Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Viking Memorial - The Nightmare

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Viking Memorial - The Nightmare
Arrangörsorganisation: Västerås SOK
Datum: fredag 13 mars 2015

Arboga OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
12Henrik WickströmHel (22)1:00:16+16:378:20
13Rasmus MöllerHel (22)1:00:52+17:138:25
19Per CarlinHel (22)1:16:31+32:5210:34

Avesta OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Tindra JernströmKvart (14)30:259:35
2Emma HansenKvart (14)30:46+0:219:42
13Ola JernströmHalv (20)58:51+11:1711:11

Hagaby GOIF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Martin RegbornHel (22)43:396:02
7Carina RegbornKvart (14)34:09+3:4410:46

IF Thor

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
17Dorothe SpillmannHalv (20)1:17:11+29:3714:40

Köping-Kolsva OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Mats BirkestålHalv (20)56:18+8:4410:42
11Jonas VikströmHel (22)1:00:00+16:218:17
15Johan CelanderHel (22)1:01:18+17:398:28

Linköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Alva OlssonHel (22)52:38+8:597:16

Sala OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Anna NorrbomKvart (14)42:37+12:1213:26
18Martin NorrbomHel (22)1:13:22+29:4310:08

Surahammars SOK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5John GunnarssonHel (22)53:28+9:497:23
12Gunnar MunkteliusHalv (20)57:29+9:5510:55
16Stefan BjurstedtHel (22)1:07:24+23:459:19
18Anders GunnarssonHalv (20)1:25:39+38:0516:16

Vandrarringen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Tomas JonssonHel (22)ej godkänd

Västerås SOK

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Jan-Olov BergmanHalv (20)47:349:02
2Carl NäslundHel (22)50:18+6:396:57
2Terje LundHalv (20)47:52+0:189:06
3Max SuderbysHel (22)50:20+6:416:57
3Sixten TörnqvistHalv (20)49:11+1:379:21
3Johan HerbstKvart (14)31:45+1:2010:00
4Andreas MathisenHalv (20)49:47+2:139:27
4Markus ÖsterlundKvart (14)33:45+3:2010:38
5Joakim AhlströmHalv (20)52:21+4:479:57
5Sandra NäslundHalv (20)52:21+4:479:57
5Rickard PerssonKvart (14)33:46+3:2110:39
6August MikaelssonHel (22)55:37+11:587:41
6Gustav BromanKvart (14)33:48+3:2310:39
7Andreas ErikssonHel (22)57:07+13:287:53
7Inger GunnarssonHalv (20)52:28+4:549:58
8Robert PalmHel (22)59:18+15:398:12
8Simon ÖsterlundHalv (20)55:53+8:1910:37
8Hugo FriskKvart (14)42:07+11:4213:17
9Fredrik HamreforsHel (22)59:20+15:418:12
9Dan ÖsterlundHalv (20)55:55+8:2110:37
9Theodor MeijerKvart (14)42:09+11:4413:17
10Hampus WestmanHel (22)59:28+15:498:13
11Mikael DavidssonHalv (20)56:40+9:0610:46
11Maja AhlströmKvart (14)42:46+12:2113:29
12Malena AhlströmKvart (14)42:48+12:2313:30
13Anders MillingerKvart (14)54:10+23:4517:05
14Per SundströmHel (22)1:01:11+17:328:27
14Eva OdeHalv (20)1:00:39+13:0511:31
14Gun MillingerKvart (14)54:25+24:0017:09
15Hans WestmanHalv (20)1:03:14+15:4012:01
16Frida DanielssonHalv (20)1:13:17+25:4313:55
17Henrik HamreforsHel (22)1:08:49+25:109:31
Robin ErnebyHel (22)ej godkänd
Tommy BomanHalv (20)ej godkänd
Annika DavidssonHalv (20)ej godkänd
Anders ÖsterlundHel (22)utgått
Johan AhlströmHel (22)ej start
Jonas TornehedHel (22)ej start
Ola TorstenssonHel (22)ej start
Sara HamreforsHalv (20)ej start
Elisabeth WestmanHalv (20)ej start
Emil AhlströmKvart (14)ej start
Annika SundströmKvart (14)ej start
Stefan TörnqvistKvart (14)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser