Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ekorren Cup

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Ekorren Cup
Arrangörsorganisation: Linköpings OK
Datum: lördag 24 september 2016

Ekorren-Stafett

23 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1OK Denseln 11:07:23
1. Rasmus Karlsson13:458+0:1913:458
2. Lova Braam12:3715+2:0626:227-1
3. Wilmer Kempe10:20136:424-3
4. Andreas Törnkvist14:146+1:0550:563-1
4. David Strömbäck20:0420+6:5556:46
5. Alfons Peterson16:272+0:221:07:231-2
2Orientexpressen1:08:36
1. Otto Nilsson13:324+0:0613:324
2. Stina Söderqvist11:424+1:1125:143-1
2. Ebba Skullman11:546+1:2325:26
3. Vilgot Elnegård11:216+1:0136:352-1
3. Vilgot Lidvikej godkändfullföljt
4. Sigrid Ljunggren14:105+1:0150:4520
5. Lova Elnegård17:513+1:461:08:3620
3Shinkansen1:08:48
1. Johan Årbrink13:26113:261
2. Theo Årbrink10:31123:5710
3. Ludvig Eronn12:0812+1:4836:0510
4. Kristin Herberthson13:09149:1410
5. Elin Kjellman19:349+3:291:08:483+2
4OK Kolmården 11:11:11
1. Yrsa Röjgård13:437+0:1713:437
2. Sebaztian Alfredsson12:1911+1:4826:025-2
2. Oskar Söderström12:2713+1:5626:10
3. Carl-Henrik Wass11:4210+1:2237:446+1
4. Annie Lund17:2212+4:1355:0660
4. Erik Johnsson17:4614+4:3755:30
5. Simon Johansson16:0511:11:114-2
5OK Denseln 21:11:18
1. Elis Peterson13:539+0:2713:539
2. Hannes Peterson12:109+1:3926:036-3
2. Lovisa Sjöwall12:1310+1:4226:06
3. Hugo Braam10:352+0:1536:383-3
3. Elias Sjöwall10:484+0:2836:51
4. Vilgot Kempe14:337+1:2451:114+1
5. Hugo Persson20:0710+4:021:11:185+1
6OK Roxen 11:13:34
1. Alice Marmelid13:313+0:0513:313
1. Albin Alfredssonej startfullföljt
2. Mille Langer10:362+0:0524:072-1
2. Joel Frodin12:2012+1:4925:51
3. Rasmus Viberg12:5815+2:3837:055+3
3. Tilde Eveborn14:1922+3:5938:26
4. Adam Plawski17:3313+4:2454:3850
4. Fanny Waltersson29:0432+15:551:06:09
5. Malte Eveborn18:565+2:511:13:346+1
7Tjällmo-Godegårds OK 11:16:21
1. Daniel Jonsson18:5714+5:3118:5714
1. Emil Söderberg19:3720+6:1119:37
2. Oskar Karlqvist12:067+1:3531:039-5
2. Arvid Trofast14:0624+3:3533:03
3. Elias Ohlsson11:247+1:0442:2790
3. Ellen Trofast12:2313+2:0343:26
4. Ludvig Karlqvist13:402+0:3156:077-2
4. Alice Eriksson13:523+0:4356:19
5. Emma Eriksson20:1411+4:091:16:2170
8OK Motala 11:21:34
1. Tim Martinsson18:5111+5:2518:5111
1. Märta Kämmerling19:4821+6:2219:48
2. Filip Höög15:5530+5:2434:4618+7
3. Tronje Skoglund11:338+1:1346:1915-3
3. Sabina Siira11:349+1:1446:20
4. Oliver Höög16:119+3:021:02:3011-4
4. Allan Wigrenej godkändfullföljt
5. Adrian Siira19:046+2:591:21:348-3
9Skogspojkarnas OK 11:21:48
1. Sofie Ettling19:5422+6:2819:5419
2. Wilma Fahlstedt16:3433+6:0336:2822+3
2. Alice Ettlingej startfullföljt
3. Gustav Hellgren10:352+0:1547:0317-5
3. Hampus Fahlstedt20:0036+9:4056:28
4. Sofia Tunesson15:368+2:271:02:3912-5
5. Hanna Kromnér19:098+3:041:21:489-3
10NAIS Orienteringsklubb 21:28:35
1. Mattis Granström21:2126+7:5521:2122
2. Alice Classon14:4129+4:1036:0221-1
2. Rasmus Wärn19:1335+8:4240:34
3. Kajsa Träff14:3524+4:1550:3720-1
3. Amanda Wärn14:4126+4:2150:43
4. Ture Bergqvist18:5117+5:421:09:2817-3
4. Iris Jussila21:2523+8:161:12:02
5. Erik Wikström19:077+3:021:28:3510-7
11Östgötapendeln1:29:07
1. Linus Fridlund18:5212+5:2618:5212
1. Amelie Johansson19:2218+5:5619:22
2. Simon Grankvist13:0118+2:3031:53120
2. Frida Söderqvist13:2119+2:5032:13
3. Greta Berglund13:5720+3:3745:50120
3. Sandrine Lindblad15:0428+4:4446:57
4. Ian Johansson18:0015+4:511:03:5013+1
4. Malin Borgej startfullföljt
5. Axel Gjessing25:1715+9:121:29:0711-2
12Björkfors GOIF 11:29:30
1. Samuel Klein18:5815+5:3218:5815
2. Nora Klein12:088+1:3731:0610-5
3. Hugo Björkhammer11:4611+1:2642:52100
4. Albin Kjellberg18:5918+5:501:01:518-2
5. Ebba Klein27:3917+11:341:29:3012+4
13Zefiro1:29:43
1. Tove Dalbark19:3219+6:0619:3218
2. Stina Berggren13:5823+3:2733:3015-3
2. Alvar Andréeej startfullföljt
3. Markus Mueller12:3014+2:1046:0014-1
3. Olle Malmström17:0234+6:4250:32
4. Martin Mueller16:1810+3:091:02:189-5
4. Lucas Berggren19:0819+5:591:05:08
5. Wille Larsson27:2516+11:201:29:4313+4
14OK Roxen 21:30:59
1. Moa Hjort17:1610+3:5017:1610
1. Filip Lagerquist20:0423+6:3820:04
2. Jennifer Nyström16:1931+5:4833:3516+6
2. Lovisa Thomson16:2132+5:5033:37
3. Moa Pihlström15:5629+5:3649:3119+3
3. Adrian Sandell15:5730+5:3749:32
4. Jonna Alfredsson20:5722+7:481:10:2820+1
4. Mindra Langer25:2431+12:151:14:55
5. Linn Aldén20:3112+4:261:30:5914-6
15Finspångs SOK 11:34:58
1. Rikard Hellgren13:355+0:0913:355
2. Alexander Larsson13:4520+3:1427:208+3
3. Josefine Nilsson14:3925+4:1941:5980
4. Linda Svensson24:3029+11:211:06:2915+7
5. Elmer Waldfelt28:2919+12:241:34:58150
16TGV1:35:04
1. Hanna Roth19:1717+5:5119:1717
2. Linus Söderberg14:2226+3:5133:39170
2. Emilia Marcusson14:2327+3:5233:40
3. Oscar Kjellman14:5727+4:3748:3618+1
3. Elsa Ekman29:4638+19:261:03:25
4. Siri Berglund18:2216+5:131:06:5816-2
5. Alexander Lindström28:0618+12:011:35:04160
17Tjalve IF Norrköping 21:35:05
1. Vincent Dahm20:2124+6:5520:2120
2. Adam Lundby11:515+1:2032:1213-7
3. Stella Rosengren13:4216+3:2245:54130
3. Klara Zimmerman13:4317+3:2345:55
4. Melker Karlsson24:0128+10:521:09:5518+5
5. Oliver Schön25:1013+9:051:35:0517-1
18Tjalve IF Norrköping 11:35:35
1. Edvin Fredriksson18:5613+5:3018:5613
2. Vilgot Lindgren13:5521+3:2432:5114+1
2. Rasmus Wilhelmson17:5934+7:2836:55
3. Smilla Reuterås13:4718+3:2746:3816+2
3. Tilda Malmström13:4819+3:2846:39
4. Robin Wilhelmson23:4127+10:321:10:1919+3
5. Valter Fredriksson25:1614+9:111:35:3518-1
19Björkfors GOIF 21:36:02
1. Sofia Ejlertsson13:366+0:1013:366
2. Karl Kullberg11:393+1:0825:154-2
2. Katie Samuelsson14:1025+3:3927:46
3. Ida Ekholm16:3231+6:1241:477+3
3. Frida Samuelssonej startfullföljt
4. Hanna Ejlertsson22:1324+9:041:04:0014+7
4. Axel Borg22:1425+9:051:04:01
5. Gustaf Kullberg32:0221+15:571:36:0219+5
20Finspångs SOK 21:47:39
1. Johanna Linell22:0327+8:3722:0323
2. Emil Östemar13:5622+3:2535:5920-3
3. Cornelia Larsson16:5832+6:3852:5721+1
3. Emma Engström16:5933+6:3952:58
4. Moa Göhl24:4830+11:391:17:45210
5. Ida Ernstsson29:5420+13:491:47:3920-1
21OK Måsen 11:47:47
1. Sebastian Sjöqvist19:0916+5:4319:0916
1. Tilda Wettergrenej godkändfullföljt
2. August Jacobsen12:3414+2:0331:4311-5
2. Gabriel Göransson12:4116+2:1031:50
3. Hampus Holmgren14:0621+3:4645:49110
3. Gustav Johnsson14:3023+4:1046:13
4. Victor Jacobsen16:3211+3:231:02:2110-1
4. Tindra Ekholm20:3221+7:231:06:21
5. William Lind45:2623+29:211:47:4721+11
22Boxholm-Mjölby OL 12:00:50
1. Moa Kleist20:2425+6:5820:2421
2. Johanna Kleist14:3828+4:0735:0219-2
3. Alexander Karlström25:0937+14:491:00:1122+3
4. Emil Lagneteg23:3226+10:231:23:43220
5. Ebba Lövgren37:0722+21:022:00:50220
NAIS Orienteringsklubb 1ej godkänd
1. Ludvig Classon13:302+0:0413:302
2. Nora Peterssonej godkändej godkänd
2. Emma Lindgren12:4917+2:18ej godkänd
3. Mattias Samuelsson10:535+0:33ej godkänd
3. Ylva Vengelin19:2835+9:08ej godkänd
4. Ida Waernqvist14:024+0:53ej godkänd
5. Mattis Nilsson18:084+2:03ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser