Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdsträffen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdsträffen
Arrangörsorganisation: Tjalve IF Norrköping
Datum: söndag 21 augusti 2011

D21

7 350 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva OlssonVästerås SOK1:14:3610:08
2Emma AnderssonÄrla IF1:20:28+5:5210:56
3Anna-Stina PåledalLinköpings OK1:21:43+7:0711:07
4Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK1:22:21+7:4511:12
5Eva GöhlFinspångs SOK1:28:56+14:2012:05
6Maria OhlssonOK Dacke1:31:28+16:5212:26
7Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL1:45:12+30:3614:18
8Liselott EricsonLinköpings OK1:52:32+37:5615:18
9Martina PeterssonBurseryds IF1:52:33+37:5715:18
Elin CarlssonIFK Lidingös Skid o OKej godkänd
Lovisa LjungOK Njudungej godkänd
Cecilia KleistLinköpings OKej start

H21

10 430 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders KleistOK Denseln1:11:456:52
2Olle KaleredOK Denseln1:15:52+4:077:16
3Tomas StenströmOK Linné1:16:27+4:427:19
4Erik AnderssonOK Denseln1:18:32+6:477:31
5Mats RöjgårdOK Kolmården1:19:02+7:177:34
6Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF1:19:41+7:567:38
7Erik Ivarsson SandbergOK Denseln1:20:40+8:557:44
8Peter ErikssonLinköpings OK1:21:05+9:207:46
9Josef NordlundOK Linné1:21:18+9:337:47
10Fredrik PetterssonLinköpings OK1:21:47+10:027:50
11Robbin KantarpOK Hällen1:22:16+10:317:53
12Petter ErikssonSödertälje-Nykvarn OF1:22:49+11:047:56
13Anders CarlssonIFK Lidingös Skid o OK1:23:59+12:148:03
14Oscar VångellÄrla IF1:24:53+13:088:08
15Anton ÖstlinSödertälje-Nykvarn OF1:26:29+14:448:17
16Johan PerssonHagaby GOIF1:34:07+22:229:01
17Magnus SvenssonOK Kolmården1:34:29+22:449:03
18Emil KaleredSkogspojkarnas OK1:36:28+24:439:14
19Ola OlssonOK Kolmården1:37:58+26:139:23
20Olov EricsonRehns BK1:38:46+27:019:28
21Rasmus ElmelidSkåneslättens OL1:44:19+32:3410:00
22Jonas BraamOK Denseln1:52:05+40:2010:44
23Marcus KarlssonIK Hakarpspojkarna1:54:04+42:1910:56
Joel Käll-KarlssonVäxjö OKej godkänd
Jacob WesterbergFinspångs SOKej godkänd
Jimmy DahlOK Kolmårdenej start
Hans BrolundOK Denselnej start
Johan OtterströmLinköpings OKej start

D21 Kort

5 140 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:19:1415:24
2Monica EdstamLinköpings OK1:32:19+13:0517:57

H21 Kort

8 210 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK1:11:318:42
2Simon NybergNAIS Orienteringsklubb1:52:08+40:3713:39

D18

5 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia AldénFinspångs SOK1:12:5514:11
2Hanna NilssonOK Denseln1:14:18+1:2314:27
3Emilie MorlonOK Eken1:52:12+39:1721:49
Ida MårtenssonOK Ekenej start

H18

6 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar EngmanOK Denseln1:23:2912:02
Jonas AxénMotala AIF OLej godkänd
Emil RankkaOK Roxenej godkänd

D17-20 Kort

4 640 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Malin AnderssonSkogspojkarnas OKej godkänd

D16

4 640 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andrea SvenssonFinspångs SOK44:099:30
2Erica PetterssonSjövalla FK59:28+15:1912:48
3Gerda RankkaOK Roxen1:00:21+16:1213:00
4Lisa MalmströmGOIF Tjalve1:00:23+16:1413:00
5Fanny AsketunOK Roxen1:04:12+20:0313:50
6Ida RydbergFinspångs SOK1:04:25+20:1613:52
7Märta BerggrenOK Kolmården1:14:00+29:5115:56
8Jenny KarlssonGOIF Tjalve1:20:47+36:3817:24
9Karin GustafssonLinköpings OK1:30:38+46:2919:31
10Malin MiltonBoxholm-Mjölby OL1:43:55+59:4622:23
11Louise MorlonOK Eken1:50:30+1:06:2123:48

H16

5 440 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik MalmforsOK Denseln46:458:35
2Niklas CarlssonBoxholm-Mjölby OL48:20+1:358:53
3Emil ThellsénOK Roxen50:02+3:179:11
4Fredrik TegströmLinköpings OK50:47+4:029:20
5Per LindmanFinspångs SOK52:48+6:039:42
6Oskar LeinonenOK Kolmården53:38+6:539:51
7Elias RankkaOK Roxen54:10+7:259:57
8Ryan JonesOK Denseln55:37+8:5210:13
9Henrik HåkanssonOK Kolmården59:50+13:0510:59
10Martin EngmanOK Denseln1:06:54+20:0912:17
11Kalle KarlssonGOIF Tjalve1:08:56+22:1112:40
12Emanuel UrdalBoxholm-Mjölby OL1:09:14+22:2912:43
13Sebastian SvenssonFinspångs SOK1:12:33+25:4813:20
14Simon KärrströmOK Roxen1:18:42+31:5714:28
Dag HultbergOK Kolmårdenej godkänd
Filip LindellLinköpings OKej godkänd

H16 Kort

4 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Theodor ÅrnfeltLinköpings OK1:36:3323:46

D14

3 710 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sanna FasthBoxholm-Mjölby OL31:138:24
2Emma BrännebyOK Kolmården36:42+5:299:53
3Julia ErikssonOK Kolmården37:12+5:5910:01
4Emma PetterssonOK Roxen39:58+8:4510:46
5Elin JohanssonFinspångs SOK40:41+9:2810:57
6Tora WesterbergOK Kolmården44:07+12:5411:53
7Lova EvebornOK Roxen46:24+15:1112:30
8Elin PetterssonSjövalla FK47:54+16:4112:54
9Moa HedegårdOK Kolmården47:55+16:4212:54
10Klara LjunggrenLinköpings OK48:10+16:5712:58
11Mai Ly SorriGOIF Tjalve53:12+21:5914:20
12Frida JohanssonLinköpings OK55:47+24:3415:02
13Ida MiltonBoxholm-Mjölby OL59:56+28:4316:09
14Emma LindellLinköpings OK1:06:12+34:5917:50
15Emilia ÖstlundOK Kolmården1:09:28+38:1518:43
16Tekla FromOK Kolmården1:15:28+44:1520:20
Rebecca RieschelOK Roxenej start
Stina GuståsLinköpings OKej start

H14

4 060 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ville JohanssonOK Kolmården39:139:39
2Emil LjungemyrOK Kolmården47:01+7:4811:34
3Albin LillieströmOK Roxen49:04+9:5112:05
4Felix LuksGOIF Tjalve50:08+10:5512:20
5Pontus LindblomOK Roxen50:10+10:5712:21
6Martin StafstedtGOIF Tjalve51:08+11:5512:35
7Adam ThellsénOK Roxen51:24+12:1112:39
8Lukas EvebornOK Roxen53:04+13:5113:04
9Gustav EngmanOK Denseln53:13+14:0013:06
10Carl CarlssonNyköpings OK54:16+15:0313:21
11Albin LarssonKatrineholms OK54:25+15:1213:24
12Joar LönngrenBoxholm-Mjölby OL56:38+17:2513:56
13Joakim EricssonLinköpings OK1:00:46+21:3314:58
14Olle HanssonOK Roxen1:02:05+22:5215:17
15Albin SelerudOK Kolmården1:04:42+25:2915:56
16Eric EkströmLinköpings OK1:06:34+27:2116:23
16Gustav MalmströmGOIF Tjalve1:06:34+27:2116:23
18Jakob PetersonLinköpings OK1:51:01+1:11:4827:20
Leo RystamOK Roxenej godkänd
Eric JehrlanderGOIF Tjalveej godkänd
Erik PetterssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Andreas JohanssonLinköpings OKej start
Rikard SurinOK Roxenej start

D14 Kort

2 680 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnea BorgLinköpings OK48:2818:05
2Elin KarlssonGOIF Tjalve1:22:53+34:2530:55

H14 Kort

2 680 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes TomassonLinköpings OK27:4410:20

D12

2 680 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lisa BerggrenOK Kolmården28:2310:35
2Johanna GuståsLinköpings OK28:31+0:0810:38
3Maja HultbergOK Kolmården29:20+0:5710:56
4Emma ErikssonOK Kolmården32:31+4:0812:07
5Maja ÖstlundOK Kolmården33:55+5:3212:39
6Malin KärrströmOK Roxen36:21+7:5813:33
7Emma S JohanssonLinköpings OK36:44+8:2113:42
8Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb37:44+9:2114:04
9Olivia FröbergOK Roxen38:15+9:5214:16
10Tilda MarmelidOK Roxen40:16+11:5315:01
11Tove PihlströmOK Roxen40:24+12:0115:04
12Tove EkströmLinköpings OK41:38+13:1515:32
13Malva EvebornOK Roxen43:20+14:5716:10
14Alva SelerudOK Kolmården43:54+15:3116:22
15Emilia RieschelOK Roxen44:52+16:2916:44
16Victoria AsketunOK Roxen46:35+18:1217:22
17Bianca UlltjärnOK Roxen57:43+29:2021:32
Sarah MagnussonLinköpings OKej godkänd
Linnea HanssonOK Roxenej start

H12

2 680 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1August MollénOK Denseln21:578:11
2Oscar PrytzGOIF Tjalve25:39+3:429:34
3Sixten ElehedLinköpings OK28:03+6:0610:27
4Gustaf HedegårdOK Kolmården28:35+6:3810:39
5Filip ÅrnfeltLinköpings OK30:45+8:4811:28
6Philip CarlssonNyköpings OK30:51+8:5411:30
7Joel KarnehedOK Roxen30:55+8:5811:32
8Hugo DalhammerOK Roxen31:54+9:5711:54
9Johan LindmanFinspångs SOK32:18+10:2112:03
10Viktor RönnbäckOK Eken33:35+11:3812:31
11Thorsten SvenssonFinspångs SOK34:17+12:2012:47
12Gabriel UlltjärnOK Roxen34:19+12:2212:48
13Hugo LillieströmOK Roxen34:25+12:2812:50
14Jonas MiltonBoxholm-Mjölby OL35:36+13:3913:17
15Jesper KarlssonGOIF Tjalve38:37+16:4014:24
16Axel KullbergLinköpings OK49:36+27:3918:30
17Patrick JonesSkogspojkarnas OK51:15+29:1819:07
18Axel JohanssonFinspångs SOK51:18+29:2119:08
Hugo EkingeOK Motalaej godkänd

D12 Kort

2 190 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen NilssonNAIS Orienteringsklubb29:2513:25
2Samuelsson EmiliaNAIS Orienteringsklubb32:59+3:3415:03
3Sofia BorgLinköpings OK41:41+12:1619:02
4Hannele MöllerLinköpings OK41:45+12:2019:03

H12 Kort

2 190 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Robin Eriksson ÖlfvingssonLinköpings OK29:1913:23
2Jakob TomassonLinköpings OK29:21+0:0213:24

D10

2 190 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove PetterssonOK Roxen19:208:49
2Olivia AsketunOK Roxen23:40+4:2010:48
3Elvira KarnehedOK Roxen26:09+6:4911:56
4Alice MarmelidOK Roxen29:53+10:3313:38
5Jensine SvenssonFinspångs SOK29:57+10:3713:40
6Sanna LönngrenBoxholm-Mjölby OL30:28+11:0813:54
7Linnea LundhOK Kolmården37:49+18:2917:16
8Annie LundhOK Kolmården38:23+19:0317:31
9Karolina RönnbäckOK Eken55:02+35:4225:07
10Ellen EkingeOK Motala59:14+39:5427:02

H10

2 190 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid WesterbergOK Kolmården15:447:11
2Olof LjunggrenLinköpings OK16:23+0:397:28
3Jakob ThellsénOK Roxen17:08+1:247:49
4Emanuel HerberthsonLinköpings OK17:40+1:568:04
5Leo JohanssonOK Kolmården20:49+5:059:30
6Josef HelanderOK Roxen22:08+6:2410:06
7David JosefssonOK Roxen25:44+10:0011:45
8Joel ErnstssonFinspångs SOK27:14+11:3012:26
9Axel FlordalKatrineholms OK31:56+16:1214:34
10Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb32:22+16:3814:46
11Albin EronnLinköpings OK42:45+27:0119:31
Elliot CrispinOK Denselnej godkänd
Malte EvebornOK Roxenej godkänd
Samuel MalmforsSkogspojkarnas OKej start

D35

5 140 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina KarlssonOK Denseln52:1010:08
2Annica CrispinOK Denseln57:45+5:3511:14
3Caroline CasselsjöIFK Göteborg2:15:09+1:22:5926:17

H35

8 210 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronnie SamorTjällmo-Godegårds OK1:02:257:36
2Kristian NylanderMotala AIF OL1:08:57+6:328:23
3Bertil EronnLinköpings OK1:08:59+6:348:24
4Patrik BengtssonOK Kolmården1:10:40+8:158:36
5Christian EnbergLinköpings OK1:13:07+10:428:54
6Stefan NyströmOK Roxen1:17:21+14:569:25
7Andreas CarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:18:14+15:499:31
8Henrik PetersonOK Denseln1:19:53+17:289:43
9Christer CasselsjöIFK Göteborg1:25:26+23:0110:24
10Pontus JohnssonMatteus SI1:28:37+26:1210:47
11Henrik FlordalKatrineholms OK1:32:14+29:4911:14
12Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:33:36+31:1111:24
Örjan SandellOK Roxenej godkänd
Tomas EdströmSundsvalls OKej start

D40

5 140 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina LjunggrenLinköpings OK56:1610:56
2Marie MorlonOK Eken57:16+1:0011:08
3Annika AsketunOK Roxen58:35+2:1911:23
4Bodil MolinBoxholm-Mjölby OL1:02:17+6:0112:07
5Agneta ErikssonOK Kolmården1:03:22+7:0612:19
6Sofia WesterbergOK Kolmården1:04:46+8:3012:36
7Marie AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:04:53+8:3712:37
8Annica BerggrenOK Kolmården1:05:35+9:1912:45
9Lena LindmanFinspångs SOK1:06:06+9:5012:51
10Annika IvarssonLinköpings OK1:06:17+10:0112:53
11Annika SelerudOK Kolmården1:08:04+11:4813:14
12Anna BrunellOK Kolmården1:09:32+13:1613:31
13Maria OlofssonLinköpings OK1:11:52+15:3613:58
14Åsa DetterfeltLinköpings OK1:32:18+36:0217:57
15Helena HolmOK Roxen1:39:06+42:5019:16
16Maria LillieströmOK Roxen2:00:52+1:04:3623:30
Anette JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Eva EngmanOK Denselnej godkänd
Cecilia EdströmSundsvalls OKej start

H40

7 170 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas OlssonOK Roxen58:488:12
2Åke LjunggrenLinköpings OK59:07+0:198:14
3Olle LindmanFinspångs SOK1:01:18+2:308:32
4Magnus B JohanssonLinköpings OK1:01:41+2:538:36
5Thomas PerssonOK Denseln1:02:14+3:268:40
6Henrik PetterssonOK Roxen1:02:33+3:458:43
7Anders LillieströmOK Roxen1:03:14+4:268:49
8Fredrik EngmanOK Denseln1:04:27+5:398:59
9Kenneth JönssonTullinge SK1:04:30+5:428:59
10Henrik MarmelidOK Roxen1:05:43+6:559:09
11Per JohanssonMotala AIF OL1:05:58+7:109:12
12Fredrik JönssonMotala AIF OL1:06:43+7:559:18
13Erik HelanderOK Roxen1:06:47+7:599:18
14Erik ErnstssonFinspångs SOK1:06:57+8:099:20
15Per KempeOK Denseln1:08:28+9:409:32
16Pär EricsonNyköpings OK1:09:24+10:369:40
17Henrik LjungemyrOK Kolmården1:10:18+11:309:48
18Thomas KarlssonLinköpings OK1:11:49+13:0110:00
19Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:13:10+14:2210:12
20Per ThellsénOK Roxen1:13:35+14:4710:15
21Jesper JohanssonLinköpings OK1:21:28+22:4011:21
22Christer ErikssonOK Kolmården1:26:50+28:0212:06
23Anders DoverforsTjällmo-Godegårds OK1:27:17+28:2912:10
24Håkan BerlinHästveda OK1:27:43+28:5512:14
25Kjell JosefssonOK Kolmården1:33:34+34:4613:02
26John HylandStjärnorps SK1:36:57+38:0913:31
27Anders EkingeOK Motala1:38:33+39:4513:44
28Hans PerssonOK Kolmården1:39:38+40:5013:53
29Niklas SamuelssonNAIS Orienteringsklubb1:44:12+45:2414:31
30Christer LindellLinköpings OK1:44:38+45:5014:35
31Urban AnderssonBoxholm-Mjölby OL1:45:26+46:3814:42
32Anders MalmqvistMotala AIF OL2:05:48+1:07:0017:32
Patrik EvebornOK Roxenej godkänd
Per-Ola ThuressonOK Tylöskogej start
Stefan KarlssonOK Denselnej start
Johan PetterssonOK Motalaej start

D45

4 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL54:2913:25
2Carina KaleredSkogspojkarnas OK58:55+4:2614:30
3Karin SkullmanLinköpings OK1:01:15+6:4615:05
4Marie HåkanssonOK Kolmården1:16:40+22:1118:53
Inger BergLinköpings OKej godkänd
Anna-Birgitta GustavssonOK Tylöskogej start

H45

6 590 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK47:437:14
2Anders BergLinköpings OK49:48+2:057:33
3Roine PetterssonIFK Göteborg52:13+4:307:55
4Niklas RönnbäckOK Eken54:20+6:378:14
5Anders DalhammerOK Roxen1:01:33+13:509:20
6Henrik SamuelssonFinspångs SOK1:02:59+15:169:33
7Per CarlssonNyköpings OK1:04:16+16:339:45
8Jan AsketunOK Roxen1:04:22+16:399:46
9Roger LarssonKatrineholms OK1:04:29+16:469:47
10Per GuståsLinköpings OK1:06:57+19:1410:09
11Peter BerggrenOK Kolmården1:07:23+19:4010:13
12Pedro LundquistLinköpings OK1:07:46+20:0310:16
13Johan MalmOK Kolmården1:10:49+23:0610:44
14Conny BruhnBoxholm-Mjölby OL1:15:50+28:0711:30
15Jonas RothLinköpings OK1:18:37+30:5411:55
16Christer GustavssonOK Tylöskog1:22:05+34:2212:27
17Kennet LindqvistOK Kolmården1:24:22+36:3912:48
18Christer BroströmOK Denseln1:30:35+42:5213:44
19Peter LindebringOK Denseln1:32:53+45:1014:05
Magnus N JohanssonLinköpings OKej godkänd

D50

4 060 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena RosanderFinspångs SOK51:0212:34
2Ulla Nyström-KronanderOK Roxen53:58+2:5613:17
3Carina Berger SvenssonMotala AIF OL1:00:49+9:4714:58
4Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OK1:03:28+12:2615:37
5Margareta Skarp RuntegenBoxholm-Mjölby OL1:06:51+15:4916:27
6Gun EricssonNAIS Orienteringsklubb1:14:16+23:1418:17
7Ingrid PerssonHagaby GOIF1:16:18+25:1618:47
8Lena ErikssonBoxholm-Mjölby OL1:17:57+26:5519:11
9Ingrid RoosMotala AIF OL1:20:54+29:5219:55
10Monika AlgotsonOK Tylöskog1:24:32+33:3020:49
Marianne NymanLinköpings OKej godkänd

H50

6 590 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören SandBoxholm-Mjölby OL59:108:58
2Bo GustavssonOK Tylöskog1:03:50+4:409:41
3Thomas PetterssonNAIS Orienteringsklubb1:04:32+5:229:47
4Thomas SvenssonMotala AIF OL1:06:29+7:1910:05
5Tapani MattusIFK Lidingös Skid o OK1:06:34+7:2410:06
6Roger EngmanHagaby GOIF1:07:39+8:2910:15
7Tomas KarlssonOK Kolmården1:10:12+11:0210:39
8Mats RosanderFinspångs SOK1:12:28+13:1810:59
9Maths CarremanNyköpings OK1:13:10+14:0011:06
10Tommy PatrikssonMatteus SI1:15:11+16:0111:24
11Christer FranssonMotala AIF OL1:16:29+17:1911:36
12Tommy TörndahlMatteus SI1:25:04+25:5412:54
13Robert HåkanssonOK Kolmården1:47:48+48:3816:21
Thomas ÖstlundIFK Moras OKej godkänd
Jean-Francois MorlonOK Ekenej godkänd
Jan-Erik CarlssonBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Arne MårtenssonOK Ekenej start
Jonas KarlssonOK Tylöskogej start
Bengt SchwartzOK Kolmårdenej start

D55

4 060 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Margaretha PettersonFinspångs SOK1:00:4514:57
2Carin AnderssonOK Denseln1:12:29+11:4417:51
3Barbro ÖstlundOK Roxen1:15:26+14:4118:34
4Catharina ForsénOK Denseln1:18:07+17:2219:14
5Mona PetersenOK Motala1:24:27+23:4220:48
Maud Göthe-LundgrenLinköpings OKej start
Eva-Karin SkullmanOK Kolmårdenej start
Monika MathiassonOK Roxenåterbud

H55

5 800 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars PerssonHagaby GOIF52:419:05
2Håkan PalmfjordKatrineholms OK53:54+1:139:17
3Anders TåqvistVästerås SOK1:01:09+8:2810:32
4Tomas OlaussonAskersunds OK1:02:58+10:1710:51
5Christer KarlssonTjällmo-Godegårds OK1:04:16+11:3511:04
6Karl MollénOK Denseln1:05:00+12:1911:12
7Björn TholénStjärnorps SK1:10:56+18:1512:13
8Staffan RuntegenBoxholm-Mjölby OL1:12:22+19:4112:28
9Leif EfraimssonMotala AIF OL1:14:16+21:3512:48
10Lars ÖstlinBjörkfors GOIF1:15:06+22:2512:56
11Hans EngdahlNyköpings OK1:15:07+22:2612:57
12Åke AlgotsonOK Tylöskog1:18:03+25:2213:27
13Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb1:24:36+31:5514:35
14Kjell ErikssonStjärnorps SK1:27:10+34:2915:01
15Jouni Hansen-HaugAskersunds OK1:27:11+34:3015:01
16Pelle SkullmanLinköpings OK1:27:13+34:3215:02
17Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF1:43:23+50:4217:49
18Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:44:14+51:3317:58
19Hans OlstrandStjärnorps SK2:19:20+1:26:3924:01
Kent BergendahlNyköpings OKej godkänd
Björn OhlssonFinspångs SOKej godkänd
Bengt ÖstlundOK Roxenej godkänd
Ralf LindgrenNAIS Orienteringsklubbej start

D60

3 750 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie AldénOK Kolmården43:0511:29
2Vivianne HolgerssonOK Måsen1:06:53+23:4817:50
3Ulla LindellOK Hällen1:08:14+25:0918:11
4Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF1:09:48+26:4318:36
5Catharina JohanssonOK Kolmården1:16:09+33:0420:18
6Kerstin BlomOK Kolmården1:19:40+36:3521:14
7Carin GrinellBjörkfors GOIF1:24:31+41:2622:32
Elisabeth ÖsterbergLinköpings OKej godkänd
Elisabet WiklundLinköpings OKej start

H60

5 140 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pär EricssonLinköpings OK55:0910:43
2Göran AnderssonOK Tylöskog59:04+3:5511:29
3Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK1:01:21+6:1211:56
4Hans HolgerssonOK Måsen1:06:08+10:5912:51
5Erik HallgrenFinspångs SOK1:07:00+11:5113:02
6Karl Göran WahlströmAlmby IK1:08:02+12:5313:14
6Runar AldénOK Kolmården1:08:02+12:5313:14
8Bo JernbergOK Roxen1:11:25+16:1613:53
9Ove JohanssonOK Kolmården1:18:00+22:5115:10
10Claus PetersenOK Motala1:20:11+25:0215:35
11Anders HallbergStjärnorps SK1:21:04+25:5515:46
12Olle ArmanNyköpings OK1:32:16+37:0717:57
13Lars AnderssonOK Roxen1:34:36+39:2718:24
14Tord FranssonMotala AIF OL1:36:42+41:3318:48
Lars-Erik SpaakEksjö SOKej godkänd
Arne AnderssonOK Denselnej godkänd
Sune CarlssonOK Motalaej start
Anders LarssonOK Roxenej start

D65

3 750 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina LindmanFinspångs SOK1:09:0618:25
2Berit EdengrenNyköpings OK1:17:03+7:5720:32
3Chatarina AnderssonOK Motala1:45:15+36:0928:04

H65

4 060 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar PalmqvistBoxholm-Mjölby OL43:3510:44
2Roger DanielssonLinköpings OK45:04+1:2911:06
3Christer SandhOK Roxen46:24+2:4911:25
4Curt CarlssonNyköpings OK49:48+6:1312:15
5Roland AlsénOK Roxen50:12+6:3712:21
6Lars PerssonFinspångs SOK50:18+6:4312:23
7Jerry MartinssonOK Motala55:01+11:2613:33
8Kjell HolmströmBjörkfors GOIF55:34+11:5913:41
9Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK58:53+15:1814:30
10Ulf WaldenfjordLinköpings OK59:27+15:5214:38
11Uno BergOK Motala1:03:47+20:1215:42
12Gunnar CarlsonOK Roxen1:05:30+21:5516:07
13Leif SamorTjällmo-Godegårds OK1:06:20+22:4516:20
14Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL1:09:31+25:5617:07
15Göran LillieströmOK Roxen1:10:35+27:0017:23
16Arne AnderssonOK Motala1:12:19+28:4417:48
Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OKej godkänd
Lennart SturessonLinköpings OKej godkänd
Arne BergStjärnorps SKej godkänd

D70

3 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt PetterssonOK Roxen1:01:2819:30
2Gudrun ThigerLinköpings AIK1:34:03+32:3529:51

H70

3 910 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gösta LindmanFinspångs SOK48:4812:28
2Stig IsraelssonOK Tylöskog52:36+3:4813:27
3Jan-Olof GustKatrineholms OK58:54+10:0615:03
4Sune LindellOK Hällen1:01:09+12:2115:38
5Ellert ThunholmOK Roxen1:04:54+16:0616:35
6Bo PerssonOK Roxen1:09:58+21:1017:53
7Kjell HagströmLinköpings OK1:10:49+22:0118:06
8Evert ElgefjordOK Kolmården1:12:10+23:2218:27
9Alf MattssonOK Kolmården1:12:33+23:4518:33
10Folke SimonssonOK Roxen1:15:06+26:1819:12
11Tore ThellsénOK Roxen1:15:12+26:2419:13
12Tryggve JohanssonIFK Norrköpings OK1:19:37+30:4920:21
13Arne WallbergOK Eken1:20:38+31:5020:37
14Lennart SjöbergOK Denseln1:25:41+36:5321:54
15Johnny WallingeOK Kolmården1:35:42+46:5424:28
16Bo BrånnAskersunds OK1:49:11+1:00:2327:55
17Leif AnderssonOK Motala1:55:35+1:06:4729:33
Bertil ArdellOK Roxenej godkänd

D75

3 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonna EngblomLinköpings AIK1:08:3521:46
2Gunnel NilssonLinköpings AIK1:13:56+5:2123:28

H75

3 910 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Holger PerssonOK Eken1:12:0218:25
2Rune KristofferssonAskersunds OK1:13:31+1:2918:48
3Anders AdlerLinköpings AIK1:15:35+3:3319:19
4Bernt PetterssonOK Kolmården1:26:18+14:1622:04
5Sven JonssonOK Roxen1:28:04+16:0222:31
6Rubert EngblomLinköpings AIK1:28:33+16:3122:38
7Sven PetterssonOK Tjärnen1:37:17+25:1524:52
8Bertil SkagerströmOK Denseln1:52:32+40:3028:46
Erik SvenssonFinspångs SOKej godkänd
Ulf ErikssonAskersunds OKej godkänd
Carleric ThigerLinköpings AIKej godkänd

H80

3 150 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rune KarlssonLinköpings OK58:5218:41
2Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK1:03:08+4:1620:02
Gunnar EricsonNyköpings OKej godkänd

D90

2 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:36:2739:31

Inskolning

2 230 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Adam AlmgrenOK Kolmårdenfullföljt
Ida ErnstssonFinspångs SOKfullföljt
Jonatan HofenstamOK Kolmårdenfullföljt
Viktor HofvenstamOK Kolmårdenfullföljt
Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Ebba SkullmanLinköpings OKfullföljt
Johanna HofvenstamOK Kolmårdenej godkänd
Bea NylanderMotala AIF OLej godkänd
Noah NylanderMotala AIF OLej godkänd
Josef MalmforsSkogspojkarnas OKej start

U1

2 230 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linus DoverforsTjällmo-Godegårds OK23:0010:18
2Marcus AlmgrenOK Kolmården29:38+6:3813:17
3Alice JohanssonFinspångs SOK33:24+10:2414:58
4Sverre RöjgårdOK Kolmården33:52+10:5215:11
5Kristin HerberthsonLinköpings OK37:46+14:4616:56
6Olle MalmOK Kolmården39:05+16:0517:31
7Yrsa RöjgårdOK Kolmården39:13+16:1317:35
8Ludvig EronnLinköpings OK41:51+18:5118:46
9Ludvig CarlqvistTjällmo-Godegårds OK42:33+19:3319:04
10Gustav GranströmNAIS Orienteringsklubb49:42+26:4222:17
11August EkingeOK Motala51:50+28:5023:14
Adam RåbergLinköpings OKej start

U2

2 190 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården24:4011:15
2Hannes FasthBoxholm-Mjölby OL27:06+2:2612:22
3Hugo PerssonOK Denseln28:25+3:4512:58
4Tyr PerssonFinspångs SOK35:28+10:4816:11
5Henrietta MöllerLinköpings OK35:41+11:0116:17
6Mattis GranströmNAIS Orienteringsklubb36:14+11:3416:32
7Sigrid FröbergOK Roxen37:19+12:3917:02
8Svante OlssonGOIF Tjalve39:52+15:1218:12
Elin NetzOK Kolmårdenej godkänd
Ellen RåbergLinköpings OKej start

Öppen 1

2 190 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus KarlssonOK Denseln24:3411:13
2Vilgo KämpeOK Denseln27:39+3:0512:37
3Alfons PetterssonOK Denseln28:23+3:4912:57
4Kasper SkeppIFK Göteborg28:35+4:0113:03
5Arvid SkeppIFK Göteborg28:36+4:0213:03
6Ellen EklöwOK Motala30:04+5:3013:43
7David StrömbäckOK Denseln30:36+6:0213:58
8Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK31:38+7:0414:26
9Lars Åke SvenskOK Hällen31:49+7:1514:31
10Ivar ElehedLinköpings OK35:29+10:5516:12
11Eva BremerBoxholm-Mjölby OL48:23+23:4922:05
12Rasmus Nilsson PåledalLinköpings OK49:48+25:1422:44
13Jacob Nilsson PåledalLinköpings OK49:53+25:1922:46
14Simon StenbäckNAIS Orienteringsklubb50:14+25:4022:56
15Leif HallingforsKlubblös1:01:49+37:1528:13
16Malin BorgLinköpings OK1:11:13+46:3932:31
17Olle MathiassonOK Roxen2:18:36+1:54:021:03:17
Anna Martin-MagnussonGOIF Tjalveej godkänd

Öppen 2

3 210 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vilma KarlssonOK Denseln31:089:41
2Carl HedegårdOK Kolmården38:13+7:0511:54
3AnneMarie VindFinspångs SOK47:22+16:1414:45
4Fanny ÖstlundOK Kolmården50:28+19:2015:43
5Karin LindqvistVäxjö OK57:46+26:3817:59
6Brigitte AlsénOK Roxen58:50+27:4218:19
7Marianne WehlinNAIS Orienteringsklubb1:10:56+39:4822:05
8Gabriella LönngrenBoxholm-Mjölby OL1:13:39+42:3122:56

Öppen 3

2 680 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda AlmgrenOK Kolmården29:5711:10
2Marie EricsonLinköpings OK33:20+3:2312:26
3Annika FastBoxholm-Mjölby OL39:11+9:1414:37
4Caroline BarkLinköpings OK43:46+13:4916:19
5Karolina YngveKlubblös51:19+21:2219:08
6Christine RolanderOK Pan-Kristianstad51:23+21:2619:10
7Olga FromOK Kolmården51:59+22:0219:23
8Jens FastBoxholm-Mjölby OL53:41+23:4420:01
9Bengt GuståsIK Ymer54:20+24:2320:16
10Eva StenelingMatteus SI55:11+25:1420:35
11Erik HanssonOK Roxen57:16+27:1921:22
12Greger BergmanSMHI57:19+27:2221:23
13Lotta BorgLinköpings OK59:28+29:3122:11
14Ludvig ForslundLinköpings OK1:05:26+35:2924:24
15Lena StrömbäckLinköpings OK1:05:34+35:3724:27
16Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:35:02+1:05:0535:27

Öppen 4

5 090 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johanna PetersonOK Denseln1:10:3213:51
2Urban PetersonLinköpings OK1:17:44+7:1215:16
3Pernilla HörwingOK Roxen1:19:12+8:4015:33
4Lars JohanssonStockholm1:25:14+14:4216:44
5Peter SurinOK Roxen1:31:01+20:2917:52
6Caroline OlofssonOK Kolmården1:41:14+30:4219:53
7Emelie AdolfssonLinköpings OK1:58:05+47:3323:11
8Andreas NilssonGOIF Tjalve2:20:04+1:09:3227:31
9Kamilla LiljedahlKlubblös2:34:09+1:23:3730:17
10John LiljedahlKlubblös2:34:13+1:23:4130:17
11Martin HochwallerKlubblös2:42:23+1:31:5131:54
Anna LjungemyrOK Kolmårdenej godkänd
Helena AnderssonKlubblösej godkänd
Jimmy ÖsterströmKlubblösej godkänd
Eva EkingeOK Motalaej godkänd

Öppen 5

4 060 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven AnderssonOK Hällen1:12:2017:48
2George EkströmLinköpings OK1:13:18+0:5818:03
3Mikael StävmoOK Kolmården1:14:08+1:4818:15
4Carl WaszkiwiczGOIF Tjalve1:15:59+3:3918:42
5Lina JohanssonSkattkärrs IF1:18:17+5:5719:16
6Christina PetterssonSjövalla FK1:21:14+8:5420:00
7Kerstin BobergOK Roxen1:21:36+9:1620:05
8Inga-Lill PetterssonLinköpings OK1:25:07+12:4720:57
9Josabeth HultbergOK Kolmården1:25:08+12:4820:58
10Jeanette BoströmOK Tylöskog1:27:05+14:4521:26
11Lars HugossonKFUM Örebro OK1:32:11+19:5122:42
12Doris RieschelOK Roxen1:34:19+21:5923:13
13Mats RieschelOK Roxen1:34:21+22:0123:14
14Magnus PetersonLinköpings OK1:35:53+23:3323:36
15Jakob BremerBoxholm-Mjölby OL1:39:41+27:2124:33
16Monica CarlssonNyköpings OK1:43:16+30:5625:26
17Ebba HedegårdOK Kolmården1:44:50+32:3025:49
Karin OlofssonLinköpings OKej godkänd
Rolf JungbarkLinköpings OKej godkänd
Anna FröbergOK Roxenej godkänd

Öppen 6

5 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik ÅslundKatrineholms OK1:16:1512:52
2Peter StenbäckNAIS Orienteringsklubb1:28:47+12:3214:59
3Anna HofvenstamOK Kolmården1:32:15+16:0015:34
4Anna-Sofie BarkLinköpings OK1:38:21+22:0616:36
5Esko LeinonenOK Kolmården2:27:13+1:10:5824:52
Ole PedersenLinköpings OKej godkänd
Mattias OlssonSidensjö IKej godkänd
Per SkogKatrineholms OKej godkänd

Öppen 7

3 150 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torbjörn AlmgrenOK Kolmården36:1211:29
2Mats MiltonBoxholm-Mjölby OL38:59+2:4712:22
3Mats LönngrenBoxholm-Mjölby OL39:45+3:3312:37
4Anders JohanssonFinspångs SOK39:48+3:3612:38
5Cecilia StrömbäckOK Denseln39:50+3:3812:38
6Robert ForsbergOK Tylöskog41:04+4:5213:02
7Jacob MalmforsSkogspojkarnas OK42:19+6:0713:26
8Joakim FornanderOK Roxen42:39+6:2713:32
9Katrin SkeppIFK Göteborg42:43+6:3113:33
10Erik MalmforsSkogspojkarnas OK42:57+6:4513:38
11Susanne PetterssonOK Roxen44:08+7:5614:00
12Thomas HedmanOK Kolmården48:41+12:2915:27
13Magnus UrdalBoxholm-Mjölby OL49:15+13:0315:38
14Kjell JohanssonNyköpings OK51:06+14:5416:13
15Jenny SkogKatrineholms OK51:26+15:1416:19
16Åsa BramOK Denseln51:35+15:2316:22
17Linda NyströmOK Roxen52:28+16:1616:39
18Sören BremerBoxholm-Mjölby OL53:31+17:1916:59
19Kerstin SvenskOK Hällen53:48+17:3617:04
20Therese Lundqvist-JonesSkogspojkarnas OK55:38+19:2617:39
21Wilhelm RankkaOK Roxen55:54+19:4217:44
22Maria LangerOK Roxen56:31+20:1917:56
23Bo GustafssonTjällmo-Godegårds OK57:27+21:1518:14
24Lars StrömTjällmo-Godegårds OK59:05+22:5318:45
25Johanna PetterssonOK Denseln59:58+23:4619:02
26Karin ÖstlinBjörkfors GOIF1:03:08+26:5620:02
27Gudrun IvarssonOK Denseln1:06:19+30:0721:03
28Anna KullbergLinköpings OK1:06:34+30:2221:07
29Eric ÅrnfeltLinköpings OK1:06:37+30:2521:08
30Karin GyulaiLinköpings OK1:07:50+31:3821:32
31Göran HektorLinköpings OK1:08:01+31:4921:35
32Ingmarie HugossonKFUM Örebro OK1:08:40+32:2821:47
33Anna-Maria IsraelssonOK Tylöskog1:11:59+35:4722:51
34Gunnar JoelssonMatteus SI1:12:25+36:1322:59
35Tor AnderssonNAIS Orienteringsklubb1:12:41+36:2923:04
36Eva LindgrenLinköpings OK1:15:20+39:0823:54
37Folke JelkvallNAIS Orienteringsklubb1:20:08+43:5625:26
38Karin RenbergOK Kolmården1:22:07+45:5526:04
39Lotta GranholmLinköpings OK1:24:56+48:4426:57
40Lars-Åke HolmLinköpings OK1:31:05+54:5328:54
41Erik OlssonOK Kolmården1:33:52+57:4029:47
Madeleine CasselIFK Lidingös Skid o OKej godkänd

Öppen 8

4 060 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias PetersonOK Denseln37:139:10
2Mikael LangerOK Roxen39:52+2:399:49
3Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK43:40+6:2710:45
4Thomas LiljaOK Denseln43:41+6:2810:45
5Simon MattusIFK Lidingös Skid o OK44:13+7:0010:53
6Tobias IsraelssonOK Tylöskog47:00+9:4711:34
7Victor SilvemarkÄrla IF47:38+10:2511:43
8Björn RydbergFinspångs SOK47:47+10:3411:46
9Klas JohanssonVäxjö OK47:48+10:3511:46
10Niklas HamströmGOIF Tjalve53:24+16:1113:09
11Jonas HallbergStjärnorps SK53:25+16:1213:09
12Jenny ÖstlundOK Kolmården55:32+18:1913:40
13Christer HultbergOK Kolmården56:21+19:0813:52
14Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb56:23+19:1013:53
15Johan EklöwOK Motala56:53+19:4014:00
16Anders JohanssonVäxjö OK57:19+20:0614:07
17Fredrik KämpeOK Denseln58:23+21:1014:22
18Jimmy AleniusBoxholm-Mjölby OL58:29+21:1614:24
19Roger StigssonLinköpings OK1:02:50+25:3715:28
20Carl GranströmNAIS Orienteringsklubb1:03:42+26:2915:41
21Ingmar OhlssonFK Vittus1:04:18+27:0515:50
22Yngve PetterssonLinköpings OK1:04:59+27:4616:00
23Greger MattssonOK Kolmården1:05:11+27:5816:03
24Kenneth LeoOK Denseln1:05:24+28:1116:06
25Simon WikströmOK Pan-Kristianstad1:08:00+30:4716:44
26Åsa GranströmNAIS Orienteringsklubb1:15:38+38:2518:37
27Håkan HerbertssonOK Roxen1:17:50+40:3719:10
28Anita TalltjärnVästerås SOK1:22:27+45:1420:18
Lukas MattssonOK Kolmårdenej godkänd

Öppen 9

7 170 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna52:297:19
2Per SvenssonFinspångs SOK1:05:14+12:459:05
3Helén PerssonFinspångs SOK1:14:53+22:2410:26
4Örjan PetterssonTjällmo-Godegårds OK1:15:45+23:1610:33
5Erik EngvallOK Kolmården1:16:20+23:5110:38
6Mats AnderssonFinspångs SOK1:16:27+23:5810:39
7Anton WibergOK Skogsfalken1:20:08+27:3911:10
8Henrik JohanssonKlubblös1:25:15+32:4611:53
9Kari TalltjärnVästerås SOK1:28:12+35:4312:18
10Jan JohanssonBjörkfors GOIF1:33:18+40:4913:00
11Lars DanielsonMatteus SI1:38:30+46:0113:44
12Svante WelanderBoxholm-Mjölby OL1:48:16+55:4715:05
13Rune KarlssonKlubblös2:58:16+2:05:4724:51
Magnus JohanssonOK Kolmårdenej godkänd
Claes AnderssonTullinge SKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser