Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skigo Cup, Arvidsjaur, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skigo Cup, Arvidsjaur, medel
Arrangörsorganisation: Arvidsjaurs OK
Datum: lördag 14 mars 2015

Arvidsjaurs OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Albin LundbergH1220:317:41
2Hilma GustafssonD1427:46+1:549:09

Bergnäsets AIK

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Karin NordbergD3537:42+1:5910:14
2Per ÖgrenH4537:22+5:207:45
3Agneta HolmgrenD3542:00+6:1711:24
4Agneta BergelinD4533:08+9:4410:56
4Tage NordbergH2148:26+19:409:07
4Oskar ÖqvistH17-2032:57+3:126:12
8Fredrik HolmgrenH5545:22+22:2712:19

Bodens BK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kjell SandströmH6521:247:03
2Britta EliassonÖppen motion 31:10:55+10:1319:16
3Eje AnderssonH6524:39+3:158:08

Gammelstads IF

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ann EnmanD3535:439:42
2Robert SvartholmH6524:26+3:028:03
2Kalle HenrikssonH2129:45+0:595:36
2Anders AbrahamssonH5526:00+3:057:03
2Gabriel LarssonH1626:24+5:497:10
5Roland LarssonH4553:53+21:5111:10

IFK Umeå

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Freja VredinD17-2043:46+10:359:04

OK Renen

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Claes TuressonH2128:465:25
1Inger VennbergD5526:108:38
1Lena TuressonD2130:036:14
2Minna TuressonÖppen motion 121:49+1:0712:07
3Ella TuressonD1234:26+11:4312:53
3Filip SalénH2137:22+8:367:02
3Fredrik SalénH5526:42+3:477:15
5Signe RosendahlD17-2044:20+11:099:11
6Anders RensgardH5538:14+15:1910:23
Robin SalénH17-20ej godkänd
Krister RosendahlH45ej start

OK Vargen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Birgit LundkvistD4526:49+3:258:51
4Sofia LundkvistD1433:20+7:2811:00
Johanna LundkvistD17-20ej godkänd

Ounasvaaran Hiihtoseura

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Lea PirttiläD4524:47+1:238:10
2Markku BergmanH17-2031:00+1:155:50
2Marjo BergmanD2134:44+4:417:12

Piteå IF

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ida NordlundD17-2033:116:53
1Ann PerssonD7525:359:34
1Martin GranbergH1620:355:35
2Irene DanielssonD5547:19+21:0915:36
2Elin NordlundD17-2037:33+4:227:47
3Albin NorénH1634:47+14:129:27
6Emelie GranbergD17-2052:50+19:3910:57
7Torbjörn LundbergH5543:15+20:2011:45

Seskarö IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Nils HenrikssonH17-2032:14+2:296:04
4Kjell HenrikssonH4552:03+20:0110:47

Skellefteå OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Nora Feil LindmarkÖppen motion 120:4211:30
Mikael LindmarkH21ej godkänd
Arvid Feil LindmarkH12ej start

Sävast Ski Team IF

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Karin TuoremaaÖppen motion 31:00:4216:29
1Magnus LundgrenH4532:026:38
1Anneli WickbomD4523:247:43
1Rasmus WickbomH17-2029:455:36
2Hanna E TuoremaaD1632:11+2:068:44
3Emilia WickbomÖppen motion 126:16+5:3414:35
3Kent TuoremaaH4547:30+15:289:51
3Elin LundgrenD17-2039:20+6:098:09

Vidsels IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Runar MarktinH7525:379:35

Älvsby IF OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Edit KarlssonD1222:438:30
1Agnes KarlssonD1425:528:32
1Daniel JohanssonH351:04:4812:12
1Kalle TuuriH1429:529:51
1Sture NorénH5522:556:13
2Frida JohanssonD1225:23+2:409:30
3Emma JohanssonD1429:55+4:039:52
4Karin KarlssonD3558:02+22:1915:46
4Lisa LarssonD1238:25+15:4214:23
5Lena TuuriD4539:10+15:4612:55
5Karl-Erik LindbäckH5537:01+14:0610:03
5Erik TuuriH17-2038:04+8:197:10

Örnsköldsviks OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Alexander HörnquistH17-20ej start

Övertorneå IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Kristina TholerudD1630:058:10
4Håkan TholerudH5527:50+4:557:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser