Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt-7:an etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt-7:an etapp 3
Arrangörsorganisation: Bredareds IF
Datum: torsdag 22 januari 2015

Herrar 1

7 920 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik KlassonOK Orinto1:00:167:36
2Martin LarssonHestra IF1:02:09+1:537:50
3Andreas HolmqvistHestra IF1:02:23+2:077:52
4Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna1:02:35+2:197:54
5Emil KarlssonHestra IF1:02:56+2:407:56
6Felix AxelssonMarkbygdens OK1:07:28+7:128:31
7Conny RantzowHestra IF1:08:54+8:388:41
8Tobias JohanssonOK Skogshjortarna1:09:00+8:448:42
9Martin HjertbergHestra IF1:16:27+16:119:39
Jan HildingHestra IFej start

Damer 1

7 920 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Linda HallbergBredareds IFej start

Herrar 2

5 520 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LarssonOK Skogshjortarna50:359:09
2Petter BergstedtMarkbygdens OK56:45+6:1010:16
3Martin SvenssonMarkbygdens OK57:04+6:2910:20
4Olle SörqvistMarkbygdens OK59:21+8:4610:45
5Bo HerderssonMarkbygdens OK1:04:29+13:5411:40
6Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK1:10:53+20:1812:50
Mikael BergstedtMarkbygdens OKej godkänd

Damer 2

5 520 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lovisa HanssonHestra IF51:539:23
2Erica PetterssonIFK Göteborg56:57+5:0410:19
3Elin KlassonOK Orinto1:02:22+10:2911:17
4Klara AxelssonMarkbygdens OK1:02:42+10:4911:21
5Marina AxelssonMarkbygdens OK1:04:06+12:1311:36

Herrar 3

3 490 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo HåkanssonIK Ymer41:0111:45
2Hugo SetthagenOK Tranan41:52+0:5111:59
3Lukas GustafssonIK Ymer42:00+0:5912:02
4Claes SetthagenOK Tranan42:24+1:2312:08
5Per-Olof LarssonHestra IF45:37+4:3613:04
6Stig GustafssonIK Ymer45:48+4:4713:07
7Martin KarlssonRydboholms SK48:02+7:0113:45
8Kurt FredrixonOK Skogshjortarna48:23+7:2213:51
9Urban SörqvistMarkbygdens OK53:30+12:2915:19
10Kristian GustafssonOK Skogshjortarna54:03+13:0215:29
11Erik IngemarssonHestra IF54:14+13:1315:32
Per-Anders EnengeBredareds IFej start

Damer 3

3 490 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gina TellnorBredareds IF48:4013:56
2Frida HaglundBredareds IF54:01+5:2115:28

Herrar 4

2 280 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik EksbergRydboholms SK29:4513:02
2Emil EksbergRydboholms SK29:54+0:0913:06
3Filip IngemarssonHestra IF34:58+5:1315:20
4Liam KarlssonRydboholms SK35:36+5:5115:36

Damer 4

2 280 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda GunnarssonRydboholms SK25:1511:04
2Evelina GunnarssonRydboholms SK25:46+0:3111:18
3Anki GunnarssonRydboholms SK32:05+6:5014:04
4Ella KarlssonRydboholms SK35:44+10:2915:40

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser