Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skigo Cup, final, Arvidsjaur, lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skigo Cup, final, Arvidsjaur, lång
Arrangörsorganisation: Arvidsjaurs OK
Datum: söndag 15 mars 2015

D21

6 290 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena TuressonOK Renen34:175:27
2Marjo BergmanOunasvaaran Hiihtoseura42:46+8:296:47

H21

7 790 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Claes TuressonOK Renen38:214:55
2Kalle HenrikssonGammelstads IF40:00+1:395:08
3Mikael LindmarkSkellefteå OK40:52+2:315:14
4Frans WickbomI 19 IF42:15+3:545:25
5Filip SalénOK Renen44:22+6:015:41
6Tage NordbergBergnäsets AIK56:46+18:257:17

D17-20

5 220 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Freja VredinIFK Umeå39:207:32
2Signe RosendahlOK Renen39:23+0:037:32
3Elin LundgrenSävast Ski Team IF41:00+1:407:51
4Johanna LundkvistOK Vargen50:21+11:019:38
5Emelie GranbergPiteå IF54:55+15:3510:31

H17-20

6 290 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus WickbomSävast Ski Team IF30:574:55
2Robin SalénOK Renen32:14+1:175:07
3Markku BergmanOunasvaaran Hiihtoseura33:57+3:005:23
4Nils HenrikssonSeskarö IF34:43+3:465:31
5Erik TuuriÄlvsby IF OK37:52+6:556:01
6Oskar ÖqvistBergnäsets AIK42:14+11:176:42
Alexander HörnquistÖrnsköldsviks OKej start

D16

4 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna E TuoremaaSävast Ski Team IF31:237:30
2Rebecca FahlgrenVittjärvs IK33:52+2:298:06
3Kristina TholerudÖvertorneå IF35:36+4:138:31

H16

4 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gabriel LarssonGammelstads IF27:016:27

D14

3 350 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia LundkvistOK Vargen26:127:49
2Agnes KarlssonÄlvsby IF OK27:51+1:398:18
3Hilma GustafssonArvidsjaurs OK29:34+3:228:49
4Emma JohanssonÄlvsby IF OK36:34+10:2210:54

H14

3 350 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle TuuriÄlvsby IF OK24:557:26

D12

2 870 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edit KarlssonÄlvsby IF OK24:528:39
2Frida JohanssonÄlvsby IF OK26:58+2:069:23
3Ella TuressonOK Renen30:42+5:5010:41
4Lisa LarssonÄlvsby IF OK38:27+13:3513:23

H12

2 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin LundbergArvidsjaurs OK20:547:16
Arvid Feil LindmarkSkellefteå OKej start

D10

2 190 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nora Feil LindmarkSkellefteå OK26:1912:01

D35

4 180 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta HolmgrenBergnäsets AIK31:497:36
2Karin NordbergBergnäsets AIK32:00+0:117:39
3Ann EnmanGammelstads IF33:49+2:008:05
4Karin KarlssonÄlvsby IF OK51:37+19:4812:20

H35

6 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Daniel JohanssonÄlvsby IF OK1:12:5411:35

D45

3 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lea PirttiläOunasvaaran Hiihtoseura27:178:08
2Birgit LundkvistOK Vargen32:32+5:159:42
3Lena TuuriÄlvsby IF OK33:45+6:2810:04

H45

5 220 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per ÖgrenBergnäsets AIK33:556:29
2Magnus LundgrenSävast Ski Team IF37:33+3:387:11
3Kent TuoremaaSävast Ski Team IF41:34+7:397:57
4Mats DruggeVittjärvs IK46:07+12:128:50
5Kjell HenrikssonSeskarö IF47:17+13:229:03
6Roland LarssonGammelstads IF47:48+13:539:09
Krister RosendahlOK Renenej start

D55

3 350 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger VennbergOK Renen24:427:22
2Irene DanielssonPiteå IF37:45+13:0311:16

H55

4 180 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sture NorénÄlvsby IF OK24:145:47
2Anders AbrahamssonGammelstads IF25:07+0:536:00
3Fredrik SalénOK Renen27:00+2:466:27
4Håkan TholerudÖvertorneå IF28:57+4:436:55
5Anders RensgardOK Renen30:04+5:507:11
6Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK30:58+6:447:24
7Torbjörn LundbergPiteå IF36:46+12:328:47
8Fredrik HolmgrenBergnäsets AIK38:41+14:279:15

H65

3 350 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell SandströmBodens BK23:066:53
2Eje AnderssonBodens BK23:50+0:447:06
3Kjell MörtbergBodens BK25:35+2:297:38
4Robert SvartholmGammelstads IF35:57+12:5110:43

D75

2 870 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ann PerssonPiteå IF42:1814:44

Öppen motion 1

2 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emilia WickbomSävast Ski Team IF25:2011:34
2Minna TuressonOK Renen25:35+0:1511:40
3Eddie JuliussonArvidsjaurs OK33:26+8:0615:15
4Martin LarssonÄlvsby IF OK34:40+9:2015:49

Öppen motion 3

4 180 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin TuoremaaSävast Ski Team IF50:3312:05

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser