Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Skigo Cup, Luleå, medel

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Skigo Cup, Luleå, medel
Arrangörsorganisation: OK Renen
Datum: lördag 14 februari 2015

D21

7 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andrea WickbomSävast Ski Team IF48:546:41
2Linnea SundströmOK Renen50:26+1:326:54

H21

8 670 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel GranlundLångvikens OK56:356:31
2John StrandbergI 19 IF1:03:02+6:277:16
3Tage NordbergBergnäsets AIK1:08:16+11:417:52
4Anders LidmanOK Renen1:09:58+13:238:04

D20

7 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ruut KankoKoovee1:56:0015:53
Susanne NilssonOK Renenej start

H18

7 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Oskar ÖqvistBergnäsets AIKej godkänd
Nils HenrikssonSeskarö IFej start

D18

4 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Freja VredinIFK Umeå39:428:04
2Signe Leffler-RosendahlOK Renen44:25+4:439:01

D16

4 920 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina TholerudÖvertorneå IF42:488:41
2Hanna E TuoremaaSävast Ski Team IF47:05+4:179:34
3Rebecca FahlgrenVittjärvs IK49:37+6:4910:05
4Anna AnderssonPiteå IF1:04:59+22:1113:12
Elvira ForslundOK Renenej start

H16

4 920 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gabriel LarssonGammelstads IF40:338:14
Albin NorénPiteå IFej start

D14

4 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hilma GustafssonArvidsjaurs OK1:06:5415:29
2Emma JohanssonÄlvsby IF OK1:09:52+2:5816:10
Agnes KarlssonÄlvsby IF OKej godkänd

H14

4 320 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle TuuriÄlvsby IF OK38:098:49
Oskar LundgrenVittjärvs IKej start

D12

2 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edit KarlssonÄlvsby IF OK21:167:37
2Frida JohanssonÄlvsby IF OK22:07+0:517:55

H12

2 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin LundbergArvidsjaurs OK19:467:05
2Simon MarkströmOK Renen25:26+5:409:06
Arvid Feil LindmarkSkellefteå OKej start

D35

4 920 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna GustafssonArvidsjaurs OK39:408:03
2Karin NordbergBergnäsets AIK45:51+6:119:19
3Agneta HolmgrenBergnäsets AIK48:35+8:559:52
4Susanne AnderssonPiteå IF56:03+16:2311:23
5Karin KarlssonÄlvsby IF OK1:11:11+31:3114:28

H35

7 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus LundbergOK Renen1:18:2410:44 Ladda ner rutt i gpx-format

D45

4 920 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lea PirttiläOunasvaaran Hiihtoseura54:4311:07
2Lena TuuriÄlvsby IF OK1:17:56+23:1315:50

H45

7 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pär NorénVännäs OK50:586:58
2Roger WestinSeskarö IF1:03:36+12:388:42
3Mats DruggeVittjärvs IK1:05:16+14:188:56
4Roland LarssonGammelstads IF1:11:02+20:049:43
5Kjell HenrikssonSeskarö IF1:23:50+32:5211:29
Johan LundbergArvidsjaurs OKej godkänd
Arto VilppolaOunasvaaran Hiihtoseuraej start

D55

3 730 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Irene DanielssonPiteå IF1:03:3417:02
Ann PerssonPiteå IFej godkänd

H55

7 300 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars Olov NordbergBergnäsets AIK59:228:07
2Håkan TholerudÖvertorneå IF1:02:14+2:528:31
3Anders AbrahamssonGammelstads IF1:05:19+5:578:56
4Leif PetterssonBergnäsets AIK1:07:08+7:469:11
5Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK1:09:51+10:299:34
Fredrik HolmgrenBergnäsets AIKej start

H65

4 920 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell MörtbergBodens BK42:138:34
2Matts EngvallBodens BK42:19+0:068:36
3Eje AnderssonBodens BK47:33+5:209:39
4Kjell SandströmBodens BK47:49+5:369:43
5Robert SvartholmGammelstads IF55:56+13:4311:22
Bo JohanssonIK Örnenej start

Öppen motion 1

2 790 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Birger LundbergArvidsjaurs OKej godkänd

Öppen motion 3

4 920 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Evelina KristofferssonOK Renen49:4310:06
2Stefan LauriGammelstads IF57:56+8:1311:46
3Christin JonassonBergnäsets AIK59:42+9:5912:08

Öppen motion 5

8 670 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna HolmgrenIFK Umeå1:16:238:48
2Karolina BerggrenOK Renen1:49:24+33:0112:37
Tommy EdeskärOK Renenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser