Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Frösö vinter-3 Etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Frösö vinter-3 Etapp 3
Arrangörsorganisation: Frösö IF
Datum: tisdag 24 mars 2015

Öppen motion 2

5 800 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David SundströmSöderhamns OK30:575:20
2Daniel BerggrenÖstersunds OK33:15+2:185:43
3Anders CarnlandFrösö IF34:35+3:385:57
4Gabriel IrestålSol Tranås35:33+4:366:07
5Axel BengtssonSol Tranås35:35+4:386:08
6Markus HanssonFrösö IF36:41+5:446:19
7Mattias JohanssonIFK Moras OK37:22+6:256:26
8Fredrik BäckmanBrunflo IF44:23+13:267:39
9Björn SandalKlubblös45:45+14:487:53
10Anna Lotta IrewallTjällmo Godegårds OK48:52+17:558:25
11Gertrud EdlerFrösö IF1:00:26+29:2910:25

Öppen motion 4

3 700 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats KarlströmFrösö IF28:497:47
2Ove HemmingssonBrunflo IF28:56+0:077:49
3Fredrik MartinssonFrösö IF29:40+0:518:01
4Maria HalvarssonÖstersunds OK29:44+0:558:02
5Håkan CarnlandFrösö IF29:59+1:108:06
6Sofia LindgrenÖstersunds OK30:37+1:488:16
7Ida ErikssonFrösö IF31:45+2:568:34
8Anders ErikssonFrösö IF32:56+4:078:54
9Linnea HemåBrunflo IF33:11+4:228:58
10Sven-Martin ErikssonÖstersunds OK33:28+4:399:02
11Tom BrantheimÖstersunds OK33:47+4:589:07
12Kristina HammarfalkÖstersunds OK33:55+5:069:10
13Jürgen SnellOK Storsjön34:49+6:009:24
14Åsa PerssonÖstersunds OK35:01+6:129:27
15Hanna FalkeströmFrösö IF35:01+6:129:27
16Eric LindbergÖstersunds OK36:05+7:169:45
17Agnes MattssonTandsbyns IF36:26+7:379:50
18Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OK36:56+8:079:58
19Lars-Erik GahlinÖstersunds OK37:38+8:4910:10
20Karin WalltinÖstersunds OK38:50+10:0110:29
21Eva GustafssonKlubblös42:36+13:4711:30
22Eva KilanderÖstersunds OK44:51+16:0212:07
23Ylva JervhedFrösö IF48:17+19:2813:02
24Agneta JervhedFrösö IF48:31+19:4213:06
25Frida HäggmarkFrösö IF51:13+22:2413:50
26Björn WikstrandÖstersunds OK1:01:42+32:5316:40

Öppen motion 6

1 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joar BäckmanFrösö IF15:428:43
2Irma MattssonTandsbyns IF16:55+1:139:23
3Sam JarehornFrösö IF17:31+1:499:43
4Vidar BäckmanFrösö IF17:37+1:559:47
5Clara LindbergÖstersunds OK17:58+2:169:58
6Helen BahrdKlubblös28:25+12:4315:47
7Gösta NilssonÖstersunds OK31:25+15:4317:27
8Frans SuorraOK Storsjön38:29+22:4721:22
9Pontus JugårdFrösö IF47:59+32:1726:39

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser