Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Trettondagsorientering

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Trettondagsorientering
Arrangörsorganisation: Visborgs OK
Datum: tisdag 6 januari 2015

Lång

6 370 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Brent GodmanGotlands Bro OK39:416:13
2Mattias WestfältGotlands Bro OK42:20+2:396:38
3Håkan MattssonGotlands Bro OK42:50+3:096:43
4Göran KimellGotlands Bro OK49:49+10:087:49
5Pontus GustafssonSvaide Roma SOK52:45+13:048:16
6Anders EklundSvaide Roma SOK52:46+13:058:17
7Håkan SöderqvistOK Ravinen54:03+14:228:29
8Sune LevinGarda IK55:54+16:138:46
9Anna SameliusVisborgs OK57:02+17:218:57
10Gert LundquistGotlands Bro OK58:10+18:299:07
11Jerker DrottenmyrVisborgs OK1:06:10+26:2910:23
12Simon KappelHaninge SOK1:06:17+26:3610:24
Armin SchollerVisborgs OKej godkänd

Mellan

4 380 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell NilssonGotlands Bro OK31:017:04
2Anton NilssonGotlands Bro OK31:27+0:267:10
3Andreas LiljegrenGotlands Bro OK35:20+4:198:04
4Albin LindgrenVisborgs OK35:35+4:348:07
5Leif SvangrenGotlands Bro OK38:15+7:148:43
6Kurt LöfgrenGotlands Bro OK40:35+9:349:15
7Torsten FlemmingVisby IF Gute SOK41:06+10:059:23
8Edvin NilssonGotlands Bro OK41:39+10:389:30
9Per LindskogGotlands Bro OK41:55+10:549:34
10Olle GardellVisborgs OK43:04+12:039:49
11Åke KappelVisborgs OK45:53+14:5210:28
12Olle SvangrenGotlands Bro OK46:34+15:3310:37
13Pernilla MellinSvaide Roma SOK47:38+16:3710:52
14Stefan FunkquistIF Hansa-Hoburg47:41+16:4010:53
15Vidar FunkquistIF Hansa-Hoburg47:48+16:4710:54
16Gunnar ErikssonGotlands Bro OK49:53+18:5211:23
17Lina  AlmungsIF Hansa-Hoburg50:14+19:1311:28
18Lena NyströmVisborgs OK50:50+19:4911:36
19Anders NilssonGotlands Bro OK51:02+20:0111:39
20Linnéa SöderqvistOK Ravinen53:29+22:2812:12
21Ann-Britt LevinGarda IK54:24+23:2312:25
22Ylva SvangrenGotlands Bro OK56:56+25:5512:59
23Ing-Marie BergmanVisborgs OK57:41+26:4013:10
24Tommy UllbergSvaide Roma SOK1:02:02+31:0114:09
25Katja EneqvistGarda OK1:02:54+31:5314:21
26Gunnel FranssonVisborgs OK1:03:24+32:2314:28
27Lena JacobssonVisborgs OK1:26:48+55:4719:49
Monika JonssonSvaide Roma SOKej godkänd

Kort

3 220 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK31:509:53
2Niklas CallenmarkSvaide Roma SOK36:33+4:4311:21
3Felix BäckstädeVisborgs OK38:57+7:0712:05
4Katarina JakobssonGarda OK39:12+7:2212:10
5Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK39:13+7:2312:10
6Elisabeth KimellGotlands Bro OK40:57+9:0712:43
7Eva KappelVisborgs OK44:20+12:3013:46
8Leo LövdahlVisby IF Gute SOK46:29+14:3914:26
9Rolf MalmrosVisborgs OK47:04+15:1414:37
10Alice BergiusVisborgs OK51:29+19:3915:59
11Ingrid DanielssonVisborgs OK53:00+21:1016:27
12Anna-Karin BergiusVisborgs OK54:10+22:2016:49
13Ann-Sofi LindskogGotlands Bro OK56:33+24:4317:33
14Herman FunkquistIF Hansa-Hoburg57:06+25:1617:43
15Katarina FunkquistIF Hansa-Hoburg57:21+25:3117:48
16Nils HallgrenVisborgs OK58:18+26:2818:06
17Anna BäckstädeVisborgs OK58:42+26:5218:13
18Klara BäckstädeVisborgs OK1:02:41+30:5119:28
19Sture LarssonVisborgs OK1:16:23+44:3323:43
20Karin MårtenssonGotlands Bro OK1:17:01+45:1123:55
21Marie-Louise KarlkvistSvaide Roma SOK1:18:07+46:1724:15
22Margareta ReihsSvaide Roma SOK1:30:52+59:0228:13
Jan JesslénVisby IF Gute SOKej godkänd
Anne-Marie LundquistGotlands Bro OKej godkänd
Johan BergiusVisborgs OKej godkänd
Matilda DrottenmyrVisborgs OKej godkänd
Tyra MellinSvaide Roma SOKej godkänd
Fabian KahlbomVisborgs OKej godkänd
Edwin KahlbomVisborgs OKej godkänd
Filip LauströmGarda OKej godkänd
Agata SzybkowskaGarda IKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser