Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skärmjakten, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skärmjakten, medel
Arrangörsorganisation: HJS-Vansbro OK
Datum: söndag 2 oktober 2016

D21 Elit

4 630 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna MårsellStora Tuna OK35:207:37
2Olha PanchenkoIFK Moras OK35:58+0:387:46
3Elin EkIFK Moras OK36:12+0:527:49
4Karolina HøjsgaardDomnarvets GOIF36:15+0:557:49
5Eva ElfvingDomnarvets GOIF36:22+1:027:51
6Elin Dahlstedt TyskOK Kåre37:31+2:118:06
7Linda RinaldoOK Tor37:46+2:268:09
8Stina GranefeltOK Tyr37:50+2:308:10
9Sofia HolmgårdKils OK38:19+2:598:16
10Sanna SkoogKils OK39:33+4:138:32
11Madelene AllmungsLeksands OK40:05+4:458:39
12Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK42:30+7:109:10
13Kristina HederskogJönköpings OK47:54+12:3410:20
14Maria BoisLeksands OK52:29+17:0911:20
15Ulrika LindstamOK Linné57:42+22:2212:27
Annika ÖstmanDomnarvets GOIFej start

H21 Elit

5 720 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas GustafssonOK Kåre30:405:21
2Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna31:12+0:325:27
3Artem PanchenkoIFK Moras OK32:35+1:555:41
4Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna32:43+2:035:43
5Oskar LundqvistOK Orion33:24+2:445:50
6Håkan ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna33:41+3:015:53
7Linus BohmanMalungs OK Skogsmårdarna35:31+4:516:12
8Albin LillieströmOK Roxen35:33+4:536:12
9Rikard ClaessonStora Tuna OK35:41+5:016:14
10Albin BergkvistOK Kåre36:03+5:236:18
11Greger TyskOK Kåre37:08+6:286:29
12Fredrik SturessonOK Alehof37:31+6:516:33
13Lars ÅkermanMalungs OK Skogsmårdarna38:17+7:376:41
14Mattias MårtsStora Tuna OK38:19+7:396:41
15Erik LindOK Linné38:34+7:546:44
16Johan HallgrenBjursås OK39:55+9:156:58
17Arvid RinaldoOK Tor52:19+21:399:08

D20 Elit

3 820 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa JonssonNorbergs OK35:089:11
2Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro39:13+4:0510:15

D18 Elit

3 480 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna25:217:17
2Gabriella S BerganderEksjö SOK26:28+1:077:36
3Fanny SundbladEksjö SOK26:51+1:307:42
4Hanna HänströmTäby OK26:54+1:337:43
5Lisa JohanssonOK Tranan26:57+1:367:44
6Amelia SkalbergBredaryds SOK27:00+1:397:45
7Moa HanssonBredaryds SOK27:37+2:167:56
8Klara AxelssonMarkbygdens OK28:14+2:538:06
9Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna29:36+4:158:30
10Sofia BerglundIFK Moras OK30:42+5:218:49
11Hanna SundströmVästerås SOK35:08+9:4710:05
12Cecilia DjerfVästerbergslagens OL35:35+10:1410:13
13Elin NallgårdVästerås SOK35:48+10:2710:17
14Vilma BergerDomnarvets GOIF36:09+10:4810:23
15Erika DuhlboIFK Moras OK39:30+14:0911:21
16Alva LimbäckVästerås SOK39:39+14:1811:23
Carolina OlssonÄlvdalens IF OKej godkänd

H18 Elit

4 100 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel GranqvistOK Ravinen22:175:26
2Otto StuhlhoferOK Landehof22:56+0:395:35
3Oscar JohanssonKarlskrona SOK23:13+0:565:39
4August MollénOK Denseln23:22+1:055:41
5Hugo LillieströmOK Roxen23:26+1:095:42
6Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK23:43+1:265:47
7Felix AxelssonMarkbygdens OK23:51+1:345:49
8Rasmus LundbergOK Bävern24:33+2:165:59
9Filip TrofastBredaryds SOK24:43+2:266:01
10Albin AnderssonTullinge SK24:59+2:426:05
11Arvid LinderOK Hällen26:14+3:576:23
12Olof SkoglundKils OK26:39+4:226:30
13Emil ArvidssonSäterbygdens OK35:21+13:048:37
14Tobias von KronhelmOK Måsen38:28+16:119:22
Gustav ÖhgrenOK Kåreej start
Oliwer LundbergOK Bävernej start
Olle GrywenzOK Linnéej start
Nicola MüllerIFK Moras OKej start
Isak HertinIK Hakarpspojkarnaej start

D21

4 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna JohanssonSkattkärrs SOK48:5411:16

H21

4 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klaus CsucsIFK Moras OK37:118:23

H20

4 430 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor DjerfVästerbergslagens OL39:038:48

D16

3 720 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK25:466:55
2Tilda ÖstbergStora Tuna OK26:33+0:477:08
3Alva SonessonFalköpings AIK OK27:06+1:207:17
4Erika Källvik LeufvénÅmåls OK27:44+1:587:27
5Amanda KleijnSödertälje-Nykvarn OF28:14+2:287:35
6Elin LindbladOK Djerf29:47+4:018:00
7Maja MörthLeksands OK29:49+4:038:00
8Sofia JohanssonOK Skärmen30:03+4:178:04
9Siri SuterEksjö SOK30:04+4:188:04
10Tindra JernströmAvesta OK31:03+5:178:20
11Alva RingiOK Kåre31:48+6:028:32
12Alva RyttherVästerbergslagens OL33:48+8:029:05
13Elsa LimbäckVästerås SOK35:06+9:209:26
14Nicolina MobergOK Tyr36:10+10:249:43
15Moa HjorthDomnarvets GOIF36:24+10:389:47
16Cecilia LindgrenOK Kåre37:00+11:149:56
17Julia WannerAvesta OK37:42+11:5610:08
18Lisa VogtVästerbergslagens OL37:49+12:0310:09
19Klara JohanssonVästvärmlands OK39:17+13:3110:33
20Julia AnderssonIK Vikings OK39:58+14:1210:44
21Klara BerglundVästerås SOK40:31+14:4510:53
22Adelina FunkeLeksands OK41:06+15:2011:02
23Maja HolmgrenVästerås SOK45:20+19:3412:11
24Elin BlomkvistSkattkärrs SOK45:40+19:5412:16
25Karolina DjerfVästerbergslagens OL55:39+29:5314:57
Clara SpikLeksands OKej start
Elin DahlmarkVästerås SOKej start

H16

3 670 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil AuseliusBredaryds SOK22:005:59
2Gustav RuneforsVäxjö OK22:18+0:186:04
3Johannes ÖhgrenOK Kåre26:27+4:277:12
4Zeb PalmHJS-Vansbro OK27:00+5:007:21
5Leo JohanssonOK Kolmården27:03+5:037:22
6Sixten TörnqvistVästerås SOK29:06+7:067:55
7Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK29:33+7:338:03
7Emil BybergDomnarvets GOIF29:33+7:338:03
9John GranathOK Kåre31:23+9:238:33
10Albin BergerDomnarvets GOIF31:26+9:268:33
11Petter BergstedtMarkbygdens OK32:34+10:348:52
12Viktor WallinOK Kåre33:01+11:018:59
13Tim DalheimerIK Vikings OK33:07+11:079:01
14Olle BergstedtMarkbygdens OK36:41+14:419:59
15Samuel StålnäbbDomnarvets GOIF37:10+15:1010:07
16Josef WennblomHagaby GoIF Örebro37:14+15:1410:08
17Pontus LindgrenVästerås SOK37:26+15:2610:11
18Noa SjöstrandVästerås SOK40:23+18:2311:00
19Andreas NäslundVästerås SOK45:20+23:2012:21
20Johan B NordahlDomnarvets GOIF49:15+27:1513:25
Isac EricssonVäxjö OKej godkänd
Viktor SvenskStora Tuna OKej start

D14

3 100 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK25:548:21
2Nora HolmgårdKils OK26:52+0:588:40
3Vendela SöderqvistOK Kåre28:39+2:459:14
4Maja BergqvistKorsnäs IF OK28:45+2:519:16
5Tilda GolsäterKorsnäs IF OK29:21+3:279:28
6Elsa NilssonDomnarvets GOIF29:49+3:559:37
7Elsa GörasLeksands OK30:49+4:559:56
8Emma EliassonDomnarvets GOIF31:00+5:0610:00
9Marie-Chantal BallnusBromma-Vällingby SOK31:54+6:0010:17
10Clara JohanssonOK Skärmen32:30+6:3610:29
11Karin WedmanVästerbergslagens OL32:44+6:5010:33
12Ida BengtssonOK Alehof33:02+7:0810:39
13Frida JohanssonOK Skärmen33:42+7:4810:52
14Kristina LindgrenVästerås SOK33:59+8:0510:57
15Lilian PalmHJS-Vansbro OK34:52+8:5811:14
16Thea NordinKorsnäs IF OK34:55+9:0111:15
17Tuva-Cajsa SpikLeksands OK35:04+9:1011:18
18Thea SvenssonIK Vikings OK35:05+9:1111:19
19Alma WallmanVästerbergslagens OL35:59+10:0511:36
20Tyra DernfalkVästerbergslagens OL36:10+10:1611:40
21Disa SvenssonVästerås SOK37:13+11:1912:00
22Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK37:43+11:4912:10
23Tove RingiOK Kåre37:53+11:5912:13
24Liv ÅkermanÄlvdalens IF OK38:33+12:3912:26
25Ida LarssonVästerås SOK39:03+13:0912:35
26Kajsa IvarssonVästerbergslagens OL39:07+13:1312:37
27Julia BergKFUM Örebro OK39:35+13:4112:46
28Mirjam JoonsLeksands OK40:19+14:2513:00
29Alma SandVästerbergslagens OL46:45+20:5115:04
30Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL58:21+32:2718:49
31Amanda HallVästerås SOK1:09:42+43:4822:29
32Jennifer SvenssonVästerås SOK1:10:10+44:1622:38
Felicia SahlénVästerås SOKej godkänd
Sofia DjerfVästerbergslagens OLej godkänd
Isabella JoonsLeksands OKej godkänd
Klara AnderssonDomnarvets GOIFej start

H14

3 100 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas CarlssonStora Tuna OK20:196:33
2Mattias ÖstbergStora Tuna OK22:19+2:007:11
3Erik BrandtDomnarvets GOIF23:40+3:217:38
4Christoffer LindgrenOK Kåre24:52+4:338:01
5Henrik PetrisiVästerbergslagens OL25:31+5:128:13
6Henry SvensVästerbergslagens OL27:59+7:409:01
7Hugo FriskVästerås SOK29:42+9:239:34
8Emil AhlströmVästerås SOK29:46+9:279:36
9Martin SandqvistVästerås SOK29:55+9:369:39
10Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF30:43+10:249:54
11Melker NordgrenOK Kåre31:30+11:1110:09
12Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF35:19+15:0011:23
13Vilgot WennblomHagaby GoIF Örebro35:29+15:1011:26
14Kalle VogtVästerbergslagens OL37:33+17:1412:06
Karl GranathOK Kåreej godkänd
Elmer ÖgrenKarlsbyhedens IKej godkänd

H14 Kort

2 460 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten JonssonHällefors OK25:0110:10

D12

2 460 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Moa BergqvistKorsnäs IF OK21:268:42
2Elsa BrandtDomnarvets GOIF22:44+1:189:14
3Ellen PelanderOK Djerf23:08+1:429:24
4Anja NilssonDomnarvets GOIF24:21+2:559:53
5Johanna BergKFUM Örebro OK24:35+3:099:59
6Signe ÖgrenKarlsbyhedens IK24:37+3:1110:00
7Agnes WallinKorsnäs IF OK25:09+3:4310:13
8Olga RindeskogVästerbergslagens OL25:29+4:0310:21
9Lovisa DjerfVästerbergslagens OL30:31+9:0512:24
10Stina DernfalkVästerbergslagens OL31:54+10:2812:58
11Nora Cedeberg LöwgrenStora Tuna OK33:16+11:5013:31
12Alva WickströmArboga OK40:50+19:2416:35
13Sanna HörnellDomnarvets GOIF43:43+22:1717:46
14Sara WallinKorsnäs IF OK45:44+24:1818:35
Ellen FunkeLeksands OKej godkänd
Jonna LindbladOK Djerfej start

H12

2 460 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle RingiOK Kåre18:557:41
2Wille SöderqvistOK Kåre20:32+1:378:20
3Joel GolsäterKorsnäs IF OK22:48+3:539:16
4Arvid JonforsenHallstahammars OK25:27+6:3210:20
5Lukas LundkvistHJS-Vansbro OK29:36+10:4112:01
6Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL31:28+12:3312:47
7Isak HolmgårdKils OK31:29+12:3412:47
8August GörasLeksands OK31:33+12:3812:49
9Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OK32:03+13:0813:01
10Helmer JöhnemarkStora Tuna OK33:00+14:0513:24
11Jon HanssonOK Kåre35:23+16:2814:23
12Elias HörnellDomnarvets GOIF37:17+18:2215:09
13Olle GahnshagOK Kåre43:38+24:4317:44
14Nils SkymbergKFUM Örebro OK57:35+38:4023:24
Elias JohanssonHJS-Vansbro OKej godkänd
Linus SjödénÄlvdalens IF OKej start
Erik ÅkermanÄlvdalens IF OKej start

D10

2 270 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarna22:5410:05
2Malin HållHJS-Vansbro OK23:02+0:0810:08
3Maja MasesStora Tuna OK23:10+0:1610:12
4Elsa GolsäterKorsnäs IF OK25:07+2:1311:03
5Pauline HaglundIFK Hedemora OK26:27+3:3311:39
6Judit WennblomHagaby GoIF Örebro26:33+3:3911:41
7Sara BengtssonOK Alehof26:57+4:0311:52
8Ella SandVästerbergslagens OL27:55+5:0112:17
9Ylva HanssonOK Kåre28:47+5:5312:40
10Signe Eriksson BjörlingDomnarvets GOIF31:18+8:2413:47
11Felicia RööhsSkattkärrs SOK33:22+10:2814:41
12Nelly RindeskogVästerbergslagens OL35:51+12:5715:47
13Emma MattssonMalungs OK Skogsmårdarna38:23+15:2916:54
14Ellen ForsgrenVästerbergslagens OL43:32+20:3819:10
15Elsa IvarssonVästerbergslagens OL56:06+33:1224:42
Alma JöhnemarkStora Tuna OKej godkänd
Selma WickströmArboga OKej godkänd
Nora NordlundOK Kåreej godkänd
Maja EliassonDomnarvets GOIFej start
Linnea JunevikLeksands OKej start

H10

2 270 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle WallmanVästerbergslagens OL17:197:37
2Edvard PelanderOK Djerf22:58+5:3910:07
3Jonatan HaglundIFK Hedemora OK25:10+7:5111:05
4Johan OlarsLeksands OK27:36+10:1712:09
5André ÖstmanVästerbergslagens OL28:43+11:2412:39
6André BergkvistVästerbergslagens OL29:25+12:0612:57
7Joel AllmungsLeksands OK31:01+13:4213:39
8Nils JohanssonVästvärmlands OK33:59+16:4014:58
9Joel HolmgårdKils OK35:03+17:4415:26
10Malte GranefeltOK Tyr36:44+19:2516:10
11Petter GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb38:22+21:0316:54

D35

4 110 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Therese BergqvistKorsnäs IF OK35:418:40
2Helena WallmanVästerbergslagens OL41:26+5:4510:04
3Lina RööhsSkattkärrs SOK42:16+6:3510:17
4Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK51:13+15:3212:27

D40

3 930 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Liselott EricsonLinköpings OK39:5010:08
2Lena WesterlundOK Djerf42:40+2:5010:51
3Ylva FornanderVästerbergslagens OL43:50+4:0011:09
3Ann HyvönenSkattkärrs SOK43:50+4:0011:09
5Malin WiklundAlmby IK46:08+6:1811:44
6Jenny WåhlinDomnarvets GOIF46:27+6:3711:49
7Liselott NordgrenOK Kåre48:01+8:1112:13
8Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK53:00+13:1013:29
9Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK1:00:44+20:5415:27

H40

4 500 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus FunkeLeksands OK29:026:27
2Jörgen GranefeltKils OK29:40+0:386:35
3Pär HöökIFK Moras OK30:48+1:466:50
4Fredrik GranathSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb34:49+5:477:44
5Magnus GörasLeksands OK34:56+5:547:45
6Per BrandtDomnarvets GOIF35:12+6:107:49
7Niklas AldinStora Tuna OK35:54+6:527:58
8Per HåstlundAlmby IK39:10+10:088:42
9Niklas HallHaninge SOK40:32+11:309:00
10Tony BjörlingDomnarvets GOIF40:38+11:369:01
11Mats HörnellDomnarvets GOIF40:48+11:469:04
12Donald McCarthyÄrla IF40:54+11:529:05
13Dan-Olof TuressonLeksands OK42:06+13:049:21
14Michael WickströmArboga OK42:44+13:429:29
15Sven OlssonKorsnäs IF OK46:58+17:5610:26
16Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL47:00+17:5810:26
17Mats ProsLeksands OK59:00+29:5813:06
18Per NylanderGrangärde OK1:03:43+34:4114:09
Peter ÖstmanVästerbergslagens OLej godkänd
Christer CarlssonAlfta-Ösa OKej godkänd
Jesper NordinKorsnäs IF OKej start

D45

3 930 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tina JunegardTullinge SK30:237:43
2Charlotte FlansbjerOK Djerf33:39+3:168:33
3Annika SundströmVästerås SOK35:05+4:428:55
4Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK35:36+5:139:03
5Inger GunnarssonVästerås SOK37:59+7:369:39
6Lena PetrisiVästerbergslagens OL39:19+8:5610:00
7Lena MasesStora Tuna OK41:07+10:4410:27
8Åsa SpikLeksands OK42:58+12:3510:55
9Stina NordahlDomnarvets GOIF43:46+13:2311:08
10Annelie JohanssonOK Skärmen45:15+14:5211:30
11Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL46:33+16:1011:50
12Jenny ÖgrenKarlsbyhedens IK48:24+18:0112:18
13Charlotta WallinKorsnäs IF OK49:05+18:4212:29
14Viktoria LindbergOK Djerf50:13+19:5012:46
15Kristina ForsOK Grip50:38+20:1512:53
16Lotta StålVästerbergslagens OL51:17+20:5413:02
17Sara GörasLeksands OK53:34+23:1113:37
18Maria StrömbergAvesta OK54:34+24:1113:53
19Karin von KronhelmOK Måsen59:38+29:1515:10
20Gabriella WennblomHagaby GoIF Örebro1:03:22+32:5916:07
Charlotte SkoglundKils OKej godkänd
Yvonne SjödénÄlvdalens IF OKej start

H45

4 340 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Henrik LindbladOK Djerf29:576:54
2Svein NygårdLillomarka OL30:04+0:076:55
3Jan-Ola MattssonLima IF30:16+0:196:58
4Tommy JohanssonVästvärmlands OK30:33+0:367:02
5Magnus HjorthDomnarvets GOIF31:13+1:167:11
6Håkan BlomkvistSkattkärrs SOK31:18+1:217:12
7Mikael BergstedtMarkbygdens OK31:26+1:297:14
8Per LovangVästerbergslagens OL31:27+1:307:14
9Per CarlssonStora Tuna OK32:07+2:107:24
10Peter JunevikLeksands OK32:31+2:347:29
11Jonas BergenfurSkattkärrs SOK33:17+3:207:40
12Fredrik N. JanssonVästerbergslagens OL33:25+3:287:41
13Anders LöwgrenOK Milan34:22+4:257:55
14Dick AnderssonSvärdsjö Skid och Orienteringsklubb34:36+4:397:58
15Mickael GöranssonAlmby IK35:42+5:458:13
16Anders SahlénVästerås SOK35:46+5:498:14
17Michael WennblomHagaby GoIF Örebro36:53+6:568:29
18Joakim AhlströmVästerås SOK37:06+7:098:32
19Peter ForsOK Grip37:22+7:258:36
20Rickard JonforsenHallstahammars OK37:33+7:368:39
21Tore NallgårdVästerås SOK41:13+11:169:29
22Mikael RööhsSkattkärrs SOK42:05+12:089:41
23Per GustafssonHällefors OK43:31+13:3410:01
24Mikael RingiOK Kåre44:31+14:3410:15
25Per NordahlDomnarvets GOIF45:13+15:1610:25
26Magnus JohanssonOK Kolmården45:34+15:3710:29
27David LindgrenVästerås SOK49:12+19:1511:20
28Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK50:13+20:1611:34
29Thomas von KronhelmOK Måsen1:08:16+38:1915:43
Anders HvittfeldtIFK Moras OKej start

D50

3 420 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna GundSkattkärrs SOK31:289:12
2Ewa LundbergIK Vikings OK34:04+2:369:57
3Ragnhild SvensVästerbergslagens OL35:05+3:3710:15
4Anna Von KrusenstiernaOK Kåre35:11+3:4310:17
5Marie AlfredssonOK Tyr37:11+5:4310:52
6Lotta JungåkerKorsnäs IF OK38:01+6:3311:06
7Anki GustafssonSäterbygdens OK41:19+9:5112:04
8Elisabet ElmertoftNorbergs OK43:24+11:5612:41
9Marie BjörklundEskilstuna OL43:46+12:1812:47
10Katarina SundqvistOK Kåre46:17+14:4913:31
11Lena LiljeforsAvesta OK50:07+18:3914:39
12Heléne SvenssonKristinehamns OK1:01:18+29:5017:55

H50

4 110 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär StålVästerbergslagens OL28:296:55
2Ola JernströmAvesta OK28:43+0:146:59
3Anders JonssonIK Vikings OK31:40+3:117:42
4Lars HolmgårdKils OK31:56+3:277:46
5Johan ÖstbergStora Tuna OK32:42+4:137:57
6Magnus LimbäckVästerås SOK33:21+4:528:06
6Tony KarlssonIFK Moras OK33:21+4:528:06
8Mats WilhelmssonFilipstads OK33:30+5:018:09
9Per SundströmVästerås SOK33:45+5:168:12
10Frode SjøvoldRøros IL35:39+7:108:40
11Thomas ArvidssonSäterbygdens OK35:57+7:288:44
12Per WintherVästerbergslagens OL36:45+8:168:56
13Jan CarlssonSöders-Tyresö37:52+9:239:12
14Jan ViklundVästerås SOK38:06+9:379:16
15Matz AnderssonLesjöfors SK38:23+9:549:20
16Per KällvikÅmåls OK38:28+9:599:21
17Mats BergmanNorbergs OK38:51+10:229:27
18Håkan LindbergOK Djerf39:49+11:209:41
19Mats GunnemyrSöders-Tyresö39:50+11:219:41
19Kalle ÖstgrenOK Kåre39:50+11:219:41
21Robert ÖstlundSäterbygdens OK42:04+13:3510:14
22Mikael DavidssonVästerås SOK42:16+13:4710:17
23Anders S NybergSäterbygdens OK42:17+13:4810:17
24Niclas AhlströmVästerås SOK42:18+13:4910:17
25Fredrik PetrisiVästerbergslagens OL45:55+17:2611:10
26Lars SkymbergKFUM Örebro OK46:00+17:3111:11
27Tomas SundqvistOK Kåre46:48+18:1911:23
28Mikael JohanssonOK Skärmen56:05+27:3613:38
Fredrik NilssonKFUM Örebro OKej start

D55

3 420 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jannike WålbergOK Kåre37:3911:00
2Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK38:01+0:2211:06
3Marie MalmbergKvarnsvedens GOIF OK38:10+0:3111:09
4Annika DavidssonVästerås SOK38:28+0:4911:14
5Agneta ErforsOK Torfinn38:36+0:5711:17
6Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK41:05+3:2612:00
7Anita Østgård OlsenLøten o-lag41:44+4:0512:12
8Anna Weckner WestlundOK Tyr43:00+5:2112:34
9Birgitta JanssonGarphyttans IF46:31+8:5213:36
10Ing-Mari EskilssonHaninge SOK1:00:12+22:3317:36
Lotta ValentinGustavsbergs OKej godkänd

H55

3 930 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johnny JunegardTullinge SK28:047:08
2Trond OlsenLøten o-lag29:55+1:517:36
3Tryggve OttossonVästerbergslagens OL30:18+2:147:42
4Sixten WestlundOK Tyr31:06+3:027:54
5Christer SkoogKils OK31:47+3:438:05
6Bengt HaglundLeksands OK32:26+4:228:15
7Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF33:04+5:008:24
8Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF33:14+5:108:27
9Leif GustafssonSäterbygdens OK34:30+6:268:46
10Svante LindgrenKorsnäs IF OK34:58+6:548:53
11Jan  EskilssonHaninge SOK35:40+7:369:04
12Björn JakobssonTäby OK35:51+7:479:07
13Torbjörn SöderlundLeksands OK36:16+8:129:13
14Thomas NorgrenStora Tuna OK37:24+9:209:30
15Knut EngenRaumar Orientering38:28+10:249:47
16Allan EinarssonMalungs OK Skogsmårdarna38:46+10:429:51
17Jonas KarlssonOK Tylöskog39:24+11:2010:01
17Mats WallmanVästerbergslagens OL39:24+11:2010:01
19Terje SchjølbergRøros IL40:52+12:4810:23
20Ulf SkoglundKils OK40:56+12:5210:24
21Ingvar BlombergNyköpings OK41:04+13:0010:26
22Hans WestmanVästerås SOK41:51+13:4710:38
23Lage JonssonLindebygdens OK44:04+16:0011:12
24Lennart MyrehedVandrarringen44:06+16:0211:13
25Håkan SvenssonAlmby IK58:16+30:1214:49
26Bo WallinKorsnäs IF OK59:32+31:2815:08
Jan-Olof BäckOK Djerfej godkänd
Bengt RobertssonAlmby IKej godkänd
Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OKej start
Petter GullikstadRøros ILej start
Mats BerghIFK Moras OKej start

D60

3 240 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth ÖströmOK Tyr34:2610:37
2Ann-Britt GöranssonAlmby IK35:30+1:0410:57
3Anna-Karin JohanssonVandrarringen36:48+2:2211:21
4Britt GunnarssonKristinehamns OK37:36+3:1011:36
5Lena JanssonJärla Orientering38:34+4:0811:54
6Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb38:49+4:2311:58
7Elisabeth JonssonMalungs OK Skogsmårdarna40:54+6:2812:37
8Lisa AnnersandOK Tyr41:10+6:4412:42
9Lisbeth HörnellDomnarvets GOIF44:51+10:2513:50
10Inger MattssonVästerbergslagens OL47:10+12:4414:33
Britt-Marie AnderssonOK Amneej godkänd

H60

3 720 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars HarkmanMalungs OK Skogsmårdarna27:017:15
2Jan GottfridssonNorbergs OK28:30+1:297:39
3Anders GedinSäterbygdens OK28:46+1:457:43
4Arne HolmerIFK Moras OK29:49+2:488:00
5Olle RönnolsSäterbygdens OK30:18+3:178:08
6Anders MalmbergKvarnsvedens GOIF OK30:36+3:358:13
7Hans-Erik LangVästerbergslagens OL30:52+3:518:17
8Olov ÖströmOK Tyr31:11+4:108:22
9Martin RåmanKvarnsvedens GOIF OK32:37+5:368:46
10Mats HemströmGävle OK32:42+5:418:47 Ladda ner rutt i gpx-format
11Göran BlombergTjalve IF Norrköping34:40+7:399:19
12Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK35:00+7:599:24
13Jan-Eric HellgrenNorbergs OK35:25+8:249:31
14Mats HastadFellingsbro GOIF36:18+9:179:45
15Anders ÖbergIFK Moras OK36:34+9:339:49
16Stefan GunnarssonKristinehamns OK37:05+10:049:58
17Gunde HjalmarssonStora Tuna OK39:40+12:3910:39
18Bo DavidssonSolna OK40:04+13:0310:46
19Peder WickströmArboga OK40:12+13:1110:48
20Ronnie ErikssonMalungs OK Skogsmårdarna41:22+14:2111:07
21Anders AlamaaIK Vikings OK41:42+14:4111:12
22Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro41:52+14:5111:15
23Thomas AlmqvistVästerviks OK42:46+15:4511:29
24Ingvar AnderssonOK Amne42:53+15:5211:31
25Bo EngborgHällefors OK43:12+16:1111:36
26Conny NilssonNyköpings OK43:28+16:2711:41
27Matz LarssonGustavsbergs OK43:49+16:4811:46
28Thomas NybergAvesta OK45:02+18:0112:06
29Torgny OttossonOK Torfinn48:17+21:1612:58
30Bengt HanssonSäterbygdens OK52:51+25:5014:12

D65

3 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena HemströmGävle OK40:4812:47
2Margareta HaraldssonGustavsbergs OK42:18+1:3013:15
3Barbro CarlssonAlfta-Ösa OK42:27+1:3913:18
4Gunilla PetterssonVästerviks OK43:03+2:1513:29
5Lena HedmanHallstahammars OK43:49+3:0113:44
6Annica  Lindell LangVästerbergslagens OL46:24+5:3614:32
7Eva HalvarsonOK Kåre47:09+6:2114:46
8Marit NilssonKils OK47:10+6:2214:47
9Mona ForsbergNyköpings OK47:50+7:0214:59
10Lena WahssAvesta OK49:06+8:1815:23
11Lena JakobssonVästerås SOK50:07+9:1915:42
12Marianne SellgrenSigtuna OK56:48+16:0017:48
Ingeborg TorrisMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd

H65

3 240 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars JakobssonVästerås SOK24:177:29
2Willy GrønstadGimle IF26:39+2:228:13
3Kjell ErikssonOK Djerf27:16+2:598:24
4Terje WikstrømRingsaker OK28:08+3:518:40
5Bo SundqvistOckelbo OK28:35+4:188:49
6Tor TrøanHadeland OL28:56+4:398:55
7Torgny PetterssonVästerviks OK30:43+6:269:28 Ladda ner rutt i gpx-format
8Arve SmestadLøten o-lag31:26+7:099:42
9Kenneth WålbergOK Kåre31:27+7:109:42
10Paul NorénOK Södertörn31:44+7:279:47
11Per-Erik WåhlbergOK Linné31:45+7:289:47
12Sven Erik SundinSelånger SOK32:59+8:4210:10
13Per-Åke HullAlmby IK33:19+9:0210:16
14Anders RobertssonAlmby IK34:16+9:5910:34
15Göran ForsbergNyköpings OK35:26+11:0910:56
16Inge HultmanKovlands IF35:28+11:1110:56
17Christer ElfsbergKristinehamns OK35:42+11:2511:01
18Pipar Hans Erik TuressonLeksands OK35:48+11:3111:02
19Christer HellströmStora Tuna OK37:10+12:5311:28
20Sven-Erik KempeOK Hammaren37:11+12:5411:28
21Sven LarssonSärna SK38:26+14:0911:51
22Magnus HaraldssonGustavsbergs OK38:29+14:1211:52
23Mats MårtenssonStora Tuna OK39:01+14:4412:02
24Sven-Erik CarlssonAlfta-Ösa OK39:38+15:2112:13
25Lars DahlströmVästerbergslagens OL39:51+15:3412:17
26Leif ÅkerblomStora Tuna OK40:32+16:1512:30
27Stanley HolmerIFK Moras OK44:00+19:4313:34
28Lars-Erik TjäderIFK Moras OK50:08+25:5115:28
29Karl Petter OpsahlLøten o-lag53:13+28:5616:25
Roland BergSäterbygdens OKej godkänd
Leo JohanssonVandrarringenej godkänd
Hans KäckDalaportens OLej godkänd

D70

2 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK33:2212:52
2Inga JohanssonNyköpings OK34:08+0:4613:10
3Lena  LeanderssonÄlvdalens IF OK36:08+2:4613:57
4Ingrid JanssonSäterbygdens OK40:12+6:5015:31
5Edla FornanderVästerbergslagens OL44:57+11:3517:21
6Ethel NordLindebygdens OK46:04+12:4217:47
7Irma BjärudVästerbergslagens OL56:13+22:5121:42
8Siv StamSäterbygdens OK59:11+25:4922:51

H70

3 190 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sture BjörkOK Kåre28:388:58
2Ingvar SvenssonBjursås OK29:58+1:209:23
3Bertil HöökVästerbergslagens OL29:59+1:219:23
4Ulf LöfgrenStora Tuna OK31:00+2:229:43
5Anders SellgrenSigtuna OK31:05+2:279:44
6Olle JohanssonIFK Hedemora OK34:48+6:1010:54
7Lars Ivar BergmanOK Fjällstigen34:49+6:1110:54
8Jan Olof DahlströmBjursås OK35:00+6:2210:58
9Lennart MattssonLustens OK37:48+9:1011:50
10Leif LindhIK Vikings OK37:54+9:1611:52
11Sverre JonssonOK Ravinen38:38+10:0012:06
12Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben41:46+13:0813:05
13Hans GruddStora Tuna OK42:12+13:3413:13
14Nils BoremyrKvarnsvedens GOIF OK42:19+13:4113:15
14Reits HallOK Amne42:19+13:4113:15
16Sven NilssonMalungs OK Skogsmårdarna42:25+13:4713:17
17Rolf BjärudVästerbergslagens OL42:40+14:0213:22
18Bengtåke AnderssonOK Amne43:08+14:3013:31
19Östen ErikssonAvesta OK44:49+16:1114:02
20Rolf HelmerssonLindebygdens OK44:54+16:1614:04
21Kjell-Åke RyenKroppa IF45:20+16:4214:12
22Jan JohanssonIFK Hedemora OK46:31+17:5314:34
23Hans L AnderssonVästerbergslagens OL48:38+20:0015:14
24Nils MogrenHällefors OK51:18+22:4016:04
25Östen AnderssonVästerbergslagens OL51:33+22:5516:09
26Jan Olof HedbergGagnefs OK58:29+29:5118:20
27Rune PerssonMalungs OK Skogsmårdarna58:57+30:1918:28
Sven Gustav DahlbergStorviks IFej start

D75

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Asta SjöbergLindebygdens OK35:2114:08
2Siv HasselgrundBjursås OK36:48+1:2714:43
3Britt ErikssonHammarby IF OF41:08+5:4716:27
4Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby41:53+6:3216:45
5Gurli BackFagersta OK49:50+14:2919:56
6Harriet KarlssonOK Grip1:07:24+32:0326:57

H75

2 590 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl JohanssonIFK Hedemora OK23:499:11
2Torsten LöfgrenKarlsbyhedens IK28:46+4:5711:06
3Ragnar ErikssonOK Hedströmmen29:25+5:3611:21
4P-G JanssonSäterbygdens OK30:55+7:0611:56
5Janne JanssonMalungs OK Skogsmårdarna34:31+10:4213:19
6Kåre ØstgårdOL Vallset/Stange35:57+12:0813:52
7Hjalmar NordquistOK Järnbärarna37:15+13:2614:22
8Anders JohanssonNyköpings OK37:52+14:0314:37
9Lennart KarlssonOK Grip41:12+17:2315:54
10Johnny BrandtHällefors OK42:50+19:0116:32
Gunnar JohanssonFilipstads OKej start

D80

2 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elsa NilssonHällefors OK52:0020:48
2Maj Lis KnutssonKvarnsvedens GOIF OK1:05:20+13:2026:08
3Gun HelmerssonLindebygdens OK1:20:00+28:0032:00

H80

2 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik LindbergKarlsbyhedens IK40:3316:13
2Sven-Olof PetterssonIK Vikings OK44:46+4:1317:54
3Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby45:29+4:5618:11
4Elof BackFagersta OK54:17+13:4421:42
5Valter AlamaaIK Vikings OK1:06:07+25:3426:26
6Per Åke PerssonVästerbergslagens OL1:45:51+1:05:1842:20
Bo SandbergIK Jarl Rättvikej start

H85

2 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Göran BarremyrOK Fryksdalen1:06:0426:25

Inskolning

2 100 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nils ForsgrenVästerbergslagens OLfullföljt
Halle GahnshagOK Kårefullföljt
Astrid HederskogJönköpings OKfullföljt
Viktor HöökIFK Mora OKfullföljt
Alva JäderbergLeksands OKfullföljt
Freja PerssonDomnarvets GOIFfullföljt
Lovisa PerssonDomnarvets GOIFfullföljt
Axel SandVästerbergslagens OLfullföljt

U1

2 040 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sigge RinaldoOK Tor15:097:25
2Hugo ClaessonStora Tuna OK16:40+1:318:10
3Axel LindbladOK Djerf17:08+1:598:23
4Elsa MattssonMalungs OK Skogsmårdarna17:49+2:408:44
5Noah TyskOK Kåre18:19+3:108:58
6Klara GellerbrandtMalungs OK Skogsmårdarna20:50+5:4110:12
7Nora AldinStora Tuna OK22:05+6:5610:49
8Nike RinaldoOK Tor23:32+8:2311:32
9Moa JäderbergLeksands OK23:45+8:3611:38
10Elin ForsHJS-Vansbro OK24:26+9:1711:58
11Erik NordahlDomnarvets GOIF24:42+9:3312:06
12Joel WilhelmssonFilipstads OK25:28+10:1912:29
13Ida MartinssonStora Tuna OK25:51+10:4212:40
14Lilly BergenfurSkattkärrs SOK26:59+11:5013:13
15Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK29:32+14:2314:28
16Alva RööhsSkattkärrs SOK31:16+16:0715:19
17Edith BergenfurSkattkärrs SOK31:43+16:3415:32
18Olle GranefeltOK Tyr32:56+17:4716:08
19Moa MartinssonStora Tuna OK37:27+22:1818:21
19Emmy JanssonStora Tuna OK37:27+22:1818:21
Elliot TyskOK Kåreej godkänd

U2

2 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David JonforsenHallstahammars OK50:0120:19
2Alice FunkeLeksands OK50:55+0:5420:41
3Simon GBergströmVästerbergslagens OL1:14:14+24:1330:10
4Hilda SandVästerbergslagens OL1:14:29+24:2830:16
Joline PetriOK Djerfej start

Öppen motion 1

2 040 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna HedlundGagnefs OK23:0611:19

Öppen motion 3

2 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elisabeth OlssonÄlvdalens IF OK37:3215:00
2Örjan ErikssonBorlänge38:22+0:5015:20
3Lilian BoremyrKvarnsvedens GOIF OK43:14+5:4217:17
4Ronja JuhlinGagnefs OK47:04+9:3218:49
5Frida AnderssonNorbergs OK49:59+12:2719:59
6Susanna GahnshagOK Kåre57:54+20:2223:09
7Karina DahlbäckBorlänge57:58+20:2623:11
8Barbro LjungbergMalungs OK Skogsmårdarna1:07:06+29:3426:50
9Håkan NordmarkVästerbergslagens OL1:10:06+32:3428:02

Öppen motion 5

3 100 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna-Lena StenquistGagnefs OK34:2311:05
2Claes-Håkan MörthLeksands OK34:47+0:2411:13
3Annika LeufvénÅmåls OK36:46+2:2311:51
4Jessica ErikssonDomnarvets GOIF38:44+4:2112:29
5Catarina ÖbergStora Tuna OK39:19+4:5612:40
6Chrille EkströmBorlänge41:18+6:5513:19
7Anders StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK41:24+7:0113:21
8Göran JuhlinGagnefs OK41:46+7:2313:28
9Marie AnderssonNorbergs OK44:12+9:4914:15
10David RindeskogVästerbergslagens OL44:22+9:5914:18
11Anders HedlundGagnefs OK44:30+10:0714:21
12Jacob HedlundGagnefs OK46:51+12:2815:06
13Johan ErikssonGrangärde OK47:44+13:2115:23
14Arlett BallnusBromma-Vällingby SOK49:34+15:1115:59
15Jörgen HolmströmOK Milan49:46+15:2316:03
16Anders OlarsLeksands OK50:16+15:5316:12
17Inga HolmströmOK Milan51:37+17:1416:39
18Leif BjörkmanDalaportens OL54:46+20:2317:40
19Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL55:01+20:3817:44
20Anna JöhnemarkStora Tuna OK55:20+20:5717:50
21Sidonie WintherVästerbergslagens OL55:32+21:0917:54
22Susanne DahlbergTjalve IF Norrköping56:44+22:2118:18
23Therese LarssonIK Vikings OK58:06+23:4318:44
24Mia GustafssonOK Kåre1:01:00+26:3719:40
25Frida JonforsenHallstahammars OK1:03:19+28:5620:25
Kristina GolsäterKorsäs IFej godkänd
Johan PetriOK Djerfej start

Öppen motion 7

3 190 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola JäderbergLeksands OK23:347:23
2Emil AlexanderssonStora Tuna OK26:20+2:468:15
3Anna HaglundLeksands OK26:54+3:208:25
4Michael WilhelmssonKorsnäs IF OK27:57+4:238:45
5Ebba HjertbergHestra IF28:35+5:018:57
6Johan EngesLeksands OK28:38+5:048:58
7Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF30:52+7:189:40
8Per-Olov SjöströmVästerås SOK30:56+7:229:41
9Karin ÅkermanVästerås SOK30:57+7:239:42
10Annika BengtssonOK Alehof31:43+8:099:56
11Sofia StenbergDomnarvets GOIF32:56+9:2210:19
12Per-Inge JohanssonNorrköping33:10+9:3610:23
13Anna SkoglundKils OK33:34+10:0010:31
14Malin OrlanderVästerbergslagens OL33:40+10:0610:33
15Erik LindénJärfälla OK33:42+10:0810:33
16Boel NybergOK Kåre33:50+10:1610:36
17Kjell JohanssonSkattkärrs SOK33:56+10:2210:38
18Harry EnbergVästerbergslagens OL33:57+10:2310:38
19Krister GolsäterKorsnäs IF OK34:29+10:5510:48
20David ShearerVästerbergslagens OL35:16+11:4211:03
21Charlotta MellegårdVästerbergslagens OL35:57+12:2311:16
22Anna FunkeLeksands OK36:01+12:2711:17
23Axel AnderssonNorbergs OK36:36+13:0211:28
24Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK36:42+13:0811:30
25Lena NordTjalve IF Norrköping37:48+14:1411:50
26Jörgen SkoogVästerbergslagens OL39:50+16:1612:29
27Tord HalvarsonOK Kåre40:35+17:0112:43
28Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL41:17+17:4312:56
29Ewa EdmanKorsnäs IF OK41:34+18:0013:01
30Per AnderssonNorbergs OK42:14+18:4013:14
31Anna-Lena JacobssonDegerfors OK42:56+19:2213:27
32Annica BergerDomnarvets GOIF43:29+19:5513:37
33Birgit ÅkerblomStora Tuna OK44:04+20:3013:48
34Lars DjerfVästerbergslagens OL44:48+21:1414:02
35Per PerssonMalungs OK Skogsmårdarna45:03+21:2914:07
36Hanna GustafssonOK Kåre45:04+21:3014:07
37Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL45:21+21:4714:12
38Carina BergmanNorbergs OK45:28+21:5414:15
39Mona HullAlmby IK45:51+22:1714:22
40Marita OlarsLeksands OK46:57+23:2314:43
41Lennart ErikssonNorbergs OK47:51+24:1715:00
42Ninni CarlssonStora Tuna OK49:10+25:3615:24
43Martin HochwallnerLinköpings OK49:15+25:4115:26
44Lars-B LarssonOK Tyr53:44+30:1016:50
45Kenneth OlssonStora Tuna OK54:31+30:5717:05
46Inger JärvikenNorbergs OK55:47+32:1317:29
46Bengt VisénLindebygdens OK55:47+32:1317:29
48Lars BroströmDegerfors OK58:58+35:2418:29
49Linnéa HallOK Amne1:02:49+39:1519:41
50Sara AnderssonNorbergs OK1:06:04+42:3020:42
51Lotta LarssonVästerbergslagens OL1:06:38+43:0420:53
Göran LindSäterej godkänd
Andreas DernfalkVästerbergslagens OLej godkänd

Öppen motion 8

4 500 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik SöderqvistOK Kåre32:537:18
2Petra BaljeuLeksands OK35:51+2:587:58
3Håkan NilssonDomnarvets GOIF38:58+6:058:39
3Ida MattssonVästerbergslagens OL38:58+6:058:39
5Mattias BrandtHällefors OK39:00+6:078:40
6Lena NordlundDomnarvets GOIF39:51+6:588:51
7Emma ClaessonStora Tuna OK39:59+7:068:53
8Mark BaljeuLeksands OK42:55+10:029:32
9Lars JacobssonDegerfors OK44:08+11:159:48
10Anders MasesStora Tuna OK44:20+11:279:51
11Elisabeth WestmanVästerås SOK48:05+15:1210:41
12Andreas PerssonDomnarvets GOIF48:46+15:5310:50
13Hans NykvistStora Tuna OK50:11+17:1811:09
14Martin FlinkFalun52:25+19:3211:38
15Malin HallgrenBjrsås OK53:49+20:5611:57
16Mikael RingSkoghall53:54+21:0111:58
17Anette RingSkoghall55:24+22:3112:18
18Rene BallnusBromma-Vällingby SOK58:30+25:3713:00
19Jakob WedmanVästerbergslagens OL59:28+26:3513:12
20Patrik GustafssonVästerbergslagens OL1:00:09+27:1613:22
Jan LindbergKorsnäs IF OKej godkänd
Gustaf GothFalunej godkänd
Anna-Karin NilssonMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser