Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vinterrace etapp 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vinterrace etapp 4
Arrangörsorganisation: Ljungskile FK
Datum: söndag 25 januari 2015

Herr Lång

7 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy AnderssonVänersborgs SK58:098:11
2Elias EkvallTrollhättans SOK1:00:47+2:388:33
3Ulrik OlssonBrattås CK1:02:07+3:588:44
4Anders YngströmGöteborg-Majorna OK1:12:12+14:0310:10
5Pål MagnussonUddevalla IS1:13:26+15:1710:20
6Marcus HanssonHerrestads AIF1:17:47+19:3810:57
Mats HermanssonKungälvs OKej start
Adam JohanssonTrollhättans SOKej start
Mattias NilssonVänersborgs SKej start

Dam Lång

7 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elvira BjörklundTrollhättans SOK1:22:1111:34
2Agneta ErikssonUddevalla OK1:35:11+13:0013:24
3Frida StrömgårdUddevalla OK1:51:45+29:3415:44
4Sofie SvennungssonOK Gipen2:12:59+50:4818:43

Herr Mellan

4 690 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Bengt NorrmanTrollhättans SOK48:0110:14
2Stefan JohanssonTrollhättans SOK48:48+0:4710:24
3Anton BernevingOK Gipen51:20+3:1910:56
4Filip JohanssonTrollhättans SOK56:42+8:4112:05
5Anders BjörklundTrollhättans SOK56:44+8:4312:05
6Per-Arne KällénUddevalla OK56:59+8:5812:08
7Olof KarlssonUddevalla OK58:11+10:1012:24
8Urban LarssonOK Gipen1:01:39+13:3813:08
9Bo KronOK Flundrehof1:04:53+16:5213:50
10Roland NatanaelssonSkåneslättens OL1:05:21+17:2013:56
11Per IvarssonTrollhättans SOK1:06:56+18:5514:16
12Hans NilssonKungälvs OK1:07:09+19:0814:19
13Per-Arne JohanssonVänersborgs SK1:15:13+27:1216:02
14Lars LjungbergTrollhättans SOK1:20:34+32:3317:10
Gunnar PerssonSvanesunds GIFej start

Dam Mellan

4 690 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Malin WidénUddevalla OK48:0310:14
2Johanna NilssonKungälvs OK1:00:17+12:1412:51
3Kajsa RaskKungälvs OK1:07:05+19:0214:18
4Nina BejbomUddevalla OK1:09:43+21:4014:51
5Birgit HanssonHerrestads AIF1:13:32+25:2915:40
6Ingalill GrundHerrestads AIF1:19:09+31:0616:52
7Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK1:24:20+36:1717:58
8Eva KarlssonUddevalla OK1:24:23+36:2017:59
9Eva NilssonKungälvs OK1:40:58+52:5521:31
Hanna OlssonBrattås CKej godkänd

Herr Kort

2 620 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar BejbomUddevalla OK34:5213:18
2William WasseniusUddevalla OK34:58+0:0613:20
3Leif OlofssonOK Flundrehof35:26+0:3413:31
4Mårten SvenssonOK Gipen35:42+0:5013:37
5Jan-Erik PålssonUddevalla IS36:44+1:5214:01
6Johan SundbergLjungskile FK40:04+5:1215:17
7David AlménVänersborgs SK45:39+10:4717:25
8Tomas AnderssonVänersborgs SK45:45+10:5317:27
9Atte HeikkiläOK Gipen55:50+20:5821:18
10Alex KarlssonUddevalla OK59:19+24:2722:38
11Erik HermanssonUddevalla OK1:22:01+47:0931:18
12Jerry RasmussonHerrestads AIF1:26:30+51:3833:00
Johannes AnderssonVänersborgs SKej godkänd
Johnny KarlssonUddevalla OKej godkänd
Felix HellstenUddevalla OKej start

Dam Kort

2 620 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Karolina ErikersSkåneslättens OL41:1415:44
2Eva OlofssonOK Flundrehof56:46+15:3221:40
3Lovisa HermanssonUddevalla OK1:15:46+34:3228:55
4Emilia TollUddevalla OK1:15:50+34:3628:56
5Kristina JohanssonVänersborgs SK1:26:34+45:2033:02
Ida AnderssonVänersborgs SKej godkänd
Elin HermanssonKungälvs OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser