Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för Publiktävling vid SkidO-SM , lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Publiktävling vid SkidO-SM , lång
Arrangörsorganisation: Söderhamns OK
Datum: lördag 10 januari 2015

D21

7 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonna PetterssonIFK Moras OK1:13:509:50

H18

7 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Byron PalmHJS-Vansbro OK1:31:3012:12

D16

4 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin HållHJS-Vansbro OK41:089:03
2Vilma BergerDomnarvets GOIF45:44+4:3610:04
3Sofia BerglundSigtuna OK46:30+5:2210:14
4Emelie BrudinIFK Moras OK47:04+5:5610:22

H16

6 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil ArvidssonSäterbygdens OK48:297:54
2Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK50:00+1:318:09
Zeb PalmHJS-Vansbro OKej godkänd

D14

3 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lilian PalmHJS-Vansbro OK45:2311:36

H14

3 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonatan StåhlSundbybergs IK30:337:48
2Oskar BütikoferLjusdals OK43:18+12:4511:04

H12

3 290 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon HolmerIFK Moras OK36:4211:09

D10

2 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin HållHJS-Vansbro OK32:5813:37

D40

6 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina SandbergSäterbygdens OK47:567:49
2Ulrica BütikoferLjusdals OK52:15+4:198:31
3Charlotte Lindkvistvacant1:00:15+12:199:49

H40

7 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf LindqvistÖstersunds OK52:347:00
2Peter RydesäterRehns BK1:02:32+9:588:20
3Jens AnderssonOK Roslagen1:04:02+11:288:32

H50

7 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn AlbinssonIFK Moras OK55:387:25
2Lars SjökvistStora Tuna IK SK1:03:07+7:298:24
3Gunnar ForsgrenForsa OK1:19:47+24:0910:38
Per SandbergSäterbygdens OKej godkänd

D60

3 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin SunnerheimSelånger SOK1:08:2317:29

H60

6 130 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle AdolfssonLerums SOK58:559:36
2Lars-Peter JohnssonSelånger SOK1:02:37+3:4210:12
Hans OlevikEdsbyns OKej start

H70

3 910 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan-Gunnar SwärdForsa OK51:1313:05

Inskolning

1 720 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hanna RydesäterRehns BKfullföljt

Öppen 1

2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margareta VemdalÖstersunds OK43:28
2Sofie HolmerIFK Moras OK54:26+10:58

Öppen 5

15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars-Olov EricsonÖSeT SkidO51:36
2Thomas ArvidssonSäterbygdens OK53:28+1:52
3Urban StåhlSundbybergs IK53:34+1:58
4Thea AnderssonIFK Moras OK1:02:41+11:05
4Moa AnderssonIFK Moras OK1:02:41+11:05
6Karin ForsgrenForsa OK1:03:19+11:43
7Lars-Eric GahlinÖstersunds OK1:05:28+13:52
8Elin NorlinIFK Moras OK1:15:37+24:01
9Rebecca BrodinIFK Moras OK1:17:53+26:17
10Conny ErikssonIFK Moras OK1:22:55+31:19
11Annica BergerIFK Moras OK1:24:30+32:54
12Maria HjorthDomnarvets GOIF1:24:40+33:04
Thobias BrodinIFK Moras OKej godkänd
Marianne BogestedtSundsvalls OKej godkänd
Lars LandénSundsvalls OKej godkänd

Öppen 9

3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael YngvessonRobertsfors IK1:20:54
2Björn KarlssonRehns BK1:30:00+9:06
3Petter SunnerheimSelånger SOK1:54:00+33:06

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser