils-Erik ErikssonSala OK35:08+8:1311:28
6Börje RåbergOK Tyr35:25+8:3011:34
7Elis ÅbergStorviks IF35:52+8:5711:43
8Jan Olov JonssonTierps SOK36:42+9:4711:59
9Leif ErikssonHeby AIF37:11+10:1612:09
10Karl-Olof BorgOckelbo OK38:08+11:1312:27
11Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben38:20+11:2512:31
12Olle JohanssonIFK Hedemora OK38:31+11:3612:35
13Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb38:32+11:3712:35
14Lars-Erik KarlssonRasbo IK38:37+11:4212:37
15Jan Petter LaugenIL Imås38:43+11:4812:39
16Sören WingeUpsala IF39:41+12:4612:58
17Karl-Gustav KlemetsKöping-Kolsva OK41:05+14:1013:25
18Jan JohanssonIFK Hedemora OK41:17+14:2213:29
19Sven PihlEnköpings AIF41:18+14:2313:29
20Göran LarboAttunda OK41:49+14:5413:39
21Lars JonassonJärfälla OK42:38+15:4313:55
22Åke HöglundTimrå SOK43:16+16:2114:08
23Ulf SkogtjärnOK Linné43:39+16:4414:15
24Håkan BoijeAttunda OK43:50+16:5514:19
25Sören AnderssonJärbo OK44:19+17:2414:28
26Gunnar LöfkvistBjursås OK44:40+17:4514:35
26Mats TörngrenOK Linné44:40+17:4514:35
28Uno KarlssonHäverödals SK46:37+19:4215:14
29Sven-Olov NorlinRimbo SOK47:27+20:3215:30
30Sören ErikssonLänna IF48:47+21:5215:56
31Leif BergSigtuna OK49:55+23:0016:18
32Göran NilssonValbo AIF50:14+23:1916:24
33John ÖstlundSundbybergs IK50:25+23:3016:28
34Lasse HolmStorviks IF50:30+23:3516:30
35Hans SahlbergLånghundra IF51:22+24:2716:47
36Göran JanssonOK Triangeln53:14+26:1917:23
37Bo SundénKarlsbyhedens IK55:03+28:0817:59
38Jan BojlingSolna OK55:55+29:0018:16
39Ingemar NygrenÅrsunda IF56:45+29:5018:32
40Torbjörn AtterbrandTierps SOK58:41+31:4619:10
41Sten JohanssonOK Borgen59:09+32:1419:19
42Karl-Göran GustafssonUpsala IF59:15+32:2019:21
43Rolf LindbergSöderhamns OK1:01:02+34:0719:56
44Leif PerssonLjusdals OK1:03:19+36:2420:41
45Leif PetterssonOK Ödmården1:22:50+55:5527:04
Ove PeterssonSundsvalls OKej godkänd
Conny HusénOK Roslagenej godkänd
Leif NordlundLänna IFej start
Östen ErikssonAvesta OKej start
Sören JohanssonSala OKej start
Boris AnderssonRånäs OKej start
Henry WestmanSala OKej start

D75

2 180 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva von HeijneSigtuna OK32:3414:56
2Doris WibergGävle OK33:39+1:0515:26
3Lillemor ForsbergGävle OK45:01+12:2720:38
4Ann-Margret PerssonGävle OK46:33+13:5921:21
5Britt-Marie BengtssonOK Linné53:00+20:2624:18
6Margaretha NyströmLänna IF55:30+22:5625:27
7Yvonne RoosAttunda OK1:03:57+31:2329:20
8Gun KrohnHudiksvalls OK1:31:20+58:4641:53
Ann PerssonPiteå IFej godkänd
Margareta WallénTäby OKej godkänd

H75

3 060 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl JohanssonIFK Hedemora OK31:2110:14
2Martin EngqvistUpsala IF39:06+7:4512:46
3Ove ForsbergTurebergs IF42:43+11:2213:57
4Kurt BoströmOK Linné45:35+14:1414:53
5Lars RoosAttunda OK45:58+14:3715:01
6Sören JanssonSundsvalls OK46:41+15:2015:15
7John VallinOK Hedströmmen47:15+15:5415:26
8Roine MattssonHäverödals SK50:37+19:1616:32
9Per-Urban BengtssonOK Linné51:04+19:4316:41
10Sven-Erik WidinOK Österåker51:43+20:2216:54
11Bertil KarlssonOK Linné55:10+23:4918:01
12Folke LindblomHeby AIF56:06+24:4518:20
13Ulf ÅströmOK Roslagen1:01:27+30:0620:04
14Olov JanssonHäverödals SK1:01:55+30:3420:14
15Bo JonssonBolidens SK1:06:46+35:2521:49
16Gunnar BramstenSundbybergs IK1:07:54+36:3322:11
17Olle NäslundSelånger SOK2:06:25+1:35:0441:18
Lennart ErikssonOK Enenej godkänd
Eddy LundqvistHeby AIFej godkänd
Allan VedinJärfälla OKej start

H80

2 920 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rolf AnderssonRimbo SOK40:2113:49
2Stig RoosOK Linné46:40+6:1915:58
3Arne YngströmHagaby GoIF Örebro47:04+6:4316:07
4John BerglundAlfta-Ösa OK47:42+7:2116:20
5Sigurd WallénTäby OK48:30+8:0916:36
6Alf LundkvistOK Tor49:59+9:3817:07
7Lars-Erik LindellVäsby OK51:47+11:2617:44
8Bo LöwegrenVästerås SOK52:27+12:0617:57
9Sven ErikssonOK Roslagen57:02+16:4119:31
10Anders AhnlénOK Hammaren1:01:52+21:3121:11
11Rolf KrohnHudiksvalls OK1:02:48+22:2721:30
12Ingvar JohannessonSolna OK1:04:59+24:3822:15
13Tord LindValbo AIF1:07:22+27:0123:04
14Gunnar TimnerUmeå OK1:09:11+28:5023:41

H85

2 180 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ragnar AnderssonHäverödals SK35:5816:29
2Inge HåkanssonOK Linné37:53+1:5517:22

Inskolning

1 280 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
GuSTAV BaderOK Kårefullföljt
Axel BorellOK Linnéfullföljt
Märta Gillman WikstrandOK Linnéfullföljt
Malte HallmanAttunda OKfullföljt
Moa HäggströmOK Linnéfullföljt
Freja HögbergAlfta-Ösa OKfullföljt
Vilja HögbergAlfta-Ösa OKfullföljt
Julia JaxgårdKlubblösfullföljt
Villiam JaxgårdKlubblösfullföljt
Max JohanssonKlubblösfullföljt
Ava KlickOK Linnéfullföljt
Tuva LarssonOK Linnéfullföljt
Rie OffrellGävle OKfullföljt
Hugo PerssonUppsalafullföljt
Linnéa PerssonOK Kårefullföljt
Lukas TarandiIFK Lidingö SOKfullföljt
Måns TroengOK Linnéfullföljt
Olle Undén SanderJärla Orienteringfullföljt
Agnes VågbergSundsvalls OKfullföljt

U1

1 840 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar KaipeOK Kåre14:448:00
2Rickard JemthIF Thor16:03+1:198:43
3Herman EliassonSundsvalls OK16:38+1:549:02
4Jessica SvärdIF Thor17:00+2:169:14
5Mathilda GustafssonIF Thor17:04+2:209:16
6Alma AnderssonIF Thor17:07+2:239:18
7Benjamin WinningeLånghundra IF18:23+3:399:59
8Hugo WåhlénOK Triangeln18:25+3:4110:00
9Alexander DufvaSundsvalls OK18:55+4:1110:16
10Axel BütikoferLjusdals OK19:06+4:2210:22
11Amanda MörkforsJärfälla OK19:08+4:2410:23
12Anton ÅbergOK Linné19:38+4:5410:40
13Julia PetterssonJärfälla OK19:54+5:1010:48
14Matthew WicksIF Thor21:04+6:2011:26
15Jonatan PerssonOK Enen21:20+6:3611:35
16Gustav LindbergOK Roslagen21:23+6:3911:37
17Kajsa BergrothVästerås SOK21:51+7:0711:52
18Sixten ÅhlinLånghundra IF21:52+7:0811:53
19Aron LindbergOK Roslagen22:19+7:3512:07
20Ellen HedinOK Linné22:39+7:5512:18
21Meja BerglundTäby OK23:39+8:5512:51
22Melvin SjöbergIF Thor24:16+9:3213:11
23Theo SjöbergIF Thor24:23+9:3913:15
24Maja LyckebäckSigtuna OK24:40+9:5613:24
25Sigrid Gillman WikstrandOK Linné24:56+10:1213:33
26Marike StäglichOK Linné25:02+10:1813:36
27Alma WestlinValbo AIF25:54+11:1014:04
28Lucas WicksIF Thor27:12+12:2814:46
29Petter LjungqvistTäby OK27:54+13:1015:09
30Alexander ThulinVästerås SOK27:58+13:1415:11
31Erik LjungqvistTäby OK28:19+13:3515:23
32Isak StåhlbrandtRasbo IK29:40+14:5616:07
33Jonas PalmOK Linné29:48+15:0416:11
34Nils HåkanssonIF Thor31:00+16:1616:50
35Folke ÅhlinLånghundra IF31:03+16:1916:52
36Hanna SillénKlubblös31:13+16:2916:57
37Ture ForsbergSkogslöparna32:53+18:0917:52
38Siri ForslinForsa OK33:16+18:3218:04
39Isak WarvelinLånghundra IF33:59+19:1518:28
40Algot HellgrenIF Thor34:36+19:5218:48
41Arvid KorsfeldtOK Linné34:51+20:0718:56
42Signe AlbinssonOK Österåker35:20+20:3619:12
43Loke HäggströmOK Linné38:02+23:1820:40
44Viggo IngwersenOK Enen49:36+34:5226:57
Ida PaulerSkogslöparnaej godkänd

U2

2 560 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin TögenmarkOK Linné24:289:33
2Arvid TögenmarkOK Linné25:19+0:519:53
3Viktor ÖstbergStora Tuna OK28:16+3:4811:02
4Cedric WangheimOK Linné30:36+6:0811:57
5Cornelia GustafssonIF Thor31:55+7:2712:28
6Maja MasesStora Tuna OK32:20+7:5212:37
7Noah UmlandtLänna IF34:27+9:5913:27
8Elin PalmVästerås SOK37:43+13:1514:43
9Hampus SundbergJärfälla OK39:48+15:2015:32
10Viggo LindgrenOK Kåre41:48+17:2016:19
11Alva LarssonOK Linné41:52+17:2416:21
12Alma JöhnemarkStora Tuna OK42:36+18:0816:38
13Albin AhlströmVästerås SOK45:09+20:4117:38
14Felix SlagbrandVästerås SOK45:37+21:0917:49
15Ylva ForslinForsa OK46:34+22:0618:11
16Tua OffrellGävle OK48:32+24:0418:57
17Anita TalltjärnVästerås SOK49:01+24:3319:08
18Sigurd BergeIF Thor51:24+26:5620:04
19Tilde IngwersenOK Enen56:09+31:4121:56
20Ellen AarnioOK Linné1:03:43+39:1524:53
21Linus NordengrenOK Linné1:05:32+41:0425:35
22Emil TrulsonOK Linné1:12:54+48:2628:28
Liv PaulerSkogslöparnaej godkänd
Lilly BeckmanIF Thorej godkänd

Öppen motion 1

2 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil NylundSigtuna OK37:0414:28
2Kerstin LjungbergOK Gipen44:43+7:3917:28
3Janneke KeeminkKlubblös49:40+12:3619:24
4Bengt AgnérLjusdals OK54:59+17:5521:28
5Anna-Lena FuruströmLjusdals OK55:20+18:1621:36
6Karl-Erik BergdahlKlubblös55:27+18:2321:39
7Charlotte AxelssonLånghundra IF57:03+19:5922:17
8Sara LahtiKlubblös1:35:52+58:4837:26
Bojan BrstinaStorviks IFej godkänd
Filip ZetterbergHudiksvalls OKej start

Öppen motion 3

3 030 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktoria AnderssonOK Triangeln34:4911:29
2Måns Ketola BackeOK Linné40:52+6:0313:29
3Eva Lander PerssonOK Enen44:00+9:1114:31
4Malin ÖhlundLänna IF47:01+12:1215:31
5Linda KarlssonSundsvalls OK52:18+17:2917:15
6Daniel ArnekransKlubblös53:04+18:1517:30
7Hanna UlanderKlubblös54:47+19:5818:04
8Erika KarleniusKlubblös55:38+20:4918:21
9Annika KardellSundsvalls OK55:39+20:5018:21
10Axel MäkinenOK Hammaren57:30+22:4118:58
11Vidar NettelmarkSurahammars SOK57:58+23:0919:07
12Ilse DubbelboerOK Linné1:00:29+25:4019:57
13Zebastian Jönsson-UlateOK Triangeln1:02:18+27:2920:33
14Sandra JakobssonLånghundra IF1:04:48+29:5921:23
15Åza MårtenssonIF Thor1:07:21+32:3222:13
16Elvira ForströmOK Roslagen1:07:34+32:4522:17
17Riina AarnioOK Linné1:08:37+33:4822:38
18Marlene HälldalSkogslöparna1:11:14+36:2523:30
19Katarina KorsfeldtOK Linné1:12:59+38:1024:05
20Nils SandqvistVästerås SOK1:14:23+39:3424:32
21Malla UlanderKlubblös1:15:14+40:2524:49
22Monica TörnkvistKöping-Kolsva OK1:19:28+44:3926:13
23Anna-Lena BlomLänna IF1:20:24+45:3526:32
24Andreas MillerOK Linné1:20:36+45:4726:36
25Klara FischerOK Linné1:20:50+46:0126:40
26Richard PaakkonenKlubblös1:23:18+48:2927:29
27Heidi WarvelinLånghundra IF1:26:21+51:3228:29
28Anders ThornbergOK Linné1:30:53+56:0429:59
29Siv BergOK Klemmingen1:35:45+1:00:5631:36
30Lars VisingOK Triangeln1:43:53+1:09:0434:17
31Anna VisingOK Triangeln1:43:55+1:09:0634:17
32Gölin WikstrandOK Linné1:48:44+1:13:5535:53
33Anna WidmanSundsvalls OK2:00:00+1:25:1139:36
Åsa SöderqvistKlubblösej godkänd
Hanna ErikssonKlubblösej godkänd
Maria AhlbergNorbergs OKej godkänd
Morten LaierOK Linnéej godkänd
Linus JernströmAvesta OKej godkänd
Marianne HultqvistVallentuna-Össeby OLej godkänd
Tina SaetreLånghundra IFej godkänd
Tina JohanssonSundsvalls OKej godkänd
Anika HenrikssonKorsnäs IF OKej godkänd

Öppen motion 5

3 500 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik OlssonEslövs FK33:509:40
2Agnes AbrahamssonFrämmestads IK33:56+0:069:41
3Hana HancikovaAlfta-Ösa OK36:54+3:0410:32
4Lars SpångmyrIK Jarl Rättvik39:57+6:0711:24
5Linnea PetrisiVästerbergslagens OL42:41+8:5112:11
6Niklas WiklundOK Enen43:28+9:3812:25
7Marie NilssonStockholm Multisport Klubb44:24+10:3412:41
8Marita KarlssonStorviks IF46:17+12:2713:13
9Matilda WalfridssonBromma-Vällingby SOK47:39+13:4913:36
10Lars HellmanSisu Forshaga SK48:09+14:1913:45
11Viktor JemthIF Thor49:13+15:2314:03
12Helena ThunströmKorsnäs IF OK49:29+15:3914:08
13Kristina HolmgrenVästerås SOK49:32+15:4214:09
14Anders KarlssonÅrsunda IF51:15+17:2514:38
15Johanna WeissLånghundra IF51:29+17:3914:42
16Susanne MikaelssonHusums IF OK51:42+17:5214:46
17Bente HenrikssonRånäs OK52:06+18:1614:53
18Per NylanderVästerbergslagens OL52:31+18:4115:00
19Marcus LindborgGrycksbo IF OK53:43+19:5315:20
20Morten IngwersenOK Enen54:29+20:3915:34
21Martin MickelsOK Enen56:02+22:1216:00
22Kristian FellVästerås SOK58:06+24:1616:36
23Eva FredrikssonKorsnäs IF OK58:33+24:4316:43
24Andrea JonssonLånghundra IF58:38+24:4816:45
25Annika ZetterqvistSigtuna OK59:21+25:3116:57
26Fredrik NilssonLånghundra IF1:00:32+26:4217:17
27Edvin WiklundOK Enen1:00:41+26:5117:20
28Caroline OttossonGävle OK1:01:31+27:4117:34
29Lars-Erik LiljeströmGävle OK1:01:46+27:5617:38
30Eva EnströmOK Linné1:01:58+28:0817:42
31Sara Ahlman ÅdahlUmeå OK1:02:57+29:0717:59
32Kaj AbrahamssonFrämmestads IK1:03:48+29:5818:13
33Carl-Åke FredrikssonKorsnäs IF OK1:06:09+32:1918:54
34Linda KarlssonKlubblös1:06:39+32:4919:02
35Fabienne GaugatKlubblös1:06:54+33:0419:06
36Johan LarssonLänna IF1:08:50+35:0019:40
37Malin HanssonLänna IF1:08:57+35:0719:42
38Thea HolmgrenUmeå OK1:12:00+38:1020:34
39Roland LindqvistOK Linné1:12:26+38:3620:41
40Johanna PalmOK Triangeln1:14:50+41:0021:22
41Ulrika BolinOK Triangeln1:15:07+41:1721:27
42Jonas LångbergHudiksvalls OK1:16:15+42:2521:47
43Anette EngströmValbo AIF1:18:31+44:4122:26
44Mats JohanssonSundsvalls OK1:24:39+50:4924:11
45Jessica ZetterbergHudiksvalls OK1:31:27+57:3726:07
46Irma FredrikssonKorsnäs IF OK1:31:31+57:4126:08
47Christina IvarssonOK Hammaren1:32:43+58:5326:29
48Erik CnattingiusLänna IF1:34:39+1:00:4927:02
48Hillevi PalmqvistLänna IF1:34:39+1:00:4927:02
50Barbro MelvingerOK Enen2:01:32+1:27:4234:43
51Christina Eriksson LindRehns BK2:12:32+1:38:4237:52
52Jan WinbladRehns BK2:12:35+1:38:4537:52
53Åke SanderIFK Lidingö SOK2:20:58+1:47:0840:16
Harriet GunnarssonStorviks IFej godkänd
Lotta MöllerOK Linnéej godkänd
Patrik LanderOK Enenej godkänd
Mathias JonssonUpsala IFej godkänd
Alicia LundgrenAlmby IKej godkänd
Elin TögenmarkOK Linnéej godkänd
Gun LindbergSöderhamns OKej godkänd

Öppen motion 7

3 060 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pia BirkebaekStora Tuna OK24:087:53
2Katarina SvahnIFK Mora OK27:09+3:018:52
3Ida MattssonVästerbergslagens OL27:11+3:038:53
4Matts TenlandAndrarums IF28:50+4:429:25
5Petra SundströmCentrum OK29:06+4:589:30
6Kalle PetterssonRånäs OK30:30+6:229:58
7Ulf IsacssonOK Linné31:23+7:1510:15
8Per BrahmLånghundra IF31:41+7:3310:21
9Ann-Mari SilfverLånghundra IF32:28+8:2010:36
10Mikael DavidssonVästerås SOK33:07+8:5910:49
11Eva-Lena MäkinenOK Hammaren35:38+11:3011:38
12Martina KarlssonStora Tuna OK36:17+12:0911:51
13Erik FochsenWaxholms OK37:30+13:2212:15
14Mikko AarnioOK Linné38:01+13:5312:25
15Håkan JosefssonFÖRSVARSMAKTEN38:05+13:5712:26
16Barbro StigsmarkKvarnsvedens GOIF OK38:19+14:1112:31
17Anna JanssonRånäs OK38:24+14:1612:32
18Josefine DahlstedtGOIF Tjalve38:53+14:4512:42
19Linda LundbergOK Linné39:01+14:5312:45
20Bernt-Olof GustafssonTäby OK40:18+16:1013:10
21Jon SundbergJärfälla OK40:33+16:2513:15
22Carl AnderssonIF Thor41:22+17:1413:31
23Johan StridhAttunda OK41:35+17:2713:35
24Åsa KindlundhAlfta-Ösa OK41:43+17:3513:37
25Toni AnderssonVästerås SOK42:01+17:5313:43
26Bertil MäkinenOK Linné42:47+18:3913:58
27Hillevi EnglundLånghundra IF42:52+18:4414:00
28Joachim LandströmOK Linné43:03+18:5514:04
29Jonathan MagnussonRehns BK44:33+20:2514:33
30Evelin MagnussonOK Kåre44:40+20:3214:35
31Stig-Göran MårtenssonGävle OK45:35+21:2714:53
32Kerstin FrænellSundsvalls OK45:36+21:2814:54
33Elsa BrahmLånghundra IF45:51+21:4314:59
34Per-Erik ÅslundOK Linné46:43+22:3515:16
35Kristin AndréeJärla Orientering47:30+23:2215:31
36Johanna ThornellVästerås SOK47:40+23:3215:34
37Jessica StrömqvistAttunda OK48:11+24:0315:44
38Arvid BergOK Klemmingen49:11+25:0316:04
39Bo ErikssonOK Sänkan51:13+27:0516:44
39Björn AnderssonVästerås SOK51:13+27:0516:44
41Emeli TorssonIF Thor53:49+29:4117:35
42Ulrika ThidemanOK Enen54:08+30:0017:41
43Per HållströmGävle OK55:11+31:0318:02
44Malin EkmanSala OK57:15+33:0718:42
45Carl MohlinOK Linné59:04+34:5619:18
46Ninni CarlssonStora Tuna OK1:00:06+35:5819:38
47Märit KarlströmOK Linné1:03:43+39:3520:49
48Linda WåhlströmOK Linné1:04:12+40:0420:58
49Mikael NilssonSkogslöparna1:08:57+44:4922:31
50Kerstin BrobergOK Sänkan1:10:54+46:4623:10
51Catarina CuibeKFUM Örebro OK1:12:24+48:1623:39
Patrik HenrikssonKlubblösej godkänd
Lars JönssonOK Roslagenej godkänd
Björn RaménOK Linnéej godkänd
Stefan PalmOK Roslagenej start

Öppen motion 8

4 690 m, 75 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan TroengOK Linné25:335:26
2David LingforsOK Linné26:45+1:125:42
3Albin RidefeltOK Linné27:05+1:325:46
4Pontus JohanssonOK Linné32:36+7:036:57
5Albin AxelssonIK Hakarpspojkarna33:13+7:407:04
6Alistair LandelsStora Tuna OK34:52+9:197:26
7Ross SmithOK Linné35:00+9:277:27
8Rebecka OlssonOK Linné36:03+10:307:41
9Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna36:06+10:337:41
10Olov EricsonAlfta-Ösa OK36:11+10:387:42
11Pär TögenmarkOK Linné36:25+10:527:45
12Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK37:17+11:447:56
13Simon EklövOK Linné37:26+11:537:58
14Johan AlfredssonStora Tuna OK38:03+12:308:06
15Catherine TaylorOK Linné39:21+13:488:23
16Andreas AnderssonOK Hedströmmen40:25+14:528:37
17Lovisa LarssonOK Linné40:59+15:268:44
18Gunnar KarlströmOK Linné41:28+15:558:50
19Juliette SoulardStora Tuna OK42:41+17:089:06
20Erik ViklundRånäs OK42:48+17:159:07
21Tobias SvenssonOK Österåker43:25+17:529:15
22Matti NylundSigtuna OK44:15+18:429:26
23Anders TvärånaOK Linné45:13+19:409:38
24Tomas UlanderKlubblös45:28+19:559:41
25Niclas NilssonOK Österåker46:05+20:329:49
26Andreas BengtssonKlubblös46:28+20:559:54
27Olle KarlströmOK Linné46:31+20:589:55
27Thobias WidelundOK Kåre46:31+20:589:55
29Håkan HolmbergKorsnäs IF OK46:50+21:179:59
30Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK46:57+21:2410:00
30Lena MasesStora Tuna OK46:57+21:2410:00
32Henrik WåhlströmOK Linné48:05+22:3210:15
33Ann-Sofi KarlssonGävle OK48:11+22:3810:16
34Per DahlbäckIF Thor48:31+22:5810:20
35Johanna RagvaldOK Linné49:12+23:3910:29
36Anna GillmanOK Linné49:30+23:5710:33
37Ida NordinVingåkers OK50:33+25:0010:46
38Anders JohanssonUddevalla OK50:50+25:1710:50
39Vilma BergerDomnarvets GOIF52:27+26:5411:11
40Karin SvenssonFinspångs SOK53:14+27:4111:21
41Magnus BergerDomnarvets GOIF54:06+28:3311:32
42Lasse NygrenOK Linné54:54+29:2111:42
43Henrik NettelmarkSurahammars SOK55:34+30:0111:50
44Mika NumminenOK Linné55:46+30:1311:53
45Peter VestmanOK Österåker56:06+30:3311:57
46Maria HartOK Linné56:33+31:0012:03
47Helena OlssonBrunflo IF57:06+31:3312:10
48Per CarlssonStora Tuna OK57:21+31:4812:13
49Helena GrennbergOK Linné58:29+32:5612:28
50Anton BacklundSäterbygdens OK58:53+33:2012:33
51Tomas AnderssonOK Tor59:07+33:3412:36
52Jakob VestmanOK Österåker1:00:08+34:3512:49
53Annika DavidssonVästerås SOK1:00:12+34:3912:50
54Sten ÅhlinOK Måsen1:00:53+35:2012:58
55Tommy KronholmKlubblös1:01:16+35:4313:03
56Charlotte IhrforsOK Linné1:02:08+36:3513:14
57Thomas EdwallOK Österåker1:04:57+39:2413:50
58Marie GårdmarkOK Linné1:04:58+39:2513:51
59Anne  LöfgrenKlubblös1:05:30+39:5713:57
60Kari TalltjärnVästerås SOK1:07:24+41:5114:22
61Anders LundbergOK Roslagen1:07:42+42:0914:26
62James BrewisLänna IF1:08:48+43:1514:40
63Fredrik MatssonLeksands OK1:09:17+43:4414:46
64Andreas EnforsTockarps IK1:10:17+44:4414:59
65Nils FlemströmOK Linné1:11:40+46:0715:16
66Karin ÅkermanVästerås SOK1:12:11+46:3815:23
67Arne BergensOK Linné1:14:17+48:4415:50
68Agneta NordinVingåkers OK1:16:20+50:4716:16
69Jacek LachowiczKlubblös1:23:20+57:4717:46
70Märit NordlundJärfälla OK1:23:43+58:1017:51
71Hanna GustafssonOK Kåre1:24:23+58:5017:59
72Jan RisingerLånghundra IF1:27:52+1:02:1918:44
Lukas PetersonIFK Umeåej godkänd
Mårten WaldenfjordJärfälla OKej godkänd
Hannah SandströmOK Linnéej godkänd

Öppen motion 17

3 060 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth HedlöfRånäs OK31:1310:12
2Per WeinestedtOK Linné32:10+0:5710:30
3Jörgen HellbergTäby OK33:24+2:1110:54
4Niclas AhlströmVästerås SOK34:57+3:4411:25
5Ulf ÅbergValbo AIF35:35+4:2211:37
6Bernth GustavssonWaxholms OK36:14+5:0111:50
7Carina BoströmOK Linné36:23+5:1011:53
8Christer EngmanForsa OK37:22+6:0912:12
9Ingemar CarlssonKomvux Lund38:18+7:0512:30
10Göran AnderssonDalaportens OL39:01+7:4812:45
11Lennart TägtströmDomnarvets GOIF39:13+8:0012:48
12Staffan  JacobsonOK Kroppefjäll40:37+9:2413:16
13Håkan WahlnäsOK Linné41:34+10:2113:35
14Dan ThorsellForsa OK41:38+10:2513:36
15Henrik MagnussonRehns BK42:15+11:0213:48
16Anna BlombergSegersta OK43:45+12:3214:17
17Ann-Sofi SandvikAvesta OK43:49+12:3614:19
18Margareta SkoogValbo AIF44:44+13:3114:37
19Lennart WinbergHudiksvalls OK46:04+14:5115:03
20Ulf ErikssonGävle OK49:06+17:5316:02
21Carl-Gunnar BoströmEnebybergs IF49:14+18:0116:05
22Pontus RosbergOK Linné49:32+18:1916:11
23Stig LarssonLänna IF50:31+19:1816:30
24Ritva KärkkäinenAvesta OK51:29+20:1616:49
25Mattias ThorsellKlubblös52:13+21:0017:03
26Lennart GardeliusIF Hansa-Hoburg54:08+22:5517:41
27Helena DominiqueOK Enen57:27+26:1418:46
28Lars AhlströmVästerås SOK59:54+28:4119:34
29Birgitta PetersenOK Enen1:00:55+29:4219:54
30Louise AugustssonKlubblös1:02:13+31:0020:19
31Sara SpensTibro OK1:02:14+31:0120:20
32Bernhard KlingOK Rodhen1:10:36+39:2323:04
33Eva EngmanForsa OK1:13:24+42:1123:59
34Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK1:16:59+45:4625:09
Annette RagvaldVingåkers OKej godkänd
Jonas BlombergSegersta OKej godkänd
Claes JonssonOK Rodhenej godkänd
Claes HammarlingLänna IFej godkänd

ChallengeH10

10 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus BrunanderAttunda OK1:18:187:49
2Fredrik NordlanderSundsvalls OK1:20:14+1:568:01
3Carl WennertorpOK Linné1:20:19+2:018:01
4Anders LindahlKlubblös1:32:04+13:469:12
5Tommy StenviOK Linné1:44:35+26:1710:27
6Anton AlverbäckKlubblös2:05:51+47:3312:35
7Stefan DanielssonKlubblös2:06:14+47:5612:37
8Agneta JonzonSöderhamns OK2:36:08+1:17:5015:36
Hugo Gutierrez de TeranKlubblösej godkänd
Paul OCallaghanKlubblösej godkänd

ChallengeH5

5 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Anton MäkinenOK Hammarenej godkänd
Richard PaakkonenKlubblösej start

ChallengeD10

10 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonna PetterssonIFK Mora OK1:44:3310:27
2Magdalena GrunderJärfälla OK1:57:23+12:5011:44

ChallengeD5

5 070 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma JohnssonCentrum OK1:09:5313:47
2Maria FernmalmForsa OK1:10:22+0:2913:52

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser