Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ågårn by night

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ågårn by night
Arrangörsorganisation: Lidköpings VSK
Datum: torsdag 19 februari 2015

Kort-Lätt Dam

2 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alva SvärdhagenLidköpings VSK24:0610:20
2Rebecka MignanderLidköpings VSK25:05+0:5910:45
3Alina LernhagStigsökarna Bengtsfors1:08:48+44:4229:31
4Therese LernhagStigsökarna Bengtsfors1:08:51+44:4529:32
Anne-Catrine PerssonMariestads FKej start

Kort-Lätt Herr

2 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell PerssonMariestads FK30:2113:01

Kort Dam

3 140 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alma LiderudLidköpings VSK31:2910:01
2Elisabeth FredrikssonGudhems IF34:54+3:2511:06
3Frida KjellmanLidköpings VSK36:47+5:1811:42
4Maria MarkendahlOK Klyftamo45:13+13:4414:24
5Monica AbrahamssonGudhems IF47:43+16:1415:11
6Lena MarkendahlOK Klyftamo53:35+22:0617:03
7Ingrid TengelandIK Gandvik1:00:58+29:2919:24
8Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:08:19+36:5021:45
Maria SkoogIF Hagenej start
Moa SkoogIF Hagenej start

Kort Herr

3 140 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton CarlssonIF Hagen31:029:52
2Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan31:53+0:5110:09
3Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan32:14+1:1210:15
4Arne SääfGudhems IF32:37+1:3510:23
5Bernhard GrenaboHjobygdens OK34:31+3:2910:59
6Sven-Erik JohanssonOK Skogsstjärnan35:00+3:5811:08
7Hampus AnderssonLidköpings VSK35:41+4:3911:21
8Lars-Erik NilssonMariestads FK37:28+6:2611:55
9Per-Anders FurusköldIK Gandvik39:17+8:1512:30
10Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo40:33+9:3112:54
11Åke NordbergOK Klyftamo40:43+9:4112:58
12Folke DahlénLidköpings VSK41:03+10:0113:04
13Hans AnderssonIK Gandvik50:21+19:1916:02
14Lars WahlströmIstrums SK51:26+20:2416:22
15Stig-Olof PetterssonLidköpings VSK1:27:00+55:5827:42
Karl-Eric BackmanLidköpings VSKej godkänd
Karl-Inge KarlssonIstrums SKej godkänd
Uno SandIK Gandvikej godkänd
Per CarlssonIF Hagenutgått
Roland NilssonFalköpings AIK OKej start
Robert SkoogIF Hagenej start

Mellan Dam

5 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK41:047:12
2Karin HolmFalköpings AIK OK43:06+2:027:33
3Elvira LarssonRyda SK43:26+2:227:37
4Sara HägnanderLidköpings VSK44:30+3:267:48
5Karin TorstenssonFalköpings AIK OK44:43+3:397:50
6Tindra HjortFalköpings AIK OK45:35+4:317:59
7Kristine SvenssonFalköpings AIK OK49:11+8:078:37
8Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK49:29+8:258:40
9Kristina PatrikssonOK Klyftamo54:01+12:579:28
10Julia MarkendahlOK Klyftamo56:29+15:259:54
11Tove ErikssonRyda SK59:48+18:4410:29
Marie AnebreidTidaholm SOK Sisuej start
Eva HägnanderLidköpings VSKej start

Mellan Herr

5 700 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Calle AnderssonOK Skogsstjärnan40:097:02
2Patrik WallinFalköpings AIK OK42:01+1:527:22
3David OlssonOK Skogsstjärnan43:09+3:007:34
4Tobias KarlssonRyda SK44:21+4:127:46
5Henrik ArrheniusIF Hagen44:28+4:197:48
6Mats KarlssonIF Hagen44:39+4:307:50
7Claes-Håkan SvenssonOK Klyftamo45:31+5:227:59
8Magnus KarlssonRyda SK45:41+5:328:00
9Lars LjungbergTrollhättans SOK49:39+9:308:42
10Jan-Åke EmilssonGudhems IF50:12+10:038:48
11Jan AlbertssonIstrums SK51:58+11:499:07
12Tommy RoosFalköpings AIK OK53:35+13:269:24
13Hans-Gösta BernhardMariestads FK55:29+15:209:44
14Peter RavnellGudhems IF56:06+15:579:50
15Bertil KarlssonHjobygdens OK57:10+17:0110:01
16Calle FogelstrandRyda SK59:44+19:3510:28
17Niclas KjellmanLidköpings VSK59:52+19:4310:30
18Per-Arne JohanssonVänersborgs SK1:05:40+25:3111:31
Ola LundhIF Hagenej godkänd
Roland SvenssonOK Skogsstjärnanutgått
Pär-Magnus BjurekTibro OKej start
Sten OlssonOK Klyftamoej start
Lennart SibeckFalköpings AIK OKej start

Lång Dam

7 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sara HagströmFalköpings AIK OK51:036:37
2Filippa AnderssonLidköpings VSK1:07:50+16:478:48
Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnanutgått
Amanda BlennowFalköpings AIK OKej start

Lång Herr

7 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tony LarssonIstrums SK45:465:56
2Filip KarlssonIF Hagen50:16+4:306:31
3Daniel BogrenIF Hagen51:21+5:356:40
4Marcus CarlssonIF Hagen51:40+5:546:42
5Jonas HagströmFalköpings AIK OK55:32+9:467:12
6Jan HjortFalköpings AIK OK55:36+9:507:13
7Hampus NyströmIF Hagen57:41+11:557:29
8Bo HallbergFalköpings AIK OK1:00:59+15:137:55
9Åke WijkmarkIF Hagen1:03:00+17:148:10
10Claes EkbergLidköpings VSK1:07:46+22:008:48
11Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK1:11:36+25:509:17
Axel OlssonOK Skogsstjärnanutgått
Svante AndrénTibro OKej start
Anders FranzénLidköpings VSKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser