Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinterrace Etapp 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterrace Etapp 6
Arrangörsorganisation: OK Flundrehof
Datum: söndag 8 februari 2015

H-Lång

6 710 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK33:104:56
2Tommy AnderssonVänersborgs SK33:40+0:305:01
3Elias EkvallTrollhättans SOK34:09+0:595:05
4Mattias NilssonVänersborgs SK34:13+1:035:05
5Tobias LindellVänersborgs SK36:56+3:465:30
6Adam JohanssonTrollhättans SOK39:03+5:535:49
7Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK41:56+8:466:14
Rickard BörjessonVänersborgs SKej start

D-Lång

6 710 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira BjörklundTrollhättans SOK42:396:21
2Emmelie SvalinVänersborgs SK43:31+0:526:29
3Agneta ErikssonUddevalla OK50:01+7:227:27
4Sofie SvennungssonOK Gipen56:58+14:198:29

H-Mellan

4 460 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders BjörklundTrollhättans SOK27:386:11
2Bengt NorrmanTrollhättans SOK27:53+0:156:15
3Aron HåkanssonKungälvs OK28:01+0:236:16
4Filip JohanssonTrollhättans SOK28:47+1:096:27
5Anton BernevingOK Gipen28:58+1:206:29
6Jerker NetzTrollhättans SOK29:42+2:046:39
7Stefan JohanssonTrollhättans SOK29:45+2:076:40
8Urban LarssonOK Gipen30:06+2:286:44
8Jakob LaurellOK Flundrehof30:06+2:286:44
10Linus OlssonOK Gipen31:24+3:467:02
11Per-Arne KällénUddevalla OK31:46+4:087:07
12Olof KarlssonUddevalla OK32:36+4:587:18
13Per IvarssonTrollhättans SOK33:14+5:367:27
14Lars LjungbergTrollhättans SOK34:19+6:417:41
15Lennart EkvallTrollhättans SOK35:11+7:337:53
16Claes OlssonOK Gipen36:10+8:328:06
17Per-Arne JohanssonVänersborgs SK40:25+12:479:03
18Clyde PerssonLjungskile FK41:36+13:589:19
19Gunnar PerssonSvanesunds GIF45:48+18:1010:16
20Peter LarssonTrollhättans SOK46:53+19:1510:30
Erik BacklundTrollhättans SOKej start

D-Mellan

4 460 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie AnderssonVänersborgs SK33:437:33
2Nina BejbomUddevalla OK35:31+1:487:57
3Jessica AnderssonVänersborgs SK36:51+3:088:15
4Ingalill GrundHerrestads AIF39:25+5:428:50
5Eva KarlssonUddevalla OK39:47+6:048:55
6Gunilla HogedalVänersborgs SK54:55+21:1212:18
Martina GabrielssonTrollhättans SOKej start

H-Kort

2 980 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar BejbomUddevalla OK22:167:28
2Felix HellstenUddevalla OK22:22+0:067:30
3William WasseniusUddevalla OK22:37+0:217:35
4Jan-Erik PålssonUddevalla IS22:42+0:267:37
5Mårten SvenssonOK Gipen24:35+2:198:14
6David AlménVänersborgs SK24:37+2:218:15
7Håkan HåkanssonKungälvs OK31:54+9:3810:42
8Håkan KarlssonOK Flundrehof35:06+12:5011:46
9Liam HogedalVänersborgs SK35:24+13:0811:52
10Jerry RasmussonHerrestads AIF38:39+16:2312:58
11Karleric FranssonTrollhättans SOK41:09+18:5313:48
12Atte HeikkiläOK Gipen43:38+21:2214:38
Linus BacklundTrollhättans SOKej start
Johnny KarlssonUddevalla OKej start

D-Kort

2 980 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria PollMölndal Outdoor IF25:128:27
2Marianne WasseniusUddevalla OK25:33+0:218:34
3Kristina JohanssonVänersborgs SK36:17+11:0512:10

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser