Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Frösö 5-dagars etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Frösö 5-dagars etapp 5
Arrangörsorganisation: Frösö IF
Datum: tisdag 12 maj 2015

Östersunds OK

69 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hanna LindblomE (43)39:1712:16
2Hans ÅgrenC (48)36:25+1:188:16
3Eric LindbergE (43)42:52+3:3513:23
3Ulf LindqvistA (25)43:10+2:527:04
3Monica ÅgrenD (37)34:44+3:1010:31
4David EngströmChallenge (33)54:21+2:086:52
5Kristina HammarfalkE (43)45:45+6:2814:17
5Hanna LindqvistG (45)16:38+3:229:14
5Gunnar HedbergD (37)38:52+7:1811:46
5Joakim StenvallB (18)49:12+6:339:16
6Axel ArnessonF (31)30:42+9:0012:47
6Lena JohanssonD (37)41:14+9:4012:29
6Axel HalvarssonE (43)46:00+6:4314:22
7Hannes Sjölund MyhrE (43)46:33+7:1614:32
7Erik OlofssonB (18)51:11+8:329:39
9Felix Sjölund MyhrG (45)20:40+7:2411:28
9Tua DahlgrenC (48)41:49+6:429:30
9Anna Hedström RingvallD (37)42:04+10:3012:44
10Botvid NillbertE (43)47:37+8:2014:52
11Tom BrantheimC (48)43:35+8:289:54
11Simon LindqvistG (45)21:35+8:1911:59
11Anders DahlgrenB (18)57:08+14:2910:46
11Lars-Åke LarssonA (25)53:39+13:218:47
12Felix SonnevallG (45)21:50+8:3412:07
14Björn SandalChallenge (33)1:15:34+23:219:33
14Clara LindbergE (43)52:34+13:1716:25
15Sofia LindgrenB (18)1:06:18+23:3912:30
15Åsa PerssonE (43)53:54+14:3716:50
15Markus AmrenA (25)56:19+16:019:13
16Margareta VemdalF (31)45:35+23:5318:59
16Jennie BerglundC (48)48:51+13:4411:06
16Peder MixterE (43)53:58+14:4116:51
17Greta BlücherF (31)46:11+24:2919:14
17Magdalena MixterE (43)54:07+14:5016:54
17Ramus GustavssonD (37)48:56+17:2214:49
18Anna MyhrD (37)49:45+18:1115:04
18Herman HjelmF (31)47:09+25:2719:38
19Björn WikstrandD (37)49:50+18:1615:06
20Patrik SjödinC (48)50:31+15:2411:28
21Maja WillénE (43)59:28+20:1118:35
22Rickard EliassonE (43)1:02:55+23:3819:39
22Felicia SonnevallG (45)26:41+13:2514:49
23Ulrika WillénD (37)57:47+26:1317:30
23Mattis HalvarssonG (45)28:08+14:5215:37
24Sven-Martin ErikssonC (48)55:30+20:2312:36
26Filip BerglundF (31)56:25+34:4323:30
26Ulla RylanderE (43)1:10:37+31:2022:04
28Ingeborg DanielssonC (48)57:57+22:5013:10
29Karin WalltinC (48)58:00+22:5313:10
29Klara RoosE (43)1:15:10+35:5323:29
29Andreas SonnevallG (45)36:54+23:3820:30
30Ella HjelmE (43)1:15:12+35:5523:30
30Erik HedströmG (45)38:28+25:1221:22
31Matilda LindblomMiniknat (35)fullföljt
33Agnes MeschaksMiniknat (35)fullföljt
33Martina HöökC (48)58:44+23:3713:20
34Ellen MeschaksMiniknat (35)fullföljt
34Inger SandinD (37)1:28:47+57:1326:54
35Gösta NilssonD (37)2:09:28+1:37:5439:13
35Adam TengbladG (45)45:15+31:5925:08
36Erik TengbladG (45)45:47+32:3125:26
37Lars-Erik GahlinC (48)1:03:11+28:0414:21
38Elma RoosG (45)48:58+35:4227:12
39Åsa LindqvistC (48)1:10:54+35:4716:06
44Signe RoosG (45)1:37:48+1:24:3254:20
Jens HalvarssonE (43)ej godkänd
Lars StrinnholmC (48)ej godkänd
Anna WesterlundB (18)ej godkänd
Daniel BerggrenA (25)ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser