Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 6

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Norra Hallands Ungdomsserie Etapp 6
Arrangörsorganisation: OK Nackhe
Datum: söndag 23 augusti 2015

D16

4 200 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira WildheimFK Friskus-Varberg37:138:51
2Emelie SvenssonIF Rigor37:22+0:098:53
3Alice HultinOK Löftan38:17+1:049:06
4Amanda CarlssonIK Trenne Ullared45:08+7:5510:44
5Lina ErdeliusIF Rigor54:48+17:3513:02

H16

4 625 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tim JohanssonFK Friskus-Varberg37:148:03
2Filip SvenssonOK Löftan43:45+6:319:27
3Daniel GlimténOK Löftan1:07:09+29:5514:31
Viktor KarlssonIK Trenne Ullaredej start

D16 Kort

3 250 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna RymarkFK Friskus-Varberg46:2214:16

D14

3 250 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda RundqvistOK Nackhe26:468:14
2Tilda HenningssonIK Trenne Ullared31:07+4:219:34
2Elin CarlssonIK Trenne Ullared31:07+4:219:34
4Elsa EricssonFK Friskus-Varberg36:34+9:4811:15
5Evelina OlssonOK Nackhe43:00+16:1413:13
6Johanna SvenssonOK Löftan45:20+18:3413:56
7Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg53:31+26:4516:28
Hanna BrorsonOK Nackheej start

H14

3 525 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper JohanssonOK Löftan21:516:11
2Adrian VartiaOK Löftan22:19+0:286:19
3Noah BechtelFK Friskus-Varberg27:59+6:087:56
4Måns HenningssonIK Trenne Ullared43:22+21:3112:18
5Amadeus AhlstrandFK Friskus-Varberg52:07+30:1614:47
6John PerssonFjärås AIK1:18:29+56:3822:15

D14 Kort

2 975 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice StrömbäckFjärås AIK31:0910:28
2Annielle AntonssonFjärås AIK36:07+4:5812:08
3Alvina AxelssonOK Nackhe45:28+14:1915:16

H14 Kort

3 075 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1David JohanssonFK Friskus-Varberg28:189:12
2Alexander MayerIF Rigor28:39+0:219:19
3Oscar KarlssonIK Trenne Ullared35:08+6:5011:25
4Erik HultanderIF Rigor42:29+14:1113:48
5Daniel AnderssonFjärås AIK1:09:43+41:2522:40
6Alexander WestlingFK Friskus-Varberg1:09:48+41:3022:41

D12

2 975 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thilda SeldénIF Rigor23:387:56
2Unni GranforsIF Rigor24:08+0:308:06
3Maja KarmstigFK Friskus-Varberg28:20+4:429:31
4Maja GraadIF Rigor28:33+4:559:35
5Marta TörnströmFK Friskus-Varberg31:17+7:3910:30
6Elsa BobergIF Rigor34:36+10:5811:37
7Emma EliassonFK Friskus-Varberg36:03+12:2512:07
8Julia ArvidssonIF Rigor44:11+20:3314:51
Anna SvenssonIF Rigorej godkänd

H12

3 075 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias JohanssonOK Löftan22:367:20
2Gustav AnderssonOK Löftan24:01+1:257:48
3Victor HanssonOK Löftan24:05+1:297:49
4Alex JohanssonFK Friskus-Varberg24:45+2:098:02
5Alfred ErdeliusIF Rigor25:32+2:568:18
6Axel BechtelFK Friskus-Varberg25:50+3:148:24
7Jakob MobergOK Löftan28:44+6:089:20
8Elias PerssonFjärås AIK30:38+8:029:57
9Linus ZederinOK Nackhe31:39+9:0310:17
10Martin HanssonIF Rigor32:04+9:2810:25
11Olavi AhoOK Löftan35:46+13:1011:37
12Fabian OdénFjärås AIK35:52+13:1611:39
13Lukas NorlanderOK Nackhe36:02+13:2611:43
14Andreas HandinOK Löftan41:49+19:1313:35
15Melwin WildheimFK Friskus-Varberg43:08+20:3214:01
16Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg43:51+21:1514:15
17Hugo ÅkerbergOK Löftan44:52+22:1614:35
Jonathan RundqvistOK Nackheej godkänd
Ivar LampaIF Rigorej start

D12 Kort

2 875 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emelie RengmyrIF Rigor38:2913:23

D10

2 875 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida OdénFjärås AIK25:478:58
2Ida AnderssonOK Löftan26:49+1:029:19
3Ester EricssonFK Friskus-Varberg28:55+3:0810:03
4Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg30:03+4:1610:27
5Signe JohanssonFK Friskus-Varberg40:38+14:5114:08

H10

2 725 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon CorneliussonOK Löftan15:475:47
2Adam SjööarvOK Nackhe20:16+4:297:26
3Vilhelm FrankOK Löftan22:34+6:478:16
4Oskar BlomOK Löftan22:37+6:508:17
5Albin PaulssonOK Löftan22:40+6:538:19
6Emil SeldénIF Rigor22:57+7:108:25
7Filip HanssonOK Löftan25:16+9:299:16
8Melwin ArvidssonIF Rigor25:31+9:449:21
9Samuel DahlbergIK Trenne Ullared27:13+11:269:59
10Max TörnqvistFjärås AIK28:22+12:3510:24
11Gottfrid AlexanderssonIF Rigor31:04+15:1711:24
12Simon HanssonIF Rigor33:08+17:2112:09

Inskolning

2 175 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Ivan AhoOK Löftanfullföljt
Jakob AnderssonOK Löftanfullföljt
Märta AnderssonFK Friskus-Varbergfullföljt
Veronica AnderssonFjärås AIKfullföljt
Oscar AndreassonFK Friskus-Varbergfullföljt
Arne BornefalkMarkbygdens OKfullföljt
Märta BöregårdOK Gläntanfullföljt
Maja EliassonFK Friskus-Varbergfullföljt
Gustav FrankOK Löftanfullföljt
Molly GraadIF Rigorfullföljt
Astrid HellerströmFK Friskus-Varbergfullföljt
Lukas MobergOK Löftanfullföljt
Anna NordqvistIF Rigorfullföljt
Adam NorlanderOK Nackhefullföljt
Karl-Evert PernhedenOK Gläntanfullföljt
Noomi PerssonOK Nackhefullföljt
Ella RuderfeltIF Rigorfullföljt
Alinda RundqvistOK Nackhefullföljt
Mimmie StrömbäckFjärås AIKfullföljt
Arvid TörnqvistFjärås AIKfullföljt
Alicia ÅhlFK Friskus-Varbergfullföljt

U1

2 325 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias ZederinOK Nackhe18:327:58
2Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg18:33+0:017:58
3David CarlssonIK Trenne Ullared19:42+1:108:28
4Andy GranforsIF Rigor20:01+1:298:36
5Hugo CorneliussonOK Löftan21:20+2:489:10
6Gustav AxelssonOK Nackhe23:02+4:309:54
7Daniel AxelssonOK Nackhe23:12+4:409:58
8Tilde BlomOK Nackhe23:25+4:5310:04
9Oskar MobergOK Löftan24:27+5:5510:30
10Elin AnderssonOK Löftan24:29+5:5710:31
11Siri KasperssonFK Friskus-Varberg24:47+6:1510:39
12Agnes PaulssonOK Löftan25:01+6:2910:45
13Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg25:11+6:3910:49
14Jacob RuderfeltIF Rigor25:32+7:0010:58
15Erik JohanssonOK Nackhe27:41+9:0911:54
16Axel JohanssonOK Nackhe27:45+9:1311:56
17Ella AnderssonOK Löftan28:09+9:3712:06
18Vidar LjungblomFK Friskus-Varberg28:19+9:4712:10
19Thea WillstrandOK Löftan28:27+9:5512:14
20Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg28:36+10:0412:18
21Agnes BengtssonOK Nackhe29:44+11:1212:47
22Alice AnderssonOK Nackhe29:48+11:1612:49
23Sixten TörnströmFK Friskus-Varberg30:46+12:1413:13
24Nora DahlqvistIK Trenne Ullared31:11+12:3913:24
25Tilda WillstrandOK Löftan32:57+14:2514:10
26Frej Eliasson ÖfverlindOK Nackhe33:47+15:1514:31
27Joar DahlqvistIK Trenne Ullared34:17+15:4514:44
28Stina AnderssonOK Löftan37:26+18:5416:06
29Isak PerssonOK Nackhe38:26+19:5416:31
30Alice LundqvistIF Rigor46:08+27:3619:50
31Johannes DahlbergIK Trenne Ullared50:32+32:0021:44

U2

2 375 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lova JohanssonFK Friskus-Varberg23:5210:02
2Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg24:52+1:0010:28
3Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg24:59+1:0710:31
4Wilhelm SkärbäckOK Nackhe26:08+2:1611:00
5Alva AnderssonFK Friskus-Varberg26:25+2:3311:07
6Isak TörnströmFK Friskus-Varberg32:43+8:5113:46
7Anna LundqvistFK Friskus-Varberg34:48+10:5614:39
Emy HjertströmFK Friskus-Varbergej godkänd
Alice NordqvistIF Rigorej start

Öppen motion 3

3 250 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper PernhedenOK Gläntan34:1410:32
2Staffan RengmyrIF Rigor35:10+0:5610:49
3Andreas BengtssonOK Nackhe35:42+1:2810:59
4Karl-Otto EliassonOK Nackhe40:05+5:5112:20
5Åsa HanssonIF Rigor43:22+9:0813:20
6Rune KarlssonOK Löftan1:10:30+36:1621:41

Öppen motion 5

3 975 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael NilssonOK Löftan36:379:12
2Fredrik HanssonIF Rigor38:10+1:339:36
3Moa HenningssonIK Trenne Ullared39:21+2:449:53
4Albin HjertströmFK Friskus-Varberg41:15+4:3810:22
5Roger AlexanderssonIF Rigor42:38+6:0110:43
6Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared46:01+9:2411:34
7Martin SkärbäckOK Nackhe46:42+10:0511:44
8Ulrika OdénFjärås AIK47:05+10:2811:50
9Per-Johan PerssonFjärås AIK47:13+10:3611:52
10Anneli ThorénOK Nackhe48:59+12:2212:19
11Pia HjertströmFK Friskus-Varberg53:22+16:4513:25
12Karin JägrydSkåneslättens OL53:25+16:4813:26
13Clara HenningssonIK Trenne Ullared55:37+19:0013:59
14Markus FrankOK Löftan57:20+20:4314:25
15Jeanette BlomOK Löftan57:36+20:5914:29
16Lukas EnarssonOK Löftan1:01:41+25:0415:31
17Malin NorlanderOK Nackhe1:13:11+36:3418:24
18Gunilla GlimténOK Löftan1:25:36+48:5921:32

Öppen motion 8

4 550 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magnus JohanssonOK Löftan28:236:14
2Mattias KarlssonIK Trenne Ullared28:36+0:136:17
3Jens ArvidssonIF Rigor29:45+1:226:32
4Magnus HanssonOK Löftan31:43+3:206:58
5Stefan GraadIF Rigor34:30+6:077:34
5Anders JägrydSkåneslättens OL34:30+6:077:34
7Robert SundströmFK Friskus-Varberg38:35+10:128:28
8Gert WildheimFK Friskus-Varberg40:38+12:158:55
9Patrik CorneliussonOK Löftan41:41+13:189:09
10Martin SvenssonIF Rigor42:07+13:449:15
11Jonas HultinOK Löftan43:04+14:419:27
12Ulrika GranforsIF Rigor47:29+19:0610:26
13Johan GranforsIF Rigor48:05+19:4210:34
14Adam OdénFjärås AIK49:05+20:4210:47
Magnus IvarssonOK Gläntanej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser