*** Instance-specific ***

Officiell resultatlista för Vintercup, Pan-Kristianstad

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercup, Pan-Kristianstad
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: söndag 4 januari 2015

5 banor

13 400 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar BjörckJärla Orientering1:29:096:39
2Mattias JohanssonIFK Moras OK1:50:15+21:068:13

4 banor

10 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SelinFK Göingarna1:23:348:21
2David ArboreliusHelsingborgs SOK1:31:49+8:159:10
3Anton OddmoOK Pan-Kristianstad1:34:14+10:409:25
4Algot NajvikOK Pan-Kristianstad1:36:30+12:569:39
5Magnus TenghagenHärlövs IF1:40:58+17:2410:05
Isak BergmanOK Skogsfalkendiskvalificerad

3 banor

7 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon SmedbergIFK Göteborg56:217:30
2Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad1:00:30+4:098:04
3Simon HardenFK Boken1:01:22+5:018:10
4Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad1:02:11+5:508:17
5Lars SäfströmOK Pan-Kristianstad1:07:40+11:199:01
6Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad1:08:32+12:119:08
7Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad1:08:58+12:379:11
8Nils HelmerssonHässleholms OK1:15:42+19:2110:05
9Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK1:15:59+19:3810:07
10Hampus LarssonFK Göingarna1:17:17+20:5610:18
11Marie EngOK Pan-Kristianstad1:19:23+23:0210:35
12Marie OlssonÖrkelljunga FK1:20:07+23:4610:40
13Johan RisbergTormestorps IF1:20:43+24:2210:45
14Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad1:21:52+25:3110:54
15David BengtssonFK Åsen1:26:35+30:1411:32
16Thomas LåstbomHärlövs IF1:30:15+33:5412:02
17Ann-Christin ForsmanRonneby OK1:35:46+39:2512:46
Thomas NajvikOK Pan-Kristianstaddiskvalificerad
Tord SonanderOK Pan-Kristianstaddiskvalificerad
Stefan ReimerTormestorps IFdiskvalificerad

2 banor

5 000 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad39:567:59
2Michael HusenOK Pan-Kristianstad45:02+5:069:00
3Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad49:41+9:459:56
4Roy FranssonÄrla IF50:31+10:3510:06
5Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad52:32+12:3610:30
6Lars DahlHärlövs IF1:01:33+21:3712:18
7Patrick PerssonHärlövs IF1:02:49+22:5312:33
8Emmy HelmerssonHässleholms OK1:02:51+22:5512:34
9Roland OffrellOK Pan-Kristianstad1:07:57+28:0113:35
10Rasmus KarlssonOK Pan-Kristianstad1:08:37+28:4113:43
11Irmalinn NilssonHärlövs IF1:08:46+28:5013:45
12Britt-Marie SvenssonOK Pan-Kristianstad1:09:31+29:3513:54
13Åke OlssonHässleholms OK1:09:38+29:4213:55
14Maria HelmerssonHässleholms OK1:11:57+32:0114:23
15Sabina OlssonSkåneslättens OL1:12:35+32:3914:31
16Elinor LindelöwHärlövs IF1:12:40+32:4414:32
17Catarina HardenFK Boken1:20:00+40:0416:00
18Maja TenghagenHärlövs IF1:28:04+48:0817:36
19Inger Norling FrickFK Göingarna1:28:08+48:1217:37
20Mathilda NilssonFK Göingarna1:30:32+50:3618:06
21Anna LarssonÖrkelljunga FK1:30:40+50:4418:08
22Kjell MånssonRonneby OK1:30:42+50:4618:08
23Anna ReimerTormestorps IF1:32:48+52:5218:33
24Ann-Charlotte JensenHässleholms OK1:40:29+1:00:3320:05
25Anders BertilssonOK Pan-Kristianstad2:49:06+2:09:1033:49
Rebecca HardenFK Bokendiskvalificerad
Axel NilssonOK Pan-Kristianstaddiskvalificerad
Carina Thynell LindelöwHärlövs IFdiskvalificerad
Samuel LåstbomHärlövs IFdiskvalificerad
Lena DanielssonHärlövs IFdiskvalificerad

1 bana

2 500 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders PerssonOK Pan-Kristianstad39:5015:56
2Edvin SelinOK Pan-Kristianstad40:45+0:5516:18
3Mikael SvenssonOK Pan-Kristianstad41:02+1:1216:24
4Sofia DahlHärlövs IF41:46+1:5616:42
5Johan BjörckOK Älme47:13+7:2318:53
6Jessica BjörckOK Älme47:28+7:3818:59
7Helen NilssonHärlövs IF52:39+12:4921:03
8Pia LarssonFK Göingarna55:28+15:3822:11
9Ellen ReimerTormestorps IF1:02:39+22:4925:03
10Kenneth LindborgOK Pan-Kristianstad1:24:22+44:3233:44
Clara DahlHärlövs IFdiskvalificerad
Martina DaluddOK Pan-Kristianstaddiskvalificerad
Sven-Erik FrickFK Göingarnadiskvalificerad
Bengt LinussonFK Åsendiskvalificerad
Marianne NilssonOK Pan-Kristianstaddiskvalificerad
Linus VernströmRonneby OKdiskvalificerad

Gul bana

2 800 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Edvin Selin (bana 2)FK Göingarna39:2714:05
2Wilmer Selin (bana 2)FK Göingarna40:32+1:0514:28
3Erik NilssonOK Pan-Kristianstad41:29+2:0214:48
3Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad41:29+2:0214:48
5Svante Selin (bana 2)FK Göingarna41:46+2:1914:55
6Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK46:59+7:3216:46

Vit bana

2 300 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Svante SelinFK Göingarna31:0613:31
2Wilmer SelinFK Göingarna31:12+0:0613:33
3Tuva SelinFK Göingarna33:05+1:5914:23
4Ellen AnderssonOK Pan-Kristianstad37:35+6:2916:20
5Kerstin DahlHärlövs IF42:37+11:3118:31
6Martina o Erik LewitzOK Pan-Kristianstad54:35+23:2923:43
7Johan IdbergOK Pan-Kristianstad55:08+24:0223:58
8Kit CarlssonOK Pan-Kristianstad55:59+24:5324:20
9Max BurströmIFK Moras OK1:10:40+39:3430:43

Challenge

4 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias BengtssonOK Pan-Kristianstad41:529:18
2Sten OddmoHärlövs IF1:24:47+42:5518:50
3Anna AnderssonOK Pan-Kristianstad1:40:42+58:5022:22
4Bertil AnderssonOK Pan-Kristianstad1:40:52+59:0022:24
5Pidde SjöforsOK Pan-Kristianstad1:41:08+59:1622:28
Kati NémethStigmännen Karlshamns OKdiskvalificerad

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser