Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Löpex Vinterserie deltävling 7

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Löpex Vinterserie deltävling 7
Arrangörsorganisation: Almby IK
Datum: onsdag 25 februari 2015

Långa

9 200 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin RegbornHagaby GOIF48:515:18
2Daniel AttåsOK Tisaren50:46+1:555:31
3Erik BerzellOK Tisaren51:35+2:445:36
4Filip JakobssonDegerfors OK54:13+5:225:53
5Per LindmanFinspångs SOK54:30+5:395:55
6Ville JohanssonOK Kolmården56:23+7:326:07
7Harald LarssonHagaby GOIF56:38+7:476:09
8Olle JosarpFK Friskus-Varberg57:07+8:166:12
9Tomas HallménOK Tisaren59:10+10:196:25
10Calle OlssonKFUM Örebro OK59:11+10:206:25
11Emil JohanssonOK Tisaren1:04:25+15:347:00
12Ragnar FreijGöteborg-Majorna OK1:17:10+28:198:23
Anton HallorOK Tisarenej godkänd
Emil TellsénOK Roxenej godkänd
Gustav HindérOK Tisarenutgått

Mellan damer

5 100 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecka NylinOK Tisaren35:136:54
2Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK39:55+4:427:49
3Fanny AsketunOK Roxen41:25+6:128:07
4Linn BrännebyOK Kolmården42:19+7:068:17
5Emma PetterssonOK Roxen47:36+12:239:20
6Jonna ForsOK Grip47:46+12:339:21
7Lovisa MartinssonOK Tisaren48:03+12:509:25
8Emma HelmerssonVandrarringen49:59+14:469:48
Britt-Marie ForsgrenOK Tisarenej godkänd

Mellan herrar

5 100 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin SärnbrinkOK Tisaren31:536:15
2Jonathan KarlssonOK Tisaren32:02+0:096:16
3Jakob FranssonOK Milan34:49+2:566:49
4Anders HolmOK Tisaren35:36+3:436:58
5Per HåstlundAlmby IK37:59+6:067:26
6August KollbergOK Tisaren40:52+8:598:00
7Joacim DahlbergAlmby IK40:54+9:018:01
8Nils AronssonOK Tisaren41:16+9:238:05
9Hans EgefalkHagaby GOIF47:11+15:189:15
10Roger EngmanHagaby GOIF48:01+16:089:24
11Lars PerssonHagaby GOIF50:05+18:129:49
12Sigfrid WeiseOK Tisaren52:55+21:0210:22
Fredrik CampbellAlmby IKej godkänd
Tom CampbellLustens OKej godkänd
David RisbergOK Tisarenej godkänd

Korta

3 450 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Melker ForsbergKFUM Örebro OK26:477:45
2Anders LarssonHagaby GOIF27:09+0:227:52
3Weine FredrikssonKFUM Örebro OK28:33+1:468:16
4Bo GustafssonOK Tylöskog29:09+2:228:26
5Johan AlpbergAlmby IK29:30+2:438:33
6Nina HallorOK Tisaren29:34+2:478:34
7Anders RobertssonAlmby IK29:37+2:508:35
8Regina GustavssonOK Tylöskog31:18+4:319:04
9Christer GustavssonOK Tylöskog31:29+4:429:07
10Henry VestergårdAlmby IK34:27+7:409:59
11Tommy HallménVingåkers OK43:12+16:2512:31
12Emil AlpbergAlmby IK45:46+18:5913:15
13Lars KarlssonOK Tisaren45:59+19:1213:19
14Kjell LarssonOK Alferna48:13+21:2613:58
15Ulf T. HallbergAlmby IK49:42+22:5514:24
16Jonatan KraftAlmby IK55:21+28:3416:02
17Torbjörn ErikssonHagaby GOIF56:10+29:2316:16
18Clas BäckströmOK Tisaren1:05:32+38:4518:59

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser