Svenska Orienteringsförbundet

Preliminär resultatlista för EM/VM/JVM/UEM-test sprint, Vemdalen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: EM/VM/JVM/UEM-test sprint, Vemdalen
Arrangörsorganisation: Söderhamns OK
Datum: lördag 10 januari 2015

Alfta-Ösa OK

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Josefine EngströmD21 (16)15:035:40
2Erik RostH21 (11)15:08+0:114:53
3Hana HancikovaD21 (16)15:53+0:505:59
8Bente RostD21 (16)17:09+2:066:28
9Joel SjölanderH21 (11)18:30+3:335:59
13Gabriele KeinaiteD21 (16)20:33+5:307:45

Bergnäsets AIK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ulrik NordbergH21 (11)15:29+0:325:00

Domnarvets GOIF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Elsa AnderssonD18 (6)18:18+1:097:39

Gammelstads IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Kalle HenrikssonH18 (11)16:15+1:375:43
6Niklas HenrikssonH21 (11)16:15+1:185:15

HJS-Vansbro OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Karin HållD20 (6)16:55+1:097:04
5Elin HållD18 (6)22:01+4:529:12

IFK Moras OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Andrey LamovH21 (11)14:574:50
2Magdalena OlssonD21 (16)15:47+0:445:57
4Linus RappH21 (11)15:49+0:525:07
6Elin FjellströmD20 (6)20:58+5:128:46
6Adrian DahlströmH18 (11)19:18+4:406:47
7Carl MagnussonH21 (11)17:22+2:255:37
8Klaus CsucsH21 (11)17:38+2:415:42
9Fredrik NorlinH18 (11)21:02+6:247:24
11Johanka SimkovaD21 (16)19:39+4:367:24
12Frida PerssonD21 (16)20:12+5:097:37
14Laura Csucs-FenyvesiD21 (16)22:17+7:148:24
Jonna PetterssonD21 (16)ej godkänd

IK Jarl Rättvik

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Linda LindkvistD21 (16)16:44+1:416:18

Leksands OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ellen SarenmarkD20 (6)15:466:35

Långhundra IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Anton ForsbergH18 (11)18:52+4:146:38

Malungs OK Skogsmårdarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
15Maria BoisD21 (16)24:28+9:259:13

Nyköpings OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Rebecka HylanderD20 (6)18:22+2:367:41

OK Renen

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Isabel SalénD21 (16)16:53+1:506:22
7Robin SalénH18 (11)19:21+4:436:48
Markus LundholmH21 (11)ej godkänd

OK Roslagen

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
10Waldemar AnderssonH18 (11)22:00+7:227:44

OK Vargen

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Johanna LundkvistD18 (6)25:57+8:4810:51
10Emma BergströmD21 (16)17:36+2:336:38

Piteå IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Ida NordlundD20 (6)17:30+1:447:19
Elin NordlundD18 (6)ej start

Robertsfors IK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Sixten WalheimH20 (3)14:325:07

Seskarö IF

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Nils HenrikssonH18 (11)18:52+4:146:38

Stora Tuna IK SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Henning SjökvistH18 (11)14:385:09

Sundsvalls OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Martin HammarbergH21 (11)15:50+0:535:07
9Elin VedinD21 (16)17:32+2:296:36
10Anders VedinH21 (11)23:49+8:527:42

Säterbygdens OK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Oskar SandbergH20 (3)15:26+0:545:26
3Erica EdmanD18 (6)19:32+2:238:10
4Frida SandbergD21 (16)16:34+1:316:15
5Kristin OlovssonD20 (6)19:26+3:408:07
11Emil ArvidssonH18 (11)23:27+8:498:15

Sävast Ski Team IF

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Rasmus WickbomH18 (11)18:04+3:266:21
4Elin LundgrenD18 (6)20:30+3:218:34
7Evelina WickbomD21 (16)17:02+1:596:25

Umeå OK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Klara YngvessonD18 (6)17:097:10
8Simon ErikssonH18 (11)20:13+5:357:07
Erik BlomgrenH21 (11)ej start

Älvsby IF OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
Erik TuuriH18 (11)ej start

ÖSeT SkidO

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Martin EricsonH20 (3)16:05+1:335:39

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser