Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för IFK Göteborgs Vårtävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: IFK Göteborgs Vårtävling
Arrangörsorganisation: IFK Göteborg Orientering
Datum: lördag 9 april 2011

D21 Elit

4 460 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Silje Ekroll JahrenSävedalens AIK36:058:05
2Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK37:14+1:098:20
3Emma AnderssonSävedalens AIK37:31+1:268:24
4Viktoria ErnstssonFK Göingarna38:11+2:068:33
5Anna UlvensøenOL Tønsberg og Omegn38:41+2:368:40
6Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK39:10+3:058:46
7Laila B HöglundFK Herkules39:43+3:388:54
8Oda WennemoRaumar OL40:13+4:089:01
9Erika LindqvistSävedalens AIK41:09+5:049:13
10Lotta SaetreOK Landehof42:22+6:179:29
11Pia JohanssonOK Landehof42:35+6:309:32
12Frida WallströmSävedalens AIK43:05+7:009:39
13Jennie RunessonGöteborg-Majorna OK43:06+7:019:39
14Petra HalvarssonGöteborg-Majorna OK43:12+7:079:41
15Sara SvenssonGöteborg-Majorna OK43:17+7:129:42
16Sara JohanssonGöteborg-Majorna OK43:36+7:319:46
17Silje Uhlen MaursetÅs-UMB Orientering43:39+7:349:47
18Anna RunessonOK Vivill43:52+7:479:50
19Frida NeroGöteborg-Majorna OK44:05+8:009:53
20Karin ElghSävedalens AIK44:37+8:3210:00
21Katja Ekroll JahrenBækkelagets SK44:57+8:5210:04
22Frida GustafssonJönköpings OK45:31+9:2610:12
23Anna GustafssonIK Hakarpspojkarna45:54+9:4910:17
24Lisa PalmSävedalens AIK45:58+9:5310:18
25Sara PrinceSävedalens AIK46:38+10:3310:27
26Anna NordelöfSävedalens AIK47:47+11:4210:42
27Anette BernhedSävedalens AIK48:01+11:5610:45
28Rachel EngelerGöteborg-Majorna OK48:11+12:0610:48
29Maria GustafssonSävedalens AIK48:29+12:2410:52
30Niamh O?BoyleGöteborg-Majorna OK49:31+13:2611:06
31Mari HelgerudKongsberg o-lag49:48+13:4311:09
32Christina Maria KasinKongsberg o-lag50:35+14:3011:20
33Madeleine AttforsSävedalens AIK51:03+14:5811:26
34Urszula MorawskaKongsberg o-lag54:21+18:1612:11
35Helene Lund-JohansenÅs-UMB Orientering56:27+20:2212:39
Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OKej godkänd
Annica C LeireSävedalens AIKej start
Kristina Kull ÖsterlinSävedalens AIKej start
Anna NilssonFK Snapphanarnaej start
Elin MånssonOK Löftanej start

H21 Elit

4 990 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bjørn EkebergIL Tyrving31:036:13
2Eskil KinnebergRaumar OL31:11+0:086:14
3Vetle Ruud BråtenRaumar OL31:36+0:336:19
4Vegard Brun SagaGöteborg-Majorna OK32:43+1:406:33
5Christian TingströmGöteborg-Majorna OK32:51+1:486:34
6Øyvind HelgerudHalden SK33:29+2:266:42
7Anders AxenborgGöteborg-Majorna OK33:44+2:416:45
8Eirik RustadRaumar OL34:05+3:026:49
9Jonas Sommerstad JuveliLillomarka OL34:07+3:046:50
10Tommy AnderssonVänersborgs SK34:09+3:066:50
11Eirik Kamstrup HovindRaumar OL34:17+3:146:52
12Torben WendlerRaumar OL34:27+3:246:54
13Ivan SirakovKongsberg o-lag34:47+3:446:58
14Albert MollénSävedalens AIK34:49+3:466:58
15Magnus CarlstedtSävedalens AIK35:13+4:107:03
16Karl LevinSävedalens AIK35:18+4:157:04
17Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK35:46+4:437:10
18Øyvind LundRaumar OL36:09+5:067:14
19Emil BengtssonGöteborg-Majorna OK36:13+5:107:15
20Harri LuchsingerKongsberg o-lag36:21+5:187:17
21Johan LevinSävedalens AIK36:38+5:357:20
22Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK36:56+5:537:24
23Rickard BörjessonHestra IF36:58+5:557:24
24Jonas PalmSävedalens AIK36:59+5:567:24
24Patrick HofmeisterIK Hakarpspojkarna36:59+5:567:24
26Aaron PrinceSävedalens AIK37:01+5:587:25
27Tobias LindellVänersborgs SK37:03+6:007:25
28Simen RustadRaumar OL37:28+6:257:30
29Mikael AnderssonIK Hakarpspojkarna37:35+6:327:31
30Hans Petter MathisenNTNUI37:38+6:357:32
31Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK37:52+6:497:35
32Alexander SchwabGöteborg-Majorna OK37:53+6:507:35
33Trygve TømtaRaumar OL38:07+7:047:38
34Alexander WestbergOK Tranan38:39+7:367:44
35Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK39:02+7:597:49
36Henrik LundgrenSävedalens AIK39:11+8:087:51
37Gleb TikhonovKongsberg o-lag39:44+8:417:57
38Dag Steinar RagvinSkien OK39:53+8:507:59
39Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK39:56+8:538:00
40Ulrik LassenIFK Göteborg40:56+9:538:12
41Christoffer OhlssonUddevalla OK41:12+10:098:15
42Niclas TjernlundOK Vilse 8742:15+11:128:28
43Morten Urdal BakkeKongsberg o-lag42:35+11:328:32
44David JohanssonHestra IF42:53+11:508:35
45Tobias ThorssonOK Löftan44:11+13:088:51
46Hugh CashellGöteborg-Majorna OK46:22+15:199:17
47Morten Weber BergesenKongsberg o-lag52:13+21:1010:27
Johan HögstrandMarkbygdens OKej godkänd
Magne DæhliHalden SKej start
Fredrik EliassonHalden SKej start
Emil WingstedtHalden SKej start
Jon PeterssonIK Hakarpspojkarnaej start
Marius BjuganHalden SKej start
Øyvind StoksethHalden SKej start

D20 Elit

4 230 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maren Jansson HaverstadKonnerud IL38:459:09
2Anette BaklidKonnerud IL41:47+3:029:52
3Maren Mohagen HansenKonnerud IL42:49+4:0410:07
4Marie Hammer HåversenRaumar OL50:18+11:3311:53
5Ida Mari Borge HoviPorsgrunn OL1:01:24+22:3914:30
6Amanda EklundRånäs OK1:02:01+23:1614:39
7-Maja KnutsenPorsgrunn OL1:03:42+24:5715:03
Synne BaklidKonnerud ILej start

D18 Elit

3 490 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kamilla OlaussenFredrikstad SK30:398:46
2Frida BrogrenKungälvs OK33:25+2:469:34
3Gry GranstedtHalden SK34:51+4:129:59
4Marie Nordbye NybøKonnerud IL38:22+7:4310:59
5Marie StyrvoldPorsgrunn OL43:08+12:2912:21
6Amanda ClaessonSävedalens AIK44:52+14:1312:51
7Guro VassendPorsgrunn OL50:20+19:4114:25
8Mina CoxnerLerums SOK51:26+20:4714:44
9Klara Åhsberg-OttossonSjövalla FK54:40+24:0115:39
10Christine J. HelgerudKongsberg o-lag58:34+27:5516:46
Julia OhlssonUddevalla OKej godkänd
Paula Glenn JungbjerGöteborg-Majorna OKej godkänd
Filippa SpånérSävedalens AIKej start

H18 Elit

4 230 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Borger MelsomFossum IF29:377:00
2Fredrik RaastadSkien O-klubb32:25+2:487:39
3Emil AhlbäckFossum IF33:39+4:027:57
4Sondre Ruud BråtenRaumar OL34:05+4:288:03
5Sindre SandvenKongsberg o-lag36:19+6:428:35
6Albin PetrénKungälvs OK38:07+8:309:00
7Anders OhlssonUddevalla OK39:07+9:309:14
8Mathias DrageKongsberg o-lag41:10+11:339:43
9Sigurd FlåganKongsberg o-lag45:00+15:2310:38
10Sjur Borge HoviSkien OK45:59+16:2210:52
11Jacob ThomasLerums SOK1:02:32+32:5514:46
Niklas HelmertzFrölunda OLej godkänd
Mathias CarlssonSävedalens AIKej start
Håvard HagaRaumar OLej start

D21

3 680 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda MartinssonIF Marin Väst39:0910:38
2Lena MaxFrölunda OL44:10+5:0112:00
3Gunilla KreissJärla Orientering45:33+6:2412:22
4Ellen LarssonSävedalens AIK46:07+6:5812:31
5Anna SäfstenMölndal Outdoor IF51:54+12:4514:06
6Marie JohanssonOK Tranan52:21+13:1214:13
7Anna JohannessonGöteborg-Majorna OK52:54+13:4514:22
8Frida StrandbergSävedalens AIK53:13+14:0414:27
9Hanna WeimannIK Uven54:06+14:5714:42
10My HeinrupJärla Orientering56:12+17:0315:16
11Elin JohanssonMölndal Outdoor IF1:15:02+35:5320:23
Marie LinnéGöteborg-Majorna OKej start
Anja WingstedtHalden SKej start
Hanna KarlssonStenungsunds OKej start

H21

4 610 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas LundgrenStora Tuna OK40:068:41
2Patrik LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb42:48+2:429:17
3Anton HemlinIK Uven43:25+3:199:25
4Emil KarlssonOK Alehof51:13+11:0711:06
5Klas PeterssonIF Marin Väst52:31+12:2511:23
6Marcus UllmanOK Alehof54:09+14:0311:44
7Anders JonssonIF Marin Väst55:29+15:2312:02
8Mattias LinellIF Thor59:45+19:3912:57
Joel LarssonSävedalens AIKej godkänd

D16

3 500 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Felicia StuhlhoferOK Landehof32:569:24
2Erica PetterssonSjövalla FK36:26+3:3010:24
3Lovisa LemanGöteborgs SK38:10+5:1410:54
4Tonje VassendPorsgrunn OL39:48+6:5211:22
5Åsne Skram TrømborgKongsberg o-lag43:08+10:1212:19
6Elin ClassonOK Orinto45:10+12:1412:54
7Klara PålssonKungälvs OK47:34+14:3813:35
8Elin WasseniusUddevalla OK49:40+16:4414:11
9Danielle FröstadKungälvs OK50:04+17:0814:18
10My MagnussonStenungsunds OK53:52+20:5615:23
11Jennifer HallelSjövalla FK57:14+24:1816:21
12Lydia NorinFrölunda OL1:00:11+27:1517:11
13Liselott NymanUddevalla IS1:02:05+29:0917:44
Tilda KarlssonOK Alehofej godkänd
Sofia HelmertzFrölunda OLej start
Matilda MartinssonFalkenbergs OKej start

H16

3 500 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustaf SparrevikLerums SOK25:177:13
2Heino OllinSävedalens AIK25:49+0:327:22
3Arvid VågLerums SOK26:26+1:097:33
4Sigur HeggedalKongsberg o-lag26:37+1:207:36
5Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubb27:02+1:457:43
6Rasmus SvantessonHjärnarps GH OL27:21+2:047:48
7Mattias JohanssonStångenäs AIS27:49+2:327:56
8Filip WadstenOK Landehof28:33+3:168:09
8Gustav BoquistIK Uven28:33+3:168:09
10John GabrielssonSävedalens AIK32:11+6:549:11
11Paul Martin RemmePorsgrunn OL32:55+7:389:24
12Colin Fransson LeeOK Alehof34:03+8:469:43
13Aleksander Løe MyrlingKongsberg o-lag34:48+9:319:56
14Erik PerssonMarkbygdens OK39:51+14:3411:23
15Johan HöglundFK Herkules40:37+15:2011:36
16Oskar VigrenSävedalens AIK40:55+15:3811:41
17Andreas SaunesKongsberg o-lag40:58+15:4111:42
18Oscar RenbergSävedalens AIK42:46+17:2912:13
19Alfred SteindahlStenungsunds OK43:45+18:2812:30
20Erik LarssonLerums SOK43:48+18:3112:30
21Nils HolthoffSjövalla FK46:59+21:4213:25
22Håvard MyhreKongsberg o-lag48:18+23:0113:48
23Anton MohlinIK Stern59:25+34:0816:58
Arthur KarlssonOK Orintoej godkänd
Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OKej godkänd
Tobias PentonenHestra IFej start
Jesper MattssonGöteborg-Majorna OKej start
Petter Glenn ÖstmanGöteborg-Majorna OKej start

D16 Kort

2 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maria LundStenungsunds OK49:1516:28

H16 Kort

2 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Fredrik LindFrölunda OL37:2112:29

D14

2 990 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK27:419:15
2Marie OlaussenFredrikstad SK29:30+1:499:51
3Gina GranstedtHalden SK32:35+4:5410:53
4Emma RenbergSävedalens AIK32:58+5:1711:01
5Ella WallinderGöteborg-Majorna OK34:18+6:3711:28
6Hanna ÅbergOK Landehof34:22+6:4111:29
7Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK35:34+7:5311:53
8Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK35:54+8:1312:00
9Astrid StyrvoldPorsgrunn OL41:51+14:1013:59
10Elin PetterssonSjövalla FK44:14+16:3314:47
11Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OK48:28+20:4716:12
12Josefin BernhedSävedalens AIK49:44+22:0316:37
13Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK51:43+24:0217:17
14Tone NybøKonnerud IL1:01:36+33:5520:36
15Molly RundströmOK Landehof1:08:55+41:1423:02
Signe SteindahlStenungsunds OKej start

H14

2 990 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ArfwedsonFrölunda OL25:028:22
2Albin PålssonKungälvs OK27:19+2:179:08
3Otto StuhlhoferOK Landehof28:37+3:359:34
4Mathias UndelandIFK Göteborg35:57+10:5512:01
5Douglas Fransson LeeOK Alehof37:32+12:3012:33
6Adam BrobergIF Rigor37:42+12:4012:36
7Joel LeanderOK Landehof40:41+15:3913:36
8Karl NorrmanGöteborg-Majorna OK43:50+18:4814:39
9Joel FlakbergIFK Göteborg47:52+22:5016:00
10Johan OlsonIK Uven1:02:40+37:3820:57
11Rasmus BäcklundIFK Göteborg1:05:42+40:4021:58
12Erik KarlssonOK Orinto1:24:20+59:1828:12
13Edvin LinderOK Orinto1:30:21+1:05:1930:13
Håkon Raadal BjørloHalden SKej start

D14 Kort

2 280 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ronja SteindahlStenungsunds OK31:1513:42
2Olivia UllmanOK Alehof41:28+10:1318:11
Maria ErikssonEds SKej start

H14 Kort

2 280 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karl Pettersson-PalmLerums SOK38:2816:52

D12

2 280 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isabella LagoGöteborg-Majorna OK24:5310:54
2Tuva Carlsson-WallumSävedalens AIK25:21+0:2811:07
3Emelie KarlssonOK Landehof25:59+1:0611:23
4Hanna BoquistIK Uven26:43+1:5011:43
5Hanne VassendPorsgrunn OL31:39+6:4613:52
6Elsa LindeblomIK Omega34:54+10:0115:18
7Sofia KlassonHestra IF37:06+12:1316:16
8Vilma SvantessonHjärnarps GH OL43:29+18:3619:04
9Maja KarlssonOK Orinto1:12:59+48:0632:00
Klara ÅbergOK Landehofej godkänd
Alva SellgrenGöteborg-Majorna OKej start

H12

2 280 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jørgen BaklidKonnerud IL20:369:02
2Axel LomanderMarkbygdens OK31:45+11:0913:55
3Oliver Fransson LeeOK Alehof33:05+12:2914:30
4Johan GrahnIK Uven36:34+15:5816:02
5Ville GrahnIK Uven39:44+19:0817:25
6Tim JohanssonFK Friskus-Varberg42:19+21:4318:33
Hannes NorrmanGöteborg-Majorna OKej godkänd
Oscar KarlssonTrollhättans SOKej godkänd
Lukas WadstenOK Landehofej start
Felix FalkGöteborg-Majorna OKej start

D12 Kort

2 120 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
LOVISA ÅREBÄCKGöteborg-Majorna OKej start

D10

2 120 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny BaklidKonnerud IL16:347:48
2Anna FlakbergIFK Göteborg20:29+3:559:39
3Ester FreidlitzOK Landehof20:38+4:049:43
4Klara WallinderGöteborg-Majorna OK26:46+10:1212:37

H10

2 120 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Samuel PihlströmOK Landehof14:076:39
2Olle Leibe-BergstedtMarkbygdens OK15:38+1:317:22
3Mårten GeddaOK Landehof15:41+1:347:23
4Petter Leibe-BergstedtMarkbygdens OK18:49+4:428:52
5Erik HogedalGöteborg-Majorna OK21:14+7:0710:00
Viktor Le ClaireFK Herkulesej start

D35

3 540 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jessica ÅbergTolered-Utby Ol-klubb43:5112:23
2Kristin OlssonOK Alehof52:06+8:1514:43
3Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK1:01:21+17:3017:19
Synnøve NybøKonnerud ILej godkänd

H35

4 610 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas ÅbergTolereds Allmänna IK38:338:21
2Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK39:17+0:448:31
3Erik BengtssonFK Åsen39:22+0:498:32
4Daniel OlssonDalsjöfors GOIF40:34+2:018:47
5Stefan HolthoffSjövalla FK41:01+2:288:53
6Gerrit RodeFet OL42:33+4:009:13
7Emil ErdeliusIF Rigor44:24+5:519:37
8Tommy JonssonSävedalens AIK44:53+6:209:44
9Klas ÅströmMölndal Outdoor IF53:48+15:1511:40
10Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb59:57+21:2413:00
Mats GustafssonFK Friskus-Varbergej start
Morten KristoffersenOppsal IF Orienteringej start

D40

3 270 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna ErikssonOK Landehof34:3010:33
2Isa Anette Baklid HeggedalKonnerud IL38:32+4:0211:47
3Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK39:44+5:1412:09
4Liselotte FalkGöteborg-Majorna OK40:20+5:5012:20
5Hilda VassenPorsgrunn OL41:43+7:1312:45
6Veslemøy SolbergKonnerud IL44:11+9:4113:30
7Malin JohanssonFK Friskus-Varberg45:20+10:5013:51
8Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK46:20+11:5014:10
9Anna-Karin NorrmanGöteborg-Majorna OK46:37+12:0714:15
10Maria WallinOK Roto53:05+18:3516:14

H40

4 090 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klas DalbergGöteborg-Majorna OK25:526:19
2Pär HanssonFK Friskus-Varberg29:36+3:447:14
3Mikael BergstedtMarkbygdens OK32:39+6:477:58
4Anders ArfwedsonFrölunda OL33:47+7:558:15
5Tommy JohanssonStångenäs AIS34:10+8:188:21
6Anders HellgrenFrölunda OL34:56+9:048:32
7Pär ClaessonSävedalens AIK35:45+9:538:44
8Kalle TholénOK Skogshjortarna37:19+11:279:07
9Mattias BååthSävedalens AIK37:29+11:379:09
10Sven Arne KarlssonTrollhättans SOK37:38+11:469:12
11Pål MagnussonStenungsunds OK39:04+13:129:33
12Stefan JohanssonFrölunda OL39:51+13:599:44
13Jonas AxelssonLerums SOK40:26+14:349:53
14Jonas NorrmanGöteborg-Majorna OK40:42+14:509:57
15Johan ÅbergOK Landehof44:46+18:5410:56
Magnus Ö BernhedSävedalens AIKej godkänd
Jim AxmalmSävedalens AIKej start
Thomas KarlssonSjövalla FKej start
Martin SvenssonMarkbygdens OKej start

D45

3 120 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lena CarlssonSävedalens AIK33:5710:52
2Anita DavalliusUddevalla IS37:30+3:3312:01
3Susanne JohanssonFjärås AIK40:47+6:5013:04
4Hilde StorløkkenKongsberg o-lag41:23+7:2613:15
5Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK41:27+7:3013:17
6Karin HederskogHJS-Vansbro OK41:32+7:3513:18
7Marie KarlssonStenungsunds OK43:06+9:0913:48
8Inger StyrvoldPorsgrunn OL44:03+10:0614:07
9Anne SvantessonHjärnarps GH OL45:20+11:2314:31
10Karin BergdahlSävedalens AIK46:16+12:1914:49
11Anne Catherine EkrollRaumar OL1:06:18+32:2121:15
Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OKej start
Helena ErikssonEds SKej start
Helena SellgrenGöteborg-Majorna OKej start

H45

4 090 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Odd WallumSävedalens AIK28:407:00
2Per OlaussenFredrikstad SK29:46+1:067:16
3Per SanderGöteborg-Majorna OK34:51+6:118:31
4Magnus Karlsson 1OK Landehof35:02+6:228:33
5Jan HinderTolered-Utby Ol-klubb35:22+6:428:38
6Lars GranumOppsal IF Orientering36:30+7:508:55
7Björn ÖstmanGöteborg-Majorna OK36:49+8:099:00
8Björn KarlssonOK Orinto36:52+8:129:00
9Bengt GrewinFrölunda OL37:16+8:369:06
10Jörgen HallénTrollhättans SOK37:41+9:019:12
11Christer BorgGöteborg-Majorna OK38:33+9:539:25
12Håvard HalvorsenKonnerud IL40:16+11:369:50
13Göran StuhlhoferOK Landehof40:24+11:449:52
14Magnus OhlssonSjövalla FK40:25+11:459:52
15David GabrielssonSävedalens AIK40:26+11:469:53
16Magnus WideFrölunda OL40:43+12:039:57
17Niklas JohanssonOK Landehof41:00+12:2010:01
18Hans KööhlerTrollhättans SOK42:24+13:4410:22
19Anders JohanssonOK Landehof42:37+13:5710:25
20Sven OhrvikKonnerud IL42:55+14:1510:29
21Johan WettergrenIK Uven43:30+14:5010:38
22Mikael JungbjerGöteborgs SK43:49+15:0910:42
23Leif HagmanIK Uven44:22+15:4210:50
24Anders NybøKonnerud IL46:56+18:1611:28
25Carl NorinFrölunda OL47:26+18:4611:35
26Stefan HornebrantTrollhättans SOK49:53+21:1312:11
27Hans LindgrenOK Skogshjortarna54:03+25:2313:12
28Mats G AnderssonOK Skogshjortarna54:45+26:0513:23
29Hans VokseppOK Skogshjortarna56:27+27:4713:48
30Thomas AlmgrenBorås GIF1:09:00+40:2016:52
Per-Arne WahlgrenSjövalla FKej start

D50

3 120 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Berit DanielsenIL Tyrving33:4810:50
2Grete Borge HoviSkien OK35:11+1:2311:16
3Marina NilssonGöteborg-Majorna OK36:58+3:1011:50
4Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK38:31+4:4312:20
5Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK38:49+5:0112:26
6Maria OlssonLerums SOK42:32+8:4413:37
7Lena RunessonOK Vivill45:39+11:5114:37
8Gunilla GedinOK Måsen45:54+12:0614:42
8Anette FritzonHjobygdens OK45:54+12:0614:42
10Silke KlickIK Stern48:50+15:0215:39
11Birgitta LööfSävedalens AIK48:55+15:0715:40
12Ann LaasOK Skogshjortarna50:02+16:1416:02
13Christina NilssonLerums SOK51:44+17:5616:34
14Agneta JohanssonRydboholms SK53:08+19:2017:01
15Monika NilssonOK Alehof56:29+22:4118:06
16Lisa LarssonSjövalla FK59:00+25:1218:54
17Gunilla HolmbergHerrestads AIF1:05:27+31:3920:58
18Karin HelmertzFrölunda OL1:07:41+33:5321:41
19Radka KühnelTrollhättans SOK1:15:43+41:5524:16
20Carina WiströmSävedalens AIK1:19:01+45:1325:19
Susanne EickhoffSävedalens AIKej start
Hanne JensenEds SKej start

H50

3 540 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan GranstedtHalden SK28:288:02
2Kjell AnderssonSävedalens AIK29:09+0:418:14
3Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK30:08+1:408:30
4Knut Wiig MathisenPorsgrunn OL31:25+2:578:52
4Ulf AnderssonGöteborg-Majorna OK31:25+2:578:52
6Andres LaasOK Skogshjortarna32:07+3:399:04
7Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb32:39+4:119:13
8Asle JahrenRaumar OL33:21+4:539:25
9Anders WassbladVänersborgs SK34:19+5:519:41
10Andrew LagoGöteborg-Majorna OK34:39+6:119:47
11Thomas AttforsSävedalens AIK34:53+6:259:51
12Per Arne ArnesenKolbotn og Skimt OL35:17+6:499:58
13Per AnderssonOK Orinto35:21+6:539:59
14Mats LindqvistSävedalens AIK35:50+7:2210:07
15Ulf BjörkdahlHerrestads AIF36:14+7:4610:14
16Bertil ThomasLerums SOK36:30+8:0210:18
17Martin EickhoffSävedalens AIK36:34+8:0610:19
18Jeppe HanssonFossum IF37:36+9:0810:37
19Peter KarlssonStenungsunds OK37:46+9:1810:40
20Christer CarlssonSävedalens AIK37:50+9:2210:41
21Tomas NilssonOK Gipen38:11+9:4310:47
22Ulf SundinGöteborg-Majorna OK38:25+9:5710:51
23Claes NilssonGöteborg-Majorna OK39:22+10:5411:07
24Lars RunessonOK Vivill39:25+10:5711:08
25Dick NymanUddevalla IS41:20+12:5211:40
26Karl SchneiderSävedalens AIK51:28+23:0014:32
27Petter FureOppsal IF Orientering55:46+27:1815:45
28Arne LundStenungsunds OK56:13+27:4515:52
Stefan SjöblomFrölunda OLej godkänd
Tord HederskogHJS-Vansbro OKej start
Tuomo SaaranenOK Skogshjortarnaej start
Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OKej start
Bengt OttossonSjövalla FKej start
Bengt PeterssonIK Hakarpspojkarnaej start

D55

2 920 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK31:1010:40
2Solveig HedenblomSjövalla FK39:57+8:4713:40
3Anne KaillIK Omega40:13+9:0313:46
4Ingela NelsénFalkenbergs OK45:41+14:3115:38
5Gunilla HogedalVänersborgs SK1:03:51+32:4121:51
6Britt KarlssonStenungsunds OK1:07:14+36:0423:01
7Brith MohlinIK Stern1:18:20+47:1026:49

H55

3 540 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per Kristian EkebergIL Tyrving29:558:27
2Tomas OlaussonAskersunds OK33:15+3:209:23
3Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK35:29+5:3410:01
4Pierre KarlssonOK Alehof35:42+5:4710:05
5Thom SandvikAvesta OK37:23+7:2810:33
6Hans EkbergTrollhättans SOK38:15+8:2010:48
7Jan HolmqvistHestra IF41:10+11:1511:37
8Clyde PerssonLjungskile FK45:04+15:0912:43
9Reine SpetzStenungsunds OK45:30+15:3512:51
10Rudolf BrogrenKungälvs OK46:11+16:1613:02
11Bernt AnderssonIF Rigor48:28+18:3313:41
12Lars LarssonSjövalla FK1:05:46+35:5118:34
13Ingemar CarlssonSävedalens AIK1:13:32+43:3720:46

D60

2 580 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karin AxelssonIK Uven34:5513:32
2Anita AnderssonOK Skogshjortarna35:33+0:3813:46
3Marion HallstenUddevalla OK37:12+2:1714:25
4Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb42:15+7:2016:22
5Rosa JohanssonIK Uven45:42+10:4717:42
6Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK47:38+12:4318:27
7Lotta BörjessonSävedalens AIK48:36+13:4118:50
8Eva BlomströmIK Stern49:47+14:5219:17
9Marianne SellgrenSigtuna OK51:03+16:0819:47
Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OKej start

H60

3 270 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per FredrikssonOK Skogshjortarna32:5010:02
2Lars HogedalVänersborgs SK34:42+1:5210:36
3Mats KarlssonStenungsunds OK34:46+1:5610:37
4Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb34:52+2:0210:39
5Per IvarssonTrollhättans SOK35:52+3:0210:58
6Anders ThomassonUlricehamns OK38:16+5:2611:42
7Kent ErikssonLerums SOK40:00+7:1012:13
8Sören SvenssonSjövalla FK41:15+8:2512:36
9Sten BlomströmIK Stern41:22+8:3212:39
10Jan-Åke AxelssonHestra IF42:19+9:2912:56
11Björn KindbergTolered-Utby Ol-klubb45:02+12:1213:46
12Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK46:18+13:2814:09
13Johnny KarlssonUddevalla OK46:20+13:3014:10
14Torbjörn WikströmOK Orinto46:28+13:3814:12
15Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb47:02+14:1214:22
16Lennart AnderssonGöteborgs SK47:34+14:4414:32
17Lars-Olof RönnqvistOK Löftan51:27+18:3715:44
18Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb54:15+21:2516:35
19Kjell JeppsonIF Rigor54:21+21:3116:37
20Anders MohlinIK Stern58:26+25:3617:52
21Sten HelmertzFrölunda OL1:18:50+46:0024:06
Georg KapperudOppsal IF Orienteringej godkänd

D65

2 580 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulla LindheIK Stern36:1114:01
2Ann-Britt JohanssonIK Stern37:24+1:1314:29
3Maud NilssonHJS-Vansbro OK38:29+2:1814:54
4Ingrid HermanssonIK Ymer40:27+4:1615:40
5Eva IsakssonOK Skogshjortarna42:26+6:1516:26
6Monica LarssonOK Tranan43:32+7:2116:52
7Kerstin JohanssonMarkbygdens OK44:13+8:0217:08
8Ingrid Rex WallströmIK Uven45:25+9:1417:36
9Enid IngemarssonHestra IF51:42+15:3120:02
10Mona CarlsonOK Skogshjortarna53:52+17:4120:52
11Ann-Christine BorgFrölunda OL55:33+19:2221:31
12Lena PerssonMalmö OK57:57+21:4622:27
13Ingrid CullbrandIK Stern1:00:11+24:0023:19
14Barbro AnderssonOK Skogshjortarna1:00:13+24:0223:20
15Ulla BjörkmanIK Ymer1:05:54+29:4325:32
16Siv EkelöfVärend GN OL1:21:26+45:1531:33
Ylva HäggströmIF Rigorej start
Britt RangertIK Ymerej start
Birgit TisellIK Sternej start

H65

3 120 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna30:459:51
2Rune SandbergUddevalla OK33:16+2:3110:39
3Bo-Göran GunnarssonMarkbygdens OK33:32+2:4710:44
4Lennart AlmströmIK Stern33:45+3:0010:49
5Stig-Ove TollIK Stern35:41+4:5611:26
6Lars TuvessonUlricehamns OK36:42+5:5711:45
7Olle HermanssonIK Ymer37:27+6:4212:00
8Jukka RankanenSjövalla FK38:21+7:3612:17
9Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna39:02+8:1712:30
10Bengt BörjessonOK Alehof39:32+8:4712:40
11Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK39:54+9:0912:47
12Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna40:21+9:3612:55
13Göran BengtssonTockarps IK43:20+12:3513:53
14Ronny AnderssonOK Skogshjortarna43:30+12:4513:56
15Bengt MattssonOK Orinto44:34+13:4914:17
16Hans C JohanssonIK Stern45:35+14:5014:36
17Karl-Axel JohanssonIK Uven46:35+15:5014:55
18Ivan PerssonMalmö OK48:11+17:2615:26
19Bengt-Rune WallströmIK Uven48:56+18:1115:41
20Bertil IngemarssonHestra IF49:16+18:3115:47
21Claes GreenSjövalla FK49:45+19:0015:56
22Leif BjörkmanIK Ymer50:20+19:3516:07
23Erling EkelöfVärend GN OL51:14+20:2916:25
24Sune MentorGöteborg-Majorna OK57:48+27:0318:31
25Anders BjörnbergFrölunda OL1:11:15+40:3022:50
26Roger JacobsonFrölunda OL1:14:17+43:3223:48
Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Jan LarssonSävedalens AIKej godkänd
Steffen HäggströmIF Rigorej start
Ingemar ArnessonIK Dranej start
Dag LorénOK Friseneej start
Henrik HvoslefIK Sternej start

D70

2 340 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK39:0216:40
2Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb39:23+0:2116:49
3Kerstin FredrikssonLjungskile FK40:53+1:5117:28
4Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna43:53+4:5118:45
5Barbro BlomFrölunda OL45:52+6:5019:36
6Vivi-Anne BylundRydboholms SK47:06+8:0420:07
7Inga PerssonOK Landehof47:31+8:2920:18
8Gull-Britt GrönbergKungälvs OK47:34+8:3220:19
9Barbro VallinKungälvs OK49:03+10:0120:57
10Gunnel BörjessonIK Uven52:25+13:2322:24

H70

2 920 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans KarlssonOK Orinto36:4112:33
2Ingemar AlfredssonIK Uven38:09+1:2813:03
3Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb38:15+1:3413:05
4Lars JohanssonOK Skogshjortarna38:24+1:4313:09
5Roland BrandshageSävedalens AIK38:28+1:4713:10
6Göran OlofssonFjärås AIK40:21+3:4013:49
7Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK41:37+4:5614:15
8Magne HagströmFrölunda OL49:18+12:3716:53
9Birger AronssonBredareds IF49:49+13:0817:03
10Roland AasaIK Uven50:40+13:5917:21
11Per-Hugo LundgrenLerums SOK54:23+17:4218:37
12Karl-Axel NilssonKungälvs OK57:26+20:4519:40
13Gunnar BylundRydboholms SK1:06:30+29:4922:46
14Bengt HanssonOK Löftan1:16:21+39:4026:08

D75

2 340 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Signe NymanUddevalla IS42:2918:09
2Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK43:58+1:2918:47
3Lisa HedströmOK Pan-Kristianstad53:50+11:2123:00
4Anne-Marie CarlssonSävedalens AIK56:30+14:0124:08

H75

2 920 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke HogedalKungälvs OK44:3915:17
2Karl-Eric WannbergIK Omega51:44+7:0517:43
3Lennart ÖstanbäckMarkbygdens OK51:56+7:1717:47
4Rolf BlomFrölunda OL58:57+14:1820:11
5Sten CarlssonSävedalens AIK1:05:07+20:2822:18
6Gunnar LarssonUddevalla IS1:13:29+28:5025:09
7Gösta CederinGöteborg-Majorna OK1:15:14+30:3525:45
8Totte HolmMarkbygdens OK1:17:59+33:2026:42
Erland OlssonDalsjöfors GOIFej start

H80

2 340 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK38:5116:36
2Björn BromanGöteborg-Majorna OK44:19+5:2818:56
3Gustav ElvmyrTolered-Utby Ol-klubb44:42+5:5119:06
4Åke PetterssonKungälvs OK52:13+13:2222:18
5Bo TyvikI 15 IF59:26+20:3525:23

Inskolning

1 560 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lina BjörnfotElfsborg SOKfullföljt
Simon BååthSävedalens AIKfullföljt
Ester Grahn StrömbomElfsborg SOKfullföljt
Klara Grahn Elfsborgs SOKfullföljt
Stina GrahnElfsborg SOKfullföljt
Erik GustafssonDegerfors OKfullföljt
Oliver HallelSjövalla FKfullföljt
Erica KellströmGöteborgfullföljt
Sophia KellströmGöteborgfullföljt
Elias LauriFK Herkulesfullföljt
Elsa LiljerosTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Elving LomanderMarkbygdens OKfullföljt
Isak NilssonOK Landehoffullföljt
Vilja Solberg OhrvikKonnerud ILfullföljt
Johanna PihlströmOK Landehoffullföljt
Ludvig RosénGöteborg-Majorna OKfullföljt
Sara SaetreOK Landehoffullföljt
Axel SchelinKlubblösfullföljt
Matilda WallströmSävedalens AIKfullföljt
Alva ÖsterlinSävedalens AIKfullföljt
Wilma SaetreOK Landehofej godkänd
Liam Viggo WingstedtHalden SKej start

U1

2 080 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alex JohanssonFK Friskus-Varberg20:169:44
2Hugo LomanderMarkbygdens OK21:30+1:1410:20
3Hjalmar GeddaOK Landehof22:20+2:0410:44
4Jacob GrahnIK Uven22:55+2:3911:01
5Max BergKlubblös24:35+4:1911:49
6Jennifer DavidsonSOK 6824:38+4:2211:50
7Tobias FarbrotGöteborg-Majorna OK24:57+4:4111:59
8Matilda FreidlitzOK Landehof25:51+5:3512:25
9Rebecka PihlströmOK Landehof27:21+7:0513:08
10Emil AxelssonLerums SOK30:26+10:1014:37
11Ida BengtssonOK Alehof35:10+14:5416:54
12Jonas HanssonIK Uven47:21+27:0522:45
13Emelie RönnborgIK Uven47:24+27:0822:47
14William RönnborgIK Uven47:45+27:2922:57
15Albin HanssonIK Uven48:26+28:1023:17

U2

2 120 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin FlakbergIFK Göteborg17:048:03
2Alfred ErdeliusIF Rigor17:29+0:258:14
3Rasmus FjordsideSävedalens AIK19:12+2:089:03
4Rebecca LekbergSävedalens AIK20:34+3:309:42
4Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK20:34+3:309:42
6Melker NordgrenOK Landehof21:14+4:1010:00
7Olivia AspIFK Göteborg24:57+7:5311:46
8Klara SäfstenMölndal Outdoor IF27:04+10:0012:46
9Lovisa LagoGöteborg-Majorna OK30:00+12:5614:09
10David KarlssonIF Rigor33:27+16:2315:46
11Rikard LarssonIK Uven34:07+17:0316:05
Lisa FalkGöteborg-Majorna OKej start
Daniel HolmgrenSävedalens AIKej start
Sofia KarlssonIF Rigorej start

Öppen 1

2 120 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias ByströmOnsala18:428:49
2Karin HäggbringKlubblös19:24+0:429:09
3Aneta FrelekFK Åsen27:42+9:0013:03
4Carina SalomonssonKinnaströms SK28:53+10:1113:37
5Ann-Sofie JordviKinnaströms SK28:55+10:1313:38
6Magnus KellströmKlubblös30:15+11:3314:16
Wenche PålssonKlubblösej godkänd

Öppen 2

2 830 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin LundStenungssunds OK26:139:15
2Alex WahlandtÖjersjö32:12+5:5911:22
2Anette WahlandtÖjersjö32:12+5:5911:22
4Frida LundSävedalens AIK33:45+7:3211:55
5Jonas LauriFK Herkules33:49+7:3611:56
6Susanne BorgOK Orinto34:21+8:0812:08
7Monica LarssonOK Gipen37:33+11:2013:16
8Lisa KulldorfGöteborg39:32+13:1913:58
9Alma PalmLerums SOK39:59+13:4614:07
10Susanne GlennvallKlubblös40:38+14:2514:21
11Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna42:14+16:0114:55
12Rasmus NordgrenOK Landehof42:15+16:0214:55
13Erik LundStenungssunds OK42:46+16:3315:06
14Frida BernhedSävedalens AIK46:45+20:3216:31
15Lina ErdeliusIF Rigor48:49+22:3617:14
16Jan JohanssonFjärås AIK51:35+25:2218:13
17Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK53:52+27:3919:02
18Matilda ThorupSjövalla FK55:02+28:4919:26
19Agneta FrazerKlubblös59:56+33:4321:10
20Solveig SchmidtHärryda1:02:31+36:1822:05
Merete FreidlitzOK Landehofej godkänd
Lennart ArvidssonIK Ymerej godkänd
Joel BerggrenStenungssunds OKej godkänd

Öppen 4

2 720 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva LiljerosTolered-Utby Ol-klubb31:5411:43
2Jessika FritzonHjobygdens OK32:43+0:4912:01
3Veronica FritzhonHjobygdens OK35:55+4:0113:12
4Evelina LindeblomIK Omega39:05+7:1114:22
5Anna LindeblomIK Omega39:08+7:1414:23
6Cathrine DavidsonSOK 6839:30+7:3614:31
7Elisabeth RunessonOK Orinto39:58+8:0414:41
8Tovby HallelSjövalla FK41:51+9:5715:23
9Milena OlssonKlubblös41:58+10:0415:25
10Frida RönnqvistOK Löftan42:00+10:0615:26
11Marie HallelSjövalla FK42:18+10:2415:33
12Carin KarlssonOK Orinto42:24+10:3015:35
12Ann-Christin AugustssonStenungsunds OK42:24+10:3015:35
14Rune JungbjerGöteborgs SK42:58+11:0415:47
15Christer NelsénFalkenbergs OK43:51+11:5716:07
16Helene StuhlhoferOK Landehof48:24+16:3017:47
17Yvonne JungbjerGöteborgs SK53:08+21:1419:32
17Christina HogedalKungälvs OK53:08+21:1419:32
19Rolf BååthHestra IF54:06+22:1219:53
20Anna DurgéKFUK-KFUM IA Göteborg56:23+24:2920:43
21Annika HallénTrollhättans SOK57:34+25:4021:09
22Lotta LemanGöteborgs SK1:02:17+30:2322:53
23Jenny RönnqvistOK Löftan1:03:20+31:2623:17
24Maria Wallin-JohanssonOK Skogshjortarna1:04:02+32:0823:32
25Britt-Marie EkbergOK Orinto1:09:41+37:4725:37
Solvei Karlsen BjörloHalden SKej godkänd

Öppen 5

3 340 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats ErikssonGöteborg-Majorna OK31:169:21
2Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK31:17+0:019:21
3Rikard AndreassonIFK Göteborg35:05+3:4910:30
4Stefan PauliGöteborg-Majorna OK35:58+4:4210:46
5Johan LundbladMarkbygdens OK37:16+6:0011:09
6Christoffer KennedyKlubblös38:33+7:1711:32
7Carolina KarlssonKlubblös38:41+7:2511:34
8Per LiljerosTolered-Utby Ol-klubb39:20+8:0411:46
8Albin SvenssonGöteborg-Majorna OK39:20+8:0411:46
10Egon JohanssonOK Tranan39:51+8:3511:55
11Lennart BörjessonKlubblös41:08+9:5212:18
12Helena BengtssonKlubblös41:38+10:2212:27
13Daniel LundellKlubblös42:24+11:0812:41
14Yvonne NymanUddevalla IS42:51+11:3512:49
15Ella StrömbomElfsborg SOK42:55+11:3912:50
16Jonathan LampaIF Rigor43:05+11:4912:53
17Jonas RothénGävle OK43:34+12:1813:02
18Marc VogelKlubblös44:10+12:5413:13
19Sara LindgrenIFK Göteborg44:12+12:5613:14
20Lena KarlssonOK Alehof44:30+13:1413:19
21Sandra BaumanHelsingborgs SOK45:23+14:0713:35
22Tomas GöranssonIK Ymer45:50+14:3413:43
23Josefin WennbergKlubblös45:58+14:4213:45
24Kjell FranssonOK Alehof46:58+15:4214:03
25Anders ThurinKlubblös47:03+15:4714:05
26Sofia LüningIF Rigor47:42+16:2614:16
27Lena OlssonKinnaströms SK47:47+16:3114:18
28Olle PenttinenBorås 48:18+17:0214:27
29Elin ArvidsonOK Lindena48:49+17:3314:36
30Peter BrobergIF Rigor49:25+18:0914:47
31Agnes GranbergSävedalens AIK50:48+19:3215:12
32Christina GranbergSävedalens AIK51:04+19:4815:17
33Hanna KryhFrölunda OL51:05+19:4915:17
34Per KällfeltGöteborg-Majorna OK51:59+20:4315:33
35Tina RundströmOK Landehof52:40+21:2415:46
36Agneta LarssonIK Uven53:08+21:5215:54
37Karin WahlgrenSOK Träff54:48+23:3216:24
38Christina PetterssonSjövalla FK55:33+24:1716:37
39Jonas LarssonDegerfors OK56:11+24:5516:49
40Alexander BörjessonKlubblös56:21+25:0516:52
41Sanna NymanUddevalla IS57:37+26:2117:15
42Jalle StrömbomElfsborg SOK58:48+27:3217:36
43Camilla TjellströmLerums SOK59:16+28:0017:44
44Daniel HäggbringKlubblös1:03:28+32:1219:00
45Christina SchultzOK Löftan1:05:05+33:4919:29
46Tony SchultzOK Löftan1:05:15+33:5919:32
47Eskil FolkelidTenhults SOK1:05:22+34:0619:34
48Anna RydströmKlubblös1:05:29+34:1319:36
49Ulf SkogmanMarkbygdens OK1:06:52+35:3620:01
50Linnéa Bengtsson CreaserSävedalens AIK1:16:58+45:4223:02
51Maria GrahnElfsborg SOK1:17:42+46:2623:15
52Åsa YhlenKlubblös1:20:20+49:0424:03
53Bo JohanssonOK Skogshjortarna1:22:49+51:3324:47
54Jenny JohanssonIFK Göteborg1:23:06+51:5024:52
55Linda KällfeltGöteborg-Majorna OK1:29:03+57:4726:39
56Eva ÅhsbergSjövalla FK1:41:38+1:10:2230:25
57Maria PollGöteborg1:59:19+1:28:0335:43
Andreas WannbergIK Omegaej godkänd

Öppen 7

3 120 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas KullanderSävedalens AIK27:098:42
2Johan WannbergIK Omega31:31+4:2210:06
3Carl-Henry AnderssonOK Orinto31:39+4:3010:08
4Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK34:02+6:5310:54
5Anders ÅdahlMölndal Outdoor IF35:23+8:1411:20
6Johanna EstvingLerums SOK35:26+8:1711:21
7Johan ByströmKFUK-KFUM IA Göteborg35:32+8:2311:23
8Fredrik PerssonFK Åsen36:01+8:5211:32
9Fredrik DavidsonSOK 6836:33+9:2411:42
10Martin AxelssonOK Skogshjortarna36:37+9:2811:44
11Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK37:48+10:3912:06
12Lars SvantessonHjärnarps GH OL38:13+11:0412:14
13Henrik KlassonOK Gisle38:36+11:2712:22
14Mattias ElgströmOK Landehof38:58+11:4912:29
15Johan LindeblomIK Omega39:01+11:5212:30
16Sara HolmbergGöteborg-Majorna OK39:08+11:5912:32
17Åsa NybergGöteborg-Majorna OK39:20+12:1112:36
18Lena BlomGöteborg-Majorna OK39:36+12:2712:41
19Ellen SamuelssonBredareds IF39:39+12:3012:42
19Malin HedbergLerums SOK39:39+12:3012:42
21Rolf HermanssonMarkbygdens OK40:20+13:1112:55
22Jacob AxenborgGöteborg-Majorna OK40:34+13:2513:00
23Dennis AnderssonTolered-Utby Ol-klubb40:35+13:2613:00
24Karin OlssonSjövalla FK41:16+14:0713:13
25Karin KullanderSävedalens AIK42:27+15:1813:36
26Annika HogedalGöteborg-Majorna OK43:05+15:5613:48
27Sture GrytheimElfsborg SOK43:28+16:1913:55
28Marika OgreliusIFK Göteborg43:29+16:2013:56
29Tina HolthoffSjövalla FK43:45+16:3614:01
30Jörgen EstvingLerums SOK44:50+17:4114:22
31Annika SvenssonOK Skogsfalken45:43+18:3414:39
32Johanna SjonsIFK Hedemora OK45:57+18:4814:43
33Johanna RönnqvistOK Löftan48:08+20:5915:25
34Katarina HedbergLerums SOK48:09+21:0015:25
35Andreas LundSävedalens AIK48:25+21:1615:31
36Therese AxenborgGöteborg-Majorna OK48:48+21:3915:38
37Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK49:29+22:2015:51
38Jan AxelssonIK Uven50:02+22:5316:02
39Claes-Göran StrandGöteborg-Majorna OK50:04+22:5516:02
40Gunilla LindOK Landehof50:06+22:5716:03
41Conny WernerssonOK Orinto50:46+23:3716:16
42Daniel LexenGöteborg-Majorna OK51:50+24:4116:36
43Linda WikStenungssunds OK53:13+26:0417:03
44Malin TheanderStenungssunds OK54:47+27:3817:33
45Jenny WesterdahlGöteborg-Majorna OK55:44+28:3517:51
46Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK59:00+31:5118:54
47Anders AlstadGöteborg-Majorna OK1:00:39+33:3019:26
48Lars-Åke LarssonOK Tranan1:01:51+34:4219:49
49Helen AxelssonIK Uven1:01:55+34:4619:50
50Anna-Karin AnderssonIK Uven1:01:57+34:4819:51
51Inger SundinOK Landehof1:03:39+36:3020:24
52Ingrid ÅhlundSvenljunga OK1:04:38+37:2920:42
53Håkan JunforsOK Skogshjortarna1:05:14+38:0520:54
54Jerry RasmussonHerrestads AIF1:10:14+43:0522:30
55Lars-Göran CullbrandIK Stern1:19:09+52:0025:22
56Anita KarlssonOskarströms OK1:20:12+53:0325:42
57Kenneth ErikssonSträngnäs-Malmby OL1:23:34+56:2526:47
58Inger BylanderSvenljunga OK1:41:21+1:14:1232:29
59Arne FredholmFrölunda OL1:42:58+1:15:4933:00
Björn LekmanIF Rigorej godkänd
Lennart DanielssonGöteborgs SKej godkänd
Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OKej godkänd
Frank DanielssonKinnaströms SKej start

Öppen 8

4 610 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK30:326:37
2Martin HogedalVänersborgs SK32:44+2:127:06
3Fredrik LöwegrenIFK Lindingö SOK33:04+2:327:10
4Christian HolmqvistHestra IF33:07+2:357:11
5Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK34:20+3:487:26
6Herman RosénGöteborg-Majorna OK36:41+6:097:57
7Jens ThorildSävedalens AIK37:42+7:108:10
8Andreas MelinGöteborg-Majorna OK39:15+8:438:30
9Stefan AnderssonKlubblös40:38+10:068:48
10Anders FrelekFK Åsen41:56+11:249:05
11Anders CarlsonSOK 6842:26+11:549:12
12Per KjellanderGöteborg-Majorna OK43:02+12:309:20
13Johan UnemanOK Alehof43:03+12:319:20
14Daniel VallentinGöteborg-Majorna OK43:07+12:359:21
15Johan AnderssonOK Orinto43:48+13:169:30
16Jens DahlstrandLerums SOK45:21+14:499:50
17Jonas BrånaltFrölunda OL46:21+15:4910:03
18Henrik SvenssonOK Vilse 8747:19+16:4710:15
19Anders LundellMarkbygdens OK47:24+16:5210:16
20Mattias BiörsIK Ymer47:34+17:0210:19
21Stig LarssonGöteborg-Majorna OK52:18+21:4611:20
22Anders CarlssonGöteborg-Majorna OK52:27+21:5511:22
23Oskar StrandOK Landehof52:54+22:2211:28
24Arne PerssonMarkbygdens OK53:27+22:5511:35
25Robert LindOK Landehof53:30+22:5811:36
26Nichlas WallströmSävedalens AIK53:45+23:1311:39
27Otto PileKFUK-KFUM IA Göteborg53:58+23:2611:42
28Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK54:16+23:4411:46
29Erik LauriFK Herkules55:57+25:2512:08
30Stellan BondessonLerums SOK56:53+26:2112:20
31Lars HagstedtUddevalla OK56:56+26:2412:20
32Johan NilssonKungälvs OK57:51+27:1912:32
33Sara SvenssonOK Pan-Kristianstad58:41+28:0912:43
34Lars ErikssonMarkbygdens OK58:52+28:2012:46
35Anders LeireSävedalens AIK59:11+28:3912:50
36Mats WesterdahlGöteborg-Majorna OK59:39+29:0712:56
37Thomas BlomqvistKFUM Göteborg1:00:08+29:3613:02
38Lisa WeimannIK Uven1:02:06+31:3413:28
39Karin KarlssonOskarströms OK1:09:30+38:5815:04
40Malin SundbomOK Hammaren1:11:47+41:1515:34
41Ulf NyqvistOK Landehof1:13:09+42:3715:52
42Anna-Karin ClaessonOK Skogshjortarna1:15:05+44:3316:17
43Kurt JohanssonSvenljunga OK1:15:13+44:4116:18
44Graham KempGöteborg-Majorna OK1:19:48+49:1617:18
45Jimmy HäggFK Friskus-Varberg1:33:39+1:03:0720:18
46Anna StaffasKlubblös1:44:15+1:13:4322:36
Kurt EkbergOK Orintoej godkänd
Dan BörjessonHestra IFej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser