Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skärmen Vinter Cup 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skärmen Vinter Cup 4
Arrangörsorganisation: OK Skärmen
Datum: söndag 15 februari 2015

Damer kort

2 650 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena ErikssonEds SK32:4712:22
2Pernelle PrahlOK Skärmen36:09+3:2213:38
3Jenny OlssonStigsökarna39:10+6:2314:46
4Agnes GleisnerOK Skärmen41:16+8:2915:34
5Ulla JohanssonÅmåls OK41:17+8:3015:34
6Matilda RenlundStigsökarna41:51+9:0415:47
7Matilda WöhrerStigsökarna43:00+10:1316:13
8Eva WöhrerStigsökarna53:31+20:4420:11

Damer lång

4 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linda ErikssonOK Skärmen1:03:5413:35
2Maria ErikssonEds SK1:09:08+5:1414:42
3Nina BejbomUddevalla OK1:10:54+7:0015:05

Herrar kort

2 650 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak OlssonStigsökarna31:0011:41
2Thomas GlueOK Skärmen31:52+0:5212:01
3Gunnar BejbomUddevalla OK31:58+0:5812:03
4Hans ÖstlundOK Kroppefjäll43:19+12:1916:20
5Knut NilssonOK Skärmen46:04+15:0417:23

Herrar lång

4 700 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per KällvikÅmåls OK48:5110:23
2Ulf DanielssonÅmåls OK56:54+8:0312:06
3Jonas LindellStigsökarna1:00:24+11:3312:51
4Lars LindströmOK Skärmen1:00:35+11:4412:53
5Samuel ErikssonEds SK1:03:07+14:1613:25
6Göran AndreassonOK Kroppefjäll1:03:13+14:2213:27
7Janne ErikssonEds SK1:04:35+15:4413:44
8Mats LindströmOK Skärmen1:06:30+17:3914:08
9Bengt ZetterbergOK Skärmen1:08:29+19:3814:34
10Ture ErikssonEds SK1:13:50+24:5915:42
11Staffan OlssonStigsökarna1:14:32+25:4115:51
12Anton WöhrerStigsökarna1:45:07+56:1622:21

Lättklass

2 130 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filippa GlueOK Skärmen35:2716:38
2Emilia SandinOK Skärmen43:01+7:3420:11
3Wilhelm OlssonStigsökarna46:15+10:4821:42
4Felicia SandinOK Skärmen46:23+10:5621:46
5Noah OlssonStigsökarna46:30+11:0321:49
6Nellie ErlandssonStigsökarna48:24+12:5722:43
7Vile LernhagOK Skärmen51:00+15:3323:56
8Alina LernhagStigsökarna52:19+16:5224:33
Ingela GlueOK Skärmenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser